Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

ρε συ μια φορα την εβδομαδα ειναι λιγο να τρωει κρεας.. εκτος αν της δινεις και αυγο...

εμενα θα φαει 2 φορες κοκκινο κρεας

μια φορα κοτοπουλο η χοιρινο

μια φορα αναμεικτα λαχανικα με πατατες

μια φορα ψαρι

και τωρα καθιερωσαμε 2 φορες οσπρια που εχει αρχισει και ψιλοτρωει τις φακες..

παντως να εισαι προσεκτικη... μην το παει και στο αλλο ακρο να μην μιλαει σε ανθρωπο....

αλεκα λογικο να αντιδρα ετσι το παιδι... θα εχει σοκαριστει....

εγω παντως δεν θα μπορουσα να νιωθω οτι δεν εχω τροφιμα...θα με επιανε ψυχολογικο... θα ειχα ενα καταψυκτη γεματο για ανα πασα ωρα και στιγμη...

σας εχω πει οτι εχω φτιαξει μεριδες φαγητα για τον αντρα μου για να τα παιρνει στην δουλεια μεχρι 8 μαρτιου και τα εχω καταψυξη..

δευτερα: παιρνει μπολακι γιγαντες (απλα το ζεσταινει)

τριτη: παιρνει ψαρι και το ψηνει στη δουλεια

τεταρτη: παιρνει μπολακι φακες

πεμπτη: παιρνει σνιτσελ και το ψηνει στη δουλεια

παρασκευη: παιρνει μπολακι σπανακι ψημενο και του βαζει ρυζι και τρωει σπανακορυζο

μολις τελειωσουν θα ξαναγεμισω την καταψυξη για να τον φτιασουν κανενα τριμηνο παλι...

ειμαι πολυ του προγραμματος.... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου ελενη ...μπραβο..πολυ καλη συζηγος...

1 χαρα σε βρισκω και πολυ σωστη!!

και γω θα τρελαινομουν παιδια στην ιδεα να μην ειχα φαγητο...αληθεια..ρε παιδια..πεστε ιδεες για φιλετο κοτοπουλο στο φουρνο..ξερετε αυτο το πετσι..το ξεςνερωτο πραγμα..το στηθος κοτοπουλο..πως μπορει να νοστιμισει;;

να το κανω στο φουρνο να ξεκινησω να τρωω εστω και λιγο;;

κατι που να γινει λιγοτερο μαστιχωτο;;

αυγο τρωει..2-3 τη βδομαδα ...οχι παντα..γιατι ρε παιδια..σιγα το κρεας..δε παθαινει τιποτα!!και χωρις αυτο!!

δε βλεπετε εμενα;;αχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου δωσω συνταγη με κοτοπουλο να γλυφεις τα δακτυλα σου... σιγουρα θα σαρεσει..

παω να την πεσω και θα σου πω αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο πρωι ελενη παρκο γεωεγιαδη βολτα...

καφε στο χερι η εκει..με τους αντρες μας!!

το εκανα το κοτοπουλι τελειο...

για 6 ωρες γιαυορτι με μουσταρδα λιγη..αλατι πιπερι..

και μετα γρυγανια τριμενη και το εψησα φουερνο..τελειο σας λεω..και η μαρθα εφαγε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

λεμε να παμε εκκλησια...

παρκο γεωργιαδη τι ωρα?????

λοιπον συνταγη για κοτοπουλο...

2 στήθη κοτόπουλο

1 βαζάκι μαγινέζα light (500 ml)

3-4 κουταλιές ξύδι

αλάτι

Ανοίγουμε το στήθος από το κοτόπουλο έτσι ώστε να είναι αρκετά λεπτό.

Ανακατεύουμε τη μαγιονέζα με το ξύδι.

Αλατίζουμε ελεφρά το στήθος και απλώνουμε το μείγμα της μαγιονέζας.

Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο μέχρι να ροδίσει η μαγιονέζα.

Λίγα μυστικά ακόμα

Μπορούμε να το συνοδεύσουμε με το light συνοδευτικό ρίζι ή με πουρέ.

τελειο θα βγει και κατακληκτικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχΑΡΙΣΤΩ ελενη..τελικα πηγαμε σπιρτουλενας..πολυς κοσμος..δικος μας εννοω..νικη,αντωνια,μαριλου,ευα κουμπαροι..φιλοι..1 χαρα!!!

