Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Αχ βρε Ρουλίτσα μου βγήκαν τα μάτια έτσι χωρις κενά αλλά σε απόλαυσα.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη γνώμη-συμβουλή σου όπως λες.Είναι σα να ακούω τον άλλον μου εαυτό.Όταν με πιάνει υστερία για τα ψίχουλα ο άλλος μου εαυτός φωνάζει "άστα παιδιά είναι".Όταν αγχώνομαι για το που θα πάω στην άλλη δουλειά ο άλλος μου εαυτός με μουτζώνει και μου λέει"μια χαρά θα σαι και εκεί όχι εδώ που σε έχουν για να τα κάνεις όλα και να συμφέρεις,εκεί θα χεις και μια προοπτική εξέλιξης με το πτυχίο και το μεταπτυχιακό σου ξεκόλλα".Όταν φωνάζω στον άντρα μου γιατί δε κάνει μια δουλειά όπως θα την ήθελα εγώ και παίρνοντας μόνος του πρωτοβουλία ο άλλος μου εαυτός,όταν ηρεμώ,μου λέει "μα καλά άντρας΄είναι πως περιμένεις να πλύνει τα πιάτα χωρίς να του πεις ή άστον να κάνει κάτι μόνος και μη του την πείς μετά ας μην είναι και τέλεια γιατί δε θα ξαναπιάσει να το ξανακάνει και θα το κάνεις πάντα μόνη".Όταν αναρωτιέμαι με τη συμπεριφορά της αδερφής μου ο άλλος μου ευατός μου λέει "δεν είστε ίδιες,περνάει καλά άστην θα είναι τυχερή και θα της έρθουν όλα βολικά στη ζωή,δεν είναι όλοι ρομποτ σαν εσένα που θα γεράσεις γρήγορα"..................................Εχεις απόλυτο δίκιο,κλάταρα.Και γω είμαι σίγουρη πως αυτό που πέρασα ήταν υπερκόπωση τόσο σωματική όσο και ψυχολογική.Σπιρουλίνα δεν πήρα,πήρα το ιπποφαές που μου το συστήσαν αλλά δεν είδα ακόμα διαφορά.Αλλά να σου πω δε καλοτρώω φρούτα και σαλάτες.Μόνο ότι περισσεύει από τα μικρά.Για μένα να κάτσω να καθαρίσω φρούτο να στύψω ένα χυμό πχ δε το κάνω,πολύ κάκώς βέβαια.............................Όσο για τον Τασουλη θα συνηθίσει,ξέρω στεναχωριέσαι να τον απαοχαιρετάς με κλάμματα αλλά θα μάθει και μετά θα του αρέσει και το πρόγραμμα και οι δραστηριότητες εκεί.Γενικά λένε όσο πιο μεγάλα πάνε σχολείο τόσο πιο δύσκολη η προσαρμογή.Εμας πχ 1 έτους μια εβδομάδα κράτησε το κλάμμα.Σε θαυμάζω που μπορείς να τον αποχωριστείς 1 εβδομάδα,δε μπορώ ακόμα ούτε μια μέρα.Τα κακά του χαρακτήρα μου που λέγαμε.....Όλοι μου φωνάζουν ότι κάνω λάθος κι εδώ,πρώτος ο άλλος μου εαυτός.......Ακούγεται να περάσατε ωραία στη Σκύρο...πολύ γελούσα που διάβαζα ετεροχρονισμένα νέα και σε φανταζόμουν να τα κάνει copy-paste από κάποιο word που είχε ανοιχτεί μέρες πριν...Αχ τι καλά που θα ταν να σας είχα εδώ στυλίστριες μαζί με τη Μάγκυ.Το φοβάμαι ρε συ το ιντερνετ για επιλογη ρουχων.Δε θυμάμαι αν σου πα ότι είχα παραγγειλει μπλουζοφορεματα απο bonprix.Όλα αλλα ντάλα ήταν και τα γύρησα πίσω.Επιβαρύνθηκα 20€ μεταφορικά και περίμενα και 2 μήνες να μου στείλουν με επιταγή τα λεφτά μου πίσω και να στηθώ στην ουρά για να την εισπράξω.Οπότε λέω να βρω χρόνο να πάω να διαλέξω Live.Το μαγαζί ήδη ξεκινήσαμε τη διαδικασία να το γυρήσει ο άντρας μου πάνω του(πείστηκε ο μπαμπάς ότι δε μεταβιβάζει κάποια περιουσία αλλά μόνο τη χρήση του επαγγελματικού του χώρου) και ευτυχώς δεν πληρώνουμε και φόρο μεταβίβασης γιατί θεωρούμαστε λέει με τον άντρα μου συγγενείς α βαθμού κάτι που δε ξέραμε.Νομίζαμε μόνο οι εξ αιματος θεωρούνται α βαθμου.....................Φιλιά στον Τασούλη....και πάλι ευχαριστώ για όλα όσα μου είπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κουκλες!!Καλε τωρα που καθομαι,χειροτερος χαμος,δεν προλαβαινω να μπω,τα διαβασα ολα βεβαια αλλα δεν προλαβαινα να γραψω!!!

Μ ε τη δουλεια εξαολουθω να ειμαι σε επισχεση,βεβαια ειχαμε τρεχαματα γιατι μας δηλωσε ο διευθυντης ως αδικαιολογητως αποντες ,ενω ειχαμε κανει εμπροθεσμα δηλωση επισχεσης,τρεχαμε με δικηγορους,,,ενας χαμος!!!Εκει που μας χρωστοσουνε....εδω κολλαει!!!Αυριο γενικη συνελευση,τι να πω!!!Πντως τελικα φραγκο δεν βλεπω να παιρνουμε!!!

Κατα τ'αλλα εχθες κολυμβητηριο,αρχισαμε κανονικες βουτιες!!!Χαμος εγινε,ενθουσιαστηκε η Μιμικα!!Μετα πηγαμε με ενα ζευγαρι γειονες και τον μικρο τους σε ενα γηπεδο 5χ5 κοντα στο σπιτι μας και πεξαμε ποδοσφαιρι,9:30 το βραδυ μαζευτηκαμε!!

Σημερα ηλθαν οι δικοι μου και με βοηθησε ο μπαμπας μου να κανουμε δουλειες,μαζεψαμε χαλια,επλυνα καλυματα,σιδερωσα 3 πλυντηρια...μου εμεινε για αυριο το ισογειο μονο!!!Μωρε τι καλα περναω στη δουλεια!!!Ξεπατωθηκα!!!Τη Δευτερα δε που πηγα και λαικη με τη μικρη!!!Εκει να δειτε γλεντια!!!!

Το κολπο με το κρεββατι ,φυσικα και ναυαγησε!!!Ξυπναει8 στις 4:30 και μας φωναζει να παμε να την παρουμε,παλι καλα που δεν φευγει μονη της ,μην παει προς τις σκαλες!!!Εχω παραδωθει πια,καποια στιγμη θα κοιμηθει!!!Τι στο κλο?Οταν παει γυμνασιο θα ησυχασω λογικα~x(

Απο ατακες ομως..ζωγραφιζει!!!Προχθες της πεφτει κατω ο χυμος ,γυρναει με κοιταει και λεει:Παναγια μου!!Τι επαθα η γυναικα!!!:wtf:

Το κορυφαιο σκηνικο ,ομως πεχτηκε στο Σ/Μ,αφου ουσα ανεβσμενη στο καροτσι εχει τραγουδησει οτι ασμα ξερει,σε ενα διαδρομο,μας τρακαρει ενας με το καροτσι και το σκατο σηκωνεται ορθια μεσα στο καροτσι και αρχιζει:'ΕΕΕΕΕ!!!ΒΑΡΚΑΡΟΥΤΣΟ!!!Πως το βλεπεις......"αναπαραγωντας ολη τη γνωστη διαφημιση,μιλαμε γιναμε το θεαμα του Σ/Μ,ειχε ξεραθει ο κοσμος στα γελια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλακι,[smilie=blob7.gif]ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!Μου λειψες παρα πολυ!!!Καταρχην για την κουμπαρια ειμαι μεσα,αλλωστε καποια στιγμη στο τσατ το ειχαμε κλεισει,αλλα εσυ θα εισαι αδικημενη,αφου εχεις παιδια και αρα θα παιρνω δωρα σε αυτα οχι σε σενα8-}Δεν σου εστειλα μην οτι ειμασταν κατω γιατι το φανταστηκα οτι τετοιες μερες δεν θα καθοταν να βρεθουμε!!!Τηναλλη φορα που θα κατεβουμε θα στο πω εγκαιρως για να μας βαλεις στο προγραμμα του Σ/Κ,να ελθετα για μπανια Κορινθια γιατι ο δικος μου αποκλειεται να ελθει Τριπολη!!!Ηταν εκει στο στρατιωτικο νοσοκομειο στο 2ο μισο τηης θητειας του και τη μισει την Τριπολη!!Αλλιως θα παρω το Κτελ και θα ελθω,δεν γινεται πια να μην γνωριστουμε!!

Ωραια που μπηκατε σε προγραμμα με το σχολειο,αντε να ελθει και η σειρα μας!!Παντως αυτο μου το πε η νηπιαγωγος,οτι ειναι ο μεγαλυτερος κινδυνος,γιατικαι εγω ειχα ενθουσιαστει με που οταν πηγαμε για εγγραφη με εγραψε και πηγε μεεσα,και μου ειπε οτι πολλα παιδακια χαιρονται και οταν καταλαβαινουν οτι αυτο θα ειναι καθε μερα,αντιδρουν και περναν πιο δυσκολα την προσαρμογη!!!Αλλα θα στρωσει μωρε τον χρονο του θελει,λλα καλα κανεις και δεν τον παιρνεις Σκυρο.

Γιατι εισαστε στην τσιτα?Η πεθερα πεταει και στους δικους σου αυτες τις συγκλονιστικες της ατακες?

Με το ντυσιμο εχω τρελλα,την ντυνω συνεχεια!!Εγω ειχα καποια βαφτιση,αλλα πριν ο Πασχα ερχεται μια επιμελητρια μου ,που ειμαστε και φιλες με 2 τεραστιες σακουλες ρουχα,μοναχοπαιδι η δικια της και τα ρουχα απο αρμανικαι πανω!!!Γεμισαμε και δωρα το Πασχα ,οποτε ειμαστε κομπλε!!Βεβαια ολο και παιρνω οτι μου κατσει,τωρα μου εχουν κολλησει τα αξεσουαρ!!!monsson,της παιρνω συνεχεια,τα λατρευω!!

