Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

σημερα εχω γεματη μπαταρια!

αλλα και τον αντρα σπιτι...

λοιπον εγκυουλες μου τερμα τα ψεματα....

σε λιγο θα σας χασουμε για λιγο καιρο απο την παρεα, αλλα για καλο λογο...

Σωσω Τριανδρια θα μενετε οταν ερθετε, κανονικα;

μακαρι να ειμαστε και εμεις και εσεις καλα και να βρεθουμε...

Μαρκερ καλη ιδεα. αν δε ζηλευουν και τα μεγαλα και θελουν και αυτα τετοια βαλιτσα...

γενικα βαλε με στα θετικα.

εγω ΜΑρτη δεν προλαβα να τους κανω χθες, πηγα στη νουνα μου που πεθανε ο αδερφος της, γιατι σημερα λογω δουλειας δεν πηγα στην κηδεια. πηγε ο αντρας.

αλλα τους κανανε και τους 2 στο σχολειο. η ΜΑριαννα δε θελει να το κρεμασει σε δεντρο οταν ερθουν τα χελιδονια για να το παρουν. το θελει λεει για παντα δικο της. ο Σπυρος παλι με το ζορι το κρατησε στο χερι μεχρι την ωρα του υπνου, αλλα θα το βαλει λεει σε δεντρο γιατι η κυρια τους ειπε οτι οταν ερθουν τα χελιδονια και το παρουν θα του φερουν δωρο! αμαν πια! στο τζαμπο δουλευει η κυρια;;;; δωρα ο ΑηΒασιλης, δωρα η νεραϊδα των πιπιλων, δωρα το κατουρημα στο γιογιο..... απο τωρα μαθαινουν να μην κανουν τιποτα τζαμπα!!!!

πηγαν και παιδακια ενος δημοτικου και τους ειπαν τα καλαντα της χελιδωνας! ειναι εθιμο της περιοχης. και εδω στο σπιτι ειχαν ερθει μια ταξη του δημοτικου τη χρονια που ηταν μωρα και δε δουλευα. κρατουσαν χαρτονενια χελιδονια, μια φωλια με αχυρο που εβαζαν τα αυγα που τους δινανε απο τα σπιτια και εναν κουμπαρα για τα λεφτα. πολυ με αρεσουν κατι τετοια εθιμα!!!

αυριο θα παμε στο σπιτι ενος συναδελφου που ειχαμε παει και διακοπες το καλοκαιρι μαζι για να ψησουμε το μεσημερι... τι καλα... με τις αρρωστιες εχουμε να παμε καπου ετσι..... απο την Πρωτοχρονια!

Μαρντιο κριμα που ειμαστε τοσο μακρια.... εχω ενα στικακι με τα απαντα των ζουζουνιων, τα βιντεοκλιπ και ενα με τα απαντα της Ντορας! δεν μπορεις να φανταστεις ποσο τα εχουμε χρησιμοποιησει, ακομα και τωρα...

καμια ιδεα απο τις γνωστριες των κομπιουτερικων να τα δωσω;;;;

μηπως να τα γραψει ο Λευτερης οταν ερθουν πανω και να τα βαλει στο μπλογκ;;;;;;;

εεεεε;;;;;;

Σωσω ρωτα τον!

καλο σ/κ να εχουμε!!!! και προσοχη στα επικινδυνα καιρικα φαινομενα που εβγαλαν δελτιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι σωσω φανταζομαι τα μεγαλυτερα θα του πηγαινουν -ελπιζω δλδ

δρακος λεει οτι ειναι -τωρα εκει θα κολησουμε :lol:

και εμενα το σκυλακι μου αρεσει πιο πολυ

αν και ειπαμε να εχουμε να λεμε ετσι.

