Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Τζα μΑρακι επιασες πονεμενο θεμα για αδερφια λοιπον

σε νιωθω που στεναχωριεσαι που χετε τοσο διαφορετικα πιστευω κ θελω με την αδερφη

λογικο ειναι να την θες κοντα σου δυστυχως ουτε αυτη μπορει να καταλαβει εσενα ουτε εσυ αυτην συμβιβαστειτε λοιπον η καθεμια με τη διαφορετικοτητα της αλλης κ καποτε ισως να ρθετε κ πιο κοντα

εμεις παλι με ινα ειμαστε ενα χτυπαει η μια πονα η αλλη το κακο ειναι ειμαστε μακρια κ βλεπομαστε μονο μια αντε δυο φορες τη βδομαδα αλλιως θα μασταν ολη μερα μαζι αυτα λεγαμε χτες σκεψου χτες την πηρα μονο δυο φορες τηλ κ ηταν θλιμενη οτι την παραμελλω οτι να ναι το μικρο μου

ελπιζω τουλαχιστον να δεθουν οι κορες σου κ να ξερεις σε αυτο θα φερεις κ εσυ ευθυνη πιστευω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ εγω σημερα ψοφησα στη δουλεια τωρα ανασυγκροτω δυναμεις για μετα

ο παιδικος που λεγα δεν εχει σχολικο γκρρρ μεγαλο μειον!!!!

Αλλα νεα δεν εχω περιμενω το σκ

φωτεινακι κ εδω φυσαει τρελα!!!

περαστικα στο κεφαλι κ ο Αντρας μου μια απο τα ιδια τρελο πονοκεφαλο δυο μερες

οι υπολοιπες που ειστε καλε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια.Μπαινω καθε μερα(μαλλον καθε ξημερωμα) κατα τις 1:00 απο το κινητο και σας διαβαζω αλλα αδυνατον να σχολιασω,συνηθως ξυπναω μετα απο καμια ωρα με το κιν αγκαλι!!!!Πολυ τρεξιμο αυτη την εβδομαδα!!!

Καταρχην τη Δευτερα και ενω ηταν να παω νοσοκομειογια συνελευση και ειχα φερει και τη μανουλα γιατι θα ερχοταν να μας βαλουν τον ηλιακο,ξυπναω πρωι και λεω δεν παω λαικη ωσπου να ελθει ο μαστορας μην χρειαστει τπτ πριν φυγω?Παω λοιπον λαικη στις 7:30(!!!!!!!!!) ,γυρναω και ευτυχως που εμεινα!!!!Τον ηλιακο τον ειχαμε παρει απο εναν κολλητο του συζυγου και συναδελφο(απο την οικογενειακη τους επιχειρηση δηλ) και ο υδραυλικος που ηλθε ηταν ανδρας μιας δικης μου φιλης και συναδελφου!!!Ε,ΛΟΙΠΟΝ παλι καλα που εμεινα,σκοτωθηκα με τον δικο μου.Μεσα στον ηλικο δεν ειχα προσπεκτους με οδηγιες,ανοιγουν αυτοι τα κουτια μου λενε τωρα δεν βγαζουμε ακρη??Παιρνω τηλ στον δικο μου ,μου λεει μου στειλαν σε μαιλ φωτο για τη συναρμολογηση!!!Μιλαμε να ανεβοκατεβαινουν οι χριστιανοι ολη την ωρα απο τη σοφιτα στο εισγειο γιατι ειχα και θεμα με τον εκτυπωτη και δεν μπορουσα να το εκτυπωσω.Μεσα στον πανικο παιρνουν ενα κουτι που ειχε μεσα ενα τραπεζακι απο το ΙΚΕΑ που ειχα παρει και το περασανε για μερος της βασης,παιρνουμε παλι τηλ,τελικα το καταλαβαν σε 5λ και συνεχισαν,παντως για δουλεια που ηταν κανονικα 3ωρες εκατσαν 6 και χωρις να παρουν παραπανω χρηματα,ερχεται ο δικος μου και αρχιζουμε ενανα κυγα......μου λεει που τους βρηκες αυτους τους βλακες που δεν ξεχωριζαν το τραπεζακι????Του λεω αν δεν εισαι εδω μην μιλας ηταν λαθος του Κ(ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΟΥ ΔΗΛ).Τι το θελα????Καλα μου λεει αν δεν σου αρεσει αλλη φορα να τα ψαχνεις μονη,οχι που μας εξυπηρετησε κιολας το παιδι!!!

Βρε χριστιανε μου λεω ,εγω δεν λεω ουτε οτι μας εδωσε σκαρτο πραμα ,ουτε οτι δεν μας εκανε μεγαλη εκκπτωση(απο 1300 μας το αφησε 850),αλλα ενα μιξερακι του καφε παιρνεις και εχει οδηγιες!!!Ελεος το προσπεκτους δεν επρε να ναι μεσα???Τεσπα!!!

Μετα ηλθε και ο μαστορας,θα αρχισουμε τη Δευτερα την αυλη!!!Θα φερει και ο κουμπαρος τα υλικα γιατι με αυτα ασχολειται και θα μας βγει και καλα οικονομικα,ασε δηλ που ψαχνοντας ανακαλυψα μια μαντρα που ειχε στοκ τα μετρα που θελαμε και τα ειχε στη μιση τιμη,οποτε γλυτωσαμε ποσα και απο εκει,αλλα αυτα δεν τα λεει που δεν κουνησε το δαχτυλακι του και πηρα τις μαντρες με τη σειρα!!!

Την Τριτη πηγαμε κολυμβητηριο το απογευμα,καλα το παιδι μου η Κοκο,καλα την λεω εγω!!!Καναμε βουτιες και μου λεει,αντε μαμα μην με βουτας ολη την ωρα θα χαλασουν τα μαλλια μου!!!!!Στο μεταξυ μου λεει η εκπαιδευτρια χωρις να την εχει ακουσει,δεν την βλεπω την μαμα να τρελλαινεται για βουτιες!!!Μετα την ενοχλουσε που πετιοταν το νερο στα ματια της,γενικα μαλλον δεν την βλεπω να τρελλαινεται!!!Ειμαστε του βουνου και του λογγου τελικα,απο μενα πηρε οχι απο τον μπαμπα της τον βατρραχο!!!!

Με τουαλετα,καναμε αρκετη προοδο.πλεον καταλαβαινει και τα λεει,εχουμε και μερικα ατυχηματα,αλλα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι μερικες φορες,μουλαρωνει και λεει οπτι τωρα θελω το μπειμπιλινο μου και δεν το διαπραγματευεται!!!Παντως την μεγαλη προοδο την ειδα με το συστημα της πεθερας σου Ρουλα.Βασικα και μενα ηταν ιδεα της μαμας και της πεθερας και εγινα εξαλλη με το γιογιο στο καθιστικο,αλλα μετα διαβασα ενα βιβλιο της Καπατου ,που ελεγε οτι βοηθαει να εχουμε το γιογιο σε εμφανες σημειο και οτι μεχρι τωρα το παιδι ηταν ορθιο και μαζι μας και ενεργουνταν,οποτε δεν ειναι ευκολο να καταλαβει γιατι τωρα να απομονωθει και να ειναι καθιστο.Οποτε υποχωρησα και μολις το συνηθισει θα το παμε και στην τουαλετα.Προχθες ομως ηταν στη μανα μου και την κοροιδευε η ανηψια μου,οτι θα κατουρησει τον καναπε και μετα ηθελε μονο την πανα της!!!Τεσπα,με ικανοποιειι που πια μου τα λεει ακομα και πανα να φοραει,μου λεει μαμα τωρα κατουραω,σιγα σιγα,δεν θελει πιεση αυτο γιατι διαβασα οτι πολλα παιδια καθαριζουν και επειδη αυτο εγινε βιαστκα ή υπο πιεση παρουσιαζουν ενουρηση ή εγκοπριση και τις περισσοτερες φορες φταει η πιεστικη μαμα,αγχηθηκα...

