Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Κατερίνα και εδω ισχύουν τέτοιοι κανονισμοί σε ορισμένες εκκλησίες, το ιδιο κάνουν και στους γάμους με το ρύζι αλλά για τα ρουχα μου φαίνεται πολύ υπερβολικό. Άντε με το καλό να κλείσεις ημερομηνία να ξενοιασεις. Εδω πρώτα συμφωνουμε με την εκκλησια που θέλουμε την ημερομηνία και μετά παμε όλα τα δικαιολογητικά στη μητρόπολη και μολις πάρουμε το οκ τότε το παμε στην εκκλησια που θέλουμε για τη βαφτιση

Ααα και για τους νονούς η τους κουμπάρους εδω στο νησί βάζουν πάνω από 4ατομα ενώ εμείς στο Αγρίνιο μέχρι 2 και πολλοί είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατερινα πολυ αυστηρα η εκκλησια ε?εγω ειχα παει να κλεισω ημερομηνια κ κ προχτες του εδωσα τα χαρτια..βασικα επειδη ειχα το αγχος αν θα γινετε γαμος-βαφτιση κ γι'αυτο ειχα παει 2 μηνες πριν κ του ειπα για την ημερομηνια για σιγουρα κ το ειχε γραψει σε ενα βιβλιο με ραντεβου!!κ για τα χαρτια μου ειπε 1 μηνα πριν το λιγοτερο να τα ετοιμασω..

αντωνια οντως το παιρνεις αποφαση κ περιμενεις να μεγαλωσει λιγο ακομα κ να αρχισει απο μονος του να ζηταει..

αχ αλεκα καποτε κ εγω φορουσα μονο μινι φουστες κ φορεματα..δεν υπηρχε περιπτωση να φορεσω κατι μακρυ παρολο που ημουν κ αδυνατη παλι οπως τωρα..τωρα τι να πω?εχω μεγαλωσει κ εχω φαει κολλημα με τα κιλα μου...?τα ποδια μου ειναι πολυ αδυνατα κ ντρεπομαι να φορεσω κοντο..ολοι με κοιτανε..τωρα ψαχνω μακρια φορεματα κ ολοσωμα σαν αυτο που εβαλε η ελενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάρες...μου φαίνεται δεν θα ξαναπάμε σε μαγαζιά, θα τα ψωνίζουμε όλα απο το ιντερνετ!! ;)

Σταυρούλα εμένα μου άρεσε το πρώτο και το δεύτερο και γενικώς εγώ θα τα φορούσα ακόμα και σε ανοικτή βάπτιση.Αλλά είπαμε, εγώ δεν είμαι του πολύ επίσημου.

Εγώ παρήγγειλα εκείνο το φόρεμα που σας είχα βάλει, θα το δώ και αν δεν μου αρέσει για τη βάπτιση δεν πειράζει.Γενικώς εχω μείνει πίσω με τα θέματα της βάπτισης αλλά τί να γίνει, θα φορτσάρω αργότερα.Τουλάχιστον καταλήξαμε στον αριθμό των καλεσμένων.

Αντωνία ναι σηκώνεται η μαμά μου και τουαλέτα πάει, έχει και πατερίτσες και πι.Πιστέυω όταν βγάλει τα ράματα που θα κάνει και ολοκληρη μπάνιο, θα είναι και καλύτερα.Πάντως οφείλω να ομολιγήσω ότι όσα παράπονα κι αν έχω απο πιο παλιά, αυτή τη φορά η κακομοίρα δεν με επιβάρυνε καθόλου και με έδιωχνε για να γυρίσω στο παιδί και στο διάβασμα.

Τώρα έχω καταπιαστεί με διάφορεσ δουλειές, μέχρι και 2 χαλιά σήκωσα και σφουγγάρισα απο κάτω, τί με έπιασε δεν ξέρω :?

Ελενάκι ωράιες οι φόρμες!Εγω ρε κορίτσια που είμαι παχουλή, λέτε να μου πηγαίνουν?Αν και τώρα με την ταλαιπωρία, έχασα 2 κιλά και αυτό μου έδωσε κίνητρο να ξανακάνω διατροφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου,καλα ειστε;

εμενα κοιμουνται τα μωρα ο αντρας μου στη δουλεια,ειμαι μονη σαν το λεμονι. :D

σταυρουλα κ εγω ψηφιζω το πρωτο για την βαφτιση ας ειστε οπως λες με πολυ κλειστο κυκλο,θεωρω οτι παει στη περισταση αλλα μου αρεσε κ σαν ρουχο.βεβαια οπως λετε για εσενα,εμενα δε μου πανε αυτα,εσυ οτι διαλεγεις νομιζω σε κανει πολυ αριστοκρατικη κ σου παει.μου αρεσε παρα πολυ το μαγιο που πηρες.

ελενακι η μαυρη φορμα μου αρεσε λιγο καλυτερα,νομιζω κ σε αλλο χρωμα να ειχε κ παρολο που δεν ειμαι του μαυρου για καλοκαιρι,παλι μαυρη θα επελεγα γιατι οπως την ειδα νομιζω σε αυτο το χρωμα παει στη συγκεκριμεη φορμα.μου αρεσεομως κ η μπλε,γενικα λατρευω μπλε ετσι κ αλλιως.κ τα μαγιο σου πολυ ωραια αλλα με το πρωτο κολησα λιγακι παραπανω.μου αρεσε πολυ.

