Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καθισε τοσο φρονιμος ο Βασιλης στο κομμωτηριο;;μωρε μπραβο!!το κολυμβητηριο τελειο!!!καλη αρχη!!!!καλα ,οταν κανουν ετιτηδες ζημιες....η Κωνσταντινα σε κοιταει στα ματια,κανει και τα χειλακια της καπως και καλα ''να για να μαθεις..''μια φορα πεταγε τα παιχνιδια της,και ακολουθησα την τακτικη σου,τα πηρα και της ειπα οτι τα πεταξα,τα εκρυψα βεβαια γιατι πεταξε το μισο δωματιο...χαχα Δεν βλεπω την Ινα,μια Μαριαντινα εχει καμια σχεση;; χθες ο συζυγος δεν συμμετειχε καθολου στο θεμα υπνος ,αν και με ζαλισε λιγο οτι δεν προεκειται να κοιμηθει και να παω να κατσω διπλα...ηθελε να του φτιαξω ποπ κορν και γι αυτο βιαζοταν..ωρες ωρες τι να του πω δεν ξερω!!!!

καλε ξεχασα να σχολιασω και τον μαθητη μας!!!κουκλακι ο Τασουλης με την τσαντουλα του!!!πως τα παει;του αρεσει;

Μαρακι πηγες τελικα στον γιατρο;;τι ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας.....

Τρέχω τρέχω και δε φτάνω....

Ξεκίνησα τις εξετάσεις για το πιστοποιητικό υγείας που θέλουν και έχω μπλέξει με το νοσοκομείο,ένα σωρό γιατροί να προλάβω να τα μαζέψω να περάσω από επιτροπή 13/05.Αλλά ζήτησα άδεια αύριο και θα πάω να κατασκηνώσω εκεί όλη μέρα να τελειώνουμε.

Πήγα Αλεξάκι χθες γιατρό μου πε αφού άντεξα χωρίς αντιβίωση 1 βδομάδα να μη πάρω τώρα δε θα βοηθήσει.fisiomer και θα αδείασει κάποτε η μύτη,ήδη σήμερα καλύτερα.Μετά πήγαμε βάλαμε εμβόλιο όλα καλά.Και μετά κούνιες.Από εκεί και τα βιντεάκια που σας έστειλα με τη θεόμουρλη κόρη που μου στειλε ο Θεός.Να σκαρφαλώνει στους δοκούς,στις κλειστές τσουλήθρες να τη χάνω....εγκεφαλικό μιλάμε....

Χαρουλίτα είδα τη κολυμβήτρια και μαθήτρια...Καλά τρελό ψώνιο καλέ με το σκουφί και το μακαόνι!Και στη τσουλήθρα με τη φούστα και το καλσόν... Το παιχνίδι παιχνίδι και η κοκεταρία κοκεταρία όλα και όλα...χα χα...Είναι κούκλα....καλή αρχή σε όλα!!!

Θερμαινόμενες είναι οι πισίνες που τα πατε ε;Εδω δεν έχει τέτοια συστήματα.Από 4 χρονών τα παίρνουνε μόνα τους δε μπαίνει γονιός.Και τόσο μικρά ρε κορίτσια δε κατουράνε στο νερό;Είναι 45 λεπτά χωρίς πάνα;

Μάγκυ καλή αρχή και σεις....Αχ ο γλυκούλης μου ο Billakos που κουρεύτηκε,και γαμπρός!Εγω χθες στράβωσα που δε θέλαν για πολλοστή φορά να μαζέψουμε με κοτσίδι τα μαλλιά από τα μάτια,με πήρε και η Φωτεινή και μου βαλε ιδέες για αφέλειες και έτσι όπως τις είχα στη μπανιέρα το βράδι χτένισα μπροστά και έκοψα ότι κατέβαινε μέσα στο μάτι...Ο μπαμπάς υστερίασε που θα τις έκανα αγοράκια αλλά βρήκαν κούκλες.Φωτίστηκε το πρόσωπο τους!Είχες δίκιο Φωτεινή.....

Αλεξ ωραιες πάλι οι κατασκευές σου όπως πάντα.Καλέ τι όνομα είναι το Μιλτιαδίνα πως στο καλο το γραφες;;!!!Ετσι θα το φωνάζουν κορίτσι πράμα;

Ελά για τα προσόντα μη χαλιέσαι όποιος αξίζει δε χάνεται.Εγώ από το 2002 που τελείωσα όλο αιτήσεις έκανα εως το 2008 που τελείωσαν οι προκυρήξεςις ούτε και γω ξέρω σε πόσους διαγωνσιμούς έκανα χαρτιά για πόσες εξετάσεις διάβασα,εφοριακούς,εκπαιδευτικούς,πολιτική αεροπορία,τράπεζα Κύπρου...Μετά 6 μήνες κάθε μέρα πήγαινα και σε ένα λογιστικό γραφείο σε ξενοδοχεία παντού και έδινα βιογραφικά.Αφού να φανταστείς στην εταιρία που είμαι τώρα ζητούσαν κοπέλα για να κόβει εισιτήρια και έστειλα βιογραφικό και έλεγα δε πειράζει καλη εταιρία είναι ας κόβω εισιτήρια για αρχή και αμα δουν την αξία μου και υπάρχει ευκαιρία θα τρυπώσω στο λογιστήριο.Φυσικά δε με είχαν πάρει τότε αλλά να που με τον ένα ή άλλο τρόπο έφτασα να μπω.Θέλει κυνήγι εντατικό.Από τότε ήθελε πόσο μάλλον τώρα που έχουν γίνει τόσο δύσκολα τα πράγματα.Εχε πίστη κάτι θα βρεθεί.Πολλές φορές είναι και θέμα συγκοιριών το πόσο ανοιχτά έχουμε τα αυτιά μας,το πόσο δεκτικοί είμαστε να κάνουμε υποχωρήσεις κλπ κλπ.Ελπίζω να με πιάνεις....

Μάγκυ δε πήρα φωτο από κομμωτήριο...με το γνωστό τρόπο τις έστειλες;;;;

Ο λογιστής έχει σκυλιάσει μιλάμε που φεύγω.Προσπαθεί να με κολλήσει στο τοίχο ρωτώντας με πράγματα που νομίζει ότι δε θα ξέρω περι δουλειάς,να με κάνει ίσως να νιώσω ότι δεν του είμαι απαραίτητα.Δεν έφερε ακόμα κανέναν ούτε βλέπω να φέρνει μέχρι να φύγω.Και καλά θα του τα δείξει αυτός να τα μάθει ο νεος όπως θέλει εκείνος και όχι όπως θέλω εγώ.Εμένα με συμφέρει αυτό βέβαια αλλά πάλι δε θέλω να φύγω και να τα αφήσω όλα στο κενό μετά από 10 χρόνια υγειούς συνεργασίας...Αχ πάλι γι αυτά μιλάω...μαλώστε με....