Συμφωνω να κανεις αγορι,εχω κοριτσι,οποτε αγορι θελω τωρα να βαφτισω!!!Σας ειπα οτι εχω παθει κεραυνοβολο ερωτα με τον ανηψιο μου,που εχει εξελιχθει σε τρελλο φατσονι????Μεχρι τωρα τον ψιλοειχα στο φτυσιμο,αλλα οσο μεγαλωνει...τον τρωω οποτε τον βλεπω!!!

Μαρια,καταρχην συμφωνω με οσα ειπε η Ρουλα(αδικα ειπα οτι εκτιμω πολυ την αποψη της?)!!!!Ηθελα να σου τα πω και εγω αλλα επειδη με προλλαβαν οι εξελιξεις,φοβομουν μην με παραξηγησεις!!!Εχει δικιο,μην προσπαθεις να τρεχεις πισω απο ολους!!Θα πεσεις κατω!!!

Τωρα για το δημο,τι να πω!!!Παρε και ρωτα!!!Προφανως ελεγε βλακειες αυτος,αλλα και με τοσα που συμβαινουν εχω ακουσει διαφορα κουφα.Εδω τον κουμπαρο μου,του ειπαν τωρα οτι θα παρει μεταταξη σε αλλη υπηρεσια αλλα προς το παρον θα τον βγαλουν σε διαθεσιμοτητα με ανα δρομικη ισχυ απο το Νοεμβρη!!!Εχουν χασει τη μπαλα!!!Παρε αυτην που σε ειχε παρει τηλ και βιαζοταν και ξαναρωτ6α!!!

Με το καμπιγκ ,ουτε εγω το εχω καθολου,ευτυχως ουτε ο δικος ,οποτε δεν κινδυνευω !!!Αυτο το πικ-νικ παρτυ ηταν προγραμματισμενο για να γινει στην παραλια,αλλα λογω καιρου εγινε τελικα στην πυλωτη της πολυκατοικιας τους!!Παλι καλα γιατι αρχικα νομιζα οτι θα τααν κατι οργανωμενο ,αλλα μετα μας ειπαν οτι αυτοι θα το στηναν!!!Καλα μου φανηκε λιγο καπως,δηλ τι?Θα ταν ο κοσμος στην παραλια και εμεις θα καναμε καταληψη:wtf:Καλα ο δικος μου δε,απο το τοσο σοκ μαλλον τους γροσουζεψε και εβρεξε[smilie=laughing7.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως με νευριαζει αυτο το νεο μαμμυ,που με πεταει εξω!!!

Συνεχιζω......

Μαρια,το τι γελιο κανω καθε πρωι που σκεφτομαι τον ερμο τον νεο,να σε κοιταει σαν χαζος,δεν σου περιγραφω!!!!

Αντε καλε,ακομα να κλεισεις τα εισητηρια!!!Βγαλτα και πες του το τραγουδακι(το λεγαμε πριν την 5ημερη):'Την αλλη Τριτη,πεταμε για την Κρητη"!!!!

Με την τουαλετα παντως,αν δεν βγαλετε παμπερς!!!Μιλαω εγω που δεν εχω ξεκινησει καν προσπαθεια!!Αυριο που θα βγαλω και τα χαλια κατω ,θα δουμε!!Παντως εγω πανα βρακακι της φοραω 1χρ αλλα δεν....Παντως και εγω αγχωνομαι με ολο αυτο,μαλλον βαριεμαι και λιγο....

Μαγδα με γεια τα ψωνια.Και εγω με τα εσωρουχα δεν το πολυεχω!!!Ασε που μπορει να εχω παρα πολλα αλλα δεν τα ξεχωριζεις!!!Τα παιρνω ολα στο χρωμα του δερματος,τα υπολοιπα δεν τα φοραω!!

Με το καλο η γαμοβαφτηση,καλε εσυ εισαι εμπειρη τωρα!!Λιγο αργα δεν τα κλεισαν,προλαβαινουν?

Ανοιχτο ειναι το κολυμβητηριο και δεν πηγατε λογω βροχης?

Φουφου,την παλευεις ?Ολα καλα?Δεν θα παψω να σε αναζητω!!!Σου χω αδυναμια,τι να κανω?

Φωτεινη,παλι σε γιορτες φραουλας ησουν?Αυτο που συνδιαζετε με ολα τα σουβλακια!!!Και σε γιορτες και πανηγυρια ακουω!!!Μπραβο τεκνο μου,θα γινεις δικια μας και εσυ[smilie=toothy10.gi:

Καλα τρελλη πονηροφατσα ο Αλεξ!!!

ΟΚ!!!Λογικο να επαθε κατι ο μπαμπας σου,ολοι περιμεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Πίνω το καφεδάκι μου και σας απολαμβάνω....Εμεις όλα καλά,πήγαμε jumbo πήραμε γιογιο.Ο άντρας μου φαγώθηκε να πάρουμε την τουαλέτα της fisher - price με τη μουσική,εγώ τα θεωρώ πεταμένα λεφτά βέβαια,πολύ που θα καθήσουν...αλλά επέμενε τι αν τον κάνω.Τους πήρα και από ένα μαγιουδάκι,τους κάνουν τα περσυνά αλλά επηρεάστηκα και μετάνοιωσα μετά γιατί κάναν 10€.Πολλά μου φάνηκαν για μια σταλιά ύφασμα.Πέρσυ από h & m τα χα πάρει 5 ή 7€ δε θυμάμαι καλά και μια χαρά κρατάνε.Αλλά νομίζω αυτό το μαγαζί έτσι συντηρείται.Μπαίνεις μέσα νομίζεις πως όλα τα χρειάζεσαι έτσι που τα βλέπεις στολισμένα και ξεγελιέσαι και γεμίζει το καλάθι.Χαρουλίτα όντως όπως τα φαντάζεσαι είναι με τον "νέο".Με κοιτάει,δε σημειώνει τίποτα παρά μόνο ημερομηνίες στο κινητό,του λέω κατάλαβες;Μου λέει όσο είσαι εδώ εντάξει,άμα φύγεις δε ξέρω.Θεός βοηθός!Δεν τον κατηγορώ,έχει δίκιο είναι πάρα πολλά για ένα άτομο και μάλιστα "πρωτάρη" στη δουλειά.Η αφεντικίνα σίγουρα θα του την λέει,έδω τη λέει σε μας που υποτίθεται τα κάνουμε όλα γρήγορα και όπως τα θέλει όχι στο παιδί που είναι άμάθητο ακόμα.Μου ρχεται και αυτός 09,00-09,30.Πως του ρθε;;;Ξενυχτάει καθημερινές και δε μπορεί να ξυπνήσει και αυτά τα λέει και τα ακούει και η μικρή....ούτε ο Ιορδάνης δεν τον ξεπλένει μετά.Χθες με έπιασε πάλι το αφεντικό μου και μου λεγε ότι κάνω το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου που φεύγω και πως η εταιρία είναι αναπτυσσόμενη και δε με κουνάει κανείς και το δημόσιο είναι χάλια και μπιρι μπιρι.Και δε με πιάνει και κατ ιδίαν μου τα λέει στους διαδρόμους στις σκάλες μπροστά σε άλλους δηλαδή.Και με εχουν πάρει όλοι στο ψιλό...Χθες σκεφτόμουν με πόσες εργατοώρες και κόπο έχουν στηθεί τα προγράμματα,η οργάνωση του λογιστηρίου τόσα χρόνια για να δουλεύουν όλα άψογα και στεναχωριόμουν πάλι που κάποιος άλλος θα τα βρει έτοιμα και γω θα κληθώ να πάω να οργανώσω κάτι άλλο πάλι από την αρχή.Να σας πω την αμαρτία μου ακόμα ελπίζω ότι κάτι θα γίνει και δε θα πάω τελικά.Θα μου προσφέρει λέει το αφεντικό διπλά λεφτά και θα μου πει ο άντρας μου εντάξει άμα είναι έτσι μένεις.Ή θα μου πει ο λογιστής μείνει και θα υπογράφεις εσύ.Όλο όνειρα τζούφια φυσικά..................................................................Χαρουλίτα πόσο γέλασα κάνοντας εικόνα τη Μιμή στο καρότσι να "βρίζει" σα τη διαφήμιση.Μιλάμε και η Δήμητρα η δικιά μου ο τόνος που μιλάει είναι βρε παιδί μου επιτακτικός,Μέρκελ τη φωνάζω εγώ.Π.χ μια κοπέλα να δούμε θα της πει με ύφος και αυξημένο τόνο "Τι θέλεις κοπέλα μου;;;;"ή αν θέλει να ζητήσει κάτι λέει πχ"αντε τη σοκολατα μου!!".Δε ξέρω από που το χει πάρει αυτό,εμείς μιλάμε πολύ ήρεμα στο σπίτι με τον άντρα μου αυτή διατάζει!!!Αμ τι νόμιζες άμα μένεις σπίτι τότε γεννιούνται οι δουλειές....Τη Παρασκευή που θα πάρω το χαρτί από το νοσοκομείο θα παώ να το καταθέσω στο δήμο επι τόπου και θα της ζητήσω της κοπέλας εδώ να μου δώσει στοιχεία που θα τα στείλει στην Αθήνα για να παίρνω να ενοχλώ στην Αθήνα για το πότε θα δημοσιευτεί το ΦΕΚ γιατί από δω δε βγάζεις άκρη.Καταρχήν στο τμήμα προσωπικού αρμόδια είναι αυτή η κοπελίτσα στην ηλικία μου που μόλις τη ρωτήσεις κάτι παραπάνω λέει δε ξέρω,είναι θέμα Ύπουργείου.Αλλά δεν μου φαίνεται να την πολυπιστεύουμε γιατί φάσκει και αντιφάσκει.Μου λεγε δε δικαιουμαι αργότερη προσεύλευση λόγω τέκνων κάτω των 4 ετών και ούτε αυτή παίρνει και την επόμενη που πήγα να την ψάξω 08,00 μου παν συναδέλφοι της ότι έρχεται αργά γιατί ΄παιρνει το παιδί στη μάνα της.Οπότε δε περιμένω να με βοηθήσει ή να μου ανοίξει τα μάτια...Λέω να τις ξεβρακώσω από σήμερα.Εχεις δίκιο,εγώ φοβάμαι μη ταλαιπωρηθώ γι αυτό δε το κάνω.Αλλά με τη πάνα δουλειά δε γίνεται.Πήγα χθες πήρα του lidl τις πάνες-βρακάκια,καλές φαίνονται και από θέμα πάχους και κοψιμάτων και τιμής!6,5€ τα 20 τεμάχια και η pampers έχει 10€ τα 24 τεμάχια.Είναι διαφορά.Λέτε άμα τις ξεβρακώνω τα απογεύματα το βράδυ να μη θέλουν να βάλουν πάνα;;;Ουφ...Τα εισιτήρια θα τα κλείσω μόνη το ΣΚ για Κρήτη,άμα τον περιμένω....ζήσε Μάη μου.Χθες του το ανέφερα πάλι και μου λεγε δεν υπάρχει πλοίο να μας έρθει πιο οικονομικά;;;Καταρχήν πλοίο έχει για Αγ.Νικόλαο δηλαδή θέλει μετά κτελ για Ηράκλειο και το πλοιο φεύγει Τετάρτη,εγώ θέλω να πάω Σαββάτο πρωί και να ρθω Κυριακή απόγευμα τσακ μπαμ δε θέλω να ταλαιπωρηθώ βρε αδερφέ...Φιλοδοξεί ότι αν αργήσει ο διορισμός και κάθομαι μπορεί να πάμε κάπου διακοπές.Γιατί μετά αν ξεκινήσω το πρώτο δίμηνο δε δικαιούμαι μου παν άδεια.Αυτή η "καλοθελητού" στο γραφειο προσωπικού μου το πε,δε ξέρω κατά πόσο ισχύει.Λέγαμε για Σύρο.Πάει το καράβι από εδώ.Ο άντρας μου πήγαινε μικρός και του άρεσε,λέει είναι ωραία για οικογενειακές διακοπές.Εχει πάει καμιά σας;Γιατί εντάξει Κω τρίτη χρονιά δε λέει...Σας φιλώ....είναι η ώρα του νέου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!Αλλάξαμε το δρομολογιο στον μικρό και ερχεται και τον παίρνει στις 8.20 και ειμαι ηδη στη δουλεια, οποτε εχω πιο πολύ χρόνο και θα γινω κι εγω πρωινη στο παρεακι μας!!!Το καναμε γιατι πριν ερχοταν 9.05 κι αν ειχα δικαστηριο ετρεχα σαν την παλαβη!!!Απο το σπιτι σημερα αρχισαμε τα νιαουρισματα, δεν με αγαπαει η κυρία Κανέλλα (είναι η δασκάλα του!), να μιληχιουμε μαμα, μουρμουραει ολο το πρωι (όταν θελω να του εξηγησω κατι του λεω ελα να μιλησουμε και του εχει κολλησει!), του εξηγησα πανω από δεκα φορες ότι πρεπει να παω στη δουλεια για να εχουμε λεφτα (λεμε τωρα!!) και στο τελος να του λεω αφου και πριν πηγαινα στη δουλεια κι εσυ στη γιαγια, το ιδιο είναι μονο που τωρα περνας πιο ωραια, εχει παιδακια κλπ!!!Αφηστε που κανει ανησυχο υπνο, ξυπναει και με ζηταει, να δει ότι ειμαι εκει!Επιμονη και υπομονη και θα συνηθισει!!!Οι γονεις μου κολλημενοι με την μπαλα, ειδικα ο πατερας μου, μην ερθεις χωρις το παιδι, ε του λεω κι εγω βαψε μονος σου, εγω ηθελα να σας βοηθησω (μεταξυ μας και να ελεγξω τα χρωματα!!!), αλλα δεν γινεται να φυγει το παιδι από την σειρα του, οποτε του λεω θα ερθω μονο για διακοπες!!!!

