Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Nο.79 Με υγεία!


Recommended Posts

Ω ναι..κλασσικοι αντρες..

να του δω οταν θα βρεθουν μονοι τους..τι θα κανουν..

οπως ο αδελφος μου που τα βρισκει σκουρα λιγακι τωρα..

απο σημερα μαπνει στο δικο του σπιτακι..νοικιασ εμαι γκαρσονιερα..και οταν μιλαω μαζι του ακουγετε πανικοβλημενος...χαχαχα...

Χτες νευριασα με τον κουμπαρο μου..νευριασα με την ετοιμολογικη εννοια του ορου...

ενας συναδελφος μου εδωσα ρουχ ατων παιδιων του..σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση...

ολα επωνυμα μαρκες ναικ αντιντα ςκλπ...

και παπουτσια...σχεδων αφορετα παιδια..ενα ζευγαρι τα περασα για αφορετα..

για να του ςτα παω...

τον παιρνω τηλεφωνο..μου λεει οχι δε θελουμε χουμε απόλα....

ηθελα να τον στολισω καταλληλα...κυριοως γιατι ΔΕΝ εχουν..'

τα παιδια στο μνημοσηνο της κουμπαρας μου ηταν ντιμενα τι να σας πω..το βαφτηστηρι μου φορουσε σκισμενα σπορτεξ...οι αφγανοι στα φαναρια ειναι πιο καλα ντιμενοι..

αλλα δεντο εκανα..γιατια πλουστατα τα πηρα ετσι στη σακουλα και τα πηγα 3 στενα πιο κατω απο μας σ εμια οικογενενια που ειναι χαλια ...εχουν 2 παιδια μεν αλλα ανεργοι και οι δυο..το σπιτι δικο τους αλλα παλιο με υγρασιες κλπ..

η γυναικα μονο τα κλαματα που δεν εβαλε παιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!

Έχω πονοκέφαλο....άρχισα χθες φυσιοθεραπείες(ναι βρήκα στο διπλανο χωριό :D )και χάπια τα οποία θα παιρνω για 3 μήνες.Τα δίνουν για θεραπεία επιληψίας :?:?

Επίσης μου είπε περπάτημα 1-2 ώρες κάθε μέρα,ψυχρά επιθέματα 2-3 φορές τη μέρα...δλδ όλη μερα με τη μέση μου ασχολούμαι...

Όσο για το σίδερο εγώ σιδερώνω τα πάντα εκτώς εσώρουχα και κάλτσες,μου αρέσει αν και μετά πονάει η μέση μου.Προσπαθώ να μην αφήνω να μαζεύονται πολλά μόνο τώρα έχω 2 πλυντήρια που περιμένουν :?:?

Να πω ότι ο άντρας μου είναι ένας θησαυρος σαν της Μαρίας,το μόνο που δεν κάνει είναι να σιδερώνει,δεν του αρέσει.Αλλά να βάλω σκούπα και να σφουγγαρίσω έχω από όταν έμεινα έγκυος το 2009 :oops::oops: άντε να έβαλα 2-3 φορές για να μην τα παραλέω :lol::lol:

Αμάν έχω να παρω ψάρια από τη λαική θα κλείσει και εγώ είμαι εδώ ακόμη :shock::shock:

Επανέχομαι

Μαρία Χρύσα δεν σας διάβασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax!!!!!!!

ας πω και εγω για σιδερο και δουλειες αλλιως θα φουνταρω.........

λοιπον εγω δυστυχως σιδερωνω.....ναι ναι.....5 μελης οικογενεια και δεν εχουμε βγει με ασιδερωτο.....αλλα ολα αυτα γινονται γιατι καποιος να μην πω εφευρε το σιδερο....... :twisted::twisted::twisted::lol::lol::lol: θεωρω οτι ειναι πεταμενος χρονος......αλλα εφοσον εχω μαθει ετσι δε μου παει να μην σιδερωνω.......αλλα παραδεχομαι οτι χαλαω τι κυριακη μου για να σιδερωνω......