καλα οσο για τα κιλα Χρυσουλα συμπασχω -μια απο τα ιδια

που ειστε καλοι μου εμμετοι οεο;

ποδοσφαιρο βλεπει μονο απο το πισι ο κως αλλιως φευγω απο το σαλονι - το βαριεμαι τρελλα μιλαμε. και ευτυχως κυριως βλεπει ξενες ή εαν παιζει αεκ ή αστερας τριπολης :lol:

βαγκ επαθα πολιτισμικο σοκ με αυτα που γραφεις για το μαρτη 0μιλαμε δεν ηξερα τιποτα απολυτως απο αυτα -καλε που ζω; εμενα κανεις δεν μου τα ειπε;

Μπραβο σας παντως που μαθαινεται τοσο πραγματακια στα παιδια ή εστω και στο σχολειο.

χαχα οποτε 3-1 το σκορ

να δω στη νονα πως θα το πω :lol::lol: γιατι απο των παιδιων της τα βαφτισια μου φανηκε λιγο αγουστη να το πω :lol:

λες να ζηλεψουν;

αυτοι ζηλευουν και τη μυγα που πεταει κοντα στον αλλο -θα την κρυψω μετα τη βαλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.ηλιο εδω..να κρτας τα ντιβιντι βαγκ..εννοειται..να τα ανεβασουμε στο μπλογκ..ε μαντρ;;

θα βρεθουμε εννοειται..εμεις θα ειμαστε κ λοχος..θουλξ κ λοιποιο..συλληπ στον αδερφο νονας.να φανταστω μεγαλος,ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

ηλιος εδω

θα τους παμε στα πεθερικα να παμε για καροτσι εμεις γιατι την προηγουμενη φορα τρεανε γυρω αο τακοτσια και τα πετουσαν κατω και δεν μπορεσαμε να δουμε

κατα τα αλλα νιωθω βαρος

ξεχασα χθες

εμ εθεσα και πολλα ζητηματα

Χρυσουλα εχεις και εσυ πονακια ε; οποτε μαλλον ειναι του μηνα

εγω θα παρω μπουσκοπαν βεβαια γιατι ειμαι και φοβιτσο ολιγον

τα ζουζουνια εμας δεν μας αρεσουν καθολου να το πω

μου εχουν τσαπουνισει τα παιδια οτι εχουν δει παιδικα στο σχολειο

και οντως ετσι ειναι γιατι πχ τους κατεβασα τον λοραξ που δεν το ειχαμε ξαναδει σπιτι και το ηξεραν ή μου ειπαν οτι ειδαν το βασιλεια των λιονταριων και ελεγαν οτι ειναι καλυτερο απο το δικο μας και να 2 ακομα

τωρα αυτο να τοεκλαβω ως εκπαιδευτικο ή να τις ρωτησω χυμα εαν βλεπουν τηλεοραση τα παιδια.

Για μια φορα δεν θα με πειραζε προς θεου και εγω βαζω ντιβιντι στο ιεκ να δουν - αλλα συνεχεια δεν ειναι καπως

μπορει να ειμαι και προκαλτηλημενη ετσι γι αυτο ρωταω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις τρελο δικιο..πολλοι παιδικοι σταθμοι βαζουν παιδικο..το οποιο ειναι απαραδεκτο..στηε θουληςε τους δινουνε ρολο μερεντα,πιτσα και στο γαλα και στο τσαι ζαχαρη..απαραδεκτο μεχρι εκει που δε παει!

θα παμε καροτσαδα..η θουλη βεβαια την επιασε τη διευθ κ αυτη ελεγε αλλα ντι αλλλων!

επιτηδες..τι να πει..προχτες ειχανε λλει φακες με μπισκοτα..ακουσον ακουσον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μπαίνω σφήνα πάλι χιχιχι! Δεν σας παρακολουθώ συνέχεια αλλά αν τύχει θα σας διαβάσω λίγο....

