Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Βιβη μεγαλωσε η μπεμπα δεν την χορταινεις ε? περναει γρηγορα ο καιρος, οπως ειπε και η Κατερινα χθες και καταλαβαινεις πως περνα η ζωη με την αναπτυξη των παιδιων.

Αντωνία υπομονη με τη βροχη βαλε κανα ρουχο στο καλοριφερ.

Αριαδνη κι εγω πιστευω οτι αφου ηταν τοσο καλη στον υπνο και ξαφνικα αρχισε να ξυπνα κατι την ενοχλει την Εβιτουλα.

Ελενα δεν ειναι να τις αφηνεις καθολου απο τα ματια σου, εδω η δικια μου την αφησε η μανα μου στο καθισματακι που ταν κοντα ο καφες και βουτηξε το χερι μες στο καφε , Ευτυχως που δνε ηταν ζεστος!

Η αληθεια ειναι Σταυρουλα οτι κι εγω που εχω βοηθεια απο τους διους μου πληρωνω το τιμημα με το να τα αποσυντονιζουν απο το προγραμμα. Αλλα υπάρχει καλή διαθεση και δνε μπορω να παραπονιεμαι. Τους το λεω τους το ξαναλεω , αργουν λιγο να τα καταλαβουν , αλλα βοηθα η επαναληψη. Μετα τους λεω εγω ξυπνω το βραδυ, Και μου απαντον, σιγα ετσι ειναι τα παιδια :twisted::twisted:

Λιλ με το καλο η βαπτιση, ωραιο θεμα.

Κατερινακι ταξιδακι στη θεσσαλονικη!!! Τελεια. να περασετε ομορφα και να ξεδωσεις. Μπραβο αξιοποιησες εξαιρετικα το ρεπο σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βιβη τωρα ειδα το μηνυμα σου για το κεχρι. Ακου να δεις την εμπειρια μου. Αγορασα κεχρι και κινοα. Το κεχρι τους το εδωσα με γιαουρτακι. Η μια το τρωγε η αλλη με τιποτα. Παντως καμια απο τις δυο δεν ενθουσιαστηκε. Επισης μου πε ο γιατρος οτι μπορω να τους το δινει με χυμο πορτοκαλι η με γαλα, αλλα ειδα "ποσο τους αρεσε" και το χω αφημενο στο ντουλαπι. Την κινοα την κανω σαν το ρυζι. Νομιζω πως αυτο κι αν δεν τους αρεσε καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εχει στο next στη νεα του σεζον φορεματακια φραουλιτσα, με πολυ ωραιο κοψιμο και ντεσεν. Και επισης εισα στο Jumbo ποδηλατο με φραουλιτσες και σε θυμηθηκα!!! Σαν επιδημια ειναι εξαπλωνονται παντου!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia deite auto! http://www.babyspace.gr/Article/Mothers ... -5151.html

ma ti etrwge auti otan itan egkuos??????? :o:shock:

Ρε παιδια δεν το πιστευω! Δηλαδη πως ζουσε αυτη? Αλλες γενανε στην 37 εβδομαδα γιατι δνε αντεχει η μητρα 6 κιλα και αυτηνης αντεξε 16??? Τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

πηγα να κοιμηθω το μεσημερακι αλλα μου ειχε πει ο συζηγος να τον ξυπνησω 4 για να ετοιμαστει για δουλεια κ με την ιδεα δε κοιμηθηκα.παντα βαζει ξυπνητηρι,τι τον επιασε σημερα; :roll:

κατερινα πηρε πιπιλα ο νικολας;καλα μονο εμενα δεν εξελισεται μου φαινεται..εχω δυο μερες που προσπαθω πολυ πολυ εντατικα αλλα δεν την παιρνει με τιποτα.νομιζω οτι δε θα την παρει ποτε.πρεπει να την μαθει ομως γιατι σε δυο μηνες παω δουλεια κ η πεθερα μου πως θα τη κοιμηζει το μεσημερι; :? εχω αγχωθει πολυ.γιατι δε βλεπω να αλλαζει κατι.

