Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτελους ολα τα μπεμπακια 6ου-7ου-8ου '12 θα κοιμηθουν! ν16


Recommended Posts

Καλημέρα και απο μένα, είμαστε για καινούριο θεματακι βλέπω :D

Εμεις ας τα λέμε καλα γιατι χθες το βραδυ μου εκανε και ο μπεμπης δυο φορές εμετο, τον κοιμησα τελικα χωρις γάλα και απο την εξάντληση ξύπνησε στις 7 όπου θηλασε και ξανακοιμηθηκε μέχρι τις 10. Φαίνεται αυτη η ψιλοιωσουλα που ειχε η Αγγελικη την Τρίτη την ειχε και ο άντρας μου την Τρίτη το βραδυ και χθες ο μικρός και όπως βλέπω και η Σοφια μαλλον την Κυριακή απο κάποιον εκει την πάθαμε. Ευτυχώς ήταν της μισής μέρας και ηρεμησαμε σχετικά εύκολα.

Σοφια περαστικα, οι μικρουλες καλα? εκει την πάθαμε σίγουρα γιατι και τα συμπτώματα κοινά και η αντιμετώπιση η ιδια.

Αμαλία πολυ ωραία βόλτα κάνατε, εγω χωρις καρότσι δεν μπορω να πάω πουθενα μου φαίνεται εχει βαρύνει αρκετα. Όταν κατσατε για καφε που τον είχες τον Στρατουλη, αγκαλια? Χαρα στο κουράγιο σου για τις πάνες αν συμφέρει τι να πω δοκίμασε το!!!!Πολυ πιθανο ο ερεθισμος να ειναι και απο τον ηλιο νομιζω αν ηταν αλλεργια απο την ντομάτα δεν θα ηταν μονο στα μαγουλα αλλα θα εβλεπες κατι και στο σωματακι του. Επισης η δερματικη αλλεργια συνηθως εξασθενει και σε μιση με μια ωρα δεν φαινεται τιποτα, και πολλες φορες αν κανει δερματικη αλλεργια δεν ειναι απαραιτητο να δεις και κατι στα κακα και το αντιστροφο. πως ειναι σημερα?

Μαρακι συμφωνω με αυτο που σου έγραψε η Σοφια ποτε δεν είμαστε ικανοποιημένος ή μαλλον δεν ξέρουμε τι θελουμε ή μας λείπει αυτο που δεν εχουμε, ζούμε στην πόλη θελουμε την εξοχή, ζούμε στην εξοχή μας λείπουν καποια πράγματα που βρίσκουμε στην πόλη, εχουμε δουλεια θελουμε να είμαστε σπιτι με τα παιδια δεν εχουμε δουλεια θελουμε και δουλεια και παιδια μαζι :roll::roll::?:?:o

Σοφια πολυ ωραία τα βαπτιστικα που έβαλες και πραγματικα οι τιμές καμια σχέση με την εκμετάλλευση που γινεται εδω και είμαι σίγουρη ότι και ποιοτικά θα ειναι πολυ πολυ καλα. Ρωτα και τον doctor αλλα για το καλοκαιρι θελει καπέλο οπωσδήποτε και βρεφικο αντηλιακό, μετα τον 6ο μήνα επιτρέπεται οπότε δεν εχουμε θέμα για φέτος.

Νανσυ και εγω έχω σίδερο πολυ και να φτιάξω και εγω πράγματα για το χωριο, ποτε φευγετε εμεις σαββατο.

Μαρία να δεις αν σας συμφέρει και αν θα κάνετε γρήγορα απόσβεση, ειναι δύσκολη εποχή για νεα ξεκινηματα αλλα ο τολμων νικά οπότε εύχομαι να πανε όλα καλα. Θα ξεφευγεις και εσυ σίγουρα και λίγο στην αρχη θα ειναι δύσκολα που θα ειναι μικρούλα η Αννουλα αλλα σε μισο άντε ένα χρονο θα ειναι πολυ καλυτερα.

Έλενα απο το δοντακι θα ήταν και τωρα θα ηρεμησε η Εβελινα. Βάλε μπρος τα λικερ πρεπει να φτιάξεις μεγαλη παραγωγη :lol::lol: . Εγω λέω και εσυ και η Σοφια να τις βγάλετε τις μαξιλαρες αφου τις υπερπηδουν οι κούκλες σας :D

Βιβη μια χαρα μεγαλώνει και τρώει η μικρη σου, κάστανα και αμύγδαλα σε τι μορφή θα τις τα δίνεις? μου κάνει εντύπωση γιατι έχω ακούσει για τους ξηρούς καρπούς ότι μπαίνουν πολυ αργότερα στην διατροφη. Η τιμή για την πισίνα ειναι καλη μακάρι να ανοίξει να ξεκινήσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λίγα λίγα τα θυμάμαι.....πλεον γραντζουναει και δυο κάτω δοντακια μας και αρχίσαμε να πίνουμε νερο απο το ποτηράκι με το που το βλέπει κάνει σαν τρελός, του δίνω με το κουταλακι για να είμαι σίγουρη ότι πίνει και απο το ποτήρι πίνει γουλιτσες μικρές. Με το μπιμπερο παίζει και το τρίβει στα ουλα του δεν πίνει.