Μίτση έτσι ο Στεφανάκος με τα εμβόλια ε;Εμφανίζει παρενέργειες,πυρετούς και τέτοια;Με τον τέρμινθο τι έγινε;Υποχώρησε μόνο του;Μια γνωστή μιλούσαμε τώρα και μου λέει έβγαλε ο γιος της στο πιπί του κοντά 10 τέτοιους και θα πάει με ξυλοκαίνη να του τα αφαιρέσει ο δερματολόγος.Είναι λέει κολλητικό και δε το λέει στον παιδικό ότι το χει το παιδί της γιατί από εκεί το κόλλησε από κάποιο άλλο παιδάκι.Οπως δηλαδή δεν ενημέρωσε η άλλη μάνα έτσι να μην ενημερώσει και αυτή...Αδιανόητο μου φάνηκε αλλά τι να της πεις....

Κορίτσια δε φτιάχνω τίποτα για Πάσχα το αποφάσισα ούτε κουλουράκια ούτε αυγά ούτε πίτες τίποτα...Θέλω 6 μέρες που θα κάτσω να χορτάσω τα παιδάκια μου ξεκούραστη να φωτοσυνθέσουμε ήλιο,να λιώσουμε στις κούνιες,ανεμελιά καροτσάδα ποδηλατάδες να ηρεμήσω σωματικά και ψυχικά.Πέρασα λούκι...Οι δικοί μου θα λείπουν θα μαστε μόνοι.Φωναξα γυναίκα να μου κάνει παντζούρια βεράντες σκάλα από βδομάδας να βάλουμε έξω πλέγμα τη κούνια να κλαδέψουμε να καθαρίσουμε ακάλυπτο μέχρι εκεί οι δουλειές...τέλος.... relaxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας. Τι μου κάνετε;

Η μάνα μου έβαλε σκοπό της να με ξεκάνει. Από την Τρίτη όλο καθαρίζουμε και τελειωμό δεν έχει. Ευτυχώς τελείωσαν κάποιες δουλειές (μπαλκόνια, παράθυρα, κουρτίνες) που είχαν καιρό να γίνουν.

Κουρεύτηκε ο Αλεξ. Μη φανταστείτε καρφάκια αλλά τύπου καπελάκι. Φυσικά άλλο κουρεμα είπα στην κομμωτρια άλλο έκανε, αλλά δεν πειράζει.

Η μικρή θα γίνει πολύ γλωσσού , όλη την ώρα είναι "αταταταμαμαμαααα" και μόλις βρει ευκαιρία ρίχνει και καμιά στον Αλεξανδρο.

Μαρία τι ταρζανάκι έκανες καλέ; Πως ανεβαίνει έτσι στα σκοινιά και τις γέφυρες; :lol: Ποιος παιδότοπος είναι; Το passagio;

Μεγάλη βλακεία αυτό το πιστοποιητικό, έχω βγάλει και το θεωρώ μεγάλο χάσιμο χρόνου. Τρως και την ακτινοβολία σου άδικα. Eντωμεταξυ οφθαλμίατρος και ψυχιατρος ηταν υποθεση του ενός λεπτού. Ελπίζω να ξεμπέρδεψες και να περάσεις επιτροπή.

Για το λογιστή σας τι να πω, του χάλασες την ηρεμία του, άντε τωρα να βρει άλλον, να τον εκπαιδεύσει κλπ γι'αυτό και τα μουτρα.

Μεγεια το μαλλάκι των μικρών. Σιγά καλέ ο μπαμπάς μη του ασχημυνεις τις κόρες του, μαλλιά είναι θα ξαναβγουν.

Το κρεμαστο της Αλεξ γράφει "Μιλτιδια" όχι Μιλτιαδίνα, αλλά και πάλι μη με ρωτησεις από που βγαίνει. Θα μας διαφωτίσει η Αλεξανδρα όταν μπει.

Την Κυριακή για που σκέφτεστε να έρθουμε να σας απολαύσουμε; Πάντως το Καρακόνερο δεν με ξετρέλλανε. Ίσως Ιαλυσό;

Αααα μην το ξεχάσω το καβαλέτο ήρθε!!!! Και σήμερα θα έπαιρνε ο Τ δαχτυλομπογιές, κιμωλίες, μαρακδόρους κλπ από του Μακρή οπότε μια από τις μέρες του Πάσχα που θα κάθεσαι θα έρθετε προς τα εδώ και θα αφησουμε τους μικρούς μας Πικάσο να δημιουργήσουν!!! Μόνο να προσέχουμε τη Χρυσάνθη μην μας κάνει σκατοκουλουράκια!!!χαχαχα

Χαρά καλή αρχή στο κολυμβητηριο. Δεν έχω καταλάβει ξεκινήσατε παιδικό;

Ρούλα πως του φαινεται του μικρού ο παιδικός; Προσαρμόστηκε;

Αλεξανδρα αλήθεια περιμενεις βοήθεια από τον αντρα σου για τον υπνο της μικρής;;; Εγω μια μερα δεν αντεξα και τον εδιωξα γιατι προσπαθουσα να κοιμησω τον Αλεξ και όλο ζητουσε τον πατερα του και όταν πηγαινε εκεινος επαιζαν. Ε του λεω αυτη τη δουλεια θα κανουμε; Του ειπα να φυγει για λιγο και μολις κοιμηθηκε ο μικρός τον πηρα τηλεφωνο να γυρισει. Και το μέλι την πειράζει; :roll: Κριμα.

Μάγδα από τέτοια σκηνικά σαν του Βασιλάκη με το νερό με τον Αλεξ έχουμε πολλά. Πάντως βλεποντας σε στις φωτογραφίες ούτε θα το πίστευα πόσο Γκεστάπο γίνεσαι με το θέμα της πειθαρχίας. Βρε μάλλον έχει και άλλο μηνυμα για να μην φεύγει ο ταχυδρόμος!!Μεγεια το κουρεμα. Γουάου ενυδρείο η νονά. Μεγεια.

Είπε η Μάγδα για τη Φουφου και μου ήρθε φλασιά ότι την Πρωταπριλιά ήταν τα γενέθλια της Στελλίτσας της. Ντροπή να την πάρω ένα μηνα μετα να ευχηθώ. Πάντως εχει μπει στο καινουριο μαμμυ γιατι ειδα αποδεχθηκε αιτημα φιλιας. Οπότε Κατερινακι οταν ξαναμπεις Χρόνια πολλά για την κορούλα σου.

Μητση ψηλωσε το μαναρακι σου και ξεμεινες απο ρουχαλάκια; Τι σκας καλοκαιρι ειναι θα του τα φορας ψαραδικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρωί πήγαμε για ψώνια,πήρα 1 παντελόνι πολύ προχω,ροζ-φουξ με άσπρο πουά MaxMara,οταν το πήρα σκεφτόμουν τη φάτσα της Φωτεινής!!!!

Διαβαζω και εγω και λεω ααα ωραιο παντελονακι πηρε στη Δημητρούλα!!!! και μετα μου ήρθε η κεραμιδα ...

Η Μιμη μας έμεινε,

Καλα μωρη για την αφεντομουτσουναρα σου βρε πουρό πήρες φούξια παντελόνι;;;;; Και μετα μου λες ότι ηταν τσιρκολικια αυτα που πηρα στις διδυμουλες, αει χασου τρελή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια γελασα πολυ ρε φωτεινουλα με το γκεσταπω σου

λεω που λες φιλεναδα να παιξει να λυσαξει !!!!

