Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;;;

Πάλι θα σας ζαλίσω με τον Πανούλη. Βρε κορίτσια το αγοράκι μου έχει ένα κακό. Κρατά πολλά πράγματα μέσα του και δεν τα εκδηλώνει. Σήμερα το βράδυ ζήτησε από τη μαμά μου να κοιμηθεί σπίτι της αλλά δεν τον άφησα γιατί κοιμήθηκε εκεί την Τρίτη. Η ανιψιά μου λοιπόν (11 χρονών) πήγε και τον ρώτησε γιατί θέλει πάλι να κοιμηθεί στη γιαγιά και εκείνος της είπε κρυφά ότι τον είχε πιάσει βήχας κι εγώ τον έδιωξα :(:(:(:( Δεν το ξέχασε κορίτσια μου. Τον πόνεσε..Τον πήρα στην κουζίνα και του είπα για ακόμα μια φορά πόσο τον αγαπάω και τον έβαλα να ακούσει την καρδούλα μου και του είπα πως χτυπάει γι' αυτόν! Το βράδυ λοιπόν -παρόλο που εδώ και καιρό έχω πάψει να ξαπλώνω δίπλα του για να κοιμηθεί- ξάπλωσα μαζί του μέχρι να κοιμηθεί. Εκείνος μου έπιανε το πρόσωπο και μου έλεγε να μη φύγω ποτε από κοντά του και να κοιμηθώ εκεί όλο το βράδυ και ότι είμαι η μανούλα του και με αγαπάει πολύ κλπ κλπ κλπ. Κατάλαβα ότι έχει νιώσει παρα πολύ παραγκωνισμένος 8 μήνες τώρα και παρόλ' αυτά ποτέ δεν εκδήλωσε τα συναισθήματά του, ούτε ζήλια. Είναι τόσο ώριμος και τόσο ευαίσθητος συνάμα..Θέλει πολλή προσοχή κορίτσια. Θέλει πολλή προσοχή για την ψυχική του ισορροπία. Άντε να περπατήσει και η φράουλα για να μην την έχω όλο στην αγκαλιά μου..Συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά νιώθω πολύ περίεργα πραγματικά..

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τον Πάνο :-*:-*:-*:-*

Άννα Μαρία τυχερή είσαι που τα τρώει όλα ο Αντρέας. Κάποτε και ο Πάνος ήταν πολύ εύκολος. Τώρα τρώει συγκεκριμένα πράγματα..Ελπίζω να αλλάξει ξανά. Ευτυχώς που άρχισε πάλι να τρώει φακές..

Κρίμα η κοπέλα που έχει περάσει όλα αυτά στη ζωή της..Και μεσα σε όλα δεν έχει και τη μάνα της κοντά...

Έδειξε το στήθος σου ο Αντρίκος;;; Άντε μετά να κόψεις τον θηλασμό...Είναι πανέξυπνος!

Βάσω μου καλή αρχή με το ψαράκι!!! Της άρεσε;; Δεν υπαρχει πρόβλημα με τα γαλακτοκομικά. Κι εγώ δίνω και έδινα γαλακτοκομικά στον Πάνο την μέρα του ψαριού. Πώς και ξεκινάς με σολομό και όχι με μπακαλιαρο;;

Χριστινάκι τι κάνει ο Παρούλης και ο μπαμπάς σου; Τον είδες;; Είναι καλύτερα;;

Γενικώς προσπαθώ να "μαλώνω" και την μικρή και μπορώ να πω ότι ο Πάνος το χαίρεται :lol::lol::lol:

Κατερινάκι γέλασα πολύ με το μπερδεύτηκα της Αγγελικούλας :lol::lol::lol::lol: Φοβερή! Με αγχώνεις που από τώρα κοιτάς για τη βάφτιση...Η δικιά μας είναι νωρίτερα και ακόμα δεν έχω κοιτάξει τίποτα...Δεν έχω όρεξη βρε κορίτσια...Δεν ξέρω γιατί...Ίσως όταν σταματήσω τη δουλειά να δραστηριοποιηθώ..Αλλιώς θα πάω με τζιν και η μικρή με κανένα από τα φορμάκια που έχουμε :lol::lol::lol::lol::lol: Φωτογραφίες στο τέλος θα βάλω τον άντρα μου να τραβάει :lol::lol::lol::lol::lol: Βρε τι πάθαμε..Ευτυχώς που έχω και την κολλητή μου που με αγχώνει λιγάκι και με ρωτάει συνέχεια ποτε θα πάμε για να δούμε ρούχα κλπ...

Μαρίνα πράγματι πρέπει να είσαι προετοιμασμένη για το δεύτερο παιδί. Για όλα. Και για την κούραση και για τη ζήλια και για τις ισορροπίες που πρέπει να κρατάς και για πολλά άλλα. Αξίζει όμως. Όταν τα έχω και τα δύο μέσα στην αγκαλιά μου νιώθω απλά ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!

Αυτάααααα....Καλό σας βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια μου!

Βρε Ανθη μου η γλυκυτητα του Πανουλη με συγκινησε πραγματικα!σιγουρα τον ενοχλησε και γι αυτο το ειπε στην ξαδελφουλα του!δειξε του λιγη περισσοτερη σημασια αυτες τις μερες και θα το ξεχασει!ειναι που σε βλεπει κι αγκαλια με τη μικρη, ισως νιωθει οτι του κλεβουν την αποκλειστικοτητα που ειχε μεχρι πριν 8 μηνες!ειναι σε ηλικια που καταλαβει, διαισθανεται και ισως επειδη δεν εκδηλωσε και την αναμενομενη ζηλεια ως τωρα να του βγαινει ολο αυτο μαζεμενα!

Αννα Μαρια οντως ειναι θεμα αποφασης και σιγουρα πρεπει να δεις αν κι οι αλλοι που συνταξιδευετε θα συνεχισουν γιατι και η τιμη των καυσιμων χτυπησε κοκκινο!

Καγκουρακι 'μπερδευεται' η Αγγελικουλα ε?χαχα!λενε κατι φοβερα που θες να τα πνιξεις στα φιλια ωρα ωρα!

Χριστινακι πως ειναι ο μπαμπας σου?πηγες και τον ειδες τελικα?ο Παρουλης?

Που λετε αρχισα με σολομο γιατι ρωτησα την παιδιατρο και μου ειπε ή σολομο ή μπακαλιαρο!παντως το εφαγε ευχαριστα μου ειπε η δασκαλα!ουφ χθες παλι χτυπησε η μικρη και θυμωσα με τον εαυτο μου παραπανω!σας ειπα οτι καναμε τζακι αλλα τις τελευταιες μερες επειδη κανει καλο καιρο δεν το αναβουμε!οταν το αναβαμε αγορασαμε ενα προστατευτικο για να μην πηγαινει η μικρη να αγγιζει και να καει!ε λοιπον το προστατευτικο το αφησαμε σε μια γωνια και λεγαμε να το κατεβασουμε στην αποθηκη!το αμελησαμε ομως!κι η μικρη χθες ετρεχε μεσα στο σπιτι επεσε κατω και χτυπησε πανω στο προστατευτικο στη γωνια και σχιστηκε πανω στο κεφαλι στο πλαι και εβγαλε καρουμπαλο!δεν ξερετε ποσο πολυ στεναχωρεθηκα!γιατι επρεπε να το φυγουμε εδω και μερες!τωρα που χτυπησε το κατεβασαμε στην αποθηκη αλλα τωρα ειναι αργα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε???

χθες πηγαμε ΣΙΝΕΜΑ ειδαμε το STOKER!Ψυχολογικο θριλερ...αναθεμα αν καταλαβα κατι!!!ειναι απο αυτα τα εργα που βλεπεις σκηνες μπερδεμενες και λες τωρα τι εγινε????δεν εχει συνεχεια λογικη :?:?:twisted: τελος παντων...ξεσκασαμε τουλαχιστον!!

Βασω εμενα για ψαρι με ειπε ρινα ή μπακαλιαρο...αλλα ειναι πολυ μικροτερος! :D ποπο χτυπησε η καημενουλα!περαστικα!!!θελουν τεραστια προσοχη!

Ανθη σιγουρα δεν θα το ξεχασει ευκολα...αλλα προσπαθησε το!σε αυτη την ηλικια ειναι που αρχιζουμε να κραταμε πραγματα !

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ σοβαρα???και εμενα σαν παπαγαλακι εγινε...οτι του λεω εγω που ξερει να λεει το επαναλαμβανει :lol::lol::lol::lol: και πλεον οταν πειναει λεει ''μαμ''!!!ειδικα οταν βλεπει το πιατο!!!και γλειφεται οταν βλεπει να τρωει αλλος...και στο αρπαζει και απ το στομα :lol::lol::lol:

να σας βαλω και εδω καμια φωτο απο τον Αντωνακη απο τα βαφτισια ε??? να δειτε!

Κατερινα γεια στα χερια σου!!!ολα ομορφα...τα πουλας στο ιντερνετ?

