Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φρέσκο γάλα σε μωρό 14 μηνών


Recommended Posts

Κορίτσια μου, τα φώτα σας!

Δε ρωτάω για μένα, αλλά για μια μαθήτριά μου, που έχει ένα κοριτσάκι τρεις μέρες μεγαλύτερο από τον Αντρέα και είναι έγκυος στο δεύτερο. Η κοπέλα αυτή είναι άνεργη, το ίδιο και ο άντρας της. Δε θηλάζει, γιατί "δεν είχε γάλα" (το κλασικό), και στη μικρή δίνει almiron, το οποίο κάνει 20 ευρώ (έτσι μου είπε).

Μπορεί να δώσει και φρέσκο, έτσι δεν είναι; Της είπα για κατσικίσιο, αλλά πώς δίνουμε το φρέσκο; Απλά το ζεσταίνουμε, να χλιαρέψει, να βράσει καλά, πώς;

Θα το εφαρμόσω κι εγώ σύντομα, αλλά όχι ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρταται πως το πινουν..

εμενα η παιδιατρος επιτρεπει το φρεσκο μετα το χρονο...

ο μεγαλο ςμου το επινε "σπασμενο" δηλαδη ισα ισα να μην ειναι παγωμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Εμάς ο παιδίατρος (έχουμε τον ίδιο παιδίατρο με την κοπέλα), ενώ είναι υπέρ του θηλασμού, εντούτοις λέει φρέσκο γάλα μετά τα τρία χρόνια, που μου φαίνεται πάρα πολύ.

Δηλαδή, απ' ό,τι καταλαβαίνω, εφόσον το φρέσκο γάλα είναι παστεριωμένο, το μωρό μπορεί να το πιεί ακόμα και κρύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς έχουμε ξεκινήσει φρέσκο εδώ και ένα μήνα περίπου (ίσως και λίγο παραπάνω). Το πίνει σε θερμοκρασία σώματος και του αρέσει πολύ. Δεν έχει προτίμηση σε γάλα, απλά εγώ προτιμώ το βιολογικό του Όλυμπου. Είναι επίσης 14 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμάς μετά το 1ο έτος επιτρέπει φρέσκο γάλα αλλά υψηλής παστερίωσης (π.χ το "Όλυμπος Ζωής" και όχι το "Όλυμπος επιλεγμένο"). Τον μεγάλο τον θήλασα μέχρι 14μηνών και μετά του έδωσα κατευθείαν Όλυμπος. Δεν μπήκα καν στην διαδικασία της φόρμουλας. Βασικά ξεκίνησα με παστεριωμένο κατσικίσιο αλλά δεν έβρισκα πάντα οπότε καταλήξαμε στο Όλυμπος.

Εφόσον είναι παστεριωμένο το πίνει όπως του αρέσει. Μόνο αυτό που παίρνουμε από βοσκό ή τυροκομείο που είναι κατευθείαν από το ζώο πρέπει να το βράσουμε κ να το ξαφρίσουμε. Αλλά όχι σε τόσο μικρή ηλικία αυτό το γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο παιδιατρος μου μο ειπε οτι μεχρι τα 3 καλο ειναι να πινει σκονη γτ το φρεσκο τους πεφτει λιγακι βαρυ στο συκωτι τους.

Στο μεγαλο μου, ειναι 9 ετων του εδωσα φρεσκο απο 12 μηνων, γτ δεν μπορουσα οικονομικα να αντεξω τοτε την σκονη. τωρα στο μικρο, 21 μηνων του δινω σκονη και μαλλον θα το συνεχισω μεχρι 3 ετων. Aptamil 14ε και κραταει 10 μερες περιπου.

Οποιοδηποτε προβλημα θα φανει οταν μεγαλωσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, ειναι πλεον ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ το φρεσκο γαλα απο την ηλικια των 12 μηνων.

αν ακουτε ο,τιδηποτε αλλο η ειναι σκοπιμη παραπληροφορηση η αγνοια.