αλλα θελω καλους τροπους ειναι το ευαισθητο σημειο μου δεν μπορω τα κακομαθημενα παιδακια με τιποτα

παιζει κ μενα με νερα ολο το σπιτι ποτιζει αλλα οχι να με κοιτας πονηρα κ να μου το πετας καταμουτρα γιατι ετσι γουσταρεις

κατα αλλα μια ησυχια σημερα θα παω να ψωνισω στη βαφτηστηρουλα λεμε για εκπτωτικο χωριο ο αντρας μου θελει να παει θαλασσα

δεν σας ειπα χτες γυρναγα απο τη δουλεια κ τη βλεπω εκεινη την ωρα γυρναγαν τα καμαρια μου απο θαλασσα 7 η ωρα το χε ξεβρακωτο με το μαγιο ελπιζω να μην το πουντιασε δε νιωθουν οι αντρες καθολου βρε παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε δεν ξερω αν θα ρθει μαζι μας ο γαιδαρος η θα παει αντεος κ ωραιος για μπανιο κ εγω θα τρεχω μονη με τα πιτσιρικια για λαμπαδες τεσπα αυριο θα παω κ εγω για μπανιο συνηθως ξεκιναω 1 μαιου αλλα νομιζω οτι ηρθε ο καιρος εχει χαρα θεου 18 βαθμους η θαλασσα χτες ειχε..

κ εμενα σαν καπελακι καπως τα κοψε του πανε πολυ εκει θα τον πηγαινω γιατι η κομμωτρια ηταν σουπερ μιλαμε ολο ρωταγε οκ κ σας αρεσουν αρα βγηκαν οπως τα θελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα θεα η κοκετα μας κ στον παιδικο κ στο κολυμβητηριο εμας εκει τα πιτσιρικια φωτεινουλα οσα δεν εχουν βγαλει εντελως την πανα καλη ωρα ο βασιλης που ναι σε μεταβατικο σταδιο ακομα φορανε κατι αδιαβροχα μαγιο σαν παμπερς..

μεγεια κ τα νεα σας ψωνια

μαρακι μην περιμενεις κατανοηση απο το αφεντικο η τον λογιστη οπως και να χει χανουν το κελεπουρι τους κ οσο να ναι στριμωχτηκαν αντε καλα ξεμπερδεματα με γιατρους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας κούκλες όμορφες....

Καλά Φωτεινή ρίχνω γέλιο με τα σχόλια σου για το πουά φουξ παντελόνι της Χαράς...Γεια σου ρε Χαρά με τα ωραία σου,δε κολλάς πουθενά...Πόσο θα θελα να σε γνωρίσω και από κοντά.

Σήμερα θα πάμε στο βαπτιστικό τώρα το απόγευμα.Αυριο Φωτεινή πάμε Ιαλυσό δεν έχω πρόβλημα.Ξέρεις,εμείς νωρίς ξεκινάμε.Πάμε κανά Costa Mare και μετά δίπλα στις κούνιες.Ναι passagio τα κανε τα ανδραγαθήματα η Δήμητρα.Τη μέρα του εμβολίου που είχες πάρει και τηλέφωνο.

Είδα στο στέκι ένα πίνακα και μαγνητικό και γραφής με μαρκαδόρους που έχει ενσωματωμένο θρανιάκι στα 60€.Αλλά μου πε η κοπέλα να μη τους το πάρω από τώρα λίγο πιο μετά.Μιλάμε έχω ενθουσιαστεί με τα παιχνίδια εκεί,είναι όλα τόσο πρωτότυπα και οι ιδιοκτήτες τόσο καλοί να σου δείξουν τι κάνει και τι δε κάνει για την ηλικία τους.Τώρα βλεφαριάζω μια ταμειακή μηχανή με μικρόφωνο και συρτάρι για δώρο Πάσχα ή αργότερα.Από Μ.Πέμπτη μέχρι Λ.Τρίτη θα κάθομαι,οπότε κάποιο πρωινό θα κάτσει να έρθουμε.Δε ξέρω αν μόνη και με τις δυο στο αμάξι την παλέχω αλλά θα μου άρεσε.Ισως και Μ.Πέμπτη γιατί όχι,τι να κάνουν και αυτά τα κακόμοιρα εδώ μέσα.

Πήγα χθες κόρες για το πιστοποιητικό στις 09,00 και τελείωσα 13,40.Φρίκαρα τελείως με την ανοργανωσιά,την ανευθυνότητα των υπαλλήλων το δε βαριέσαι αδερφέ.Ενα νοσοκομείο Lux εξοπλισμένο με αίθουσες μηχανήματα εξειδικεύσεις και το προσωπικό άφαντο,κακότροπο.Περίμενα να παραλάβω την ακτινογραφία στα επείγοντα ερχόταν κόσμος με σπασμένα πλευρά,πόδια και έναν άνθρωπο να βγάλει τη ρημάδα την πλάκα δεν είχε.Αναγγελίες στα μεγάφωνα και ο υπεύθυνος πουθενά.Πήγα να πάρω τις αιματολογικές και ήταν μια Αλβανίδα καθαρίστρια και λέει έλα ψάξε στο κουτί πάρε όποια θες δε ξέρω να διαβάζω.Πάω μετά για σφραγίδα με βλέπει ο προιστάμενος λέει περίμενε...και παίρνει εκεί μπροστά μου να κανονίσει τις βάρδιες των αργιών!Μπαίνω στο ασανσερ με μια σε φορείο που την πήγαιναν χειρουργείο και μένει το ασανσερ 1 μέτρο κάτω πριν ανοίξει η πόρτα.Εγώ είχα τη δυνατότητα να πηδήξω,τη χειρουργημένη ποιος θα την έβγαζε;;;;Και ο τραυματιοφορέας να της κάνει πλάκα...έ αφου βγήκες από το χειρουργείο λεει τι φοβάσαι μη μείνεις στο ασανσέρ;;;Πάω στον οφθαλμίατρο είχε κόσμο πανικός λέω στη βοηθό ότι θέλω μια υπογραφή μόνο,γυρίζει ο γιατρός με κοιτάει,μου λέει φοράς γυαλιά;Όχι του λέω.Καλά λέει βάλτης μια τζίφρα.Πάω στη παιδίατρο να μου υπογράψει το χαρτί για λογοθεραπείες ενώ είχε τη δυνατότητα μου λέει έλα τη Δευτέρα να το κάνει η διευθύντρια.Μας της λέω δε μπορώ να παρω πάλι άδεια από τη δουλειά μου και μου λέει τι να σου κάνω και γω δε βάζω υπογραφή.Πάω τέλος στο ψυχίατρο.Ένας διάδρομος φίσκα ανθρώπους ταλαίπωρους που περιμέναν για αντικαταθλιπτικά.Στεκόμουν 1,30 ώρα,που να ζητήσω να καθήσω γυάλιζε το μάτι τους.Μπάινω μέσα με βλέπει,του εξηγώ ότι είναι για πρόσληψη στο δημόσιο και μου λέει κοπέλα μου για να δέχθηκες τέτοια εποχή να πάς στο δημόσιο είσαι τρελή για δέσιμο τι θες να στο βεβαιώσω κιόλας;;;;Εκανε και χιούμορ τρομάρα του,δεν ένιωθα τη μέση μου από την ορθοστασία.