αντωνια μου συμφωνω με τα κοριτσια για τον αναστασακο σου,θα αλλαξει οταν περπατησει,οταν αποθηλασει κτλ.εγω πια θηλαζω μονο τη νυχτα οταν ξυπναει γιατι θελω να κοιμαμαι κ την παιρνω διπλα μου κ κοιμομαστε μαζι.καποια στιγμη θα σταματησει κ αυτο δε με νοιαζει ποτε.αλλα ξυπναει ακομα τη νυχτα 3 φορες σιγουρα.ακομα δεν εχει κοιμηθει ποτε σερι.

κ εμενα το στηθος νομιζω αλλαξε,αν κ τα σουτιεν μου κανουν οπως κ πριν.

εγω παλια ημουν πορωμενη με τα ρουχα τωρα δε ξερω τι εχω παθει,ισως επειδη δε μπορω να ψωνισω οπως παλια η επειδη προεχουν τα παιδια καπως μου εχει φυγει κ δε λυσαω οπως παλια.ψωνιζα συνεχεια ρουχα,παπουτσια χαμος.οχι ακριβα αλλα ηθελα να εχω πολλα.τωρα αναισθησια,εκτος κ αν χρειαστω κατι η δω κατι να μου αρεσει.βασικα ειμαι ακομα σπιτι,οταν παω δουλεια που θα κυκλοφορω κ θα βλεπω βιτρινες κ κοπελες ωραια ντυμενες μαλλον αυτο θα αλλαξει κ θα θελω να ψωνιζω.

αριαδνη παλι καλα που η μαμα σου εμεινε ευχαριστημενη με την κυρια,οσο για το φορεμα καλα εκανες κ το παρηγγειλες κ οταν το παραλαβεις να μας πεις αν οντως ειναι ωραιο οπως στην φωτο.

κατερινα κ εγω οφειλω χαρτια στην εκκλησια,εχω κλεισει ας πουμε το ραντεβου αλλα περιμενουν χαρτι μη μας παρουν την ημερομηνια.

σημερα εφτιαξα μακαρονια με σαλτσα λαχανικων,αυριο θα κανω παστιτσιο κ θα ερθουν κ οι πεθερα κ κουνιαδα να φαμε γιατι δουλευει η πεθερα οποτε μην ειναι με την ψυχη στο στομα κ γενικα εχει δουλεψει πολυ τις τελευταιες μερες κ ειναι κομματια.οποτε λεω να κανω τον κιμα μετα να ειναι ετομος γιατι αυριο θα μπλεξω με τα κατσαρολικα,εχω κ της μπεμπας αυριο μοσχαροσουπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω με τα δικα σας, ο μικρός κοιμάται και η Αγγελική βλέπει μαδαγασκαρη, οπότε έχω λίγο χρονο :D

Βάσω πιστεύω ότι όταν σου ερθει πάλι περίοδος θα επανέλθει πλήρως ο οργανισμός και θα ρυθμιστεί σωστα η πίεση, σίγουρα έχεις και το άγχος των δυο παιδιών και της δουλειάς που θα αρχίσεις αλλα νομίζω δεν ειναι κάτι που θα πρέπει να σε ανησυχει.

Αριαδνη πωπω έχεις και το μεταπτυχιακό μέσα σε όλα αυτα! Κουράγιο και προγραμμα για να τα προλαβεις όλα.

Αλέκα κρίμα που σας τα χάλασε ο καιρος :(

Σταυρουλα η φούστα δεν με ξετρελαινει και γιατι ειναι τόσο ακριβή???? το μαγιω και το σουτιέν σούπερ πολυ σεξι!!

Έλενα το δεύτερο μαγιω μου αρεσει και μένα πολυ, καλοφορετα! Παει καλυτερα η μικρη έτσι?

Ναταλια μεγεια το νυφικό

Αριαδνη μπράβο στο μπισκοτακι που κάθεται χωρις υποστήριξη, θα παρει τρελη φορα τωρα!!!

Σταυρουλα εμένα μου αρεσει το φορεματακι το κοραλι αλλα και το πρώτο μοιάζει στο στυλ που ψάχνεις, το τρίτο οχι. Απο τα αλλα δυο το φόρεμα πολυ όμορφο και καλοκαιρινο.

Μαρακι περαστικα στην Αννουλα για το συγκαμα απο δοντακι και σας?

Έλενα το μαύρο δείχνει πιο σικατο!

