Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

μαρακι προωθησε καλε τις φωτο στην φωτεινουλα η εσυ αλεξ γιατι τις φορτωσα πλεον στο πισι για να τις ξαναστειλω..

αναλαμπη ρε συ τι ωραιεις οι φωτο στη θαλασσα τα δε μαλλια αψογα με τις φραντζες..

προσεχε την χρυσανθη στο φαι εγω με την ευγενια ακομα περναω στεναχωρια τωρα το πασχα που την ζυγιζα 47 κιλα παιδακι 7,5 χρονων κ εγω 50,300.

καλα κ εγω μαρακι περιμενω να βγαλει μαλλι η μαρια σκεψου απο τωρα της στερεωνω στις 2 τριχες κοκαλακια κ αυτη τα βγαζει κ τα τρωει χαχαχαχ

αυριο λεω να παμε κολυμβητηριο κ μετα ψωνια ελπιζω ο σπορος να αντεξει μιας κ ο συζηξ νομιζω ρεπαρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για την αδερφουλα να ευχηθω να ναι εγγυουλα η οχι??αν δεν ειναι ετοιμη ας ερθει λιγο αργοτερα αν παλι το θελει το ευχομαι ολοψυχα τι λεει θα το σερνει μαζι στα βουνα ??χαχαχα

πασχα λιωσαμε στο φαι στον υπνο κ στον κοσμο ομορφα ηταν αλλα τελειωσε γρηγορα σνιφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επι της ευκαιριας ανοιξε κ η συζητηση για παιδικο σταθμο του χρονου θα ξεκινησει ο βασιλης εφτασε η ωρα!!!!!!ακουω συμβουλες. αυτον που ειναι τωρα γραμμενος απο αιφνιδιαστικες μου επισκεψεις οταν παω να πληρωσω μιας κ ο β δεν παει δεν εχω ξετρελαθει μια αλλοδαπη δασκαλα βρηκα την μια με 10παιδακια την αλλη φορα δεν τα ειδα κ τοσο καθαρα αλλα μπουσουλαγαν κ αλλα φοραγαν παπουτσια αρα θα ψαχτω κ σε αλλους κατι εχω κατα νου για αρχη παντως!!

Θα ξεκινήσω με αυτό γιατί θα το ξεχάσω μετά...Καλέ Μάγκυ κάτι δε κατάλαβα καλά μάλλον.Εχεις γράψει το Βατίλη σε σταθμό που πληρώνεις και δεν πάει;;;Τότε γιατί τον πληρώνεις;Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να γράψεις και μπερδεύτηκες ε;

Γειας σας κόρες....Χαίρομαι που έγραψες Μάγκυ και πολύ ωραία τα είπες,δεν αξίζει να χαλιόμαστε.Τραβάμε τόση κούραση που εδώ μπαίνουμε για να χαλαρώσουμε και να μουρμουρήσουμε η μια στην άλλη να φύγει η ένταση.

Εμεις καλά πολύ κουραστική μέρα μετά τη χθεσινή που πέρασε όλο το απόγευμα στο κομμωτήριο.Αλλά άξιζε.Με έψησε να μου ισιώσει το μαλλί με μια καινούρια πρέσα με kerastase αν τις έχετε ακούσει της rowenta είναι,νέα συστήματα.Παιδιά έγινε το μαλλί αφρός,τόσο μαλακό σαν μετάξι,άξιζε.Κουτσομπολέψαμε για γέννες κλπ κλπ αφού ήμουν εκεί από τις 16,00 και έφυγα 20,00.Δε πρόλαβα να πάρω δώρο στο husband ούτε ένα γλυκό να κεράσω τους γονείς μου που ήρθαν για να μας ευχηθούν η γαιδούρα.Το βράδι αφού κοιμήσαμε πήγαμε τα δυο μας για κρασάκι και γαιουρτοπαγωτό.Καλά ήταν αν εξαιρέσεις ότι με βάρεσε το κρασί και γλάρωσα και ήθελα να γυρήσουμε στο κρεβατάκι μας.

Τα κορίτσια μου φεραν από το σκολειο από μια καρδιά για τη γιορτή της μανούλας αύριο.Πολύ συγκινήθηκε η μανούλα πάλι,αλοιφή.Αν και με αυτά που λένε και κάνουν κάθε μέρα με συγκινούν περισσότερο.

Ηρθαν από καθαριστήριο πήραν χαλί.Τη Δευτέρα ξεκινάμε εκπαίδευση τουαλέτας,η κυρία ζήτησε πάνες βρακάκια και τη Δευτέρα θα πάρουμε οδηγίες.Ευχηθείτε μου γρήγορα ξεμπερδέματα γιατί δε θα τη παλέψω να κρατήσει καιρό το βιολί με το πηγαινελα στη τουαλέτα και τα ατυχήματα.

Μάγκυ για τους παιδικούς σταθμούς ποιον να επιλέξεις μερικά points που θα σου εφιστούσα την προσοχή πάντα σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία από το δικό μας παιδικό είναι:

1)Να έχει αυλή με κατάλληλες προδιαγραφές για να βγαίνουν μικρά παιδιά.Η δική μας πχ αυλή έχει χαλίκι κάτω και σκουριασμένες παλιές κούνιες.Οπότε, βγάζουν έξω μόνο τα προνήπια 4 χρονών δηλαδή όχι τα μικρότερα παιδιά.Αυτό δε μας αρέσει με τον άντρα μου και είναι ένας λόγος που θα αλλάζαμε παιδικό.Βλέπουν τον ήλιο πρωί και μετά μεσημέρι....

2)Τώρα για το θέμα της δασκάλας εμένα δε θα με προβλημάτιζε νομίζω αν ήταν αλλοδαπή ή νεαρή.Αρκει να βλέπω ότι τα παιδιά την αγαπάνε και πάνε κοντά της.Η μια από τις 3 κοπέλες που έχουμε εμείς την πετυχαίνουμε το μεσημέρι καπνίζει.Οχι φυσικα εντος σχολειου,αλλα όσες φορες την πετυχαίνουμε έξω καπνίζει.Να μου πεις τι σε νοιάζει που καπνίζει η γυναίκα...ε με χαλάει λίγο η ιδέα ότι μπορεί η αναπνοή της να μυρίζει τσιγάρο ή τα ρούχα της που αγκαλιάζει τα παιδιά.Αν και είναι η πιο αγαπητη στα παιδιά από τις 3.

3)Να κοιτάξεις το χώρο με τα κρεβατάκια αν υπάρχουν αρκετά για τα περισσότερα παιδιά.Σε εμας έχει μόνο 5-6.Τα δικά μου πιάνουν τα 2 στανταρ γιατί κοιμούνται πρώτες και μετά όποιο άλλο θέλει να κοιμηθεί το βάζουν κατάχαμα σε μαξιλάρες και τα άλλα γύρω του τρελοπηδάνε και κάνουν φασαρία.

4)Δε ξέρω αν θα πληρώνεις και σχολικό ή θα τον πηγαίνετε εσεις.Να κοιτάξεις μη κανει πολλές σβούρες από το σπίτι σας μέχρι το σχολείο να ρωτήσεις ποια είναι η διαδρομή.

Τώρα για σίτιση καθαριότητα φύλαξη και δραστηριότητες πιστεύω λίγο πολύ όλοι οι σταθμοί τα ίδια τηρούν.Ζήτησε να δεις το μενού,εμάς το υπογράφει παιδίατρος και είναι αναρτημένο κάθε εβδομάδα σε πίνακα.Εχω ακούσει σε άλλους δίνουν πρωινό βάφλες ή για μεσημεριανό πίτσα ή και γλυκό το μεσημέρι.Δε θα μου άρεσε.Εμας είναι με σαλάτα-φρούτο-ψαρι-οσπρια-σουπες τα κλασικα.

Αυτά ελπίζω να βοήθησα,καλή επιλογή!Και γω μόλις καθήσω από δουλειά πρώτα ο Θεός θα πάω να κάνω μια έφοδο στους δημοτικούς αν και δεν ξέρω αν έχω δικαίωμα επιλογής ή πάει με την γειτονιά που είμαστε.