Αφού μάζεψα όλη τη χαρτούρα πάω να τη καταθέσω μου λέει 13/5 η επιτροπή.Της λέω τότε θα πάρω το χαρτί.Ε κοιτα μου λέει αν είστε λίγοι ίσως προλάβω να το φτιάξω αν όχι θα περιμένεις,αφού πρώτα μιλησε στη κόρη της στο τηλέφωνο φυσικά για τις αναλογίες αλευριού και ζάχαρης που θα βάλει στα κουλούρια της.Και ο κόσμος ουρά από έξω.....Που πάμε ρε που πάμε;;;;;Αν εμείς οι ίδιο δε κάνουμε την αλλαγή πως μιλάμε συνέχεια για αλλαγή και βελτίωση;;;;Μα καλά τόσο απογοητευμένοι είναι όλοι που κανείς δε κάνει σωστά τη δουλειά του;;;Εγώ μισή ώρα να αργήσω να εξυπηρετήσω κάποιον που θα έρθει στο γραφείο θα μου κάνουν παρατήρηση,αυτοί έναν προιστάμενο δεν έχουν να τους τρίξει τα δόντια.Να μου πεις και οι προιστάμενοι χειρότεροι είναι.

Sorry Χαρουλίτα δε ξέρω πως δουλεύουν εκεί τα δημόσια νοσοκομεία και τι νοοτροπία υπάρχει στους δημόσιους λειτουργούς αλλά εγώ έχασα πάσα ιδέα χθες,απογοητεύτηκα τόσο πολύ από το σύστημα υγείας μας και ΄σίγουρα δε θα ναι μόνο εκεί τα στραβά αλλά θα επεκτείνονται και σε όλο το δημόσιο.Νοικοκύρεμα χωρίς θυσίες δε γίνεται...και δυστυχώς με προβληματίζει και με στεναχωρεί ότι νέοι άνθρωποι μόλις ακούνε ότι μπήκα στο δημόσιο μου λένε α ζωάρα...εκεί θα σαι ρέκλα...Να μου πεις εσυ θα αλλάξεις το κόσμο;;;όχι σίγουρα δεν έχω τη δύναμη να το κάνω και ίσως και γω μπαίνοντας δω την αδικία και την εκμετάλλευση και πω και γω θα προσφέρω όσο χρειάζεται αλλά από κάπου πρέπει να γίνει η αρχή.

Αν με ρωτούσες για την ιδιωτικοποίηση του νοσοκομείου σήμερα...που είδα τα πανό από έξω που διαμαρτύρονται οι εργαζόμενοι θα σου έλεγα ναι ρε με τα χίλια να γίνει ιδιωτικό να ξεσκαρτάρει η σαβούρα να δουν μετά αν μπορούν να ξύνονται ή να ταλαιπωρούν τον κοσμάκη.

Σας ζάλησα αλλά φόρτωσα από χθες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριω θα τα πουμε σιγουρα αυριο.

Σχολιαζω αργοτερα γιατι τωρα θα παω γενεθλια.

Ανοιξα αυτό:

http://mammyland.com/showthread.php/21164-%CE%A5%CF%80%CE%AD%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82!!!

Αλλά βλεπω οτι δεν μου το βγαζει στα νεα θεματα, γκρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα το μπόυκωμα με τα συμπτώματα του ατονίες ζαλάδες καλά κρατεί.Περίοδος άφαντη από 11 Μάρτη αλλά με τόσο στρες το καλοκαίρι βλέπω να ξανάρχεται.Μέ επιασε και η μέση μου.Ξαναέβγαλα άσπρες τρίχες μέσα σε 40 μέρε που τα βαψα.Νιώθω ότι πέρασα μεγάλο λούκι,είναι και τόσα γραφειοκρατικά που πρέπει να γίνουν είναι και ο φόβος τους άγνωστου και της σωστής απόφασης ακόμα που δε με αφήνουν να χαρώ την αλλαγή αυτή στη ζωή μου.

Χθες η μάνα μου τους ψώνισε πεδιλάκια άσπρα καλά και το ένα ήταν μεγάλο και πήγαμε με το καρότσι μαγαζιά το αλλάξαμε,μετά κούνιες και όταν γυρήσαμε είχε έρθει το παιδί μου έμενε από κάτω μας που μετακόμισαν Καναδά και αφού κοιμήθηκαν οι κόρες παραγγείλαμε πίτσα και αράξαμε στον Ολυμπιακό.Ακόμα δε κατάφερε να πάρει την αδεια παραμονής του,το καλοκαίρι κλείνει 2 χρόνια που μετακόμισαν εκεί.Γραφειοκρατία λέει και στο Βανκούβερ οπότε μένει σπίτι και προσέχει τη μικρή.Μπούχτησε λέει λίγο,λογικό άντρας πράμα μαγειρεύει μαζεύει νταντεύει αλλά όλα καλά.Ξεκίνησαν και προσπάθειες για αδερφάκι.Δε θα ρθουν καλοκαίρι.Και τώρα ήρθε μόνος γιατί η μαμά θα πήγαινε Χαβάη σε οικογενειακό γάμο.

Σήμερα πήγαμε στο μαγαζί του παππού,αλλά δε ξαναπάω έχουν γίνει ζήτουλες οι κόρες μου.Πήγαν δίπλα στα καθαριστικά ΄τους γέμισαν τις τσέπες ζελεδάκια,πήγαν δίπλα στο φούρνο τους έδωσε η κυρία ψωμάκια,μετά ήρθέ ένας φίλος του πατέρα μου που ξέρει ότι πάμε τα Σάββατα τους κρατούσε kinder.Ε έλεος λέω...Και όταν λέω μη δίνετε...δε χαμπαριάζουν παιδιά είναι λέει....

Η Δήμητρα για γλυκό ξεχνάει και τις ντροπές και τις αναστολές.Πιάνει και τη Χρυσάνθη από το χέρι να χει σύμμαχο και λέει:"Ελα Τιτάτη πάμε πάρουμε καραμέλες".....Εχει γίνει αυτή μια.....Μια λέξη λες 10 σου αντιγυρίζει....Και πολύ του σκαρφαλώματος του τρεξίματος ησυχασμό δεν έχει,σούστες έχει όχι μυες.

Καλά να ναι.

Φτιάξαν στο σχολείο αυγοθήκες χθες με τα ονόματα τους και βάψαν αυτές τα αυγά.Μια ομορφιά τι να σας λέω....Τα κρατούσαν και με καμάρι!!Μισή ώρα έτριβα με ασετόν τα χέρια της Χρυσάνθης να φύγουν οι κοκκινιές...

