Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδιατρος φιλικος με τον θηλασμο στα βορεια προαστια?


twiggy

Recommended Posts

γνωριζετε καποιο/α παιδιατρο στα βορεια της Αθηνας που να ειναι ενημερωμενος/η τουλαχιστον για τον θηλασμο και να υποστηριζει τις μανουλες που θηλαζουν?? Μεχρι στιγμης αυτοι που εχουμε δει ,ειτε ειναι ασχετοι κ απλα δεν ξερουν δεν απαντουν.. ειτε απλα σου πασαρουν γαλατα των εταιριων που συνεργαζονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα κι εγω τον ιδιο προβληματισμο περυσι, και δεν καταφερα να βρω καποιον που να υποστηριζει στην πραξη τον θηλασμο :(

οποιαδηποτε συσταση θα βοηθουσε κι εμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα βρεις γενικά παιδίατρο να υποστηρίζει θερμά τον θηλασμό...μπορείς να απευθυνθείς σε σύμβουλο θηλασμού ή στο Φαιναρέτη.. Όλοι υποστηρίζουν τις σκόνες γιατί από αυτά βγάζουν χρήματα... και ότι θέλεις μπορείς να ρωτήσεις και εδώ μέσα...Εμένα ο μοναδικός που με βοήθησε είναι ο γυναικολόγος μου που από την στιγμή που γέννησα μου έφερε τον γιο μου να τον βάλω κατευθείαν στο στήθος...όταν χρειάστηκα την βοήθεια του παιδιάτρου μου για να συνεχίσω τον θηλασμό και μετά το 6μηνο το αποτέλεσμα των συμβουλών του ήταν να με οδηγήσουν σε αποθηλασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα θυμήθηκα ότι σου είπε ο παιδίατρος ότι δεν προσφέρει τπτ ο θηλασμός μετά τον χρόνο...μην του δίνεις σημασία και θήλασε όσο εσύ αντέχεις και θέλεις...είναι παράλογο αυτό που λέει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ συστηνω τη Ράνια Σταματίου. Εϊναι στο κέντρο της Κηφισιάς και υποστηρίζει τρελά το θηλασμό! Ελπίζω να σε βοήθησα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια να ειστε καλα!!

να σας ρωτησω και κατι αν το εχετε ψαξει! μετα τον χρονο πρεπει να δινω ΚΑΙ συμπληρωμα φρεσκο περα απο το μητρικο για να παιρνει ασβεστιο το παιδι ? ή το παιρνει και απο τροφες, γιαουρτι, τυρι κλπ? Ο Παπαβεντσης προτεινει θηλαμσμο ως 2 χρονων αλλα δεν εχω καταλαβει αν εννοει μονο θηλασμο.. γιατι συστηνει φρεσκο απο 12 μηνων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε χρειαζεται να δοσεις συμπληρωμα......απλα σου λεει οτι μπορει να πιει και φρεσκο αν το θες εσυ ;)

τι κανει η κουκλα σου;;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Μπουρικ!! καλα ειναι μωρε η γλυκουλα... αεικινητη και πονηρη και την λατρεουμε!!Εσενα τα παιδακια σου? την παλευεις? μας εχεις λειψει πολυ... το ξερεις οτι μιλαμε με τις αλλες μερα νυχτα στο facebook!! κανουμε και συναντησεις οποτε μπορουμε...γιατι δεν ερχεσαι να μας βρεις????? ;) γραψε μου πμ αν το αποφασισεις ... φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...