φιλιααααααααααααα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε το πρωί και πήραμε φυτά και σπόρους! Φυτέψαμε ντομάτες, μεγάλες και ντοματίνια, πιπεριές, μελιτζάνες και φράουλες, αυτά σε φυτά, και μαϊντανό σε σπόρο. Χαμός γίνεται στο μπαλκόνι μας! Ο Αντρέας ξετρελάθηκε στο φυτώριο, όλη την ώρα έτρεχε από δω κι από κει, έμπαινε ανάμεσα στα σακιά με το χώμα, και μετά στο σπίτι έτρεχε όλη την ώρα στο μπαλκόνι!

Καγκουράκι τρέχεις κι εσύ βλέπω! Τι έγινε με τη βάφτιση, έκλεισες τίποτα;

Δεν ξέρω για το γυναικολόγο μου, αυτό μου είπε, ίσως επειδή δεν έχει εξειδίκευση και γενικώς είναι πολύ προσεκτικός, δε θέλει να δώσει συμβουλές για κάτι που δεν είναι της άμεσης αρμοδιότητάς του. Δεν ξέρω κιόλας!

Δύσκολη η απόφαση για το εσπερινό, θα δείξει. Έχουμε ένα μήνα μπροστά μας να αποφασίσουμε.

Καλά, πολύ γέλασα και με το "μπερδεύτηκα μαμά" και με το "παλαλίγο να χτυπήσω" του Βασιλάκη της Μάγδας! Χαχαχαχα! Ο Αντρέας σήμερα το πρωί κλωτσούσε τη μπάλα του και φώναζε "γκοοοοο"!!!!

Ανθή επαναλαμβάνω: ΤΙ ΓΛΥΚΑΣ Ο ΠΑΝΟΥΛΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχου μωλέ!!!!! Τι γλυκόοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κοίτα, σίγουρα δεν το έχει ξεχάσει, αφού έγινε μόλις προχτές, αλλά και να μην το ξεχάσει ποτέ, αφού ξέρει πόοοοοοοοοσο πολύ τον αγαπάς, θα καταλάβει ότι ήσουν πάρα πολύ κουρασμένη.

Σήμερα το πρωί είπα να θηλάσω τον Αντρέα, κι αυτός άρπαξε το στήθος και πιπίλιζε, δε θήλαζε. Πάω να τον βγάλω στην πολλή ώρα, κι αυτός γαντζώθηκε σα βδέλλα! Τελικά τον έβγαλα κι έκλαιγε και του λέω να πάμε στο άλλο βυζάκι. Τον βάζω στο άλλο κι αντί να πιπιλίζει τη θηλή, άρχισε να τη μασάει, οπότε τον έβγαλα. Έκλαψε λίγο, αλλά νομίζω δεν ήταν επειδή τον έβγαλα μόνο, αλλά κι επειδή ήθελε να του δώσω το κουτί με τα χάπια μου απ' το συρτάρι, έδειχνε το συρτάρι, κι εγώ νόμιζα ότι έδειχνε το χερούλι του συρταριού, και του έλεγα "μα πώς να στο δώσω, είναι κολλημένο στο κομοδίνο"!!!

Μην ανησυχείς για τη βάφτιση, θα προλάβεις, κι εγώ τελευταία στιγμή τα έκανα όλα!

Η μαθήτριά μου ευτυχώς είναι καλά, μιλήσαμε και στο τηλέφωνο το πρωί, βγήκε απ' την κλινική και μάλλον θα έρθει τη Δευτέρα. Με τη μάνα της τα βρήκανε, ήταν κι αυτή στην κλινική.

Βάσω μια χαρά με το ψάρι η Ιωαννούλα. Εγώ σολωμό δεν έχω δώσει ποτέ, και γενικώς δεν τον φτιάχνουμε ούτε εμείς.

Κοίτα, και το προστατευτικό του τζακιού να μην ήταν στη μέση, όλο και κάπου θα έβρισκε να χτυπήσει η Ιωαννούλα, οπότε μην κάθεσαι να αυτομαστιγώνεσαι!

Μαρίνα χμ... ωραία περάσατε; Δεν κατάλαβα, αφού μάλλον δε σου άρεσε η ταινία, αλλά πάντως ανανεωθήκατε απ' ό,τι κατάλαβα!

Καλέ βάλε φωτογραφίες!

Τι φάγατε σήμερα; Εμείς καλαμαράκια τηγανιτά, πατατοσαλάτα και αντίδια βραστά. Ο Αντρέας έφαγε κοτόπουλο με λαχανικά και λίγα αντίδια.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Μαρινακι μου ομορφο, να εισαι προετοιμασμενη για ολα αν πατε για δευετρο με το καλο! Καλα ειναι να ξεσκατε, κριμα που η ταινια ηταν για τα μπαζα!

Αννα Μαρια πολυ ζηλευω με ολα αυτα τα ομορφα σεμιναρια που κανετε!!! Για τα υπολοιπα, ναι θελει ζυγισμα καλο, ως ποτε θα πρεπει να εχεις αποφασισει; Ο Αντρικος ειναι πανεξυπνος, τι νομιζες; Καλα το τι "μανες" κυκλοφορουν ειναι απιστευτο, αυτα που περιεγραψες ειναι λαιτ καταστασεις! Μπραβο για την κοπελα!Και μπαρβο για τον κηπο σας!!!

Καγκουρακι μου "μπερδευτηκα" λεει εσενα; ΕΙναι κατι μαϊμουδια! Να 'σαι καλα!

Αχ βρε Ανθη μου το μωρακι σου ειναι πολυ ευαισθητουλη! Καλα κανεις και του λες συνεχεια ποσο τον αγαπας. Και γιατι δεν του φερνεις και τη συζητηση παλι στο θεμα; Ρωτα τον στα ισια πως ενιωσε και πως νιωθει, πες του οτι ειναι σημαντικο να εκφραζουμε οσα νιωθουμε, ρωτα τον αν εχει καταλαβει οτι δεν ηθελες να τον στεναχωρεσεις και οτι απλα εκανες ενα λαθος οπως κανουμε ολοι, ρωτα τον αν σε εχει συγχωρησει και ξαναπες του ποσο πολυ τον αγαπας. Να καταλαβει οτι κι εσενα σε απασχολει, δεν ειναι κατι που το ξεχασες το ποσο τον στεναχωρησες, δεν ειναι κατι που περασε και δεν σ' ακουμπησε.

Βασουλα μου μη στεναχωριεσαι, τα παιδια ολο χτυπανε! Ανθρωπος εισαι το ξεχασες, δεν μπορεις να εισαι τελεια! Αν εσκαγα καθε φορα που τρωει τα μουτρα του ο Δημητρης, τωρα θα ημουν με λεξοτανιλ!

Κοριτσια σας σχολιασα πολυ βιαστικα, γιατι εχω παρακατω να σας πω σημεια και τερατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιποοον. Προχτες το βραδυ,δηλαδη χτες ξημερωματα κατα τις 3μιση, με παιρνει η μανα μου εντρομη και μου λεει ακουω θορυβο στην ταρατσα! Πραγματι ακουγοταν παρα πολυ εντονα, υπερβολικα εντονα. Ομως προσβαση στην ταρατσα δεν υπαρχει, οποτε δεν πιστεψα οτι ηταν κατι. Ωστοσο της ειπα να κατεβει σε εμας να κοιμηθει και μεχρι τελος παντων να ερθει, να δουμε τι γινεται ο θορυβος σταματησε. Δεν εδωσα αλλη βαση. Δυο ωρες μετα που βγηκε ο αντρας μου να παει στη δουλεια, τον επιασε ενας γειτονας απο το αλλο στενο και του ειπε οτι απο το θορυβο ξυπνησε και ειδε καποιον να εχει σκαρφαλωσει στην υδροροη και να προσπαθει να ανεβει, του εβαλε τις φωνες κι εφυγε! Απο το κοπανημα στην υδροροη που η βαση της ειναι στην ταρατσα ηταν ολο αυτο το νταβαντουρι!Επαθα ενα σοκ. Σημερα πηγα στην αστυνομια. Μετα απο μερικες ωρες με πηραν και μου ειπαν οτι μετα που εφυγα πηγαν και αλλοι δυο και κατηγγειλαν το ιδιο πραγμα, οι ωρες που κατηγγειλαν ηταν 4 και 4:15 και ηταν σε μια εμβελεια ενος χιλιομετρου, ηταν τελικα γυφτοι που προσπαθουσαν να σπασουν τις υδροροες για να πουλησουν το μπρουντζο! Και χωρις να ειναι απολυτα βεβαια, θεωρουν οτι αυτο ηταν και σε εμας.

Ομως το νταβαντουρι δεν τελειωνει εκει...