Αυτά σας φιλώ...ο άντρας μου ήθελε να δει Ολυμπιακό και κοιμάται όρθιος...ως συνήθως!γκρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια νομιζω μαρακι ειχα ξαναπει για τον παιδικο μου τον πληρωνει η δουλεια οποτε τον γραψαμε μπας κ μεινουμε απο γιαγιαδες κ δευτερον γιατι φετος που οντως θα παει δεν θα μας τον πληρωναν ενω τωρα απλα θα συνεχισουν να το πληρωνουν ως τα 4 αρα τελεια μου δινουν 250 αν εχει διαφορα την βαζω εγω μια χαρα ευτυχως!!!

Λοιπον οι συμβουλες σου πολυ χρησιμες θα το ψαξω πολυ γιατι ειμαι παραξενη αστα

Ουτε εγω εχω προβλημα με αλλοδαπους αλλα η δασκαλα μιλαγε σπαστα κ λαθος ελληνικα τωρα μαθαινουν να μιλανε μηπως αυτο τα παει πισω στην ομιλια σκεφτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες ειχαμε μια σουπερ μερα το πρωι πηγαμε εκπτωτικο χωριο γινοταν χαμος λες κ ειχε πΑρτυ γονεων με παιδια!!

Ψωνισαμε οι Αντρες βρακια κ φανελακια ο βασιλης αλλη μια ισοθερμικη μπλουζα για θαλασσα κ κολυμβητηριο με βολευουν πολυ

Εγω μασκαρα κ δυο φανταστικα σουτιεν ενα ηθελα αλλα οταν τα δοκιμασα δεν ηξερα πιο να παρω ηταν τελεια κ τα δυο ειπα στον β να τα δει κ μου πε να παρω κ τα δυο γιατι ουτε αυτος μπορουσε να διαλεξει χιχι

Μαρακι να τα χιλιασετε βολτιτσα ρομαντσαδας ακουω σουπερ!!!

Το βραδυ παλι κοριτσια πεθανα στο πονοκεφαλο ακομα κ εμετο εκανα τοσο υπεφερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα μανουλες σημερα ειναι η πιο σπουδαια γιορτη για μενα το οτι εγινα μαμα ειναι το πιο σπουδαιο πραγμα που κανα στη ζωη μου

Ο βασιλης ειναι ολη μου η ζωη!!!αλλαξε τα παντα με μοναδικο τροπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις με τουαλετα σουπερ θα κοψω κ της βολτας κ μετα τα βραδυνα εχει πλακα που ρωταει μαμα φοραω βρακι να κανω τσισα η οχι;;;δε θα δυσκολευτεις πιστευω στα κοριτσια ειναι πιο ευκολο λενε

Εγω λεει η μαμα μου 1,5 μου τα χε κοψει μιλαγα κ πολυ

Νωρις οποτε ηταν πιο ευκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Σήμερα γιορτάζει όλη η γή,με χαρά θα κάνω μια ευχή...Χρονιά μας Πολλάαααααα"

Χρόνια Πολλά μανουλίτσες να χαίρεστε τις δικές σας μανούλες και να σας χαίρονται και να σας εξοντώνουν τα παιδάκια σας!

Θα συμφωνήσω Μάγκυ τα παιδιά μου είναι ότι σημαντικότερο έκανα ως τώρα στη ζωή μου.

Δε το θυμόμουν καθόλου για τον παιδικό.Μπράβο του ΟΤΕ,large τον βρίσκω,να πληρώνει και για παιδάκια που δεν φοιτούν!Λέτε και ο δήμος να δίνει κανά κονδύλι για τον παιδικό;250 το παιδί είναι σούπερ,άμα είναι να μου δίνει τόσα τα συνεχίζω και σε ιδιωτικό παιδικό δεν είναι ανάγκη να ψάχνομαι για δημοτικό. Και μια φιλη μας που δουλευει σε ιδιωτικη τραπεζα της τα πληρωνει η τραπεζα.Δεν το χα σκεφτει καθολου.

Πήγαμε θάλασσα το πρωι με συμμαθητή.Δε βουτηξαμε αλλά παίξαν ωραία,μαζεύαν και κοχύλια,ήπιαμε καφεδάκι ήρθαμε λούσαμε και ξεράθηκαν.Το απόγευμα θα πάμε γιαγιά παππού και ο μπαμπάς μπασκετάκι με τους γυμναστες του γυμναστηρίου που παέι.Το καθιέρωσε τώρα κάθε Κυριακή απόγευμα αλλα δε με χαλάει,χαίρομαι που βγαίνει.Αυριο έχω την επιτροπη του νοσοκομείου για το χαρτί.Σας ειπα ξεκιναμε εκπαιδευη πανας απο αυριο;Πω πω πως μου φαινεται βουνό....χα χα

Φιλάκια καλό υπόλοιπο Κυριακής!

Μεγεια τα εσωρουχάκια Μάγκυ....έχω να ψωνήσω εσώρουχο από την εγκυμοσύνη....καμία σημασία δεν δίνω για την εικόνα μου στο κρεβάτι...χα χα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!!Χρονια Πολλα σε ολες για εχθες!!Δυστυχως την ωρα που ηθελα να μπω,ειχαμε διακοπη ρευματος,εριξε μια βροχη,αστραπες, βροντες ...χαμος,τελικα κοιμηθηκαμε απο τις 10:30 ολοι μαζι αγκαλιτσα γιατι η Μιμη φοβοταν χωρις φως,η αληθεια ειναι οτι φοβομουν και εγω μην θελω να σηκωθω και τσακιστω!!!

Απο σημερα δεν παω δουλεια,ξεκινησαμε επισχεση εργασιας!!!Η Μιμη μεσα στην ευτυχια!!!Μου λεει γιατι ο μπαμπας παει τη κουλεια?να κατσει μαι μας!!!

Κατα τ'αλλα Παρασκευη γενικη εφημερια,το Σαβ στη μαμα μου γιατι εφημερευε ο μπαμπας μας,ελιωσα στον υπνο δεν κουνηθηκα απο το σπιτι,η μικρη επαιζε με το κοριτσακι της γειτονισσας οποτε ηπια καφε με τη μανουλα μου και ειπαμε τα νεα του Πασχα.

Εχθες το πρωι πηγαμε σε πικ-νικ παρτυ γεννεθλιων.Η Μιμη λυσσαξε,εκανε και μια φιλη λιγο μεγαλυτερη και κυνηγιοταν,παιζαν τους εξερευνητες....οταν φυγαμε ελιωσε στο κλαμα,και η αλλη μαμα μας καλεσε για καφε οποτε θελουμε.

Μετα πηγαμε στους δικους μου γιατι ειχε ελθει και η θεια μου απο Λαρισα,ειχα πολυ καιρο να τους δουμε,φαγαμε και μετα σπιτι υπνο και το απογευμα αυλη μεχρι που μας επισε η βροχη.

Εχθες της εβγαλα καποια καγκελα απο το κρεββατι και εχει τωρα μια πορτουλα για να μπαινοβγαινει,ενθουσιαστηκε!!!Λεει οτι ειναι το σπιτι της και αυτη η πορτα,αφου το μεσημερι ηθελε μονη της να παει να κοιμηθει εκει[smilie=icon_thumle:Λετε να χουμε κανα τυχερο και να μην ξυπναει??????

Τωρα βλεπει Ντορα και εγω εχω ενα σωρο δουλειες και περιμενω να μου φερουν νερα για τον ψυκτη να παω Σ/Μ.Εχουν αργησει και τα χω παρει!!!!