Μαρακι, συγνωμη για τα κενά, εγω τα ειχα βαλει, αλλα δεν τα πηρε!!!Είμαι σιγουρη ότι τα σκεφτεσαι κι εσυ όλα αυτά, απλα τωρα σε μερικά πρέπει να κανεις την υπερβαση!!!!Δεν θα τα αγορασεις τα ρουχα από το internet, θα σου στελνω απλα το link, να βλεπεις τι μπορει να σου αρεσει!!!Τοσο νεα κοπελα, ομορφη και γλυκιά, είναι κριμα να ντυνεσαι πιο συντηρητικά!!!Να φανταστεις δικηγορινα εγω, σημερα που εχω μονο γραψιμο και όχι δικαστηριο κλπ, ειμαι με τζιν boyfriend (χαμηλοκαβαλο και φαρδυ!), πουκαμισακι για το κυριλε του θεματος και μπαλαρινακια!Οπως διαβασες παραπανω μαλλον δεν θα παω στη Σκυρο και τωρα που το σκεφτομαι πριν προσαρμοστει πληρως ο Τασουλης, μαλλον θα με ψαχνει και στο σπιτι, οποτε δεν θα τον αποχωριστω!!!Δεν μου αρεσει να τον αποχωριζομαι, απλα επειδη βλεπω τα αποτελεσματα στη μαμα μου, που δεν με αφηνε ποτε και ηταν κολλημενη μαζι μου, προσπαθω να μην κανω τα ιδια λαθη!Οποτε κλεισε και τα εισητηρια, χθες!!!Λογικο είναι να στα λεει αυτά το αφεντικο, που θα βρει αλλον να κανει τοσα πολλα και να μην παραπονιεται κιολας!Δες το σαν μια ευκαιρια, όλα στη ζωη μας συμβαινουν για καποιο λογο!Πιστεψε στην επιλογη σου και υποστηριξε την, μην περιμενεις με αυτά που λεει ο ενας και ο άλλος και αμφιταλαντευεσαι!!!(σαν μαθημα γιογκα ακουγομαι!!!)Κι εγω ακουσα την Χαρουλιτα και πηρα του lidl και σωθηκα οικονομικως!!!Ειναι πολύ καλες!!Εμενα ξυπναει ακομα με μια πανα ασηκωτη, νομιζω ότι για βραδυ θα αργησουμε πολύ!!!Κι εγω βαριεμαι να τον βαζω ολη την ωρα και να χαζευει!!!!Για Συρο δεν ξερω,δεν εχω παει, σιγουρα είναι πολύ ομορφη, αλλα νομιζω δεν εχει πολύ ωραιες παραλιες!Η Κρητη είναι ωραια, αλλα εχει αποστασεις!

Μαγδουλα, αυτό είναι το link με την προσκληση, εμενα προσωπικα μου αρεσουν όλα αυτά που φτιαχνει, δες και διπλα που λεει «τα blog που μου αρεσουν»

Ας αρχίσουν οι χοροί! | 2invite_πρόσκληση γάμου, βάπτισης...και άλλα

Γλυκό μου Χαρουλίνι, κι εμενα μου ελειψες!!!Λυπαμαι παρα πολύ για την δουλειά σου, ετσι κι εγω ειμαι τωρα, εχω κανει το δικαστηριο από τον Ιανουαριο και παρακαλαω για 280 ευρώ, εχω παρει τα 50 και οποτε τηλεφωνω, που δεν το εχω καθολου, μου λεει κατσε να κανω την γιορτη μου κατι θα μου δωσουν να σου φερω, γενναει η γυναικα μου κλπ, στο τελος με κανουν και νιωθω και ασχημα!!!Αλλα εμενα εγινε ο κ…ος μου σαν πλατεια στη καρεκλα για να σπουδασω και τωρα δεν θα πληρωνομαι;;;Υπομονη και αγωνας κι ελπιζω να τα καταφερετε!Άνοιξε ο καιρος και αρχισατε τις βολτες!!!Καλα για τον μπαμπα δεν το συζητω, τι βοηθεια!!Ξερεις ποσες φορες εχω πει εγω ότι ξεκουραζομαι στη δουλεια;;Με το κρεββατι κι εμας τα ιδια, μονο που σηκωνεται κανονικα και ερχεται στο κρεββατι μας, δεν πειραζει καποτε θα μας κλεινουν την πορτα του δωματιου τους στα μουτρα και θα μας λενε και κανενα «παρατα μας!»Για την δραση της στο Σ/Μ τι να πω;;;Εγω γελαω από εδώ όχι αυτοι που το εβλεπαν και live!!!Να δωσεις πολλα φιλια στο φατσονι σου!!!Εκλεισε για την κουμπαρια!!!Θα ερθουμε εμεις μην ανησυχεις, δικιο εχει ο ανθρωπος να την μισει!!!Μην βλεπεις εγω που αγαπησα και μου φαινεται ομορφη!!!Η πεθερα είναι ένα κεφαλαιο από μονη της!!!Σουπερ τα ρουχαλακια από τη φιλεναδα, αν κι εγω δεν τρελλαινομαι παρα πολύ να μου δινουν, όχι γιατι σιχαινομαι, απλα θελω να τα εχει όλα καινουργια, τι να πω, ψυχοπαθεια!!!Ελπιζω μονο να μην φτασουμε ποτε να περιμενουμε τετοια βοηθεια, ετσι όπως τα εχουν κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά το θεμα που μας αναστατωσε, εχω να πω οτι μπορει να διαφωνησουμε για κατι, είναι λογικο αλλωστε, αφου η κάθε μια μας είναι διαφορετική, μην σας πω και επιθυμητο, αλλιως θα ηταν όλα flat. Βεβαια, ελπίζω να μην ξανασυμβει κατι τετοιο σε τετοια εκταση!

