Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΓΕΝΝΑΤΕ Ή ΑΕΤΟ ΠΕΤΑΤΕ;;; Νο38


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 919
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eλα βρε Μαριλού ευχαριστούμε ,μπελαλίδικα φαίνονται πάντως

όλα σούπερ ντουπερ

για σένα μπήκα Χρυσούλα. 3270 στα πολύ πεταχτά. Έλα Σάββατο γεννας. Ειμαι πολύ χαρούμενη αληθεια.

7:30 ιασω τη Δευτέρα , 9:30 μεβαζει μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο μαρκερακο μας!!!! :)

ειχα πρόωρες συστάσεις τοτε και με το ζόρι κρατιομουν. Τελικα όντως με το που έφτασα μαιευτήριο έσπασαν τα νερά μόνα τους. Ηταν μικρουλης... Τώρα όμως πάμε αλλιώς. Τέτοια εποχή είχε ήδη μειωθεί ο τραχηλος.

μαριλου είχε φτιάξει η μαμα μου καλιτσουνια πριν απο κανά μηνα. Τα τσακισαμε. Έφαγε και το αντρακι μου τοτε γιατι εκανε την πρόκληση.... Η ψυχούλα μου. Είχε ξετρελαθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σούπερ ο μικρός εκεί θέλω να είναι και ο δικός μου..

Θα σας στείλω αύριο μόλις κάνω υπέρηχο..

Πάω να σκάσω έσπασε η οθόνη από το κινητό του Νικου του έπεσε....350 ευρώ

Ευτυχώς βρήκε μαγαζί στην Αθηνα που φτιάχνει τα πάντα από κινητά βρήκε τη μέρα να σπάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας !!!!

Μπράβο markerako με το καλό!!!!!!!!!!!!!!Super ο μπέμπης.....

Χρυσούλα περιμένουμε αύριο νέα....Αι στο καλό το κινητό,τώρα βρήκε να πέσει...Δε πειράζει εκεί να πάει το κακό.

Μαριλού και Μαρακι Ζακυνθινό ευχαρίστώ και σας για τις ευχές για το διορισμό.

Ντομακι και σενα.Η θέση είναι ΠΕ Λογιστικού-Οικονομικού στο λογιστήριο του δήμου μέσω ΑΣΕΠ με μόρια ήταν η προκήρυξη το 2008.Για μόνιμο προσωπικό μου είπαν αλλά δε ξέρω με ποιο καθεστώς ιδιωτικού ή δημόσιου δικαίου θα είναι.Τίποτα δε ξέρω πάω στα τυφλά.

Ξεκίνησα τις εξετάσεις για πιστοποιητικό υγείας που χρειάζεται,αύριο πήρα άδεια για να τελειώσω γιατί στο νοσοκομείο που πρέπει να το βγάλω δε παλεύεται η κατάσταση με τις αναμονές...

Σωσω από σενα περίμενα να ακούσω αρνητικά σχόλια η αλήθεια μετά τα όσα λες για τη δουλειά σου αρνητικά.χα χα

Στη δουλειά μου στράβωσε ο λογιστής,το αφεντικό στεναχωρήθηκε,συναδέλφοι άλλοι χαλάστηκαν,άλλοι αδιαφόρησαν,άλλοι προτείνουν ήδη αντικαταστάτη,άλλοι είναι ουδέτεροι,άλλοι χάρηκαν όπως γίνεται για όλα τα πράγματα,αντικρουόμενες απόψεις.

Κουράζομαι πολύ στη δουλειά μου,οι ρυθμοί είναι πολλοί γρήγοροι,το κεφάλι γυρίζω σπίτι είναι καζάνι.Βέβαια αμοίβομαι καλά κάτι που δε θα συμβαίνει στο δήμο,αλλά θα υπάρχει όπως λέτε το στοιχείο της μονιμότητας.

Μαριλού και σένα ευχαριστώ.Τα κορίτσια μου καλά,η μια είναι πολύ ζωηρή,πάλι παρατήρηση η δασκάλα.Μετά το Πάσχα θα αρχίσουν σχολείο για τουαλέτα οπότε δε πιέζω και γω να αρχίσουμε συγχρόνως.Και μας κλειστά ο παιδικός 1 με 7 Μαιου.

Εγω δεν ετοιμάζω τίποτα,ούτε κουλουράκια,ούτε πίτες ούτε αυγά.Νιώθω τόσο κουρασμένη ψυχολογικά πιο πολύ που θέλω μόνο 4 μέρες των αργιών να είμαι έξω με τα παιδάκια μου να χορτάσουμε φύση,ήλιο,κούνιες χωρίς δουλειές ψησίματα μαγειρέματα μαζέματα.