Θα επανελθω μετα με σχολια....καλημερα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ρεπαρω τι καλα!! Ευτυχως γιατι χθες πηγαμε το απογευμα απο την ινα ηταν εκει κ η νονα μας αργησαμε πολυ να γυρησουμε περασαμε ομως σουπερ ψησαμε κιολας τζιτζι

22 σεπτεμβρη κλεισαν γαμοβαφτηση ακουω προτασεις για ολα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο βασιλης σπανια να ξυπνα το βραδυ χτες ομως με ξεκανε ολο το βραδυ ελεγε οτι ποναει το ποδι ισως ειχε κουραστει η ψιλωνει τι να πω εμοιαζε οτι λεει αληθεια!!

Χαρα τελεια που θα χετε χρονο με τη μιμικα Απολαυστε το

Μακαρι το κολπο να πιασει με το κρεβατι σας

Εμεις κοιμομαστε θεοσκοτεινα αμα του βαλω ακομα κ στο χολ λαμπακι για να μη κουτουλαμε ως το μπανιο θελει να το κλεισει

Μαρακι με εσωρουχα εγω παλι εχω λατρεια θελω να ναι ομορφα εχω παρα πολλα κ έπισησ εχω κ πολλα σεξυ νυχτικακια αυτα βεβαια πλεον σπανια τα φοραω

Παντως μαρουσκακι να παρεις αλλα σουτιεν λενε για ορθοπαιδικους λογους στο χρονο τα σουτιεν να αλλαζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καλη αρχη με την εκπαιδευση μια χαρα θα τα πατε εμεις κανενα ατυχημα ως τωρα αλλα γελαω ετσι κ θελει τρεχει κ λεει γρηγορα μη φυγουνε μαμα!!!!

Κατα τα αλλα ο βασιλης εχω την αισθηση οτι πλεον ειναι παιδακι αυτονομο δεν με εχει σχεδον για τιποτα αναγκη κ δε με κουραζει καθολου οι ατακες δε πλεον με αφηνουν συξηλη

Το τι ακουω δε λεγεται

Σημερα θα ρθει η μαμα για παρεα ο β 3-9 σνιφ εχουμε κ κολυμβητηριο η χαζοθεια ινα του πηρε παλι δωρο μαγιο

Αφου χτες που του το δωσε της λεει θεια νινα αφου χτες μου πηρες παλι δωρο...

Εχει παθει συγχηση πχ λιγες μερες πριν τις λεει χτες εσας το ξεχωριζουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις όμορφες.

Εδώ όλα καλά. Ωραίο σ/κ περάσαμε. Βάφτιση και τραπέζι βάφτισης το Σάββατο όπου η Δανάη κοιμηθηκε στο καροτσάκι της παρά τη ζωντανη μουσική και έτσι καθίσαμε μέχρι τις 10:30. Αν ο Αλεξ δεν άρχιζε να πετάει ό,τι βρίσκει μπροστά του στην κανατα με το νερό θα ηταν πολύ καλύτερα αλλά πόσο να αντέξει και αυτός σε μια καρέκλα. Όταν άρχισαν να χορευουν πήγε στηθηκε στην άκρη της πίστας και παρακολουθουσε τον κόσμο. Την Κυριακή είχε γιορτή φράουλας στο χωριο μου, φαγαμε παγωτάκι φράουλας ή μαλλλον καλύτερα έφαγαν γιατί το δικό μου το καταβρόχθηισε ο Αλεξ, όπως καταβροχθισε και τα σουβλάκια. Μαράκι δεν σου είπα για τη γιορτή γιατί ξερω ότι με τις αποστάσεις δεν το έχεις, άσε που ξεκινουσε 1 το μεσημερι.

Αλεξάνδρα Χρονια σου πολλά, να τα εκατοστήσεις και ό,τι επιθυμεις.[smilie=occasion1.g:

Μαρία να χαίρεστε την επέτειο σας. Μπράβο και δωράκι ο Δ, μουγκός μουγκός αλλά τις κάνει τις εκπληξουλες του, και πάλι μπράβο του. Τελικά η αδελφή έγκυος; Ότι θα χαλάσεις χαλαρα ένα 500αρακι στην Κρητη το έχω δεδομένο, μη σου πω και παραπάνω, αλλά μια φορά είναι, ποτε θα σου ξαναδοθει τέτοια ευκαιρία; Μεγεια το μαλλί, 4 ώρες στο κομμωτήριο;;; Μετά το κρασάκι στην επέτειο γύρισες στο κρεβατάκι και ξεράθηκες ή την τίμησες την επέτειο; χαχαχα. Καλη αρχή με την τουαλέτα. Τελευταία έμεινα μου φαίνεται. Ξεμπερδεψες με την επιτροπή;

Χαρά συλλυπητηρια για τη γιαγια. Έδωσε ρεσιτάλ πάλι η Δημητρούλα, η μασκοτ του αεροπλάνου!! Το παρτυ της Ανάστασης ωραίο ακούγεται [smilie=headbang.gi: α μωρή χαζή δεν έγραψα αν είναι ωραια να πάω, αλλά αν θα παω με τα παιδιά [smilie=angry7.gif] Στης Μαριας που είχαμε πάει εννοείται ότι υπήρξαν κατι μικροκαβγαδακια μεταξυ Δημητρας και Αλεξ για τα παιχνίδια, ευτυχώς τη Δανάη δεν την πήραν τα σκάγια. Τι κοινωνικότητα η Μιμή στα γενέθλια όλο φίλες κάνει, πολύ καλό, φαντάζομαι από τον μπαμπά της το πήρε; [smilie=tongue3.gif]

Μάγδα έχεις δίκιο ότι όλοι αξιζουν 2η ευκαιρια, απλά πάντα υπάρχει μια 2η σκεψη όταν ακους πως είναι χωρισμένος. Στη περίπτωση του φίλου της αδελφης μου το δύσκολο είναι ότι δεν τον ξεραμε καθόλου, ποιος είναι, πως είναι σαν άνθρωπος, πως χωρισε (π.χ είναι άλλο να χωρισε λόγω ασυμφωνιας, και αλλο αν απατουσε την γυναίκα του ή την έδερνε). Ευτυχως όλα πάνε καλά και μάλιστα χθες ο μπαμπάς μου γνωρισε και τα παιδιά του. Τι είναι πάλι αυτοί οι πονοκεφαλοι και οι εμετοι καλέ; Αρχίζει το τρέξιμο για τις προετοιμασίες του γάμου; Αντε με το καλό και νυφουλα και η Μαρία. Για το "χθες" που ρωτάς έχει φορές που όταν ρωταω τον Άλεξ "τι έκανες χθες;" μου λέει αυτά που όντως έκανε την προηγουμενη μέρα, αλλά αν θυμάμαι καλά κάποιες φορές μπορεί να αναφέρει και παλιότερα γεγονοτα. Το σίγουρο είναι ότι όταν του λέω "αυριο θα πάμε τζαμπο" ξυπνάει την επόμενη μερα και λέει "έλα να βαλουμε (ρ)ουχαλάκια να πάμε ντάμπο"!!! Και οι υπολοιπες ατάκες έχουν πλάκα. Ήθελε να φάει σοκοφρετα τις προάλλες και του λέει ο Τ ρωτα τη μαμά αν σε αφήνει οπότε έρχεται και με ρωτά και ενώ του είπα όχι πάει στον πατέρα και και του λέει "η μαμα είπε ναι νομιζω"!!!!

Από αύριο δίαιτα. Μια εφοριακός εδωσε στον Τ κατι φωτοτυπίες με μια δίαιτα και μου είπε αν είναι να την κάνει, οπότε λέω να ξεκινησω και εγώ. Δεν λέει να έρθει και η περίοδος να ξεφουσκωσει λίγο η κοιλια.