Επισης για την Αγγελική στον παιδικο μου είπαν και καλα και κακα! Εχει βελτιωθει πολυ σε όλα όσα κάνουν αλλα ειναι πολυ ζωηρή και υπερκινητικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δραστηριο κοριτσακι η Αγγελικουλα!!

Καποιος σας κολλησε τελικα..Πιθανον ηταν στην επωαση και δεν το ηξερε ουτε ο ιδιος που σας κολλησε.Αφου ηταν τοσο συντομο παλι καλα!Δεν ταλαιπωρηθηκε πολυ ο Νικολά!

Μαρακι ειναι μεγαλη κινηση αυτη με το μαγαζι,πως παει η κινησξ γενικα σε τετοια μαγαζια εκει??Το σηκωνει η περιοχη?Ειναι πολλα τα εξοδα που θα εχεις.

Βιβουλα στειλε μου πμ το ονομα σου φβ να σε βρω.

Τα φρουτα σχεδον τα καταργησαμε...μονο το χυμο πορτοκαλι δεχεται..φοβαμαι μηπως στερειται σημαντικες ουσιες,του δινω ξανα το απογευμα το μεσημεριανο του,και αν μα παιρνει,λιγο γιαουρτι για δεκατιανο,ή αργοτερατο βραδυ κατατις 8.Δεν θελω να ειναι κοντα στο μεσημεριανο το γιαουρτι για να μην εχουμε θεμα με την απορροφηση σιδηρου.Αλλα στην ουσια τρεφεται μονο με το γαλα μου και το κρεας-λαχανικα-ζυμαρικο.Ελπιζω να ειναι φαση και να τα ξανασυμπαθισει τα φρουτα....Αλλιως θα του φτιαχνω και το πρωι πορτοκαλι -καροτο !

Κατερινιω εμενα το καροτσι καθολου δεν με βολευει στις μετακινησεις,δεν το συμπαθω...Οσο αντεχω ακομα και τον κουβαλαω καλα ειναι,μετα δεν ξερω που θα εχει και ζεστη.Θα περπαταει και θα με κουβαλαει αυτος! :lol:

Εκει που καθισαμε τον ελυσα απο το μει ται και καθοταν αγκαλιτσα σε μενα και τη φιλη,κι επαιζε,μετα θηλασε και κοιμηθηκε και οταν ξυπνησε φυγαμε.Γενικα οταν ειμαστε εξω δεν με κουραζει ποτε.Απο μικρουλης που ηταν.Και με τον κοσμο τα παει πολυ καλα. Αλλη φορα θα δοκιμασω να παρω και μαρσιπο καρεκλας οταν παμε για καφε να δω αν θα βολεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι το αμυγδαλο θα το βραζω κ θα δινω το ζουμι.

Λιακι θα προσπαθησω να βρω το πιν στο φεισμπουκ γιατι εχω καιρο να μπω αλλιως θα ζητησω καινουριο πιν .Ευχχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου πηγαμε κ το ειδαμε..τζιφος..ειναι ακριβως διπλα απο λαδοκολλα(γωνια η λαδοκολλα)κ ακριβως διπλα του ηταν αυτο το μεζεδοπωλειο..ουτε που φαινεται σε εκεινον τον δρομο..ενω εχει κινηση παρα περα γιατι ειναι κ η εφορεια αλλα ειναι καταδικασμενο..γι'αυτο το δινει.

πηραμε κ τα υπολοιπα υλικα για μπομπονιερες..πιανουμε δουλεια σιγα σιγα!! ;)

αντωνια τεβε με του αντρα μου θα ηταν..γιατι ηδη εχει τεβε απο το λεωφορειο κ δεν χρειαζεται αλλο να κανουμε..κ εγω σαν πρωτη συγγενεια θα μπορουσα να το δουλεψω χωρις να χρειαστει επιπλεον ασφαλιση..ειχα κ βιβλιαριο υγειας απο υγειονομικο..μακαρι να σε βολεψει να πιουμε κ καφε την τριτη!!!ναταλια αντε ελατε μια βολτα λαγκαδα την τριτη!! ;):D

ελενα μολις ειδα τις φραουλες εννοειτε οτι μου ηρθες στο μυαλο μου!! :lol: κ η δικια μου αρχισε να τρωει παλι τον αγλεορα!!!σωστα το εγραψα? :lol: για τα πουγκακια κ εμενα οταν ηρθαν ηταν παρα πολυ μικρα κ πηρα σημερα εξτρα τουλι κ ενα λουλουδακι να βαλω στην μεση για να φανει πιο γεματο κ πιο ψηλο..

λια πρωτη φορα του εδωσες ντοματα?αν ναι ολα πιθανα να ειναι κ απο αυτο..ειχε τοσο πολυ ηλιο προχτες για να κοκκινισει?

νανσυ η αληθεια ειναι οτι κ εγω δεν αντεχω πολλες μερες με αλλους,ας ειναι κ δικοι μου ανθρωποι!!σαν το σπιτι σου πουθενα δεν εχει!!πιο πολυ κουραζομαι..