και θα επρεπε να προβληματιζομαστε οταν υπαρχει διασταση αποψεων μεταξυ των παιδιατρων και να το ψαχνουμε περισσοτερο, αντι να λεμε : εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αυτο ( λες και ο χ παιδιατρος εχει το αλαθητο του παπα)

δηλ. ελεος, ενα κομοδινο θες να αγορασεις, ρωτας 2 φιλες σου, πηγαινεις σε 5 μαγαζια και μετα αποφασιζεις!! πώς γινεται για τα παιδια μας να εμπιστευομαστε τυφλα ΕΝΑΝ μονο ανθρωπο;;;

διαβαστε κι εδω : http://mammyland.com/forum/40/20867

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το φρεσκο γαλα συμφωνα με τον παιδιατρο μας μπορει να το παιρνει ανω των 12 μ..βεβαια προτιμητεο ειναι αν ειναι δυνατο να δινεται σκονη μεχρι τους 18μ..προτιμητεο και οχι αναγκαιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο 12 μηνων οχι νωριτερα ομως δεν εχουν κανενα προβλημα με το φρεσκο.αλλωστε μπορεις να δωσεις κατσικισιο πουναι πιο ελαφρυ.εγω εδωσα κατσικισιο βιολογικο μετα δεν εβρισκα δε το θελε κιολας εδινα ολυμποσ βιολογικο μετα ακουσα για τα μεταλλαγμενα εδινα ενα γαλα της περιοχης κορφη λεγεται ειμαι απο θεσσαλονικη και αυτο το δινα γιατι εγραφαν οτι δεν ειναι μεταλλαγμενες οι τροφες που ταιζουν τις αγελαδες.....

τωρα δινω ΒΟΥΒΑΛΙΣΙΟ γαλα ειναι σουπερ τροφη.αργησα βεβαια ειναι 3,5 ετων ο σωτος αλλα δε πειραζει...ειναι βεβαια ακριβο 3,5 ευρω.θα θαναρισω μαλλον και το ολυμπος το βιολογικο ....και θα τα δινω εναλαξ.

παντως αν ξεκινουσαμε τωρα βουβαλινο με κλειστα τα ματια..θρεπτικο με καλα λιπαρα πολλες βιταμινες τα βουβααλια δεν εμβολιαζονται

εδω δινουν στα μωρα τις κονσερβες απο 6 μηνων που ναι καταλειπο απο την κατοχη τα κονσερβοποιημενα γαλατα και θα τα πειραξει ενος ετους το φρεσκο???να πουμε την αληθεια ετσι οπως εχουν γινει τα γαλατα τα αγελαδινα αστα βραστα καλυτερα...οι σκονες ακομη χειροτερα βεβαια αλλα και τι να δωσεις??βουβαλισιο κατσικισιο οπου μπορεισ να βρεισ βιολογικο αγελαδινο (εγω την ολυμπος δεν την εμπιστευομαι η αληθεια ειναι αλλααα....)και το καλυτερο λενε ειναι το αμυγδαλογαλα δεν εδωσα αλλα ετσι λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Όντως, εδώ δίνουν κονσέρβες που είναι τίγκα στα συντηρητικά και θα πειράξει το φρέσκο;

Εμείς εδώ στην Κύπρο βουβαλίσιο δεν έχουμε, αλλά κατσικίσιο έχουμε. Τέτοιο θα δώσω κι εγώ όταν αποθηλάσω, και θα πω και στην κοπέλα, γιατί είναι κρίμα να δίνει 20 ευρώ το κουτί το γάλα σκόνη, ενώ μπορεί να δίνει πολύ λιγότερα για το φρέσκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

damien ευχαριστώ πολύ, αλλά εδώ δεν υπάρχει αυτή η μάρκα.

Πάντως, με κατατοπίσατε με τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εμενα χθες η παιδιατρος μου ειπε φρεσκο γαλα μετα τα 2 χρονια!! οτι ειναι πιο βαρυ απο το γαλα σκονη το οποιο περναει κ απο καλυτερους ελεγχους.. βεβαια δεν ξερω αν την εμπιστευομαι τελικα γιατι οταν της θυμισα οτι θηλαζω ακομα μου ειπε οτι το μητρικο γαλα δεν προσφερει πια τιποτα και μου πασαρε δειγμα ξενο γαλα απο ελβετικη εταιρια!!! :x εΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΛΙΓΑΚΙ.. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΕς ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ.. ΟΜΩς ΜΗΠΩς να αρχιζα να της δινω λιγο ξενο για να αρχιζει να συνηθιζει?? τι ομως? βιολογικο σκονη ή φρεσκο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy για ποιο λόγο να αποθηλάσεις αν δεν το θέλεις ούτε εσύ ούτε η μικρή;

Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις ξένο απλά και μόνο επειδή στο είπε η παιδίατρος.

