Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΕΜΒΡΥΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ?????


NAOMI

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΟΣ ΣΟΣ!!!! ΕΧΩ 7 ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΕΝΤΡΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ!! ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΒΡΕΣ ΤΡΟΠΟ ΕΣΥ. ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΝΑ ΔΟΧΕΙΟ ΘΑ ΠΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ Κ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ!!!

ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? ΘΑ ΠΑΡΩ ΓΕΝΝΕΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Κ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ?

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ.....ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????????????ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΟΜΙ ΜΟΥ....ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ...ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΤΑΡΚ, ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΥΤΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΓΕΝΕΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ, ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ 2 ΜΟΡΙΑΚΟΙ ΒΙΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΣΦΑΛΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΤΟΥΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΕΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΔΕΙΓΜΑΤΟΣ. ΕΡΧΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΚΙΤ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΔΕΞΙΑ!!!! ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΟΥ ΛΕΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρηκα και αυτο...για δες.....

Το γενετικό υλικό μπορεί να αποθηκευτεί σε δοχεία με υγρό άζωτο

Σύμφωνα με τους ελληνικούς νόμους ο μέγιστος χρόνος αποθήκευσης είναι 5 χρόνια (υπό ειδικές συνθήκες μπορεί να παραταθεί για άλλα 5 χρόνια)

Αποθήκευση

εσωτερική μόνωση

Κάνιστρο που περιέχει το γενετικό υλικό Πάνω όψη της τράπεζας

που περιέχει 6 κάνιστρα

Μεταφορά

Το αποθηκευμένο γενετικό υλικό, είτε πρόκειται για σπέρμα είτε για έμβρυα, είναι ιδιοκτησία σας και με δική σας επιθυμία μπορεί να μεταφερθεί από μονάδα σε μονάδα.

Από κλινική σε κλινική: πρέπει να δοθεί επαρκής χρόνος για να κανονιστούν τέτοιες συναλλαγές! Ενημερώστε και τις δύο μονάδες για τις επιθυμίες σας και εξοφλήστε τυχών λογαριασμούς σας. Ζητήστε πληροφορίες που αφορούν το γενετικό σας υλικό:

αριθμό κατεψυγμένων αμπουλών, αριθμό εμβρύων, σε ποιο στάδιο βρίσκονται τα έμβρυα και σε τι υλικό κρυοσυντήρησης είναι αυτά αποθηκευμένα.

Έντυπα συγκατάθεσης που χορηγούνται από το εκάστοτε κέντρο πρέπει να συμπληρωθούν για την απομάκρυνση και μεταφορά του υλικού.

Κανονίστε κάποια μέρα για τη συλλογή και μεταφορά του υλικού.

Dry –shipper: Ξηρός μεταφορέας: κινητό δοχείο για μεταφορά κατεψυγμένου σπέρματος και εμβρύων.

Το μονωτικό εσωτερικό κάλυμμα βυθίζεται στο υγρό άζωτο και εσωτερικά παραμένει στεγνό.

Στο δοχείο διατηρείται η πολύ χαμηλή του θερμοκρασία μέχρι και 30 ημέρες

Από άλλη χώρα: ειδικευμένοι μεταφορείς μεταφέρουν σπέρμα και έμβρυα.

Ειδική προσοχή πρέπει να δοθεί όταν η μεταφορά γίνεται μέσω αέρα. Η αεροπορική εταιρεία πρέπει να αναλαμβάνει την ευθύνη μεταφοράς του γενετικού υλικού υπό αυτές τις ιδιαίτερες συνθήκες.

Για να μειώσετε τα έξοδα, μπορείτε να ζητήσετε το κόστος ασφάλισης να είναι μειωμένο γιατί το αντικείμενο είναι πολύτιμο αποκλειστικά και μόνο για ΕΣΑΣ.

Μια ετικέτα τοποθετείται στο μεταφορέα επισημαίνοντας τη σημαντικότητα του υλικού: «Προσοχή! Περιέχονται κατεψυγμένα έμβρυα της ΧΧΧΧ οικογένειας, χωρίς καμία οικονομική αξία.»

Σημειώνεται ότι μπορεί να χρειαστεί ειδική άδεια από τις δύο χώρες- ενημερωθείτε από τις μονάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyaki moy s eyxaristw gia tis plhrofories! na sai kala gia to endiaferon soy alla exw mia aporia akoma : eimai sthn eparxia. ua prepei na paw athina k meta na petaxw salonikh k pali aeroplano pisw athina? panagia moy! olo ayto se mia mera? h mporv na steilw to doxeio otan 8a einai adeio asynodeyto? pwpw den xerw.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ΄αρχην ηρεμια και ψυχραιμια....κλεινεις ενα ραντεβου με το συγκεκριμενο κεντρο που θα κανεις την ολη διαδιακσια.....εφοσον το εχεις επιλεξει και εχεις κατασταλλαξει οτι θα γινει εκει....μιλας με τον μοριακο βιολογο τους ενος και σου ετοιμαζει τα χααρτια..εντυπα κλπ....μιλας με τον βιολογο του κεντρου που τα εχουν στην θεσσαλονικη....δυσκολο να απομακρυνθουν τα εμβρυακια σου χωρις την φυσικη σου παρουσια ρε κουκλα....τι να πω? αν τα δινουν σε καποιον αλλο μπορω να σας εξυπηρετησω κοπελα μου....παρε ενα τηλεφωνο εδω στην θεσσαλονικη και πες τους εχετε κιτ μεταφορας θα ερθει η ξαδερφη μου δηλαδη εγω χιχιχιχι....σου στελνω τα στοιχεια μου για να πεις ποια θα παραλαβει και μετττττταααα παω επιδεικνυω ταυτοτητα και τα παιρνω....μετα σου στελνω το δοχειο σου αεροπορικως και πας βενιζελος και τα παιρνεις....τι αλλο να σου πω????????/ προσπαθω να βοηθησω οσο μπορω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyaki moy... s eyxaristw para poly gia thn pro8ymia soy!!!! den exw logia!! shmera xypnhsa pali stis 6 to prwi gt de mporw na koimh8w an de vgalw akrh....to kako einai pws menw volo k den moy einai eykolo to pera dw8e! psyxologika alla k oikonomika...8a moy peis tosa ekanes!!! kane k kati akoma gia ta paidia soy!!! xixi leme twra! :D

