Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια μου!!!!κανω δουλειες κ μπηκα στα κλεφτα!!!! σοφια ωρια το βιντεακι!! :lol::lol::lol: ο δικος μου αντρας αν μπει μεσα παει το κρεβατακι μας!!! :lol::lol::lol: στον αντωνη εμπαινα μεσα στο κρεβατακι του!! :lol: χωρουσα ανετα!!

αντωνια πες μου ποτε εγινε η βαφτιση!δεν θυμαμαι.. ;)

λια μπουσουλαει?

αριαδνη για το αρκουδισμα!! :lol: δεν ηξερα οτι δεν το λετε κατα κει!!! :lol:

ξαναρχομαι,γιατι ο αντρας μου με κοιταει καπως,γιατι εκατσα κ γραφω..σαν να μου λεει αντε τελειωνε τις δουλειες!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντωνακι το απογευμα του δινω γιαουρτακι.Το advance.

Ειτε σκετο ,ειτε με αλεσμενα δημητριακα.Αν το πρωι δεν εχει φαει τα φρουτα του ,του τα προσθετω μεσα.

Ναταλια θα εχετε και χορους στο γαμο?Τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Ο Πάνος είναι στη μαμά μου κι ετσι μπορω να σας γραψω 2 λογακια με τη φραουλα αγκαλια!

Σοφία όλο το βραδυ κοιμαται απο τοτε που της δινω μπουκαλι το βραδυ. Συγκεκριμενα κοιμαται στις 12 (καταφερα να το κανω νωριτερα γιατι κοιμοταν στις 2 ) και ξυπνα 7 με 8. Τη θηλάζω ξανακοιμαται και ξυπνα τελικα μεταξυ 11 και 12. Το κανει μερες τωρα.Ελπίζω να το κρατησει.Μπραβο στην κορούλα σου που είναι απύρετη!!Είναι πραγματι δυσκολο που εχω δουλεια στο σπίτι..Αναγκαζομαι να ξενυχταω πολλες φορες :?

Ελενακι αμα φαει λίγα φρούτα η Εβελίνα συμπληρωνεις με γαλα ή την αφήνεις μέχρι το μεσημεριανό;;

Αριαδνη είμαι φιλόλογος και στο φροντιστηριο κανω εκθεση.Φανταζεσαι λοιπον τι γινεται με τη διορθωση..Και ο αντρας σου φιλολογος;;;

Νανσυ τα κασκολακια εσυ τα φτιαχνεις;;Είναι πολύ ομορφα!

Μαρακι είναι αρρωστουλα η Αννούλα;;;Περαστικούλια σας! Εγω θα βαφτισω τη φραουλα στις 6 Ιουλιου και θα τη βγαλω Αλεξανδρα.Να γραφεις και ονοματα ;)

Ναταλακι ειναι δυσκολο οταν δεν τρωνε τα ζουζουνια..Το ζω με τη φρουτοκρεμα και μου σπανε τα νευρα. Ποτε θα παντρευτειτε;;Και βαφτιση μαζι;;

Αντωνια σιγουρα ενα ταξιδακι παντα σε ανανεωνει..Θα παρουμε τα ζουζούνια να σου ερθουμε Θεσσαλονικη.Τι λες ;););) ;;;;;;

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ανθη μου οποτε θελετε!!!τελειο το προγραμμα της φραουλας!!πω πω εκθεση??ειναι πολυ δυσκοληκ θελει πραγματι πολυ διορθωση.

Α Λια εννοεις το γιαουρτακι με δημητριακα κ προσθετεις εσυ φρουτο..τωρα καταλαβα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνια ναι.Και ειναι και πολυ νοστιμα αυτα τα γιαουρτακια τα ατιμα!Ολο κουταλιες του κλεβω!