Τώρα στο θέμα μας, θα σας πω την γνωμη μου και μονο!!!Κι εγω θεωρω ότι μερικοι στο δημοσιο καθονται και δεν κανουν τιποτα και πληρωνονται αδικα, αλλα πρώτον αυτό δεν συμβαινει μονο στο δημόσιο, και στον ιδιωτικο τομεα καποιοι εχουν μπει με μεσο, καποιοι δουλευουν πολύ λιγοτερο από τους άλλους υπαλληλους και το καρπωνονται αλλοι (βλ. Μαρια και λογιστη) και παντου υπαρχει παρασκηνιο και μεσο, ακομα και πολιτικο, εκει που ουτε το περιμενες (το λεω γιατι το εχω ζησει!) και δευτερον ξερω πολλους που μπηκαν στο δημοσιο με ονειρα να προσφερουν, να κανουν σωστα τη δουλεια τους κλπ, και επειδη επικρατει η νοοτροπια και στους υπαλληλους αλλα και στη κοινωνια ότι οι δημοσιοι υπαλληλοι δεν δουλευουν, τους παρεσυρε το ρεμα ή προσπαθουν να αντισταθουν, η κουμπαρα μου π.χ. θελει να παραιτηθει από την παρα πολύ καλη θεση της στο δημοσιο, γιατι δεν γινεται η δουλεια ετσι όπως την φανταζοταν αλλα και το σημαντικο ετσι όπως πρεπει, αλλα δεν θα το κανει γιατι εχει οικογενεια! Καταληγω λοιπον ότι δεν φταινε οι ιδιωτικοι ή δημοσιοι υπαλληλοι, αλλα ολοκληρη η κοινωνια, δηλαδη εμεις, που όχι μονο δεν προσπαθουμε να αλλαξουμε την κατασταση, αλλα το χειροτερο που νομιζουμε ότι δεν μπορουμε και τα δεχομαστε όλα. Θα μου πεις να κανουμε επανασταση;Θα ειχε αποτελεσμα, αλλα κανεις μας δεν είναι ετοιμος για το δυσκολο διαστημα από την καταρρευση και την εκ νεου δημιουργια, θα μας ξεβολευε. Κι εγω τσαντιζομαι αν δεν εξυπηρετηθω σε μια δημοσια υπηρεσια και με στελνουν από το ένα γραφειο στο άλλο, οπου κανεις δεν ξερει τι πρεπει να γινει, αλλα φανταζομαι κι εμενα θα εχει τσαντιστει πελατης μου, επειδη μια μερα βαριομουν αν του μιλησω στο τηλεφωνο ή δεν ολοκληρωσα εγκαιρα την δουλεια που μου εχει αναθεσει. Π.χ. η Χαρα ποσο ορεξη να εχει να εξυπηρετησει καποιον, αν δεν εχει πληρωθει και στο μυαλο της τριγυριζει που θα βρει λεφτα να καλυψει τις υποχρεωσεις της;Διαφωνω βεβαια με τα τοσα επιδοματα που εχουν δημιουργησει για τους δημοσιους υπαλληλους ή π.χ. μια μητερα στο δημοσιο μπορει να κατσει ένα χρονο, στον ιδιωτικο τομεα είναι στο χερι του αφεντικου αν θα της δωσει το 6μηνο του ΟΑΕΔ, και η μητερα ελευθερος επαγγελματιας να πρεπει να γυρισει αμεσως στη δουλεια της, γιατι κανεις δεν θα της δωσει επιδομα να κατσει λιγο με το μωρο της. Διαφωνω επισης που δεν υπαρχει αξιολογηση στους υπαλληλους και αν πραγματικα δεν κανουν καλα την δουλεια τους, όπως πρεπει, όχι όπως θα θελαμε εμεις, δηλαδη καμια φορα πλαγιως και γρηγορα, να φευγουν ακομα και αν είναι δημοσιοι υπαλληλοι. Το κακο είναι ότι για ρουσφετι προσελαβαν παρα πολύ κοσμο που δεν χρειαζονταν (καπου ειχα διαβασει ότι ο Ευαγγελισμος εχει 5 κηπουρους για 40τ.μ. κηπο!) και λογικο είναι όταν ο άλλος εχει στηριξει ολη του την ζωη ότι εχει μια μονιμη δουλεια, εχει κανει οικογενεια, εχει δανεια, να μην θελει να απολυθει. Εχω συναντησει γιατρο στο ΚΑΤ, που χειρουργησε τη μαμα μου, να τον κυνηγαω να του δωσω κατι, γιατι ετσι με εμαθαν ότι πρεπει να κανω για να την προσεξει (λαθος μεγαλο, την προσεξε και με το παραπανω χωρις λεφτα!!!)και να μην δεχεται και τον γιατρο του μικρου στο Παιδων, που τον παρακαλαγα να μου πει την ημερομηνια για το χειρουργειο και απαντηση δεν πηρα ποτε!!!

Αυτή ηταν η αποψη μου περιληπτικα και σας φιλώ γλυκά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.....Τι μου κάνετε;Εμεις καλούτσικα...λίγο πυρετούλη μου σήκωσε η Δήμητρα χθες και κουνιόταν τα έντερα της επικίνδυνα έδωσα deponaki και σήμερα σα να μου φάνηκε καλύτερα το πρωί.Χθες το απόγευμα με πεθάναν στη γκρίνια....Ξεκινήσαμε βγάζωντας τη πάνα τελείως.Αφού πλακώθηκαν ποια θα πρωτοκάτσει στο γιο γιο τώρα μετά δε θέλαν να φύγουμε από τη τουαλέτα.Το βρήκαν παιχνίδι.Καθόντουσαν αλληλοσηκώνονταν,πειράζαν τα πι πι τους,βάζαν το πόδι μέσα στο γιο γιο να κάνει μουσική.Μου σπάσαν τα νεύρα.Μόνο αυτό που έπρεπε να κάνουν δεν κάναν.Ωσπου άρχισε το "μποξ" η Δήμητρα έσπρωξε την Χρυσάνθη και έπεσε πάνω στο χερούλι του επίπλου της τουαλέτας και έσκισε τον αγκώνα.Ε από κει και πέρα και ξεκίνησε μια γκρίνια απίστευτη μια υπερένταση,φυσικά κατουρήθηκαν πάνω τους και οι δυο με το που τις σήκωσα να βγούμε από το μπάνιο.......Και σαν να μην έφτανε όλο αυτό είχα και τη μουρμούρα του άντρα μου ότι είναι νωρίς για πάνες,οτι τα πιέζω τα παιδιά,ότι δεν έχω υπομονή,ότι να το αφήσω στη δασκάλα όπως ξεκίνησε με τις πάνες βρακάκια.....και μετά ήρθε και η μάνα μου,αυτές δε ξεκολλούσαν από πάνω μου και άρχισε και εκείνη ότι εγώ φταίω που τις έχω κακομαθημένες,ότι τις έχω κολλημένες πάνω μου ότι τις αφήνω και τρώνε στο σαλόνι και όχι στο τραπέζι,ότι τους τα χω όλα στο χέρι...Δεν έχει κι άδικο αλλά στη δεδομένη στιγμή που ήμουν πτώμα ήθελα να ακούσω μια κουβέντα παρηγοριάς.....ή έστω να μην ακούω τίποτα ησυχία.....Δε θέλαν κανέναν αυτές τις φώναζαν φυγε και φύγε....Αφού και ο πατέρας μου που τρελαίνονται να παίζουν πετάχτηκε από το μαγαζί και ούτε αυτόν ήθελαν.Η μάνα μου άρχισε μέσα σε όλα να μου λέει για εκατοστή φορά για τον άντρα μου που είναι "βαρύς" και δε μπορείς να του ζητήσεις κάτι και είναι άτροπος κλπ κλπ.Όπως καταλάβατε μια ομορφιά πέρασα χθες....Μας κάλεσε ένας συμμαθητής σε πάρτυ γενεθλίων με προσκλησούλα μέσα στη τσάντα σπίτι του τη Κυριακή.Πολύ συγκινήθηκα....πότε έπαιρνα εγω προσκλήσεις γενεθλίων και πότε φθάσαν τα "σκατά" να τα καλούν σε πάρτυ!!Φυσικά και θα πάμε μεσημέρι με μπάρμπεκιου,νομίζω θα ξετρελλαθούν..............................Τώρα θα ξανφύγω από τη δουλειά να πάω νοσοκομείο για το πολυπόθητο χαρτί.Ρουλάκι και μένα η Δήμητρα όταν πρωτοξεκινήσαμε παιδικό ξυπνούσε τα βράδια και με ζητούσε μόνο να δει αν είμαι εκεί δεν ήθελε κάτι.Πολλά παιδάκια το κάνουν.Το κοψε γρήγορα.Και γω πιστεύω τώρα που είναι ακόμα αρχές ας μη πας Σκύρο ας σε βλέπει το παιδί τα πρωινά μη νιώθει ανασφάλεια ή μην συνδέσει ότι πάω σχολείο γιατί η μαμά δεν είναι σπίτι οπότε κάθε φορά που παέι σχολείο νομίζει ότι εσύ θα λείπεις.Για τις απόψεις σου συμφωνώ με όσα έγραψες,όλες πιστεύω συμφωνούμε είναι αιτήματα και θέματα κοινού γενικού ενδιαφέροντος και λογικής.Νόμιζα ήθελες να τοποθετηθείς πιο συγκεκριμένα αλλά μου το πήγες πιο διπλωματικά.Και γω σαν επιστεγασμα ολων μπορω να πω ότι ειχαμε διαφορετικες αποψεις στο θεμα με τη Χαρα γιατι ο καθένας το ζει από τη δική του σκοπιά και αλλους 10 να ρωτουσαμε μπορει να χαν αλλες απόψεις.Βρηκα το τρόπο της Χαράς εριστικό αλλά επειδή την έχω ζήσει και σε άλλες καταστάσεις εδώ μέσα στο παρελθόν δικαιολόγησα το τρόπο που μίλησε από το στυλ και το χαρακτηρα που έχει.Διαφώνησα και ακόμα διαφωνώ στο ότι ξαναναφέρθηκε το θέμα με τη Δέσποινα και έγινε ο διαπληκτισμός με την Αλεξ.Όλο αυτό το θεωρώ άκυρο.Για αυτά νόμιζα ότι ήθελες να πάρεις θέση.Για τις απόψεις περι δημοσίου,ρουσφετιών,πολιτικό συγκλίσεων όλος ο κόσμος πάνω κάτω τα ίδια πιστεύει και όπως είπες όλοι βλέπουμε τα στραβά αλλά βολευόμαστε και κανείς δε κάνει τίποτα και δυστυχώς όσοι κάνουν ή κατηγορούνται ή δεν ισακούονται....Καλή επιτυχία στους μαθητές με τις πανελλήνιες ξεκινάνε σήμερις!Είδα τους γονείς έξω από τα λύκεια (δε το επικροτώ) αλλά συμμερίστηκα την αγωνία τους...Παρασκευάρα καλό ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!Τι κανετε?Επ,απουσιες βλεπω οι πρωινες!!Θα μου πειτε δεν ειχατα και τι να σχολιασετε,αλλα πολυ μου τη δινει που σε πεταει εξω αυτη η βλακεια!!!

