Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Agapes mouuuuu gia upno pigate oles??? ta mora koimountai kai brika eukairia na mpo na sas diabaso ;) kaloriziko to neo mas postaki ;) tin triti exoume paidiatro kai tha ksekinisoume kai emeis frouta ;);) ante epitelous :D

sumpethera pote ksekinisate fagaki???

helen oraia pou sou arese to magazi pou tha kanete ti baptisi ;)

sonja perastikoulia sas ;) ante na ginete grigora kala ;)

bikaki mou kai ego fobamai para polu gia tis ioseis, akoma den exo afisei paidia na erthoun sto spiti!!! paidia sto spiti to kalokairi mono ;)

tsevoula perastika sti mikri sou ;) kai ego sunexeia bazo oro tou manoli mou pou exei sunexeia mpoukomeni mutoula kai ton lupamai :cry::cry:

apo oti blepo oles ksekinisate trofes :? mono emeis pinoume mono gala :?:?

fonazei o suzuks na pame na ksaplosoume ;) kalinuxta agapoules mouuuuuuuuu :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινα σιγουρα και εγω το θελω αυτο , το βραδυ με νοιαζει να κοιμαται και ελπιζω να μην μου το γυρισει και εμενα , θα δειξει.Φανταζομαι τωρα και εσενα με το ξενυχτι συνεχομενο ποσο κουρασμενη θα εισαι ολη μερα...Ελπιζω να ξαναφτιαξει το προγραμμα του και να κοιμηθεις αποψε.

Μαρακι εμεις δεν εχουμε προβλημα μεχρι αυτη τη στιγμη με το φαγητο, γιατι ποτε δεν ξερεις , τα τρωμε ολα και νερακι πινουμε πολυ.

Καλα αυτη η πεθερα σου τι ειπε παλι :? Καλα της τα ειπε ο αντρα σου!Τι ανακατευονται και ειδικα σε τοσο λεπτα θεματα......

Μπεμπουλα καλη αρχη με τα φρουτα.

καλο βραδυ παω για νανι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

κ συνεχιζεται το μαρτυριο το βραδυνο!μα ειναι δυνατον ανα μια ωρα..ε σημερα με ποναει ολο μου το σωμα κ νυσταζω..

Κατερινακι δυσκοιλιοτητα ο Νικολας κ εμενα ετσι επαθε κ αποφευγω μηλο,μπανανα απο τα φρουτα κ βαζω ακτινιοδιο χωρις τα σπορια πορτοκαλι κ αχλαδι!κ στην κρεατοσουπα δεν βαζω πατατα την αποφευγω..

Ναι κοριτσια ειμαι απο της τυχερες τωρα θα γνωρισω κ τις Αθηναιες!!κ ελπιζω το καλοκαιρι να γνωρισω κ τις κρητικιες!!!

Χριστινακι καλη αρχη με τα φρουτα!θα περιμενουμε τα νεα σας απο τον γιατρο!

Μαρακι αχ αυτη η πεθερα τι καινουργια ειναι αυτα που σας λεει??κ πως τα σκεφτηκε απορω!!να μην ανακατευεται..κ μην της δινεις κ πολυ σημασια!Κορδελα να παρεις την Αννουλα!!καλυτερα ειναι απο καπελο!σαν αυτες που εβαλες στο facebook??

ΛΙΛ ευχομαι να μην αλλαξει ωραριο ο πασακας σου!

Βικη φανταζομαι εισαι πτωμα..μια απτα ιδια!κ εγω την Δεσποινα την δινω φρουτα,ψωμι με βουτυρο κ μελι, δημητριακα με γαλα..τα cheerios τρωει κ αμα ειμαι τυχερη κ φαει απο το μεσημεριανο μας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

ποσα γραψατε παλι;;;

αχ πασχαλιτσακι μου τι περασες;;;;αμαν αυτοι οι παιδιατροι..εισαι τυχερη που δεν σου επαθε αλεργικο σοκ κ μπραβο σου που το εψαξες!!κ εγω ειχα ανχωυθει μηπως ηταν αλλεργια αλλα εμενα την αλλη μερα ειχε καθαρισει

βικακι μου ακομα ταλαιπωρησε με τον υπνο;αχ βρε κοριτσακι που θα παει θα στρωσει..μηπως πινεις καφεδες;δηλαδη πανω απο εναν;

βρε κοριτσια εχει αρχισει το βαλς με τους 12 θεους κ χαμπαρι δεν εχω παρει με αυτο το νικελοντεον που παιζει ολη μερα..εχει δειξει πολλα επεισοδια;;;;

εμεις εδω λιγο πεσμενη ψυχολογια..ο αντρας μου δεν ξερει τι να κανει με την δουλεια εχει ανχωθει τοσο πολυ που επικρατει μια περιεργη κατασταση στο σπιτι..υπομονη λοιπον..κ εγω το εχω ριξει στο πλεξιμο για να ξεδινω..νοιωθω λιγο ψυχολογικα κουρασμενη αλλα που θα παει θα περασει κ αυτο..απλα εχει πεσει ολο το βαρος των παιδιων κ του σπιτιου επανω μου γιατι ο αντρας μου δεν εχει ορεξη να ασχοληθει με τιποτα ακομα κ εδω να ειναι ακουω το ονομα μου 500 φορες.

