Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ... ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ


Recommended Posts

ELDO έγραψε:

Ελένη μου ……αχ τι να σου πω ? πια λόγια θα απαλύνουν τον πόνο σου ?

Θα ήθελα όμως να ζητήσω κάποιες πληροφορίες και θα καταλάβεις γιατί

Εγώ κάπου στα τέλη του 6ου μήνα έκανα πρώτη φορά Doppler, είναι κάποιο μηχάνημα που ελέγχει την ροή του αίματος και το οξυγόνο που πηγαίνει στο έμβρυο……διαπίστωσε ο γιατρός μου πως τα ποσοστά μου ήταν λίγο χαμηλά, που σήμαινε πώς είχε κάπου πιάσει τον λώρο και αυτό απειλούσε τη ζωή του και μιλάμε για ένα έμβρυο όχι μεγάλο, οπότε είχε χώρο να κινηθεί και ελπίζαμε πως θα ξετυλίγονταν. Όμως ο γιατρός μου με ενημέρωσε πως τα ποσοστά αυτά που μου έλεγε έδιναν σχεδόν σίγουρη διάρκεια ζωής στο έμβρυο 7 ημέρες και θα έπρεπε να το παρακολουθούμε.

Φυσικά εγώ πήγαινα και το ελέγχαμε πάντα κάθε 4-5 μέρες ….έτσι προχωρούσε η εγκυμοσύνη με την ψυχή στο στόμα……αλλά όμως εμένα αυτό μου έσωσε το μωράκι μου ……βλέποντας ότι τα νούμερα πέφτουν σοβαρά, πάλι μέσο Doppler, κανονίσαμε να πάμε για γέννα.

Θα μπορούσε ίσως ο γιατρός σου να το προλάβει ? ….δεν μπορεί από την μία μέρα στην άλλη να συμβεί και έτσι ακαριαία

Όλα αυτά τα είπα για να βοηθήσω, ώστε να μην υπάρξει ποτέ καμία κοπέλα στη θέση σου….χάθηκε ένα αγγελούδι και εσένα η πληγή σου ματώνει …..βάλε όλα σου τα δυνατά να το ξεπεράσεις και είμαι σίγουρη πως ο θεός θα σου δώσει περισσότερη χαρά από την λύπης που νιώθεις τώρα

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω….....

κοριτσακι μου και εγω εχασα το αγορακι μου στην 25 εβδομαδα απο πολλαπλες ανω,αλιες στο β επειπδου αλλα ειχα πεσει σε πολυ κακο λκαι απανθρωπο γιατρο που δεν ειχε δει τιποτα, θρηνησα ,εκλαψα μεχρι σε ψυχαναλυτη πηγα για να βοηθηθω και τελικα καταλαβα οτι τυχερο σε εισαγωγια δεν θα σου ξανασυμβει παλι

συμφωνω με την ελντο ομως οσον αφορα τον γιατρο ,καθε ποτε σε κοιταζε?ντοπλερ δεν ειχες κανει?βεβαια δεν ψαχνω να βρω τι εγινε απλα ισως σε ηρεμησει εαν βρεις απαντησεις και εγω τοτε εψαχνα πως τι και γιατι και μολις βρηκα το γιατι(ειχα ερπη ενδομητριο και θρομβοφιλια)και αυτς δεν ειχε δει τιποτα ουτε εξετασεις ειχα κανει τοτε και μονο ηρεμησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη μου

ειλικρινα λυπαμαι για αυτο που συνεβη.Αδικο και κρίμα!

Τα λογια φτωχά για αυτες τις περιπτωσεις...Τι να πω?

Εγώ ειχα μια παλινδρομη κυηση ( μετα απο δυσκολιες) στην 10η εβδομαδα. Πολυ νωρις ,ουτε που ειχα νιωσει κατι. Κι ομως πονεσε πολύ. Που ουτε καν συγκρινεται με τη δικη σου ιστορία.

Μονο ο χρονος θα βοηθησει να απαλυνει τα συναισθηματα σου.