Διπλα ακριβως απο το σπιτι μου ειναι το παλιο σπιτι του παππου μου το οποιο ανηκει σε μενα την αδερφη μου και την ξαδερφη μου, το νοικιαζουμε και η μανα μου παιρνει το νοικι. Κοιταζοντας να δουμε τι θα μπορουσε να θελει καποιος στην υδροροη (πριν παω αστυνομια αυτο) ειδαμε οτι ειναι πολυ ευκολη η προσβαση στην ταρατσα αυτης της μονοκατοικιας και απο εκει, εχουν βαλει οι νοικαρηδες ενα μεγαλο ραντζακι που μπορει πολυ ευκολα να χρησιμοποιηθει σαν σκαλα για να παει καποιος στο μπαλκονι μας. Οι νοικαρηδες ειναι Αλβανοι και δεν ειναι καιρο μεσα, μας τους ειχαν συστησει οι προηγουμενοι. Απο την αρχη μου φαινονταν περιεργοι, αλλα δεν εχουμε καμια επαφη. Ειπαμε λοιπον, να παμε να τους πουμε τι εγινε, να δουμε αν καταλαβαν κατι γιατι και το σκυλι τους ειχε λυσσαξει να γαβγιζει και να τους ζητησουμε να το βγαλουν αυτο απο εκει. Πηγε ο αντρας μου, δεν τους βρηκε, βρηκε ενα κοριτσακι που εχουν και εφυγε. Ξαναπηγε αργοτερα και βρηκε μισανοιχτη την πορτα. Χτυπησε κι εβαλε μεσα το κεφαλι του, ηταν εκει το κοριτσακι η μανα της και ο θειος της. Μολις τον ειδαν, ετρεξαν σαν τρελοι και του εκλεισαν την πορτα στα μουτρα, Αρχισαν να φωναζουν, να βριζουν και ο νεαρος πηγε και εφερε πιστολι!!! Ο αντρας μου στεκοταν εξω απο την πορτα και τους ελεγε οτι ειναι ο γειτονας απο διπλα, αυτοι φωναζαν να φυγει και γιατι πηγε να μπει σπιτι τους και τετοια. Γυρισε στο σπιτι και βγηκε στο μπαλκονι μας να τους μιλησει απο εκει μπας και καταλαβουν. Ο μαλακας ανεβηκε στην ταρατσα και τον απειλησε παλι με οπλο! Κι αρχισε να του λεει οτι καποιοι τους απειλουν και οτι ειναι κι ο αντρας μου ενας απο αυτους κλπ! Ευτυχως ηταν πολυ ψυχραιμος και τους λεει ειστε σοβαροι, αφου ξερετε ποιος ειμαι, η ωρα εινα 7 το απογευμα τι μαλακιες λετε! Τελος παντων, αυτο τραβηξε, πηρε αστυνομια ο αντρας μου και η κοπελα που του απαντησε την κληση του ελεγε οτι δεν γινεται αυτος να ειναι στο μπαλκονι κι ο αλλος στην ταρατσα και οτι δεν καταλαβαινει και δεν μπορει να στειλει περιπολικο και τσαντιστηκε και της το εκλεισε χωρις να παρει ο χαζος τα στοιχεια της! Τεσπα, ο καβγας εληξε εκεινη την ωρα, αλλα ηρθε η νοικαρα με τη μανα της στη μανα μου και εκλαιγαν και ελεγαν συγνωμη και οτι δεν ηξεραν καν οτι υπηρχε οπλο στο σπιτι και αλλα παραμυθια διαφορα. Η μανα μου τους ειπε οτι αυτα δεν στεκουν και δεν ειναι πραγματα και οτι αν εκεινοι δεν φοβουνται με ενα παιδι στο σπιτι να εχουν οπλο, εμεις φοβομαστε και δεν τα θελουμε και να φυγουν. Ειπαν ενταξει, αλλα το συμβολαιο ειναι 3 χρονια!!!

Πολυ περιεργα ολα αυτα, κατι κανουν αυτοι και ειναι μπλεγμενοι! Ο δε πιστολερο εχει φυγει απο χτες τρεχοντας να γλιτωσει το αυτοφωρο. Οχι οτι αν κανουμε μηνυση θα γινει τιποτα, αλλα θα το αναφερουμε στην ασφαλεια οπωσδηποτε το περιστατικο, να δουμε μηπως τους εχουν σταμπαρει ηδη, γιατι κατι τρεχει σιγουρα!!!

Καταλαβατε τι συγχιση εχω περασει και τι τρομαρα!

Αυτα τα ολιγα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χριστίνα τι είναι αυτά που πάθατε καλέ; Καλά, στάνταρ είναι κάπου μπλεγμένοι οι νοικάρηδές σας, δεν έχει ο μέσος πολίτης πιστόλι στο σπίτι, εκτός κι αν είναι στο Αμέρικα. Είναι πάρα πολύ ύποπτοι, όχι επειδή είναι Αλβανοί, αλλά επειδή είχαν αυτήν την περίεργη συμπεριφορά. Θα πρέπει να βρείτε τρόπο να τους διώξετε, αλλά έτσι ώστε να μην έρθετε σε ευθεία αντιπαράθεση μαζί τους, για να μην έχετε μετά άλλα. Καλά θα κάνετε να το αναφέρετε στην αστυνομία, να υπάρχει μέσα η καταγγελία, και όπως λες, μπορεί να υπάρχουν και άλλα εις βάρος τους.

Καλά, όσο γι' αυτό με την υδρορροή... Ίσως να έχουν κι αυτοί σχέση, και γι' αυτό να έβαλαν αυτό το ραντζάκι που λες (τι είναι το ραντζάκι;). Σήμερα μου έλεγε ένας μαθητής μου ότι κάνει κοινοτική εργασία, τον ρωτάω γιατί και μου λέει ότι έκαναν κάτι ζημιές στα σπίτια του τάδε εργολάβου. Τον ρώτησα τι ζημιές, και περίμενα να μου πει κάτι του στιλ "μας φώναζε επειδή παίζαμε μπάλα έξω απ' το σπίτι του, κι εμείς του σπάσαμε τα τζάμια", αλλά μάλλον ζω σε παράλληλο σύμπαν. Τι μου λέει; Σπάσαμε πόρτες, παράθυρα κ.λπ. για να πάρουμε χαλκό"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και τον έβαλαν να κάνει κοινοτική εργασία και όχι φυλακή λογικά επειδή είναι ανήλικος. Λες να ξέρει τον τύπο απ' την υδρορροή; :):P

Πάντως θα πρέπει να φύγει το ραντζάκι, για να μην υπάρχει πρόσβαση στο μπαλκόνι σας.

Εμείς καλά είμαστε. Για το σχολείο έχουμε ένα μήνα να αποφασίσουμε, αλλά σήμερα δήλωσαν άλλοι δύο φιλόλογοι ότι θέλουν να μείνουν. Ο ένας είναι καλό που θέλει να μείνει, γιατί είναι από αυτούς που πηγαινοερχόμαστε μαζί, η άλλη όμως δεν είναι καθόλου καλό που θέλει να μείνει, γιατί με την αλλαγή του ωραρίου δε θα μας σηκώνει και τους τρεις το εσπερινό. Θα δούμε...

Σας φιλώ κορίτσαροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Χτες το βράδυ ήταν εφιαλτικό..Στις 2.30 πήγα να κοιμηθώ. Στις 3 ήρθε ο Πάνος με...κρίση βήχα :?:?:?:? Καταλαβαίνετε ότι δεν είπα απολύτως τίποτα. Τον αγκάλιασα απλά. Η φραουλίτσα φυσικά ξύπνησε :?:?:? Στις 3.30 ξανακοιμηθηκε αλλά στις 4 ξαναξύπνησε :?:?:?:? Δεν ηρεμούσε με αγκαλιά και κατάλαβα λοιπόν πως πεινούσε. Τη θήλασα (καιρό είχα να τη θηλάσω μέσα στο βράδυ. Ακόμα και να ξυπνούσε δεν ήθελε γάλα). Μετά το θηλασμό δεν νύσταζε...Πότε κοιμήθηκε;;; Στις 6.30 :shock::shock::shock::shock: Εφιαλτικό βράδυ...Έφαγα λοιπόν μια φλασιά και πήρα απόφαση να αποθηλάσω κόβοντας πρώτα το βραδινό θηλασμό. Ξεπάγωσα το σακουλάκι μου (έχω ακόμα απόθεμα) και όλα ήταν έτοιμα για το βραδυ. Ήρθε το βράδυ, ζέστανα το γάλα, της έβαλα το μπιμπερό στο στόμα και ήπιε μόνο 100ml. Mετά το έδιωχνε από το στόμα της. Εντωμεταξύ συνέχεια πνιγόταν παρόλο που είχα θηλή για νεογέννητα (με αυτήν έπινε όσο έλειπα στη δουλειά και της έδιναν το γάλα μου οι γιαγιάδες). Μου λέει ο άντρας μου δεν πεινάει άλλο. Το μάτι της γαρίδα. Αποφάσισα να τη θηλάσω για να δω. Μου άδειασε και τα δύο βυζιά και κοιμήθηκε ΚΑΠΑΚΙ. Ξέμαθε κορίτσια το μπιμπερό..Από τότε που μπήκαν οι στερεες τροφές δεν ξαναπήρε μπιμπερό (την ταϊζουν κρέμα όσο λείπω) και ξέμαθε. Να δω τι θα κάνω. Θα της δίνω μπιμπερό και μετά θα θηλάζω μέχρι να έρθει η ώρα να πίνει μόνο από το μπιμπερό. Του χρόνου θα αποθηλάσω :?:?:? Και έλεγα ότι θα μου πάρει 10 μερούλες..Καλάααα.....