Αυτά, φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Αχ τι καλά που γράψατε και έχω να σχολιάσω και να διαβάσω πριν έρθει ο νέος!Εμεις καλά..Φυσικά και δε το πήρα το χαρτί χθες.Ημασταν 70 άτομα που να κάτσει η κοπέλα να αλλάζει σε μια πρώτυπη βεβαίωση στο pc ένα όνομα και να την εκτυπώνει 70 φορές;;;Είστε σοβαρές;;;Θα πιαστει το χεράκι της...Την Παρασκευή θα την πάρουμε πρώτα ο Θεός.Χθες πήγαμε για face control από επιτροπή γιατρών που μας έπιασαν στο "ψιλό" για τις προσλήψεις που κάνει ο δήμος και πως μας ήρθαν τέτοιες εποχές και δεχθήκαμε να πάμε..Με το που βγαίνω έξω ήταν ένας κύριος γύρω στα 50-55 και μου λέει άκουσα ότι είσαι και συ για το δήμο και εμένα λέει με κάλεσαν με την ίδια προκήρυξη.Αυτός αλουμινάς.Τότε πήραν 10 άτομα 2 ήμασταν ΠΕ λογιστικού,1 ΠΕ πολιτικός μηχανικός,1 τε κομπιουτερας ,2 ΥΕ τεχνιτες πέτρας ,2 ΥΕ αλουμινάδες κλπ κλπ.Που λέτε με πιάνει αυτός και μου λέει: Α δε θα μας πάρουν μην το χεις σίγουρο.Λέω τι εννοείτε;Μου λέει και τους άλλους τεχνίτες τα Χριστούγεννα τους φώναξαν να κάνουν τα χαρτιά τους και ακόμα δεν τους έχουν καλέσει να ξεκινήσουν.Μου λέει μας φώναξαν να κάνουμε τώρα τα χαρτιά γιατί μέχρι τέλος του 2013 πρέπει να αποροφηθούν αυτοί που ήταν στα οριστικά προκηρύξεων 2009 γιατί αλλιώς χάνονται οι θέσεις και πρέπει να τηρηθεί η τυπικότητα.Λέω μη μου λέτε τέτοια γιατί έγώ δήλωσα παραίτηση από τη δουλειά μου.Λέει κακώς έκανες και μπορεί να πάει και τέλος του χρόνου να μας πάρουν.Φρίκαρα εγώ,ήρθε δέθηκε το στομάχι πάλι κόμπος.Εντωμεταξύ ήταν πολύ περίεργος.Εγώ μου λέει ήμουν με 8μηνές συμβάσεις στο δήμο είχα 66 μήνες προυπηρεσία και με πήρανε.Εσυ μου λέει δεν έχεις ξαναδουλέψει στο δήμο;Όχι του λέω.Ε και πως σε πήραν μου λέει;Αμφισβητούσε τα προσόντα μου.Καταρχήν του λέω δεν είμαστε ίδια κατηγορία,τα μόρια που εσείς καλύψατε με προυπηρεσία στο δημόσιο εγώ τα κάλυψα με αυξημένο βαθμό πτυχίο,proficiency,γερμανικά,τεστ δεξιοτήτων κλπ κλπ.Δε με πείραξε φυσικά η αμφισβήτηση χαρτιά υπάρχουν δε φοβάμαι τίποτα δε δήλωσα κάτι πλαστό,με πείραξε όμως που είπε ότι θα αργήσουν να μας πάρουν.Εχεις λέει ξαναδουλέψει στο δήμο;όχι του λέω.Α μου λέει θα απογοητευτείς πλήρως,είναι ένα μπάχαλο αποδιοργανωμένα όλα.Ενταξει του λέω και γω δε πάω και πετάω στα σύννεφα φαντάζομαι ότι δε θα ναι καλά από θέμα οργάνωσης...Τι ήθελα και τον βρήκα μπροστά μου...Κάθε βράδι βλέπω στον ύπνο μου ότι δε με φωνάζουν τελικά και χάνω και τη τωρινή δουλειά ή με φωνάζουν και πάω με ένα ταπεράκι φαγητό και όλοι εκεί κάθονται και τρώνε...ουφ....Χθες που λέτε ξεκινήσαμε να τις πηγαίνω το απόγευμα τουαλέτα.Η Χρυσάνθη είναι πιο συνεργάσιμη,κάθεται,μιλάει,χθες έκανε και εντός λεκάνης ένα κουραδάκι.Αλλά έτσι δυσκοίλια που είναι αν υποψιαστώ ότι θα θέλουμε για ένα κουραδάκι ένα τέταρτο ζήσε Μάη μου να φας τριφύλη.Η Δήμητρα πάλι δεν έκανε τίποτα,της άρεσε η διαδικασία όμως να ξεβρακώνεται να κάθεται 2 δεύτερα και μετά να σηκώνεται να πατάει το καζανάκι!!Πιστεύεω έτσι λέει και η μάνα μου ότι αν δε βγάλουμε τελέίως τη πάνα να τις έχω με βρακί να βραχούνε 2-3 φορές δουλειά δε γίνεται.Εμάς λέει πολύ μικρότερα μας τα έβγαλε όλα και σε μια βδομάδα τα λέγαμε χωρίς ατυχήματα.Η κυρία είπε ξεκινάμε με πάνα βρακάκι και είπα να την εμπιστευτώ.Θα δούμε...Και δω βρέχει απο χθες.Με έπιασε ένας πόνος στο στομάχι,διάρροιες χθες μετά ξεκίνησε και η Δημητρούλα και σταματήσαμε το πηγαινελα στη τουαλέτα για την "εκπαίδευση".Μάγκυ πρέπει όντως να πάρω "σοβαρά" από άποψη ανατομικότητας σουτιέν.Εχω κάτι του marks & spencer χωρίς μπανέλες χωρίς τίποτα και μετά τη γέννα μόνο με αυτά βολεύομαι.Αν τελικά κάτσω που δε ξέρω ακόμα τι θα γίνει πρέπει να οργανώσω γκαρνταρόμπα.Μακάρι να σε είχα κοντά που είσαι expert στα ντυσίματα και καλωπίσματα...Η ώρα η καλή για Ίνα και μπέμπα!Βρε το Βατίλη με το χθες και το σήμερα.Εμένα η Δήμητρα όταν θέλει να πει αυτό θα το παίξουμε μετά,αργότερα λέει " Αυτό αύιο".Την έννοια του πριν-χθες δεν την έχει αναφέρει ποτέ.Πάντως και μενα μου φαίνονται αυτόνομα παιδάκια πια,άσχετα που ακόμα τις αλλάζω πάνες,τις ταίζω αγκαλιά με το μπιμπερό,τη Χρυσάνθη και με το κουτάλι γιατί δε κεντράρει το στόμα....Ετσι παίζουν ωραία,κανει η μια τη μαμά και η άλλη το μωρό και τα ανάποδα,μαγειρεύουν,κάνούν ότι κάνουν μπάνιο τα μωρά τους,είναι αφασία να τις χαζεύεις όταν δεν μαλλιοτραβιούνται...χα χαΦωτεινή στο τσακ ήμασταν να ερχόμασταν με το συμμαθητή στη γιορτή φράουλας το συζητούσαμε αλλά ήταν 13,00 το μεσημέρι!Οι δικές μου ξέρεις αν δε κοιμηθούν μεσημέρι μετά έχει πανηγύρι.Χαίρομαι που περάσατε καλά. Η αδερφή μου οκ αδιαθέτησε την άλλη μέρα που με ρώτησε πως κάνουν τα τεστ.Είχε αγχωθεί μωρέ με τη μετακόμιση,το πηγαινε των γονιών μου Βόλο,την γνωριμία.Ακόμα να αδιαθετήσεις από τη γέννα;;;Σοβαρά μιλάς;Τώρα θα καταλάβεις και θα συμπονέσεις τα δικά μου τα φουσκώματα που κάνω δίμηνο να αδιαθετήσω...Εγω στους 3 μήνες από τη γέννα θυμάμαι αδιαθέτησα ε΄συ γιατί τόσο;Παίζει ρόλο ο θηλασμός ε;Καλή αρχή με τη δίαιτα.Πολλύς ακούω με αυτή τη Ντουκαν βρίσκουν λύσεις.Όσο για την αδερφούλα και το αμόρε εύχομαι να χει καλή εξέλιξη το στορυ να μην αναλωθεί μεγαλώνοντας τα παιδιά του άλλου να κάνουν και δικά τους και να ναι έτσι πάντα ερωτευμένοι.Δύσκολες οι ισορροπίες αλλά φαίνονται και οι δυο ταιριαστοι και θα το παλέψουν να φτιάξουν μια ωραία οικογένεια εύχομαι.Χαρά άντε κάτσε και συ λίγο να σε δει η Μιμίκα σου.Καλή ανταπόκριση είχε που βγάλατε τα κάγκελα ε;Γιατί και μεις λέγαμε να τα βγάλουμε αλλά φοβόμαστε μη και δε κάθονται και έρχονται στο κρεβάτι μας μεσα στη νύχτα.Αν και φτου φτου από τη Καθαρά Δευτέρα και μετά δε ξυπνάνε πια βράδυ.Ωραία ιδέα το πικ νικ πάρτυ γενεθλίων...Τι εννοείς;Κατάχαμα κάτσατε στην εξοχή ή είχε τραπέζια και καρέκλες;Ο μπαμπάς του συμμαθητή έχει φαγωθεί να πάμε διανυκτέρευση σε σκηνές ένα σκ το καλοκαίρι σε παραλία.Αυτοί το κάναν και πέρσυ και ήταν σουπερ λέει.Εγω πάλι λέω ότι θα ναι ταλαιπωρία.....Ο άντρας μου ψήθηκε ήδη.Σας φιλώ ήρθε ο νέος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα νυσταζω!! Οποτε λεω νεα σχολιαζω τσακ μπαμ κ τεζαρω να προλαβω!!