Προσπαθησε να εχεις κοντά σου ανθρώπους που να σου λενε σωστά λογια,γιατι η κατασταση που εισαι τωρα δε σηκωνει χαζα και ανουσια λογια.

Ο φοβος στην επομενη εγκυμοσύνη, δυστυχώς θα υπάρχει, αλλά σιγουρα δε θα σε κρατησει πισω από το να ξαναμεινεις εγκυος.

Στατιστικά να το παρεις ειναι απίθανο να σου ξανασυμβει, ε?

Ολες οσες ομως βιωσαμε μια τετοια απωλεια και τωρα εχουμε παιδακι ειμαστε η αποδειξη που χρειαζεσαι.

Σου ευχομαι ο χρονος να κυλησει γρηγορα και να παρεις τη δυναμη που χρειαζεσαι για να προχωρησεις και να ακουσουμε ευχαριστα νεα απο σενα συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου

ειλικρινα λυπαμαι για αυτο που συνεβη.Αδικο και κρίμα!

Τα λογια φτωχά για αυτες τις περιπτωσεις...Τι να πω?

Εγώ ειχα μια παλινδρομη κυηση ( μετα απο δυσκολιες) στην 10η εβδομαδα. Πολυ νωρις ,ουτε που ειχα νιωσει κατι. Κι ομως πονεσε πολύ. Που ουτε καν συγκρινεται με τη δικη σου ιστορία.

Μονο ο χρονος θα βοηθησει να απαλυνει τα συναισθηματα σου.

Προσπαθησε να εχεις κοντά σου ανθρώπους που να σου λενε σωστά λογια,γιατι η κατασταση που εισαι τωρα δε σηκωνει χαζα και ανουσια λογια.

Ο φοβος στην επομενη εγκυμοσύνη, δυστυχώς θα υπάρχει, αλλά σιγουρα δε θα σε κρατησει πισω από το να ξαναμεινεις εγκυος.

Στατιστικά να το παρεις ειναι απίθανο να σου ξανασυμβει, ε?

Ολες οσες ομως βιωσαμε μια τετοια απωλεια και τωρα εχουμε παιδακι ειμαστε η αποδειξη που χρειαζεσαι.

Σου ευχομαι ο χρονος να κυλησει γρηγορα και να παρεις τη δυναμη που χρειαζεσαι για να προχωρησεις και να ακουσουμε ευχαριστα νεα απο σενα συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συμβουλη μου ειναι να αφεθεις, να κλαψεις το μωρο σου.Ειναι φυσικο να εισαι σε απογνωση..

Το ξερω πως ο πονος ειναι αβασταχτος αλλα ο χρονος καπως βοηθα.

Το δικο μου μωρό πεθανε 50 ημερων τον Ιουνη του 2007.

Εξι μηνες περιπου δεν μπορουσα να λειτουργησω πουθενα. Περα απο τη ζωη που χανεται, κανεις και μια απιστευτη βουτια στην πραγματικοτητα και τα χθεσινα σου ονειρα γινονται οι εφιαλτες σου. . Τα γελαστα προσωπα που χθες σου ευχονταν "καλη λευτεριά" και τα συναφή,σημερα ειναι σκυθρωπά,και ειμαι σιγουρη πως θα εχεις κι εσυ ακουσει τα πιο ηλιθια τσιτατα (καλοπροαιρετα βεβαια). Οι περισσοτεροι ανθρωποι θεωρουν οτι κατι τετοιο το ξεπερνας γρηγορα με το σκεπτικο οτι δεν εζησες αρκετα το μωρο.Σε λιγο καιρο θα θεωρεισαι ισως υπερευαισθητη που το σκεφτεσαι επιμονα και κλαις ακομα.

Να μη στα πολυλογω σε μενα μετα το κλαμα ηρθε ο θυμος και μετα η ενοχη μετα παλι το κλαμα ΚΟΚ. Με το χρονο η ενταση των συναισθηματων μειωνεται μενει το γιατι σε εμενα. Τι ειρωνια ομως, ειμαστε τοσες πολλες...

Τωρα μετα απο 1,5 χρονο σκεφτομαι περισσοτερο την επιβαρυνση απο την καισαρικη και τα σχετικα και γενικα αναβαλλω την εγκυμοσυνη.