Για την εκκλησία επειδη είμαι του λιτου και του απλού δεν με ενοχλούν οι περιορισμοί, μονο τα ρούχα δηλαδη αν έχουν και λίγο μπλε θαλασσι ή ειναι εκρου τι πειράζει. Απλα μου εκανε εντύπωση που ειχε τόσο κόσμο και που χωρις χαρτιά δεν σου έκλειναν, γιατι όπως λεει και η Βάσω και γάμο και βάπτιση της Αγγελικης πρώτα είχα κλείσει και μετα πήγαινα τα χαρτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw exw neura sikwthike pige o antras mou monos tou na parei autokinitaki tou mpempi xwris emena...\

maraki k esena exei sugkama perastika thelw meta na mou peis gia tin modistra giati skeftomai isws mazepsw ligo to nufiko...

elena to mauro k emena poio polu mou arese alla k to mple kalo einia...

voula to deutero mou arese poio polu...

antwnia etsi opws sta lene otan apothilaseis tha arxisei na trwei k otan perpatisei exei kollima me tin manoula...

katerina wraia pou kleisate sxedon ontws pollous periorismous exei... na rwtisw vre koritsia ti xartia thelei na pame stin ekklisia? gia diafotiste me

basw min anxonesai me tin piesi logika auto pou sou eipan tha einia den einai tpt k egw etsi eimai teleutaia den exw oreksi gia pswnia enw palia olo pswniza an k thelw na vgw na pswnisw giati me exei piasei k den mou aresei tpt apo auta pou exw den kserw ti me epiase...

ari kalo einai pou tis arese i gunaika den tha exei provlima.. ti wraia pou kathete to mpiskotaki twra apo dw k pera olo kainourgia tha kanei se ligo tha arxisoun k ta sikwmata... na pas peis pws einai to forema

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλακι τελικα ωραιο το νυφικο;το δοκιμασες;

εγω μολις τελειωσα σκουπα κ σουφαγγαρισμα,ηρθε μια φιλη μου νωριτερα ανυπαντρη που λατρευει τον αντωνη κ τον πηρε λιγο σπιτι της να παιξουν.οποτε επι την ευκαιρια εκανα μινι καθαρητιοτητα αν κ προτιμω το πρωι να τα κανω.απλα με τα παιδια δεν εχεις πολυτελεια επιλογης κ ετσι οποτε εχω ευκαιρια κανω κ κατι.η μπεμπα εχει λιγο γκρινια ομως κ δε καθεται μονη,αυτο με κουραζει πιο πολυ απ'ολα.να τα κανω βιαστικα για να την παρω.

κατερινακι μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες με την πιεση.παντως αν συνεχισει απο βδομαδα θα παω σε καρδιολογο.τουλαχιστον να μου φυγει η ιδεα γιατι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα.κ σημερα που μετρηθηκα το πρωι παλι τα ιδια. :?

εχω τη μπεμπα αγκαλια κ κανει κακα..

τη ζεστη εχει ρε κοριτσια,εχω ανοιξει κ μπρος κ πισω να στεγνωσει κ ισα που κανει ρευμα.τελεια ειναι για περπατημα τωρα αλλα που να παω τετοια ωρα χωρις τον αντρα μου.αν ηταν εδω σιγουρα θα περπαταγαμε,μας αρεσει.

εκανα κ τον κιμα κ ελεγα να κανω κ τα μακαρονια,θα ηταν βλακεια λετε;κ ετσι να ειχα αυριο μονο μπεσαμελ.δεν το εχω κανει ποτε ετσι ομως αν κ δε νομιζω οτι θα επηρεαζε καπου ασχημα τη γευση.ψυγειο θα τα εβαζα μετα που θα κρυωναν.

πολλα ειπα,παω να την κανω μπανακι. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη ευτυχώς που σηκώνεται η μαμα σου και εχει μείνει και ευχαριστημένη με την κυρία που της έχεις. Για την βαπτιση είσαι καλα και χρονο θα έχεις μετα.

Βάσω και εγω έτσι νιώθω δεν έχω όρεξη να ψωνισω για μένα απο τη μια επειδη είμαι σπιτι και βολευομαι με ότι έχω απο την άλλη σκέφτομαι και τα χρήματα. Μονο νύχτα θηλαζεις τελικα, πρωι βραδυ της δίνεις μπουκάλι και όλη μερα της δίνεις ή την καλύπτει το πρωινο και τα γεύματα και δεν ζητάει αλλο?

Ναταλια ρωτα στην εκκλησία τι ακριβώς θέλουν για να μην σε μπερδεψουμε εμεις, ειναι αρκετα πάντως κυριως για τον γάμο και λιγοτερα για την βάπτιση.

Καληνύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια θελει οικογενειακη κατασταση δικια σας κ αν θυμαμαι καλα εδωσα κ την ληξιαρχικη πραξη πολιτικου γαμου,πιστοποιητικο γεννησεως των δυο σας,ληξιαρχικη πραξη γεννησεως παιδιου,ταυτοτητες σε φωτοτυπια..αν το κανετε αλλου θα πατε εσεις στην μητροπολη κ πληρωνετε κατι γιατι δεν το κανετε στην ενορια που μενετε..α θελει κ στον αγγελιοφορο να πατε να δηλωσετε τον γαμο..κ εγω δεν το εκανα ακομα..καθε τριτη κ πεμπτη δημοσιευουν τις αγγελιες γαμου..

