Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 80-σαν να μπαίνει η άνοιξη!


Recommended Posts

γωγω κρεπα κ αλμουρη κ γλυκια?????????????????θελω κ γωωω :lol::lol::lol::lol:

καλα καλε δε ειχες πυζαμες?εγω καλοκαιρι που θα ναι με μαγιο πρεπει να παω? :lol::lol::lol:

αργυ οντως σε λιγο θα κεπερασεις το ποσο διαβατηριου :lol::lol::lol:

απορω πως εβαλες κατω απο 10 κιλα εγκυμοσυνη

ευγε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γωγώ και εγώ σήμερα το πρωί τσάκισα μία κρέπα με νουτέλα και μία αλμυρή και ένα αυγό!!! :o:o

καλά το αυγό....ήθελα και 2ο και 3ο και.... =p~=p~=p~=p~

Θούλη στον τοίχο της ομάδας έγραψε, πρέπει να πας κάτω κάτω να δεις!!! ;)

έτρωγα μόνο υγιεινά στην εγκυμοσύνη, ένα μικρό σοκολατάκι κάθε Σάββατο :P:lol::lol::lol:

βέβαια στην 2η με βοήθησε πολύ η δίαιτα κατά του ζαχάρου κύησης, δεν πήρα ούτε ένα γραμμάριο τους τελευταίους 3 μήνες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε και τι να εκανα ρε παιδια...τι να του ελεγα..

φοβομουν αντιδραση..

ενω στο θεμα φαρμακο τα παμε καλα..

ξερει τι ειναι φαρμακο και πως το παιρνουμε για να γινουμε καλα ΑΝ μας πει ο γιατρος η η Μαμα η ο μπαμπας και πως ποτε δεν τρωμε μονοι μας και δεν πειραζουμε φαρμακα αλλων γιατι θα αρρωστησουμε..

με τοσα φαρμακα που κυκλοφορουν στο σπιτι της πεθερας- εχουν απο ενα καλαθακι ο καθένας τους ολα πολυχρωμα- επρεπε να βρω καποιον τροπο να τονπροφυλαξω απο ατυχηματα...ποτε δε ξες τι γινετε βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα, καταρχήν ωραία φωτό έβαλες ;) , εμείς τα έχουμε ψηλά τα φάρμακα....το κακό δεν αργεί να γίνει....καλύτερα να τους πεις να τα βάλουν κάπου που δεν φτάνουν τα παιδιά! :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη είπα χθες στον Γ. να παραγγείλουμε κρέπες...Πήρα μια αλμυρή με διπλό τυρί, κοτόπουλο φιλέτο, πατάτες, ντομάτα, μουστάρδα.... 3:-O3:-O3:-O3:-O Μου λέει ο Γιώργος..."Εγώ θα πάρω και γλυκιά...θες κι εσύ;;;;" :?:?:?:? Του λέω "μπα, θα φάω λίιιγο από τη δικιά σου..." :lol::lol::lol::lol:

Κι επειδή πάντα εγώ τρώω τη δικιά του, πήρε μια ξεχωριστή....Και ενώ είχα σκάσει με την αλμυρή, λέω ας φάω 1-2 μπουκιές και από τη γλυκιά...Και τελικά την έφαγα όλη... :@):@):@):@):@):@):@):@):@):@)3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O3:-O:ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Ρε πυτζάμες έχω πολλές, αλλά δεν είναι όπως τις θέλω.... :roll::roll::roll: Εννοώ έχουν "χαλάσει" από τα πλυσίματα...Έχουν κομπάκια..Φαίνεται ότι είναι μεταχειρισμένες...Πως να στο πω;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Εξάλλου,σε κάθε γέννα ψωνίζω πυτζάμες... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πήρα αυτή...

http://www.hm.com/gr/product/99309?article=99309-C

Με το φανελάκι που φαίνεται εδώ αλλά σε απαλό ροζ http://www.hm.com/gr/product/03686?article=03686-C

Ένα άλλο παντελόνι πυτζάμας που δεν το βρίσκω..