Βασικά για την φίλη μου την Γεωργία γράφω.... μαρή! Γιατί είναι απαράδεκτο να δίνουν μπισκότα και ρολό, κλπ στον παιδικό; Επειδή εσύ δεν δίνεις στα δικά σου παιδιά τέτοια πράγματα δεν σημαίνει οτι κάνουν το ίδιο και οι άλλες μάνες και επίσης δεν σημαίνει οτι είναι κακό! Κούυυυυλ! Και στον δικό μας παιδικό δίνουν πίτσα (την οποία έχω δει) και είναι σπιτική ζύμη και από πάνω έχει πολλά λαχανικά, καθόλου αλλαντικά. Και σε εμάς δίνουν μια φορά την βδομάδα μερέντα με ψωμί για πρωινό, δεν με χαλάει. Τις υπόλοιπες δίνουν δημητριακά με γάλα, κουλούρι με πορτοκαλάδα, αυγοφέτες, κλπ. Παν μέτρον άριστον δε λένε; Αν τρώνε λαδερά, όσπρια και ψάρια όλη τη βδομάδα, γιατί να μην φάνε και την λιχουδιά τους; Ή λες οτι η Μάρθα (ειδικά αυτή! ) δεν θα φάει ποτέ της μερέντα;;;;; :lol::lol::lol: Εντάξει καλό είναι να τα μάθουν όσο το δυνατόν αργότερα γίνεται αλλά πίστεψέ με, δεν θα πάθουν τίποτα! Χαλαρά!!!!!!!!! [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

εγω παρακαλαω να δοκιμασει ο Θ λιγη πιτσα και κανενα σουβλακι να μην νιωθουμε τυψες που τρωμε μονοι μας...

χθες τον κυνηγουσα με μια σοκολατα και εκοβε δρομο... :lol::lol:

συμφωνω με το μετρο.με μετρο να τρωνε τα παντα εκτος απο τα απολυτως ακραια...

τα λαογραφικο του μαρτη δεν το ηξερα ουτε εγω..εδω το βαζουμε στη σουβλα του πασχαλινου αρνιου :lol::lol:

Μαρια και εγω πηρα μπουσκοπαν :(:( αλλα η ηλιθια παραλληλα εφτιαξα και λιγο ντουλαπες :mrgreen:

δουλευω και εχω και διαγωνισματα :?:?

ψαρια ψητα σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣι κ σε διαβασει η ου μαριλου...δινουνε συχνα τετοια σκατουλια μαριλου..εγω της δινω..μη νομιζεις.κ μερεντα κ απολα..για ρωτα τη θου..

αλλα δεν θεωρω κ σωστο 1 φορα τη βδομαδα προφιτερολ στα παιδια,,εχει πιο ωραια γλυκα..πιο υγεινσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν μου πειτε πως να τον κανω να δοκιμασει ενα νορμαλ γλυκο εκτος απο σοκολατα γαλακτος θα σας ευγνωμονω... :lol::lol::lol:

ουτε μερεντα εχει φαει αλλα δεν εχω αγορασει ποτε για να ειμαι ειλικρινης... :shock:

απο την αλλη εχει χρονια να τα φαει και να τα παραφαει...

δε λετε που περασε εκεινη η τραγικη περιοδος αφαγιας του φθινοπωρου... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχ....αφαγια,ε;;;πουλακι μου..

παιδια....αυτο που λες..1 ζωη τα ιδια σκατα θα τρωει...γιατι απο τωρα;;

ανιγουμε παλι μεγαλο θεμα...αρε μαριλου..χαχαχ...

φιλεναδα μο καλη!!

εσυ παλι ρε χρυς;;ηγιατι θελεις να του δωσεις γλυκο;;

ε αμαν καημος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ

ειμαι πολυ χαρουμενη -εκτος του οτι ειναι μαυρο-αλλα ποιος το χεζει -θα βαλω υποστρωμα χρωματιστο

της britax απο την εκθεση τελευταιο κομματι -απο 320ε μας το αφησε 150ε :D

καλε πως απο το παιδικο πηγατε στο φαι;

και εμας δινουν πολλα γλυκα -ειδικα καραμελες μαλακες

εαν δεν φανε φαι το μεσημερι -τα μπουκωνουν στα μπισκοτα και στα καλαμελακια για να μην φωναζουν

τους το ειπα εμεσα οτι με πειραζει και δεν μου εχουν πει τα παιδια παλι οτι εφαγαν

πιτσα σε εμας δεν φτιαχνει αλλα φτιαχνει για μεσημεριανο τυροπιτα με κριθαρακι

μα καλα ειναι μεσημεριανο φαι αυτο;