Νανά και γω τα φοβάμαι σκυλιά-γατιά.Και δε θέλω να περάσω τη φοβία μου στα παιδιά και όποτε συναντάμε κανένα στο δρόμο το παίζω θαραλλέα αλλά γίνομαι μούσκεμα μέχρι να απομακρυνθεί.

Για πείτε για τη ταμειακή μηχανή.Jumbo τη πήρατε Μαρακι και Σωσω;Είναι συγκεκριμένη μάρκα;Κάνει αληθινά το μικρόφωνο,παίρνει μπαταρίες;Ενδιφέρον ακούγεται για τις μικρές μου.Έχουμε μια κουζίνα και όλο κάνουν ότι παραγγέλνει η μια και η άλλη ετοιμάζει φαγητά,καφέδες,παγωτά....Αφασία...

Με το καλό Χρυσούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στο μωρο της χρυσουλας!!αντε κ σε σενα τη δευτερα!!

μαριλου ετοιμασα σαπουια..καλα βγηκανε..θα τα δεις κιολας!!

εμεις καλα..

αυριο οι παιδικοι θα ειναι κλειστοι;;κατι τετοιο ακουγεται;;

ξερετς κατι;;

εμεις πηγαμε σε παιδοτοπο!!

η μπουμπου..θελει παρεα!!

καλα ητανε στο αυτοματο τοσο καιρο!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει και το elc κωλοπιασιδι ομως..εχει κ το τζαμπο καπου 15-20 ευρω!!εγω σου λεςω δεν την εχω ανοιξει..

καλε θα παρετε τιποτα στις δασκαλες;;

εασυ μαρκερ;χαχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ρε κοριτσια, τελος τα ψεματα!

Χρυσουλα αυριο πας Αθηνα;;;

αν δε σε προλαβω να σου ευχηθω αυριο, ολα καλα να πανε και να χαρεις καθε στιγμη της γεννησης του μωρου σου!

Μαρκερ για σενα θα τα πουμε αλλη μερα... τα παιδια καλα;;;; μα και εσυ να μην μπορεις να διακτινιστεις σε αλλη ηπειρο (τα νησια Κορακάο ας πουμε....)για να μην κολησεις;;;; εξυπναδες γιατρων...

Σωσω πως παει το χεσιμο (με το συμπαθιο);

Νανα τον γλυτωσες το σκυλο;;; ή ακομα ειναι ρευστα τα πραγματα;;;

Μαριλου ετσι με τα σινγκιουλερ;;; εμεις μια φορα τα πηραμε. αλλα και το αεριους διαβασαμε οτι κανει διαταραχες υπνου και τα δικα μου εχει τυχει να εχουν εφιαλτες οταν το παιρνουν.

Μαρντιο το δικο μου αφεντικο (δουλευα σε τοτε γνωστη αλυσιδα γυμναστηριων)οταν περασα στην αστυνομια και του το ειπα, ειπε, μπορεις να αρνηθεις τη θεση! ΤΙ;;;;; χελόου!!!! και να μεινω με τα 140.000 δρχ που επαιρνα τοτε;; ασε που πριν λιγο καιρο εκλεισε και το γυμναστηριο... σιγουρα θα εγινε χαμος με οσες ειχαν υπογραψει 3ετη συμβολαια...

ρε συ Ντομ ολοι στο ψιλο σε πηραν;;; ασ'τους να λενε εσενα τα αγορια σου βασιλισσα θα σ'εχουν!

εμεις εδω καλα... αλλα πολυ βηχω ρε γμτ... μεχρι που με φευγουν και τσισα! πριν καμια ωρα πηρα αεριους και ειμαι καλυτερα.... να χεσω τις αλλεργιες μου...