παιθδια ειμαι πολυ χαρουμενη..ξερετε γιατι;;

γιατι βτηκα τη συνταγη για κεραλοιφη,λιπ μπαλμ και αρωμα..αληθεια σας λεω..

πολλα πειραματα..πολυ λαδιλα!!πολλα σκευη αλλα αξιζε..και τωρα τα εμπορευομαι!!

αληθεια σας λεω...

χαχα..βεβαια αρωμα εκανα μονο ντολτσε καμπανα...

δεν ηξερα τα αλλα τα αρωματα..με καθαρο μρλιοκερι και βουτυρο καριτε..

5 μλ...

40 μλ κεραλοιφη με αμυγδαλελαιο και λιπ μπαλμ για τα χειλη..5 μλ!!

οποια θελει ας μου παραγγειλει..

στις τιμες σχεδον κοστους..

αλλα μη το πειτε παραεξω γιατι θα με κραξουν ολες..

και σε λιγο καιρο..ελενη ξερεις τι θα φτιαχνω;;;

τις κορδελες που σαρεσουν..θα παω να παρω δαντελες και υφασματα..

εσενα σκεφτηκα μολις τισ ειδα..

ασχετο αλλα πηγαμε σε 1 παιδοτοπο..και εμ τη μικρη..ηταν ανοιχτα ευτηχως!!

φαγαμε μπιφτεκια το μεσημερι με κολοκυθοκεφτςεδες και φαβα!!

εσεις που ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello girls!

Τα καμάρια μου κοιμούνται και τα 3 και σερφάρω...

Πω πω βρε Σωσω με το τρακάρισμα,μπορεί να φοβήθηκε η μικρή και γι αυτο να κανε εμετό.Τυχαίο θα ήταν..

Vag και μένα η ίδια απορία μου δημιουργήθηκε...Πόσα δίνετε καλέ κάθε μήνα στον παιδίατρο;;;Ή είναι της αστυνομίας και τα βλέπει δωρεάν,δεν εξηγείται διαφορετικά...

Και γω τον φώναξα σπίτι χθες,η Χρυσανθούλα μου έκλαιγε γοερά και χτυπιόταν κάτω και δε μπορούσα να καταλάβω το λόγο.Χωρίς κανένα σύμπτωμα.Τελικά η διάγνωση ωτίτιδα και μας έδωσε αντιβίωση και ponstan για τον πόνο.Άτιμο αυτί....Καλύτερα σήμερα,πήγαμε παιδότοπο με τους νονούς τους.

Ελένη πρακτικότατη σε βρίσκω με τα ταπεράκια σου...Δεν έχεις και την έννοια τι θα φτιάξω κάθε μέρα...Πολύ πονοκέφαλος αυτό το κομμάτι.

Αλέκα αποκλειστήκατε ε με τις απεργίες;;;Και δω σπάνια μεν αλλά έχει τύχει να βλέπεις τα ράφια των σούπερ μάρκετ να έχουν ελλείψεις.Αχου το Μαράκι φόβος την έχει πιάσει με το χέρι το μικρό μου.Αντε να πάτε σήμερα στο πάρτυ να ξεχαστεί.Ωραία που βγαίνετε με γυναικοπαρέα.Είναι χαλαρωτικό συναίσθημα να χει λίγο χρόνο για σένα.Και γω ξεκίνησα γυμναστήριο από το Νοέμβριο και αυτή η μια ώρα τη μέρα που πάω και μιλάω με άλλες κοπέλες και συναναστρέφομαι με κόσμο νιώθω ότι είναι όλη δική μου.Πιο πολύ ψυχοθεραπεία το θεωρώ παρά γυμναστική..χα χα

Ωραίο ακούγεται το κοτόπουλο αν και δε συμπαθώ τη γεύση της μαγιονέζας.Με γιαούρτι και μουστάρδα όμως θα θελα να ακούσω λεπτομέρειες Σωσώ....Αυτές οι σακούλες ψησίματος sanitas για τα κρέατα να τα ψήνεις μέσα που διαφημίζουν τις έχετε δοκιμάσει;Κάνει καμιά διαφορά στη γεύση;Πιο ζουμερό;Δεν έτυχε να δοκιμάσω ποτέ.

Πάω να βαραίσω ντουντούκες για εγερτήριο,πέρασε η ώρα και δε θα κοιμούνται το βράδι μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ δεν ακουγεται καθολου η γευση της μαγιονεζας... διασπαται με το ξιδι?????