Ομως χμμ.. οχι για πολυ ακομα..

Η πιστη βοηθαει πολυ

Εγω αν και αθεη κατεληξα πως το μωρο μου ειναι αγγελακι ..και ειλικρινα το πιστευω.

Εχω επισης την αισθηση οτι το περιστατικο σου ειναι τυχαιο και δεν οφειλεται σε καποιο προβληματακι. να εισαι καλα..και ολα θα γινουν καλλιτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συμβουλη μου ειναι να αφεθεις, να κλαψεις το μωρο σου.Ειναι φυσικο να εισαι σε απογνωση..

Το ξερω πως ο πονος ειναι αβασταχτος αλλα ο χρονος καπως βοηθα.

Το δικο μου μωρό πεθανε 50 ημερων τον Ιουνη του 2007.

Εξι μηνες περιπου δεν μπορουσα να λειτουργησω πουθενα. Περα απο τη ζωη που χανεται, κανεις και μια απιστευτη βουτια στην πραγματικοτητα και τα χθεσινα σου ονειρα γινονται οι εφιαλτες σου. . Τα γελαστα προσωπα που χθες σου ευχονταν "καλη λευτεριά" και τα συναφή,σημερα ειναι σκυθρωπά,και ειμαι σιγουρη πως θα εχεις κι εσυ ακουσει τα πιο ηλιθια τσιτατα (καλοπροαιρετα βεβαια). Οι περισσοτεροι ανθρωποι θεωρουν οτι κατι τετοιο το ξεπερνας γρηγορα με το σκεπτικο οτι δεν εζησες αρκετα το μωρο.Σε λιγο καιρο θα θεωρεισαι ισως υπερευαισθητη που το σκεφτεσαι επιμονα και κλαις ακομα.

Να μη στα πολυλογω σε μενα μετα το κλαμα ηρθε ο θυμος και μετα η ενοχη μετα παλι το κλαμα ΚΟΚ. Με το χρονο η ενταση των συναισθηματων μειωνεται μενει το γιατι σε εμενα. Τι ειρωνια ομως, ειμαστε τοσες πολλες...

Τωρα μετα απο 1,5 χρονο σκεφτομαι περισσοτερο την επιβαρυνση απο την καισαρικη και τα σχετικα και γενικα αναβαλλω την εγκυμοσυνη.

Ομως χμμ.. οχι για πολυ ακομα..

Η πιστη βοηθαει πολυ

Εγω αν και αθεη κατεληξα πως το μωρο μου ειναι αγγελακι ..και ειλικρινα το πιστευω.

Εχω επισης την αισθηση οτι το περιστατικο σου ειναι τυχαιο και δεν οφειλεται σε καποιο προβληματακι. να εισαι καλα..και ολα θα γινουν καλλιτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ,

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΜΥΜΑ ΣΟΥ...

ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΥΧΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΜΗΤ ΤΟ ΖΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΠΙΣΤΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ...ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΒΑΣΤΑΧΤΟΣ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ ΑΥΤΟ...ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ...ΠΑΡΕ ΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΡΗΝΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΒΑΛΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΣΕ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΙΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

ΜΑΡΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ,

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΜΥΜΑ ΣΟΥ...

ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ...ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΥΧΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΜΗΤ ΤΟ ΖΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΠΙΣΤΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ...ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΑΒΑΣΤΑΧΤΟΣ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ ΑΥΤΟ...ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ...ΠΑΡΕ ΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΘΡΗΝΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΒΑΛΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΣΕ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΙΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

ΜΑΡΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου λυπαμε πολυ οτι και να πω ειναι λιγο. στις 26/11 γεννησα το γιο μου αλλα παραλιγο να τον χασω απο αποκολληση πλακουντα. τον γεννησα με 7 διαστολη γιατι χασαμε παλμους. δεν επεφταν σιγα σιγα να καταλαβει καποιος. με τα χερια τους με εσκισαν οι γιατροι για να προλαβουν.:( νεκρο το εβγαλαν απο την κοιλια μου αλλα ημουν τυχερη στην ατυχια μου και δοθηκε οξυγονο αμεσως και διασωληνωθηκε. δεν προλαβαινανε να μου κανουν καισαρικη. ρωτησαμε 2 γυναικολογους και ειπαν ολοι οτι αν επιχειρουσαν να μου κανουν καισαρικη δεν θα ειχα παιδι:(:S οσα ευχαριστω και να πω το γιατρο μου και τις μαιες που το καταλαβαν εγκαιρα ειναι λιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου λυπαμε πολυ οτι και να πω ειναι λιγο. στις 26/11 γεννησα το γιο μου αλλα παραλιγο να τον χασω απο αποκολληση πλακουντα. τον γεννησα με 7 διαστολη γιατι χασαμε παλμους. δεν επεφταν σιγα σιγα να καταλαβει καποιος. με τα χερια τους με εσκισαν οι γιατροι για να προλαβουν.:( νεκρο το εβγαλαν απο την κοιλια μου αλλα ημουν τυχερη στην ατυχια μου και δοθηκε οξυγονο αμεσως και διασωληνωθηκε. δεν προλαβαινανε να μου κανουν καισαρικη. ρωτησαμε 2 γυναικολογους και ειπαν ολοι οτι αν επιχειρουσαν να μου κανουν καισαρικη δεν θα ειχα παιδι:(:S οσα ευχαριστω και να πω το γιατρο μου και τις μαιες που το καταλαβαν εγκαιρα ειναι λιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ.

ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ... ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ;; ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ, ΣΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΣ, ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΓΕΝΝΗΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΜΑΜΑ. ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΛΟΥΝ ΔΥΝΑΤΗ!

ΣΤΗΡΙΞΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ, ΠΟΥ Σ΄ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΣ, ΠΑΡΕ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ..

ΚΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ..

Ο,ΤΙ ΔΕ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ.

ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ... ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ;; ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ, ΣΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΣ, ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΓΕΝΝΗΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΜΑΜΑ. ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΛΟΥΝ ΔΥΝΑΤΗ!

ΣΤΗΡΙΞΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ, ΠΟΥ Σ΄ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΣ, ΠΑΡΕ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ..

ΚΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ..

Ο,ΤΙ ΔΕ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Se katalavainw to idio synevei kai s emena stis 20 evdomades to mwro den htan kala eixe polla provlhmata.......anarwtiesai kai esu m ena megalo giati.....mhn stenxwriesai o theos einai megalos oso aploxera mas to efere toso aploxera mas to pire kane koyragio tha kanoyme aggeloydia alla apla tauta ta aggeloudia theloun na mas prostateuoyn fulakes aggeloi mas.....filakia to kserw ponaei ma i zwh sunexizetai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τΟ ΌΤΙ Ο γιατρός σου σου λέει άφοβα για το πρώτο τρίμηνο σημαίνει ότι δεν υπάρχει φόβος. καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο για σένα. Εδώ εγώ είμουν δύο μηνών και το μόνο που σκέπτομαι είναι αυτό. Ζω για να ξαναμείνω έγκυος. Κουράγιο και θα τα καταφέρουμε. Μίλα πολύ με τον άνδρα σου. Το σίγουρο είναι ότι πονάει και αυτός. Εγώ ήταν η δεύτερη φορά που τον είδα να κλαίει.