πηρα τηλ την κοπελα που ειχαμε γεννησει μαζι και ειναι μεσα στην απελπισια... η δικια της απο τον Φευρουαριο κανει κρισεις με βροχοσπασμο, απνιες, φαγουρες κλπ... στην αρχη ειπανε οτι εχει αλλεργια ψυχους, αλλα το παθαινε και μεσα στο σπιτι. την κατεβασαν μεχρι και στο Παιδων αλλα τιποτα. δεν την πιστευαν οτι μπορει να τα παθαινει αυτα! λες και για πλακα σχεδον καθε βδομαδα βρισκονται στα επειγοντα! τωρα στελνουν τις εξετασεις και αλληλογραφουν με νοσοκομειο στη ΜΑσσαλια! το μονο που την ειπανε, τη δωσανε ενεση αδρεναληνης να εχει στο σπιτι και αν την πιασει πολυ δυνατα να της την κανουν για να την προλαβουν να την πανε στο νοσοκομειο! την εχουν 2 μηνες μεσα στο σπιτι τη μικρη. ουτε στο μπαλκονι βγαινει! δε μπορουν να πανε Πασχα στο χωριο για να μην ειναι μακρυα απο νοσοκομειο! καλα αυτη η κοπελα οταν ηταν εγκυος ειχε βγαλει ΤΙΣ αλλεργιες, δε μπορουσε να φαει τιποτα σχεδον, ειχε και ζαχαρο, μεχρι και αν ανεπνεε αλευρι την επιανε! και ολα μαλλον περασανε στο παιδι... μακαρι να πανε ολα καλα... εμεις κουβεντα να μη λεμε...

τα λεμε αυριο! καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι Σωσω τιποτα δε θα παρω τωρα στις δασκαλες. τις ειχα δωσει ολες κερια οταν ηταν τα γεννεθλια μας.

καλε διαβαζα για τους Α/φους Πραππιδες που εχουν το κεντρο εξωσωματικης εδω στη Θεσσαλονικη! χαμος! ονοματα δε γραφουν στα αρθρα, αλλα σε ενα τους "φωτογραφιζει" τρελειως! αυτο που με προβληματισε ειναι οτι ειναι πολλες αυτες που εδιναν ωαρια... ειναι τοση η αγορα της περιοχης και τοσες οι γυναικες που ηθελαν νακανουν εξωσωματικη με δανικα ωαρια;;; συνηθως κανεις με δικα σου, εκτως αν υπαρχει προβληγμα

φρικαρω στην ιδεα να εβαζαν απο μονοι τους τα ξενα ωαρια (γιατι οι δοτριες ειναι νεαρης ηλικιας αρα πιο καλο γεννετικο υλικο) και ανεβαζαν τα ποσοστα επιτυχιας κυριως σε γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας!

παντως τοτε που εψαχνα για εξωσωματικη δεν ακουγα και τα καλυτερα για δαυτους....

post-2681-13873940246197_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι Σωσω τιποτα δε θα παρω τωρα στις δασκαλες. τις ειχα δωσει ολες κερια οταν ηταν τα γεννεθλια μας.

καλε διαβαζα για τους Α/φους Πραππιδες που εχουν το κεντρο εξωσωματικης εδω στη Θεσσαλονικη! χαμος! ονοματα δε γραφουν στα αρθρα, αλλα σε ενα τους "φωτογραφιζει" τρελειως! αυτο που με προβληματισε ειναι οτι ειναι πολλες αυτες που εδιναν ωαρια... ειναι τοση η αγορα της περιοχης και τοσες οι γυναικες που ηθελαν νακανουν εξωσωματικη με δανικα ωαρια;;; συνηθως κανεις με δικα σου, εκτως αν υπαρχει προβληγμα

φρικαρω στην ιδεα να εβαζαν απο μονοι τους τα ξενα ωαρια (γιατι οι δοτριες ειναι νεαρης ηλικιας αρα πιο καλο γεννετικο υλικο) και ανεβαζαν τα ποσοστα επιτυχιας κυριως σε γυναικες μεγαλυτερης ηλικιας!

παντως τοτε που εψαχνα για εξωσωματικη δεν ακουγα και τα καλυτερα για δαυτους....

καλα εκανα υποβολη σε αυτο το ποστ και οταν βγηκε εμφανιστηκε στο τελος οτι εκανα παραθεση μια εικονα, ενα μαυρο μποτινι σε εναν καναπε! και μετα εξαφανιστηκε το ποστ γενικα σα να μην το εκανα υποβολη!

σινγκιουλερ παιρνουμε;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Βαγκ εχεις πολυ γελιο!

γελαω ακομα

Μαρακι γελαω με το Διονυση και την ταμειακη μηχανη...οταν ειπες σαν γυφτος σε ντατσουν θυμηθηκα τους ραδιο αρβυλα με το γυφτο στο ντατσουν που γυρναει και λεει ΄΄και μαζι μας οι σκορπιονς!΄΄

Παιδια τη θελω αυτη την ταμειακη μηχανη!ποια ειναι και πού θα τη βρω, εχει κολλημα με το σκλαβενιτη ο δικος μου και θελει να παιζουμε σουπερμαρκετ κατι μηνες τωρα και παιρνω αλευρια μακαρονια κλπ απο τη μπακαλικη και κανω οτι ψωνιζω κι αυτος τα χτυπαει σε εναν ψευτικο παλιο παιχνιδο-υπολογιστη.Εκει που κανει τον ηχο τουτ του χτυπηματος κρατιομαστε ολοι να μη γελασουμε...