Βρε Χριστινάκι τι έγινε;;; American bar σας το έκαναν το σπίτι...Θα είχα φοβηθεί πάρα πολύ. Και πώς να τα βάλεις με ανθρώπους που έχουν όπλο; Και αν είναι εκδικητικοί;;; ΟΥΦ....Αγχώθηκα τώρα. Να κάνετε προσεκτικές κινήσεις. Όσο για τον Πάνο, του άνοιξα ξανά το θέμα αλλά όπως σας είπα δεν ανοίγεται. Τον ρώτησα αν με συγχώρεσε και είπε ναι, αν ξέρει πόσο τον αγαπάω και είπε πάλι ναι. Στην ξαδέρφη όμως άλλα έλεγε...

Άννα Μαρία ευτυχώς που πήγαν όλα καλά με τη μαθήτριά σου και πάλι καλά που τα βρήκε με τη μαμά της.Μου φαίνεται ότι ο Αντρίκος είναι έτοιμος να αποθηλάσει. Γέλασα βρε Άννα Μαρία που νόμιζες ότι σου έλεγε για το χερούλι :lol::lol::lol: Μου αρέσει που του έλεγες πως είναι και κολλημένο :lol::lol::lol: Πώς δεν σου απάντησε το παιδί ότι εσύ είσαι κολλημένη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Είπε γκοοοο;;;;; Απίστευτο παιδί!!! Φοβερός! Το ράτζο είναι κρεβάτι που ανοίγει και κλείνει και μεταφερεται εύκολα. Πώς όμως από ένα ράτζο θα μπορούσαν να πάνε στο μπαλκόνι από την ταράτσα;; Αυτό δεν το κατάλαβα :roll::roll::roll:

Βασούλα μου θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα σου είπε η Άννα Μαρία. Και εκεί να μη χτυπούσε, κάπου θα χτυπούσε. Είναι αναπόφευκτο σε αυτήν την ηλικά. Περαστικούλια!!! Μην κατηγορείς τον εαυτό σου καθόλου.

Μαρίνα μάπα το έργο;; Δεν πειράζει. Σημασία έχει που ξεσκάσατε..Έχεις δίκιο. Είναι περίεργη η ηλικία του Πανούλη. Όλα τα θυμούνται..

Καλό βράδυ (μακάρι να είναι γιατί χτες τα έπαιξα..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!

Χριστινα μου τι ειναι αυτο που παθατε???οντως σημεια και τερατα!αμαν!πιστολι και στο τσακ μπαμ το εβγαλε φατσα φορα???τρομαζω μονο που το σκεφτομαι!και εχουν και παιδι μεσα στο σπιτι?ελεος!σιγουρα ειναι καπου μπλεγμενοι, και πολυ φοβαμαι οτι αυτοι εχουν χερι μεσα στην υποθεση με τις υδρορροες!χρειαζεται ιδιαιτερη μεταχειριση γιατι ειναι και πιστολερο οχι τιποτε αλλο!

Αννα Μαρια αποφαση πρεπει να παρετε τοσο συντομα ε?θελει σκεψη παντως σιγουρα!

Ανθη μου ο Πανουλης ειναι τοσο αξιαγαπητο μωρο πραγματικα!ειναι ευαισθητος και ισως να του παρει περισσοτερο χρονο να το ξεχασει!θα το ξεχασει σιγουρα ομως!με τοση αγαπη που του προσφερετε σιγουρα θα το ξεπερασει!μη φοβασαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου,

Χθες έτρεχα όλη μερα, το πρωι δουλειές μετα πήγα τον μικρο παιδιατρο να κάνει το εμβόλιο που δεν εκανε την προηγούμενη βδομάδα, μετα είχαμε ραντεβού με έναν φωτογραφο για την βάπτιση γιατι αυτός που μας ειχε φωτογραφήσει στον γάμο και στην βάπτιση της Αγγελικης δεν μπορούσε. Αν και ήταν στο ίδιο στυλ γιατι μας τον συνέστησε ο γνωστός μας με χάλασε λίγο που μας ειπε να του πούμε ποιες φωτο δεν θα μας αρέσουν καθολου έτσι ώστε να μην τις συμπεριλάβει στο στησιμο του άλμπουμ που θα φτιάξει, και απο κει και πέρα δεν θα μπορούμε να κανουμε άλλη αλλαγη. Μαλλον θα πρέπει να δουμε κι αλλον :?:?

Στα δικα σας

Ανθη μου ειναι πολυ δύσκολο να κρατηθουν οι ισορροπίες και θελει πολυ δουλεια τωρα με τον Πανουλη για να καταλάβει ότι δεν εχει λιγότερη αγάπη απο σενα, με λογια έργα και πολυ πολυ αγάπη που σίγουρα την εχει θα το πετύχεις. Τύψεις έχω και εγω πολλες φορες που αν και τα πρωινα η Αγγελικη ειναι σχολείο, τα απογεύματα δεν μπορω να είμαι 100% μαζι της γιατι είμαι πάλι μονη έτσι ώστε να εχει κάποιος άλλον τον Νικόλα. Και το καταλαβαίνω πως την πειράζει αυτο απο την συμπεριφορά της, δεν θελει να κάνω καμια δουλεια απο το να κάθομαι μαζι της όταν ζωγραφίζει και να ζωγραφίζει και εγω.

Βάσω τέλεια που έφαγε το ψαρακι η μικρούλα και της άρεσε, και εγω δεν πιστεύω ότι θα εχει θέμα με τα γαλακτοκομικα την ιδια μερα απο την στιγμη που δεν σου εχει εκδηλώσει καποια αλλεργία. Χτύπησε η μικρη, κρίμα να μην ειναι τίποτα πιο σοβαρό να λες γιατ μικροατυχηματα όλο και θα συμβαίνουν καθώς μεγαλώνουν, ψυχραιμία απο μας χρειάζεται.

Αννα Μαρία ωραία παραγωγή θα έχετε στο μπαλκόνι σας, τουλάχιστον θα ξέρεις τι τρώτε. Και πολλα να μην βγάλεις για τον Αντρέα θα ειναι αρκετα. Ξέρεις ποσα θα αρχίσει να μιμείται και να λεει τωρα ο Αντρικος!!!!

Μαρίνα δεν έλεγε και πολλα η ταινία, δεν πειράζει σημασία εχει που ξεφυγατε λίγα απο τα ιδια και τα ιδια.

Τα υπόλοιπα μετα πρέπει να φύγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

με εχουν τρελανει αυτα τα παιδια μου μια παιζουν μια σκωτονονται πρεπει συνεχεια να ειναι ενας διαιτητης πανω απο το κεφαλι τους ειδικα τα δυο μικρα μαζι δεν κανουν και χωρια δεν μπορουν εκει που ειναι αγαπημενα εκει χτυπιουνται μπουνιες και κλοτσιες :o ευτυχως ανοιξε ο καιρος και βγαινουμε εξω τα απογευματα,χθες πηγαμε τον μεγαλο ποδοσφαιρο και πηγαμε για καφε σε μια φιλη μαζευτηκαμε κατευθειαν για υπνο ,πηγε στο γιατρο η αδερφη μου χθες ο μπεμπης μας εβαλε 900 γρ και 2 ποντους μια χαρα τον βρηκε η παιδιατρος αλλα η αδερφη μου μεσα στο αγχος να φανταστειτε εκανε εμετο απο το αγχος της τι να πω δεν ξερω συνεχεια της τα λεω αλλα δεν μπορει να καταλαβει οτι ενα μωρο δεν γινεται να ειναι συνεχεια ησυχο και πρεπει να κανει υπομονη αλλα αυτη τα δικα της φοβαμαι μην παθει καμια επιλοχεια καταθλιψη,μου φαινεται φαγωνεται να δωσει ξενο και η παιδιατρος της εγραψε να παρει καποιο γαλα εγω παντως της ειπα να μην το παρει και να συνεχισει να θηλαζει αλλα δεν μπορω κι αλλο πια βαρεθηκα να λεω και να ξαναλεω τα ιδια ας κανει οτι νομιζει :o

χαιρομαι που σας αρεσαν τα πλεκτα μου και σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια, σε λιγες μερες τελειωνω την πρωτη μου μπλουζα θα σας βαλω να τη δειτε