Τα νεα μας τωρα:Καταρχην εχω ενθουσιαστει απο τη χθεσινη γενικη συνελευση!!Μιλαμε μαζικη συμμετοχη,1η φορα ειδα ορθιους στο αμφιθεατρο!!!Αποφασισαμε διαφορα,ελπιζω να πραγματοποιηθουν,το σημαντικο ειναι η αποχη απο τη γενικη εφημερια της Τεταρτης,θα κλεισουμε το νοσοκομειο,καλα σιγουρα θα μας επιταξουν αλλα αυτες οι αποφασεις και μονο ειναι πρωτοπορες για τον δικο μας κλαδο.

Και πραγματικα χαιρομαι γιατι ολο αυτο ξεκινησε απο 10 ειδικευομενους(η δικια μας κλινικη).Στο μεταξυ απο τη Δευτερα εχει γινει ενας χαμος και τρεχαμε με δικηγορους,εξωδικα...ενω ειχαμε καταθεσει δηλωσεις επισχεσης απο την προηγουμενη Παρασκευη,την Δευτερα μας δηλωσαν αδικαιολογητως αποντες,που ειναι παρανομο!!!Ολο αυτο τελικα λειτουργησε εναντιον τους και μπηκαν πολλες κλινικες εχθες σε επισχεση!!!Ζουμε μεγαλες στιγμες!!!

Κατα τ'αλλα ελιωσα στις δουλειες,ευτυχως τελειωσα με χαλια,τωρα εχω πλυντηρια πολλαααα και σιδεροοοοοο#-o

Απο σημερα θα βαλουμε βρακι και αρχιζουμε εκπαιδευση,με εχει πιασει πανικοςx_xΤωρα την ακουω που διαβαζει το βιβλιο :"οι πανες δεν ειναι για παντα"(ολο απ'εξω το λεει)Ελπιζω να το εχει εμπεδωσει κιολας!!!!

Εχθες μετα τη συνελευση πηγα για καφεδακι με τους συναδελφους και μετα για ψωνια με την αδελφουλα!!Ρουλα εσυ φταις!!!!Ειπες για το τζην το boyfrend και θυμηθηκα οτι θελω!!!Πηρα ενα τζην και ενα μπλουζακι ,μου εκανε και καλυτερη τιμη λογω αδελφης,απο 155 τα πηρα 115,αν και παλι πολλα μου φανηκαν,αλλα μ'αρεσαν πολυ δεν μπορω να μιιζεριαζω εκ'των υστερων!!!

Μετα πηγα με την κουμπαρα να παρουμε δωρο στο κοριτσακι της αλλης μας φιλης που εχει γεννεθλια το Σαββατο και μετα βολτα και με βαφτηστηρα,9:30 μαζευτηκαμε παλι!!

Ασχετο,ο ανηψιος μου ο καημενος,αμυγδαλιτιδα με πυρετο και αντιβιωση!!!

Προχθες η Μιμη ηλθε στο κρεββατι μας και το πρωι ειδαμε οτι της ειχαν φυγει τσισα και ειχε βραχει:angry:Εβγαλα εξω στρωμα,επλενα!!!!Αντε να δουμε....

Ρε κοριτσια ξεχασα να σας πω,προχθες που πηγα νοσοκομειο,πηγα στο κυλικειο να παρω ενα καφε,στο μεταξυ το εχουν αναλαβει(οπως και σε πολλα αλλα) ατομα που ειναι σε επανενταξη,πρωην χρηστες,ατομα με ψυχικα προβληματα.Και ερχεται να μου παρει παραγγελια μια πρωην συμμαθητρια μου!!!Μιλαμε επαθα σοκ,δεν το ηξερα και παλια καναμε και παρεα.Μετα πηρα μια αλλη φιλη μου και μου λεει το περιμενα οτι θα μου λεγες για αυτην,ειχε μπλεξει,ο αντρας της ηταν χρηστης!!!Σημερα που το πα στην αδελφη μου,μου λεει ναι ρε και η αδελφη της ηταν μπλεγμενη!!!!Πολυ στεναχωρεθηκα!!!Παλι καλα που τωρα φαινοταν καθαρη!!!

Αυτα τα νεα μας περιληπτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλακι,περιμενα οτι θα εβλεπα πρωινο μην:P,τι εγινε καλε,αλλαξε το δρομολογιο του Τασουλη,σημερα???Θα προσαρμοστει μωρε ο μικρουλης,που θα παει???

Ο μπαμπας μεγαλη βοηθεια οντως!!!Με εσωσε,αν και θα προτιμουσα να παρω γυναικα,αλλα τεσπα ,τα εδωσα για ψωνια τελικα:P

Τι να πω ρε εσυ,αναθαμε τα πτυχια μας!!!!Να παρακαλας για λεφτα σου!!!Για αυτο εγω την κορη μου το εχω ξαναπει,κοτα θα την κανω!!!!Μην κοιτατε που την γραφουμε στα κολλεγια και Παρισι να παει,χορο θα σπουδασει!!!

Αυτο με τα ρουχα ,το εχει και ο αντρας μου,δεν θελει να παιρνω απο αλλους,ασε δηλ που μονο απο την αδελφη μου και αυτην την φιλη παιρνω,της οποιας ειναι σαν αφορετα ,οποτε κριμα ειναι...

Δεν θα πας Σκυρο τελικα,ε?Αυτοι θα χασουν πες τους,παντως καλα εκανες και δεν χαλασες το προγραμμα του Τασουλη οπως κα,ι να χει!!!

Λοιπον τωρα που εκλεισε η κουμπαρια,βαλε μπρος για 2ο,θα κανουμε βαφτιση υπερπαραγωγη,αλλα θελω αγορι να βαφτισω μιας και εμενα με εχουν κατακλεισει τα κοριτσια!!Ασε δηλ που τελευταια εχω κολλησει με τον ανηψιο μου,ειναι ο νεος μου ερωτας!!!

Μαγδα,που χαθηκες καλε?Ακομα περιμενουμε το σχολιασμο!!!!Ηθελα εν τω μεταξυ να σου πω για τους παιδικους και το ξεχασα!!!!Καταρχην πολυ τυχερες κοριτσια που σας το καλυπτουν το εξοδο!!!Εγω επειδη απασχολουμαι στο δημοσιο,δεν εχω καν δικαιωμα για ΕΣΠΑ!!!!

Απο την ερευνα παντως που εκανα,νομιζω τελικα οτι τα μεγαλα σχολεια που εχουν παιδικο ειναι καλυτερα απο τους μεμονωμενους.Βεβαια εχουν αλλα μειονεκτηματα πχ οτι πρεπει να βαζεις εσυ το φαι,αλλα υπερτερουν σε εγκαταστασεις,εκπαιδευτικο προγραμμα που κατα τη γνωμη μου ειναι πιο σημαντικα!!Εμεις την γραψαμε τελικα,περα απο την αριστη εντυπωση που μου κανε η δασκαλα της,με τη λογικη οτι αν μας επιτρεπουν τα οικονομικα μας να συνεχισει εκει και για σχολειο.Αλλωστε τα ξεννογλωσσα δινουν αλλες δυνατοτητες για σουδες στο εξωτερικο...που εφτασα η μανα!!!!Πανεπιστημιο απο τον παιδικο!!!!!

Παντως αν βρεις το καταλληλο σχολειο θα το καταλαβεις..λειτουργει το ενστικτο νομιζω,συμφωνω με τις παρατηρησεις της Μαριας.

Μαρια,ηθελα να σου πω να τσεκαρεις και εσυ το θεμα με τους παιδικους,τωρα που θα εισαι στπ δημοσιο θα μπορεις να κανεις τα χαρτια σου για ΕΣΠΑ?Εδω και οι δημοτικοι ειναι στο ΕΣΠΑ.Βεβαια εσυ εχεις ενσυμα ΙΚΑ απο περυσι,απο την αλλη θα εισαι και δημοτικη υπαλληλος,τι στο καλο,δεν θα δικαιουσαι τους δημ,οτικους?Δεν ξερω,δες το...

Καλα ο νεος ειναι η αδυναμια μου ,πες του κανονιζουμε να παμε Παολα-Καρρα-Παντελιδη,θα ελθει???

Μονο που μας περιεγραψες την χθεσινη μερα,αποφασισα να περιμενω να κανει πρωτα κακα τωρα και μετα να της βαλω βρακι!!!Ηταν κακια μερα,μην δινεις σημασια!!!Ασε τον αντρα σου να λεει,μια χαρα τα κανεις,αυτοι ειναι καρακοσμεξ και ο δικος μου τα ιδια λεει...

Τωρα ,το σημερινο σου σχολιο θα το κανω γαργαρα γιατι αν το σχολιασω ,θα αναψουν παλι τα αιματα!!!Αλλωστε οτι και να πω παλι ως εριστικο θα μου χρεωθει,ενω αλλοι μπορουν να λενε οτι θελουν..δεν ξερω το ακαταλογιστο εχουν????

Μαλλον τελικα ολοι εχουν τις αδυναμιες τους,οχι μονο εγω.Παντως θεωρα οτι η Ρουλα στην αρχη του κειμενου εξεφρασε αποψη,αν το διαβασεις προσεκτικα θα καταλαβεις!!Μου φαινεται οτι διαβαζετε τα κειμενα εξ απ αλλων ονυχων λιγο:?

Φωτεινη,εχασες την ευκαιρια σου να μπεις!!!!!Τωρα θα σε παρω τηλ!!!Την εκατσες[smilie=thefinger.g:

Φουφουκι,μου λειπεις!!!!!Θα στο λεω καθε μερα,ωσπου να βαρεθεις!!!!