εχτες ειχαμε παει σε παιδοτοπο σε γενεθλια κ η σαντυ μου φοραγε το πλεκτο που της εφτιαξα..κουκλιτσα ηταν..κολλητο ροζ με μαυρο με ασημοι κλωστες δημιουργησα παλι!!

τα μωρα δε τα ειχα παρει μαζι γιατι γινεται πανικος απο ιωσεις.οχι οτι εαν αρπαξει κατι η σαντυ δε θα κολλησουν αλλα λεμε τωρα..

φρουτοκρεμα φαγαμε με λιγο ρυζαλευρο μεσα γιατι αλλιως εκαναν πως θα ξερασουν..αλλα μωλις μπουν ολα τα φρουτα πιστευω να μην κανου ετσι..καλα κ εμενα εαν μου εδινες σκετο αλεσμενο αχλαδι δε θα μου αρεσε..σημερα θα βαλω κ μηλο δε θα περιμενω να τελειωσει η εβδομαδα γιατι εαν μαθουν με ριζαλευρο δε θα κανουμε δουλεια

κ εγω βρε αλεκα εχω απορια τι ειναι η φαρινα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου και ελπιζω να εχουμε μια καλη εβδομαδα και πανω απο ολα να ειναι τα παιδακια μας πρωτα και εμεις επειτα με υγεια :)

Εγω σαν να ειμαι λιγο καλυτερα, ηπια ενα ντεπον πριν κοιμηθω και ιδρωσα 2 φορες μεσα στον υπνο και ισως αυτο με βιηθησε να φυγει το κακο. ακομη βεβαι ο λαιμος ποναει αλλα ενα περιεργο πραγμα βρε κοριτσια :o:o:o ο πονος οταν ξεκινησε πριν απο 3 εβδομαδες ηταν ψηλα στις αμυγδαλες, μετα κατεβηκε στον φαρυγγα και τον λαρυγγα και απο εχθες νομιζω οτι εφυγε παλι απο εκει και με ποναει παλι ψηλα...τι να πω, με δουλευει ακομη και ο πονος?????? Σκεφτομαι να παω σημερα σε εναν ωρλ να με δει, λυπαμαι τα ευρουλακια που θα δωσω αλλα αν πρεπει να το καταπολεμησω φαρμακευτικα προκειμενου να γινω καλα...????? θα δω πως θα ειμαι μεχρι το απογευμα. οχι τιποτα αλλο, δεν με πειραζει εμενα που ταλαιπωρουμαι, φοβαμαι οτι ετσι παρατεινω τα μικροβια στο σπιτι και ανακυκλωνεται ολο αυτο και στα παιδια :cry::cry::cry:

Αρχισα να ψαχνω και παιδιατρο εδω στην καστορια, θα τους παρω τηλ να δω ποιοι ειναι συμβεβλημενοι με το ταμειο μας να ξερω τουλαχιστον αν θα τον πληρωνω ή οχι τον γιατρο.

Βικουλι πως ειναι η μικρη? Περαστικα σας, εσενα παντως σου ειπε ευτυχως να τη σταματησεις την αντιβιωση και το προλαβες.

Κατερινουλα δεν ξερω με τα κακακια τι να κανεις...ο παναης δεν ειχε τετοιο θεμα, ξερω σιγουρα οτι το μηλο και η μπανανα στουμπωνουν. χαμομηλακι πινει να δωσεις λιγακι? λενε οτι βοηθαει ;)

Σε ταλαιπωρει και με τον υπνο ο πασακος σου ε? μεγαλωνει και του δημιουργει ανησυχια ολο αυτο...θα περασει, φαση ειναι.

Μαρακι τι ωραια που βρεθηκατε ολες μαζι....θελουμε φωτο. ειμαι σιγουρη οτι η Αντωνια ειναι μια πολυ καλη οικοδεσποινα, ειναι πολυ αξια κοπελα και παρολη την κουραση της ειναι σε ολα τυπικη και σωστη.

Ωραια που βρηκατε νονα, για το οικονομικο που ξερεις αργοτερα μπορει να στρωσουν τα πραγματα και να μπορουν να κανουν πιο πολλα για το παιδι. Για τη βαφτιση ας κανουν οσα μπορουν, το θεμα ειναι να το κανουν με την καρδια τους και να αγαπαν την αννουλα. Καλα η πεθερα ειναι απο αλλο πλανητη!!!!! Τι χαζα αυτα που ελεγε????? Λες και ο Αντωνης ειναι 5 χρονων? Το παιδι εχει αντιληψη και κριση και ξερει τι συμβαινει γυρω του, καλα τα ειπε ο Αντρεας ;)

Χριστινιω μου πολυ χαιρομαι με τα νεα σας, τα διαβασα. Ολα καλα λοιπον και θα δεις δεν θα χρειαστει τιποτα το παιδι. ΚΑι εμεις ειμαστε μονο με γαλα και ανυπομονουμε να γινουμε εντελως καλα και να αρχισουμε κρεμουλες γιατι την εχουμε ξεζουμισει τη μανουλα!!!!