Και αυτό το μπλουζάκι σε λευκό...http://www.hm.com/gr/product/04084?arti ... le=04084-B

Ήθελα να πάρω και αυτή, αλλά ο Γιώργος δεν με αφησε καν να τη δοκιμάσω...http://www.hm.com/gr/product/06904?article=06904-D επειδή είχε μαύρο παντελόνι... :?:?:?:?:?:?:?

Αρτζι είσαι πολύ εγκρατής γενικά ρε... ;););) Μπράβο σου!! :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γωγω αφου πηρες φιλετο οκ..ηταν διαιτης :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ρε ποτε γεννας κιολας :o:o:o:o

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ειδες ρε πότε πέρασε ο καιρός.... :roll::roll::roll: Και σκέψου ότι ακόμα δουλεύω.. :cry::cry::cry::cry:

28/3 θα σταματήσω...Στις 37 εβδομάδες... :shock::shock::shock:

Αλλά αφενός θα κάτσω μετά περισσότερο και αφετέρου ξεχνιέμαι λίγο στη δουλειά...Αν είχα σταματήσει, θα βαριόμουν σπίτι και θα έλεγα "αντε, πότε θα γεννήσω..." :roll::roll::roll::roll: Ενώ έτσι δε θα προλάβω να βαρεθώ... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ :o:o:o:o δεν αηδίασες με τόσες κρέπες??? :o:o:o

αν δεν ήμουν εγκρατής ξέρεις πόσα κιλά θα ήμουν τώρα???? :roll::roll::roll:

έχουμε ένα συρτάρι στην κουζίνα που είναι γεμάτο με σοκολάτες και άλλα γλυκαντικά :roll::roll:

ο άντρας μου κάθε εβδομαδες αγοράζει πολλές σοκολάτες, μπισκότα κ.λπ,.....αντιστέκομαι :lol::lol::lol:

τρώω μόνο ένα μπισκότα, σαν τα μιράντα που από την μια μεριά έχουν σοκολάτα, και αυτό όχι κάθε μέρα!! ;)

για μένα μπορεί να αγοράσω την μαύρη σοκολάτα, μου αρέσει πολύ, και την την έχω για 1 μήνα :o:o;)

τρώω ένα μικρό κομματάκι κάθε φορά και όχι κάθε μέρα!!! :roll::roll::roll:

και αν πάμε έξω για καφέ στάντρα ο άντρας μου θα παραγγείλει και μηλόπιτα ή πάστα για εκείνον....εγώ μόνο το καφεδάκι μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τιτλος εχει ξαναδωθει νομιζω ε?

είδες που είπατε στην Χρύσα να σβήσει τα προηγούμενα τρενάκια?

τώρα δεν μπορούμε να ανατρέξουμε να δούμε :mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, κι εγώ μόνο Lower έχω.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Είχα δώσει κάαααααααποτε για Proficiency του Cambridge αλλά κόπηκα... :oops::oops::oops:

Εγώ τα πάω γενικά σε όλα καλά, εκτός από listening...Μα δεν καταλαβαίνω γρι.... :oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol: Και speaking σαν την Αναστασία...Ντρέπομαι... :oops::oops::oops: Κομπλάρω... :oops::oops: Ντρέπομαι μήπως μιλάω σαν βλάχα και με κοροιδεύουν.... :oops::oops::oops:

Στα Γερμανικά έχω το Zertifikat...Το Grundstuffe...Το αντίστοιχο του Lower...Δεν συνεχισα για παραπάνω... :roll::roll::roll::roll::roll: Πολύ δύσκολη γλώσσα...Τη σιχαίνομαι... :evil::evil::evil:

Δεν υπάρχει αρσενικό, θηλυκό, ουδέτερο....Όλες οι λέξεις (ανεξαρτήτως γένους) παίρνουν ό,τι να ναι άρθρο.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Αφηστε τις δευτερεύουσες προτάσεις με τα βοηθητικά στην δεύτερη θέση και το ρήμα στο τέλος με "αύξηση"... :shock::shock::shock::shock::shock:

Αργυρούλα πώς τα έμαθες ρε;;;;; :?:?:?:?:?