πιτσα φτιαχνουν στα ιβεντ

φυσικα τα δικα μου ποτε δεν τρωνε -οποτε δεν με νοιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag μου και Σωσω αλήθεια μπορείτε να κάνετε αυτό με το στικάκι και να τα ανεβάσετε;;;Αχ τι τέλεια που θα ήταν,θα σας ευγνωμονούσαν τα κορίτσια μου και τα αυτάκια μου!!!χα χα

Ουτε εγω τα ήξερα τα έθιμα με τα χελιδώνια....πολύ ωραία και μπράβο που τα τηρούν στα μέρη σας.

Εμείς πάλι τα καίμε τα βραχιολάκια στους καλαφουνούς του Αι Γιαννιού μαζί με τα μαγιάτικα στεφάνια από όσο ξέρω.

Marker είμαι υπέρ της βαλίτσας που διάλεξες ,φανταστική!Γράψε μας και σε ποιο site τη βρήκες,θέλω να πάρω στα κορίτσια σε μερικά χρόνια όταν ανεβοκατεβαίνουμε Αθήνα να τις κρατάνε μόνες του,πολύ γουστόζικες.

Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μας παιδικο δε δίνουν γλυκά.Αφού και όταν γιορτάζει κάποιο παιδάκι στη τσάντα βάζουν τα κεράσματα να κρίνει ο γονιός αν θα το δώσει ή όχι στο σπίτι.Ψωμί με μερέντα έχει μια μέρα την εβδομάδα στο πρωινό.

Στο σπίτι δίνω μπάρες δημητριακών nesquik για γλυκό ή kinder delice ή σπιτικό κέηκ με κακάο.Αυτά τους αρέσουν πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η μαρθα προχτες εφαγςε πρωτη φορα ντελις..πηγαμε με τον πολιτ δυλλογο εδω στο παρκο καρναβαλακια..καναμε λολτα την περιοχη σαν επιταφιος...ωραια ητανε αλλα πολυ περπατημαειχε κ καλο καιρο..

στις 9 μαλλον θσ φυγει ο αγγελις η αγαπη μου σαπο το μαστερ σεφ,,

κ μετα η μαρθα εφαγε μσλι της γριας..δεν ηξερε τινσα το κανει.μετα αρχισε να λιωνει...χαμος..παντου ζαχαρη..

ντομ που εισαι;;αλεκα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://valitsa.gr/commerce/index.php?ma ... =10&page=2

αυτο ειναι το σαιτ -εχει πολλα σχεδια ψαξε το

εμας μαλλ δεν εχουν φαει -απλα δεν ετυχε

γλυκα του δινω οτι βρω μπροστα μου -πολυ απλα δεν τρωνε :D

καλο αυτο βεβαια

αυτο που τους αρεσει ειναι τα γεμιστα τα παπαδοπουλου και μονο το λεμονι -μια χαρα

αντε και λιγη σοκολατα κανονικη

κανονικα μαρντ ετσι πρεπει να κανουν σε ολους τους παιδικους

ολα τα σκατολοιδια να τα βαζουν στην τσαντα - στον ιδιωτικο τον παιδικο και στον αλλο το παιδικο (που ηταν και αυτος του δημου) - τα εβαζαν στην τσαντα - σε αυτον; τα μπουκωνουν και με το ζορι μη σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι διάβασα;;; γλυκά στον παιδικό; Απαράδεκτο

Πήρε το μάτι μου και τηλεόραση;;;;;

Μήπως να γίνει καμιά καταγγελία στον συγκεκριμένο παιδικό;

Αν ήταν να βλέπουν τηλεόραση τα κράταγες και σπίτι!!! ΕΛΕΟΣ

Αχ είμαι τόσο κουρασμένη και καταβεβλημένη αλλά ετοιμάζω ένα σωρό πράγματα και είναι η μόνη ήσυχη ώρα που έχω :o:o:o:o

Δεν πρόλαβα να διαβάσω πολλά. Στα πεταχτα και δεν θυμάμαι πολλά.....συγκράτησα αυτά που με σύγχισαν. :oops::oops::oops::oops:

Πάω να συνεχίσω σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μια καγκουρια μετα την αλλη στους παιδικους;;;;

θα συμφωνισω με τη Μαριλου οτι αφου και στο σπιτι τους δινουμε γλυκα...