νανσυ μου τα κασολακια τελεια!κ εγω αλλιως τα φανταζομουν,εγω ειμαι ευνοημενη που ειμαι κοντα,ουτε κουριερ ουτε τιποτα! ;) εγω γενικα δεν τα πολυφοραω,εχω δυο για το πολυ κρυο αλλα τα ξεχναω.γενικα δεν ειμαι των αξεσουαρ.

το σαββατο που ο αντωνης ηταν αρρωστος φωναξαμε τη παιδιατρο σπιτι κ ειδε κ κοκκινακια στο στοματακι της μπεμπας κ ειπε οτι ειναι εκζεματα.αρα μενουμε ακομα στο μηλο αχλαδι κ κοτοπουλο για αρχη για μεσημερι οπου κ εφαγε χθες πρωτη φορα.σε 10 μερες μοσχαρι.

ο υπνος παραμενει ψιλοχαλια,σας λεω εχω απογοητευτει,δηλ κοιμαται 1.30(ενα βραδυ μου κοιμηθηκε 3!)ξυπναει σχεδον καθε δυωρο κ θηλαζει.κ λεω αν δε θηλασει κ αρνηθω κ προσπαθησω να τη κοιμησω θα κλαιει θα ξυπνησει ο αντωνης.γι'αυτο πιστευω εχω μεινει πισω.

πασχαλιτσακι συμφωνω απολυτα με το ποσο γρηγορα περναει ο καιρος.κ εγω ετσι νιωθω.

ξυπνησε ο αντωνης κ ζηταει νερο.θα επανελθω γιατι σας διαβαζω σιγα σιγα,εμεινα πισω που ειχα να μπω τρεις μερες.

α αυτο το 13-18 τι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapes mou :D dustuxos den exo pleon arketo xrono gia na kano auta pou thelo kathe mera :? exo ena euxaristo :D ta mora mathane pleon kai trone to mesimeri mono fagito :D:D peripou 100gr o tonis kai o manolis peripou 150gr :D:D kala den einai?? na rotiso posa gr kreas bazete sta laxanika???

koritsia gia ta papoutsakia pou sas eixa balei ta brika otan epsaxna gia ta mora mou kai eixe kai gia agoria kai gia koritsia ;) den etoimaso tipota :lol::lol::lol::lol:

nansy polu oraia einai auta pou eftiakses :D poso ta poulas???

auta pao na etoimaso ti kremoula tous... elpizo to bradu na bro xrono na diabaso :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια εμεις τις ειδαμε αποκοντα κ μου αρεσε πολυ η μελισσουλα.

Εγω θα τον ντυσω αρκουδακι τελικα. Η στολη ειναι πανακριβη αλλα επιμενει η θεια μας να μας την παρει. Νανσυ εγω θα δω φωτος πταν γυρισω σπιτι γιατι τωρα ειμαι στην μαμα κ γραφω απο κινητο. Μαλλον τα αμανικα. Θα δουμε γιατι ειδα και κατι πολο πολυ ωραια και κατι αντιντας.

Κατερινα καλα να περασετε.

Ελενα του τζαμπο ειναι μικρουλια ομως δεν ειναι σαν αυτο που εβαλα. Λελα ειδα θερμος περιπου σαν το δικο μου στο τζαμπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα κι εγω τη μελισσουλα την ειδα απο κοντα, την πασχαλιτσα δεν την ειχαν. Βασικα μου αρεσει η μελισσουλα και το μηλο, απλα ελεγα να τις ντυσω η και τις δυο ζωακια η και τις δυο φρουτακια. προβληματα μεγαλα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα οι πιο ωραιες στολες ειναι του Tom Arma http://www.halloweenexpress.com/tom-arm ... l?vap=true

αλλα δεν προλαβαινω να παραγγειλω και θα μου κοστισει σιγουρα ο κουκος αηδονι στο τελωνειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σονια μου και εγω πηρα κεχρι και κινοα και ειναι στο ντουλαπι,περιμενω την πεμπτη που εχω παιδιατρο για να παρω το οκ.Απο κει και περα δεν ξερω πως να τα μαγειρεψω :oops:

Καλε τα μπεμπακια σου ειναι αυτα στο αβαταρ?Πολυ μου αρεσει η φωτο

Και εμενα τετοιου ειδουσ απαντησεισ μου δινουν οι δικοι μου αλλα εξισου ειναι παντα διπλα μου,φαντασου οτι δεν εχω μεινει ποτε μονη μου με την κορη μου για πολλεσ ωρεσ οταν δουλευει ο αντρασ μου ;) τι θα κανα χωρισ αυτους :?