Ο χορος των κινητοποιησεων καλα κρατει και με μεγαλη συμμετοχη,σημερα ειχαμε πει στην υγιειονομικη περιφερεια,αυριο στο συλλογο και σε δικηγορο,κατι ψιλα θα παρουμε,τα περυσινα χρωστουμενα μας λενε με μια φυσικοτητα οτι τα χασαμε και να προσφυγουμε δικαστικα,οτι να ναι.....Το καλο ειναι οτι η συμμετοχη ειναι μεγαλη.

Αααα,δεν ειπα για Σ/Κ!!!

Το Σαβ το πρωι πηγαμε ΙΚΕΑ,ΠΡΑΚΙΚΕΡ, πηραμε γλαστρες,ζαρτινιερες λουλουδια,πολυ μου αρεσει που αλλαζει η αυλη!!Το απογευμα πηγαμε σε ενα παιδικο παρτυ(ο Θεος να το κανει),εδω στο διπλανο συγκροτημα.Ρε κοριτσια επαθα φρικη,να εχουν μαζευτει οι μαμαδες να μην υπαρχει καμια προβλεψη για την απασχοληση των παιδιων,να παιζει η μουσικη ΠΑΟΛΑ,Κιαμος και αφου κοψανε την τουρτα να συνεχιζουν τα σκυλαδικα και αυτες να χορευουν ,να ανοιγουν σαμπανιες[smilie=angry5.gif]Φυγαμε στις 22:00 και μεχρι τις 24:00 τις ακουγα!!!!Μεχρι που σπαγαν πιατα!!!!Απο κατι τετοιυς ελληναραδες Μαρια,προτιμω την Αγγλιδα!!!!

Την Κυρ πηγαμε με τισ κολλητες μου για καφε στο σπιτι της μμονης ελευθερης της παρεας!!Αυτη ειχε πολλες ατυχιες με σχεσεις,τωρα γνωρισε εναν απο φεισμπουκ,περιεργο και επικυνδινο βεβαια,αλλα απεδειχθει σουπερ,τα πανε καλα,αποφασισε και νοικιασε μονη σπιτι ενω μεχρι τωρα εμενε με τους δικους της(πολυ καταπιεστικοι),το εχει κανει κουκλιστικο!!!Πολυ χαρηκα!!!Αν πανε ολα κκαλα οι υπολοιπες 5 θα την παντρεψουμε!!!Η αποφαση επαρθει στο δικο μου γαμο,δεν πεταξα την ανθοδεσμη αλλα ειχα πει στον dj να βαλει το τραγουδι "τους φιλους τους διαλεγουμε" και της πηγα την ανθοδεσμη στο τραπεζι,δεν το ηξερε καμια και επεσε πολυ δακρυ,οποτε της υποσχεθηκαμε ομαδικη κουμπαρια!!!!

Σας ζαλισα αλλα τα πα!!!!ΑΧΧΧΧΧΧ!!!!!

Κλασσικα δεν σχολιαζω γιατι πρεπει να παω στη μανα μου ,εχω εκει τη μικρη και επειδη ο μπαμπας μας εφημερευει,θα μεινω εκει,αδιαθετησα κιολας και βαριεμαι τα πανω κατω!!!