βασω θηλαζεις ακομα την νυχτα ε?μπραβο σου!!!η πιεση ισως να ειναι κ απο την περιοδο που δεν ερχεται,λιγο το αγχος κ λογικο ειναι να ανεβαινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ ανησυχώ λίγο γιατί η φραουλίτσα μου προς το βράδυ άρχισε να βήχει λίγο βαθιά. Μετά τη βρογχιολίτιδα που πέρασε το Γενάρη τρέμω..Η μικρή κάθεται στον πωπουδάκο της χωρίς να τη στηρίζω για κανένα πεντάλεπτο σίγουρα. Μετά κάτι πάει να πάρει ή να κοιτάξει δεξιά ή αριστερά και φλουπ....γέρνει :lol::lol::lol: Της έχω όλα τα παιχνιδάκια μπροστά της για να μη γείρει :lol::lol::lol::lol: Επίσης τέρμα το φαγητό στην αγκαλιά.Πλέον κάθεται στο καρεκλάκι της και ανοίγει κανονικά το στοματάκι της όταν φτάνει η κουταλίτσα! Έχει κάνει και μπουτάρες :lol::lol::lol: Τρελαίνομαι να τις φιλάω!!!

Βούλα πολύ ωραίο το μαγιό και το σουτιέν. Από τα ρούχα που έβαλες, πρώτα μου αρέσει το κοραλί, μετά το πρώτο και τελευταίο το άλλο που δεν μου πολυαρέσει..

Ελενάκι πώς τα πάτε με το σύγκαμα; Και η φραουλίτσα είχε κάνει πληγή. Αφού έλεγα πότε θα σταματήσουν να είναι όξινα. Είχα κουραστει. Με γεια τα μαγιουδάκια! Το πρώτο σούπερ σέξι! Ωραία και τα δύο! Θα θαυμάζουν μαμά και κόρη στην παραλία φέτος!!!

Κατερινάκι κουφάθηκα με το χαρτί και τους περιορισμούς της εκκλησίας...Εγώ να σου πω την αλήθεια θα στράβωνα λίγο και δε θα βάφτιζα εκεί το παιδί μου..Καλά να σου πουν για στολισμό και μπαλόνια. Να καθορίσουν όμως και τι χρώμα ρούχα θα φοράει το παιδί...πολύ δεν πάει;;; Υπερβολές. Για ποια ημερομηνία σκέφτεσαι;;

Μαράκι τόσο αδύνατα πόδια έχεις και κολλάς να φοράς μίνι;;; Αν δεν τα βάλουν οι κοπέλες με αδύνατα πόδια ποιες θα τα βάλουν ;););) ;;;

Αριάδνη μπράβο στο μπισκοτάκι που κάθεται πια μόνη της! Ευτυχώς που αρεσε η γυναίκα στη μαμά σου! Βασικό αυτό! Είναι καλύτερα;;

Ναταλάκι με γεια το νυφικούλι σου! Θα είσαι μια πανέμορφη νυφούλα! Να μας βάλεις φωτό!

Βασούλα περνά φάση γκρίνιας η μικρή; Αχ είναι πολυ σπαστικό όταν δεν κάθονται κάπου και αρχίζουν τη γκρίνια για αγκαλιά. Και η δικιά μου το κάνει συχνά αυτό.Έτσι κι εγώ με τα ρούχα. Κάποτε αγόραζα συνέχεια. Τώρα όχι αλλά δε θέλω επειδή ακόμα δεν έχω φτάσει στα κιλά που ήμουν. Νομίζω ότι αν τώρα πάρω ρούχα θα σταματήσω την προσπάθεια. Τώρα όμως που τα καλοκαιρινα μου είναι για τσιλιβιθρόνι θέλω δε θέλω θα τα χάσω..Ελπίζω τουλάχιστον :?:?:roll::roll::roll: ...

Κατερινάκι-Πασχαλιτσάκι τι κάνουν τα ζουζούνια; Πώς τα περάσατε στα γενέθλιά σου;;

Αλέκα πότε πιάνεις δουλίτσα; Απρίλιο;

Αυτά φιλενάδες μου. Έφαγα του σκασμού σήμερα και ήδη το έχω μετανιώσει. Έκανα το ΤΡΑΓΙΚΟ λάθος να αγοράσω μερέντα και το βραδάκι πήγαμε στην αδερφή μου που κέρασε για τα γενέθλιά της..Τώρα βογγάω :lol::lol:

Φιλάκιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

bikaki sou ksanalew xalarwse k tha sou perasei oso to skeftesai k anxonesai min einai tpt toso tha anebainei...

anthi ti kouklitsa i mikri arxise k na kathete wraia.. as tin maria na leei mia xara einai k konta na valei

maraki euxaristw giati o antras mou mou elege den thelei tpt mono to xarti apo tin ekklisia na pas sto dimo gia na dilwseis to gamo...

paw na kanw kamia douleia ta leme...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!! ~o) τωρα ξυπνησα κ πινω καφε..ειναι 11:30με την καινουργια κ η μικρη ακομα κοιμαται..ξυπνησε στις 3ις 4 με καινουργια,ηπιε γαλα κ δεν λεει να ξυπνησει!! :) πρεπει να βγαζει κ αλλα δοντακια γιατι εχει που ζορι..συνεχεια δαγκωνει τα δαχτυλα της κ πολλες φορες τωρα εκει που καθομαστε ερχεται κ δαγκωνει τα μπουται μας!!!!μιλαμε για δαγκωμα καλο..αυτο το ενα που εχει ειναι σαν να σε τσιμπαει καρφιτσα!

ανθη μεγαλωσε κ η φραουλιτσα κ καθεται!!!!ευχομαι να μην ειναι τιποτα..κ εμεις το περασαμε με την βρογχιολιτιδα κ καναμε μασκα..