τωρα για τις δουλειες και εγω ανηκω στη κατηγορια οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τα κανω ολα εγω εφοσον και εγω δουλευω.....συμφωνω απολυτα μαζι σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Κ κατεβάζει αυτός τα σκουπίδια και πάει αυτός μόνος του σούπερ μάρκετ και πληρώνει λογαριασμους ....αυτές είναι οι σταθερες δουλειές του όταν είναι εδω. Απο εκει και πέρα κανει σποραδικά και αλλα πράγματα απο μαγηρεμα μέχρι .....στροσιμο καναπέ. Οχι πολλά όμως, παλιότερα έκανε περισσότερα όταν δούλευα η όταν ήταν λεχουδια τα μωρά.

Α ναι η καλύτερη δουλειά που κανει είναι να μου βρησκει δουλειές που πρέπει να κάνω και να μου δημιουργεί καινούργιες ....ετσι για να έχω κατι να κάνω καλέ! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια δουλειά που προσφέρετε συχνά να κανει και του λέω "με τιποτα " είναι να απλώσει μπουγάδα .....θέλει να το κανει αλλα όποτε έχει απλώσει το κανει τόσο χάλια που και με ομε σίδερο δεν ισιονουν με τιποτα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε Γιωτα γιατι μονο οταν δουλευει η γυναικα...

δηλαδη και να μη δουλειε δεν εχει δικαιομα στην ξεκουραση;;;;..

πρεπει να κανουν αυτο που λεει η Αφρο;;;..να δημιουργουν καινουριες δουλιες;;;;

εγω ξερω παντω ςκοπελα που δεν δουλευει..ολη μερα παριστανει την κουρασμενη..ο αντρας της μονο τα βωρακια της που δεν της πλενει..και ειναι μεσα στα μελια..

μπραβο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Τι κανετε κοριτσια?

Σημερα ξυπνησα και με περιμενε μια εκπληξη, ηρθε ο Π. απο την δουλεια στης 6.30 και μου αφησε μια μεγαλη ανθοδεσμη στο τραπεζι με ενα σημειωμα!! :D Δεν με εχει συνηθισει ετσι και δεν το περιμενα με τιποτα! Πολυ χαρηκα! Εγω σιδερωνω τα παντα εκτος απο καλτσες, μου αρεσει το σιδερο και δεν μπορω με τιποτα να βλεπω τσακες. Στεγνωτηριο δεν εχω, τα ρουχα τα απλωνω κατω στο πλησταριο. Αμα δω αντρα απεριποίητο θα σκεφτω οτι πρωτα φταιει αυτος και μετα η γυναικα του. Εμενα ο Π. πριν την Ειρηνη και στην αρχες που γεννηθηκε με βοηθουσε στο σπιτι, μετα τα φορτωσε ολα στον κοκορα οσο και να μαλωνουμε γιαυτο. Εχει μια νοοτροπια ρε παιδια, οτι και καλα αυτος δουλευει και κουραζεται και εγω καθομαι και το ξυνο ολη μερα :twisted::twisted::twisted: μιλαμε γιαυτο σφαζομαστε καθε φορα. Καμια φορα τον πιανουν αναλαμπες και συμαζευει το παιδικο αλλα μεχρι εκει :twisted:

Λενα χρονια πολλα κοριτσαρα μου! Πολυχρονη να εισαι και παντα γερη! [smilie=occasion13.gif]

Χρυσα αμαν μωρε με την αλλεργια, μηπως να δοκιμαζες και εσυ βιοσυντονισμο? Χθες που διαβασα το αρθρο που εβαλε η Νατασουλα καλος μου φανηκε.

Νατασουλα το διαβασα το αρθρο και κατι καταλαβα. Σε ποια φαση εισαστε εσεις τωρα?

Aργυ καλα να περασετε στο πρωινο σας. Ειμαι 1.55 μονο :P και στο σωμα αν δεν ειχα την πατσοκοιλια θα ημουν οκ το προσωπο μου με χαλαει που εκανα μαγουλα. Ομαδα λεω την ομαδα στο φεις με τις μανουλες του εξωτερικου, ειμαι διαχειρηστρια εκει και εχω αναλαβει μερικα πραγματακια. Τελευταια μπηκανε πολλες κοπελες και ειχα δουλιτσα.

Μαρακι μαλαμα αντρα εχεις! :D

Σισσακι περαστικα!