α σοφια ξεχασα να πω κ εγω..τα βαφτιστηκα που βρηκες απο το ξενο ειναι πανεμορφα..κ το σιελ ειναι τελειο αλλα το φυσας κ δεν κρυωνει!!! :D

κατερινα ναι ετσι ειναι...μενουμε πολη ζηταμε χωριο,σε χωριο ζηταμε πολη,αν κ για τα παιδια προτιμω σε χωριο αλλα κ η πολη για τα παιδια εχει πιο πολλα πραματα να κανουν,ενω εδω π.χ δεν εχει κολυμβητηριο ενω θα ηθελα πολυ..πηγαινα κ εγω κολυμβηση πολλα χρονια κ συμμετειχα σε αγωνες!!

η κατερινα σημερα ξεκιναει για βεροια?

λια κ η δικια μου τα φρουτα κανει τα κολπα της..3ις μερες δεν ετρωγε καθολου..τωρα ψιλοτρωει..τα υπολοιπα φαγητα δεν την προλαβαινω!

βιβι μια χαρα με την μικρη σου!!!!αμυγδαλα κ καστανα?κ εγω ειχα την εντυπωση οτι ειναι μετα το χρονο νομιζω..τα καστανα με τις σουπες καλη ιδεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

εχω χαθει,δε ξερω τι γινεται κ δεν εχω σχεδον καθολου χρονο να μπω.. :(

κ τωρα στα κλεφτα μπηκα,γιατι σιγα σιγα θα ετοιμαστω να παω στον γιατρο να μου γραψει να κανω εξετασεις αιματος κ να με ακροαστει γιατι εχω ενα ξεροβηχα εδω κ μερες.

δεν προλαβαινω ουτε νεα σας να διαβασω.

οποτε εχει τετοιο καιρο οπως σημερα πεφτω πολυ ψυχολογικα.

χθες ειχαμε παει με την κουνιαδα μου σε μια φιλη της που εχει δυο παιδακια κ εκεινη κ τη γνωριζω κ εγω,ειχε γενεθλεια το ενα της αγορακι πριν 2 εβδομαδες αλλα δεν ειχα παει κ ετσι ''οφειλα'' δωρακι κ πηγαμε χθες να παικ=ξουν κ τα παιδια μας.κ προχθες πηγαμε ζαρα να παρω τιποτα για τη μικρη κ της πηρα ενα τζινακι κ δυο κοντομανικα μακο πολυ ομορφα,ηθελα κ αλλα αλλα θα ξαναπαω αλλη στιγμη.ειχε κολανακι με 5 ευρω,κατι τελεια απλα μονοχρωμα φορεματακια σαλοπετα 12.90 καλα..θα τα παρω ολα..αλλα λεω να ανοιξει λιγο ο καιρος κ να παω κ μετα.α πηρα κ μια χακι πασμινα του αντωνη μου κ του παει πολυ! :D μετα κατσαμε κ για σουβλακια αλλα ο αντρας μου ειχε ξεχασει να βαλει το γαλα μαζι κ φυγαμε λιγο βιαστικα γιατι η μικρη πειναγε.

δεν εχω κανενα ιδιαιτερο νεο να σας πω,παω να διαβασω οσα προλαβω δικα σας φιλες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθουλι μου να χαιρεσαι τον πανουλη σου΄!!να ειναι γερος κ ευτυχισμενος κ καλοτυχο το μωρο σου!!

οπως λες με τον θηλασμο κ εγω τα ιδια νιωθω..δεν περιμενα να παθω τετοια εξαρτηση..ειδικα στην αρχη με τους μαραθωνιους θηλασμους ελεγα ποτε θα τελειωσει.οπως λεει κ η σοφια οπου σε παει..συμφωνω απολυτα κ στα αλλα που ειπε. ;) εγω δινω μονο το βραδυ οταν ξυπναει.κ ισως κ κανενα πρωινο.

βρε κοριτσια τι εχουν παθει ολα με τα φρουτα;κ εμενα με το ζορι..ενω ολα τα αλλα τα τρωει κανονικα.

λια μου ειδα κ τον στρατουλη,εγω λεω μηπως φταιει η ντοματα..ειναι πολυ αλεργιογονα..σημερα εδωσα κ εγω πρωτη φορα.κ εμαι λιγο σε επιφυλακη.

αριαδνη ετσι ειναι με τα παιδακια,οσο μικρα κ αν ειναι καταλαβαινουν οτι εχουν γυρω τους παιδακια κ τους αρεσει πολυ!

σταυρουλα μου μακαρι να μας πεις τα ευχαριστα!! :D:D

μαρακι η αννουλα θα κοψει σιγουρα πολυ γρηγορα τη πανα!αφου λεει απο τωρα τα κακα της!

νανσουλι πολυ καλη φαινεται η γιατρος σας!μπορω να κατεβω ανετα με το μωρο κατω να σε βοηθησω οποτε κανονισουμε,μη σε νοιαζει. ;)

κοριτσια παω,δε ξεχασα καποια απλα πρεπει να φυγω!συγχωρεστε νμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...