Ειδα κ τισ μανουλεσ στην Αθηνα.Ειστε ολες αστερια,κομψες και γοητευτικες!δεν σας καναν καμακι,τοσα μανουλομανουλα μαζι?Οσο για τα μωρα υπεροχεσ φατσουλεσ.

Θα βαλω και εγω μετα το μπεμπι μου προσφατεσ

Της μουγερ τα παπουτσακια θα προτιμησω κ γω.Τεοια μου φοραγε η μανα μου μεχρι μεγαλη ηλικια γιατι ειχα κ πλατυποδια.σε ολα τα καταστηματα τουσ εχουν εκπτωσεις/???

Τησ πρενεταλ οι στολεσ ειναι φοβερεσ,τις ειχα δει την προηγουμενη εβδομαδα

Βικακι ακομα ζορια με τον υπνο ε?υπομονη κοπελα μου.Ολεσ σε καταλαβαινυμε.Ειναι πολυ δυσκολη η αυπνια και ποσο μαλιστα οταν πρεπει ολη την ημερα να σαι ορεξατη να παιξεισ και να φροντισεισ τα νινακια και να πρεπει να ξεχνας την κουραση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα κι εγω ειχα το ιδιο ερωτημα της αναλογιας και μου χε πει ο γιατρος οταν οι δικες μου ηταν στη ηλικια των δικων σου 50 γρ κρεατακι, αν δεις ομως οτι τρωνε περισσοτερο απο 180-200 τοτε αυξησε αναλογως και την ποσοστητα του κρεατος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη το κεχρι ειναι σαν δημητριακο σαν κορν φλεικσ ,, μπορεις να τους το δωσεις ομω, μαζι με γαλα, χυμο γιαουρτι. Η κινοα ειναι σαν το ρυζι, θελει βρασιμο, αν δεν με απατα η μνημη μου 5 νερο 1 κινοα, το λεει και η συσκευασια απο πισω. Τωρα το αλλο που θα μπορουσαμε να κανουμε λεω γω, αφου ειναι τοσο θρεπτικη ειναι να την βαλουμε μαζι με το κοτοπουλακι αντι για ρυζι. Απλα εγω ελεγα οτι θα μου δωσει μια λυση για το απογευματινο. Για ρωτα κι εσυ το γιατρο σου να δουμε τι θα σου πει.

Ναι οι κορουλες μου ειναι ,μου θυμιζει η φωτο αυτη τη διαφημιση της libero που ειναι τα μωρακια με την πλατη και φαινονται τα πωπυδακια τους με τις πανες :)

Εγω απο την αλλη εχω κρατησει τα μωρα πολλες φορες μονη μου και πιο μωρακια που θεωρω οτι ηταν πιο δυσκολο, απλα ρε παιδι μου δεν ειναι τοσο η βοηθεια οσο να λες μια κουβεντα με ενα ανθρωπο. Και επισης εξυπηρετει πολυ το οτι μπορω να πηγαινω για δουλειες που αν πηγαινε αλλος θα κανα το διπλασιο χρονο! Ειναι και το αλλο ομως που το εχω φιλοσοφησει. Τοσο με τους γονεις μου οσο και με τα πεθερικα μου ειναι ωραιο καποιες μερες να περναμε μαζι, γιατι αυτα αποτελουν αναμνησεις για τα μωρα μας αλλα και για μας και αν ειναι και τα δυο μερη λογικα και εχουν καλη διαθεση βοηθα στην καλη ψυχολογια ολων. Βεβαια μετααπο λιγο στη βαραει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια, είναι φοβερή η φώτο!Δεν είχα καταλάβει ότι είναι τα κοριτσάκια σου:)Περιμένουμε και αμφάς όποτε θελήσεις ;)

Οι στολές tom arma πολύ ωραίες αλλά όντως θα σου βγεί ο κούκος αηδόνι!