Δεν υποσχομαι οτι θα σχολιασω το Σ.Κ γιατι ολο ακυρη βγαινω!!!Φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες!Αχ βρε Χαρά δάκρυσα με την ανθοδέσμη που έδωσες στη κολλητή.Και είμαι και στη δουλειά με τους άλλους δίπλα.Θα νομίζουν ότι κλαίω για τα νέα φορολογικά μέτρα!Πολύ τρυφερή η κίνηση σου.Και γω είχα σκεφτεί να τη δώσω στην αδερφή μου τότε να μη τη πετάξω αλλά σκορδοκαίλα της για παντρειές οπότε τις μάζεψα όλες στο γλέντι την πέταξα και την έπιασε μια συμφοιτήτρια που παντρεύτηκε τον επόμενο χρόνο.Για τον ηλιακό που δεν είχε προσπέκτους εντάξει δεν είναι και κανα dvd να θέλει προσπέκτους,θα πρεπε αυτοί που ήρθαν αφού έχουν και σχετικό μαγαζί να χαν την εμπειρία να το βάλουν.Και μεις πήραμε φίλτρο βρύσης σύστημα μεγάλο που μπαίνει στην παροχή το παραγγείλαμε από Γερμανία,ήρθε με τα χαρτιά όλα στα γερμανικά.Ε ο υδραυλικός που φέραμε να το βάλει παιδεύτηκε και το βαλε δε ζήτησε προσπέκτους.Μπορεί να μην είχε ξαναβάλει το ίδιο αλλά το δούλεψε στο μυαλό του το βαλε.Μπράβο για την αυλή σας θα γίνει σούπερ.Και γω θέλω να βάλω στο μπαλκόνι λουλούδια και δεντράκια αλλά πρώτον οι κόρες μου τα πειράζουν και δε μπορώ να μαι όλο μη και μη και δεύτερον θέλουν τώρα το καλοκαίρι τουλάχιστον συστηματικό πότισμα και όσο να ναι είναι μια έννοια κι αυτή.Μου αρέσουν όμως πολύ να βλέπω περιποιημένες αυλές.Βρε τη Μιμίκα με το κολυμβητήριο και το μαλλί.Μου θύμησε τη δικιά μου που όπου δει καθρέπτη πάει και στήνεται και τινάζει πίσω τις 5 τρίχες.χα χα τι γέλιο που έχουν.Της έβαλα μια φωνή το πρωί ήρθε και κατουρήθηκε από το φόβο της...Ε μα δε παίζεται το παιδάκι.Δεν ήθελε να αλλάξει να φύγουμε,δεν ήθελε να πιει το γάλα να τελειώνουμε αλλά ούτε και να το αφήσει,πήρε η Χρυσάνθη ένα παιχνίδι πήγε της το βούτηξε να πάρει αυτό το συγκεκριμένο,βρε να της φέρνω το ίδιο σε άλλο χρώμα όχι αυτό.Και όλα αυτά 07,45 το πρωί εγώ ντυμένη να βιάζομαι για τη δουλειά ,ο πατέρας τους να της κάνει τα κέφια.Δεν άντεξα!Εβαλα μια στριγγλιά....αφού κατεβαίνοντας τη σκάλα και έχωντας την σηκωτή να σκούζει με χαιρέτησαν 2 γείτονες και από τα νεύρα μου δεν είπα καλημέρα μούγκρισα...Και τα άκουσα και στο αυτοκίνητο μετά που τις αφήσαμε από τον άντρα μου ότι δεν έχω υπομονή...Ε μα πόση πια Θεέ μου!!!!Το απόγευμα θα πάρω και τις δυο στο "μάθημα".Για να δούμε τι θα δούμε....Χθες πάλι δε με άφηνε να δουλέψω με το Χρυσανθάκι,όλο πεταγόταν τσουπ το χεράκι της να βρει το κόκκινο,αλυσίδες θα της βάλω μα το Θεό και φίμωτρο να μη μιλά!Η Χρυσάνθη πάλι όλα λάθος τα κανε.Ωρες ώρες δε μπορώ να καταλάβω αν με κοροιδεύει ή αν όντως δε μπορεί να ξεχωρίσει το μπλε από το κόκκινο πχ και γω άδικα την πιέζω.Βέβαια η δασκάλα είπε να την πιέζω επειδή είναι τεμπελίτσα να μην επαναπαύεται.Με φόρτωσε και η μάνα μου.Πιστεύω πολλές φορές έχω εκνευρισμό εξαιτίας της.Από την ώρα που θα ρθει μέχρι να φύγει όλο μου λέει πόσο κολλημένες είναι πάνω μου και πόσο λάθος κάνω που είναι έτσι η κατάσταση και ότι αναλωνομαι πολύ με τα παιδιά.Και να της εξηγώ δε κάνω κάτι και είναι κολλημένες πάνω μου έτσι είναι πως να το κάνουμε δε το επιδιώκω.Και γω της λέω θέλω το χώρο μου και το χρόνο μου αλλά δεν τον έχω.Μιλάει σα να μη μεγάλωσε ποτέ παιδιά σα να μην έζησε τέτοιες καταστάσεις εκείνη.Μα είναι δυνατόν να τα ξέχασε όλα!!!Εσεις λέει δε κάνατε έτσι,δεν ήσασταν έτσι όλο τέτοια σχόλια.Ερχεσαι 2 ωρίτσες το απόγευμα κάτσε παίξε μαζί μας,πες μας κανα νέο,κούνησε μας στη κούνια και τέλος...τα σχόλια και τις μπηχτές συνέχεια τι τα θες;;;;Όλο αυτό μου δημιουργεί ένταση και μεταφέρεται και όταν φεύγει.Και αμα της πω κάτι ότι πχ σταμάτα να το λες αυτό μαζεύεται σε μια άκρη του καναπέ και δε μιλάει με τα μούτρα στο πάτωμα ή παίρνει τη τσάντα της και λέει τα καταφέρνεις και μόνη σου όλα θέλεις να παιρνάνε από τα χέρια σου χτυπάει τη πόρτα και φεύγει.Χθες φαγώθηκε να ρθει στη λογοθεραπευτρια σήμερα μαζί.Της είπα θα πάω μόνη τα καταφέρνω.Απο έξω θα παρκάρω,θα μπούμε θα κάνουμε 45 λεπτά τη συνεδρία θα τις ξαναβάλω στο αμάξι και θα ρθουμε,τι βοήθεια να χρειαστώ;;;;Και στράβωσε.Θα ρθω λέει θα κάτσω από έξω δε θα ενοχλώ.Φυσικά αν έρθει η γυναίκα από ευγένεια θα της πει ελάτε μέσα μη κάθεστε έξω και θα μονοπωλήσει το 45λεπτο η μάνα μου να της λει για τη Χρυσάνθη ότι δε κάνει αυτό και δε κάνει εκείνο.Ουφ σας ζάλησα...κάθε μέρα ένα θέμα έχω....καλά με λέει ο άντρας μου γκρινιάρα...Κλείσαμε εισιτήρια για Ιουλιο Αθήνα,έβγαλε προσφορές η aegean αν ενδιαφέρεστε.Ψάχνουμε για ένα μέρος για διακοπές κοντά στην Αθήνα να πάμε σε ξενοδοχείο all inclusive κατά προτίμηση να ναι θάλασσα ωραία από κάτω και να χει και ένα μέρος για περατζάδα και έτσι πλατεία με καφετέριες για βόλτες τα απογεύματα.Κάθε πρόταση δεκτή΄.Κάτι σα το Ναύπλιο φανταστείτε που συνδυάζει αυτά που λέω.Και φυσικά κάθε παρέα δεκτή!Όποια ενδιαφέρεται για τέτοιου τύπου διακοπές κάνω ανοικτή πρόσκληση!χα χα.Μιλάω για το διάστημα 22 με 28 Ιουλίου.Δεν αφήνουμε για Αυγουστο το Relax μήπως έρθει ο διορισμός και δε μπορώ να παώ πουθενά.Α και κάτι ακόμα εγκρίθηκαν τα κονδύλια για το εσπα το διάβασα χθες.Θα δώσουν 1,000,000 θα βγει το πρόγραμμα.Τώρα με ποιες προυποθέσεις δε ξέρω.Μόλις δω προκύρηξη θα σας ενημερώσω.Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω σας νιωθω κουρασμενη κ νευριασμενη

πρωτον χτες το ψαρακι μου ειχε ανησυχο υπνο τον ποναγε το ποδι η κοιλιτσα ψιλογκρινιαζε σε καποια φαση εκανε κ εμετουλι κ ενω εγω εκανα κινησεις τιραμολα ωστε ο εμετος να χυθει μονο μεσα σε μια μαξιλαροθηκη ερχεται ο β κ λεει καλα γιατι δεν τον πηγες στο μπανιο;; Στεκουνε μωρε;;; Αντι να ρθει να βοηθησει το χαμο παιρνει το μαξιλαρι κ κατεβηκε κ ανοιξε τον καναπε κ κοιμηθηκε οσο εγω ελεγα παραμυθια κ τραγουδια στης πεντε το χαραμα

το πρωι δεν ακουσα ξυπνητηρι ξυπνησα τυχαια την ωρα που επρεπε ηδη να φευγα ετοιμαστηκα σαν την τρελη πηγα δουλεια γινοταν της μουρλης σχολαω παω να φυγω το αμαξι δεν πηρε μπροστα παιρνω β ηταν σπιτι δουλευει βραδυ ηρθε με καλωδια κ πηρε μπρος δεν εχω αλλαξει μπαταρια ποτε κ ο στρατος μου χε πει απλα το αμελησαμε τεσπα γυρναμε σπιτι ο β μουτρα παω να τον χαιδεψω να δωσω τοπο στην οργη κ μου πεταει οτι ειναι κουρασμενος το αμαξι ειναι ευθυνη μου κ επρεπε να το χω κανονησει κ που ετρεχε κ κ κ αφου δεν τον χαστουκησα τρεχω σαν τον βεγγο κ επρεπε να φτιαξω κ αυτοιοοο!!!

απο σημερα δεν του ξαναμιλαω μεχρι να γινει ανθρωπος γιατι τωρα γαιδουρι μου θυμιζει απο χτες τα πα κ ηρεμησα!!!!

Επεξεργάστηκε από magykal
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μεγειες μεγιες νομιζω οτι ουτε ο δικος μας ηλιακος ειχε φυλλαδιο θυμαμαι παιδευτηκε ο μαστορας γιατι εχουμε ειδικη κατασκευη με σιδερο στο κεραμιδι αλλα μας πηρε μονο την εργασια χωρις εξτρα

τωρα για το τραπεζακι κλειστο το κουτι η ανοιχτο κ μπερδευτηκαν καλε ;;

παντως εσυ θα χες δικιο στανταρ γιατι ολοι οι αντρες ζουν σε αλλο πλανητη

μαρακι αυτα που πες για μαμα πες τη τα γιατι σε τρωνε μεσα σου κ δεν κανει καλο..

απο χθες μαθαινω δυσαρεστα μια πελατισσα μου με 5 ετων γιο καρκινο

ο γιος απο ενΑν αλλον αυτοκτονησε κ αφησε πισω δυο παιδια κ ενας ξαδερφος του πολυ θα μπει χειρουργειο εχει ογκο στο κεφαλι ευτυχως καλοηθη ουφφ ολα σκατα δηλαδης

κατα τα αλλα σκ δε δουλευω κ θα ξεκουραστω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα το παρτυ μαλλον πιο πολυ βιτρινα ηταν να ξεσαλωσουν οι μαμαδες...