Χτες εβρεχε κ ετσι δεν πηγαμε κολυμβητηριο χουχουλιασαμε κ εφτιαξα τις ντουλαπες εγω τα χω μονιμα ολα καλικαιρινα χειμερινα κατω απλα σε κατηγοριες

Μαρακι μακαρι να μεναμε κοντα θα περναγανε ωραια γαμωτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον για πανα το πανα βρακακι το κανα κ εγω αλλα επαναπαυοταν τωρα που μαστε σκετο βρακι το λεει αντε δυο τρια ατυχηματα να χαμε τοσο καιρο στα τσισα που σιγα το πραγμα!!

Κακα τα χουμε ευκολα εμεις χιχι αλλα τα λεει απο πολυ μικρος οποτε αυτο ηταν το ευκολο εγω νομιζω πρεπει σκετο βρακι πανω απο βδομαδα δεκαημερο δε θα χρειαστει εμεις παμε κ βολτες με βρακι μονο για νανι βαζει πανα βρακακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινουλα γιορτη φραουλας μιαμ μιαμ σουπερ!!!

Γελασα με τον πονηρο το γιο σου!!'

Λοιπον με γαμο τρεχουμε ομαδικος χαχα

Εγω οταν εχω πολυ πονοκεφαλο παντα αναγουλιαζω η μαμα ελεγε ματι ματι τι να πω δε ξερω το ηταν τελικα.

Εγω οσο θηλαζα εννεα μηνες δεν ειχα αδισθετησει παντως!!

Η ινα παλι που ακομα θηλαζει ειχε αδιαθετησει μετα απο τρεις μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εκανες την επιλογη σου αστον τον περιεργο μη μιζεριαζεις απο τωρα ολα καλα θα πανε στη δουλεια ειναι κ αλλοι κλαδοι

Καλη συνεχεια κ καλα κουραγια με τη γραφειοκρατια παντως

Εμας τον ηθοποιο συναδελφο τον νεο θα τον στειλουν αλλου δεν τραβαει κ δεν τον θελει ο προισταμενος κριμα κ τον συμπαθω

Θα κρατησει τον πρακτικαριο λεει που ειναι πιο καλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγαιντε κρητη καλε να απολαυσετε μην το αφησετε μια ζωη την εχουμε αυτα θα θυμασαι..

Πικ νικ η σκηνες η τετοια εγω δεν το χω καθολου εγω ειμαι της πολυτελειας χιχι δεν μπορω θελω μαλακο κρεβατι τουαλετα κ γενικα αναση ειδικα με παιδι δε νομιζω να το κανα ποτε !