Εγώ πιστεύω πως όσες οδηγίες και να δώσεις στους παππούδες-γιαγιάδες, δεν θα τα κάνουν όπως εσύ σε καμία περίπτωση!Και έχουν και πάντα έτοιμη απάντηση να σου δώσουν.Παρόλα αυτά είναι σημαντική βοήθεια για όποιον την έχει.Και κάνει καλό και στα ίδια τα παιδιά να έχουν και αυτά τα πρότυπα.Η κατάχρηση βέβαια ποτέ δεν είναι καλή, δηλαδή το μόνιμο παρκάρισμα.

Βιβή μου και συ πολύ τυχερή που έχεις και τους δικούς σου.Εγω περνάω πάρα πολλές ώρες μόνη μου.Αλλά τί να γίνει? :?

Νάνσυ είναι πολύ όμορφα τα κασκόλ, εγω δεν τα πολυφοράω αλλά θα σκεφτώ αν έχω κάποιον για να κάνω δώρο.

Καλά Λία πριν λίγο είδα τις εικόνες-ανέκδοτα που έχεις βάλει.Είναι πολύ εύστοχα.Και οφείλω να ομολογήσω ότι μετά απο κάποια συζήτηση που είχαμε ανοίξει εδώ στο φόρουμ με αφορμή το cosleeping, διάβασα αρκετά πράγματα και γενικά σε κάποια πράγματα έχεις δίκιο.

Κατερινάκι, ταξιδάκι αστραπή, τί ωραία,θα ξεσκάσεις λίγο.

Έλενα τα μουγιερ είναι πολύ καλά παπούτσια!Μεγειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15 ευρω θα τα πουλαω κοριτσακια

τωρα για τα εξοδα αποστολης εβγαλα μια ακρη μεσω του αδερφου μου που εχει κωδικο στην γενικη ταχυδρομικη

μωλις με πηρε τηλ η ξαδερφη μου κ θελει να της φτιαξω το κασκολ με το λουλουδι να το δειγματισει στο μαγαζι της

ελα ρε αρεσε στην ελενα η φραουλιτσα;; :lol::lol::lol::lol: εγω δεν μπορω να διαλεξω μου αρεσουν ολα..

εγω δεν θα τα ντυσω φετος κοριτσακια..εντυσα την σαντυ περυσι πασχαλιτσα αλλα τωρα ειναι τρια..κ εχουμε αρκετα εξοδα αυτο τον καιρο..

κοριτσακια μου απλα να με εχετε στα υποψιν σας για δωρακι σε καποιον κτλ επειδη δεν μπορω να ξαναδουλεψω με τα παιδια κ ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα θα προσπαθησω να βγαζω ετσι εστω κ την παιδιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ τελικα καταφερα κ τα ειδα. Πολυ ομορφα μπραβο. Ευχομαι καλες δουλειες.

Ελενα μεγεια τα παπα δεν το συζητω ειναι καλυτερα παπουτσια. Εμενα δεν περπαταει ακομα γιαυτο πηρα απο ζαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8 κιλα το καθενα;;;;παντως το ενα δεν μου φανηκε πολυ καλα..το προσωπακι του μοιαζει μα τα παιδακια που πασχουν απο συνδρομο daown

ευχαριστω εστε μου κ εγω ευχομαι να πουλησω καποια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδωσα τη κρεμα της μπεμπας κ το γιαουρτι του αντωνη κ χαζευω συνταγες.

σοφια η φωτο σου με τα μπεμπακια σου ειναι πολυ τελεια!!να τις χαιρεσαι!

εγω δε ξερω τι να τα ντυσω,ο αντωνης θελει διας(αστυνομικος)οσο για τη μπουμπου θα δω.σιγουρα κατι οικονομικο αλλα κ χαριτωμενο.εμας εκτος απο τη πρωτη χρονια που του πηρε η νονα του την στολη περσυ του τη πηρε η θεια του κ φετος μαλλον εκεινη παλι.παντως το τριωδιο ανοιγει αυτη τη κυριοακη ε;

κοριτσια ξερετε αν αυριο απεργουν δικηγοροι,δικαστηρια κτλ;γιατι εχει ο αντρας μου ενα δικαστηριο να παει ως μαρτυρας κ μη παει αδικα κ με πηρε τωρα απο τη δουλεια να μπω να δω αλλα δε βρισκω κατι.κ λεω μηπως κατι ακουσατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ρωτησει δυο φορες τι ειναι αυτο το 13-18 κ δε μου εχετε απαντησει!θα σας φαωωωω!!! :D αντε πειτε γιατι εχω χασει επεισοδια.