Ανθη την ιδια ωρα ξυπναει και ο Στρατος.8μιση για γαλα και κατα τις 12 σηκωνεται.Πολλες φορες μενει ξυπνιος μετα το πρωινο γαλα ,αλλα μετα ξαναξεραινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tony den ksupnaei panta tetoia wra...kai pio nwris...apla tin afinw stin kounia mpas kai tin parei o upnos ligo akoma otan ksupnaei px. simera ksupnise kata tis 8...tin akouga stin endoepikoinwnia pou milouse kai meta mallon barethike na milaei moni tis kai ksanakoimithike! Egw piga kai tin ksupnisa 9.30 giati eixe koimithei to bradu 9.30 kai den thelw na tin afinw panw apo 12 wres nomizw paei polu giati koimatai kai alles 3 to mesimeri! Koufo pou tin ksupnaw e? Den perimena na to lew auto pote! Kala mi nomizeis oti den sikwnomai katholou mes ti nuxta pantws...ksupnaei gia pipila 2-3 fores mes ti nuxta!

Anthouli den tis dinw gala mes ti mera giati oses fores prospathisa den ithele...apla tis dinw ligo pio nwris mesimeriano kai megaliteri posotita trwei apo moni tis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphinaki egw den iksera kan oti ennoousate mpousoulima me to arkoudizei...fantastika oti ennoeitai oti skarfalwnei h kati tetoio :lol::lol: nomiza oti oloi to lene mpousoulaei!!

Lela mpousoulaei o Strataras!! M'aresei pou pires kai auto to stirixtiri...autos tha koubalaei esena se ligo kairo mou fainetai!! :lol:

Koritsia simera ksegelasa ti mikri giati den etrwge frouta...to ebala se ena potiri diko mas kai ebala kalamaki kai to epine :lol:

tis aresei to kalamaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια από ποια ηλικία σου είπε ο παιδιατρος οτι μπορουν να φανε αυτα τα γιαουρτακια;; Πόση ωρα τον κρατανε χωρίς να πεινασει;; Τιποτα δεν θυμαμαι από τον Πανο..

Ναι Αντωνια, εκθεση. Και να σκεφτεις πριν 6-7 χρόνια μου προτειναν να κανω αρχαια και ειπα οχι η χαζη..Πολυ λιγοτερη διορθωση υα αρχαια...Εσυ εισαι καθηγητρια αγγλικών;;;Σε ρωτω διατι τα μιουσες τελεια τα αγγλικα στα παιδια.

Ελενα εφτιαξε πλεον το προγραμμα της Εβελινας! Τελικα το μπουκαλι κανει θαυματα.Της δινεις το δικο σου ή ξενο;Αν της δινεις ξένο, ποιο επέλεξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι μου κανετε, ποσα εχω να διαβασω :geek: δεν με λυπαστε.... και πολλες λιστες βλεπω

Προσπαθω και εγω να οργανωθω μια μερα ελειψα και εχω τοσες δουλειες σημερα. Ανεβηκα χθες Θεσσαλονικη μαζι με τον αντρα μου βασικα για να μην ταξιδευει μονος του τοσες ωρες, μεσα στην πολη ουτε που μπηκαμε για να σας εβλεπα λιγακι εσας τις βορειες. Ολο το πρωι ειμασταν στην Σινδο στη ΒΙΠΕ, μετα στο Ωραιοκαστρο παλι στην βιομηχανικη περιοχη και το απογευμα ειχε ενα ραντεβου με ενα πελατη στη Θερμη καπου στο δρομο προς Χαλκιδικη.

Τα μικρα τα πηγαν μια χαρα με την γιαγια αλλα και μενα μου λειψανε πολυ μια ολοκληρη μερα!

Μαρια ωραια και η λιστα περι βαπτισεων, εγω δεν εχω να σου δωσω καποια πληροφορια ακομα :cry:

Νανσυ τις ειδα τις δημηουργιες σου, πολυ ομορφα δειχνουν και πιστευω οτι θα πουληθουν γιατι ειναι ιδιαιτερα και χειροποιητα!!!