γεωργια αληθεια λες???????

θελω κορδελες σε ολα τα χρωματα...

θελω ολες να εχουν και διαφορετικη φουντα...

αχ πολυ με ενθουσιασες τωρα....

εμεις πηγαμε οπως σου ειπα funnyland...

καλα ηταν...

το σκεφτηκα και για την σπιρτουλενα αλλα εκ των υστερων.....

ποναει το στομαχι μου σε σημειο πουνα μην μπορω να αναπνευσω....

6 μερες εμειναν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

χαθηκατε και εσεις το σαβκυρ :mrgreen::mrgreen:

ελπιζω να περασατε καλα και χωρις αρρωστιες!!!

Ελενη να ξερεις οτι σε ολα αργουν τα αγορια και σε ολες οσες εχουν πρωτα κορτσια κακοφαινεται..και το αντιστροφο βεβαια φαινεται παραξενο...

σωστη με ταφαγητα!!!

Μαρια εμεις πανω που τα εχαμε καταφερει με τη βραδινη, ξαναπεσαμε γιατι κατουριοταν παρα πολυ συχνα..παρα πολυ.. :(:(

Σωσω ειναι βεβαια σταση ζωης και θεμα συνηθειας αλλα χωρις κρεας δεν θα μπορουσα με τιποτα...

ειμαι φοβερη κρεατοφαγος :lol::lol:

τη Μαρθα αν την πιεσεις να μην ζηταει μπορει και να εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα.. :?

Μαρδιο οι ωτιτιδες ειναι υπουλες και σιχαμερες..τις μισω...ο δικος μου εχει ευαισθησια στο ενα αυτακι και κανει συχνα..ευτυχως τωρα το λεει γιατι οταν ηταν μικροτερος επρεπε να το μαντευουμε :cry:

οσες φορες εχει παρει αντιβιωση εινα απο το αυτι.. :?

Ελενη θα το κανω και εγω το μειγμα αν και ο αντρας δεν τρωει μαγιονεζα..μονο στην πατατοσαλατα...

εμεις την καναμε λιγο το Σαβκυρ :D:D

πηγαμε Βολο και γυρισαμε χθες βραδυ...μας αρεσει ως πολη και ειναι κοντα μειναμε σε ενα ξενοδοχειο πανω στην παραλια...περπατησαμε , εκανε ο μικρος ποδηλατο, ηπιαμε ωραια καφεδακια και φυσικα φαγαμε :(:(

γεμισαμε λιγο μπαταριες...

καλη εβδομαδα ελπιζω για ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...τι κανετε;;καλη βδομαδα...

ενημερωτικα..για πειτε αρωματα επωνυμα που φορατε..δεν εχω ιδεα απο ρωματα!!

γιατι να εχω αντιθετα αποτελε χρυς;;

πως αλλιως μπορει να κοπει αυτο το ...χαλι;;

ξερω..της ηλικιας ειναι αλλα ....ακπου πρεπει να μπει 1 φρενο..

φασολακαι θα κανω σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγα να πω καλημέρα, αλλά... μεσημέριασε...

σωσώ εγώ βάζω το bvlgari omnia crystalline.

είναι υπέροχο άρωμα!!!

για μένα τουλάχιστον... χαχαχα!!!

μάλλον από το τρακάρισμα έκανε εμετό.

Αλεκάκι, τι ζόρι αυτό με τις προμήθειες;

αλλά και για έναν γύψο να πρέπει να δίνεις 150 ευρώ μόνο για μεταφορικά...

ελένη μ' άρεσε που συνδιάσες το ένα μπουκάλι μαγιονέζα με το λάιτ ρυζάκι... χαχαχα!!!

μπράβο στον άνδρα σου που δεν είναι δύσκολος στο φαγητό.

ο δικός μου βρίσκει και τα κάνει.

την κυρ πήγαμε στην πεθερά και ο Π έκανε σούβλα κοτόπουλο.

έγινς πολύ τέλεια και μου λέει η πεθερά μου... "Αθηνά, θα μπορούσες να βρεις τέτοιον άνδρα σε ολόκληρη την Ελλάδα;"

"γιατί θα μπορούσε ο γιος σου να βρει τέτοια γυναίκα σε ολόκληρη την Κύπρο;"

ε μα...

και έκανε και κάτι άλλο που με εκνεύρισε.