αλλα λες ρε γμτ.... να μαθουν κατι σωστο απο το σχολειο....

εμας για πρωινο γαλα με κορν φλεικς, κουλουρι Θεσσαλινικης ή ψωμι με κασερι, κεικ, τυροψωμο ζυμωτο και ψωμι με μαρμελαδα ή μελι. αφου η Μαριαννα το λεει με παραπονο οτι αυτο το σχολειο δεν εχει ποτε μερεντα!!! για μεσημεριανο μακαρονια με σαλτσα και τυρι, κοτα ή μπιφτεκια με πατατες φουρνου, γιουβαρλακια ή κοτοσουπα, ή κρεατοσουπα και σιγουρα μια φορα τη βδομαδα φακη ή φασολια και μια φορα λαδερα αρακα ή φασολακια. καθε Δευτερα αναρτουν το προγραμμα της βδομαδας. μονο ψαρι κανουν σπανια.... μετα το φαγητο τρωνε και φρουτο και αν γιορταζει καποιο και φερει κερασμα, αν ειναι συσκευασμενο το κρατανε στο χερι φευγοντας, αν ειναι τουρτα την τρωνε μετα το φαγητο.

ζελεδακια τους δινανε τον πρωτο καιρο στην προσαρμογη οταν τρωγανε ολο το φαγητο τους, μετα τα αντικατεστησαν με αυτοκολητα στη μπλουζα ή στο ποτηρακι τους.

και ταινια 2 φορες μου ειπαν τα δικα μου οτι ειδαν, στην αρχη στης χρονιας και αυτο.

αυτη τη βδομαδα ηρθε και γυμναστης στην ταξη της μαριαννας να τους κανει γυμναστικη, αλλα η δικια μου με ειπε οτι ντρεποταν γιατι ηταν αντρας και δεν εκανε.

γενικα παραπονα δεν εχω... αν ηταν και λιιιιιγο πιο φθηνος τωρα που ειναι περιεργα τα πραγματα για ολους θα ηταν τελειος! για το εισοδημα μασ ειναι 100Ε το παιδι, αλλα στα διδυμα ειναι 150 και τα 2.

Σωσω να θυμηθω να φερω τα στικακια λοιπον με τα παιδικα να τα ανεβασει ο Λευτερης.

Σημερα που πηγαμε στο συναδελφο για ψηστιρι περασαμε τελεια και σκασαμε στο φαϊ! αλλα ειχε κρυο!!!! 19-20 βαθμους ειχανε στο σπιτι! εμεις που ειμαστε συνηθισμενοι στο 22-23... ελπιζω τα μικρα να μην κρυωσαν.... γιατι χθες τα ειχε για καμια ωρα ο αντρας το μεσημερι στην αυολη και σα να αρχισαν παλι να βηχουν και να μυξιαζουν... φακ!

Μαρκερ αντε καλες βολτες με το καινουριο καροτσι! με το καλο!

Χρυσουλα τον κυνηγας να φαει γλυκο!!!!;;;;;;;; εμενα, κυριως η ΜΑριαννα με κουνηγαει να τη δωσω γλυκο!!!!!!

αχ... αυριο δουλεια.... οχι οτι θα σκαβω κιολλας φυσικα, αλλα βαριεμαι!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...δε βγηκε ο καρδαρης..γιουπιιιιιιιιιιι...αχα...

εδω εβρεςξε το βραδυ και ξανα εβαλα ολα τα ρουχα των παιδινω πλυντηριο..δεπ ειραζει..λεμε να παμε παιδοτοπο και μετα ισως ταβερνα με παρεα..ολοι μαζι..αναλογα με τη μπουμπου βεβαια!!πως θα ειναι!

αν ειναι ρε παιδια γλυκα στο σχολεια γλυκα κ στο σπιτι...παιδικο στο σχολειο παιδκο κ στο σπιτι..