Μάγκυ χλύδα το κολυμβητήριο...Καλή αρχή!Αντε βάλε εκεί το t-shirt που μου θελες και μαγιό....μάνα πράμα.Καλέ μπάνιο από τώρα;;;Εγώ αν δε μπει Ιούλιος δε την ευχαριστιέμαι τη θάλασσα αν και προ τέκνων και μεις 20 Μαίου ξεκινόυσαμε.Επιασε απότο μα η ζέστη.

πω πω παρλαπίπας έγινα...διώξτε με καλέ διώξτε με...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωετινήηηηηηηηη είσαι λεβεντιά μπράβο για τη πρωτοβουλία να δημοσιοποιήσεις το blog της χρυσοχέρας γιατί έτσι low profile που είναι αν μπορούσε θα το χε κάνει και σμίκρυνση στην υπογραφή της για να μην πιάνει χώρο.... Ευγε...άξια!

Και γω Αλεξ μπορώ να σου ανοίξω profil στο facebook να βάλουμε εκεί τις δημιουργίες σου αν δεν κατέχεις πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μαρακι γελασα με τις περιγραφες οσο δεν παει για κλαμματα ειναι

αλλα οπως τα λεγες ααααχ

περιμενω να ξυπνησουν τα τσουπρια να τα παρω ολα μαζι για ψωνια ο συζηξ στην κοσμαρα του θα παει για βουτια

ναι μαρακι εγω ειμαι ψαρι καλε εξου κ ο υιος δεν κρυωνω εχω τετοιο κολημα με τη θαλασσα που αν δε βγαλω λεπια δεν βγαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε φιλεναδα κλαιω τα λεφτα που θα σκασω για ολοσωμο μιας κ ουτε εχω παρει ποτε

Για να χα ενα θα πρεπει να παρω ενα καινουριο

φοραει μπικινι για να μην μενει μετα η κοιλιτσα μου με το βρεγμενο μη μου πεις να αλλαζω μαγιο βαριεμαι τρελα τεσπα μπικινι θαλασσα καλογριεξ με μπλουζα στην πισινα χαχα

ειναι πολυ χλιδα γενικα εκει σπα κομωτηρια γυμναστηριο ενα οικοδομικο τετραγωνο

βασικα ηταν το μονο που χε απογευματα γιαυτο πηγα ολοι με πορσε κ τετοια σκανε αστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγεια κ τις χειροτεχνιες

ξεπεταχτηκε χτες ειδο το βιντεο ο β κ μου λεει ο βασιλης α η δημητα!! Καλε τη μνημη εχουν πια;;;;;

αλεξ που σαι να δεις σε κανε διασημη η τασσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ρο ο β ποτε το λεει ποτε οχι εχει πολυ πλακα!!!!

ο βασιλης εβαλε μεσα στο ενυδρειο μικρα παιχνιδακια μια ωρα εβγαζε να παιξει λεει ο νεμο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμουνται κ εγω θελω βολτααααααα κ ψοφησα κ στη δουλεια σημερα

χαρα κ εγω δασκαλο θα χω στην πισινα με κορμι θανατηφορο αλλα απο φατσα βαθμο εξι θα βαζα χαχα

ομορφος ειναι ο πρακτικαριος μας χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες.Τ ο ξερω χαθηκα αλλα τι να κανω,τρεχω και δεν φτανω.Ασε που προσπαθησα να μπω δυο μερες πριν και ενω διαβαζα δεν μπορουσα να υποβαλλω απαντησηX(Κατα τ'αλλα ξανα αρρωστη,τα νευρα μου τσαταλια φετος!!!Λαρρυγιτιδα αυτη τη φορα στη συλλογη μου,δεν βγαινει η φωνη μου και ειχα και γενικη εφημερια την Τεταρτη,να προσπαθω να συννενοηθω με κουφους παππουδες και να μην βγαινει λεξη.Αλλα ας τα παρουμε απο την αρχη τα νεα της εβδομαδας....

Την προηγουμενη Κυριακη,οπως ειδατε απο τις φωτο,πηγαμε να γνωρισουμε το καινουριο μας σχολειο.Ειχε open day για το κοινο,κανανε την γιορτη της ανοιξης.Μιλαμε η μικρη ξετρελλαθηκε,με τη δασκαλα κολλησε αμεσως,μα το ηξερα εγω,μου εβγαλε κατι πολυ θετικο.Οταν φυγαμε μετα απο 2 ωρες εκλαιγε απαρηγορητη και την αλλη μερα νομιζε οτι θα παμε παλι!!Το καλο ειναι οτι ενθουσιαστηκε και ο μπαμπας μας που ειναι δυσκολος γενικα,βρηκαμε και γονεις που εχουν ηδη τα παιδακιοα εκει φετος και μας δηλωσαν πολυ ευχαριστημενοι.Το ενα ζευγαρι δε,μας ειπε οτι αρχικα την ειχαν γραψει αλλου τη δικια τους αλλα μετα την αλλαξαν και ειναι πολυ ευχαριστημενοι,και μας τονισαν οτι μπορει να εντυπωσιαζουν οι εγκαταστασεις αλλα αυτοι μας μιλουσαν για τις δασκαλες που ειναι καταπληκτικες.Ανυπομονω να αρχισουμε γιατι με τους παππουδες εχει γινει καραμουλαρα!!!!Φωτεινη,απο Σεπτεμβρη θα αρχισουμε απλα καναμε προεγγραφη για να κατοχυρωσουμε τη θεση αφου εχουν αυστηρα 40 θεσεις.

Την Δευτερα,ηλθαν η μανα μου,ευτυχως τα βρηκαμε,σαν πουλακια καθονται αφου ειπαν και στην αδελφη μου οτι εχω δικιο.Αν και αργησα να φυγω απο τη δουλεια,χαμος...κλεινουμε παλι 6 μηνες απληρωτοι!!!!Λενε παλι να αρχισουμε κινητοποιησεις.Αυτη τη φορα ψηφισα κατα τουλαχιστον μεχρι το Πασχα ,θα λενε παλι οτι το κανουμε για να λουφαρουμε τις γιορτες.Και ποιον νοιαζει αληθεια που με τοση δουλεια θα κανω Πασχα απληρωτη????????Παντως εχουν αγριεψει τα πραματα.

Την Τριτη πηγαμε κολυμβητηριο,αυτη τη φορα μπηκε με τον μπαμπα για αυτο και τραβηξα εγω το υλικο,μιλαμε παλι εκλαιγα.Μα εχει γινει ολοκληρο ανθρωπακι το σπορακι μου,να κολυμπαει μονη της με το μακαρονι απο το 2ο μαθημα!!!!Στο αλλο μαθημα αρχιζουμε και βουτιες!!!Θα μπω εγω δεν το συζητω,πολυ μου ελειψε που δεν μπηκα αυτη τη φορα...