μηπως αν το αγορασω το φχαριστηθει...αμα λετε και μικροφωνο εχει...

Μαρκερ δεν καταλαβα το δικο σου ζυγιζει τοσο ετσι;οχι της Χρυσουλας, απλα υποθετεις οτι τοσο θα ειναι και της Χρυσουλας;

γιατι της λετε συγχαρητηρια και δεν καταλαβα...

Αυριο φευγω, ειπα του αντρα να μας παει στη Λιμνη και να μας αφησει αφου εχει δουλεια...να ξεκουραστω κι εγω και να ηρεμησω λιγο και απο τους δικους μου που με εχουν τρελανει τοσο καιρο...

Το μο νο που με στεναχωρει ειναι που δε θα ερθω στο Ιασω ρε γαμωτο...

αλλα εγω παιρνω αδεια τη Μ.βδομαδα και δεν εχω σκοπο να φαω στη μαπα την Αθηνα, Τριτη του Πασχα θα εχω γυρισει για τη Β΄επιπεδου!

Μαρακι θα χρειαστω κι εγω τα σοιχεια του γνωστου σου παιδοπνευμολογου αλλεργιολογου για τον Φανακο μου...πιστευω εχει θεματα με αλλεργιες και απο καιρο θελω να το ψαξω...

αρχιζω να πιστευω αυτο που ειχα διαβασει παλια οτι τα παιδια που γεννιουνται ανοιξη εχουν περισσοτερες πιθανοτητες για αλλεργιες...

παντως η εγκυμοσυνη του Φανη ηταν η καλυτερη μου, ουτε αλλεργιες ειχα ουτε αναγουλες...Σαλονικιος!

και με το θηλασμο που λενε οτι προστατευει μουφα κι αυτο σιγα...

το λεγε και η Φροσω θυμαμαι...

Μαριλου σκιαχτηκα με τον ανθρωπο που βλεπει ο μεγαλος σου...ρε Μαρακι εσυ λες οτι το κανει για να τραβαει την προσοχη της;

εγω παντως τη μία και μοναδικη φορα που ειχε ψευδαισθησεις απο τον πυρετο ο Βασιλης, τα χα παιξει...ηταν απο τις φορες που δεν ξεχνας στη ζωη σου...

Βαγκ δεν καταλαβα τι εγινε με τους Πραππιδες;

Χρυσουλα Μαρκερ εχετε και οι 2 το κιν. μου στειλτε κανα μηνυμα αμα μπορεσετε...καλα θα χω το νου μου Μαρκερ Μ.Δευτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα κ απι δω..ηλιος τρελος...χρυσουλα;;;;ερχετσι η ωρα;;πως εισαι;;εμεις παντως ειμαστς διπλα σου!!

βαγκ τα κακα...γινανε κανονικα πλεον..δε ξερω..θα πεταχτω κ στη γιατρο α της το πω!!

θα παω να φτιαξω σαπουνια ελαιολαδου!!

νεα συνταγη..πιο τελεια..φανταζομαι..

το απογ σιγουρα θα παμε καμια βολτα..

τρελο μανικι αυτη η φιλη σου με τις αλλεργιες..απαπαπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα

χρυσουλάκι μου, έφτασε η μερα;

με το καλό να υποδεχθείς το παιδάκι σου.

αν μπορέσεις μπες από το κινητό να μας πεις νέα.

μην αγχώνεσαι... εσύ γεννας παλλήκαρους... χαχαχα.

έλα ρε ηαγκ...

τραγικό το κέντρο εξωαωματικής.

όσο για το παιδάκι, τι να πω...

μακάρινα βρούνε μια λύση οι άνθρωποι...

ο θεός να φυλλάει όλα τα παιδάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ, καλά να περάσεις κ ναξεκουραστείς..

το έρλι λέρνινγκέχει ακριβά παιχνίδια αλλά είναι πολύανθεκτικά.

πιστεύω ότι τα βγάζουν τα λεφτά τους.

μαρντ, στη χαραα σου καταλβαίνεις ποιοι σε αγαπούν κ ποιοι όχι.

εκεί όλοι βγάζουν τον αληθινό τους εαυτό.

εσύ κοίτα να χαρείς τη θέση σου.

στις μέρες μας είναι πολύ σημαντικό.

μαριλού ευχαριστώ για τη συνταγή.

αυτά στη φωτό είναι δικά σου;

φαίνονται πολύ επαγγελματοκά.