Αρτζι δεν αηδίασα ρε... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μετά το αλμυρό, πήγαινε το γλυκό... :oops::oops::oops::oops::oops:

Καλά εχεις σοκολάτες σπίτι και δεν τρως;;;; :shock::shock::shock::shock::shock: Εγώ τα εξαφανίζω..Να φανταστείς παίρνουμε κανα kinder για τα παιδιά και τα τρώω εγώ και μετά δεν έχουν να φάνει τα παιδιά... :oops::oops::oops::oops: Να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Πάω να διαβάσω κρυφό... :geek::geek::geek::geek::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα Γερμανικά έχω το Zertifikat...Το Grundstuffe...Το αντίστοιχο του Lower...Δεν συνεχισα για παραπάνω... :roll::roll::roll::roll::roll: Πολύ δύσκολη γλώσσα...Τη σιχαίνομαι... :evil::evil::evil:

Δεν υπάρχει αρσενικό, θηλυκό, ουδέτερο....Όλες οι λέξεις (ανεξαρτήτως γένους) παίρνουν ό,τι να ναι άρθρο.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Αφηστε τις δευτερεύουσες προτάσεις με τα βοηθητικά στην δεύτερη θέση και το ρήμα στο τέλος με "αύξηση"... :shock::shock::shock::shock::shock:

Αργυρούλα πώς τα έμαθες ρε;;;;; :?:?:?:?:?

:o:o:o:o τι λες ρε? μπερδεύεις τα αγγλικά με τα γερμανικά :mrgreen::mrgreen:

τα γερμανικά έχουν γένος και τα ουσιαστικά κλείνονται όπως τα ελληνικά....δλδ η γραμματική τους είναι ίδια με της ελληνικής για αυτό είναι και δύσκολη! :mrgreen:

ενώ τα αγγλικά δεν έχουν γένος, λες the mother, the father, the child!!! :roll::roll::roll:

επίσης δεν τα έμαθα, ποιός είπε ότι τα έμαθα? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ ποιός να σε κοροιδέψει βρε? και μήπως με εκείνον που θα μιλήσεις αγγλικά θα ξέρει τι θα πει "βλάχος?" :mrgreen::mrgreen:

οπότε ελεύθερα!! ;)

εγώ είχα κάνει εξάσκηση με τον άντρα μου (τότε γκόμενο) ;) ..... έτσι στο σπικινκγ δεν είχα πρόβλημα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι εννοώ ότι ασχέτως από το γένος του ουσιαστικού, παίρνουν ότι άρθρο να 'ναι... :twisted::twisted::twisted:

Λέμε στα ελληνικά για παράδειγμα..Ο πατέρας...Η μαμά...Το παιδί...

Στα γερμανικά το der-die-das πάνε σε όλες τις λέξεις ανεξαρτήτως γένους.... Παραδειγμα: η καρέκλα στα γερμανικά είναι der stuhl.....έχει αρσενικό άρθρο....Κατάλαβες τι εννοώ;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααα! Γωγώ κατάλαβα ρε τι λες!

Αλλά μην μπερδευεις και συγκρίνεις τις 2 γλώσσες δλδ η καρέκλα σε μας είναι γένους θηλυκού

Και εδώ γένους αρσενικού :roll:

Αρθρο έχει!!!!

Οταν μαθαίνεις μια γλώσσα την μαθαίνεις ως έχει δεν την μπερδεύεις με την μητρική σου!!!!

Θυμάμαι όταν πήγαινα φροντιστήριο αγγλικών (έφηβη) ο καθηγητής

πάντα μας έλεγε ότι όταν μιλάμε αγγλικά σκεφτόμαστε και αγγλικά τα ελληνικά τα ξεχνάμε,

αλλιώς δεν πρόκειται να μάθουμε σωστά την γλώσσα !!!!