λοιπον αν δεν τρελαινεται για κολυμπι η μιμικα σκεψου το χορο νομιζω εκει εχει φυσικη εφεση η δικια σου

ο β παλι μονο βραγχια του λειπουν δεκα βουτιες κ ηθελε κ αλλες κ μαλιστα να πηδαει απο την πλατη του μιχαλη του δασκαλου τον ξεσβερκωσε το χριστιανο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια βρε μπας κ β μικρη εχει το ιδιο θεμα με τον αντρα σου με τα χρωματα;; Ελπιζω οχι αλλα πως το μαθαινουμε στανταρ μη παιδευεται η ψυχουλα

μπες για νεα πως πηγε σημερα

για τα τσισα χαρα παρε κατι βρακια που ειναι βρακι αλλα απεξω αδιαβροχα για τη μανα σου μη γκρινιαζει σλλα να συνηθιζει η μιμικα θα τα παρω για τις βολτες εμενα σταματησαν κ τα ατυχηματα αλλα ακομα αγχωνομαι αρα θα παρω τετοια για βολτα κ υπνο για λιγο ακομα καιρο

ο β σημερα ηρθα κ ειχε βγαλει τα χαλια εντελως μονος του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια!Αχ βρε Μάγκυ τι άντρα έχεις εσύ που σηκώνει μόνος τα χαλιά και του κάνεις και μούτρα!!!Ο δικός μου από τις 11/5 το χαλί στο καθαριστήριο και δε ρώτησε καν τι απέγινε.Σήμερα είδε να το φέρνουν που τηλεφώνησα το πρωί και λέει :ααααα ναι κάπου έλειπε και αυτό...Τι μου λες τώρα!!!!

Γενικά νομίζω όλοι γύρω μου "δουλεύουν" σε άλλους ρυθμούς του δε βαριέσαι αδερφέ του όσα έρθουν και όσα πάνε...

Και γω όλο δυσάρεστα ακούω από χθες για θέματα υγείας και δυστυχώς για μικρά παιδιά.

Για να μη μιλήσω για το κέντρο λογοθεραπείας που πάμε.Εκτός από λογοθεραπείες κάνουν και εργοθεραπείες και έρχονται παιδάκια σα τα σακιά τα κουβαλάνε οι γονείς που δε στήνουν κορμάκι,καημός καρδιάς με την ελπίδα να κινήσουν κανα άκρο.

Εμεις χθες όπως το περίμενα.Η γοργόνα καθόταν αμίλητη ακούνητη.Της έλεγε να μιλήσει για να παίξει και με εκείνη η δασκάλα και αυτή έκανε τη δύσκολη.Μιλούσαν λοιπόν με τη δασκάλα η Χρυσάνθη κάνοντας τις ασκήσεις της έδειχνε φωτο χθες με μαμάδες και παιδιά και την έβαζε να περιγράψει τι βλέπει.Μόλις την έδειχνε στη Δήμητρα τραβιόταν πάνω μου και δε μιλούσε.Οπότε τις έδειχνε κρυφά στη Χρυσάνθη και λέγαν.Η Δήμητρα σκύλιασε να μη μιλάει.Αφού τεντωνόταν στη καρέκλα της να δει τι της δείχνει και έβραζε από μέσα της σφίγγοντας τα δόντια που δεν της δίναν σημασία.Μόλις άπλωνε χεράκι να πάρει παιχνίδι που κέρδισε η Χρυσάνθη της φώναζε η δασκάλα και μαζευόταν.Οπως ακριβώς τα περίμενα.Σε μένα όμως δε κάθεται ήσυχη,δε με αφήνει να κάνω δουλειά.Μου πε να με πιο αυστηρή μαζί της όταν ανακατεύεται και να τη βάζω στη θέση της.Αυτό είναι το δύσκολο της υπόθεσης.

Από το πρωί έχει κάτι νεύρα,όλο θέλει να βάζει τη Χρυσάνθη να κάνει με το ζόρι το παιχνίδι που θέλει αυτή.Και αν φέρει αντίρρηση η άλλη την τραβάει με το ζόρι,τη σπρώχνει.Το άλλο κλαίει και η μαμά από το πρωί φορτώνει νεύρα κάνοντας το διαιτητή...ουφ...Ωσπου την έδειρε στο πρόσωπο το μεσημέρι τα πήρε ο μπαμπάς τη μάλωσε και έγινε το σύστριγγλο...Κοιμήθηκε νηστική και τώρα περιμένω να ξυπνήσει να απολαύσω πάλι παραξενιές!

Χθες φορούσε ένα παράσημο στη μπλούζα από το σχολείο.Λέω στη δασκάλα της:"Τι καλό έκανε,μάζεψε παιχνίδα ή το πιάτο της;;;"Γιατί συνήθως γι αυτά παίρνει αυτοκόλλητο."Όχι λέει τα βγάλαμε στην αυλή βάλαμε εμπόδια και τα πέρασε όλα με τη πρώτη χωρίς να ρίξει κανένα".Λέω γι αυτό ήμουν σίγουρη ότι το χεί αφού όλη την ώρα πηδά σα το κατσίκι!!

Φωτεινή μη το ξεχάσω αύριο από τις 10,30 έχει στο Ροδίνι παραμύθια με νεράιδες και ξωτικά και happening για τα παιδιά.Πρώτα ο Θεός θα πάμε με Αντωνάκη.Κατεβείτε!!!Αν έχετε και παλιά ψωμιά φέρτε να ταίσουμε τα παπάκια....

Φιλιά σε όλες....Καλό ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ;;;;;;;;; Καλημέρα καλή εβδομάδα!Μόνη έμεινα πάλι;;;Για μπάνιο πήγατε ΣΚ;Εμείς όλα καλά,δόξα το Θεό.Χθες είδαμε Φωτεινούλα με Αλεξανδρούκο και Δανάη...Πολύ πέφτουλας όμως ο μικρός και τα δαμε σκούρα!Με το καλημέρα σας κεφαλοκλείδωμα και φιλί στι στόμα!!!Και μια ψυχή ξέρετε ονόματα δε λέμε δε τα σηκώνει αυτά!!!!Το απόγευμα πήγαμε βόλτα στο κέντρο με νονούς.Περπάτησαν πολύ,η Δήμητρα τους ξεπόβγαλε να τρέχει,δε σταμάτησε λεπτό και το Χρυσανθάκι μου περπάτησε αδιαμαρτύρητα.Ηταν Παγκόσμια μέρα περιβάλλοντος και είχαν έκθεση διάφορα φυτώρια με λουλούδια.Αγόρασα μια βουκαμβύλια και 2 αναρριχητικά Κερκυραικά αν τα ξέρετε.Να δω πότε θα βρώ χρόνο να τα φυτέψω.Καλημερούδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορες τι λεει μαρουσκακι ο αλεξ σας μαγερησε;; Φωτεινη παρακαλω ορισε ημερομηνια γαμου γιατι τωρα ποιος θα το παρει το κοριτσι χαχαχα

κ εγω χτες παιδια πηγα για καφε στης λοις η εβελινα αφου μας εδερνε στο τελος μας φιλησε κιολας απο τοτε που γεννηθηκε ο αδερφουλης της εχει γινει αγριμι κ η λοις ερειπιο το χει ριξει στις τουρτες με ζαχαροπαστα κανει απιστευτες αν εχετε φεις να σας πω να δειτε φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγεια τα λουλουδακια φουξια βουκαμβιλια εχω πολυ ομορφες ειναι

μπραβω που την πηρες στο μαθημα μαζι την δημητρα μπας κ μαθει να σε ακουει οταν βοηθας το χρυσανθακι

στα εμποδια πρωτη ε.. Κ ο β νομιζω σε αυτα θα σκιζει χαχα μα ντουρασελ εχουν;;;

κατα τα αλλα σκ ολο δουλειες μπλιαχ

μαρακι σιγα που σηκωσε τα χαλια μπροστα σε αυτα που κανουμε εμεις...