Ελενα μπραβο που ειδες διαφορα με το βιβλιο. το ειχα παρει και εγω οταν με ταλαιπωρουσε ο παναης...ηταν ηδη 8 μηνων και περνουσα οτι περναει η Αντωνια (αντωνια φιλακια, σε σκεφτομαι πολυ και σου στελνω μια μεγαλη αγκαλιτσα)....μου φανηκε και εμενα πολυ σκληρο και δεν ειχα ουτε τις σωματικες αλλα ουτε και τις ψυχικες αντοχες να το εφαρμοσω. απλα συνεχισα να κανω υπομονη και να περιμενω να μεγαλωσει και να στρωσει.....

Ξυπνησε ο Παναης. Παω να τον ταισω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Χαρούμενα μηνογενέθλια στον Αντώνη-Μανώλη!Χριστινιώ-συμπεθέρα να τους χαίρεσαι!Εμεις ξεκινήσαμε ρυζάλευρο πριν 15 μέρες περίπου και πριν 5 μέρες πατάτα-καρότο.Φρούτα θα μας βαλει μετά.

Νάνσυ,έφτιαξες ωραίο πλεκτό στη Σάντυ, μπράβο!Ο άντρας σου είναι αγχωμένος με τη δουλειά?Μα πως μας κάνανε έτσι να μην μπορούμε να ηρεμήσουμε.. :(

Το βάλς με δώδεκα θεούς παιζόταν πολύ καιρό στο ίντερνετ.Τώρα απο σήμερα θα αρχίσει να το δείχνει ο Αντέννα κάθε μέρα στις 5 νομίζω. Η φαρίνα είναι η κρέμα φαριν λακτέ.

Αντωνία ο Αναστάσης ξυπνάει κάθε μία ω΄ρα ενώ είναι στο κρεββάτι σου??Θέλει να θηλάσει εκείνη την ώρα?Μήπως πρέπει να αρχίσεις σοβαρά να ξαναπροσπαθήσεις για πιπίλα? Αν και θυμάμαι έλεγες δεν έπαιρνε με τίποτα..

Κατερινάκι ελπίζω σύντομα να βρεισ παιδιάτρο.Και πιστεύω και συ πρέπει να πάς στο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αριαδνη ενω ειχαμε στρωσει καπως δεν ξερω τι εχει συμβει εδω κ 3 μερες!λεω μηπως βγαζει κ αλλο δοντακι!!ξυπναει με κλαμα κ μετα θελει να κοιμαται πανω στην κοιλια μου..αφου μενει κ ξυπνιος για λιγο.καθε μερα του δινω πιπιλα αλλα μονο την δαγκωνει κ παιζει δεν ξερει να την ρουφαει..

Σημερα ξεκιναει το βαλσ στον Αντ1.ωραια!!!να το δειτε ειναι ωραιο!

Κατερινακι να πας στο γιατρο να γινεις καλα!πολυ ταλαιπωρια αυτες οι ιωσεις!

επανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Emeis pali eixame mia polu kali nuxta! Sxedon 12wro koimithike :shock: Moni tis xwris na kanw ti methodo tou bibliou! Afou lew tou antra mou, les na katalabe oti tha efarmwza ti xitleriki methodo tou bibliou kai apofasise na koimithei moni tis? :lol::lol:

Ari akribws auto pou les isxuei gia to kouklaki h kai kapoio koubertaki h kati, to biblio as poume egrafe oti mporei kiolas na zwgrafiseis kati mazi me to paidi kai na tou eksigiseis oti auti h zwgrafia tha einai panw apo to krebati pou etsi otan ksupnaei tha blepei kati gnwrimo...alla auto isws thelei se ligo megalitero paidaki pou na katalabainei....pantws to kouklaki to thewrw kai gw sumantiko...afou fantasou oti molis tis to dwsw to tribei sti mouritsa tis kai xasmourietai!

Stauro :lol::lol: me to koukena!!! Polu mou arese auto!!

Loipon Ari gia tin koukena, molis sunithisei ti geusi tis soupitsas tha tin kaneis olo kai pio pikti stadiaka! Etsi ekana kai twra tin trwei mia xara h Ebelina!

Delphina epatha plaka me auto pou sou eipe h pethera! :o Mipws to leei epidi auti exei kapoio kompleks kai ntrepetai na doun oi dikoi tis oti exeis paidi apo allo gamo?? Emena ekei paei to mualo mou giati siga min skeftike auti ti tha niwthei o gios sou! Ligo koufo mou fainetai! Egw an mou elege kati tetoio tha tis elega esu kane douleia sou kai egw kserw pws tha xeiristw ton gio mou.

Aleka mono auto twra thelw na mathei...na bazei pipila moni tis...tin imera ti bazei moni tis, tis tin dinw sto xeri...ti nuxta omws den to exoume akoma giati otan ksupnaei gia pipila den ksupnaei kanonika...einai akoma koimismeni kai klaiei ston upno tis giati thelei pipila...pantws to poso uperboliko h oxi einai to biblio pisteuw oti eksartatai apo to kathe paidi...diladi poso eukola h oxi to dexetai to paidi...an to dexetai pio eukola den sou fainetai uperboliko...an omws to paidi einai duskolo sigoura sou fainetai pio uperboliko...