Αφρο μου τρεχανε τα σαλια με την σοκολατοπιτα! Με ψαλιδακι τους κουρεψες η με μηχανη? Με γεια με γεια!

Σημερα σε καθε κινηση που κανω με δαγκωνει η μεση μου αριστερα :roll: το βλεπω το λουμπαγκο που ερχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με ψαλίδι Ελενα, αυτήν την φορά του έκανε του μανώλη το σβέρκο με μηχανή. Καλά πρώτη φορά μου ζητούσε επίμονα ο Μ να κουρευτείς εδω και μέρες και δεν ειχε μακριά μαλλιά κοντά ήταν αλλα οχι όσο κοντά ήθελε!!! Έκατσε κύριος ακούνητος, ο καλύτερος πελάτης!!! Ο μικρός σπάραξε λίγο γιατι δεν του έφτανε η κοπέλα ειχε και τον Μ απο δίπλα με τσατσάρα και παιδικό ψαλιδακι να κανει οτι τον κουρευει!! Απο την μια στεναχωριμουν που έκλαιγε το ψυχουλινακι μου απο την άλλη γελούσα με τον Μ ...και θύμωσα λίγο που δεν καταλάβαινε οτι ο πάνος φοβάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σες δεν ειπα οτι αν δε δουλευει η γυναικα οτι ντε και καλα πρεπει να κανει τα παντα......αυτο αφορα το εκαστωτε ζευγαρι.......αν τα βρισκουν δε με αφορα...ομως επισης δεν αφορα κανενα αν πχ ο δικος μου αντρας μου μαγειρευει και εγω καθομαι στο καναπε μου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μια χαρα..καλα κανει και μαγειρευει!!!...χαχαχα...

απλα ναι ειναι γεγονος υπαρχει αυτο..εγω δουλευω..εσυ καθεσε σπιτι αρα τα κανεις ολα..

ειναι ενα ρωσικοανεκδωτο πανω σε αυτο αλλα χανετε το χιουμορ στη μεταφραση...

Λενακι αχ..ειδες΄..τελικα μαλλων πρεπει να ξαναγκαστρωθεις για να σε περιποιειται...χαχαχα

Ρε τι βιοσυντονισμο ..ουτ εη ομοιοπαθητηκη μπορει να με βηθησει..

η λκυση ειναι απλη...να φυγω να παω να ζηστω στη Σκωτια με καθαρη ατμοσφαιρα...

ειμαι σηγουρη οτι ειμαστ ετιγκα στην Αφρικανικη σκονη γι'αυτο φτερνιζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!

Τι κάνετε? Οι σύζηγοι? Πήγανε όμορφοι, καθαροί κ σιδερωμένοι στη δουλειά τους? :P

Ο δικός μου πήγε για τέννις και δεν πρόλλαβα ούτε να του πατήσω το γιακαδάκι τς τς τς τι θα πει ο προπονητής :lol:

Εγώ για κούρεμα δεν την έχω πάει ακόμα τη Μαρκέλλα...Τελευταία φορά της τα είχα κουρέψει εγώ το Σεπτέμβρη :oops: Φοβόμουνα ότι δε θα κάθεται αλλά τώρα σκεφτόμουν να την πάω την άλλη εβδομάδα. Να την πάρω μαζί μου όταν θα πάω κι εγώ. Ελπίζω να μην έχουμε δράματα και φύγουμε με μισό κερφάλι κουρεμένο :?

Χρύσα δεν παίρνεις κάτι για την αλλεργία ρε συ? Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ έχω τρελό πρόβλημα με αλλεργία στην Ελλάδα. Εδώ ευτυχώς δε με πιάνει. Παίρνω κάτι αντιισταμινικά όταν είμαι Ελλάδα. Δε μπορώ να θυμηθώ πια....είναι πολύ καλά όμως. Πάρε ρε κάτι, μην υποφέρεις...

Φρανίτα τέλος η Ταυλάνδη δηλαδή? Ή πας για λίγο ΒΚ και μετά θα ξαναπάς?

Γιωτούλιιιιιι! Τι έχεις καλή μου? Πώς είναι τα παιδιά?

Κατερινάκι καλή δύναμη με το μπαμπά! Εύχομαι όλα να πανε όσο το δυνατόν καλύτερα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα μου πως δε παιρνω..ολο το πακετο..