αλλα γελασα πολυ με τον δικο σου νομιζω θα χει αλλα προτερηματα κ αλλα ελαττωματα ο δικος σου απλα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ που είστε όλες;;;Αλεξ,Χαρά,Ρουλάκι;;;Καλημέρες!Τα φύτεψα τα λουλουδια,ελπίζω να πιάσουν!Είχα και τις κόρες βοηθούς....Σας έστειλα φωτο από τα γενέθλια του Αντωνάκη.Λόγω πένθους(πέθανε η γιαγιά του,μικρή και πολύ ξαφνικά πριν το Πάσχα) η μαμά αποφάσισε να τα κάνουν στο σχολείο.Ετσι έφτιαξε μόνη τούρτα πήρε και τα αξεσουάρ και ορίστε το αποτέλεσμα!χα χα Ζουρλοκομείο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα,Μαρια εχεις δικιο,ολες μαυρη πετρα,αλλα ειλικρινα δεν το περιμενα οτι σε φαση που δεν δουλευω θα ειχα λιγοτερο χρονο!!!!!Παρακαλαω να γυρισω στη δουλεια καλε!!!Για την ακριβεια αυτο εγινε εν μερει,δηλαδη τη Δευτερα ειχαμε γενικη συνελευση και πηραμε αποφαση να γυρισουμε μονο στις εφημεριες αλλα οχι στο πρωινο ωραριο,οποτε τη Δευτερα εμεινα και εκανα γενικη εφημερια,αλλα η επομενη ειναι στις 15/6,οποτε ασκομα ειμαι σπιτι.Την Κυριακη θα ελθει και η πεθερα μου γιατι οι γονεις μου μεταναστευουν στο εξοχικο,θα μεινει και η πεθερα μου 2 εβδομ και μετα θα την παμε και την μικρη στο εξοχικο και θα πηγαινοερχομαστε!!!

Κλεισαμε για 3μερο Αγ.Πνευματος να παμε Αμμουλιανη με κουμπαρους και βαφτηστηρα,αν δεν μας διωξουν απο το νησι με αυτες τις 2 καλα θα ναι!!!

Κατα τ'αλλα τελειωσαμε την μπροστα αυλη με την πετρα,εγινε κουκλα,απο αυριο θα αρχισω διακοσμηση και θα παραγγειλω και τεντες και την Παρασκευη θα αρχισουμε και την πισω!!

Το Σ/Κ οπως καταλαβατε και απο τις φωτο,το Σαβ ειχε γεννεθλια ο ανηψιος μου και την Κυριακη πηγαμε ζωολογικο κηπο με την βαφτηστηρα,μετα κατσαμε και για καφεδακι,γενικα καλα περασε το Σ/Κ

Τα νεα της Μιμης,απο τουαλετα τα παμε πολυ καλα,εχθες βγηκαμε και βολτιτσα με βρακακι χωρις ατυχημα ευτυχως αν και εχω υπ'οψιν να παω να παρω τα βρακακια που λες Μαγδα.Μερικες φορες ζηταει και πινει γαλα σε κουπα ,αλλες στο μπουκαλι δεν την πιεζω και με αυτο μην της πεσουν ολα μαζι.

Στο κολυμβητηριο εχθες μας ακουσε ολο το κτιριο γιατι δεν μπορουσα να μπω εγω λογω περιοδου και μπηκε με τον μπαμπα της,ηταν και η αλλη δασκαλα απο αυτην που θελει....ολο βλακειες κανανε πατερας και κορη εκτος τοπου,ουτε στην πισινα δεν ειναι να τους αφηνεις μονους!!!

Το απογευμα μας εχουν καλεσει στη γιορτη του παιδικου στο σχολειο μας,θα παιξουν τον μαγο του Οζ και θα παμε!!!

Λοιπον παω να πιω καφεδακι και θα επανελθω με σχολιασμο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον θα σχολιασω οτι θυμαμαι,γιατι αυτη τη φορα ειμαι χωρις σημειωσεις...

Μαρια,πολυ ωραιες οι φωτο απο τα γεννεθλια του Αντωνακη,αλλα ρε εσυ εχω μια απορια,η τηλεοραση και το dvd τι δουλεια εχουν στην αιθουσα τουσχολειου???

Μεγεια τα λουλουδακια,θελω και εγω να βαλω μπουκαμβιλιες στην πισω αυλη μολις τελειωσει,ξερεις μηπως τι γινονται το χειμωνα???

Μπραβο και για το Χρυσανθακι,ειδες που τα παει καλα?Πολυ χαιρομαι!!!Καλα για τη Δημ τι να πω,νομιζω οτι ειναι διδυμες με τη δικια μου τελικα!!!!Ακριβως τα ιδια θα εκανε και η δικια μου.Αν δεις στο βιντεακι απο τα γεννεθλια του ανηψιου μου δεν ντραγουδαει το τραγουδακι γιατι θυμωσε που τραγουδουσανε και τα αλλα παιδακια!!!!!Ολοι πρεπει να ασχολοουμαστε με τη σταρ,καταλαβες!!!!!

Με τη μαμα σου,πρεπει να της μιλησεις νομιζω και να μην την αφηνεις να σε καταβαλει εστω και υποσυνειδητα!!!Νομιζω οτι μου θυμιζει τη δικια μου σε καποια πραγματα,αλλα εγω της τα χωνω!!Εχθες ασ πουμε πεμε στην πισινα και ηλθε μαζι μας για να την γυρισουμε μετα σπιτι,καλα καμια συγκινηση μιλαμε χασμουριοταν και μου λεει δεν πας καλα που τρεχεις πανω κατω καιδινεις ενα σωρο λεφτα ,αυτα της τα κανω και εγω στην μπανιερα!!!!Δεν περιμανα της λεω κατι αλλο απο σενα που για να μην φυγεις 5λ απο τη δουλεια δεν μας πηγαινες πουθενα,αλλα ευτυχως ηταν ο μπαμπας μου και εμαθα να συγκινουμαι απο μικρες στιγμες!!!Κουβεντα μετα!!!Δεν μπορει να κανεις κριτικη και να μην μην κανεις αυτοκριτικη πρωτα,πως θα γινει δηλ???

Καλα ο συζυξ σου ειναι λιγο αφασια αλλα και εσυ λιγο γκρινιαρα εισαι που σε λεει και αυτος!!Εχω σκεφτει τους τελειους συγκατοικους για σενα,τον αντρα μου και τον συμπεθερο!!!!Χαμος θα γινει θα φατε τα λυσσιακα σας!!!!

Καλα εκανες για Κρητη τελεια θα ειναι!!!Για Κω που λες ψηνω τον δικο μου για φετος αλλα μου λεει,του χρονου,ειναι μικρη ακομα για τοσο μακρια.

Ρουλακι,που εισαι αγαπημενη κουμπαρα???Τωρα που εσρτρωσε ο Τασουλης σε θελουμε πιο τακτικη,εκτος αν εβαλες μπρος για να επισπευσεις την κουμπαρια οποτε δικαιλογεισαι!!!!

Καλα θα με τρελλανεις,τι διαιτα θα κανεις εσυ που εισαι πετσι και κοκκαλο!!!!Παντως τολεω και για τη Φωτεινη,προσοχη γιατι αυτες οι διαιετες ειναι χημικες και εκτος απο πολλα υγρα χανεις και πολλους ηλεκτρολυτες και ειναι πολυ επικινδυνες!!!