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Ελένη, δυστυχώς δεν είσαι η μόνη που βίωσες κατι τέτοιο. Είχα παρόμοια εμπειρία τον περασμένο Ιούνιο. Είχα μια προηγούμενη καισαρική κι έτσι, καί αυτήν την φορά θα έκανα καισαρική. Τη στιγμή λοιπόν που κάνω υπέρηχο και συζητώ με τον γιατρό μου για την ημερομηνία τοκετού που μας βολεύει, εκείνη τη στιγμή μου λέει πως δεν ακούει την καρδιά του μωρού. Ήμουν στην 38η εβδομάδα και όπως καταλαβαίνεις το σοκ ήταν ισχυρότατο. Ένιωθα ζωντανή νεκρή. Τόσους μήνες όλα καλά, τα πάντα σωστά και την τελευταία στιγμή το αναπάντεχο! 3500 κιλά μωρο, τυλίχτηκε 2 φορές! Και να φανταστεις , ο γιατρός μου είχε πει πως κάτι τετοιο δε συμβαίνει!!Πήγα στην κλινική και μέσα σε 2 ώρες έκανα την καισαρική! Καταλαβαίνεις απόλυτα πως είναι το να περάσεις όλη τη διαδικασία της γέννας, να είσαι στην κλινική, και να μην έχεις μωρό! Το περασμένο καλοκαίρι ήταν ΚΟΛΑΣΗ. Νόμιζα πως ήμουν τρελή. Έκλαιγα συνεχώς και παντού. Φυσικά το οτι είχα ήδη ένα παιδί 5 χρονών βοήθησε πάαααρα πολύ, όπως επίσης και ένας υπομονετικός σύζυγος. Δεν έχασα την πίστη μου όμως. Θεωρούσα πάντα οτι είμαι καλή μαμά και οτι θέλω να βιωσω αυτα τα συναισθηματα ξανα. Τωρα που σου γραφω, είμαι ήδη 3 μηνών!!! 6 μήνες μετά από την τραγική εκείνη στιγμή, έμεινα και πάλι έγκυος και μάλιστα χωρίς να το περιμένω. Να σκέφτεσαι, οτι δεν είσαι η μόνη που το βίωσες, η ζωή δεν τελειώνει εδώ, αξίζει να μην χάνει κανείς την ελπίδα και την πίστη του, και να υπάρχει αγάπη αληθινή στο ζευγάρι.

Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angelikint/Eleni m

pragmatika stenaxorithika polli kai gia tis 2 sas

eleni m siga siga tha klisi i pligi s fisika tha iparxi panta

ena mikro simadaki na s tin thimizi.

pare kouragio kai o xronos einai o kaliteros giatros tha kanis kai alla

polla paidakia tha eisai mia iperoxi mitera.

Angelikint mpravo eisai polli dinati pires kouragio kai sinexises

mpavo

gia oti xriastite emis eimaste edo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβερο πραγματικα Αγγελικη μου και Ελενη μου....εχω μεινει με το στομα ανοιχτο....Λυπαμαι παρα πολυ....αλλα μπραβο για την δυναμη σας...να μου πεις και να μην εχεις την βρισκεις αλλα πιστευω σε σας....

Δεν μπορω ουτε να το φανταζτω ολο αυτο...σε τοσο προχωρημενες εγκυμοσυνες...δλδ...δεν μπορω....

Ευχομαι μονο χαρα στα ματια και στα δακρυα σας απο δω και περα!Μονο και παντα!

Συγχαρητηρια γιατην εγκυμοσυνη σου Αγγελικη μου και να χαιρεσαι το παιδακι σου ο Θεος να ναι κοντα σου...και σε σενα Ελενη μου...ολα θα πανε καλα...λυπαμαι που το λεω αλλα στην ζωη ολα μπορουν να συμβουν και στον οποιονδηποτε...το σημαντικο ειναι να μην χανουμε και να μην χανεται την πιστη σας...και ολα διορθωνονται!:-)

Να στε καλα!!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια σας καταλαβενω απολυτα μεγαλη και τραγικη απωλεια,ευχομαι ο χρονος να σας δινει κουραγειο και αισιοδοξια για καινουργειο ξεκινημα!!!και εγω πριν 2 χρονια εχασα 1 παιδακι που ειμουν 4,5 μηνων εγκυος,(λογω αποκολιση πλακουντα).φοβερη απωλεια ειχα πεσει σε καταθλιψη και το χειροτερο ειναι οτι επαθα νευρικη ανορεξια,

τωρα πλεον ειμαι καλα!!!εχω 1 κοριτσακι 6 μηνων!!!

να ειστε παντα καλα και να εχετε πιστη!!!