ναταλια γελασα με τον αντρα σου!!!καλα θα ηταν να πηγαιναμε χωρις χαρτια!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!

χθες ειχαμε πολυ δυσκολο βραδυ!!ανοιξανε το σπιτι της κουμπαρας μου κ τους επιασε η κουμπαρα μου στα πρασα!!!εγινε χαμος..παραλιγο θα την χτυπουσαν με τσιμεντολιθο επειδη τους κυνηγησε..το σπιτι το κανανε ανω κατω κ πηρανε αρκετα κοσμηματα σπασανε τηλεορασεις κ γενικα ενα χαος..πηγα να την βοηθησω λιγο με το μωρο κ με το σπιτι αλλα ηταν πολυ σοκαρισμενη..κ γω φοβηθηκα πολυ κοριτσια γιατι μπηκανε μεσα μερα μεσημερι..εχουν πολυ θρασος.απο το φοβο μου δεν μπορουσα να κοιμηθω την νυχτα :o:o:o:o:o:o:o

θα φαμε το μεσημερι κ θα παω παλι να την βοηθησω κ να της κανω παρεα!Μαρια για την Αντυ λεω!!!

μου χαλασε ολη διαθεση μαυτο που εγινε!

θα τα πουμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Βρε Αντωνία τι έπαθε η κοπέλα;;;; Όμως βλακεία της που τους κυνήγησε....Πολύ επικίνδυνο αυτό που έκανε. Μέρα μεσημέρι μπήκαν ε; Έλειπε από το σπίτι όταν μπήκαν;

Μαράκι υπναρού η Αννούλα! Μια χαρά για να ξεκουράζεται και η μανούλα ;)

Ναταλάκι σ' ευχαριστώ για τη μικρή :)

Εγώ χτες έκανα τη βλακεία και κοιμήθηκα στις 5.30 το πρωί-καινουρια ώρα. Η μικρή εντωμεταξύ κοιμόταν από τις 12 παρά.....Τι να κάνω που μου αρέσει το ξενύχτι;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωωωωωωω αντωνια τι σοκ περασε η αντυ!!! :o κ ειχε το θαρρος να τους κυνηγησει?εγω θα ειχα χεστει πανω μου αν τους εβλεπα μεσα..φυσικα εκεινη την στιγμη δεν ξερεις ποτε πως θα αντιδρασεις..φανταζομαι θα γυρνουσε σπιτι οταν τους ειδε,δεν ηταν μεσα ε?ο μικρος ηταν μαζι της?τι καθικια υπαρχουν..κ εγω θα φοβομουν να κοιμηθω το βραδυ..ετσι οταν μπηκαν στην κουνιαδα μου ακριβως διπλα μας ειναι η μεζονετα ειχα κλειδωθει για πολυ καιρο..δεν ανοιγα ευκολαα την εξωπορτα..παντα με κλειδωνα..μεχρι κ την λουση επαιρνα μεσα μαζι μου για να μην την χτυπησουν για να μπουν..καθε μερα εμπαιναν κ σε ενα σπτι εδω στο χωριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!τι κανετε?

Διαβαζω τα νεα σας.αλλα τι να πρωτοσχολιασω!Οταν απουσιαζω μερες αποσυντονιζομαι!Θα αρχισω με τα δικα μας!

Ειμαστε ολοι καλα.Η μπεμπουλα μασ ζωηρευει και τα χερια μου και η πλατη μου ειναι σε τραγικη κατασταση.Εχει πεταχτει και το δευτερο δοντακι μας και η καημενη ειναι ολη μερα μες στην υπερενταση.Εχει ξαναρχισει να ξυπναει τα βραδια,προφανωσ απο τα δοντια και κλαιει με παραπονο.Πλεον σηκωνεται παντου,στο παρκο στην κουνια της...και το καταευχαριστιεται,ολο ορθια ειναι ,για ξαπλωτη ουτε λογος,μας εχει γινει βασανο να της αλλαζουμε πανα και να την ντυνουμε.Εγω απτην αλλη τρομαζω πολυ ειδικα με τα καγκελα της κουνιας γιατι τραβαει την παντα και βαζει αναμεσα τα ποδαρακια της.Για το κολυμβητηριο περιμενουμε απαντηση την Τριτη.Η προπονητρια μας ειπε οτι δεν θα μπαινουμε εμεις μεσα,για να μαθει να κανει πραγματα και χωρις εμας.Θα την βλεπουμε απο καπου,διχως να ξερει οτι ειμαστε εκει....!