Ο αποθηλασμός είναι δική σου απόφαση, όχι της παιδιάτρου, αφού δε συντρέχει κανένας άλλος λόγος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δινω κατσικισιο γαλα στη μικρη που ειναι 20 μηνων, και το ξεκινησα απο 12 μηνων. Στην αρχη επαιρνα το εβολ που εβρισκα στην αθηνα, και απο το καλοκαιρι που ειμαστε επαρχια της δινω φρεσκο γαλα απο τις κατσικες του θειου μου :D τωρα ομως, παιρνουμε το ολυμπος γιατι οι κατσικες ακομα θηλαζουν τα μικρα τους ;)

θελω να πω οτι δεν ειναι πιο φτηνο, νομιζω οτι κοστιζει 2,5 ε το μπουκαλι, αλλα ειναι σαφως καλυτερο απο οποιαδηποτε σκονη ( μια μετρια ερευνα το αποδεικνυει, οποιος ενδιαφερεται για την διατροφη του παιδιου του το ψαχνει, ας μην τα ξαναπω) , αλλα πρωτη φορα ακουω για το βουβαλισιο γαλα ...

υπαρχει καποια μαρκα στο σουπερμαρκετ;

για το αμυγδαλογαλα, το εχω ακουσει κι εγω, οτι ειναι καλο ομως αν το φτιαχνουμε στο σπιτι....

παντως, απο την στιγμη που δεν θηλαζει το παιδι μου, δεν με νοιαζει και πολυ ποσο γαλα πινει , γιατι πηγες ασβεστιου και πρωτεινης παιρνει απο αλλες τροφες.....

παντως, το αγελαδινο γαλα ειναι ο,τι χειροτερο για τον ανθρωπο γενικα ( ειτε φρεσκο ειτε σκονη).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, ειναι πλεον ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ το φρεσκο γαλα απο την ηλικια των 12 μηνων.

αν ακουτε ο,τιδηποτε αλλο η ειναι σκοπιμη παραπληροφορηση η αγνοια.

και θα επρεπε να προβληματιζομαστε οταν υπαρχει διασταση αποψεων μεταξυ των παιδιατρων και να το ψαχνουμε περισσοτερο, αντι να λεμε : εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αυτο ( λες και ο χ παιδιατρος εχει το αλαθητο του παπα)

δηλ. ελεος, ενα κομοδινο θες να αγορασεις, ρωτας 2 φιλες σου, πηγαινεις σε 5 μαγαζια και μετα αποφασιζεις!! πώς γινεται για τα παιδια μας να εμπιστευομαστε τυφλα ΕΝΑΝ μονο ανθρωπο;;;

διαβαστε κι εδω : http://mammyland.com/forum/40/20867

αχ ναι σε αυτό συμφωνώ ;)

Καλημέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

........ πώς δίνουμε το φρέσκο; Απλά το ζεσταίνουμε, να χλιαρέψει, να βράσει καλά, πώς;

Εξαρτάται το παιδί, π.χ ο γιος μου το πίνει από την πρώτη στιγμή κρύο, από το ψυγείο ........

μπορεί να το δοκιμάσει......στην αρχή χλιαρό, αν του αρέσει καλώς, αν όχι τότε ας δοκιμάσει κρύο!!! ;)

εγώ στην κόρη μου δοκίμασα όλα τα γάλατα και τελικά κατέληξε σε......κανένα :lol::lol::lol::lol::lol:

.... βεβαια δεν ξερω αν την εμπιστευομαι τελικα γιατι οταν της θυμισα οτι θηλαζω ακομα μου ειπε οτι το μητρικο γαλα δεν προσφερει πια τιποτα και μου πασαρε δειγμα ξενο γαλα απο ελβετικη εταιρια!!! .....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.... εΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΛΙΓΑΚΙ.. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΕς ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ.. ΟΜΩς ΜΗΠΩς να αρχιζα να της δινω λιγο ξενο για να αρχιζει να συνηθιζει?? τι ομως? βιολογικο σκονη ή φρεσκο??

και γιατί να συνηθίσει? δεν κατάλαβα, αφού δεν θέλετε να αποθηλάσετε :?:?