και ολα θα πανε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ!!ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΤΡΕΜΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΥΘΙΣΜΕΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ;ΤΙ ΝΑ ΠΩ;Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ,ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου,

το ξέρω πως ότι και να σου πω θα είναι λίγο. Στεναχωρήθηκα πολύ με την ιστορία σου αυτή. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου δώσω μία ευχή με όλη τη δύναμη της καρδιάς μου: "Να είστε γεροί και να κάνετε πολλά παιδάκια".

Σε φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax...koritsakia mou stenaxorithika para poly gia oti perasate oles sas...Eilhkrina sokaristhka den mporo na to fantasto!!! Prin ftasei se auto to shmeio to embrio den yparxoun katholou symptomata??? Dhl den mporoume na katalaboume an paei kati straba!!! Den mporo na to dianohtho..Loipame para poly alla makari na mhn saptohsh auto to gegonos gia diathesh gia zoh kai nees egumoshnes....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια λυπάμαι πάρα πολύ. Μπορώ να καταλάβω μονο στο ελαχιστο το μεγεθος του πονου σας μιας κι εγω παρα λιγο να βιωσω μια απωλεια. κ

Καλη δυναμη και οσο κι αν ακουγεται κοινοτυπο ναι.. η ζωη συνεχιζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη,σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι καλά σωματικά και ψυχικά όσο γίνεται πιο σύντομα... και με το καλό να έχεις μια εγκυνοσύνη που να είναι άριστη και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. Βιώσα παρόμοια κατάσταση σχεδόν την περασμένη βδομάδα...έχασα τα διδυμάκια μου στην εικοστή εβδομάδα. Από άγνωστη αιτία σταμάτησαν οι καρδούλες τους και έκανα έναν φυσιολογικό τοκετό.

Διάβασα το ποστ σου και δάκρυσα και για τις δυο μας. Είναι δύσκολο αυτό που πέρασες, είναι απίστευτα σκληρό, γιαυτό εύχομαι να απαλύνει ο πόνος σου και σύντομα να νιώσεις δυνατή για να προσπαθήσεις πάλι.

Δεν υπάρχουν λόγια που μπορώ να πω και να έχουν ουσία, μπορώ όμως να σου ευχηθώ ολόψυχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ.. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.. ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΛΑ Κ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

simvenun poli asxima pragmata poli sixna se olus [etsi einai h zoi] prepi omos na vlepume to melon me tharos gia na antimetopizume to parelthon kai pistexeme exume kai tharos kai dinami kai ipomoni dose ligo xrono stin cixulasu na giagi kai se 3 mines sigura ua ise poli dinati

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσακι μου σε καταλαβαινω απολυτα,η απωλεια ειναι μεγαλη,εχασα και γω τρια μωρα στην 22η εβδ.Προσπαθησε ομως να κοιταξεις μπροστα και να μαζεψεις τα κομματια σου ετσι ωστε να κανεις ενα γερο,ομορφο μωρακι.Το οτι συνεβει η περιτυλιξη δεν σημαινει οτι θα ξανασυμβει οσο ομως για να ξαναπροσπαθησεις σε ενα τριμηνο ξανασκεψου το.Μια φιλη,μαια εικοσι χρονια, μου ειχε πει οτι οσο καιρο κανει η μητρα να μεγαλωσει στην εγκυμοσυνη αλλο τοσο κανει για να ξεκουραστει και σενα ηταν αρκετα προχωρημενη η εγκυμοσυνη.Καταλαβαινω οτι μπορει να θες να ξαναμεινεις εγκυος γρηγορα και γω σε αυτη τη φαση βρισκομαι αλλα μην ξεχνας οτι εισαι ενας οργανισμος που χρειαζεται ξεκουραση και σωματικη αλλα και ψυχολογικη.Κανε λοιπον πραγματα που σε ευχαριστουν και ισως σε κανουν να ξεχνιεσαι και θα δεις ο καιρος θα περασει γρηγορα.Ειμαι πολυ αισιοδοξη οτι θα τα καταφερεις την επομενη φορα και θα σβηστουν ολα τα κακα του παρελθοντος κρατωντας το παιδακι σου στα χερια σου.Κουραγιο χρειαζεται....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...