και πολύ το μετάνιωσα που δεν το σχολίασα αλλά κόλλησα.

προχθές λέει έτρωγαι ο μικρός και πήγε να του καθαρίσει το χέρι.

αυτός την είπε ότι δεν ήθελε να τον καθαρίσει γιατί ήταν βρώμικη.

προφανώς, έτρωγε κι εκείνη και ήταν λερωμένη...

τι έκανε αυτή;

τον ρώτησε ποιος λέει ότι είναι βρώμικη η γιαγιά;

και ότι αυτός είπε η μαμά και μετά άλλαζε τα λόγια του...

αφού το σκέφτομαι από χθες και είμαι πολύ τσιτωμένη!!!

και πιο πολύ με τον εαυτό μου που δεν την απάντησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Ανθιμούλης μου έχει στρεπτόκοκκο...

10 μέρες αντιβίωση!!!

πριν μία βδομάδα τέλειωσε η αντιβίωση της οττίτιδας...

ευτυχώς δεν κόλλησα εγώ αλλά πήρα αντιβίωση.

έχει 2 μήνες που είμαι μπουκωμένη και δεν περνάει.

ο λαιμός μου είμαι μέσα στον πύον...

χθες πήγα γιατρό.

το μωρούι μου είναι μια χαρά!

κοιμότανε πάλι...

1,5 κιλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

νανα μαγιονεζα light ειπα... οχι το ρυζι.... το συγκεκριμενο φαγητο βγαινει 120 θερμιδες η μεριδα... και ειναι και πολυ χορταστικο....δοκιμαστε το....

χρυσ μπραβο που κανετε εκδρομουλες...

νανα στρεπτοκοκκο??????

που τον εχει?????

περαστικα του...

γεωργια εχεις παθιαστει μου φαινεται με τις ανακαλυψεις.... μπραβο σου....

ποναω... θα μου πειτε λογικο ειναι.... αυριο θα παω στον γιατρο.... 5 μερες ακομα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για την πεθερα, κι γω θα απαντουσα....

παντως δεν νομιζω το παιδι σου να ειπε οτι εσυ του λες οτι ειναι βρωμικη.....

να υποθεσω το ειπε μπροστα στον αντρα σου ΕΕΕΕ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΚαλημερα!Καληεβδομαδα!

Νανουκα κουραγιο και περαστικα στον Ανθιμουλη.Ειναι σοβαρος ο στρεπτοκοκκος!

Εχει σπυρακια στο λαιμο;μια συναδελφος που ειχε ο γιος της δεν επινε γαλα 2 εβδομαδες.

Ελπιζω να το παρει πιο ελαφρα.Πώς το διαγνωσατε;

Μαρντιο αναρρωσατε μια χαρα ολοι, μπραβο!

Διαιτολογινες και μη δεν πα να μου λετε ο,τι θελετε για την ντουκαν!

1ον δεν ειναι διαιτα εξπρες σαν τις αλλες

2ον χανεις λιπος με λιπομετρηση απο γιατρο καρδιολογο που πηγαινα στην eurodiet που ειναι παρεμφερης πρωτεινικη διαιτα!- κι οχι νερο όπως οι κοινες εξπρες,

και το καλυτερο!!!...δεν κρεμαει το δερμα απο την αποτομη μειωση κιλων, αντιθετως κανει ενα δερμα τσιτα!

Ειναι ολα τα λεφτα!Αν σου αρεσει το κρεας και τα γαλακτοκομικα, αν δε σου αρεσει ασ΄το...

Εχει σε ολους γρηγορα αποτελεσματα, ακομα κι αυτοι που παλευουν χρονια με διαιτες και εχουν χαλασει το μεταβολισμο τους.

Να σας πω κατι...οποια εχει 4 κιλα να χασει δεν καταλαβαινει την ψυχολογια αυτηνης που εχει τουλαχιστον 20!

Αυτη που εχει 4 κιλα να χασει θα κανει ενα δυο μηνες διαιτα και τεελιωσε.Αυτη που εχει 20 φευγα, θα χασει 1 κιλο με απειρη προσπαθεια και τι αποτελεσμα θα βλεπει στον καθρεφτη;2 κιλα μειον απο το χαος!σπουδαια τα λαχανα!

Οταν στερεισαι θελεις να βλεπεις αποτελεσματα γρηγορα να παιρνεις κουραγιο!