Ελενα μεγεια τα παπουτσακια της Εβελινας και τα πηρες και πολυ καλη τιμη γιατι τα παιδικα παπουτσια εχουν απλησιαστες τιμες, εγω στην Αγγελικη της εχω παρει πολλα απο το στοκ του crocodilino, οκ ειναι περσυνα σχεδια αλλα τι σημασια εχει αφου θα φορεθουν συνηθως μονο μια σεζον! Ελενα η αληθεια ειναι οτι και χθες δυο φορες και αλλη μια φορα μεσα στις γιορτες των Χριστουγεννων που ειχα λειψει ηπιε δικο μου γαλα απο το μπουκαλι, βεβαια εκανε λιγο τον δυσκολο στην αρχη αλλα θες η πεινα θες οτι δεν εχει αλλη επιλογη αφου δεν ημουν εκει το ηπιε. Μια φορα που δοκιμασα να του δωσω εγω απο το μπουκαλι δικο μου γαλα που ειχε ξεπαγωσει δεν τα καταφερα και το πεταξαμε το γαλατακι :( . Τελος παντων θα δουμε και την πιπιλα την παιρνει σιγα σιγα και βλεπουμε πως θα τα παμε αργοτερα ;) Απιστευτο αυτη με τα διδυμα, μα πως τα κουβαλαγε :o:o

Σοφια τι ωραια που ειναι απυρετη η Παναγιωτουλα! Τοσο σε δυσκολευουν οι πανες :roll::roll: εντυπωση μου κανει γιατι εγω τις θεωρουσα πολυ βολικες βασικα νομιζω το μυστηκο ειναι να τους της φορας σαν βρακακι δηλαδη να τις εχεις ορθιες και το τραβας προς τα πανω. Οι στολες του prenatal ειναι πολυ ωραιες τις ειδαμε και απο κοντα με την Αμαλια και την Σταυρουλα και φαινονται πολυ καλες, θελω και εγω να του παρω αλλα κολλαω λιγο στην τιμη μου φανηκαν ακριβες, βεβαια θα δω τι παιζει απο τιμες και σε jumbo, μουστακα και μαγαζια με εποχιακα- αποκριατικα και αν εχουν μικρες διαφορες μπορει τελικα να παρω απο εκει.

Βασω μην απελπιζεσαι καλε δεν εχεις μεινει πισω, καταρχην να σου πω οτι και μενα πριν ενα μηνα για καμια βδομαδα μου εκανε αυτο τον χαλια υπνο δηλαδη σαν νεογεννητο να ξθπναει και να θηλαζει ανα δυο ωρες, τωρα εφτιαξε παλι, φασεις ειναι και οταν ετοιμαζονται για κατι καινουριο μας αυξανουν με τον τροπο τους την παραγωγη. Για την πιπιλα keep trying, οσο την βγαζει εσυ εκει να της την βαζει!

Χριστινα μπραβο που τρωνε τα μωρακια σου θα δεις σε καμια βδομαδα θα τρωνε και περισσοτερο!

Βιβη κουκλα η μικρη σου στις φωτο, στην αλλη συναντηση να μας ερθεις και εσυ!

Αριαδνη συμφωνω μαζι σου για το θεμα των παπουδων γιαγιαδων ολα με μετρο!

ουφ εχω αλλες 4 σελιδες να διαβασω αλλα για να μην απλωσω κανα σεντονι, ειναι προνομιο της Κατερινας αλλωστε συνεχιζω σε λιγο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πινει smoothies η Εβελινα! :D

Και του Στρατου του αρεσει το καλαμακι,αλλα δεν ειναι και το αγαπημενο του.

Εγω νομιζα οτι ''αρκουδιζει'' εννοει τα βηματακια προς το πλαι που κανουν οταν στηριζονται καπου!Καμια σχεση ε?

Καλα ο Στρατος σιγουρα σε λιγο καιρο θα κουβαλαει εμενα.Οταν τον κραταω ειμαστε σαν αδερφακια!

Καγκουρο ταξιδακι αστραπη!Ωραια!Με τι ασχολειται ο συζυξ,δεν θυμαμαι.

Δεν εχω παει ποτε Θεσσαλονικη!Θελω..