8A parw thl se metaforikes poy metaferoyn plasma aimatos na rwthsw an ginontai k tetoies metafores kai toys viologoys na moy poyn mesa se poso xrono prepei na ginei h metafora. exw an8rwpoys na ta paroyn k apo 8es.nikh gia na pane na ta steiloyn sthn a8hna k apo thn a8hna meta gia na ta pane sto neo kentro.to 8ema einai mono to a8hna ues/nikh pws 8a ginei... :twisted: egw otan moy eipan ok metaferontai fantasthka oti to kanoyn oi idioi me kapoio tropo k gi ayto allwste moy zhtaei to kentro ths 8es/nikhs 200 euro! pws na ta afhsw ta paidakia moy mona k erhma sto eleos??!!!

shmera thn evapsan oloi toys!!! 8a toys moyrlanw mexri na vre8ei lysh!!! se 15 meres to poly prepei na einai a8hna gia na kanw thn embryometafora!!!!

koritsi kane kamia proseyxh k esy gt den thn paleyw!!!! %%- an ginei to otidipote 8a s enhmerwsw k s eyxaristw pali poly poy 8es na me voh8hseis. den to kanei pia o kosmos ayto.....

kala otan pane apo th mia xwra sthn allh pws to kanoyn?

oyfffff telospanton de 8elw na se prhxw allo 8a rxisw ta thl se ligo k doyme.

polla filakia elpizw na ginoyme oles manoyles syntoma %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εισαι καλα κοπελα μου...τιποτα βρε ανθρωπινα ειναι αυτα...σου ευχομαι να βρεις συντομα λυση....να εισαι καλα.....περιμενουμε νεακια σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναομι καλη επιτυχια στα εμβρυακια σου, αντε ζαλισε τους λιγο να βρεις την ακρη. Και γω θα κανω εμβρυομεταφορα τον Μαιο ισως πρωτα Ο ΘΕΟΣ! Πριν λιγες μερες εκανα υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα και περιμενω να περασουν 2-3 κυκλοι. Οταν ειχα φυλαξη βλαστοκυτταρα στην κορη μου ηρθε κουριερ acs και τα πηρε. Με ειδικο ασκο που μου ειχαν στειλει. Μηπως να ρωτησεις και μια εταιρεια? Στον Μαστρομηνα θα το κανω εγω φιλια και με το καλο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas eyxaristw oles parararrarararaaaaaaa polyyyyyyy!!!!! eyxomai k se sas ta mwrakia syntoma sthn agalia sas!!! ta skasmena mas exoyn rhmaxei!!! xixixi

mika ola kala 8a pane meta apo ysteroskopish na eisai sigoyrh twra exeis mia wraia k ka8arh mhtra poy perimenei na megalwsei mpempakia!!!!

makia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναομι καλημερα!!!!!!!!!!Σε ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ,ευχομαι τα καλυτερα κ σε σενα!!!!!!!!!! τι εκανες τελικα με τη μεταφορα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy kalhsmera! telika o antroylhs moy 8ab paei athina na parei to doxeio na to paei 8es/nikh na valoyn ta embryakia moy k afoy to xanakatevasei sthn athina 8a gyrisei pisw sto spiti mas....xaxa ena tsigaro dromos dhladh psilopragmata...!!!! den yparxei allos tropos. ayrio 8a me paroyn apo to kentro ths 8es/nikhs na moy poyn an mporoyn aytooi telika na ta metaferoyn...twra to skefthkan ayto?! sto kentro toys sthn athina k na paei kapoios na ta paralabei apo ekei!!! fysika k kostizei moy eipan! poso den eipan akoma.to skeftontai.otan toys eipa oti 8elw na ta parw k poios tropos yparxei gia na metafer8oyn giati moy eipe h idia kopela ivf coordinator gia thn akriveia, epi lexh den einai diko mas to 8ema apo mth stigmh poy esy zhtas metafora se allo kentro? ante na mhn pw tpt!!! otan lew egw oti to sygekrimeno kentro einai panw apo ola epixeirhs...eimai kakia!! as eimai.

ayrio loipon 8a sas enhmerwsw gia ta nea. ante na doyme,oxi tpt allo adia8ethsa k 6 meres nwritera opote exasa xrono....klapssssss makia polla 8a ta poyme

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...