Xrisiniw kali arxi me ta froutakia!

Tony nai eisai ontws tuxeri! Tha mas gnwriseis sxedon oles!! gia Kriti fetos skefteste?? Rwtaw pou an eiste edw na erthete kai baftisi!!

Ari kathimerina tha to exei ston ant1?? Mamwto simera stis 5 emw mathima...apo aurio tha to blepw an to exei kathe mera...

Katerinaki opws eipa kai prin, an exeis idi kanei kapoia pragmata pou leei to biblio den einai toso skliro...an omws einai h katastasi opws tou Tasouli mas tote einai pio duskolo kai sou fainetai pio skliro...apo oles pou ksenuxtane sto postaki mas ws twra nomizw oti tha fanei pio eukolo na to akolouthisei h Stauroula an exei ligi antoxi na akouei to mikro na klaiei ligaki...giati exei kanei ola ta alla apo prin, opws ton exei mathei na koimatai stin kounia, trwei geumata sugkekrimenes wres...kai diafora alla pou leei to biblio oti prepei na kaneis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα. Δραματική και η χτεσινή νύχτα. Ξύπνησε ίσα με 10-12 φορές. Τα παίξαμε. Δεν μπορώ να καταλάβω τι τον ενοχλεί σήμερα πριν κοιμηθούμε θα του βάλω τζελ στα δόντια να αποκλείσω ότι είναι αυτό και βλέπουμε. Έλενα θα το πάρω σίγουρα το βιβλίο δεν πάει άλλο.

Αντωνία ναι αυτό είναι το ποτηράκι που πίνει νερό. Τι κάνω? Του βάζω εγώ το στόμιο στο στόμα και του δίνω το καπάκι να παίξει και απασχολείται και πίνει. Μην φανταστείς 20-30ml τη φορά πίνει όχι παραπάνω. Αλλά με κάθε γεύμα οπότε μέχρι το τέλος της μέρας έχουμε πιεί 90-100ml. Σιγά σιγά αυτό θα αυξάνεται.

Κατερινάκι η κρέμα δημητριακών, η οποία παρεμπιπτόντως είναι πολύ ωραία την τρώει πάντα, δεν έχει γλουτένη μπορείς να την δώσεις μετά τον 7ο. Εγώ την έδωσα 7 μηνών και 2 εβδομάδων περίπου. Και 7 μηνών και 3 εβδομάδων δηλαδή τώρα ξεκίνησα την βρώμη η οποία λέει ότι έχει γλουτένη αλλά υπάρχει και βρώμη χωρίς γλουτένη. Αυτή που δεν έχει γλουτένη και μπορείς να ξεκινήσεις νωρίτερα (το λέει κιόλας από το 4ο) είναι αυτή http://www.biomelissanthi.gr/holle/paid ... rwmhs.html Εμένα μου είχαν δώσει από μαγαζί την άλλη και δεν το είχα δει ότι είχε γλουτένη, όμως επειδή κοντεύουμε τους 8 είπα να τους δώσω.

Για το νερό συνέχισε να προσπαθείς όπως είπα και στην Αναστασία και στην αρχή θήλαζέ τον για να κάνει κακά. Το μητρικό βοηθάει. Σούπα έχετε ξεκινήσει? Για να του βάλεις κολοκυθάκι που βοηθάει και αυτό. Α! επίσης στην φρουτόκρεμα εγώ βάζω ολόκληρο το αχλάδι, μισό μήλο και μισή μπανάνα και 1 μανταρίνι. Το αχλάδι βοηθάει στα κακά.

Ρε κορίτσια είχαν πάρει καταλάθος οι γονείς μου το γάλα δελτα advance και το δοκίμασα και ήταν γλυκό. Κοίταξα τα συστατικά και είχε γλυκόζη. Μα είναι δυνατόν να βάζουν γλυκόζη στο γάλα? Εντάξει το καταλαβαίνω για τα παιδάκια που δεν πίνουν καθόλου γάλα και τα βοηθάει να το πιουν. Τα υπόλοιπα όμως τους αρέσει το γάλα γιατί να πιουν γλυκόζη? Άραγε και το γιαούρτι το advance έχει γλυκόζη? :roll:

Μαράκι η πεθερά χώνεται παντού μου φαίνεται και καλά έκανε και της έκοψε τον αέρα ο άντρας σου.

Νάνσυ να μας βγάλεις φωτογραφία την Σάντυ με το πλεκτό σου. Κουράγιο με τα προβλήματα εύχομαι να περάσουν γρήγορα.

Κατερινάκι καλά θα κάνεις να βρεις γιατρό ελπίζω να είναι και καλός και να μην χρειάζεται να τον πληρώνεις. ;)

Έλενα δεν φαντάζεσαι πόσο σε ζηλεύω. Θα έχει γίνει φράπα η μούρη σου :lol: Μπράβο μπράβο.

Ανυπομονώ να το πάρω κι εγώ το βιβλίο. Πάω τώρα να το παραγγείλω και να παραγγείλω και ζουζούνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauroula nai auto einai...egw to pira apo to www.e-shop.gr pou an exeis katastima konta sou to fernoun ekei xwris metaforika.