Ανθουλι το γιαουρτι το βαλαμε την τελευταια εβδομαδα του 7 μηνα.Οταν προσθεσαμε και μπανανα,την ιδια εβδομαδα(το παμε ανα εβδομαδα εμεις)

post-6804-13873940094804_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία. Στάντρα θα αντικαταστήσω την κρέμα σε κανα μήνα. Δεν τις θέλω καθόλου τις κρέμες εμπορίου γιατί παχαίνουν. Γέλασα πολύ που είπες ότι είστε σαν αδέρφια :lol::lol::lol::lol: Καλαμάκι και ο δικός σου; Μα καλά, τι αστέρια παιδιά έχουμε στο θεματάκι μας;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνια καλα θα κανεις γιατι η γαστρεντεριτιδα τα ταλαιπωρει πολυ σε αυτες τις ηλικιες αλλο ενα κρυωματακι και αλλο αυτο.

Αλεκα πηγες gym :-bd χρειαζομαστε τετοιες δραστηριοτητες

Αμαλια μια χαρα ειναι ο Στρατουλης σου σε ενα μηνα 400gr, και για το υψος καλος ειναι δεν παιρνουν καθε μηνα!

Λια πολυ ομορφες οι περιγραφες και οι φωτογραφιες σου για την διακοσμηση της βαπτισης, εχεις στολισμο φουλ!

Βασω νομιζω σου ξυπναει πολυ αργα το πρωι και δεν θα σου βγαινει καλα και το προγραμμα με το φαγητο μετα. Αρχισε να την ξυπνας το πρωι καθε μερα και ενα τεταρτο νωριτερα και λογικα θα νυσταξει και πιο νωρις το βραδυ. Εχεις προσπαθησει να κοιμησεις και τον Αντωνη πιο νωρις ετσι ωστε να εχεις ησυχια μετα με την μπουμπου. Εγω αυτο κανω κοιμιζω πρωτα την Αγγελικη ετσι εχω ησυχια, οσες φορες εχει γινει το αντιθετο δεν μου αφηνει τον μικρο να κοιμηθει!

Ανθη μου μια χαρα σας παει το προγραμμα της μικρης, για το δικο σου παλι το γνωστο, υπομονη μεχρι το Πασχα και μετα καλοκαιρακι ;) Για τα φρουτα δεν εισαι η μονη τα περισσοτερα εχουν ενα θεματακι στην αρχη τουλαχιστον και ο Νικοας γενικα τα τρωει με λιγο ζορι και σημερα εκλαιγε κιολλας. Ο Πανος θελει να ντυθει χελονονιτζακι!!!!!Απιστευτο!!!Εμεις εχουμε στολη πεταλουδας απο περσυ αλλα φετος θα λεμε οτι ντυθηκαμε Tinkerbell!

Σοφια ωραια η ιδεα μελισσουλα-μηλο! Η πιπιλα ειναι ενα υποκαταστατο εξαρταται γιατι θελεις να την μαθουν, η Αγγελικη ειχε την καβατζα της θηλης οπως λες και εσυ και την εμαθε 15 μηνων ο Νικολας εχει την καβατζα δαχτυλο και επειδη αυτο δυσκολο να του το κοψω αργοτερα απ οτι μου λενε και αλλες μαμαδες του την μαθαινω τωρα.

Ναταλια να βγουν γρηγορα τα δοντακια να ηρεμησει ο Στρατουλης σου.

Μπραβο και στον Τουλη που μπουσουλαει και θελει και να σηκωνετε!!!

Εμεις σας ειπα που το εχουμε ριξει στα βαρελακια και γυρναμε ετσι ολο το χαλι, εβαλα παπλωματακι καλοκαιρινο πανω οπως μου ειχε πει η Κατερινα και ειναι πιο ανετος τωρα!!!