Δεν θα ξεχασω μια κοπελα που ηλθε σε μια εφημερια 36ετ και εκανε 6 φορες ανακοπη μπροστα μας!!!!Ηταν λογω ηλεκτρολυτικων διαταραχων απο τη διαιτα,ειχε πεσει το καλιο και το μαγνησιο στα ταρταρα!!!!Πρσοσοχη!!!

Αντε δωσε σημεια ζωης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα,πολυ τελειες οι φωτο απο το ψαρακι αλλα και της ανηψιας,τρελλο φατσονι με τα τσιμπηδακια!!!

Τα βρηκατε με το συζυξ?Λες να εμαθε για τον μπαμπα στην πισινα και να σου κανει καψονια?Μπα αν κρινουμε απο τα χαλια μαλλον να εξιλεωθει ηθελε,ετσι κανει και ο δικος μου,μην παραδεχτουν οτι εχουν αδικο!!!

Καλα φυσικα και εγω ειχα δικιο!!!Μα το θεμα δεν ειναι αν ηταν καλος ο υδραυλικος,δηλαδη και καλος να μην ηταν εγω εφταιγα?Στην τελικη εφερε αυτος αλλον και του ειπα οχι?Τι δηλαδη ποσοστα περνω?Αν και δεν ηταν απλο γιατι δεν ειναι οι κλασσικοι ηλιακοι ειναι οι καινουριοι με τις λαμπες και εχουν περιεργες βασεις και φυσικα το εφτιαξαν μονοι τους τελικα αλλα παιδευτηκαν τζαμπα νομιζω,θα ηταν πιο απλο αν ειχαν οδηγιες συναρμολογησης,.

Ετσι η Εβελινα,αγριεψε,ε?Το ιδιο και η ανηψια μου!!!Την εχει σκασει την μανα της,ζηλευει πολυ τον μικρο.

Σχετικα με τον σταθμο,μου κανει εντυπωση που δεν εχει σχολικο!!!Παντως εγω δεν θα τον εγραφα,γνωμη μου ετσι?Γιατι,γενικα σε τετοια θεματα προτιμω μην μπλεκω με συγγενεις γιατι αν εισαι δυσαρεστημενη τελικα ειναι μπλεξιμο μετα,ασε που η ελλειψξ σχολικου ειναι προβλημα κατα τη γνωμη μου.

Φωτεινη,τι εγινε καλε και χαθηκες ακομα σε κυνηγαει ο Αλεξ?Παλι μαγαριζε τα κοριτσια του κοσμου:PΓια ηρεμα!!!

Καλα δεν παιζεσαι χριστιανη μου,ακομα δεν γραφτκατε και θες να δεις τι θα του παρεις για το σχολειο!!!!!Η διαιτα πως παει,ακουσες τι ειπα,προσεχε!!!

Αλεξ,να κανεις τα χαρτια για ΕΣΠΑ οι ανεργες μητερες ειναι σε 1η θεση προτεραιοτητας,σιγουρα θα την παρουν!!!Με το συζυγο δεν συμφωνω για το σχολειο,καλο θα ειναι και για σενα αλλα κυριως για το παιδι...

Νομιζω,επανεκαμψα!!!Ατακα της Μιμης μολις τωρα,την εστειλα να μου φερει κατι και απαντα γιατι την διεκοψα απο το παιχνιδι:"αχ,τι επαθα με αυτη τη γυναικα"!!!!

Αντε χαιρετω!​

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω!!!!!Χαθηκα αλλα επεσαν διαφορα μεαζεμενα!Καταρχην ειχα πελατισσα!!!αφηστε τα ηταν μια....,μου ειχε βαλει και προθεσμια οποτε οτι ελευθερο χρονο ειχα καθομουν και εκοβα -εραβα....Πλακα κανω Φωτεινακι,μια χαρα τα προλαβα,ελπιζω να σου αρεσουν κι εσενα και στην φιλη σου!!!Κατα τα αλλα ,εκανε ο μπαμπας μου μια εγχειριση,ηταν να την κανει σημερα αλλα τον ειδοποιησε ο γιατρος να παει Δευτερα,τιποτα σοβαρο,μια κηλη αλλα ετρεχα και στην κλινικη γιατι πιο αγχωμενη ηταν η μαμα μου.Τελικα ολα πηγαν πολυ καλα!!Καναμε και στο Κωνσταντινι κατι εξετασουλες για κοιλιοκακη,πλανταξε παλι,και οταν πηγα να της παρω ηθελε κι αλλο αιμα γιατι δεν της εφτασαν για καποια επαναληπτικα,οποτε 2ος γυρος κλαμματος!!Τα καλα νεα ειναι οτι δεν εχει κοιλιοκακη,οποτε ειναι απλα μια αλλεργια,αν τα καταλαβα καλα γιατι αυριο εχουμε και αλλεργιολογο οποτε θα μου τα εξηγησει καλυτερα!! Ε μετα δουλειες του σπιτιου...αφου ολοι χαλανε κι εγω τρεχω και μαζευω..Δεν γινεται αυτο το πραγμα....μια μερα να αφησω τις δουλειες γινεται εδω μεσα σταυλος!!!Πηγαινουμε και τις βολτες μας,αφου η Κωνσταντινα κοιμαται και ξυπναει ρωτωντας ''ποτε θα παμε βολτα;;''και αφου παμε βολτα μετα ρωταει''που θα παμε μετα;;''θελει φουλ προγραμμα βολτας!!Ηθελα κι αλλα να σας πω αλλα με ενα μυαλο...Θα τα θυμηθω μετα στον σχολιασμο,παω να καθαρισω ψαρακια!!

Να σχολιασω μονο φωτο και βιντεο

ο Βασιλακης το δελφινι,ακομα και σπιτι ειναι με το μαγιο;χαχα Ειναι κουκλι!!!Για την Μαρια νομιζω τα ειχαμε πει,ειναι μια ζωγραφια!!!

Η Δημητρα τι γελιο εκανα που σταυρωνε τα χερακια θυμωμενη...σε καποια φαση γελασε αλλα γρηγορα το ξαναθυμηθηκε και ξαναμουτρωσε!!πολυ μουτρο!!!Πολυχρονος και ο Δημητρακης!!!

Δημητρα και Χρυσανθη κουκλιτσες στο παιδικο παρτυ και με τον Αντωνακη!!εν τω μεταξυ πως τα καταφεραν τοσα παιδακια και τα ειχαν στην ιδια θεση για τοσες φωτο;;;εμενα η γλυκατζου θα ειχε πεσει και στην τουρτα!!!