ελενα με γεια τα παπουτσια της εβελινας κ το δοντακι!!λενε οτι πρεπει να παρεις κατι κοκκινο.για το δοντι.οσο για παπουτσια κ εγω μουγερ σχεδον ολα τα παπουτσια του αντωνη κ καποια κροκοντιλινο αλλα δεν ημουν πολυ ευχαριστημενη.(απο κροκοντιλινο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia ontws kai egw blepw fraoules pantou!! :lol: Sxedon barethika na tis blepw :lol:

Kala den einai apisteuto to link pou sas ebala???? Ma toso megalo mwro kai 1 mono na exei kapoia tha duskoleuotan...autoi 2???

Bikouli ti wra ksupnaei h mikri to prwi? Kai mesa sti mera ti upno kanei?

Mono tou den prokeitai na ftiaksei kanena programma, an theleis diladi na allaksei kati prepei esu na tis kaneis tis allages. An ksupnaei arga to prwi prepei na tin ksupniseis pio nwris kai etsi tha nustaksei pio nwris ti nuxta. Episis einai kai auto pou les...emena mou to eixe pei kai h giatros...epidi thilazei trwei ligotero kai pio suxna...den isxuei panta gia ola ta paidia auto alla einai polu suxno se auta pou thilazoun...an tha pas douleia se 2 mines kala tha itan na meiwseis apo twra to thilasmo kai eidika pisteuw ti nuxta na to kopseis. Egw tis to ekopsa ti nuxta peripou stous 6.5 mines, den kobetai amesws thelei polu prospatheia. Pipila mallon kai esena tha einai opws kai tin Ebelina...den tha parei mexri na arxiseis ti diadikasia na kobeis to thilasmo, eidika ton braduno...meta apo moni tis tha prospathei na brei tropous gia na koimithei kai tha tin parei! Den kserw an thumasai poso agxos eixa egw giati sas elega oti den exei koimithei pote moni tis...panta koimotan tin wra pou thilaze kai tin ebaza koimismeni...e na pou emathe! Se katalabainw pantos kai to agxos pou pernas, etsi akribws imoun kai egw!

Sofia kai emena mou arese polu to milo! Mou aresei to laxani! :D Ta mpempakia sou einai teleia! stekontai! Egw nomiza epidi eipes oti den mpousoulane oti den stekontai! Opote mallon esena tha tis deis na feugoun ksafnika orthies!! :lol:

H deksia fainetai 1-2 mines megaliteri!!

Oso gia auto pou les gia tin parea kai gia tis anamniseis twn mwrwn, poso dikio exeis, emena mou leipei polu auto pou den exoume kanenan konta mas! Kai stenaxwriemai afantasta gia auto to logo...kai gia ti mikri alla kai gia tous dikous mas pou tin blepoun apo makria na megalwnei...

Bibi oxi den nomizw na exoun ola ta Mougier ekptwseis...giati milousa me to magazatora kai mou eipe oti ebale toso megales ekptwseis giati thelei na ta poulisei kai na min ta ksanaferei giati kaneis den agorazei toso akriba papoutsia...tha ferei alles markes! Alla gia na eisai sigouri koitakse ta mporei na prolabeis tis kanonikes ekptwseis.

Bikaki auto to 13-18 to ebale h Stauroula gia to ti noumera formakia tha forane ta mwra giati brike formakia markas se kales times kai leei na ta parei xondrikis, polla mazi kai na ta moirastei me opoia endiaferetai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι πήγα γυμναστήριο και αισθάνθηκα άλλος άνθρωπος. Ελπίζω αύριο να παω και με το ποδήλατο για καλύτερα αν δεν βρέχει....

Όσο για στολές μου εδωσε μια κοπέλα 3 αγοριστικες αλλά μπορεί να τις φορέσει και η Σάντυ και έτσι ο Πέτρος θα ντυθεί πειρατής και η Σάντυ καουμποισσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...