Ανθη μου πρεπει να διαβασει το ποστ σου η αδερφη μου γιατι νομιζει οτι μονο αυτη ταλαιπωρητε :o λογικο ειναι να μην θελει το μπουκαλι η φραουλιτσα μην περιμενεις απο την πρωτη φορα να αποθηλασει θελει προσπαθεια οπως οταν αρχιζεις τον θηλασμο ετσι και τωρα ,οταν αποθηλασε ο Δημητρης ,απο εμενα δεν ηθελε μπουκαλι ο αντρας μου τον ταιζε στην αρχη μην απογοητευεσαι θελει τον χρονο της ,οσο για τον γλυκο Πανουλη τι να πω τι ψυχουλα ειναι μωρε θα το ξεχασει συντομα μη στεναχωριεσαι

Κατερινακι ετσι οπως τα λες ειναι οταν εχεις περισσοτερα απο ενα παιδια ετσι γινεται πρεπει να ασχολησε με ολα ,να κανεις τις δουλειες του σπιιτου και γενικως να τα προλαβαινεις ολα λογικο ειναι καποιες φορες κι εμεις να μην εχουμε διαθεση και κουραγιο να ασχοληθουμε με τα παιδια οσο αυτα θα ηθελαν και τα δικα μου ενω ειναι τρια θελουν κι εμενα συνεχεια να παιζω μαζι τους ευτυχως που οσο μεγαλωνουν μπορουμε να παιζουμε ολοι μαζι

αμαν ρε Χριστινακι τι ιστοριες ειναι αυτες που εχετε κι εσεις καλυτερα να το αναφερετε στην αστυνομια κι εγω τα φοβαμαι αυτα να προσεχετε κοριτσι μου ,χαιρομαι που σου αρεσαν τοσο πολυ τα σκουφακια μου αν θελεις να σου φτιαξω ενα,καλα ξεμπερδεματα

Μαρινα οχι δεν τα πουλαω στο ιντερνετ να σου πω δεν εχω σκεφτει κατι τετοιο εξαλλου γινεται λιγο χαμος μαυτα πολυς κοσμος πουλαει χειροποιητα πλεκτα δεν νομιζω οτι θα δουλεψω,για μενα τα κανω και για φιλους

Βασω τα σκουφακια ειναι με βελονακι και ειναι πανευκολα και γενικως το να μαθεις να πλεκεις δεν ειναι τιποτα εγω εμαθα απο βιντεακια στο you tube ειναι τοσο κατατοπιστικα που δεν με δυσκολεψαν καθολου

Αννα Μαρια μπερδεμα κι εσυ με το σχολειο πρεπει να ζυγισεις τα υπερ και τα κατα και να αποφασισεις τι θα κανεις πιο πολυ σκεψου οσο μεγαλωνει ο Αντρεας πως θα ειναι με το ωραριο που δουλευεις για φαγωμα ειναι κι ο δικος σου μαυτα που λεει πως να μην τρελενεσαι η μανα :lol:

δεν θυμαμαι κατι αλλο με εχει πρηξει κι ο Νικος θελει το λαπτοπ πανω απο το κεφαλι μου καθεται γκρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ομορφιες μου τα διαβασα ολα εμενα τα νεακια μου ειναι χαλαρα σπιτι δουλεια αυτο το σπαστο με εχει ισοπεδωσει

ευτυχως αυτο το μηνα σχολαω νωρις ετσι χτες πηρα το γιοκακι μου κ πηγαμε βολτα στο σουπερ μαρκετ κ τζαμπο κατα τα αλλα ησυχα

καλα χριστινακι φανταζομαι λαχταρα ειδικα τα οπλα παναγια μου μακρια απο σας τοσα ακουμε κ για καταλαθος πυροβολισμους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κα μου πανεμορφες οι δημιουργιες σου πραγματικα βαλε κ την μπλουζα να δουμε

τρια αντρακια ζορικα μεσα σε ενα σπιτι ευτυχως ανοιγει ο καιρος κ θα ξεσκατε μωρε..

αννα μαρια για τουσ ιδιους λογους αποθηλασα κ εγω το τι δαγκωνια εφαγα δεν λεγεται μιλαμε..

μωρουδενια μου τουλαχιστον ξεσακασατε κ εγω ειδα σημερα μια χαζη ταινια η αλικη στη χωρα των θαυματων παραμυθακι αλλα χαζο μου φανηκε με τζονι ντεπ που μου αρεσει πολυ αυτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα υπολοιπα αργοτερα πρεπει να σχολασω κ να παω στο ζουζουνι οταν τον κοιμησω αν δεν κουτουλαω θα μπω για τον υπολοιπο σχολιασμμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα μετα απο πολυυυυ ώρα

Χριστίνα καλα τι ήταν αυτο που περασατε, εγω θα είχα τρομοκρατηθει πολυ να μένουν τέτοιοι τύποι δίπλα μου και να ειναι και νυκαρηδες. Καλα θα κάνετε να το αναφέρετε στην αστυνομία αν δεν είχαν τίποτα να φοβηθούν δεν θα έκαναν τετοια ιστορία, σίγουρα κάτι παίζει. Αυτο με το χαλκός και τις υδρορροες το έχω ακούσει και εγω, ο χαλκός ειναι ακριβός και βγάζουν καλα λεφτα οι γυφτοι πουλώντας τον. Δεν ξέρω αν σχετίζονται αλλα το ρατζακι ύποπτο.

Κατερίνα έτσι ειναι τα αδελφάκια μια θα παίζουν αγαπημένα μια θα σκοτώνονται, και εγω με την αδερφη μου μικρές τα ιδια κάναμε θέλαμε τον διαιτητή μας. Πάντως και εγω αυτο περιμένω να μεγαλώσουν να παίζουν καλυτερα μαζι αν και έχω τις αμφιβολίες μου επειδη ειναι αντίθετο φύλλο. Ο μπεμπακος σας πηρε καλο βάρος και υψος πρέπει να ξεαγχωθει η αδερφη σου και να ηρεμήσει μια χαρα γάλα εχει. Εσυ την έχεις βοηθήσει με το παραπάνω, αν τωρα ειναι επηρεασμένη απο κάτι αλλο και θελει να δώσει και ξένο ποσο αλλο να επιμείνεις. Το μονο να της πεις ότι τα δύσκολα πέρασαν εδραιώνεται η γαλουχια τωρα και μετα ο θηλασμος θα της ειναι το πιο εύκολο στην φροντίδα του μωρου.

Στα δικα μου συναντήθηκα με το Καρολινακι σημερα και πήγαμε για βαπτιστικα κυρίως για τον δικο της αλλα

έπαιρνα ιδέες και εγω. Σε καποια γνωστά μαγαζια οι τιμές απλησίαστες αλλα βρήκαμε και ένα με πολυ όμορφα πραγματάκια, μεγαλη ποικιλία σε σχέση με τα αλλα με δυνατότητα να κανεις συνδυασμούς και στις μισές τιμές απο τα αλλα.

Άντε καλο βραδυ να κοιμησω τον λαό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο βραδυ ομορφες!

Μην ανησυχειτε για μας, καλα ειμαστε!

Οχι δεν νομιζω να σχετιζονται τα περιστατικα, αφου ειχαν αλλες δυο καταγγελιες για το ιδιο την ιδια μερα και ωρα!

Το σπιτι τους ειναι μονοκατοικια και το δικο μας πρωτος, η ταρατσα τους ειναι λιγα μετρα κατω απο το μπαλκονι μας, το ραντζακι μπορει να τοποθετηθει απο την ταρατσα να ακουμπαει τα καγκελα μας και να ανεβει κανεις, γιατι εχει τρυπες, ειναι σαν σκαλωσια. Δεν εφυγε, απλα μεταφερθηκε λιγο πιο περα. Τεσπα, ου μπλεξεις, αντε να δουμε πως θα τους διωξουμε τωρα!

Δεν σχολιαζω τωρα, φευγω απο δουλεια και τα λεμε αυριο!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες! Δουλευω και σημερα. Ο Δημητρης μου κραταει μουτρα. Εχει δικιο, αυτη η εβδομαδα ηταν πολυ δυσκολη και ολες σχεδον τις μερες τον αφηνα απο το πρωι, μετα παλι ο πατερας του τον επαιρνε για λιγη ωρα, αλλα πριν κοιμηθει τον ξαναφηνε, γιατι φοβομαστε μην τον παρει κανενας υπνος και αλωνιζει αυτο μονο του. Εχει νευριασει το κακομοιρο... Κι εμενα μου λειπει παρα πολυ! Ελπιζω την επομενη εβδομαδα να μπορω να περασω περισσοτερο χρονο μαζι του...