κ θεμα ασφαλειας ;;θα ναι οργανωμενα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Καλέ τι οργανωμένα;;;;Μόνοι μας θέλουν να πάμε 2 οικογένειες σε σκηνές στη παραλία!!!Ούτε εγώ το χω καθόλου.Διακοπές για μένα είναι ξενοδοχείο καθαρά σεντόνια-πετσέτες,πρωινό έτοιμο.Τα άλλα όλα μου φαίνονται ταλαιπωρία.Με ψήνουν ότι τα παιδιά θα περάσουν τέλεια κια αυτά θα χουν να θυμούνται!Ασε που δε το χω με τα ζουζούνια και τα γατοσκυλιά...Εγω θα μείνω όλη νύχτα με το μάτι γαρίδα μη μπει τίποτα στη σκηνή να ουρλιάξω...Και να ναι ΣΚ και Δευτέρα να χεις να πας δουλειά,να γυρήσεις οικογενειακώς μέσα στη μπίχλα και να χεις να πλύνεις και όλα τα συμπράγκαλα...άσε μας καλέ....Τους αφήνα να ονειρεύονται!χαχαΓια Κρήτη πρέπει να τα κλείσω μόνη αν περιμένω από husband θα φτάσουν τα εισιτήρια μόνο 500 ευρά!!Ελα που αυτός έχει τη πιστωτική όμως....Περιμένω μη βγει και καμιά προσφορά....Και γω έτσι βλέπω Μάγκυ με τη πάνα,άν δε τη βγάλουμε τελείως να τις αφήσω με το βρακί δουλειά δε γίνεται.Αλλά αν το πρωί τις έχουν με τις πάνες το απόγευμα εγώ τις ξεβρακώνω δε θα μπερδεύονται.Και επίσης απόγευμα τις πάω κούνιες,καμιά βόλτα τώρα που φτιάξαν οι καιροί,δεν είμαστε σπίτι.Πως θα το κάνω;ή θα παλουκοθούμε σπίτι μας 10-15 μέρες μέχρι να λήξουν τα ατυχήματα ή θα το καθυστερούμε κι άλλο μου φαίνεται....Νομίζω είναι πάλι θέμα πόσο είμαι διατεθειμένη να κουραστώ εγώ γι αυτό δε τις πετάω τις πάνες να τις αφήσω με το βρακί.Χθες πάλι μισή ώρα στη τουαλέτα τίποτα δε μου κάναν,χαζεύαν το υπερπέραν.Αστε που τσακώνονται πια θα κάτσει.Οπότε θα πάμε να πάρουμε και ένα γιογιό σήμερα από jumbo.Αν και τώρα θα τσακώνονται ποια θα κάτσει στο γιογιό.Έχουμε εμείς αφορμές να τσακωθούμε έννοια σας....Κατά τα άλλη ήσυχα...ο νέος μαθαίνει και μαθαίνει....Αφού χθες με ρωτάει;Πως προλαβαίνεις και τα κάνεις όλα μέσα στη μέρα μόνη σου;Λέω δε κάθομαι ποτέ...Θα μάθεις έτσι και σύ...Που να μάθει που μου είναι με το κινητό συνέχεια στο χέρι.23 χρονών παιδί όμως λογικό.Τη Δευτέρα ήρθε από τα μπουζούκια κατευθείαν.Κέρδισε ο Ολυμπιακός και βγήκε λέει.Η κόρη του αφεντικού έχει ήδη αρχίσει να στραβώνει που βλέπει κάτι τέτοια.Χθες με ρωτούσε τι δουλειές κάνω και τις κατέγραφε.Λέω τι έπαθες και με ρωτάς;Λέει για να ξέρω ότι όλα αυτά θα τα κάνει και ο αντικαταστάτης....Της λέω εσυ δεν έχεις λόγο να αγχωθείς,υπάρχει λογιστής υπεύθυνος άσε εκείνον να τρέξει....δεν εφησυχάστηκε ούτε εγώ στη θέση της θα ηρεμούσα.Είναι τόσο ευρύ το αντικείμενο που εγώ 10 χρόνια εδώ που υποτίθεται έχω εικόνα για όλα πάλι τρώω τη μέρα μου και γεμίζω το 8ωρο ειδικά τη σαιζόν.Καλέ η Αρια είχε καμιά νέα της;Εβλεπα σκαι χθες συνεχίζονται οι προσαγωγές στις Σκουριές και τα επεισόδεια.Έχει καμιά τηλέφωνο να την πάρουμε;Πάντως βρε παιδί μου μόνο από το σκαι παρακολουθείς ειλικρινείς ειδήσεις νομίζω.Εγω δε προλαβαίνω να δω είναι η ώρα του μπάνιου ταισματος κλπ αλλά χθες έτυχε να δω στο σκαι και άκουσα όντως επικαιρότητα.Στα άλλα κανάλια μονοπωλεί το θέμα με τους εκπαιδευτικούς και την επιστράτευση καλύπτωντας όλα τα υπόλοιπα.Ηρθε ο νεος...γεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κοριτσάκια, να’ μαι!!!Συγνώμη που χαθηκα παλι τοσο καιρο, αλλα επεσαν πολλα μαζι και δεν μπορουσα να τα διαχειριστω όλα!!!Ξεκινάω γρηγορα με τα νέα μας!!!Λοιπον, ο Τασουλης πηγε στις 17/4 πρώτη ημερα στον σταθμό, θα καθοταν μια ωρα κι εγω στον προθαλαμο, αυτος με του μπηκαμε τον πηρε η κορη της νονας του και χαθηκαν!!!Ουτε με αναζητησε μια ωρα ουτε τιποτα!!Την άλλη μερα παλι πηγαμε για μια ωρα αλλα θα του ελεγα ότι θα φυγω, δεν προλαβα με το που μπηκαμε χαθηκε παλι στην ταξη του!!!Την τρίτη ημερα τον αφησα για 3 ωρες και θα μου τον εφερναν με το σχολικο, ξετρελλαθηκε!!!Ηθελε ο οδηγος να αφησει όλα τα παιδακια σπιτι μας!!!!Μετα πηγαμε κανονικα, 9 το πρωι ερχεται το σχολικο και μου τον φερνουν 14.30!!!Του αρεσει παρα πολύ, όταν εχει κεφι μου λεει καναμε εκεινο καναμε το άλλο, αν δεν εχει μου λεει δεν καναμε τιποτα!!!Του λεει και ο αντρας μου «δηλαδη ντουβαρι πηγες, ντουβαρι ηρθες!!!!» Αν εξαιρεσουμε ότι κάθε μερα στο τετραδιο του στο πεδιο μεσημεριανο εμεις εχουμε παντα πλην, δηλαδη δεν τρωει τιποτα και ότι αρρωστησε (αλλα μπορει και να τον κολλησε ο αντρας μου!) και τωρα δυο μερες ειμαστε σπιτι, ουτως η αλλως αυριο θα εκλεινε ο σταθμος, οποτε τον κρατησα, ειμαι πανευτυχης που πηγε σχολειο!!!! Παω και στη δουλεια μου με το ποδηλατακι μου!!!! Κατά τα αλλα ειμαστε καλα, Πασχα θα κανουμε εδώ, θα ερθουν και οι δικοι μου Μ.Παρασκευη ή Μ.Σαββατο, γιορταζει το αντρακι μου!!!Αυριο θα κανουμε κουλουρακια και μεθαυριο τσουρεκια!!!Στα δικά σας τώρα, από την 58 σελίδα που είχα μεινει!!! UPDATE 15/5/2013: Σας ευχαριστω παρα πολύ ολες για τις ευχες σας για το γιοκαρινι μου!!!Τον γεμισαν δωρα και με ρωταγε κάθε μερα σημερα είναι παλι η γιορτη μου;;;Οι γονεις μου του πηραν ένα πατινι και μονο που δεν κοιμαται με αυτό, εμεις ένα τηλεκατευθυνομενο, τα πεθερικα μου ρουχα, η θεια κιτρινα all-star, επιτραπεζια παιχνιδια κλπ!!!Τα δωρα του νονου και της νονας φανταστικα!!!!Πηραμε κι εμεις για τα τρια μας βαφτιστηρια τα δωρακια τους, στον μεγαλο τα εστειλα στη Σκυρο και τα αλλα δυο από κοντα, αν και είναι πολύ μικρουλια!!!Την Μεγαλη Πεμπτη ξεκινησα να φτιαξω τσουρεκια, μου λεει μια φιλη μου Καλη Επιτυχια, αλλα τι θες και παιδευεσαι, θα σου φερω από τον φουρνο, ξεκινησα να τα φτιαξω και τελικα τα πεταξα γιατι δεν μου πετυχε το ζυμαρι!!!Ειπα δεν θα κανω τιποτα, αλλα δεν αντεξα και το Σαββατο το πρωι εφτιαξα κουλουρακια, βεβαια ο Τασουλης δεν με ειδε γιατι ειχαν παει με τον μπαμπα του τα δωρα στο ένα μας το βαφτιστηρι!!!Εβαψαν και τα αγορια μου τα αυγουλακια, θα προσπαθησω να σας στειλω φωτο!!!Την Μ.Παρασκευη βγαινουν ολοι εδώ σε ουζερι, προσωπικα δεν μου αρεσει γιατι είναι μια λυπητερη μερα, αλλα ο τασουλης κουραστηκε τοσο πολύ από τις 10 το πρωι μεχρι τις 6.30 το απογευμα που κοιμηθηκε στο ποδηλατο!!!