θα μπω ξαναγια σχολια!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες...επιτέλους γράψατε,έτοιμη ήμουν να μη γράψω σήμερα με τόσο κλάσιμο που με είχατε.....Αλεξ σιδερένιος ο μπαμπάς και καλά αποτελέσματα για το Κωνσταντινί!Δεν έχω ιδέα τι είναι η κοιλιοκάκη αλλά ευτυχώς που δε το χει το παιδί.Και μένα η Δήμητρα με το που γυρήσουμε από το σχολείο ρωτάει :"Τι θα κάνουμε σήμερα μαμά;Τι παιχνίδι θα φέρεις;"Σήμερα έχουμε μάθημα με Χρυσανθάκι Τρίτες και Πέμπτες πάμε.Η Δήμητρα δε θέλει ούτε να ακούσει για την κυρία.Της λέω προχθές της Χρυσάνθης:"Αντε μωρό μου πήγαινε βάλε παπουτσάκια πάμε στη Σούζυ".Το ακούει η άλλη και στριγγλίζει "Οχι Σούζυ εγω δε πάω τη Τιτάτη να πάρεις μόνο".Αφού άμα διαβάζουμε με τη Χρυσάνθη και με ενοχλεί της λέω θα σε πάρω στη Σουζυ και σταματάει!!Προς το παρόν πιάνει!!!χα χαΤι καλό έφτιαξες χρυσοχέρα μας για φίλη Φωτεινής;;;Μπράβο για τη πρώτη πελάτισσα!!!Θέλουμε φώτο!!!...........................................................................................................................................Χαρουλίτα καλέ ποιο είναι το νησί που θα πάτε Αγιου Πνεύματος;Δε το ξέρω καθόλου.Να περάσετε τέλεια!Δε το ξέρεις ότι όσο μένεις σπίτι τόσο γεννιούνται δουλειές;;Εγω λέω ευτυχώς που είμαι ένα 8ωρο δουλειά και κάθομαι λίγο σε καρέκλα.Η αυλή σας θα γίνεται φανταστική όπως την περιγράφεις.Τηλεόραση και dvd έχει ο σταθμός,τους βάζουν τα μεσημέρια μετά τις 14,00 που φεύγει το σχολικό όσα παιδάκια είναι ξύπνια και βλέπουν κανα παιδικό και αυτό όχι πάντα κάποιες φορές την έχω πετύχει ανοιχτή.Για το εσπα που λες για τους παιδικούς σταθμούς μοριοδοτούνται περισσότερο οι τρίτεκνοι,χωρισμένοι με πολύ λίγο εισόδημα όχι οι άνεργοι γιατί υποτιθεται ο άνεργος έχει τη δυνατότητα να κρατήσει το παιδί στο σπίτι.Αλλά που είναι και αυτό το πρόγραμμα;;;Μόνο εξαγγελίες στις τηλεοράσεις να ακούει ο κόσμος και να μένει με εντυπώσεις και ουσία μηδέν..............................................................................................Μπράβο στη Μιμίκα για την πάνα.....Εμάς η δασκάλα μας είπε βλέπει πως δεν είναι έτοιμες ακόμα και για να μη δυσκολευτούμε λέει τις σταμάτησε την προσπάθεια.Της λέω και γω :Να μη τις ξεβρακώσω δηλαδή να τις στέλνω έτσι τα πρωινά;;;Με κοίταξε έντρομη!Οχι όχι λέει δε θα τα βοηθήσουμε έτσι με το μαλακό....Νομίζω όμως το καθυστερεί γιατί σου λέει αν τη βγάλουν θα πάνε από Σεπτέμβρη δημόσιο παιδικό και θα χάσουμε 2 πελάτες.Δε ξέρω μπορεί να ναι και ιδέα μου...Στο σπίτι ο μόνος λόγος που το άφησα είναι γιατί τα απογεύματα όλο και κάπου τις πάω,κούνιες,λογοθεραπείες τώρα,βόλτα οπότε δε ξέρω πως να συνδυάσω ξεβράκωμα και εξόδους.Μάγδα θέλω περισσότερες πληροφορίες για τα αδιάβροχα βρακιά.Εννοείς τα swim pants αυτά που είναι σα πάνες για τη θάλασσα από σούπερ μάρκετ;..........................Επίσης Μάγκυ ήθελα πληροφορίες για Πόρτο Χέλι.Μας σύστησαν ένα ξενοδοχείο πάνω στο κύμα με ημιδιατροφή πολύ καλή περίπτωση και σκεφτόμαστε εκεί για διακοπές.Εσείς εκεί δεν είχατε πάει τώρα πρόσφατα που θα περνούσατε απέναντι Σπέτσες;Είναι ωραία;Εχει μέρος κοντά να πας μια περατζάδα ένα καφέ ή είναι μόνο ξενοδοχεία;Οι θάλασσες ωραίες;Η οικογένεια που μας το σύστησε ενθουσιασμένη,έχουν και εκείνοι μικρό παιδί................................................................................................................Επίσης Χαρά αν είναι να ρθετε μέχρι Κω για διακοπές φυσικά θα έρθετε Ρόδο να χετε και μας παρέα...χα χαΠλάκα πλάκα η aegean έβγαλε προσφορές Σαλονίκη-Ρόδο-Σαλονίκη που κοιτούσα με την αδερφή μου 112 το άτομο....Για σκεφτείτε το....Θα σας βρούμε και καλό δωμάτιο και κάθε μέρα θα σας στέλνουμε και στη καλύτερη παραλία και ταβέρνα...Χωρίς πλάκα πρόταση ανοικτή σε όλες!!!Ε Φωτεινή;;;;Να ρθουν όλες να τις γυρήσουμε στο νησί!Απλά μην έρθετε 18 με 28 Ιουλίου που θα λείπουμε εμείς...εντάξει;;;;Οι γονείς καλέ που μετακομίζουν και θα πάρουν και τη Μιμίκα;Που είναι το εξοχικό,μακρυά;Σας φιλώ!Α δε σας είπα στον νέο είπαν ωράριο 08,00-17,00 και 800 καθαρά.Και θα αλλάξουν λέει όλα τα ωράρια προς τα πάνω γιατί δε μπορεί να ακούγεται έξω ότι πληρωνόμαστε καλά και δουλεύουμε μόνο 8ωρο....Ακουσον άκουσον....Από το δήμο καθυστερούν οι διαδικασίες,ζήτησα να μείνω πέρα από 15/6 που είχα πει στην αρχή αλλά δε φαίνεται να συμφωνεί ο λογιστής οπότε με βλέπω να σταματάω...ακόμα δε ξέρω...σαφή απάντηση από κανέναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!Αντε καλε μαζευτειτε αλλιως θα αρχισω τα τηλ!!!!Αυτο ειναι απειλη,ακους Φωτεινη!!!!!!!

Εμεις εχθες πηγαμε στη γιορτη του σχολειου μας!!!Καλα παιδια επαθα πλακα,φανταστικη δουλεια,ανεβασαν τον Μαγο του Οζ του Μιμη Πλεσσα,δεν το πιστευα οτι 3χρονα παιδακια συνεργαστηκαν τοσο αψογα και οι δασκαλες καταπληκτικες,περιττο να πω δε οτι με πηραν τα ζουμια,σκεφτειτε τι εχει να γινει του χρονου!!!!Ασε που σκεφτηκα οτι ο μπαμπας μας θα λειπει στην 1η μας γιρτη και ψυχοπλακωθηκα!!!

Η Μιμη δε ενθουσιασμενη,ερωτα με τη δασκαλα την πηρε αγκαλια και την τρελλανε στα φιλια!!!Η δασκαλα μου ειπε να μην ανησυχω γιατι τον 1ο καιρο το στοιχημα ειναι το παιδι να εμπιστευει την 1 δασκαλα εστω και εμεις το εχουμε ηδη καταφερει.Νομιζω οτι εκανα τη σωστη επιλογη,τελικα η καθε μανουλα ξερει που να εμπιστευτει το παιδακι της!!!

Μαρια,βρηκες μπαμπουλα για τη Δημητρα???χαχαχα!!!Ειδες και ο αγιος φοβερα θελει!!!

Η Αμμουλιανη ειναι ενα μικρο νησακι απεναντι απο το 3ο ποδι της Χαλκιδικης,απεναντι απο Ιερισσο περιπου,νερα σαν πισινα ,φανταστικες παραλιες και οτι πρεπει για οικογενειακες διακοπες!!