ε δεν το δεχομαι..μη τρελαθουμε τωρα..

ποια ειναι η διαπεδαγωγηδη δλδ;;

φατε γλυκα να σκασετε σειτε παιδικο να μη μας πρηζετε;;;

τι να πω!!

σε 3 μερες φευγουμε..σας το πα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκουντ μορνινγκ

πολυ συμαζεμα σημερα -το μπεμπε 3 μερες σεληνιασμενο στη κοιλια -νιωθω πραγματικα λες κα ειμαι σε βαρκα και ευτυχως δεν με πιανει ναυτια δλδ

τωρα τους εχει δωσει πατατακια ο κωσ - τι να πω; εχω φτιαξει ωραιοτατο κεικ ακι το εχουν παρατημενο εκει πανω 5 μερες -και τρωνε πατατακια

βαρεθηκα να φωναζω πραγματικα

να πω εμενα με πειραζουν πλεον ολα

δεν μπορω να εχω υπομονη με τον παιδικο

εαν ζητησω να τους βαζουν τα γυκα στην τσαντα -θα μου πουν οτι θα ζηευουν τα λλα και θα εχουν δικιο

για το παιδικο θα του αναφερω αυριο γιατι με πειραξε-δεν συμφωνω να βλεπουν τοσο συχνα παιδικα

πραγματικα το σκεφτομαι του χρονου

απο τη μια βολευει οπαιδικος που τους παιρνω 2 ηωρα και φαγωμενα -απο την αλλη δεν βλεπω βελτιωση

αα φερανε και σε μας γυμναστρια και εχουν μαθει αρκετα τα παιδια απο αυτη

και ευτυχως που μου το ειπαν τα αγορια γιατι αυτες δεν ενημερωνουν τι γινεται εκει καθολου

σωσω καλα να περασετε -μακαρι να σας κατσει καλα με τη μικρη

και εμεις στο σπιτι 21 το πολυ εχουμε και κυκλοφορουμε πολλες φορες και με κοντομανικο την ωρα πο ανοιγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται...περασαμε πολυ ωραια..φυγαμε παο δω στις 12,πηγαμε για καφε...και μετα καπακι ταβερνα με 3 ζευγαρια..σουπερ..η μπουμπου κοιμοτανε...η μαρθα εφαγε λιγο μπιφτεκι..εμεις το ξεσκισαμε..αχαχ..

ολα καλα!!

τσαντα απο μαξιλαροθηκη!

http://spider-puppeta.blogspot.gr/2013/ ... -post.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε Σωσω που περασατε καλα!

Μαρκερ και εγω τσατιζομαι οταν ο αντρας τους δινει να φανε βλακειες, μερικες φορες χωρις καν να το ζητησουν!

εγω εκανα τα μπισκοτα σοκολατας παλι που τα τσακιζουν, δυστυχως και εγω..., και με τα περισσια ασπραδια λιγες μαρεγκες, πετυχαν πολυ! αυτη τη φορα η Μαριαννα δε θελει να τα κερασει στο σχολειο... θαλει να τα φαει μονη της!

αντε κουκλες... καλη βδομαδα να εχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ενταση στο φουλ

κοιμηθηκα 2:30 ξυπνησα 7:00

και νιωθω σουπερ μιλαμε

ο Νικος σηκωθηκε μεκατακοκκινα απο σπιθουρακια τα χερια του εδωσα αταραξ και το απογευμα εαν δεν εχουν φυγει θα παμε γιατρο -αλλεργια μου φαιενται γιατι εχθες ψαροσουπα -μετα παιδοτοπο σοκολατα και χυμος -ισως να ηταν αυτο

αλλα κα ο Στελιος εχει βγαλει ενα που τον ποναει -αλα μοιαζει με κουνουπι

τι να πω δεν ξερω

Μπραβο σωσω που ηταν βολικη η μικρη σας

τα γουσταρω πολυ αυτ τα μωρα

η Μαρθα νυστικη ε; τι να κανεις τωρα δεν δεν γινονται και πολλα

Ελα ρε βαγκ τι μπισκοτα ειναι αυτα μπας και φανε και τα δικα μου -για πες συνταγη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες καλή εβδομάδα!