Πω πω αντωνια,ο χειροτερος εφιαλτης που βρηκε τους κλεφτες μεσα στο σπιτι! :o Το ρισκαρε ε και τους κυνηγησε!! :o .Εγω θα τους εδινα τα παντα και τον κυρη μου δωρο :lol: ,αρκει να μην με πειραξουν

ξυπνησε η μπουμπου,παω για το μεσημεριανο της.ΤΑ υπολοιπα μετα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

κοιμουνται ακομα τα παιδακια μου αλλα λεω μηπως με τοσο υπνο μετα δε κοιμαται η μπεμπα για βραδυ.ετσι οταν γραψω θα παω να την ξυπνησω σιγα σιγα γιατι κοιμαται απο τις 3.30.το μεσημερι κοιμουνται σερι,ανω το βραδυ στη μια ωρα θα κανει κ ενα μινι ξυπνηματακι για θηλασμο. :D

κατερινα μου ναι κ μαρακι,θηλαζω μονο νυχτα,μου αρεσει η επαφη,το στηθος δε πρηζεται πια καθολου παρα μονο λιγακι τη νυχτα,εχει προσαρμοστει κ με εντυπωσιαζει για αλλη μια φορα η φυση..κατερινακι το πρωι της δινω μπουκαλι μετα τα γευματα κ ξανα στις 9 κ μετα στιτς 12 περιπου οπου κ κοιμαται για βραδυ.κ ενδιαμεσα τη νυχτα οπως σας ειπα στηθος.

αντωνια καλα αν ημουν σαν την κουμπαρα θα ειχα παθει εμφραγμα.πραγματικα το εννοω κοριτσια,ειναι ο χειροτερος φοβος μου,χειροτερο κ απο σεισμο.μα γι'αυτο δε μπορω να μεινω μονη τη νυχτα κ περιμενω να ερθει ο αντρας μου οταν σχολαει 1.30 κ ας νυσταζω.ειδατε που καποιες φορες σας γραφω.δε μπορω μονη με τιποτα,ολο κατι ακουω.παλια δεν φοβομουν τοσο πολυ απλα ενα βραδυ ημουν μονη με τον γιο μου τοτε δουλευε νυχτα ο αντρας μου κ χτυπησε ο συναγερμος.δε ξερω τι ηταν γιατι ολα ηταν στη θεση τους στο μπαλκονι αλλα απο τοτε επαθα σοκ.κοντεψα να μεινω,αληθεια.ευτυχως εμενε τοτε ενα παλικαρι απο πανω αστυνομικος κ εκανε παρεα με τον αντρα μου κ τον πηρε ο αντρας μου κ κατεβηκε κατω κ κατσαμε μαζι κ πηρε κ την αστυνομια να κανει καμια βολτα εδω γυρω στη γειτονια.δε θελω να το θυμαμαι κ ας μην εγινε κατι,που να γινοταν κιολας.καλα οταν ειμαι μονη κ ας ειναι μερα κλειδωνω.εννοειται με τοσα που ακουμε.

σε καταλαβαινω αντωνια μου που σου χαλασε η διαθεση ετσι ειμαι κ εγω.

ναταλακι μου ναι το ξερω οτιο πρεπει να χαλαρωσω..απο βδομαδα αν συνεχισει θα παω σιγουρα καρδιολογο εστω να μου φυγει η ιδεα.μονο ετσι θα χαλαρωσω εγω.

ανθουλι μου εκαστε μονη της η φραουλιτσα σου;;μπραβο κ σε εσας!!μονο η δικια μου ακομα δε καθεται βρε κοριτσια,παρα μονο λιγα δευτερολεπτα.τελειες οι φωτο σας στο φεις σου αφησα κ σχολια.

βιβη μου ετσι ειναι,οσο μεγαλωνουν δε καθονται να τα ντυσεις,ασε μερικα πραγματα ειναι πιο κουραστικα οσο μεγαλωνουν,απλα το καλο ειναι οταν μεγαλωσουν πολυ πιο πολυ οτι συνενοεισαι τουλαχιστον.

αυριο εχουμε κ εμβολιο το απογευμα,ειμαι περιεργη που τωρα ειναι σχεδον ολο τροφες ποσο πηρε κ θελω να βαλουμε κ αλλα στη διατροφη μας να εχουμε ποικιλια.

παω να τα ξυπνησω ειδικα η μπεμπα δε θα κοιμαται τη νυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou emeis pigame to mesimeraki gia kafe monoi mas me ton antra mou k irthan k kati filoi meta wraia itan ama den mas ta xalouse k o kairos...

maraki skeftomoun na se parw til na erxomastan apo kei mia volta alla o kurios variotan na odigisei simera :evil::evil::evil: k to afisa ante na dw pote tha erthoume...

ax antwnia ti epathe popo polu tromazw me teteia k egw otan eimai moni mou panta kleidonw eidika ama den einai k ta patherika dipla den mporw fovamai...

basw k egw etsi olo kati akouw eidika poio palia pou imoun me tous goneis mou ama den erxontousan den mporousa na koimithw to vradi kathomoun k perimena k olo k kati akouga...

egw eimai moni mou o antras mou evgale volta ton mikro teleiwsa k egw kati douleies pou exw k twra apolambanw to katharo spiti k tin isuxia mou...

bibi k emeis etsi agwna dinoume gia na ntuthoume me exei pethanei panta me klamata ton vazw tin pana...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Κι εμείς πήγαμε βολτίτσα στην θάλασσα και ο μικρούλης ήταν παναγίτσα. :D:D Αφού αν δεν μυρίζαμε ότι είχε χεστεί (και πολύ μάλιστα) δεν θα το καταλαβαίναμε. Ήταν το καλύτερο παιδί. Του πήραμε και μπαλόνι λαγουδάκι και εντυπωσιάστηκε.

