Μετάβαση σε περιεχόμενο

Eμπιστεύσου το σώμα σου


Recommended Posts

Ο τοκετός είναι μια συγκλονιστική στιγμή, γεμάτη ιερότητα και πρωτόγονο πάθος. Μην αφήσεις κανέναν να σε φοβίσει και να σε αποδυναμώσει με άσκοπο θόρυβο, φωνές, φλυαρίες και ιστορίες πόνου. Περισσότερα εδώ:

http://wp.me/pS7gV-216

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία η ανάρτηση σου και αληθινή! Πολλές φορές οι "φωνές' γύρω μας μας αποπροσανατολίζουν και μας κάνουν να ξεχνάμε αυτή την τόσο ξεχωριστή στιγμή. Εγώ δεν έχω βιώσει ακόμα τη μητρότητα, αλλά με αυτά που διάβασα ανυπομονώ να μου συμβεί! Πριν από μερικά χρόνια μου είχε πει ο οφθαλμίατρος οτι όταν μείνω έγκυος θα χρειαστεί να κάνω καισαρική λόγω αστιγματισμού και μυωπίας. Έχετε ακούσει κάτι ανάλογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολυτα....Το σωμα ξερει απο μονο του τι πρεπει να κανει...εγω γεννησα φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο...εκει που νομιζα οτι θα τα εχανα και θα κατεληγα σε καισαρικη( μ αυτα που ειχα ακουσει νομιζα οτι ηταν η καλυτερη λυση...)και ομως το σωμα μου λειτουργησε τελεια...συγκεντρωμενο στο σκοπο του και με πολυ ψυχολογικη υποστηρηξη απο την γιατρο μου και τον αντρα μου τα καταφερα τελεια...φιφουλινα μου και εγω εχω αστιγματισμο υπερμετρωπια και στραβισμο και μια χχαρα τα καταφερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα παντα η φυση με σοφια εποιησε..ενοειται οτι το σωμα μας ειναι προετοιμασμενο για αυτη τη στιγμη και τα συναισθηματα μονο ως ανεπαναληπτα μπορει κανεις να τα περιγραψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...