Την Τεταρτη ειχα γενικη εφημερια.Την Πεμπτη γυρισα στη μανα μου και το απογευμα ηλθε και ο αντρουλης πηγαμε ψωνισαμε στη βαφτηστηρα και μετα καφεδακι στην πλατεια,ηλθαν και οι δικοι μου και η ξαδελφη μου με τον αντρα της.Η Δημ κλασσικα δεν μαζευοταν,ειχε βγαλει τις μπαλαρινες και περπατουσε ξυπολητη στον παζοδρομο και οι λοιποι συγγενεις γελουσαν ,το βρηκαν πολυ χαριτωμανο....εγω παλι εβγαζα καπνους απο τα αυτια αφου και να θελα να φωναξω δεν μπορουσα!!!

Εχθες,και ενω ειχα κανονισει να παω κατ'ευθειαν μετα τη δουλεια για να τελειωνω με δωρα για κουμπαρους με παιρνουν οι δικοι μου και μου λενε εβγαλε παλι εξανθηματα,λεω πρηστηκε παλι?Δεν ξερω μου λενε!!!Καλα εγω εκει ειμαι?Εσεις την βλεπετε!!!Ζιρτεκ δωσατε?Οχι να δωσουμε???Ελεος θα με καραφιασουν δηλ αυτοι οι ανθρωποι,παθαινουν κριση πανικου!!!Τελικα πηγα απο το σπιτι,της εδωσα ζιρτεκ,δεν ηταν για κορτιζονη αυτη τη φορα,οχι οτι φυγανε αλλα δεν εξαπλωθηκαν τουλαχιστον.Καλα το τι γκρινια τρωω γιατι δεν μπορει να φαει τα απαγορευμενα!!!!Αλεξ σε νοιωθω!!!!

Μετα πηγα αγορα ,πηρα δωρο για τη νονα μας,πηγα Παρουσιαση αρχικα για πασχαλινη πιατελα,αλλα τελικα ειδα κατι σουπερ σαλατιερες με πιαστρες σε κατι τελεια χρωματα και της πηρα σε τυρκουαζ,θα παρω και τσουρεκακι και οΚ.Μετα ψωνισα για την κουμπαρα που εχω παντρεψει(εχουμε το εθιμο,ωσπου να κανει παιδι και να το βαφτισω να παιρνω δωρο και λαμπαδα σε αητν).της πηρα ενα ζευγαρι μπαλαρινες και λαμπαδα.Πηρα μια καμπαρντινα στην μικρη δωρο των δικων μου για το Πασχα να την βαλουμε στην Ανασταση με το φουστανι μας και πηγα παρελαβα την μικρη και ηλθαμε σπιτι,κατσαμε λιγο αυλη με τους γειτονες γιατι ειχε τελειο καιρο,ξερη επεσε.

Σημερα ο μπαμπας μας εκανε τις αυλες και εμεις πηγαμε τζαμπο για να τελειωσουμε τις αγορες μας.Πηρα αυγο και μια Barbie για τη βαφτηστηρα,της εχω παρει και φουστανι και μια τελεια χειροποιητη λαμπαδα με μια υφασματινη κοκκινη πουα πεταλουδα,πηρα κατι πασχαλινα για την κουμπαρα μου,τη μαμα της δηλ,εννοειται κατι ηθελε και η δικια μου,πολοι με τις πριγκιπισσες...μετα πεξαμε στις ουνιες και μαζευτηκαμε στις 2.Ο μπαμπας ειχε λαμπικο τα παντα,οποτε φαγαμε μπανιαριστηκαμε και τωρα ξεραθηκε,πηρε και ζιρτεκ......

Μολις ξυπνησουν θα παμε στη βαφτηστηρα τα δωρα και θα φαμε,παντα η κουμπαρα μου κανει κανονικο τραπεζι οταν περιμενει τη νονα!!!Δεν μπορω να πω κουβεντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν αρχισω το σχολιασμο ,που μαλλον θα μεινει για το βραδυ...δραττομαι της ευκαιριας να πω μερικα πραματα,γιατι Μαρια δεν σου κρυβω οτι μολις ειδα την δημοσιευση σου ,μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι.

Και σιγουρα δεν ειμαι εγω αυτη που θα υπερασπιστω ολο το δημοσιο τομεα και σιγουρα επιορκοι και τεμπαληδες υπαρχουν παντου...αλλα σιγουρα ο ελληνας εχει τις παροχες που του αξιζουν .Γιαι ειμαι σιγουρη οτι αγανακτισες με τις υπηρεσιες του νοσοκομειου σας ,οπως ειμαι πολυ πιο σιγουρη οτι δεν σου περασε απο το μυαλο στιγμη οτι αυτο το προσωπικο δουλευει πια οικοθελως!!!!!Και πολλα κανει κατα την γνωμη μου.

Δεν ειδα ποτε κανεναν "αγανακτισμενο "πολιτη να ειναι διπλα μας τη στιγμη που 6 μηνες ειμαι απληρωτη και εξακολουθω και πηγαινω εκει,ξενυχταω,δεν παιρνω τα νομιμα ρεπο μου,χανω την αδεια μου λογω ελλειψης προσωπικου.Γιατι ακομα και οταν ξεκιναμε μια κινητοποιηση ο "παρτακιας" Ελληνας αγανακτει που δεν μπορει να γινει η δουλεια του και οχι αν θα καταρευσει το συμπαν.Δεν ειδα ποτε κανεναν να διαμαρτυρεται που στις ενταντικες αναλογει μια νοσηλευτρια σε 6 ασθενεις ,τη στιγμη που η αναλογια ειναι 2:1 και που οι κοπλες αυτες ειναι απληρωτες τις υπερωριες και τα βραδινα τους 6 μηνες!!!!Ειμαι σιγουρη οτι δεν σας περναει καν απο το μυαλο ποσο δυσκολο ειναι να στρωνεις το κρεββατι ενος διασωληνωμενου ασθενη και ομως αυτες εξακολουθουν και το κανουν απληρωτες....ε.αν σας πειραζει που δεν χαμογελαμε πια δεν θα απολογηθουμε κιολας.

Και μην μου λες για ιδιωτικοποιησεις...αν θελετε να γινουμε ΗΠΑ ευχαριστως γιατι εγω θα παιρνω 6000 ευρω το μηνα,αλλα να ξερετε οτι την πορτα των νοσοκομειων δεν θα την περναει ουτε ενας ανασφαλιστος και στην σημερινη Ελλαδα ξερω πολλους ανασφαλιστους λογω της υψηλης ανεργιας,ας μην μιληση για τους μεταναστες που θα πεθαινουν αβοηθητοι και η χολερα θα ειναι μια πραγματικοτητα στη συγχρονη μπανανια.

Να ματωσουμε Μαρια,αλλα ολοι οχι μονο εμεις!!!Γιατι και εσενα σε ενοχλησε που δεν σου υπεγραψε η συναδελφος το χαρτι,ενω ειχες παει χωρις ραντεβου,χωρις να κανεις αιτηση με αριθμο πρωτοκολου στο γραφειο του πολιτη και να ελθει το χαρτι στο σπιτι σου,γιατι αυτη ειναι η κανονικη διαδικασια και πως να γινει αν θελουμε α αλλαξουν τα πραματα πρεπει να τις σεβομαστε γιατι καποια χαρτια τα υπογραφουν μονο οι διευθυντες.Λυπαμαι ομως που στολεω αλλα και εσυ μονο για το πως θα εξυπηρετηθεις πλαγιως σκεφτηκες και εκπλησσομαι κολας που αγανακτεις,που επειδη σε βολεψε εκεινη την ημερα επρεπε να εξυπηρετηθεις κιολας!!!!Αν ειχες δουλεια στην εφορια δεν θα επαιρνες αδεια απο τη δουλεια σου,στο νοσοκομειο γιατι δεν ισχυει το ιδιο,λες και ειμαστε εκει για να αφηνουμε τους ασθενεις και να γινομαστε γραφιαδες!!