Βιβή αυτό μην το επιτρέψεις να το κάνουν στο κολυμβητήριο! Θα πάθει σοκ η μικρή :o:o Έχω μιλήσει με ψυχολόγο γι'αυτό το θέμα και μου είπε ότι τα μωράκια μας μέχρι 2 ετών πρέπει να κάνουν τα πάντα με την μαμά τους. Άσε που μου ακούγεται κουλό να αφήσεις το μωρό σου σε άλλον και να γίνει τίποτα μετά....παναγίτσα μουυυ. :?:?

Αντωνία πωπω τρομάραααα. Κι εγώ φοβάμαι εδώ γιατί είμαστε σε μονοκατοικία κάπως απόμερα και φοβάμαι γιατί τα πεθερικά μου ανοίγουν χωρίς να βλέπουν ποιος είναι. :evil::evil::evil:

Βικάκι περιμένουμε νέα αύριο από τον γιατρούλη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω και τα δυο στο σπίτι και γίνεται χαμός! Τώρα θα τα ετοιμάσω για μπανάκι και μετά θα πιούμε γάλα με τα χίλια ζόρια και νάνι...

Σημερα αν και είχε ήλιο είχε αερα και αρκετό μάλιστα αλλά τουλάχιστον έκανε και κούνια ο Πέτρος και μηχανάκι που έχουμε για τη Σάντυ, στη μαμά μου εκεί που μένει έχει αυλη και έχουμε φτιάξει κούνια αλλά κανονική για μωρά και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Μετά θα καθήσω να σας διαβάσω με την ησυχία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, πως τα περασατε κυριακάτικα? Εμεις το πρωι βολτουλα μετα φαγαμε στη μαμα μου οπότε γλυτωσα το δικο μας μαγείρεμα και τωρα το απογευμα σιδερωνα και σιδερωνα αλλα ευτυχώς τα τελείωσα.

Ανθη μπράβο στην φραουλιτσα που στέκεται στο πωπουδακι της και που τρώει πλεον κανονικα, είδες ήταν θέμα χρόνου μετα απο ενα ενάμιση μήνα απο την εισαγωγή των τροφών έμαθε. Αδερφη ψυχή με την ιδια σειρα μου άρεσαν και μένα τα ρούχα που έβαλε η Σταυρουλα. Για την βάπτιση κατα βάθος τα βρίσκω σωστα γιατι καθε ένα εχει τον συμβολισμό του στο μυστήριο, άλλωστε ξέρεις ότι μου αρέσουν τα απλα πράγματα. Μονο για τα ρούχα το θεώρησα λίγο περιοριστικό αλλα καλοκαιρι ειναι σε ανοιχτό χρώμα θα πηγαινα ;) .

Αντωνία τι λες τωρα, μερα μεσημέρι!!!! Και όντως επικίνδυνο που τους κυνήγησε ειναι τόσο αδίστακτοι που ποτε δεν ξέρεις τι ειναι ικανοί να κάνουν .....το σοκ φαντάζομαι μεγάλο. Στην θεσσαλονικη είχαν ανοίξει το σπιτι της αδερφής μου περσυ που ήταν εκει.

Βιβη ζωηρεψε η μικρούλα σου, και μεις έτσι όλο όρθιος και για να του βάλω την πανα γινεται μάχη. Αυτο για το κολυμβητήριο με προβλημάτισε, ειναι πολυ μικρούλα για να εμπιστευτεί η ιδια κάποιον αλλο σε αυτη την θεση, πρώτη φορα ακούω να μην μπαίνει με τον γονιό μέσα ειναι τμήμα βρεφικης κολύμβησης? θεωρω ότι δεν θα το παρει με καλο μάτι τον να την εχει ενας άγνωστος!

Βάσω περιμένουμε αυριο να μας πεις τα νεα απο την παιδιατρο. Να σας πω τι είχαμε πάθει μια φορα αλλα ειναι για γέλια, είμασταν ολοι σπιτι και χτυπάει ο συναγιαρμος, και βλέπω ένδειξη διαρροή αερίου, γιατι εχουμε ανιχνευτη γκαζιου. Είμασταν σίγουροι ότι δεν εχουμε γκάζι ανοιχτό και ψάξε ψάξε ήταν η Αγγελική που φοραγε πανα ακομα και τα ειχε κάνει ακριβώς δίπλα απο τον ανιχνευτη :lol::lol::lol: . Μας πήραν και τηλεφωνο απο το κέντρο ληψεως σημάτων να ρωτήσουν μήπως χρειαζόμαστε πυροσβεστική, που να τους έλεγα ότι ήταν οι βρωμιες της μικρης :lol::lol:

Σταυρουλα βόλτα στη θάλασσα και εσείς, τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ γέλασα με τον ανιχνευτή γκαζιού.... Πάντως και εδω στο νησί χαμός γίνεται με τις κλεψιές και οι περισσότεροι που κλέβουν είναι τσιγγάνοι.

Εντάξει κοιμήθηκαν τα τερατάκια τελικά η Σάντυ το ήπιε όλο της το γάλα με τραγουδάκια και ο κοκοβιός με διαλλειματα για παιχνίδι! Αχ παω να κανω και εγώ ένα μπανάκι να χαλαρωσω...