αεριουσ και πουλμικορτ γα τη μυτι...

ζιρτεκ δε παιρνω γιατι προκαλει απιστευτη νυστα- αλλα ειναι το καλυτερο γμτ

και ξοζαλ που επαιρνα περιση πλεων δ εμοπυ κανει τιποτα..

μαλλων θα αυξησω τη δοσω των φαρμακων σε περιδο εντονης εξαρσης..δε βοηθαει και το κλιμα της Θεσσαλονικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες!! :x:x:x

Τι κάνετε; Σας διαβάζω και μου φτιάχνετε λίγο το κέφι...

Δεν είμαι καλά, αλλά θα συνέλθω που θα πάει...

Προς το παρόν, συγκινούμαι διαρκώς για τον γείτονα, σκέφτομαι συνέχεια τα παιδάκια του, τη γυναίκα του... :cry::cry::cry:

Επίσης, έχω το μικρόβιο με βρογχίτιδα και χθες βράδυ με 39! :(

Κι εγώ με δέκατα εδώ και μέρες, ένα ψιλομπούκωμα, δεν λέει να υποχωρήσει και νιώθω χάλια... :|

Συνηθισμένα όμως τα βουνά στα χιόνια... :(

Το κερασάκι στην τούρτα.... Ανακάλυψα ότι έχω θέμα με τον θυρεοειδή!!! :shock::( Τα αντισώματα ανεβασμένα τρελά και το επόμενο βήμα, επίσκεψη σε ενδοκρινολόγο άμεσα! :(

Για απόσυρση είμαι..... :(

Και για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα και να μπω στη κουβέντα...

Ούτε εγώ σιδερώνω ποτέ... Τα σιδερώνει όλα ο Β. 8-)8-)8-):D:x:x:x

Εγώ πιστεύω ότι μεγάλο μερίδιο του κόσμου στην Ελλάδα, ακόμα και εν έτει 2013 έχει τη νοοτροπία "γυναίκα δεν έχει αυτός;;;" (βλέπε Γωγώ!) :P αλλά προσωπικά... Χ@στηκα!!!! 8-)8-)8-)

Και στον Β λέω ότι και που σιδερώνει... χαμένος χρόνος!!!! :lol::P:P

Αναρωτιέμαι γιατί όλοι οι φίλοι μου με κατηγορούν ότι "βρήκα τον Άγιο τον άνθρωπο και τον εκμεταλλεύομαι!!!!" :shock::shock::shock::)):)):)):))8-)8-)8-):x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναρωτιέμαι γιατί όλοι οι φίλοι μου με κατηγορούν ότι "βρήκα τον Άγιο τον άνθρωπο και τον εκμεταλλεύομαι!!!!" :shock::shock::shock::)):)):)):))8-)8-)8-):x:x:x

αν ήσουν εσύ όμως αυτή που σιδερώνει θα το θεωρουσαν φυσιολογικό και δεν θα έλεγαν τίποτα απολύτως

:evil:

Περαστικά στο μικρόβιο!!

Το διάβασμα πώς πάει?? Προλαβαίνεις τίποτα?

Εγώ νομίζω δεν θα τελειώσω ποτέ :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κλαίω κλαίω κλαίω!!!!!

Από χαρά!!!

Ο μπαμπάς τελικά είναι καθαρός σε κοιλιά,στομάχι,έντερο :D:D

Ειναι μόνο στο συκώτι,είναι ήδη μεσα για την 1η χημειοθεραπεία, θα κάνει κάποιες χημειο για να μικρύνει ο όγκος και μετά χειρουργείο .