Του εχουμε καθισματακι στο ποδηλατο του αντρα μου και μεχρι να ερθουμε κοιμηθηκε ορθιος, τι τον αλλαξα, τι του εδωσα φαρμακα χαμπαρι, από τις 6.30 το απογευμα μεχρι την άλλη μερα στις 7 το πρωι!!!Το Μ.Σαββατο ηρθαν οι γονεις μου ξεσαλωσε με το πατινι, δεν κοιμηθηκε για μεσημερι και στις 10 που κανουν Ανασταση στο χωριο του αντρα μου που να σηκωθει ο μικρος, ειχε κοιμηθει από τις 7.30, τον ξυπνησαμε γκρινιαζε, πηγαμε στην εκκλησια, φοβηθηκε από τα βαρελοτα, χαλια, μετα ξεραθηκε στο σπιτι της γιαγιας και τον πηραμε αγκαλια και γυρισαμε σπιτι μας!!Την Κυριακη ξανα στο χωριο, ηρθαν και οι νονοι του, καλα ηταν, αλλα ουσιαστικα ολο τρωμε και ειμαστε και στη τσιτα με τον αντρα μου τι θα πουν τα συμπεθερια μεταξυ μας, το βαρεθηκα, καλυτερα ή στον έναν ή στον αλλον, αλλα εγω δεν εχω αδερφια οποτε οι γονεις μου θελεουν να είναι μαζι μας, αρα αναγκαστικα ολοι μαζι!!!Το κακο είναι ότι ο Τασουλης ξεσυνηθισε από τον παιδικο, αφου κατσαμε δεκα μερες σχεδον και περναει τωρα προσαρμογη!Μου λεει χθες το πρωι που ηρθε το σχολικο η ιδιοκτητρια, ελα το βραδυ να σου πω κατι πραγματακια για το παιδι και μεχρι να μου πει για την προσαρμογη, νομιζα ότι θα είναι για αναμορφωτηριο!!!Τελικα, περναει τωρα προσαρμογη, που καταλαβε ότι είναι μια ομαδα με υποχρεωσεις και κανονες, δεν θελει να μπει στη ταξη, δεν θελει να κανει μαθημα, μετα αλλαζει παλι γνωμη και μπαινει στη ταξη, το πρωι ενώ ετοιμαζομαστε κανονικα και ξερει ότι θα παει σχολειο, κοβει λουλουδακια για να τα δωσει στη κυρια του, δεν θελει να μπει στο σχολικο και κλαιει!!Φευγει το σχολικο με τον τασουλη να κλαει κι εγω κρατιεμαι γιατι ξερω ότι είναι για το καλο του!!!Θα προσαρμοστει που θα παει!!!Κλασσικα δεν τρωει τιποτα, μονο στο σπιτι και αυτά που του αρεσουν, δηλαδη κρεας και ψαρι!!!Ηρθε όμως κι ένα πιο μικρο παιδακι και μαλλον η δασκαλα ασχολειται πιο πολύ με αυτό και εχασε την πρωτοκαθεδρια ο Τασουλης, επειδη αυτές τις ημερες που πηγε σαν καινουργιος ασχολιοντουσαν ολοι μαζι του!!!Γενικα λεει γινεται μια εκρηξη στο κεφαλακι του, από τα τοσα νεα πραγματα που του συμβαινουν!!!Υπομονη, κάθε μερα του λεω ότι ολοι παμε στη δουλεια μας και η δουλεια του Τασουλη είναι το σχολειο!!!Και ηθελα να τον παρω μαζι μια εβδομαδα που πρεπει να παω στη Σκυρο να βοηθησω τους γονεις μου με κατι βαψιματα στα δωματια, αλλα δεν θα τον παρω γιατι θα του χαλασω τη σειρα, απλα θα τον παιρνει και θα τον αφηνει στα πεθερικα μου!Οι γονεις μου γκρινιαζουν βεβαια να αφησω το παιδι, αλλα δεν γινεται αλλιως!!!Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα, δουλεια χωρις να πληρωνουν, βαρεθηκα πια!!!Πήγαμε και στον τελικο του ποδοσφαιρου Ολυμπιακός-Αστερας Τρίπολης, δυστυχως χασαμε αλλα ειχε πλακα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου, περαστικά!!!!Ολο αυτό μου ακουγεται κρυωμα με υπερκοπωση παρεα!!!Παρε και καμια σπιρουλινα, βοηθαει!!!!Εχουμε πει οι αντρες δουλευουν με οδηγιες, τις χρειαζονται και υστερα γκρινιαζουν ότι τους επιβαλλομαστε!Ομως θα σου πω κατι με πολλη πολλη αγαπη και αυτό επειδη διαβαζω τα νεα σου αυτές τις ημερες και στεναχωριεμαι, συνηθως δεν δινω συμβουλες λες κι εγω ειμαι καλυτερη. Νομιζω ότι εχεις παρα πολλες απαιτησεις πρωτιστως από τον εαυτο σου και μετα περιμενεις ολοι να λειτουργουν και να σκεφτονται όπως εσυ, κατι που όπως καταλαβαινεις είναι αδυνατο, γιατι ειμαστε διαφορετικες προσωπικοτητες ο καθενας μας. Τον αντρα σου ειμαι σιγουρη ότι ετσι όπως είναι τον διαλεξες, ισως σου αρεσε και λιγακι να είναι πιο ηπιος για να κανεις κουμαντο εσυ (κατι που ουτως η αλλως γινεται, δηλαδη οι γυναικες κανουν κουμαντο και φυσικα τραβουν και όλα τα ζορια). Νομιζω ότι θα πρεπει να χαλαρωσεις λιγακι, και τι εγινε να φανε κι ένα μπισκοτακι παραπανω, και τι εγινε να ριξουν κατι κατω (αφου για να μην το ριξουν εσυ θα το εχεις πει 1.000.000.0000 φορες!!!) καποτε θα μαθουν!Μια μερα καταλαβα ποσα μη ειχα πει στον Τασο και φρικαρα, ότι κι αν εκανε το παιδι ή με εκνευριζε ή ηταν επικινδυνο, σταματησα λοιπον πηρα ανασες και κατεληξα ότι θα του λεω μη μονο σε ότι είναι επικινδυνο.Καλή αρχη με τις συνεδριες, όλα θα πανε καλα!!!Φωτογραφιες με φρατζουλες σουπερ!!!Συγχαρητηρια για την καινουργια σου δουλεια!!!Κι εγω πριν από μεγαλες αποφασεις κλαταρω, αλλα εσυ το παρακανες λιγακι!!!(με αγαπη παλι στο λεω, ναι;;;)Καταλαβαινω την υπευθυνοτητα σου απεναντι στους παλιους σου εργοδοτες, αλλα είναι πιο μονιμο και όπως λες μπορεις να εχεις και καποια εξελιξη!! Μην ξαναπεις ότι θα νιωθεις αχρηστη στη νεα σου δουλεια, εδώ κουμανταρεις ολοκληρο λογιστηριο μονη σου!!!Δωσε αρμοδιοτητες και σε αλλους, στον αντρα σου,στη μαμα σου, εισαι μια σουπερ μαμα, αλλα θα κλαταρεις, μας αρεσει να μας χρειαζονται και να περνανε όλα από τα χερια μας, αλλα θα κλαταρεις, όπως κλαταρες δηλαδη!!! «που ξεκινούσε η μέρα μου στις 07,00 και έπρεπε να τα χω κάνει όλα...», αυτό σου λεω, γραφεις επρεπε να τα εχεις κανει όλα, δεν πειραζει αν δεν γινουν και όλα!!!!Φανταζομαι ότι θα βρηκατε λυση με το μαγαζι, οποτε δεν χρειαζομαι!!Ναι αυτος είναι ο σταθμος, οντως μοιαζει με μικρο σπιτακι!!!Επρεπε να κανεις κουλουρακια με τα κοριτσια, να θυμουνται όταν μεγαλωσουν για να τα κανουν κι αυτές στα σπιτια τους, δεν πειραζει κι αν λερωνανε!!!Αν και να ξερεις –από ότι βλεπω με τον Τασουλη- ότι λεγε λεγε τους μενουν τελικα τα σωστα!!!Κατα τη γνωμη μου παντα, το σωστο είναι η ανεμελια με προγραμμα!!!!Μην τα βαζεις με την αδερφουλα σου, εκεινη περναει καλα με τη ζωη της, και για να μην διαμαρτυρεται και ο συντροφος της σημαινει ότι τα βρισκουν μια χαρα!!!Κι εκεινη μπορει να σε θεωρει συντηρητικη, και;;;Ο κάθε ανθρωπος είναι διαφορετικος κι εμεις δεν πρεπει να κρινουμε κανεναν, ποσο μαλλον αν είναι αδερφος μας!!!Ειναι λιγο βαρυ το δεν μπορω να την παρω στα σοβαρα!!!Για τα κακακια τα εχω περασει κι εγω, πασαλειψε χερια, γιογιο, ρουχα κατευθειαν μπηκε στο μπανιο!!!