Βρε μαρακι αν η μικρή σου κοιμάται μέχρι τις 11μιση το πρωί ποτέ την ταιζεις? Αν ο Πέτρος ξεπεράσει το 9:30 πρωινό ξύπνημα δεν υπαρχει περίπτωση να φάει και να κοιμηθεί στην ώρα του είτε για πρωινό είτε για μεσημέρι. Καλα για το απόγευμα δε το συζητώ στις 6και πρέπει να φάει ο κόσμος να χαλασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα την δινω γαλα το πρωι κατα της 6 εως της 8 το πολυ καπου ενδιαμεσα δλδ κ ξανακοιμαται κ οταν ξυπναει της δινω κατευθειαν φρουτοκρεμα..οποτε δεν χανουμε κανενα γευμα..με προβληματησε απο την προηγουμενη βδομαδα που ειχαμε βρεθει με την ναταλια κ μου ειπε οτι ανα 4ωρο ταιζει κ εμεις ανα 3ωρο..προσπαθησα να το κανω 4ωρο αλλα με γιαουρτι η μπισκοτακια κ παλι δεν ...λυσαει να φαει κανονικο φαγητο,η κρεμα..εσεις ανα ποσες ωρες τα δινετε?

ναταλια ολη μερα σπιτι καθησαμε!ωραια θα ηταν να'ρθειτε!

βασω κ εγω θα χεζομουν..δεν το συζηταμε...ιδιως κ εσυ που εισαι μονη εως αργα το βραδυ δικαιολογημενη..με το καλο αυριο στην παιδιατρο!!!

κατερινα :lol::lol::lol::lol: εχετε ανιχνευτη γκαζιου κ επιασε την μποχα απο τα κακα? :lol::lol::lol:

βιβι κ εμεις με τα δοντια εχουμε γκρινια πολυ..τα δαχτυλα της συνεχεια δαγκωνει..οσο για την αλλαγη πότε καθεται σαν παναγιτσα κ της αλλαζω την πανα κ ποτε μου κανει ακροβατικα κ μεχρι να της το βαλω γινομαι μουσκεμα εγω!!αυτο που μου αρεσει ειναι οταν της βαζω τα ρουχα!!!!ειναι πολυ συνεργασιμη..σηκωνει το χερι για να της βαλω το μανικη κ αν της βγαλω την πυτζαμα (την μπλουζα) σηκωνει τα χερια της κ μετα τραβαει την μπλουζα στο κεφαλι για να την βγαλει!!!οσο για το κολυμβητηριο κ εγω δεν θα την αφηνα μονη..εννοειτε μαζι της..δεν ξερω κατα ποσο επιτρεπετε βεβαια,αλλα ισως αυτοι το βλεπουν για να απεξαρτοποιηθη το παιδι απο την μαμα-μπαμπας κ να μπορει να μπαινει μονο του χωρις φοβο στο νερο..

σταυρουλα βολτα στην θαλασσα?μπραβο στον στρατο που ειναι ησυχος!!!

εδω σημερα ολη μερα εβρεχε σχεδον..2 μερες μεσα την βγαλαμε..μπαφιασαμε.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τα μικρά κοιμούνται, ο σύζυξ επίσης και εγώ απολαμβάνω ηρεμία!

Βασούλα μου η φραουλίτσα δεν κάθεται σε επίπεδο να την αφήνω στο χαλί και να μην είμαι κοντά της..Είμαι ακριβώς πίσω της απλά δεν την πιάνω. Άμα κάτι δει δεξιά και αριστερά και πάει να το πιάσει έχει φύγει με τη μία..Αν είναι συγκεντρωμένη σε ένα παιχνίδι στέκεται αρκετά. Εγώ ευτυχώς δεν το σκέφτομαι με τους κλέφτες και δεν αγχώνομαι. ΑΝ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ :?:?:?:?:? ΘΑ ΠΕΘΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩ :?:?:?:?:?:?

Πότε θα πας στο γιατρό;;;Ευχαριστω για τα καλά σου λόγια για τη μικρούλα μου και γία μένα :YMHUG:

Κατερινάκι είσαι πράγματι πολύ απλή και γι' αυτό είσαι ΟΚ με τους περιορισμούς. Αν όμως ήταν χειμώνας δεν θα ήταν σπαστικό να σε περιορίσουν στο χρώμα των ρούχων;;; Εγώ πάλι στον Πάνο και λουλούδια έβαλα στην κολυμπήθρα και μπαλόνια είχα εκτός εκκλησίας..Όσο για τα ρούχα του...μόνο το πουκάμισο ήταν άσπρο. Καζάκα κόκκινη, παντελόνι, μπουφάν και καπέλο μπλε σκούρα :lol::lol::lol: Εγώ πρέπει να πάω σε αυτή την εκκλησία :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Θα με κυνηγάνε :lol::lol::lol::lol:

Αδερφή ψυχή στα ρούχα που έβαλε η Σταυρούλα ίδιο γούστο έχουμε!

Αυτό με τον ανιχνευτή του γκαζιού το θυμάμαι :lol::lol::lol::lol::lol: Πολύ γέλιο :lol::lol::lol::lol:

Βιβή κι εγώ νομίζω ότι είναι πολύ μικρή η μπεμπούλα σου για να μπει στην πισίνα χωρίς εσένα...Καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...