Παω να κανω καμια δουλεια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες το βρε Χαρά αυτό που ήθελες να πεις τελωνείο πληρώνεις;;;Τι είπα πάλι που θα μπορούσε να σχολιαστεί παραπάνω δε το κατάλαβα;Μια σύνοψη της όλης θέσης μου ξαναέκανα.Δε θέλω να μένουμε με εντυπώσεις.Να μου πεις ότι ήταν άξιο για να το κάνεις γαργάρα να σου πω τι εννοούσα.Και επίσης δεν έχω συμπάθεια με κάποια παραπάνω και με κάποια λιγότερο.Προς Θεού καλέ όλες μαζί σας γνώρισα με όλες μιλάω δεν έχω ούτε είχα θέμα με καμιά σας.Γενικά δεν είμαι του στυλ "α δε σε πάω σε κάνω πέρα α σε γουστάρω σου μιλάω".Από όλους τους ανθρώπους έχουμε κάτι να πάρουμε και από τα καλά τους και από τα στραβά τους.Όσο για το ΕΣΠΑ και πέρσυ που κάναμε τα χαρτιά με ένσημα προπέρσυνα δε μας πήραν γιατί πήραν πολύ λίγα παιδάκια.Φέτος παίζεται ακόμα αν έχουν κονδύλια για να τρέξει το πρόγραμμα.Και μας οι δημοτικοί σταθμοί μπορούν να μπουν στο εσπα και δε πληρώνεις τα τροφεία αν επιλεγείς.Μακάρι να τρέξει το πρόγραμμα.Δικαιούμαι να συμμετέχω γιατί μετράνε τα περσυνά ένσημα αν είναι σε ιδιωτικό τομέα.Τώρα αν ο δήμος έχει κάποιο ειδικό κονδύλι για τους παιδικούς των εργαζομένων όπως πχ ο Οτε ή οι ιδιωτικές τράπεζες που είπε η Ρούλα δε το ξέρω.Πρέπει να ρωτήσω,αλλά αυτά αφού μπω.Πήγα πήρα το χαρτί από νοσοκομείο,τους το πήγα.Η υπάλληλος έλειπε με αναρρωτική.Ζήτησα να βρω την προισταμένη.Ηταν η κυρία που υπέγραφε και την προκύρηξη καμιά 65αρια.Ευγενέστατη μόλις της συστήθηκα.Μου είπε ότι από δω και πέρα αυτοί θα τα στείλουν στην περιφέρεια.Η περιφέρεια θα τα στείλει στην εφημερίδα της κυβερνήσεως να δημοσιευτούν και θα μας καλέσουν για ορκομωσία και να αναλάβουμε υπηρεσία.Όλο αυτό υπολογίζει με τις συνηθεις διαδικασίες θέλει κανα δίμηνο χοντρά χοντρά.Της είπα που άκουσα ότι κάποιους τους κάλεσαν Χριστούγεννα να ετοιμάσουν τα χαρτιά και ακόμα να τους πάρουν και λέει έπεσαν πάνω στην περίπτωση.Τους κάλεσαν γιατί είχε ανάγκες ο δήμος και μετά βγήκε η εντολή αναστολής προσλήψεων μέχρι το 2016.Αλλά μετά ανακλήθηκε για τους νησιωτικούς δήμους και κάλεσαν εμάς.Μου μίλησε έντιμα κατάλαβε την αγωνία μου μη μείνω μέχρι τέλος του χρόνου πχ χωρίς δουλειά οπότε καθησυχάστηκα και γω.Α και κάτι άλλο θέλω να πω από απορία αλλά ρε Χαρά μη στραβώσεις. Το ''εξ απαλών ονύχων'' δεν το ήξερα το googlara και βρήκα δεν σημαίνει ''επιφανειακά'' αλλά ''από πολύ μικρή ηλικία'' δηλαδή από την παιδική ηλικία εκείνη που τα νυχάκια μας είναι πολύ απαλά και μαλακά.Παρακαλώ η φιλόλογος να ρίξει τα φώτα της γιατί θα μείνω με την απορία....Χαρά κατάλαβα πάντως τι ήθελες να πεις αν και οικονομολόγος-τεχνοκράτισσα που δε τα παέι καλά με αυτά.Καλό κουράγιο με τις πάνες,εγώ πάντως στην ιδέα και σήμερα να γυρίσω κατάκοπη σπίτι και να ξεκινήσουμε το χθεσινό βιολί σηκώνω τα χέρια ψηλά!Με γεια το τζην.Τι είναι βρε κόρες αυτά τα boyfrend,πείτε και σε μένα την αδαή περί μόδας...Περαστικά στον Δημητράκη...είναι να μη του χεις αδυναμία,είναι για φίλημα...και ανάμεσα στις κόρες θα κάνει τη διαφορά ως μικρότερος και με τα σκέρτσα του φαντάζομαι...Μάγδα μας βρήκες ή να φωνάξω Νικολούλη;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου σας βρηκα επιτελους κατι ειχε παθει κ δεν με εβαζε τι να πω τελος καλο ολα καλα..

με το βρακι μαρια χαρα κ εγω ετσι νομιζα οτι θα ναι μεγαλο μανικι αλλα τελικα νομιζω κακως το τρεναρα θα χα γλιτωσει πολλα λεφτα για πανες ο βασιλης συνεργαστηκε ευκολα κ γρηγορα ειχαμε λιγα ατυχηματακια μονο ενω εγω νομιζα οτι ολη μερα θα μαζευω τσισα κ κακα.εμεις κατευθειαν στην τουαλετα με στεφανακι γιατι σιχαινομαι στο γιογιο να τα πλενω.το βραδυνο παμπερς παντως ακομα δεν το κοψαμε γιατι οταν ξυπνα ειναι τεζα στα τσισα πινει παρα παρα πολυ γαλα κ ισως αυτο θα το καθυστερησομε κανα μηνα ακομα

χαρα μεγεια τα ψωνια κ περαστικα στον γλυκο σου ανιψουλι

κολυμβητηριο που ρωταγες ειναι κλειστο δεν πηγαμε για 2 λογους ειχα 1 μερα περιοδο κ δευτερον εβρεχε κ δεν ηθελα μετα να τον μπαινοβγαζω ως το αμαξι κ να κρυωσει μπανιαρισμενος πηγαμε τεταρτη κ σημερα με τον μπαμπα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τον παιδικο μαλλον θα ψαξω για διγλωσσο αλλα υπαρχει κ μια περιπτωση να δουλεψει σε ενα παιδικο η ξαδερφη του βαγγελη που ειναι κ πολυ καλος αλλα οχι διγλωσσος και να τον παω εκει μιας κ θα χει οικειο προσωπο εκει τωρα θα δουμε με αγχωσες ρουλακι δυσκολευετε το τασουλακι να εγκλιματιστει σκεψου οτι μπαινουν σε μια ρουτινα τα καημενα ξαφνικα λογικο να θελουν το χρονο τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βιβλιο δεν ειναι οι πανες για παντα μου το χε στειλει η σταυρουλα για τα γεννεθλια του βασιλη ειναι πολυ αγαπητο στον βασιλη κ το ξερει κ αυτος ολο απεξω αν βιαζομαι κ πηδαω καμια λεξη πεταγεται κ συμπληρωνει.

μικρος ο κοσμος χαρα και συναντησες τη φιλεναδα σου την παλια μακαρι να μην εχει πλεον προβληματα κ μπλεξιματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι απο εσωρουχα εχω σε οτι χρωμα φανταστεις τα μπεζ ειναι βολικα για να μην ξεχωριζουν αλλα προτιμω τα μαυρα κ τα μπλε.

Μαρακι βλεπω ειχες μια ωραια μερα χτες για τα βρακακια σιγα σιγα κ μην αγχωνεσαι αυτο ειναι ο χειροτερος εχθρος καλη μου θα μου γερασεις γρηγορα..οσο για αυτα που σου πε η ρουλιτσα να χαλαρωσεις κ γιαυτα που πες εσυ για τον μονολογο με τον εαυτο σου συμφωνω πολυ η ζωη ειναι πολυ μικρη για να την χαλαμε με αγχος στεναχωρια για λερωμενο χαλι για πραγματα που θα μπορουσαν να ναι αλλιως δε λεω να εφυσυχαστεις κ να αφηνεις ολα οσα σε πειραζουν να συνεχιζουν απλα λεω να τα παιρνεις λιγο πιο χαλαρα θα περνας πιο ομορφα στο υπογραφω εγω βλεπω κ τον αντρα μου την αρσενικη μαρια που ειστε ιδιοι χανει μικρες απολαυσεις επειδη αγχωνεται με τον βασιλη που κανει αταξιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για ρουχα που λετε εμενα μου δινουν καποια ρουχακια η νονα του αντρα μου (κατακουζηνα απο κει πηρε ο αντρας μου χαχαχαχα )τα ρουχα ειναι ολοκαινουρια η η κουνιαδα της αδερφης μου εγω δεν εχω θεμα μακαρι να χα κι αλλους να μου διναν η μαρια της ινας φοραει της ευγενιας κ της κελυς εχει ντυθει πληρως νονα βανα την λεει η αδερφη μου χαχαχαχα απο την αλλη μου αρεσουν πολυ τα ψωνια κ στανταρ ολο του παιρνω καινουρια εχω κ την χαζοθεια ινα που ολο του ψωνιζει οποτε μια χαρα την εχω βγαλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλιτσα κ εγω τον δευτερο γιο τον θελω παλι εβγαλα το αχτι μου με κελυ ευγενια κ τωρα μαρια της ινας οποτε ενα αγορακι ακομα χρειαζεται..

ασε που ηδη με εχουν βασιλισσα οι αντρες μου οποτε αλλος ενας αντρακος μια χαρα θα ναι.

εμενα τα νεα μου ησυχα σπιτι δουλεια δεν κανω κ πολλα τον τελευταιο καιρο εχω το αργο ωραριο αρα γυρναω μετα της 9 αρα τι να πρωτοκανω απο δουλειες ενας κακος χαμος αλλα σιγα σιγα θα την βρω την ακρη.ο β εχει 4 ημερο αρα θα ναι σπιτι να μαι βοηθησει με βασιλη κ δουλειες.

στο κολυμβητηριο ο βασιλης εχει εξικιωθει απιστευτα κανει πολλες βουτιες χωρις να πινει νερακι πλεον κ καταφερε κ κολυμπησε η μαλλον επελευσε προς εμενα για λιγο κ τελειος μονος του οταν το καταλαβε βεβαια πανικοβληθηκλε κ βουλιαξε χαχαχαχα

ο δασκαλος ειπε μαθαινει τρομερα γρηγορα κ θα μπορουσε να μπει στην μεγαλυτερη ταξη χωρις μαμαδες απο τωρα αλλα εμενα μου αρεσει πολυ μαζι του αρα ενα διμηνο του πα θα τον αφησω στο baby swimming κ απο σεπτεμβρη ας παει στα μεγαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο μαμά που μας βρήκες και μπράβο Βατίλη για το κολύμπι!Δελφινάκι μου εσύ!

Πήραμε γυαλιά ηλίου το πρωί.Πρώτη φορά.

Παιδιά τι μούρες έχω εγώ...Να δείτε στήσιμο να τους βάλει η οπτικός τα γυαλιά,πόζες στο καθρέπτη...τι ψωνάρες!χαζευαν οι περαστικοί τα σούργελα!