Αλλα ας μην μεινουμε μονο στην υγεια,στην παιδεια πο κλεινουν σχολεια,που διωχνουν στην μεση της χρονιας εκπαιδευικους,βγηκε καννενας να διαμαρτυρηθει?Την κουμπαρα μου φετος την αλλαξαν 3 φορες σχολειο λογω συγχωνευσεων,πως να μαθουν αυτα τα παιδια που καθε λιγο αλλαζουν δασκαλα!!!!Αλλα και αυτος ο δασκαλος πως να αποδωσει οταν συνεχως του αλλαζουν ταξη???Ειμαι σιγουρη ομως οτι αν κανανε μια μερα απεργια οι δασκαλοι θα διαμαρτυρονταν πολλι γονεις αφου δεν θα χαν που να αφησουν τα παιδια τους,χωρις να καταλαβαινουν οτι αυτο αφορα πρωτα απο ολα τα παιδια τους!!!!

Αυτο που με λυπει περισσοτερο ομως ειναι οτι εχει περασει η προπαγανδα και ο ενας θελει να βγαλει το ματι του αλλου αντι να ξεσηκωθουμε ολοι για να αλλαξουν τα πραματα.Συνεχιστε λοιπον να το παιζεται ολοι γιαλαντζι αριστεροι και να ψηφιζετε ΣΥΡΙΖΑ για να εχετε ησυχοι τη συνειδηση σας οτι κανατε την επανασταση σας!!!!

Μαρια,ελπιζω να καταλαβαινεις οτι δεν ειναι προσωπικη επιθεση,αλλα το διαγγελμα του επαναστατη Ποπολαρου!!!

Καληνυχτα σας ,απο την κατεχομενη Ελλαδα ιατι τελικα η Τροικα πετυχε,πρωτα απο ολα εξαγορασε τη σκεψη μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα να ευχαριστησω την μανατζερ Φωτεινη!!!!Φωτειναρα εισαι αστερι...!!!ολο ελεγα να ανοιξω θεμα αλλα με προλαβες και παλι καλα γιατι ακομα θα ανοιγα θεμα εγω...!!χαχαχα.

τα νεα μας ειναι βολτες ,βολτες και παλι βολτες.Πρωινες ,απογευματινες και δεν συμμαζευομαστε!!!Χθες βεβαια στη βολτα μας την ωρα που φευγαμε και πηγε η Κωνσταντινα να αγκαλιαστει με την φιλεναδα της ,ετσι οπως την αγκαλιασε η αλλη,ειναι και λιγο αποτομη την εριξε κατω και χτυπησε το κεφαλι της...μιλαμε επεσε προς τα πισω χωρις να λυγισει το σωμα της καθολου οποτε βρηκε στο πισω μερος του κεφαλιου.Δε ξερω ποσα χρονια εχασα απο την ζωη μου!!!!πολυ κλαμα,βαλαμε παγο και την προσεχα ολο το βραδυ μην επαθε καμια διασειση.μα και το δικο μου φτερο στον ανεμο ειναι..φου να του κανεις ,πεφτει...σημερα πηγαμε βολτουλα οι δυο μας μιας και ο μπαμπας ειχε παει για ψαροντουφεκο με σκαφος ολη μερα. Φαγαμε παγωτακι ,καναμε την βολτα μας που ειχε τοσο καλοκαιρινη μερα και γυρισαμε σπιτι!!παροτι εφαγε το παγωτο σπιτι εφαγε ολο το φαγακι της και πολυ χαρηκα!!μετα σιδερωσα ,εφτιαξα και λιγο τις ντουλαπες με τα καλοκαιρινα,ηρθε και ο ψαρας με ενα φιλο και τους τηγανησα την ψαρια για ενα ουζακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαγδα μου να το χαιρεστε το ψαρακι σας!!τα ειχα δει και εγω καπου αυτές τις μερες αλλα η δικια μου ολη μερα θα βουτουσε τα χερια της οποτε το αφηνω για πιο μεγαλη!!Πηγαν για μπανιο καλε από τωρα;;δεν λεω ζεστη ειχε αλλα η θαλασσα δεν ηταν κρυα;;ο αντρας μου που επεσε σημερα μου ειπε ότι ηταν μια χαρα(εκεινος βεβαια κανει μπανιο και με κρυο νερο!!) ο φιλος του τα ειδε όλα!!χαχαχα Παρε από αυτά τα ολοσωμα που εχουν την μεση εξω,τα πιο μοντερνα ,μην παρεις γιαγιαδιστικο,αφου θα φορας και μπλουζα, όχι σαν την συμπεθερα σου με το μπικινι αναμεσα στους μπαμπαδες!!χαχα Κι εμενα ετσι με το ρ,σημερα μου εκανε κατι κουλα και με το σιγμα,μου ελεγε θηκω(σηκω)αλλα το χρησιμοποιει στο σ στις λεξεις της. μπηκα σημερα το πρωι αλλα δεν ησουν μεσα,πηγαμε μετα λαικη,βολτες και δεν ξαναμπηκα. Αλλα και πως θα κανουμε τσατ;αφου εδώ είναι κοινο…για να δουμε,θα απαντησουν στην Φωτεινη που εχει ρωτησει.