Ξέρω ακούγεται κουφό να κλαίω από χαρά που εχει καρκίνο αλλά έτσι όπως λέγαμε θα έχει παντού, ναι ήταν ανακούφιση :D Το ότι ήταν κάτι κακό το ξέραμε την έκταση ψάχναμε η οποια τελικά δεν είναι πολύ μεγάλη

Αυτά τώρα έχουμε το βουνο των θεραπειών, ο μπαμπάς το κατάλαβε αλλά είναι θετικός ευτυχώς και κάνει και χιούμορ ο καλός μου

Πάω να βάλω τα ψάρια στο φούρνο μου και επανέρχομαι

Πωπω Μιτσάκη διάβασα την τελευταία σου παράγραφο.. ποοοοοσες φορες την έχω ακούσει αυτή την ατάκα!!!!ο δικός μου δεν είναι και της εκκλησίας να το δικαιολογίσεις :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι!!!!! :D:D:D:D:D:D

Μπράβο μπράβο μπράβο στον μπαμπάκα σου!!!! :D:D:D

Εύχομαι ΌΛΑ να πάνε καλά και στη συνέχεια... :D:D:x:x:x

Μαράκι μου, η αλήθεια είναι ότι δεν το λένε μόνο για το σίδερο... ;););)

Είναι ένας άγγελος αληθινός, είναι γεγονός!!! :x:x:x

Πριν λίγες εβδομάδες, πήγα Βαρκελώνη με το μεταπτυχιακό για 5 μέρες... Με τις ευλογίες του και με την σιγουριά ότι θα τα καταφέρει μία χαρά με τις μικρές... 8-)8-)8-)

Εννοείται πως ήταν όλα πληρωμένα, το ταξίδι ήταν εκπαιδευτικό, αλλά όχι υποχρεωτικό... ;);) Μεταξύ μας... εγώ δεν ξέρω αν θα τον άφηνα... :oops::oops::oops::P

Που να προλάβω να σας πω τα νέα μου, με όσα με βρήκαν μετά το ταξίδι.... :(:(:(

Με το μεταπτυχιακό το παλεύω, δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς....

Αλλά όπως μου είπαν κι οι γιατροί, παρακουράστηκα, παραπιέστηκα και παρααγχώθηκα.... :!::|:roll:

Δεν ξέρω τι να κάνω για να ελαττώσω κούραση... Τα χω φτύσει... :(

Σε νιώθω απόλυτα, στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!! \M/ \M/ \M/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Κατερίνα!!! Τέλεια τα νέα σας :D

Μόνο θετικές σκέψεις τώρα!

Νομίζω πως αν είναι μόνο συκώτι δεν είναι και τόσο φοβερό ε? Δηλαδή αντιμετωπίζεται πλήρως, έτσι δεν είναι?

Δήμητρα τη διάβασα την ιστορία με το γείτονα και έπαθα σοκ :shock: Τελικά έδειξε κάτι η νεκροψία? Πώς είναι η γυναίκα του? Τα παιδάκια? :(

Έτσι έφυγε πέρισυ το φθινόπωρο ο αδερφός μιας φίλης μου Βελγίδας... Κι ήταν ακόμη πιο νέος. 35 νομίζω :shock: Δεν ξέρω αν έμαθαν ποτέ το γιατί...

Αλλά να μη σιδερώνεις!!! Και να σιδερώνει ο Β!!! Ουάου! Με εντυπωσιάζεις! :D

Πρέπει κι εγώ να κάνω εξετάσεις θυρεοειδή...έχει η μαμά μου χασιμότο (κάπως έτσι το λένε νομίζω... :? ) και είναι κληρονομικό. Κι έχω και κάτι ανεξήγητα νευράκια τελευταία. Καλά αυτό μπορεί να είναι κι από τη δίαιτα που θέλω και δε μπορώ να κάνω :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδούλι, οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου... :(:(:(

Οι δικοί του... ήσυχοι κι αξιοπρεπέστατοι, αλλά η καρδούλα τους το ξέρει... :cry::cry::cry:

Εδώ εγώ και νομίζω θα κάνω πολύ καιρό να συνέλθω... :cry::cry::cry:

Δεν μου το 'χες, ε; :P:P:P

Είμαι πολύ λιγότερο παραδοσιακή απ' τη Γωγώ πάντως... 8-):lol::P

Γωγουλίνι!!!!! :x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Λέγε νέα!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρη μαγδα εσυ θες να κανεις διαιτα;;;;;; :o:o:o:o:o αφου εισαι πολυ αδυνατη :roll:

κατερινακι :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: το ποσο χαρηκα δε λεγεται....ευχομαι ολα να πανε καλα.....θεωρω οτι θα το ξεπερασει....καλη ψυχολογια.....τα φιλια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...