Κοιμούνται τώρα με τα κορδονάκια περασμένα,τα γυαλιά κατάφερα και τα ξεκρέμασα...χα χα..Δε γράφω άλλα μπήκα για εργασία...Φιλια!Καλό ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ;;;;;;;;;Μόνο εγώ θα μονολογώ εδώ μέσα;;;Όλες στις παραλίες ξεχυθήκατε;;;Καλημερούδια!Τι κάνετε;Εμείς η Δήμητρα μας έκανε ωτίτιδα και ξεκινήσαμε αντιβίωση.Δε παραπονιέται βέβαια αλλά ο γιατρός είπε μην γίνει καμιά μόλυνση ας πάρει.Χθες πήγαμε σε γενέθλια συμμαθητή.Ωραία ήταν τα παιδιά το ευχαριστήθηκαν.Οι γονείς του έχουν χωρίσει και ο μπαμπάς που έκανε και το πάρτυ συζεί με μια Αγγλίδα.Η μαμά δεν ήταν.Εμένα με χάλασε αυτό αλλά ο άντρας μου και μια φίλη που ήταν εκεί που το συζητήσαμε λέει είναι αδύνατον να κάνει το πάρτυ η γκόμενα και να καλέσει τη μαμά.Τέλος πάντων.Την ανεμελιά των ξένων ήθελα να σχολιάσω.Το πάρτυ ήταν μπάρμπεκιου έξω σε αυλή.Αρχισε λοιπόν αυτή να μας ρωτάει ποιος θα φάει σουβλάκι και ποιος μπιφτέκι για να ξέρει τι θα ψήσει!!!Μου φάνηκε κάπως...Μα είναι δυνατόν ο καλεσμένος να ζητήσει τι θα φάει;;;Μετά έξω είχε τραπεζάκια με πλαστελίνες και ένα με τα φαγητά.Αναψυκτικά-κρασί πουθενά.Αν ήθελες πήγαινες στη κουζίνα να ζητήσεις.Τέλος ΄σβήνει ο πιτσιρικάς τα κεράκια,τη τούρτα την είχε φτιάξει εκείνη με ζαχαρόπαστα.Ηταν κεηκ σκέτο και από πάνω η ζαχαρόπαστα χρωματιστή σχημάτιζε ένα νησί με πειρατές.Ωραία για πρώτη προσπάθεια αν και μια κοπέλα που ήξερε έλεγε έπρεπε να χε ανοίξει πιο λεπτό το φύλο της ζαχαρόπαστας.Σβήνει που λέτε τα κεράκια παίρνει αυτή το κέηκ και ρωτάει:"Anybody wants cake?"Ε εκεί κουφάθηκα τελείως...Μα καλά λέω δε θα σερβίρει;Θα πηγαίνει όποιος θέλει;Και πήγα κοντά και της είπα να βάλει στα παιδιά ένα μικρό κομμάτι.Έκοβε λοιπόν σαν παστάκια κομματάκια και συνέχιζε και για τους μεγάλους τόσο μικρά.Δε ξέρω ρε παιδί μου.Ο άντρας μου λέει φυσικά ότι είμαι υπερβολική εγώ που στα γενέθλια κάνω πάρα πολλά και μένουν και κυνηγάω τους καλεσμένους να δω αν όλοι πήραν ή πίνουν κάτι.Αλλά δε ξέρω και το χθεσινό relax εμενά κάπως μου φάνηκε.Τα παιδιά φυσικά το καταδιασκέδασαν αφού είναι animater σε ξενοδοχείο η κοπέλα και τους έκανε σκετς και χορευτικά.Όλο αγόρια μόνο τα δικά μου κορίτσια.Φυσικά η Δήμητρα αρχηγός και όλα τρέχαν από πίσω...Ο πατέρας της άφριζε.Ηταν και ένα αγοράκι συμμαθητής τους νεγράκι.Η μαμά του πέθανε πέρσυ και ο μπαμπάς έίναι από αυτούς τους μετανάστες που ΄ερχονται για ένα μεροκάματο.Το έφερε μια κοπέλα στην ηλικία μου που δεν είναι παντρεμένη και δεν έχει παιδιά και τον έχει αναλάβει αμισθή να τον βάλει με πρόγραμμα σε σταθμό,να τον πηγαίνει κούνιες σε πάρτυ,στο σπίτι της όταν έχει χρόνο,του μαθε τουαλέτα να πηγαίνει.Τον Ιούλιο θα γίνει 3!Αυτά είναι.........................Με τις δικές μου κολλητός,εγώ δεν είχε τύχει να τον δω ποτέ στο σχολείο γιατί εμείς πάμε πολύ νωρίς και φεύγουμε πολύ αργά και ξέρω μόνο όσα παιδάκια βλέπω εκεί στο σχόλασμα.Τα περισσότερα έχουν φύγει.Αυτά τα νέα μας...ήρθε ο νέος...σας αφήνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου και καλή εβδομάδα!!!!Ελπίζω να είστε ολες καλα, παρούσες και μη!!!Να μαζευτουμε παλι, για προσπαθηστε!!!Εμείς ειμαστε καλα, το ΣΚ πήγα με τον Τασουλη λαικη για ψαρακια και διαφορα αλλα, καταπιε και το κουκουτσι από ένα κερασι που ηθελε να φαει, μετα κατι αλλαγες σε κατι ρουχαλακια που του ειχαν φερει στη γιορτη του, μετα Σ/Μ, παιχνίδι και το βραδυ που κοιμηθηκε, λεω θα δω eurovision και φυσικα ξεραθηκα!!!Την Κυριακή πηγαμε στα πεθερικα μου στο χωριο, αλωνισε ο μικρος, ετρωγε φραουλες κατευθειαν από την παραγωγη, εκοβε αγγουρια από το θερμοκηπιο κλπ!Εχω και τον συζυγο, ο οποίος γραφει εργασια με ένα φιλο του κάθε βραδυ σπιτι και τους μαγειρευω, μαζευω ποτηρια από καφεδες κλπ!!!Το κακο είναι ότι ο Τασουλης τωρα δεν θελει ουτε τα πεθερικα μου, νομιζει ότι θα τον αφησουμε και κανει σαν τον Βασιλακη Καιλα, κατι ατακες εξω από την πορτα τους, «δεν με αγαπανε», «μαμα μην το κανουμε αυτό», κλπ, μετα βεβαια δεν θελει να φυγει!Τωρα τον πηγα στον χωριο που εχει πανυγηρι, εκλαιγε μιση ωρα να μην παμε, και μολις πηγε και καβαλησε το ποδηλατο μου λεει και γεια!Θα παω να τον παρω τωρα και να φερω και γουρουνοπουλα (ή γουρνοπουλα!) στον αντρα μου!!Αυτα τα νεά μας περιληπτικα!!!

Οσον αφορά το θεμα μας, δεν προκειται να παρω θεση υπερ της μιας ή της αλλης, πρωτον γιατι δεν ειμαι διαιτητης, δευτερον γιατι σκοπος δεν είναι να «νικήσει» καποια και τριτον γιατι θεωρω ότι και οι δυο εχετε δικιο. Η Μαρία εξεφρασε εντονα τη δυσαρεσκεια της για αυτό που χρειαστηκε να περασει για να κανει την δουλεια της, αλλα και η Χαρα φορτισμενη, που είναι απληρωτη τοσους μηνες και συνεχιζει να κανει την δουλεια της, υπερασπιστηκε τον κλάδο της. Εκει που ξεφυγε η κατασταση ηταν με τα πολιτικα, βεβαια υπαρχουν ανθρωποι που ασχολουνται με την πολιτική και αλλοι, όπως εγω, καθολου, βεβαια δεν είναι καλο αυτό από την πλευρα μου, αλλα δεν εχω ασχοληθει.Και στην αντιπαραθεση με την Αλεξανδρα ξεφυγαν τα πραγματα, καλο θα ηταν να το συζητησουν οι δυο τους γιατι εγινε επι πιο προσωπικων θεματων. Το κακο είναι ότι δεν ειμαστε η μια απεναντι από την άλλη, που και να διαφωνουσαμε, είναι οι αποψεις μας και τελος, αλλα είναι γραπτα και στα γραπτα δεν μπορεις να εκφραστεις, όπως live. Για εμενα τελειωνει το θεμα εδώ, δεν θα ηθελα να χαλασει το παρεακι μας, αλλα δεν κρυβω ότι στεναχωρηθηκα από ολο αυτό.

Μαρακι μου, γιατι δεν τους παιρνεις δυο γιο-γιο, να εχει η κάθε μια το δικο της;;Δεν επρεπε να τους παρετε αυτό με την μουσικη, αλλα αυτοι οι μπαμπαδες κατι ωρες!!!Ειχαμε και ατυχηματα στη διεκδικηση της λεκανης, χαχα!!!Ποτε θα τα παρει η Χρυσανθουλα και θα της την φερει της Δημητρας!!!Καταλαβαινω ποσο σε νευριασε η μανουλα, κι εμενα αν πει κατι, της λεω σπιτι σου κουμαντο, εδώ κανω εγω!!Στον αντρα σου μπροστα τα ελεγε αυτά για τον ιδιο;;;Ειδες τελικα, που ο κυριουλης ελεγε μπουρδες!!!Σταματα να αγχωνεσαι!!!Το boyfriend είναι πιο χαλαρο παντελονι, οσο πιο μεγαλο το παρεις, τοσο πιο χαλαρο θα είναι !Με γεια τα γυαλακια σας!!!Ειχαμε παρει κι εμεις από μηνων που ηταν, γιατι εχει ανοιχτα ματακια και τον τυφλωνε ο ηλιος, 40€ και εχουμε πληρωσει άλλες τρεις φορες από 15€ τους φακους, που ολο τους γρατζουνουσε!!!Ελπίζω να προχωρησες με την εργασια! Περαστικα στη Δημητρουλα!!!Κι εμεις παλι clarityne λογω αλλεργιας και ατμοσφαιρας, μουκωμενη μυτη και μυξες!Ε ναι, μαλλον η μαμα δεν θα μπορουσε να είναι εκει!Τι στεναχωρο να χωριζουν οι οικογενειες, λογω δουλειας το εχω απομυθοποιησει, αλλα όταν βλεπω τα παιδακια κατι με πιανει!Οι ξενοι εχουν τελειως άλλες συνηθειες από εμας!Κριμα το παιδακι που εχασε τη μανουλα του, αλλα και αυτή η κοπελα αμισθι και να τον προσεχει, μπραβο της!