:lol::lol: gia to frapa h mouri mou! Les? Paw na koitaxtw...alla gia na katalabeis poso koursmeni eimai olo auto ton kairo, koimamai 9 wres kai akoma niwthw kourasmeni!! Exoume trabiksei polu kourasi...fantazomai h Antwnia tha thelei na koimatai gia 1 mina gia na sunelthei!!

Na sas pw kai ena allo pou grafei to biblio gia na deite poso dikio exei....leei oti, apo mwra legame oti entaksei den koimountai twra giati exoun koloikous...meta legame oti e kane upomoni mexri na ftasei 3 minwn, meta legame kane upomoni na ftasei 6 minwn kai tha strwsei, meta erxetai mia geitonisa kai mas leei, mipws exei tipota ponakia h mipws den niwthei kala kai giauto den koimatai? Meta legame isws einai ta dontakia! :lol::lol: Sas akougetai gnwsto olo auto?? Giati egw apo tote pou gennithike olo kapoia dikaiologia ebriska giati den koimatai!!! Pantws leei oti mexri 6 minwn einai fusiko na ksupnaei 1-2 fores, an ksupnaei meta apo 6 minwn den exei mathei na koimatai kai an ksupnaei panw apo 2 fores ti nuxta tote exei problima aupnias (pou diorthwnetai bebaia) sta 98% twn paidiwn den exoun mathei swsta na koimountai kai me to tropo tou bibliou diorthwnetai, to allo 2% exoun psuxologiko problima kai theloun allou eidous boitheias!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα όχι δεν έχω eshop κοντά μου. Εντάξει το παράγγειλα από το greek books.

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες. Όοοολοι μα όλοιιι το κάνουν αυτό. Έχω βαρεθεί να ακούω είναι δόντια. Αν ήταν δόντια τόσες φορές τότε θα είχε βγάλει όλη την πάνω γνάθο και την μίση την κάτω :lol::lol:

Τώρα πάλι γκρίνιαζε και νύσταζε. Τον έβαλα στην κούνια με το κρεμαστό μουσικό παιχνίδι και το κουκλάκι (το οποίο με προβληματίζει γιατί έχει κάτι μέσα και κάνει ελάχιστο θόρυβο σαν κουδουνίστρα και φοβάμαι μήπως τον ξυπνάει αλλά του αρέσει πολύ αυτό το κουκλάκι) και γκρίνιαζε. Είχε κάνει μία κουραδίτσα :lol: τον άλλαξα τον πήρα αγκαλίτσα και τον ξαναέβαλα κούνια. Στην αρχή γκρίνιαζε και δεν πήγαινα μετά έκλαψε και πήγα τον πήρα αγκαλίτσα τον έβαλα στο καρότσι όπου έβαλα και το στρωματάκι του πορτ μπεμπε και του έδωσα αγκαλίτσα να έχει το κουκλάκι. Τον πήρε αμέσως ο ύπνος και τον έβγαλα από το καρότσι και τον έβαλα στην κούνια όπου συνεχίζει και κοιμάται.

Πάω να φτιάξω το μεσημεριανό του να είναι έτοιμο. Για να δούμε θα φάμε σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι να του δίνω κάθε βράδυ αντί για νερό με την κρέμα να πίνει λίγο τίλιο. Μπορεί το στρες και η υπερένταση που παθαίνουν να τον βοηθήσει. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε΄λεναρα κ εγω ηθελα να παρω το βιβλιο στη σαντυ αλλα δεν ειχα διαβασει καλα σχολια απο ολους ετσι δε το ειχα παρει..αλλα μια κ πληρωνω αδρα την παιδοψυχολογο θα την ρωτησω την γνωμη της κ θα σου κ την αποψη της ειδικου.εισαι πολυ τυχερη που εδρασε αμεσως γιατι εχω ακουσει αλλες να το προσπαθου καιρο αυτο με το βιβλιο.

πωπω κολλησα τωρα..α!εστε εχω παρει κ εγω κρεμα για τα ουλα αλλα η τελευταια παιδιατρος κ οχι η δικη μου μου ειπε οτι αυτες οι κρεμες δεν κανουν απολυτως τιποτα κ πως εαν δω οτι γκρινιαζει πολυ να δινω καλυτερα ντεπον..αλλα να σου πω εγω ειμαι κατα στο να δινω ντεπον ετσι..

κ εγω θελω πολυ να βλεπω το σιριαλ εκτος οτι μου αρεσε πολυ το βιβλιο μου αρεσει πολυ κ η δανδουλακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Εμάς η νύχτα μια απο τα ιδια ξύπνησε στις 12 στις 2 και στις 4 όπου τελικα τον πήρα στο κρεβάτι μας και στις 6 που ξαναξυπνησε αναζήτησε το στήθος έφαγε και ξανακοιμηθηκα. Με το αλλο ευτυχώς σημερα το πρωι εκανε λίγα κακακια ήταν και πολυ σφιχτά και ζοριστηκε ο καημενουλης μου αλλα τουλάχιστον κάτι βγήκε απο μέσα του. Απο φρούτα σημερα του πρόσθεσα και το πορτοκαλι αλλα του έβαλα ένα τέταρτο μήλο και ένα τέταρτο μπανάνα και με τα χίλια ζόρια φαγαμε. Δεν θυμάμαι αν σας είχα ρωτήσει τι ποσότητα τρώνε σε φρουτοκρεμα περίπου σε αυτη την ηλικία?