Και είχε δίκαιο!!! ;)

Εγώ πλέον όταν μιλάω αγγλικα σκέφτομαι και αγγλικά δλδ η εσωτερική μετάφραση γίνεται από μόνη της!!!

το ίδιο μου συμβαίνει και με την γερμανική γλώσσα !!!!

Βέβαια αγγλικά μιλάω σε καθημερινή βάση εδώ και 14 χρόνια :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης σαν γλώσσα, η γερμανική, ούτε εμένα μου αρέσει! :roll:

Μου αρέσει η γαλλική, την βρίσκω ερωτική γλώσσα και η ιταλική!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tza!

ξάπλωσα λίγο, διάβασα και τώρα θα πάμε στο εμπορικό με τον Γ

τα κορίτσια με τους γονείς μου ικεα

Γωγώ μεγειά της πυζάμες ;) Εγώ στην Ι είχα αγοράσει πυζάμες από το μπένετον σε μάυρο γκρι όλο το σετ και μαύρες παντόφλες με γάιδαρο μπροστά. Και στη Φ πήρα άλλες. Ότι πυζάμες αγόρασα όταν πήγαινα να γεννήσω είχαν κάτι..ιδιαίτερο..έκανα ένα statement ρε παιδί μου στο μαιευτήριο :lol::lol::lol:

Εγώ έχω προφ. στα Αγγλικά, λοουερ στα Ιταλικά, και γαλλικά έκανα 6 χρόνια στο σχολείο και ποτέ δε μου άρεσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω εχεις δικιο...οι ορχεις κατεβαινουν στο οσχεο τοτε...δεν ειμαι καλη στην εκφραση πως να το πω?ηθελα να πω οτι στην β βλεπουν κατι κ φαινεται οτι ολα ειναι καλα κ δεν εχουν θεμα με κρυψορχια....γιατροι ειναι βεβαια κ ξερουν :lol: ετσι θυμαμαι τουλαχιστον.....περασαν κ πολλα χρονια

θουλη κ εγω ηθελα παρα πολυ κοριτσι.....παντως η αληθεια να λεγεται ειναι διαφορετικα....γερα να ειναι ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου συγνωμη....πραγματικα συγνωμη....λες να μου το ειχε πει στο ντομπλερ...αχ δεν θυμαμαι απλα πιστευα οτι ηταν σημαντικο :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Χρυσάνθη - ήθελα να στο πω και χθες, αλλά με συνεπήρε η γλώσσα :lol::lol::lol::lol: - τι καλό το αγοράκι σου να σκεφτεί την αδελφούλα για το μπισκότο :x:x:x:x:x

ή μήπως δεν του άρεσε και λέει "δεν μου αρέσει έτσι και αλλιώς, ας το φάει άλλος" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x

τα αφήσω τα παιδιά στο σχολείο, μετά θα πάρω το λεωφορείο και θα πάω στον σιδ. σταθμό να πάρω το τρένο να πάω στο προξενείο, μία ώρα είναι, ελπίζω αυτή την φορά να μπορέσει να πάρει το αποτύπωμά μου εύκολα!! :roll::roll:

αχ χθες ο άντρας μου, μου είπε για την περιπέτεια που είχε μια Ισπανίδα που μένει εδώ και ήθελε να βγάλει διαβατήριο :? αν σας πω μόνο.....οι Ισπανοί είναι χειρότεροι γραφειοκράτες από μας!!! :roll::roll::roll:

πάει στο προξενείο της και της λένε ότι δεν βγάζουν διαβατήρια για Ισπανούς που μένουν στην ΕΕ :o:o:o

1ο ντόινγκ (μα αν κάποιος μένει π.χ Νορβηγία θα έρθει στην Γερμ. να βγάλει διαβ.? :shock::shock: )

πάει λοιπόν Ισπανία εκεί της λένε ότι για να της βγάλουν θα πρέπει να είναι εγγεγραμμένη πολίτης της χώρας.....τους εξηγεί΄ότι μένει Γερμ., .....εκείνοι να λένε ότι δεν μπορούν ν ατης βγάλουν.....