Εδω χθες μας τα χάλασε ο καιρός για κούνιες αλλά προλάβαμε να πιούμε το καφεδάκι μας έξω με ηρεμία.

Στο παιδικό το πρωί μας είπε η διευθύντρια ότι δε θα κάνει λέει φέτος αποκριάτικο πάρτυ λόγο κρίσης!!!Αλλά να τα στείλουμε ντυμένα καρναβαλάκια τη Παρασκευή το πρωί και θα κάνουν κάτι μόνο με τα παιδιά.Μου ρθε να της πω αφού δε βάζεις τίποτα στις εκδηλώσεις,τα κεράσματα,ποτά τα φέρνουν οι γονείς,αίθουσα δε νοικιάζεις ανοίγεις του νηπιαγωγείου,παράσταση δεν ετοιμάζεις με κουστούμια τα παιδιά θα ναι από το σπίτι ντυμένα, τα έξοδα τότε ποια είναι;;;Η ηλεκτρική που θα βάλεις μετά ή τα κονφετί;Ξέρω γω χαλάστηκα λίγο.Και πέρσι δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο αλλά έκανε.Είχε μουσική ανάλογη να παίζει και τα μικρά χοροπηδούσαν και οι γονείς κάτσαμε μιλήσαμε χαζέψαμε,καλά ήταν.Τη Πέμπτη είναι εδώ τοπική εορτή και αργία.Έχουμε παρέλαση.Λέω να τις ντύσω καρναβαλάκια να κατεβούμε.

Ισως να χει και κανας παιδότοπος κανα event.Καλά να μαστε...

Νανά που χάθηκες καλέ;Δεν έχεις Internet σπίτι;Να μάθουμε όταν γεννήσεις με το καλό τα ευχάριστα...

Ντομ βγήκε τελικά ο μικρός;Τον χόρτασες το σκ;

marker τι ειναι πάλι τούτο με τα σπυράκια;Κολλητικό λες και το χουν και οι δυό ή καμιά αλλεργία συνδυασμού ψαριού με σοκολάτα;Περίεργο..Εμένα κάτι τέτοιες κοκκινιές βγάζει η μια στο σωματάκι της όταν τελειώσουμε την αντιβίωση την augmentin όσες φορές έτυχε να πάρει,αλλά μου χει πει της δίνω μια μέρα ζιρτεκ και της περνάει.

Σωσω μεθαύριο φεύγεις;;;Μη ξεχάσεις να μετρήσεις μέρες σήμερα...Καλά να περάσετε!( Α...ο καρδάρης ποιος είναι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξέχασα να σας ρωτήσω τις Αθηναίες.Έχετε πάει ή έχετε ακούσει κάτι για αυτές τις παραστάσεις : http://xorostexnisasomaton.blogspot.gr/p/blog-page.html .Τις είδε ο άντρας μου σε ένα διαφημιστικό στην εφημερίδα της Κυριακής και θέλει να πάμε τα ζουζούνια στο τριήμερο της 25ης που θα ανεβούμε.Πιστεύει θα τους αρέσει.Εγώ πάλι είμαι πιο του εμπορικού.Θα προτιμούσα το Μαικ το Φασολάκη πχ.

Επίσης "Τις 50 αποχρώσεις του γκρι" βρήκε χρόνο να τις διαβάσει καμιά;Εχει γίνει τόσος ντόρος και σκέφτομαι να το πάρω,αν και δε ξέρω πότε θα προλαβαίνω να το διαβάζω.Εχω πάρα πολλά μυθιστορήματα,ρομαντζε τύπου.Τα χω στο πατρικό μου αλλά κάποια στιγμή θα θελα να φτιάξω ένα χώρο για να τα φέρω σπίτι μου και γιατί όχι να τα ξαναδιαβάσω.Ειδικά έγκυος διάβασα πάρα πολλά.Ανά διήμερο και ένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...