πόσες μέρες αντέχουν;

εδώ έχουν τη λεγομενη αναρή.

υπάρχε η φρέσκια κ η ξερή.

εννοείς να βάλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα που θελει να κανει και καλτσουνια...

δε κοιτα να ηρεμησει λιγο ή να προσπαθησει να κοιμηθει...

Νανουκα εισαι σε υπερενταση και θα σου βγει μετα η κουραση και δε θα σηκωνεσαι...πανε και οι ελπιδες για σκυλια του Πετρου, θα βγαλει γαλα απο το βυζι ο χριστιανος σαν τον Αγ.Στυλιανο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτες ηρθε ο νονος του Φανη απο το γραφειο και μου εφερε λαμπαδα τσουρεκι πασχ.αυγο 2 καπελακια μπαγιερν(και για Βασιλη) εχει τρελα με την ομαδα, αν θυμαστε, και μια κοντομανικη μπλουζα μπαγιερν...

τι καλο παιδι που ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν έχω άνθος αραβοσίτου...

αλλιώς θα τα έφτιαχνα... χαχαχα.

ντομ, δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα...

άσε που κ ο μικρός δεν κοιμάται συνεχόμενα...

ίσως να είναι κ υπερένταση...

αλλα κοιμάμαι κ καλά το βράδυ.

συνηθως ξυπνάει τρεις φορές, τρώει κ κοιμάται.

οπότε είμαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγεια τα δωράκια σας.

τον σκύλο δεν τον έχω γλιτωωσει ακόμη...

σήμερα λέειωθα πάει να τον δει.

εγώ συνεχίζω ναμηντου μιλάω... χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες μου τηλεφώνησε η δασκάλα του α.

μου είπε ότι θέλει να τον ταΐζει, δεν συγκεντρώνεται στο μάθημα.

δεν πηγαίνει στην ομμαδα του, πηγαίνει κ κάθεται μαζί με τον φίλο του τον γιώργο κ πειράζει ο ένας τον άλλο.

χθες του θύμωσε γιατί δε μάζευε τα παιχνίδια του κ τα έριξε κάτω.

με ρώτησε πώς αντιδράει στο σπίτι.μ

ου είπε να τις λέω τα πάντα για να τον βοηθήσουμε.

μου είπε να μην τον λυπάμαι όταν κλαίει κ ν είμαι σταθερή σε ό,τι του λέω.

αυτές τις μέρες θα εισάγει παραμυθάκια με αδερφάκια κ άλλα διάφορα για να βοηθήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο ειδα στα elc που ειπε η Νανουκα μια ταμειακη ...45 ευρω γαμω την τρελα μου!

Μαρακι αυτην εχετε;;; ελεος...45 ευρω; τα τζαμπο ειπες Σωσω εχουν κι αυτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μου την φρέσκια που είναι πολύ μαλακή και γλυκιά. Συνήθως η καθεμια εδώ βγαίνει γύρω στο 1 - 1,5 κιλό. Καλέ αν δεν έχεις άνθος αραβοσίτου βάζεις 4-5 κάψουλες βανίλια.

Ο μεγάλος σου ήταν έτσι και πριν την γέννηση του μικρού; Αν οχι λογικά είναι αντίδραση και ζήλια που δεν ξέρει πως να την διαχειριστεί. Αχ τον σκυλάκο δεν νομίζω να τον γλυτώσεις τελικά ε; χαχα!

Ντομ μην το λες οτι ο θηλασμός δεν βοηθάει. Η παιδοπνευμονολόγος μου είπε οτι αν δεν είχα θηλάσει το Χριστόφορο τόσο καιρό, θα ήταν σε χειρότερη κατάσταση. Την είχα ρωτήσει γιατί και εγώ το είχα απορία.

Μαρκερ μια χαρά το βάρος του μωρού!!!!

Σωσώκα εμ δεν είναι τα μωράκια συνέχεια στον αυτόματο καλή μου! χαχα! Και εσένα άργησε να πάρει και μπρος! χαχα!

Καλέ τί να πάρεις στις δασκάλες; Τίποτα. Άλλο πάλι και αυτό! Ε άντε να πεις στο τέλος της χρονιάς ένα μικρό ευχαριστήριο δωράκι και όλα καλά, αλλά όχι και κάθε 3 και λίγο! Τί διάβολο; Βαφτιστικιά την έχεις; χαχα!

Πάλι σαπούνια ε; Ωραία!!!! Πού θα πάτε σήμερα; Λες να σας ακολουθήσουμε; Έχω και ένα τάπερ δικό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...