Χαρουλινι, σ’ εβαλα σε εξοδα ε;;;Εγω το ειχα παρει από τα staff, κι αν γινεις μελος σου κανω και εκπτωση, να το ξερεις για άλλη φορα!!!Περαστικα στο ανιψουδι!!!Κριμα για την συμμαθητρια, ποτε δεν καταλαβα τι οδηγει καποιον να πεσει στα ναρκωτικα.Ειχα δικαστηριο το πρωι της Παρασκευης, γι’ αυτό δεν μπηκα, μου χρωστουσανε λεφτα και ελεγα αν δεν με πληρωσετε δεν μπαινω να δικασω, δηλαδη μου χρωστανε από παλιακαι την Παρασκευη θα εβγαιναν καινουργια, δηλαδη παλι από την τσεπη μου;;Τουλαχιστον πηρα της Παρασκευης και μας εχουν μεινει ακομα τα παλια!!Κι εγω θα τον κανω ποδοσφαιριστη, τσαμπα βαραει μια μπαλα ολη την ημερα, κλοτσια και ευρω!!!

Μαγδουλα, μην φοβασαι με τον παιδικο, όλα τα παιδακια λεει το παιρνανε, μολις καταλαβουν ότι εχει ένα προγραμμα, ότι είναι μια ομαδα με υποχρεωσεις, κανονες κλπ δεν τους πολυαρεσει, αφου πριν στη γιαγια εκαναν ο,τι ηθελα, οποτε ηθελαν!!!Μπραβο το «δελφινακι» σου!!!

Αυτά τα νεα μας, κοριτσακια μου!!Πολλα φιλια, γραψτε τιποτα να σχολιασω!!!Αντε μαζευτειτε ολες, τελειωσε-νομιζω-τωρα θα χαλαμε τις καρδιες μας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και του χρόνου να χαίρεστε τους εορτάζοντες σας!Κωνσταντινί να σε χαιρόμαστε οι φιλενάδες του forum!!Εμεις καλά,τι καλά δηλαδή,την πιάνει και τη Χρυσανθούλα μάλλον το αυτί γιατί και αυτή μας ξενύχτησε το βράδυ με ανησυχία και γκρίνια.Θα τις πήγαινα γιατρό για βεβαίωση για τον παιδικό οπότε θα τις δει να μας πει κιόλας.Τη Τετάρτη έκλεισα και τη πρώτη μας λογοθεραπεία!Επιτέλους ξεμπερδέψαμε με χαρτούρα.Για να δούμε πως θα πάει.Ανυπομονώ να δω πως θα αντιδρά.Ρουλίτσα και γω συμφωνώ πρέπει να ξαναενωθεί το παρεάκι,να γυρήσει και η Αλεξ και να τα βρουν τα δυο κορίτσια.Μπαίνουμε για να χαλαρώνουμε από τη καθημερινότητα όχι να τσιτώνουμε και να στεναχωριόμαστε.Μιλάμε λύνουμε τα θέματα μας τέλος ώς εκεί.Ο μικρός πως τα πάει;Σπαστικό αυτό για τους ελεύθερους επαγγελματίες να κάνεις τόση δουλειά και να κυνηγάς για το αυτονόητο την πληρωμή σου. Ο άντρας μου που κρατάει μερικά λογιστικά βιβλία τα ίδια τραβάει.Όλοι έρχονται για συμβουλές τους δίνει και μετά του λένε δεν έχω λεφτά να σε πληρώσω να το κάνεις στην εφορεία πχ. άσε θα το κάνω μόνος μου.Εκείνος όμως έφαγε χρόνο να ψάξει τους νόμους και τις εγκυκλίους.Μάγκυ δελφινάκι ο Βατίλης αλλά γοργόνα και συ!Κουκλί με το ολόσωμο μαγιό!Αλλα άμα βγάλουμε εμείς έξω τις κορμάρες με τα τριγωνάκια και το γυαλί να δω τι θα χετε να λέτε!!!!Χαρά η κοτσίδα φοβερή αλλά πιο φοβερή η Μιμή που κάθησε ήσυχα να της πλέξουν όλο αυτό στο κεφαλάκι με το λουλούδι μαζί.Εμένα δε με αφήνουν ούτε να τις χτενίσω.Γι αυτό έκοψα και τα μπροστινά γιατί δε καθόντουσαν να τα μαζέψουμε.Σταμάτησα τη γυμναστική,δεν είχα κουράγιο να πάω μετά το Πάσχα.Μαλώστε με!!!Το καναν ήδη ο άντρας μου και η μάνα μου.Ενιωθα θα σωριαστώ όχι να πάω να χοροπηδάω και πάνω κάτω.Αστε που τη βρίσκω με τις κόρες στο μπαλκόνι να κουνιόμαστε και να πετάμε μπουρμπουληθροφουσκες στους περαστικούς.Βέβαια όταν θα ρθει η ώρα να βάλω μαγιό και δε θα συμβιβάζομαι με το σώμα μου θα κλαίω πάλι..χα χα Αδιόρθωτη!Η μάνα μου σε μένα Ρουλάκι λέει για τον άντρα μου ότι είναι αργός ή βαρύς ή δε τα παίρνει εύκολα και άλλα τέτοια ωραία.όχι μπροστά του ακόμα τουλάχιστον.Της απάντησα μια δύο συνεχίζει να το λέει οπότε την αγνοώ δε μπορώ να ανταπαντήσω κάτι.Είναι όντως βαρύς.Δηλαδή δε θα του ζητήσεις κάτι και θα τρέξει με το χαμόγελο να το κάνει.Αλλά εγώ το χω πια αποδεχθεί ειναι ο χαρακτήρας του έτσι,τι νόημα έχει να του το λέω και να του το ξαναλέω οταν δεν μπορεί να αλλάξει.Σας φιλώ πέρασε η ώρα η χαρτούρα μου γιγαντώνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λημερα!!!Χρονια Πολλα σε ολους τους εορταζοντες!!!Εμενα γιορταζει ολο μου το σοι σημερα!!!Κω/νουλα χρονια σου πολλα!!

Χαθηκα γιατι ολο το Σ/Κ καπου τρεχαμε!!!Το Σαββατο πηγαμε απο το πρωι κομμωτηριο με τη Μιμη(εξου και οι φωτο) και μετα στη μανα μου γιατι ο μπαμπας εχει διαβασμα για μια εργασια την Παρασκευη.Το απογευμα στο παρτυ της κολλητης μας και μετα την αφησαμε στη γιαγια και βγηκαμε για φαγητο με τους κουμπαρους και ενα ακομη ζευγαρι!!!Τι ωραια που ηταν,ειχαμε πολυ καιρο να βγουμε μονοι πια και το ευχαριστηθηκα,μου ειχε λειψει πολυ!!!Μετα μειναμε και μονοι....Σουπερ Σαββατοβραδο!!!

Την Κυριακη πηγα τπ πρωι στη μανα μου και εμεινα ,ηλθαν και η αδελφη μου και η ανηψια μου και πηγαμε το απογευμα στο γαμο μιας ξαδελφης μου!!!Οι μικρες ξεσαλωσαν,μεχρι τις 2 στην πιστα!!!!Η δικια μου εκλαιγε απαρηγορητη που θα φευγαμε!!!Χορευαν,βγαζαν φωτο τη νυφη,νουμερα γιναμε!!!!

Εχθες εφημερευε ο αντρας μου,οποτε εμεινα παλι στη μανα μου,το πρωι πηγαμε στο εξοχικο και μετα leroy Merlin,το απογευμα παλι σε εμπορικο με τη μαμα μου,πριν λιγο γυρισαμε σπιτι,αφου περασαμε και απο τζαμπο!!!

Με την τουαλετα μεγαλη αποτυχια!!!!Μονο κακα καταφεραμε να κανουμε τουαλετα το Σαββατο το πρωι,την Παρασκευη,κρατιοταν-κρατιοταν ,την πηγαινα τουαλετα δεν εκανε τπτ και καποια στιγμη κατουριοταν πανω της!!! Το Σαββατο δε που πηγαμαε στη μανα μου,την αφηνω με το βρακι και σε 5λ κατουρηθηκε.Εριξα ενα καυγα με τη μανα μου,η οποι μου ελεγε οτι δεν ειναι διατεθιμενη να της κτουραει το σαλονι και αν θελω πρεπει να περιμενω να παει στο εξοχικο για να την εχει στην αυλη!!!Και φυσικα την Κυριακη που πηγα την βρηκα με πανα!!!Δεν γινεται ομως ετσι,μια να ειναι με πανα και μια με βρακι,εχει παθει συγχυση το δολιο!!1Το της ειπε και η αδελφη μου δεν λεγεταιο,αλλα το χαβα της αυτη!!!Μιλαμε μου την εχζει δωσει,ολο την ευκολια της σκεφτεται,αυτο της ειπα!!!Δεν το εχει εκπαιδευσει το παιδι και σε τπτ,την κοιμιζει αγκαλια,της δινει μαστιχες,τωρα της βαζει πανα!!!Αν δε σου αρεσει μου λεει παρε την πεθερα σου να ελθει!!!

Θα μπω μετα για σχολια γιατι πρεπει να μαγειρεψω,το απογευμα εχουμε πισινα και πρεπει να φαει μεχρι τις 2.Φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AΛΟΧΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ ΜΟΥ ξερω χαθηκα αλλα ο αντρουλης ρεπο στην δουλεια πηξιμο αρα ετρεχα γενικοτερα σας διαβαζα το βραδυ αλλα μεχρι να γραψω κουτουλαγα...

κωνσταντινακι μου χρονια πολλαααααααααααααααααααααααα

χαρα μην απελπιζεσαι μια με δυο βδομαδες θα σου παρει η πανα να κοπει αλλα οπως λες πρεπει κ η μαμα να βοηθησει κ εγω το ιδιο τραβαγα με τον αντρα μου αλλα του πα αν θες αστον ως τα 5 με πανα αλλιως ασε με να το κανω οπως ξερω εγω..

τωρα για την μαμα προτεινω με την 1 ευκαιρια που θα χεις λιγες μερες ρεπο να συνεχισεις αν η μαμα σου βαζει πανα στανατρ το παιδι παθαινει συγχηση

το οτι κανει κ κακακια καλο δειγμα ειναι δωστης χρονο

για τις φωτο δεν εχω λογια θεα η κοκετα οπως παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...