Καλα ο αντρας μου οταν κοιμαται δεν καταλαβαινει τιποτα! Μπαινω χτες σπιτι το βραδυ, βλεπω τα ρουχαλακια και τα παπουτσακια του παιδιου εκει, οποτε λεω τον εχει παρει απο τη μανα μου. Βλεπω το Νικο να κοιμαται στον καναπε, παιδι πουθενα. Παω τον σκουνταω. Που ειναι το παιδι; Δεν ξερω! Καλε τι δεν ξερεις; Που ειναι το παιδι; Δεν ξερω που ειναι το παιδι! Παω γυρω γυρω στα δωματια πουθενα! Παθαινω εγκεφαλικο και τρεχω πανω στη μαμα μου, οπου ευτυχως ηταν εκει το παιδι! Το πρωι σημερα που του το ειπα ουτε καν το θυμοταν οτι μου ειχε μιλησει, αυτος μεσα στον υπνο του τα ελεγε...

Λοιπον, στα δικα σας τωρα!

Αννα Μαρια τι εννοεις δεν θα σας σηκωνει το εσπερινο; Δεν θα εχει ωρες και για τις δυο σας η δεν τα πατε καλα;

Το ρανζακι ειναι ενας μεταλλικος σκελετος σαν κρεβατι σπαστο με ενα στρωματακι πανω. Δεν εχει ταβλες, εχει σιδερα, γι' αυτο λεω οτι μπορει να χρησιμοποιηθει σαν σκαλα. Αν ειναι να σε δαγκωνει, καλυτερα να το κοβεις σιγα σιγα...

Αχ βρε Ανθη τι ταλαιπωρια! Ακομα βηχουν;; Ποσο πια; Η μικρη μεγαλωνει και μπορει να αυξανονται οι αναγκες τις τοσο σε γαλα οσο και σε φαγητο. Με επιμονη και υπομονη θα το ξαναπιασει το μπιμπερο. Ασε να της περασει εντελως πρωτα η ιωση να ειστε ολοι πιο ηρεμοι. Ο Πανουλης μια χαρα θα ειναι, συνεχισε εσυ ακριβως οτι κανεις και θα το ξεπερασει...

Βασω μου εσεις πως ειστε;

Καγκουρακι με λιγο ψαξιμο θα βρεις πολλα και οικονομικα και πολυ ωραια! Δεν καταλαβα τι σε χαλασε με το φωτογραφο. Δηλαδη απο τη στιγμη που θα διαλεξετε τις φωτογραφιες και αρχισει να στηνει το ψηφιακο δεν θα μπορειτε να κανετε αλλαγες; Η απο την αρχη, πριν αρχισει να το φτιαχνει;

ΚΑ μου ετσι ειναι τα αδερφια σκοτωνονται, ειναι και αγορια!!! Κοιτα, κι εγω πιστευω οτι ο θηλασμος ειναι πολυ σημαντικος, αλλα πιο σημαντικο ειναι να ειναι καλα η μανα για να μπορει να φροντισει το παιδι της και κυριως ψυχικα. Αν ειναι να τρελαθει, ας δωσει ξενο, γιατι ο Δημητρακης μου, ο Νικος σου, ο Πανος της Ανθης και τοσα αλλα παιδακια που δεν θηλασαν πολυ επαθαν τιποτα; Οκ, μην τρελαινομαστε κιολας, εκεινη να ειναι καλα και το μωρακι της!Θελω θελω θελω σκουφακι! Ναιιιιι! Ευχαριστω!

Βρε Μαγδουλα τι κουραση τραβαμε πια!!! Η Αλικη στη χωρα των θαυματων ειχα ακουσει οτι ειναι πολυ ωραια ταινια, αλλα πρεπει να σου αρεσει αυτο το ειδος, δηλ. το παραμυθι ουσιαστικα. Εγω τα λατρευω!

Καλα παιδια, εχουν ξεφυγει καποια παιδια!

Ενας μαθητης ηρθε με τη μαμα του και μας ελεγε παραπονα για τους βαθμους του, για καποιες παρατηρησεις που του εκανε η δασκαλα του και αλλα τετοια. Ενα παιδι που επειδη εχει οικογενεια προβληματικη του εχουμε φερθει σαν να ειναι δικο μας παιδι! Και τον εχουμε επανειλημμενως πιασει να αντιγραφει η να κανει με μια αλλη δασκαλα που του κανει εκθεση προετοιμασια των τεστ απο το σπιτι (καλη παιδαγωγος σου λεει μετα!) και του ειπε η δασκαλα του οτι αν ειναι να τα εχει λυμενα να μην ερχεται να τα γραφει καθολου, αυτος δινει λοουερ το Μαιο, σιγα μην το παρει ετσι οπως παει. Και παρεξηγηθηκε ο κυριος! Και ζηταγε και τα ρεστα εμμεσως πλην σαφως!Και δεν ηθελε να ερθει, ηθελε να στειλει τη μανα του. Αλλα εγω της ειπα οτι αν θελει να κανει παραπονα να τα κανει ο ιδιος και τελικα ηρθε. Φυσικα, τα μασαγε εδω και τον εβαλα στη θεση του κι αυτον και τη μαμα του! Αει στο καλο! 13 χρονων παιδι να μην μπορεις να του κανεις παρατηρηση!

Αλλο περιστατικο. Εχω μια ταξη 5,5 χρονων στα 6. Ειναι τα περισσοτερα αγορια και γινεται γενικα χαμος. Χτες ομως το παρακαναν. Επι 15 λεπτα προσπαθουσα να τους βαλω ενα σιντι να ακουσουμε και απο τη χαβρα το αρχιζα συνεχεια απο την αρχη. Τα παιρνω κι εγω και παταω τις φωνες και τους λεω κλειστε τα βιβλια σας, μαζεψτε τα και μαθημα τελος! γελια χαρες, δεν καταλαβατε... μαθημα τελος αλλα δεν θα ακουσω κιχ μεχτρι να σχολασουμε, θα καθομαστε και θα κοιταζομαστε. Ενα μικρο αρχιζει το μπουρου μπουρου. Γιωργο σταματα μια, δυο, τρεις, πεντε, τελικα του λεω μην τολμησεις και ξαναμιλησεις! Απαντηση; Μα εγω θελω να μιλαω! Αρχιζει να μου γυρναει το ματι. Γιωργο κατι ειπα, μη συνεχιζεις σε παρακαλω. Οχι θελω να μιλαω! Καπνος απο τα αυτια μου! Κι εγω ηθελα να κανετε ησυχια αλλα δεν κανατε! Τωρα, τελος, σιωπη! Και τι γυρναει και μου λεει το σκατο; Κυρια, κι εγω θα το πω στους γονεις μου και δεν θα τους αρεσει καθολου! Το πνιγεις; Το βαζεις κατω να το πατας; Που απειλει κιολας; Φυσικα, επειδη ηδη ειχα εξαντλησει την υπομονη μου, του ειπα απλα δε χρειαζεται αγορι μου, θα το πω εγω στους γονεις σου και δεν θα τους αρεσει καθολου! Χλωμιασε, μουτρωσε, επαθε πανικο! Τα υπολοιπα ζητησαν συγνωμη και ξαναρχισαμε μαθημα, αυτος σαν να μην τρεχει τιποτα, ουτε τα βιβλια του δεν ανοιξε, εγω δεν του ξαναεκανα παρατηρηση και στο τελος που ηταν να παρουν τα αυτοκολλητα, φυσικα δεν του εβαλα. Ε ρε μουτρα, να κοπαναει κατω τα ποδια του, να πεταει στα αλλα παιδια μολυβια, να φωναζει οτι θελει αυτοκολλητα! Ηρθε ο πατερας του και τον μαλωσε φυσικα και αντι να μαζευτει εγινε χειροτερος, μπηκε κατω απο το τραπεζι και δεν εβγαινε με τιποτα! ΟΚ, θα μου πεις ειναι 5μιση χρονων. Αλλα τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει! Τετοια αυθαδια τετοιο πεισμα σε αυτη την ηλικια; Στα 15 τι θα κανει θα μας δερνει; Τι σκατα τους μαθαινουν στο σχολειο;

ΑΧ, τα ειπα και ξεθυμανα!

Κατα τα αλλα καλα, βαριεμαι πολυ στη δουλεια τωρα, δεν ηρθαν και κατι παιδακια που περιμενα, μετα εχω και μαθημα καλες 7 θα παω σπιτι...

Ελπιζω να εχουμε ολοι ενα ομορφο και ησυχο ΣΚ!

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Χτες βράδι δεν έγραψα, γιατί γύρισα κουρασμένη απ' το σχολείο, μέχρι να κοιμήσω τον Αντρέα, να φάω κάτι, πήγε έντεκα, έπαιξα κάτι παιχνίδια :oops::oops::oops: , πέρασε η ώρα και πήγα για ύπνο.

Χτες βράδι ο Αντρέας ξύπνησε στις τεσσεράμιση περίπου, έκλαιγε και δεν ξανακοιμόταν. Δεν ξέρω γιατί ξύπνησε, ίσως είδε κάποιο κακό όνειρο, ίσως έβηχε. Τον κούνησα στο καρότσι, μισοέκλεινε τα μάτια του, αλλά δεν κοιμόταν κανονικά, και τελικά τον πήρα στο κρεβάτι μας, έκλαιγε, χτυπιόταν, τελικά ξαπλώσαμε μαζί αγκαλίτσα και τον πήρε ο ύπνος, έτσι τον άφησα και κοιμήθηκε μαζί μας. Μέχρι να με πάρει, όμως, εμένα ο ύπνος, πήγε έξι περασμένες, αφού είχα τον άντρα μου να ροχαλίζει.