Χριστίνα θα αρχισετε και εσείς φρουτάκια, χαρούμενα μηνογενεθλια κιόλας.

Αντωνία και εσυ ωραίο βραδυ είχες μαλλον ετοιμάζονται για κάτι καινούριο και γι αυτο ειναι ανησυχα.....

Νανσυ και εγω νομίζω μολις βάλεις και τα υπόλοιπα φρούτα θα τους αρεσει περισσότερο.

Κατερίνα περαστικα σας και πάλι ελπίζω να βρεις και καλο και σωστο παιδιατρο εκει. Τωρα για τον λαιμό αφου τον έχεις τόσο καιρο και δεν περνάει καλυτερα να πάρεις μια γνώμη και απο γιατρο για να μην το έχεις άγχος για τα παιδάκια σου.

Έλενα λες η Εβελινα να πηρε χαμπάρι τη την περιμένει και σου λεει κάτσε να κοιμηθω μέχρι το πρωι :lol::lol: . Το κουκλακια τα περισσότερα παιδάκια το θέλουν η Αγγελική κοιμάται με μια μινυ πρέπει να βρω κάτι και στον Νικόλα ....

Σταυρουλα και σένα ο Στρατουλης δεν σε άφησε παρα πονεμένη τη νύχτα! Ευχαριστω για τις κρέμες θα τις κοιτάξω να δω τι θα του δώσω μετα το ρυζαλευρο. Νερο ακομα δεν πίνει τίποτα σχεδόν απο το πρωι ομως όλο και του το δίνω του το τρίγωνο και στα ουλακια, για να δουμε.

Έλενα δεν διαφωνώ σε αυτα που είπες ότι γράφει το βιβλίο και όντως παντα ψάχνουμε για μια δικαιολογία για το τι μπορει να τα ενοχλει η μονη μου ένσταση εχει να κάνει με τον χρονο δηλαδη το εξάμηνο το θεωρώ πολυ νωρις για ένα βρεφακι που αλλάζει ψυχικά και σωματικά καθημερινά και δεν ξέρω αν γινεται μέσα στο βιβλίο διαχωρισμός για τα παιδια που θηλαζουν αποκλειστικά νομίζω σε αυτη την περίπτωση το δέσιμο και απο τις δυο μεριές ειναι τέτοιο που δυσκολεύει πολυ τον πειραματισμό.

Νανσυ να την ρωτήσεις να μάθουμε και την γνώμη του ειδικου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro :lol::lol: gia ola ta dontia stin panw gnatho! Exeis dikio kai emena apo 5 minwn olo leme oti exoun pristei ta oula kai tin ponane kai akoma fafouta einai!!!!!!!!!!!

Auto me to kouklaki den peirazei kai na min to thelei esu baze tou to tin wra pou koimatai kai siga siga tha to sunithisei! Egw fantasou oti tis to ebaza otan thilaza, isa isa na tin akoumpaei kai na niwthei kati panw tis pou tha tis to bazw kai tha to niwthei oikeio auto....kai emena stin arxi den to ithele...kai leei kiolas to book (kala autos pou to egrapse prepei na mou dwsei pososta, sa na to diafimizw einai) oti den prepei auto na dialeksei to kouklaki, esu prepei na to dialekseis gia na katalabei oti esu kaneis koumanto...meta outws h allws tha to sunithisei! Tha deis einai polla pou tha sumfwniseis me auta pou grafei!

Nansouita bale fwto apo to plekto! Kai emena twra mou ftiaxnei h pethera ena san poulober me to asorti skoufaki! Einai wraia ta plektoulia eidika twra pou kanei krua!!

Nai gia rwta kai tin paidopsixologo na doume gnwmi...an kai exw mia upopsia oti mporei na sou pei oti den einai kalo giati auti den tin sumferei na koimountai ta mwra galinia kai meta oli mera na einai ksekourasta kai xwris problima!! Einai akraio auto pou lew alla den kserw, plewn den empisteuomai pollous! O kathenas kanei oti ton sumferei!

Katerina to skeftika kai egw auto pou les gia ta paidia pou thilazoun apokleistika...alla kai h giatros mou eipe parolo pou thilaza oti meta to 6mino tha eprepe na koimatai...diladi den prepei na ksupnane kathe 2 kai 3 wres....estw tha eprepe ena 5wro me 6wro na kanoun seri!

Bebaia den mporeis na baleis ola ta paidakia stin idia katigoria giati uparxoun sigoura kai alloi paragontes...opws kai o xaraktiras...den kserw, genika pisteuw pws den uparxei kati pou mporoume na kanoume oloi me akribeia kai na exoume ta idia apotelesmata...alla sigoura mporoume na kanoume kati gia na uparksei kapoia beltiwsi!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα εχεις δικιο αφου μνλις της ειπα για να μειωσω μαθηματα στη σαντυ αμεσως εντελως ξαφνικα η σαντυ δεν καθεται κτλ κτλ αλλα αυτο με το βιβλιο δεν αφορα εμενα αρα μπορεις κ να μου πει μια γνησια αποψη.τωρα που τη εχω γιατι ετσι οπως πανε τα πραγματα βλεπω να τα κοβω ολα τα μαθηματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως μας χτυπησαν πολλα απροοπτα στην δουλεια κ δεν βλεπω φως στον οριζοντα..κ ειναι λιγο δυσκολο οταν εχεις μαθει καπως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!