Μαρια μου σε καταλαβαινω με τα νοσκοκομεια και τι εξετασεις,τα εχω περασει κι εγω…Αλλα τι τα ζητανε όλα αυτά αφου απλα βαζουν μια υπογραφη;;ισα ισα για την ταλαιπωρια.Καλα η Δημητρα ακουραστη,ανεβαινει,κατεβαινει!!!για την πισινα υπαρχου αυτές οι ειδικες αδιαβροχες πανες.νομιζω επαιρνες περισυ για την παραλια.Με γεια και το κουρεμα των κοριτσιων!!βαλε μας και καμια φωτο!!εγω της τα μακραινω,ευτυχως εχουν παρει μια φορά προς το πλαι σαν φρατζα κι ετσι δεν την εμποδιζουν!! Λοιπον ,το ονομα είναι το θηλυκο του Μιλτιαδης!!εγω το εχω συνηθισει γιατι ετσι λενε την θεια μου,η μπεμπουλα είναι της ξαδερφης μου που γεννησε πριν λιγες μερες. Με τα βιογραφικα ετσι κανω κι εγω,ειχα πιασει όλα τα γραφεια και εστελνα ασχετα εάν ζηταγαν.τωρα βεβαια κανουν και το άλλο,ζητανε κατω των 25 γιατι δινουν λιγοτερο από τον βασικο!!!Μην μασας με τον λογιστη,εννοειται να τα δειξει εκεινος στον αντικαταστατη,τι είναι αυτος εκει; Διακοσμητικός;;Καλα είναι και τα ετοιμα,αφου θες να ξεκουραστεις!!οτι σε ευχαριστει να κανεις. Εγω παντως πηγα χθες σουπερ μαρκετ ,εφοδιαστηκα με αλευρια,βουτυρα,μαστιχες και όλα τα συναφη και αυτην την βδομαδα θα φτιαξω κουλουρακια,τσουρεκι,θα βαψω και τα αυγουλακια μας!!πηρα και στην Κωνσταντινα βρωμη να της κανω κι εκεινης !!! με γεια τα παπουτσακια σας,ετσι και την δικια μου την κερνανε διαφορα ,τα περισοστερα βεβαια δεν κανει.το καλο είναι ότι αυτό που εκανε στον φουρνο που πηγαινε και βουταγε καραμελα από μονη της το σταματησε!!να με ακουσε που της μιλησα;;μακαρι!!μια φορα μου δειχνει τα γλυφιτζουρια της λεω όχι και δεν ειπε τιποτα!!στο σουπερ μαρκετ στο διαδρομο με τις σοκολατες ενώ πρωτα επαιρνε τωρα παει και τις τακτοποιει!!!την υπογραφη μου εννοειται ότι προσαθησα να την μικρυνω!!!χαχα και να την σβησω αφου δεν καταφερα να την μικρυνω αλλα τζιφος!!fb θα δουμε στο μελλον,να δω πως θα τα διαχειριζομαι όλα αυτά!!!

Φωτεινη πιασατε τις δουλειες;ευτυχως εχεις και την μαμα.Εγω τα εκαα μονη και ακομα να τελειωσω,θα μου πεις ολο τριγυρναω!!Με γεια το κουρεμα του Αλεξανδρου!!μα καπελακι;πολύ μοντερνα η κομμωτρια!!το εγκαινιασατε το καβαλετο;να μας βαλεις φυσικα τις δημιουργιες του!!!ετσι η Δαναη ε;αρχισε να παιρνει το αιμα της πισω;χαχα Εννοειται πως δεν περιμενω βοηθεια από τον συζυγο!!χαχα αλλα επειδη τον φωναζε ειπα να παει και αυτος να κανει το ιδιο με εμενα ώστε να καταλαβει η μικρη ότι δεν υπαρχει περιπτωση να σηκωθει.αλλα επρεπε να κανει το δικο του!!!η αληθεια είναι πως όταν λειπει την ωρα του υπνου δεν τραβαω τετοιο ζορι!!μου φαινεται θα τον διωχνω !!!

Χαρα για αυτό που λες που διαβαζες και δεν μπορουσες να στειλεις την απαντηση ,αμα περασει λιγη ωρα σε πεταει εξω και πρεπει να ξανασυνδεθεις.τουλαχιστον δεν χανονται οσα γραφουμε !!!παλι αρρωστη;ωχ περαστικα!!!πολυ χαιρομαι που αρεσε στην Δημητρα το σχολειο,εσεις θα κλαιτε επειδη θα φευγει,όχι που θα πηγαινει!!!χαχαχα. Πολύ ωραια και στο κολυμβητηριο,το βιντεο παλι δεν ειχε εικονα,της Μαριας τα ειδα,τα δικα σου δν ξερω γιατι δεν μου τα δειχνει.τι της πειραξε την Δημητρα και φουντωσε;εμενα ευτυχως συνειδητοποίησε ότι δεν κανει να τρωει ψωμι και απλα στο τραπεζι ταιζει τον μπαμπα της αντι να το τρωει εκεινη!!!πω πω δωρα,χαμος!!με γεια και τα δικα σας!!οσο για αυτά που λες σχετικα με την δημοσιευση της Μαριας,ναι δικιο εχεις από την μερια σου,αλλα αυτά δεν γινονται τωρα με την κριση.γινονταν παντα και όταν καλοπληρωνονταν στα νοσοκομεια. εγω θα ζητησω μια διεκολυνση για να εξυπηρετηθω για τον α ή β λογο, όμως αν λειτουργουσαν σωστα τα πραγματα και δεν δεχονταν τετοια θα ειχε περασει και στον Ελληνα ότι για να εξυπηρετηθει πρεπει να ακολουθησει την διαδικασια που χρειαζεται, και οχι με το αναλογο δωρακι θα κανει και τα στραβα ματια,γιατι και αυτα γινοντουσαν και γινονται!! Γιατι κι εγω ακολουθω τις διαδικασιες αλλα κανουν και τις λαμογιες τους οι γιατροι.ειχα πρωινο ραντεβου μια φορα στο παιδων,ειχε σταση η γιατρος,με κρατησε μεχρι το μεσημερι όμως και μετα με εστειλε να πληρωσω 75 ευρω γιατι πλεον ηταν μεσημερι και για να παρω τον φακελο του παιδιου επρεπε να πληρωσω!!και φυσικα δεν ειχα απογευματινο ραντεβου αλλα με δεχτηκε ενώ στα πρωινα δεν γινονται τετοια!!!και δεν ειχα παει και για εξεταση,αλλα να παρω τα αποτελεσματα της γαστροσκοπισης..τελοσπαντων .

Αντε σας καληνυχτω!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω τους αγανακτισμενους μαρια ποπολαρους χαρα κ γυριστρω αλεξ

εγω εχω να πω οτι δυστυχως το συστημα ειναι σκατα κ για τους ερμους πολιτες αλλα κ για τους ερμους εργαζομενους δεν εχει χρειαστει να παω εχω ιδιωτικη ασφαλεια αρα δεν εχω δει για να ξερω απλα απο οσα ακουω δραμα γενικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι χτες ολη μερα στη δουλεια ανοιχτο το χα αλλα δεν ξερω καν πως λειτουργει τωρα το τσατ

Ουτε σας βλεπω τωρα οταν ειστε ον λαιν

εγω επηξα στη δουλεια γυρησα ξαπλωσα δυο ωρες κ βουρ μαγαζια ψωνισαμε η ευγενια μες την τρελη χαρα μακαρι να την ειχα κορη τετοια ψυχη κ ωριμοτητα δεν εχω ξαναδει

δυο βδομαδες θα την κρατηςω εδω που κλεισε το σχολειο μετα παραλια για παγωτο σουπερ μαρκετ κ επιστροφη φαι στο πεθερονι κ τεζαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ ετσι κ μενα χοροπηδανε με την κελυ σα παλαβα κ τρεμω μη σκοτωθουνε το καημενο το

πετιτακι θα ξεραθηκε χωρια η λαχταρα σου κ εγω με πρωτη ευκαιρια στη βολτα ειμαι

σημερα θα παμε θαλασσα κ μετα μαλλον βολτα

δεν ξερω αν ειναι κρυα γιατι γενικα ειμαι αναισθητη κ εγω με κρυο κανω σαν τον αντρα σου

ο β πλατσουριζει εξω ως τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...