Χρυσουλα μπες στο σαιτ που ειπα στη Σωσω να τη διαβασεις...εισαι και πειθαρχημενος ανθρωπος...ουου!περιπατο θα κανεις!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μ' αρέσει που μετράς τις μέρε σαν φαντάρος... χαχαχα!!!

εννοείται μπροστά στον άνδρα...

κι αυτός ο αγαθιάρης δεν είπε τίποτα...

όπως πάντα άλλωστε...

τέσπα... να μην το θυμάμαι άλλο...

ο στρεπτόκοκκος μπορεί να μετατραπεί σε οστρακιά αν δεν τον αντιληφθείς έγκαιρα και θέλει αυστηρή αντιβίωση...

ντομ, έκανε πυρετό και μιλούσε λίγο παράξενα.

κάνουν κάτι σαν τρυπίτσες στον ουρανίσκο.

όταν μιλούσε, δεν έλεγε καλά να σύμφωνα που ακουμπούν στο ουρανίσκο.

και είχε αρκετά σάλια.

δεν είχε κάτι σοβαρό.

πάντως κορίτσια... κροορϊδεύουμε τον άνδρα της Βαγκ, αλλά καλά κάνει και τους πηγαίνει γιατρό.

2 φορές που πήρε αντιβίωση, τον πήγα γιατρό απλά από ένστικτο.

δεν είχε κάποιο "σοβαρό" σύμπτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται..εγω σημιουργω..χαχαχ..

εμας τα φασολακια βγηκαν...χαλια..

νανα το νου ασου,ε;;

και περαστικα σας!!

καλα αυτο με τη πεθερα...τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησοπερα κοριτσια μου

εχουμε εξτασεις την αλλη βδμ στη δουλεια και ψιλοτρεχουμε με τα πιτσιρικια να προβαλαβουμε υλες κλπ

ενι γουει 19 του μηνα παπαλα η δουλεια για μενα

του χρονου παλι λογικα θα παω εκτος εαν ειναι βολικο το νεο μπεμπε και καθεται κανα 4ωρο με το πεθερι αν και δε θελω 5 μηνων να το αφησω - βλεπντας μη λεμε πολλα

Περαστικα βρε νανα - καλε τι στο καλο πανδημια εγινε αυτη η ιωση με τα λαιμα και τη λοιμωξη;

Μια χαρα ο μπομπιρακος σου ε; εφτασε 1,5 κιλο;

Οσο για την πεθερα - ωρες ωρες ειναι τι να πω ρε γμτ μου

εγω μαλλον δεν θα απαντουσα θα επρηζα τον συζηξ αν και πλεον απανταω συνηθως οπως θα απαντουσα και στη μανα μου- χυμα δλδ :lol:

Καλε σωσω πως μπορει να μην σου πετυχαν τα φασολακια - μηπως ταν φρεσκα; τα φρεσκα καποιες φορες εμενα μου νερωνουν δεν ξερω γιατι

γεια σου βρε ντομ με τις διαιτες και πραγματικα στο λεω εισαι μια χαρα

φαινεσαι ψαγμενη παντως στο θεμα διαιτα

εγω το εχω παρει αποφαση

Σε κανα 3αρι χρονια θα μαζεψω κανα φραγκο να αφαιρεσαι κυτταριτιδα και να κανω καμια ανορθωση πωπου :lol:

ΛΕΩ βεβαια :lol:

ποιες διαιτες και γυμναστηρια; ΒΑΡΙΕΜΑΙ και στην δουλεια με οσους διαιτολογους και γυμναστες το εχω συζητησεις μετα τα 30αντα και με 10ετη αποχη απο γυμναστηριο θελει πολυ κωλοχτυπημα και ΒΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙ

Ελενιστα 5 και σημερα;

ΚΑΛΑ κανεις και εγω τις μετρουσα :D

Στη μικρη -μεγλη τωρα πια σο ειχαν σπασει τα νερα; δεν θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Μαρντ καπου το πηρε το μαι μου

τελειως μονη δεν ειμαι - ο αντρας πλεον κανει τα παντα στο σπιτι - οτι χρειαστει σκουπισμα -σφουκ - κανα μακαρονι οτι χρειασει πραγματικα - πλεον δεν με ρωταει ή τα αφηνει αν του πω (ειχαμε πολεμο τρελλο γι αυτο)