βλεπω ο υπνος σε πολλες αλλαζει ε?κ η δικια μου ξυπναει συνεχεια μεχρι της 1 το βραδυ..μετα κοιμαται του καλου καιρου..δεν ξερω πως γινετε αυτο..το αφηνω ετσι..καποια στιγμη θα στρωσει.

αντωνια καμε 1 ωρα?ακομα?χαρας το κουραγιο σοου..

κατερινα περαστικα σου..κ εμενα θυμασαι που ελεγα που με πονουσε ο λαιμος κ δεν μπορουσα να καταπιω?εκει που ειμαι καλα μια μερα την αλλη παλι με ποναει..μαλλον δεν εχει φυγει τελειως η λογου στο οτι πινω νερο απο το ψυγειο το πιεζω..τι να πω?η σεμινα που σου ελεγα ηταν καλη παιδιατρος..αλλα δεν θυμαμαι επιθετο.αν βρεις τον θοδωρο κυριαζο τον γυναικολογο κ τον παρεις τηλ θα σου πει που ειναι το ιατρειο η κ αν ειναι στον εοππυ..

σταυρουλα για να πω την αληθεια ποτε δεν εψαξα στο θεμα κρεμας κ ουτε ξερω τι γινετε με αυτα.παιρνω τις κλασσικες απο το σουπερ μαρκετ κ δοξα το θεο τα αλεθει ολα το στομαχι της!!κ οπως κ το γαλα επισης..παιρνω το σανιλακ που τα παμε καλα κ της δοκιμασα κ το νουλακ κ με αυτο επισης πολυ καλα..οποτε αν μεινουμε απο σκονη θα εχω το αλλο για ενναλακτικη! ;) τα λεω αυτα γιατι δεν εχω σχολιασει ποτε για τις κρεμες που λετε κ να μην παρεξηγηθω!! ;):) νερο εχει σχεδον 20 μερες που πινει σαν ρουφηχτρα!! :lol: με το εκπαιδευτικο ποτηρι της φευγουν τα νερα εξω κ πνιγεται..ειπα αργοτερα να της δωσω με αυτο.

κατερινα εγω βαζω μισο αχλαδι-μισο μηλο-μιση μπανα-ενα τεταρτο ακτινιδιο κ ενα μανταρινη!!αν ζοριστει στα κακα μπανανα κ μηλο το μειωνω στο ενα τεταρτο..

ελενα μπραβο που μπορεις κ εφαρμοζεις οτι λεει το βιβλιο..θα ηθελα κ εγω να το κανω αλλα ειναι στο ιδιο δωματιο με μας ακομα..δεν εχουμε αλλο δωματιο στο ισογειο.οταν παμε πανω πιστευω το καλοκαιρι να χρειαστει να το παρω κ εγω το βιβλιο..αν κ πιστευω να της αρεσει στο κρεβατι το μεγαλο που εχω στο δωματιο της κ να κοιμαται ευχαριστα εκει..δεν ειναι κλειστου τυπου κουνια.απλα θα παρω προστατευτικο στρωμα σοσιβιο που ειναι στα πλαγια..οχι καγκελο.

νανσυ πλεκεις ε?μπραβο που εμαθες!!οσο για τις δυσκολιες τι να πω?!!μαμησε τα..κ εμεις μια α'τα ιδια..ελπιζουμε για το καλυτερο αλλα δεν το βλεπω με αυτες τις μ@@@@ιες που λενε για τους φορους.αφου λεμε καλυτερα να δουλευε καπου μεροκαματο παρα αυτο που εχουμε τωρα..στον ζορπιδη που δουλευε πιο πολλα επαιρνε.

ελενα μου εστειλαν mail το site που παραγγειλα το φορεμα.μου ειπαν οτι θα προσπαθησουν να ειναι το φορεμα εδω στην ημερομηνια που τους ειπα..για να εχω κ το περιθωριο να διορθωσω κατι..

λοιπον για την νονα..συζητουσαμε χτες με τον αντρα μου οταν γυρισαμε σπιτι..η φιλη μου το εχει δεδομενο αλλα ο αντρας της επεμενε πως οχι δεν γινετε λογου οικονομικου..μου ειπε ο ανδρες οτι δεν δωσαμε τα χερια κ να πουμε αντε με το καλο η κατι τετοιο τελος παντων..με μπερδεψε λιγο..λετε να καταλαβα λαθος?θα την παρω σημερα τηλ να την ρωτησω για σιγουρα μηπως ξανασυζητησαν με τον αντρα της κ μετανιωσαν?κουλουβαχατα εγιναν τωρα..παιρνω τωρα τον παπα να ρωτησω ποσα θα παρει κ μου ειπε διστακτικα γυρω στα 100 με 130ε για τα 2 μυστηρια..τον ειπα οτι η νονα δεν εχει στον ηλιο μοιρα..κ μετα μου λεει θα δουμε,θα τα πουμε απο κοντα..