Σήμερα το πρωί πήγαμε για κάτι ψώνια, και τώρα κοιμάται ο μικρός. Μετά μάλλον θα πάμε στο πάρκο. Πήγαμε και στο μαγαζί του νονού μου, δηλαδή σ' αυτό που έχουν μαζί με τον πατέρα μου, και πήρα μπαλαρίνες, και παρατημένη σε μια γωνία, βρήκα τη γραφομηχανή της μάνας μου!!! Την έψαχνα καιρό, γιατί ήθελα να τη χρησιμοποιήσω στη διακόσμηση του σπιτιού μου, και επιπλέον είναι και ένα πολύ σημαντικό ενθύμιο για μένα, γιατί εκεί έμαθα τυφλό σύστημα! Φυσικά, αυτή που βρήκα είναι η αγγλική γραφομηχανή, που δεν την είχα χρησιμοποιήσει πολύ, η ελληνική κάπου θα είναι κι αυτή καταχωνιασμένη, αλλά δεν έχει σημασία. Μόνο που τη μύρισα μου ξύπνησε τόσες αναμνήσεις... Μόνο που δε θα μπορέσω να τη βάλω στο σαλόνι προς το παρόν, γιατί θα πέσει ένδοξα κάτω από τα χέρια του Αντρέα. Θα τη βάλω στο δωμάτιό μου μάλλον.

Σας φιλώ και επανέρχομαι με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή πώς τα περάσατε χτες βράδι; Ελπίζω να κοιμηθήκατε καλύτερα. Με μπέρδεψες. Δε μας έλεγες ότι κάθε βράδι δίνεις στη φράουλα δικό σου γάλα σε μπιμπερό για να κοιμάται καλύτερα, κι ότι μάλιστα είχε πετύχει το κόλπο; Τώρα πώς ξέμαθε το μπιμπερό; Δεν της δίνεις τελικά επειδή τρώει κρέμες ή τη θηλάζεις το βράδι; Καλέ, γιατί να αποθηλάσεις, επειδή μια φορά ξύπνησε η κακομοίρα; :) Πάντως μη σε αγχώνει το θέμα του μπιμπερό. Αν θυμάσαι, όταν επέστρεψα στο σχολείο το Σεπτέμβρη, ο Αντρέας είχε ξεμάθει το μπιμπερό και δεν το έπαιρνε με τίποτα, έτσι σταματήσαν να του δίνουν γάλα το βράδι, κι εγώ σταμάτησα να αντλώ, γιατί ήταν κρίμα να βγάζω και να το πετάμε. Τώρα, όμως, που ξανακάναμε προσπάθεια για μπιμπερό, το πήρε κανονικότατα!

Καγκουράκι τι έγινε τελικά με το φωτογράφο; Κι εγώ δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που σε χάλασε.

Κατερίνα τι έπαθε καλέ η αδελφή σου και αγχώνεται τόσο πολύ; Για πιο πράγμα αγχώνεται; Για τον θηλασμό ή γενικώς; Κρίμα είναι να το σταματήσει αφού τα κατάφερε μέχρι τώρα. Πάντως, δεν το καταλαβαίνω αυτό το άγχος...

Σας αφήνω κούκλες, θα επανέλθω το βράδι για τα υπόλοιπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα την είχα δει στο σινεμά την ταινία που λες και μου είχε αρέσει πολύ. Βέβαια, παρουσιάζει με πολύ σκοτεινό τρόπο την ιστορία της Αλίκης στη Χώρα των Θαυμάτων, αλλά μου άρεσε ούτως ή άλλως!

Χριστίνα κι ο δικός μου άντρας έτσι είναι, σα βόδι κοιμάται. Για φαντάσου! Κι άλλο κοινό βρήκαμε! Βρε λες να είμαστε παντρεμένες με τον ίδιο άνθρωπο και να μην το ξέρουμε; Εμένα ροχαλίζει κιόλας σα βόδι, άσε, άσε...

Ουφ, αυτά τα σπαστικά με τους μαθητές δεν τα μπορώ. Πρώτη φορά ακούω να κάνεις φροντιστήριο στο σπίτι για το φροντιστήριο! Έχει ξεφύγει ο κόσμος. Καλά, οι περισσότεροι που κάνουν φροντιστήρια και ιδιαίτερα δεν είναι παιδαγωγοί, απλά παραδίδουν μαθήματα και παίρνουν λεφτά. Γι' αυτό παραξενεύτηκα από τη δική σου προσέγγιση, γιατί συνήθως τα φροντιστήρια είναι απλά για να βοηθούν τους μαθητές να περνάνε τις εξετάσεις και μέχρι εκεί. Ούτε καν για να μάθουν μια γλώσσα, αλλά για να περάσουν τις εξετάσεις και να πάρουν δίπλωμα γλωσσομάθειας. Και καλά ο μαθητής; Η μάνα του; Που πληρώνει και δασκάλα για το σπίτι και φροντιστήριο και έχει και απαιτήσεις, ενώ βλέπει ότι ο γιός της τεμπελιάζει; Όσο για το μικρό τι να πω; Κοίτα, προφανώς και στις δύο περιπτώσεις φταίει η ανατροφή που πήραν από το σπίτι. Τι να το κάνω που τον μάλωσε τον μικρό ο πατέρας του; Αφού τον έφτασε σ' αυτό το χάλι, μετά τον μαλώνει κι όλα καλά...

Πάντως κι εμένα οι μαθητές μου έτσι είναι. Εκατό ώρες να του ησυχάσω, και πάλι, όλο και κάποιος θα μουρμουρίζει.

Χτες είχαμε και επεισόδια στο σχολείο. Είναι κάποιοι που έχουν μια κόντρα, δηλαδή ένας μαθητής και μια μαθήτρια, διαδίδουν ότι ένας άλλος μαθητής, ο οποίος ήταν αρραβωνιασμένος και έχει και παιδί, τα έχει με μια άλλη μαθήτρια. Ο αρραβωνιασμένος χώρισε, και λέει ότι είναι εξαιτίας των συκοφαντιών των άλλων δύο, τώρα δεν ξέρουμε αν είναι συκοφαντίες, πάντως δεν πέφτει λόγος στους άλλους, ό,τι κι αν έκανε αυτός. Τέλος πάντων, παλιότερα, για να εκδικηθούν τους δύο που διέδιδαν αυτές τις φήμες, τους έκαναν ζημιά στα αυτοκίνητα, και χτες ήρθε ο πρώην άντρας της μίας μαθήτριας (αυτής που διέδιδε τις φήμες), την ώρα που είχα εγώ μάθημα στην τάξη και άρχισε να ουρλιάζει ότι θα σκοτώσει την άλλη γιατί απειλεί κάθε μέρα τη γυναίκα του (την πρώην). Καλά, εμένα καρφάκι δε μου κάηκε, είπα σε κάποιον να φωνάξει το διευθυντή και πήγα εκεί πέρα και προσπάθησα να τους "ηρεμήσω" και καλά, για τα μάτια του κόσμου και μόνο, αφού ήταν προφανές ότι ο τύπος ήταν εκτός εαυτού και μπορεί να είχε πάρει και τίποτα. Ο διευθυντής ήρθε από μόνος του γιατί άκουσε τις φωνές, οι καβγάδες συνεχίστηκαν, κάλεσε αστυνομία και τελικά κάπως τους τα συμβίβασε.

Σας αφήνω γιατί ξύπνησε το αστέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Πάλι πέρασε η ώρα αλλά μπήκα να σας πω ένα γεια. Τα παιδιά κάνουν μασκούλες αερολίν ακόμα. Να δω πότε θα σταματήσουν να βήχουν. Πήγαμε στις κούνιες σήμερα και επειδή ο Πάνος έτρεχε και έπαιζε τον έπιασε ένας βήχας....ασταμάτητος :?:?:?:? Τον άκουγαν οι μαμάδες και έστριβαν. Σκέφτηκα εκείνη την ώρα ότι έχω πει πολλά για τις μαμάδες που βγάζουν τα παιδιά τους άρρωστα. Όμως ρε κορίτσια ο Πάνος βήχει κοντά ένα μήνα...δεν θα ξαναβγει το παιδί να παίξει; Δεν νομίζω να κολλάει πια.