οποτε μυραζομαστε τα παντα μπορω να πω -εκτος απο το μαγειρεμα

Οποτε για μενα ειναι μεγαλη βοηεια αυτο

φανταου οτι τα ρουχα επειδη βαζουμε σιγουρα 5-6 την εβδμ πλυντηρια το μεγαλυτερο ποσοστο τα κατεβαζω κατω στην πεθερα που το εχει παρει εργολαβια :lol::lol::lol:

αφου ωρες ωρες νιωθω οτι πρεπει αν της δωσω κανα φράγκο :lol::lol:

οτν λειπουν λιγολιγο τα βραδακια και οι 2 μαζι σιδερωνουμε

Νιωθω πολυ τυχερη - πλεον εχουμε βρει απολυτα τους ρυθμους μας

τοσο νευρικος να μην ηταν και θα ηταν ο τελειος αντρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλησε και η ηρεμη...χαχαχα.χ...

γεια σου ρε μαρκερ...

και γω ειμαι πρωτη στις διαιτες..θερητικα παντα!!η ντιομ μαλλον πμιλαει εκ πειρας..χαχα..

τσακισα 2 τοστακια..σουπερ!1

περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο ελενη αυριο..αν κ θα τα πουμε απο κοντα αυριο!!

το φασολακι ηταν απο καταψυξη..το εκανα και λυσσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη γερα!!! πωπω... δεν ξερω... θα αγχωνομουν αν τελικα πηγαινα με ραντεβου για γεννα... καλυτερα που με προλαβαν τα ζουζουνια μας...

Νανα που τον πετυχε τον στρεπτοκοκκο ρε γμτ..... περαστηκα...

οσο για την πεθερα, μου θυμησε τη δικια μου που ενω φαινεται παστροθοδωρα, εχει κολημα με τα βιτεξ! οταν βλεπω να καθαριζει τα χερια των παιδιων με αυτο.... τρελαινοομαι!!!!

Αλεκα μου τη σπαει που ενας επαγγ κλαδοσ για να πιεσει την κυβερνηση, που στα τετοια της..., κανει τοσο δυσκολη τη ζωη ανθρωπων, οι οποιοι στο κατω κατω μεροκαματιαριδες ειναι και αυτοι! αισχος!

το διαβασε ο αντρας για τον λιμενικο που πυροβολουσε κατσικια... ειδε και το βιντεο... πολυ μλκς...

Χρυσουλα μπραβο για την εκδρομουλα σας! ωραιος ο Βολος... Πηλιο ανεβηκατε καθολου;; εγω δεν θα ξεχασω ποτε την ομορφια του μικρου σιδηρ.σταθμου στις Μηλιες!... ηταν και φθινοπωρο, τα φυλλα ριγμενα... ηρεμια απολυτη... και φανταζοσουν οτι σε λιγο θα ακουσεις το τρενακι του Πηλιου να ανεβαινει... τοσο ρομαντικο!!

Μαρκερ σιδερωστρα η πεθερα;; δε γκρινιαζει;;; μπραβο!! η δικια μου θα μου εφερνε γνωματευση γιατρου οτι επαθε ανεπανορθωτη ζημια απο το σιδερο μετα απο καμια βδομαδα!!!!

και εμεις τετοιες θα γινουμε;;; απορω!!!

Σωσω κεραλοιφη ειχα αγορασει απο το Πηλιο προ αμνημονευτων χρονων... ακομα εχω... πολυ λιπαρο...

οσο για αρωματα, εμενα μ'αρεσουν το άκουα ντι τζιό του Αρμανι και το λάιτ μπλου. ελαφριες δροσερες κολωνιες.. παλιες μαρκες.

οσο για τη Μαρθα και εγω λεω οτι πρεπει να την ψαξεις τη φαση και να της την κοψεις... ειναι επικινδυνη στις εποχες που ζουμε... δυστυχως...

Μαρντιο προλαβαινεις και πας γυμναστηριο;;; μπραβο ρε κοπελια!!!!! μακαρι απο του χρονου να μπορω και εγω...

καλε τα δικα μας δε σας ειπα...

ΧΑΛΙΑ!!!!!

Παρασκευη προς ΣΑββατο η ΜΑριαννα εκανε απο τις 3:30 ως τις 10 4 φορες εμετο!

εκει τη χτυπησε η ιωση... μετα οκ. προσεχαμε λιγο ιδατροφη... τωρα εχει λιγο βηχα και λιγες μυξες...