Για Πορτο Χελι θα σου πω εγω βρε,εχω παει απειρες φορες.Λοιπον νομιζω οτι θα πηγαν στο AKS HINITSA BAY το οποιο ειναι σε ενα κολπακι με φανταστικη παραλια!!!Εγω θα πηγαινα στανταρ με παιδια θα απολαυσεις ηλιο,θαλασσα και ξαπλα!!!Σαν μερος σου βγαζει μια παρακμη ομως,μεγαλες ξενοδοχειακες μοναδες που τωρα δεν γεμιζουν και λιγο με αισθητικη προηγουμενης δεκαετιας.Αλλα για οικογενεια ποου δεν θελει και clubbing νομιζω ειναι καλα!!

Εφτασε κιολας ο καιρος να φυγεις????Μαλλον το αφεντικο θα σε κρατησει!!!Ο νεος ουτε το ωραριο δεν εχει καταλαβει ακομα!!!!χαχαχαχαχαχα

Αλεξ,περαστικα στον μπαμπα,προσοχη στα βαρη τωρα!!!Μπραβο και για την κοιλιοκακη,αν και εγω δεν πιστευω οπι συνετρεχε τετοιος λογος ανησυχιας μια χαρα αναπτυσσεται το παιδι!!Ειχε ποτε αναιμια??Δεν θυμαμαι κατι τετοιο!!

Η Φωτεινη ηταν ο ενοχος λοιπον???Αληθεια ποσες μερες παραδοσης εχεις?Εχω πολλα βαφτησια το Σεπτεμβρη?

Σας αφηνω γιατι εχω να παω στα ΚΕΠ,πηγε η πεθερα μου εχθες να παρει πιστοποιητικο γεννησης για τη μικρη για το σχολειο και μας λενε οτι δεν δηλωσαμε τη βαφτιση και δεν μπορει να το δωσει με ονομα!!!!Της λεει η πεθερα μου αποκλεειται,κοιταει και λεει οτι το βλεπει οτι το εχουμε δηλωσει στο ληξιαρχειο που γεννηθηκε αλλα οχι στο δημο που εχουμε μεριδα!!!!Καλα της λεει η πεθερα μου και γιατι δεν το ζητατε υπηρεσιακα???Δεν γινεται λεει!!!!Ποτε θα οργανωθουμε μηχανογραφικα δεν ξερω!!!Και στο μεταξυ ,μας στελνουν απο τη Γερμαβι ασυλληπητηριο τηλεγραφημα για το θανατο της γυναικας του παππου μου και μας ειπαν να στειλουμε καποια δικαιολογητικα για να παρει ο παππους μερος της συνταξης!!!!!Αυτοι τα στειλαν σε 5 ημερες,εχουν περασει 15 και ακομα εδω ψαχνουμε να βρουμε ακρη!!!!!

Αντε σας χαιρετω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αθάνατο ελληνικό δημόσιο!Ημαρτον !Ναιαιαιαιαιαιαιαια αυτό το ξενοδοχείο μας είπαν το Hinitsa!!!!!!!!!!Ωραία 2 θετικά για εκεί μας βλέπω....Έχει κοντά πόλη να πας για καμιά βόλτα ή πλατεία για καφεδάκι να τρέξουν τα μικρά;ή είναι μόνο παραλιακή με ξενοδοχεία ;Για Σπέτσες λέει περνάς απέναντι για ημερήσια εύκολα,ισχύει ε;Καλέ εγώ καλή θάλασσα θέλω,να μη κουβαλάμε συμπράγκλα πέρα δώθε,να μη ψάχνουμε ταβέρνες δεξιά και αριστερά και μια πόλη να χει κοντά να περπατάμε τα απογεύματα ότι πρέπει είναι όπως το περιγράφεις.Αντε να πάμε και καμιά ημερήσια απέναντι και καλά μας είναι....Ισα να αλλάξουμε παραστάσεις...Thanks Χαρά!Μπράβο για την παράσταση του παιδικού σας και τη Μιμίκα που δένεται με τη δασκάλα...και μένα οι δικές μου τρελές και παλαβές για τη δασκάλα τους,δε φεύγουμε χωρίς αγκαλίτσα και φιλάκια το μεσημέρι.Πολύ σημαντικό η όρεξη και η διάθεση των παιδαγωγών.Για μένα οι εγκαταστάσεις και τα extra έρχονται δεύτερα.Το βασικό είναι η όρεξη και η υπομονή των παιδαγωγών για το που θα εμπιστευτείς το παιδί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερουδια φιλεναδιτσες τα πιανω σταδιακα μη ξεχασω τα μισα συμπεθερα η μιμικα θεα κλασικα αυτο το μαλλι του βορρα το λατρευω!!!!

επισης μαρακι σουπερ τα πιτσιρικια στον παιδικο ομορφη η τρελη τουρτα που μπαταρε κ απ τη μια πλευρα λιγακι οι κορες παντα κουκλες ειδικα η φραντζα παει πολυ στη χρυσανθη αλλο στυλ!!

για πορτο χελι εγω δεν τρελαθηκα ρε αγαπουλα δεν εχει πολυ ζωη πηγα κ οχι καλοκαιρι βεβαια ουτε καφετερειες κ ταβερνες ειδα πολλα κλειστα απεναντι περασαμε σπετσες με θαλασσιο ταξι τσακ μπαμ εκει εχει απο ολα περατσαδα ταβερνες παραλιες

ισως καλοκαιρι να ναι αλλιως το χινιτσα αψογο!!!η καλη παρεα ομως μετραει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ χαρα βρηκες καλο παιδικο τελεια μακαρι να βρω κ εγω ξεκινω Ψαξιμο αυτη τη βδομαδα εχω ρεπο

αι να δω συμφωνω χωρις σχολικο ειναι πακετο ιδεες του συζηξ η ξαδερφη βεβαια ειναι ψυχουλα μακαρι να χε σχολικο εκει δε θα το ψαχνα αλλα..

Μαρακι γελασα με τη σουζυ απειλη χαχα καλο μαθηματακι

να δεις που θα σου βγει σε καλο που φευγεις ακου ως πεντε κ μειωσεις

χαρα η γραφειοκρατια τραγικη κ στον οτε τα ζω ζητας ενα καρο χαρτουρα για χαζα

ο μπαμπας με βιντεοκληση τη γιορτη του χρονου δε θα τη χασει βρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρακια ενοω αληθινα με απεξω επενδυση σαν πλαστικα πως φοραγαμε οταν γεννησαμε..

θα ψαξω στο ιντερνετ μπας κ εχει φωτο

σημερα επαιζε κ μου ρθε ξεβρακωτος ολος κατουρηθηκε κ φροντισε να ξεντυθει μονος λεει για να παει για μπανιο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ξεχασα να σας πω ο ομορφος μπαμπας μονο μια φορα ηρθε του χρονου παλι σνιφφφ δεν θα ρθει ιουνιο!!επισης ευχαριστω για τα καλα λογια για τις φωτο χιχι

αφηστε πεφτει ζηλια βλεπω με τα δευτερα πολυ σου λεεω η εβελινα αγριμακι

αλεξακι μπραβω για τις εξετασεις

αντε βαλε φωτο να δουμε κατασκευουλες!!

ρουλακι φωτεινη δωστε σημεια ζωης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ κ μενα το μυαλο του συνεχεια στη βολτα ειναι ασε που λεω καποιες φορες ειμαι κουρασμενη κ λεει ασε μαμα θα οδηγησω εγω ακουω τα απιστευτα πλεον

επισης καποτε λεγατε για ανεξαρτησια εγω τρια τα κανα ολα μονη λεει η μαμα μου το ιδιο κ ο β χτες εκανε κ ολομοναχος μπανιο εγω απλα κοιταγα κ τον μπαινοβγαλα απο μπανιερα

καθε μερα μεγαλωνει τοσο πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...