Ανθη και εγω δεν του δινω μετα γαλα απο το φρουτα οταν τρωει λιγη ποσοτητα, εξαρταται βεβαια τι εννοουμε λιγη εμενα αλλες φορες ετρωει 130 γρ αλλες 150 εχει φαει και 180 αν φαει πανω απο 100 θεωρω οτι ειναι οκ αφου τοσο θελει. Και μενα η παιδιατρος μου ειπε τωρα νωρις για γιαουρτακι απο τον 7ο ή στους 7,5 δεν θυμαμαι θα την ρωτησω παλι τελος του μηνα που θα παω.

Ελενα τα φρουτα με το καλαμακι ;);) θα πρεπει να ηταν πολυ αραια αλλα αν σου τα τρωει ετσι γιατι οχι!!

καλα στανταρ κατι θα μου εχει διαφυγει απ οσα γραψατε, παμε ωρα να φαμε μεσημεριανο σημερα του εβαλα και σπανακι πρωτη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi nai pinei kai apo kalamaki! :lol: Me eblepe emena mia mera kai epina kai olo tentwnotan na to parei kai tis to edwsa kai roufikse kanonika! Stin prwti roufiksia (epina xumo portokali eksw kai den perimena oti tha roufiksei olokliri roufiksia) pnigike!

Meta to thewrise paixnidi...e kai twra ipie ti froutokrema! :lol: alla gia na to kanw pio grigora roufousa egw mexri panw to kalamaki kai to ekleina me to daxtulo kai tis to edina aptin alli meria pou na peftei katiforika giati eixe arxisei na paizei!

Thilaza mexri 7 minwn kai tis teleutaies 3 ebdomades edina kseno to bradu kai diko mou to prwi apto apothikeumeno, twra prin liges meres teleiwse auto pou eixa stin katapsiksi kai plewn pinei mono kseno! Ksekinisa me to frezylac kai to epine mia xara...mia mera omws eixan elipsi kai den to briskame kai pirame to frizomel pou kai auto tis arese.

Katerina mia xara pou pigate kai kseskases kai su ligo! Kala afou pairnei o Nikolas estw kai apo allous mpoukali tha einai mia xara...kai pipila pou pairnei kamia fora tha deis pou kapoia stigmi tha tin parei!

Oxi ta frouta den einai polu araia alla oute kai polu pikta, thelei pio polu dunami na roufikseis apto kalamaki.

Lia :lol::lol: gia ta smoothies....se ligo kairo tha mou zitaei strawberry daiquiri! :lol: (na tin pali h fraoula!)

Lia to gelas? Se liga xronia esu kai o gios sou tha perpatate kai tha moiazetai h san aderfakia h san zeugaraki!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Ανθή εσύ όντως έχεις πολύ διόρθωση!! Ο άντρας μου είναι φυσικός. Αλλά φέτος είναι και αναπληρωτής και έχει πολλά διαγωνίσματα που πρέπει να φτιάχνει μόνος του γιατί δεν είχε υλικό για Γυμνάσιο.

Έλενα...καλαμάκι...ουαου!

Εγω κορίτσια 2 μέρες που της έβαλα χυμο πορτοκάλι, το έφαγε πολύ καλύτερα...Δεν της δίνω ποτε γάλα συμπλήρωμα και καλά να μην φάει, απλά της δίνω νωρίτερα ή περισσότερο μεσημεριανό.

Και γω δεν θέλω να συνεχίσουμε για πολύ τις κρέμες,στο επόμενο ραντεβού θα την ρωτήσω για τα γιαουρτάκια ή να της δίνω και κάποιες φορές απο το μεσημεριανό.

Εδώ έχει τέλεια μέρα, μου έφτιαξε η διάθεση.Πήγαμε και για καφέ με μία γειτόνισσα, πολύ ωραία ήταν.

Για το "αρκούδισμα"το ξέρω γιατί το λέει και η γιαγιά μου στη Θεσσαλονίκη!

Βιβή η μπουμπού σου είναι μια γλύκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπνησε η φραουλα! Σε 1.5 ωριτσα φευγουμε για παιδιατρο. Αντε να δούμε..

Ερωτηση.Εσεις που θηλάζετε μόνο πρωί και βραδυ δίνετε και από τα δυο στηθη κάθε φορα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...