Άννα Μαρία καλά τα θυμάσαι. Έτσι έκανα. Όμως, όταν αρχίσε τις κρέμες αποφάσισα να γυρίσω πίσω το νοσοκομειακό θήλαστρο γιατί δεν έλεγε να πληρώνω άλλο 50 ευρώ το μήνα από τη στιγμή που δεν έπινε γάλα όσο έλειπα στη δουλειά. Το δικό μου θήλαστρο έχει ψιλοχαλάσει και έτσι αποφάσισα να τη θηλάζω τα βράδια γιατί έτσι κι αλλιώς έβγαζα κάθε βράδυ με το θήλαστρο 230 ml κάτι που σήμαινε ότι θα χόρταινε και από το στήθος. Δεν αποφάσισα να αποθηλάσω γιατί ξύπνησε μια φορά. Απλά θεωρώ αρκετούς τους 8 μήνες και νιώθω την ανάγκη πλέον να αποδεσμευτώ. Έκανα μεγάλη προσπάθεια για να καταφέρω αποκλειστικό θηλασμό γιατί όπως ξέρεις γύρισα στη δουλειά στις 38 ημέρες. Αγωνίστηκα και τα κατάφερα. Είχα πει μέχρι 6 μήνες. Συμπληρώσαμε τους έξι μήνες και δεν ένιωθα έτοιμη να αποθηλάσω. Τώρα που κλείσαμε τους 8 μήνες όμως μου γύρισε η βίδα και είπα τέρμα.Θέλω πλέον να αδιαθετώ κανονικά, να παίρνω ό,τι φάρμακο και βιταμίνη θέλω χωρίς να το σκέφτομαι, να πίνω το κρασάκι μου, να κάνω το τσιγαράκι μου, να βγω κανένα βράδυ χωρίς άγχος κλπ κλπ κλπ. Για τα δεδομένα άλλων ίσως οι 8 μήνες να μην είναι πολλοί. Για μένα όμως που ξεπέρασα ακόμα και το στόχο μου είναι πολλοί και νιώθω καλά με τον εαυτό μου. Τελικά δεν της πήρε πολύ να θημηθεί το μπουκάλι. Σήμερα μόνο μπιμπερο το βράδυ. Καθόλου στήθος. Δικό μου γάλα όμως γιατί έχω ακόμα αποθέμα στην κατάψυξη. Τώρα για καμιά εβδομάδα θα την θηλάζω μόνο το πρωί και μετά θα κόψω και το πρωινό.

Τι ωραία που βρήκες τη γραφομηχανή! Κι εγώ τρελαίνομαι να βρίσκω παλιά πράγματα από τα οποία έχω αναμνήσεις!

Χριστίνα τρελάθηκα με τους μαθητές σου. Κυρίως με τον μικρό. Τι να πω; Αυτός στα 15 θα βαράει τους καθηγητές. Να τον χαίρονται οι γονείς του...Χαρά στην υπομονή σου που δεν τον έβαλες κάτω να τον πατάς αλύπητα :lol::lol::lol:

Κατερινάκι ίσως δεν πρέπει να πιέσεις άλλο την αδερφούλα σου με το θηλασμό. Αν δεν νιώθει καλά ψυχολογικά είναι επικίνδυνο να αγχωθεί κι άλλο. Εγώ στον Πάνο δεν είχα το ψυχικό σθένος να το παλέψω και όταν ξεκίνησα ξένο ένιωσα άλλος άνθρωπος..Για μένα σημασία έχει να ειναι η μαμά καλά. Πάνω απ' όλα το παιδί αλλά αν η μαμά δεν είναι καλά δεν θα είναι ούτε το παιδί...

Μάγδα τι ωραία που βγήκες με το γιόκα σου! Μου αρέσει πολύ να πηγαίνω για ψώνια με τον Πάνο. Εγώ πάλι αποφάσισα να αποθηλάσω πριν αρχίσουν τα δαγκώματα....

Κατερινάκι τα πάντα θέλουν ψάξιμο. Μερικά μαγαζιά δεν έχουν καταλάβει ότι έχουμε κρίση. Εγώ να σου πω την αλήθεια θεωρώ κουταμάρα να δώσει κανείς πολλά χρήματα σε ρούχα, λαμπάδες, κουτιά κλπ. Δίνω όμως σημασία στο σταυρό. Είναι κάτι που θα το έχει το παιδί για μια ζωή και καλό είναι να είναι καλός. Η νονα του Πάνου του είχε πάρει έναν τέλειο σταυρό 18 καρατίων και βαρύ, όχι τζούφιο. Τέλειος σταυρός.

Βάσω σε είδα στις φωτογραφίες που έχεις βάλει στη ομάδα. Πέρα από κούκλα φαίνεσαι και πολύυυ μικρούλα. Πόσο είσαι;;;;;Όσο για το Ιωαννάκι σου δεν έχω λόγια.Πανέμορφη!

Μάγδα κι εσύ είσαι μια κούκλα και ο γιος σου ΘΕΟΣ!

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια γεια σας και απο μενα!!!!Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω αλλα εχω μπει αρκετες φορες και διαβασα τα νεα σας!!!!Ελπιζω ολες να στε καλα!!!Ο Νικολας μου ξεκινησε φετος παιδικο και καθε βδομαδα ειναι αρρωστος ...Δεν ησυχασαμε καθολου !!!Οτι μικροβιο κυκλοφορει το κολλησαμε....Φιλια πολλα σε ολες και στα παιδακια σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλέ, πώς άλλαξε έτσι το μάμμυ; Είχε γράψει η Λένα ότι θα υπήρχαν αλλαγές, αλλά δεν είπε ότι θα ήταν κοσμογονικές αλλαγές! Πώς μας παρατάνε χωρίς σωσίβιο στα βαθιά; Έκανα μισή ώρα να βρω το θεματάκι μας. Αφήστε που μου έστειλαν καινούριο κωδικό, θέλω να τον αλλάξω και δεν ξέρω πώς. Ούτε και τα τικεράκια ξέρω πώς να τα επαναφέρω... Άντε τώρα να συνηθίσουμε...

Ανθή για τον Πανούλη που λες και το βήχα, δε γίνεται να τον έχεις κλεισμένο στο σπίτι ένα μήνα! Άλλωστε σε ανοιχτό χώρο ήσασταν, και σίγουρα δεν κολλάει πλέον!

Καλέ ξέρω τις δυσκολίες που πέρασες με το θηλασμό, ποιος δε θυμάται τους μαραθώνιους θηλασμούς του πρώτου καιρού; :) Αφού νιώθεις ότι είσαι έτοιμη για αποθηλασμό, καλά κάνεις. Εγώ δε θα ένιωθα ποτέ, αν δεν άρχιζε ο Αντρέας να αποθηλάζει από μόνος του, δηλαδή, όταν τον βάζω στο στήθος, να πιπιλίζει μόνο και όχι να πίνει γάλα. Είδες, δεν ήταν τίποτα το μπιμπερό τελικά!

Όλια πού χάθηκες εσύ βρε ψυχή; Καλά, έψαχνα το θεματάκι μας, κι όταν το βρήκα είδα τελευταία δημοσίευση από σένα και λέω "μπααααα, κανένα παλιό καφενεδάκι θα μου έβγαλε"!!! Περαστικά στο Νικολάκη!

Εμείς σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία, εν τω μεταξύ ο Αντρέας είχε ξυπνήσει από τις 6.20 και εννοείται ότι τον κρατούσα εγώ, μετά τον αφήσαμε στη μάνα μου και ήρθαμε σπίτι, και είπα να κοιμηθώ λίγο στον καναπέ. Ξαπλώνω στον καναπέ, ο άντρας μου: "γιατί δεν πας να ξαπλώσεις στο κρεβάτι;". Λίγη ώρα μετά: "θα βάλω τηλεόραση εγώ, γιατί δεν πας στο κρεβάτι;". Ανάβει την τηλεόραση, κάνει ζάπινγκ, την κλείνει. Λίγο μετά (κι ενώ με είχε πάρει ο ύπνος): "Θα μιλήσω στο σκάιπ με τον Χ φίλο μου, γιατί δεν πας στο κρεβάτι". Ε, μετά απ' αυτό πάει ο ύπνος...

Το μεσημέρι φάγαμε στη μάνα μου και το απόγευμα πήγαμε με την κουμπάρα μου οι δυο μας, και ο Αντρέας εννοείται, βόλτα στην παραλία. Κατεβήκαμε και στην άμμο και περπατήσαμε πλάι στη θάλασσα. Λίγο δύσκολο να σπρώχνεις το καρότσι στην άμμο, αλλά ωραία ήταν!

Καλέ, ξέχασα να σας πω: σήμερα φάγαμε την πρώτη φράουλα απ' τις φραουλιές μας! Φυσικά ήταν ήδη πάνω στο φυτό όταν το αγοράσαμε, αλλά στο σπίτι μας γινώθηκε!

Σας φιλώ κούκλες, ελπίζω να καταφέρουμε να βγάλουμε άκρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια δεν σας ξεχασα !!!Σημερα που αποφασισα να μπω να σας μιλησω βρηκα ενα καινουριο μαμμυ..Φιλια στον Αντρικο σου ..Φανταζομαι πως θα εγινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...