2ο ντοινκγ........

.εγγράφεται.....ξανα πάει, της λένε πρέπει να έχεις και ΑΦΜ :o:o:o:o:o ....εκείνη λέει ότι δεν μένει Ισπανία και εκείνοι της απαντούν "μα μας φέρατε χαρτί που δείχνει ότι είστε εγγεγραμμένη στην Ισπ." :o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

3ο ντοινκγ.........

βγάζει ΑΦΜ τα δείνει και της βγάζουν, στο μεταξύ έβγαλε και ταυτότητα και ήρθε πάλι πίσω Γερμ., την ειδοποιούν ότι είναι έτοιμο το διαβ., λέει οκ θα έρθω κάποια στιγμή γιατί τώρα είμαι Γερμ.,.......και της λέει ο υπάλληλος "ξεγραφτήκατε?" αυτή όχι.....ε τότε θα πρέπει να σας δώσω πρόστιμο 150ε γιατί δεν ξεγραφτήκατε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τελικά έβγαλε γερμανικό!!! :!:

αλλά αν πας στην Ισπανία και θέλεις να νοικιάσεις σπίτι, δεν μπορείς αν δεν έχεις τραπεζικό λογ/μό, πας στην τράπεζα για να βγάλεις και σου ζητάνε συμβόλαιο του ενικοίου σου :o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ε πόσα ντόινγκ χρειάζονται εδώ????? :P:roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

έχουμε ένα ζευγα΄ρι Ισπανών φίλοι μας......κάθε φορά που βγαίναμε έξω εγώ με τον άντρα, ατέλειωτες συζητήσεις με διαφωνίες :roll::roll::roll::roll::roll: ......η γυναίκα του έλεγε στον άντρα μου "μα δεν βλέπει ότι βγάζει άκρη?" :roll::roll::roll::roll: αλλά δεν μπορούσα να το δεχθώ!!!! :roll::roll::roll::roll:

μια μέρα μου λέει "τα μαγαζιά εδώ στην Λάρισα ανοίγουν στις 10.00" του λέω όχι ανοίγουν στις 08.00 (τουλάχιστον τότε αυτή την ώρα άνοιγαν).....εκείνος να επιμένει στις 10.00......βγήκα από τα ρούχα μου, του λέω "Λούις εγώ είμαι από εδώ και ξέρω καλύτερα από σένα".....όχι στις 10.00 πάλι :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

ΑΛΛΑ οι καλύτεροι φίλοι, αν ήθελες βοήθεια στις 3 τα ξημερώματα αμέσως θα ερχόντουσταν!!! ;)

μπορούσες να του πεις "Λούις θα με πας στις 3 τα ξημερώματα Θεσ. αεροδρ.?" αμέσως χωρίς 2η κουβέντα! ;)

πολύ καλά παιδιά και πολύ καλοί για παρέα.....κέφι, χιούμορ και .....διαφωνίες :lol::lol::lol::lol::lol:

αυτά, πολλά έγραψα πάω να ελέγκω τι ώρα ακριβώς έχει τρένο και πόσο κάνει, γιατί δεν θυμάμαι..... :roll::roll::roll:

Ιουλία όλα καλά με τον γιατρό? :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας........

καλο μηνα κοριτσια.......χθες ετρεχα ολη την ημερα να μαζεψω κατι χαρτια για μια προκυρηξη.....ειχε και πολυ δουλεια και δεν τα καταφερα να μπω.....

απο χθες ξεκινησε να βηχει ο γιωργακης......απλα νομιζω οτι θα τρελαθω........ξερω ξερω υπομονη αλλα ειλικρινα δεν εχει πλεον αποθεμα...... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...