αχ κλαιει η μικρη ..κοιμοταν..ξαναρχομαι..σορρυ κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες! :D

Καλη εβδομαδα,χαρουμενα μηνογενεθλια στο Αντωνη και το Μανωλη!

Περαστικα σε αρρωστα μωρακια και μανουλες.

Κουραγιο στα κοριτσια που τα ταλαιπωρουν τα μωρακια,λογω υπνου,λογω φαγητου..γενικα! :lol:

Νανσυ ωραιο το πλεκτο?Θελουμε φωτο!Μπραβο κοριτσι!

Εχετε γραψει πολλα και διαβασα πολυ προχειρα..

Συναντηθηκατε κουκλες!Κι εγω θελω!Αντε Αντωνια ελα! :D

Τα εκπαιδευτηκα ποτηρακια που βαλατε τα εχουμε και τα δυο και πινουμε και απο τα δυο.Αν και προτιμαει απο σκετο κυπελο,ή δικο μας ποτηρι.

Για το βιβλιο,τι να πω...διαφωνω πληρως με αυτες τις μεθοδους οπως ειχα πει,πραγματικα νοιωθω σα να μιλανε για σκυλι και οχι για παιδι.Σορρυ.

Καθε παιδι εχει την προσωπικοτητα του και αν το αφησεις να σε καθοδηγησει κανει το προγραμμα του.

Οκ καθε οικογενεια και καθε μαμα κρινει με το ενστικτο της για το παιδι της.Μην ακουστει σα να κατηγορω.Απλα με φοβιζουν αυτες οι μεθοδοι για το τι μπορει να προκαλουν μακροπροθεσμα στην ψυχολογια ενος παιδιου.

Εχω και απορια αν αυτος που εχει γραψει το βιβλιο ειχε παιδια.Και αν ειχε θηλασει.Γιατι αλλη συμπεριφορα και δεσιμο εχει ενα μωρο και μια μαμα που θηλασε.

Τεσπα...Αφου σε εσας πετυχαινει ανωδυνα,καλα ειναι!

Εμας ετυχε να μας πετυχει η αντιθετη μεθοδος και ολα καλα.Κοιμαται ολη νυχτα,κοιμαται στη συνηθισμενη του ωρα,το εχει κανει 9μιση ,10.Ξυπναει συνηθισμενη ωρα.Τρωει στανταρ ωρες πανω κατω.Ειναι καλοβολος,χαρουμενος και καθεται και μονος του χωρις γκρινια.Ολα αυτα απο τοτε που σταματησα να τον πιεζω να κοιμηθει οπου,οποτε και οσο βολευε εμας.Ειναι κι αυτο ανθρωπακι και δεν μπορω να του συμπεριφερομαι σα να μην εχει αναγκες,και τη βασικοτερη αναγκη,εμενα.

Εχουμε ηρεμισει.Κοιμομαστε ,ξεκουραζομαστε,δεν εχουμε νευρα και ολα καλα.

Αν επρεπε να παω στη δουλεια παλι αυτο θα εκανα.Τοτε θα το ειχε και περισσοτερο αναγκη.

ΩΧ με πηρε η μπαλα και πρεπει να ετοιμασω φαι για τους αντρες της ζωης μου!

Α!Θα σας βαλω αργοτερα φωτο το φορεμα.

Βουλι σε λιγο θα μου φερει ο αντρας advance γιαουρτι για το μικρο και θα σου πω αν εχει γλυκοζη.Αν θυμαμαι κατι ειχε,αλλα δεν θυμαμαι αν ελεγε φρουκτοζη ή γλυκοζη.

Σημερα θα παρω και αβοκαντο να του βαζω γιατι εχει στουμπωσει ο κωλος μας παρολο που του βαζω ενα αχλαδι και ελαχιστο μηλο μπανανα.Με το αβοκαντο να αντικαταστησω το μηλο ή τη μπανανα ,τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!!!

λια εγω τα βαζω ολα σχεδον..παντως πολυ ωραια γευση εχει η φρουτοκρεμα της!αβοκαντο δεν βρηκα εδω(ειμαστε κ σε χωριο)εβαλα ακτινιδιο..δεν περιμενα να εχει ωραια γευση με αυτο μεσα αλλα τελικα πεντανοστιμο εγινε!!χαιρομαι που ειναι καλοβολο μωρο ο στρατος!!μπραβο σας!!! :)

αυτα ειδα σε μια σελιδα στο facebook..για πειτε μια γνωμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria polu wraia auta pou ebales! Na se rwtisw kati...auto to poso pou egrapses einai gia ton papa?? To ksereis oti apagoreuetai o papas na sou zitisei lefta gia opoiodipote mustirio...an ton kataggeileis tha brei ton mpela tou...oti dinoun sunithws oi koumparoi einai epeidi to theloun kai emeis to exoume kanei edw suzitisi me polla zeugaria kai oloi fusika dinoun kati (epidi to theloun alliws den einai anagkasmenoi) alla kleisto mesa se fakelo sto telos pou na min dei o papas ti einai kai fusika den eprepe na ton rwtiseis poso tha parei!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...