δεν έχω καταλάβει τον προβληματισμό σου!!! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ ότι το γάλα γενικώς δεν είναι απαραίτητο, αφού το παιδί μπορεί να πάρει ασβέστιο από γιαούρτι ή τυρί. Εγώ όταν αποθηλάσω θα δώσω κατσικίσιο, αλλά αν δεν του αρέσει δε θα επιμείνω και πολύ.

Προχτές είπα στην κοπέλα για τις απαντήσεις σας για το φρέσκο γάλα, και μου είπε ότι ρώτησε κι αυτή και της είπαν ότι το καλύτερο είναι το γάλα της γαϊδούρας. Όντως, απ' όσο έχω διαβάσει αυτό ισχύει, αλλά άντε να βρεις γαϊδούρα! Αλλά και γαϊδούρα να βρει, που έχει κάποιες πιθανότητες, αφού μένει σε χωριό, δεν πρέπει να είναι παστεριωμένο το γάλα, αφού το μωρό είναι 14.5 μηνών μόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν της ξεκινω ακομα ξενο .. αλλα οταν θελησω να αποθηλασω αυτο δεν θα γινει απο τη μια μερα στην αλλη ετσι? Υπαρχει περιπτωση να αποθηλασει μονη της? δηλαδη μια μερα να αρνηθει στηθος? απιστευτο μου ακουγεται...Δεν θα πρεπει λοιπον σταδιακα να της δωσω λιγο ξενο ωστε να αντικαταστησω καποιο γευμα? Και τοτε τι γαλα θα δωσω?? σκονη ή φρεσκο? αυτο με προβληματιζει και βεβαια αν θα το πινει!! Παντως πειτε μου λιγο εμπειριες.. ποτε αποφασιζεις να αποθηλασεις αν δεν υπαρχει καποιος λογος του τυπου "μενω ξανα εγκυος" ή "ξεκιναω δουλεια"? Οταν κουραστεις? ή το παιδι σου δινει δειγματα οτι ειναι ετοιμο?? φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy δεν ξέρω να σου πω για τον αποθηλασμό. Εγώ σκέφτομαι να αποθηλάσω επειδή θέλω να ξαναμείνω έγκυος, κι επειδή πρέπει να ακολουθώ μια φαρμακευτική αγωγή κατά την εγκυμοσύνη, δεν μπορώ να συνεχίσω να θηλάζω. Υπάρχουν μωρά που αποθηλάζουν από μόνα τους, τώρα τον δικό μου δεν τον κόβω για τέτοιο!

Σίγουρα χρειάζονται μερικοί μήνες για αποθηλασμό. Μια κοπέλα είχε βάλει ένα παλιό ποστ για τον αποθηλασμό, θα κοιτάξω μήπως το βρω για να το βάλω κι εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ το γαλα ΓΑΙΔΟΥΡΑΣ λενε οτι εναι το κοντινοτερο με του ανθρωπου...αλλα

1 .ειναι σπανιο

2εχει 20 ευρω το λιτρο

3τιποτε δεν ειχει αποδειχθειο διοτι εχετε ακουσει κανενα να πινει?

4αντε και βρισκεις και το αγοραζεις λεμε εσυ θα το πινες?πως θα το δωσεις(γενικα μιλαω ετσι οχι προσωπικα)στο μωρο σου?

εγω το ξερω απο καλυντικα παντως.ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙς ΓΑΙΔΟΥΡΑ?ΧΑΧΑ

οποτε εχεις εναλλακτικες

1.γαλα αγελαδινο βιολογικο

2βιολογικο ολυμπος εχει τωρα και το 1 2 3 ο ολυμπος βιο

3γαλα ΒΟΥΒΑΛΙΣΙΟ

4ΓΑΛΑ ΚΑΤΣΙΚΙΣΙΟ

5 αμυγδαλογαλα εχει και ετοιμο αλλα το φτιαχνεις και συ με αμυγδαλα και νερο στο μπλεντερ και στο σουρωνεις μετα.λενε οτι ειναι και το καλυτερο να σας πω...δε τοχω κανει αλλα εχει 2πλασιες ποσοτητες ασβεστιου..

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΟΜΩΣ

ΟΠΟΤΕ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΟ

διαλεγεις και παιρνεις παντως οι κοπελες που δινουν απο ζωα να προσεχουν πολυ στο ρασιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...