Θελει υπομονη ακομα κι αν καθονται ωρες, τι να κανουμε!!!Εμενα που η πεθερα μου του εβαζε το γιογιο στο σαλονι για να βλεπει και τηλεοραση κι εγω πρεπει να του μαθω ότι κακα κανουμε μονο στο μπανιο, τι εχεις να πεις;;;Τα βιντεακια με τα κοριτσια στη παιδικη χαρα, δεν μου τα ανοιγει, σνιφ!!! Πεθανα με την ατακα της Δημητρουλας στη κυρια που καθαριζε!!!Να σε βοηθησω οποτε θες με ρουχα, θα σου στελνω link και θα μου λες τι σου αρεσει!!!Με τα φορεματα θα σωθεις!!!Αντι να εχεις να ταιριαζεις κάθε πρωι φουστα μπλουζα!!!Εγω λεω να κατσεις σπιτι να τελειωσεις την πτυχιακη σου!!!Και να πατε στη Κρητη οπωσδηποτε!!!!Μια χαρα θα είναι τα κοριτσια!!!Να ζησετε ευτυχισμενοι!!!Και μην σε ξανακουσω να πεις ότι ο αντρας σου δεν σου κανει δωρα, αλλοιμονο χιου, που λεει και ο Τασουλης!!! Κι εμας η Τραπεζα τον πληρωνει τον παιδικο, μας κοβει αποδειξη, μας δινει τα λεφτα η Τραπεζα και της τα δινουμε!Πρεπει να σου κανουμε σεμιναριο με τη Μαγδα και για τα εξω και τα μεσα!!!!Ασχολησου με τον εαυτο σου, θα στο φωναζω κάθε μερα!!!!Μην σκας με τον περιεργο, ο καθενας λεει ότι του κατεβει!!!!Κι εμεις με πανα βρακακι ειμαστε, εγω δεν εχω ασχοληθει σοβαρα, του λεω όμως κάθε μερα να μου τα λεει και σιγα σιγα, αν και εχω βγαλει χαλια, οποτε δεν θα ειχαμε προβλημα!Αληθνια σου μιλαω, οι μικρες θα ξετρελλαθουν στη σκηνη, αλλα να πατε σε οργανωμενο καμπινγκ, να μπορεις να τις ταισεις, να τις πλυνεις κλπ!!!Εμας περναει σουπερ, μονο που θελει ολη την ωρα αντιλιακο, γι’ αυτό φετος θα του παρω αυτά τα μαγιο που εχουν δεικτη προστασιας, είναι σαν σερφερ!!!Να πατε!!!Το μονο οντως που την Κυριακη το βραδυ πρεπει να πλυνεις ότι εφερες, να είναι ετοιμα, γιατι εμεις παμε κάθε σκ και σε άλλο καμπινγκ, ηδη εχει βγει το προγραμμα για φετος!!!!Ουτε εγω πιστευα όταν μου το προτειναν ότι θα το καταφερνα, αλλα μια χαρα!!!Και ημουν κι εγω και ειμαι ακομα δηλαδη της πολυτελειας, αλλα μην βλεπεις που κανω το χατηρι των αγοριων!!!Σου ζηταω συγνωμη αν σου ειπα πολλα μαζεμενα, γενικα δεν μου αρεσει να δινω συμβουλες, απλα επειδη μας τα γραφεις και λεω μηπως θες καποια πραγματα να δεις και την άλλη οπτικη τους γωνια, στα εγραψα με πολλη αγαπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα μου, προσπαθησα να αφησω σχολιο για τον διαγωνισμο, αλλα ημουν από το κινητο και δεν το καταφερα!!!Καλη επιτυχια σε οποια κερδισει και μετα το Πάσχα, θελω να σου παραγγειλω την θηκη για την κουνια!!!Υπομονη με τον υπνο, κι εμας κάθε βραδυ κατά τις 4 ερχεται μονος του στο κρεββατι μας!!!Να παρεις ένα στεφανακι από τα jumbo, θα μου πεις ποσα πια να κουβαλας για βολτα!!!Ελα μωρε η νυφουλα μου είναι αλλεργικη και στο μελι, τι κριμα…Κατσαριδακι σε ψωμι, μπλιαχ, τι άλλο θα δουμε πια!!!Αχ σε καταλαβαινω που τρομαξες με το πεσιμο!!!Και ο γαμπρος γλυστρισε στο μπαλκονι και χτυπησε το κεφαλακι του πισω, ευτυχως ειχε προηγηθει ο πωπος, οποτε επεσε πιο μαλακα, αλλα τρομαξα κι εγω πολύ!!!Να τα εκατοστησεις κοριτσακι μου και ο, τι επιθυμεις!!! Μαγδουλα, κουκλος ο Βασιλακης και κυριος στο κομμωτηριο!!!!Εμενα δεν καθεται με τιποτα στο κομμωτηριο, μονο η πεθερα μου τον καταφερνει και τον κουρευει κι αυτό αν αλλοι τρεις κανουν τον καραγκιοζη!!!Αφου καθαρισε τα μπανια μην μιλας καθολου!!!!Εμας δυστυχως το κολυμβητηριο το εκλεισαν λογω υπερβολικων χημικων ειχε ένα χρωμα πρασινο!!!!Κι εγω μπορω να δεχτω τα παντα από τον Τασουλη, αλλα την υστερια και την χωρις λογο γκρινια με τιποτα!!!!Αν και δεν χαμπαριαζει με την τιμωρια, είναι σαν τον αντρα μου, ο πεθερος μου λεει ότι μπορουσε να κατσει μια ωρα τιμωρια ακουνητος αρκει να περναγε το δικο του!!!!Με το μπιρι μπιρι εχω δει πιο καλα αποτελεσματα, οποτε εφαρμοζω αυτό, αν και μου ξεφευγουν και τσιριδες, αυτό προσπαθω να δουλεψω τωρα!!!Μπανακια από τωρα, τι καλα!!!Εμεις όταν φεραμε το ψαρι σπιτι, μου λεει μαμα που είναι το ψαροντουφεκο του μπαμπα!!!Με το καλο η γαμοβαφτιση!!!Αν θες βοηθεια πες μου, ειδα χθες σε ένα site ένα φοβερο προσκλητηριο για γαμοβαφτιση!!! Φωτεινουλι, όπως ειπα και στην Αλεξανδρα εμεις εχουμε καθισματακι που μπαινει πανω στη λεκανη, αν κι εμενα μονο τα κακα λεει και αυτό εχει παντα!Ελπιζω να με βοηθησουν στον σταθμο με αυτό το θεμα!!!!Ακόμα θηλάζεις βρε θηρίο;;;;Μπράβο!!!Με γεια τα μαλλακια!!!Πεθερα δεν σχολιαζω, εχω καει κι εγω!!!Με το καλό για την αδερφη σου!!!Ολοι εχουν δικαιωμα σε μια δευτερη ευκαιρια στη ζωη τους, μακαρι να πανε όλα καλα!!! Χαρουλίτα, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!!Κολάζεσαι κι εσυ με τον δάσκαλο, δεν ντρεπεσαι!!!Κάπως ετσι αποφασισα κι εγω να στειλω τον μικρο στον παιδικο!!!Εμενα βεβαια είναι η πεθερα οποτε βαλε ολο αυτό εις διπλουν, που δεν μπορω να απαντησω!!!Με γεια τα μαλλακια και τα νυχια και στις δυο σας!!!Θελω κι εγω ψωνια!!!!Να μπω στα μαγαζια να τα σηκωσω όλα!!!Ευτυχως ο μικρος από καλοκαιρινα εχει παρα πολλα, τα ειχα αλλαξει στη βαφτιση και του ειχα παρει μεγαλυτερα!!!Κουκλα η μικρη κολυμβητρια, αλλα και στη τσουληθρα μοντελο!!!Κι εγω αν ειχα κοριτσακι νομιζω ότι σαν πριγκιπισσα θα την ειχα κάθε μερα!!!Ειδα κατι φουστανακια στο moonson μια μερα κι ελεγα τι κουκλιστικα είναι!!!Αλλα επιμενω , αν κανω δευτερο παιδι θελω παλι αγορι!!!!Αμαν με τις αρρωστιες πια!!!Περαστικα!!!Θα κολλας κι ένα σκασμο μικροβια στο νοσοκομειο!!!Σου εχω πει ότι σε θελω για νονα, κουμπαρα ή κατι τελοσπαντων;;;;Τι ωραια εθμια που εχετε!!!Συλληπητηρια για την γιαγια…Σουπερ τα δωρα της νονας σας όπως παντα!!!Κορινθο ηρθατε τελικα;;;Παλι δεν τα ειπαμε, αλλα ημουν κι εγω χαμενη, που να συννεοηθουμε!Να απολαυσεις την κορουλα σου και πολλες βολτες!!! Μιτσακο, ζωηρουλης και ο Στεφανακος!!!!Καλα ειστε;;;Να τα εκατοστησεις!!!! Φουφουδελακι, σε περιμενουμε παλι και να χαιρεσαι την κριαρινα σου!!! Κοριτσακια τα καταφερα!!!!Επιτηδες εχω απομονωσει το θεμα που μας ταραξε, για το οποιο θα γραψω ξεχωριστα!!!Πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...