ο Σπυρος εκει που λεγαμε οτι παει καλα.... Κυριακη απογευμα και κυριως βραδυ τρελαθηκε στο βηχα! μιλαμε μια ανπνοη επαιρνε και εβηχε! τρελα! 12παρα εκανε ο αντρας αναπαντητη στην παιδιατρο και μας πηρε η γυναικα... μας ειπε πρωτα αντιφλεγμονωδες και στο μισαωρο σεκλορ και βλεπουμε... ειχε και λιγο πυρετο το απογευμα... και σημερα ολο το πρωι και το μεσημερι που ειπαμε να κοιμηθουμε να βηχει σαν τρελος! ηθελε και ο καημενος να κοιμηθει και δεν μπορεουσε και εκλαιγε απο τη νυστα! 5παρα τον αρπαξε ο αντρας και τον πηγε στη γιατρο... λαιμος κατακοκκινος, το ιδιο και το ενα αυτι! τωρα καθε 5ωρες αντιφλεγμονωδες και λιγο αυξημενη ποσοτητα αντιβιωση πρωι βραδυ... Δοξα τω Θεο τωρα κοιμαται καλα... μονο μια φορα εβηξε το καημενο... καλα, μολις ακουμπησε το κεφαλι μαξιλαρι αποκοιμηθηκε! αν και ειναι λιγο ζεστος... θα δουμε τη νυχτα... αν ανεβει, θα βαλουμε κανενα υποθετο παλι...

αυριο θα παω μονο τη Μαριαννα σχολειο... καλα που εχω αδεια ως την Πεμπτη... αλλα ειχα αλλα σχεδια.... μποτε, βολτα, δουλιτσες κλπ

Ελα βρε καλοκαιρακι!!!!!!

α! η φουρναρισσα το πρωι που την ειπα οτι ειναι χαλια τα μικρα, ειπε οτι την προηγουμενη βδομαδα ειχε και αυτη γαστρεντεριτιδα και οταν πηγε στο κεντρο υγειας την ειπε η γιατρος οτι τα τελευταια 2 χρονια που υπαρχει εξαρση σε εντερικα προβληματα, το εντοπιζουν στο οτι ολοι χρησημοποιουν πολυ τα τζακια και ξυλοσομπες και οταν καιγεται το ξυλο ατελως κλπ βγαζει μια ουσια που πειραζει τα εντερα.

το εχετε ακουσει;;;

παω να τσιμπισω λιγο κεκακι που εκανα το απογευμα μπας και φανε τα καμαρια μου... αλλα τιποτα.... η Μαριαννα που με βοηθουσε, μονο ωμο εφαγε ενα καρο! και εμενα μ'αρεσει πολυ απο μικρη το ωμο κέικ!

οσο για τη γιατρο, ειναι πολυ ενταξυ γυναικα! ηταν παλια στον ΟΠΑΔ αλλα εδω και ενα χρονο φυσικα παιρνει λεφτα. αλλα μας παιρνει 25Ε μονο οταν ειναι η πρωτη επισκεψη ή οταν γραφει συνταγη που ειναι απαραιτητο να κοψει αποδειξη. οταν τα παμε για τσεκαρισμα, τιποτα!!!! αλλιως ο αντρας θα το σκεφτοταν 2 φορες!!!!!

Ελπιζω η Μαριαννα να μην κολησει κανενα καινουριο αυριο που θα την παω σχολειο.... NO MORE!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα...

για τις σακουλες ψησηματος... ΤΕΛΕΙΕΣ!!!!

τοσα φαγητα κανω γενικα, αλλα πατατες φουρνου μονο εκει τις πετυχαινω!!!!! τρελαινομαι!

το αγαπημενο μου, που θα το κανω και αυριο, μπουτια κοτα, με πατατες, αλατι πιπερι ριγανη κοκκινη γλυκια παπρικα, λιγο μαυρο (πιπερι ;) ) και λιγη σαλτσα ντοματας. ανακατεμα ολα μαζι και μεσα!

η κοτα βγαζει ενα ζουμι και βραζουν ολα εκει και το ζουμι ειναι τελειο τα βουτες!!!!

κανω και μπιφτεκια με πατατες εκει. και εχει και συσκευασια που το κοβεις οσο μεγαλο θες και ειναι και για ρολο. τελειο γινεται ζουμερο!!!! και ροδοκοκκινιζουν κιολλας κανονικα!

μιαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...