Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tani New Years Edition+Γκαστρουλες!!Τα πρωτα μωρα ερχονταιι!


Recommended Posts

GKKRIS μου, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο σε αυτά που είπαν τα κορίτσια μας, μόνο την συμπαράστασή μου θέλω να σου εκφράσω κι εγώ. Στενοχωρήθηκα πολύ όταν το έμαθα και ξέρω ότι το έχεις ξαναπεράσει. :cry: Προσπάθησε να ανακτήσεις δυνάμεις, να είστε με τον ανδρούλη σου ενωμένοι και δυνατοί και να είσαι σίγουρη ότι αργά η γρήγορα θα γίνεις μανούλα! Να ξέρεις ότι όλες εδώ είμαστε σε χαρές και σε λύπες μαζί ;) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 149
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το αίμα ήρθε απο την Παρασκευή.τώρα μόλις τελειώσει θα πάω να με δει ο γιατρός.σίγουρα έχει φύγει αρκετό ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.λέω να κάνω μια ερώτηση στο forum για την οιστραδιόλη και την προγεστερόνη μου που είναι χαμηλές.υπάρχει θεραπεία?μπορώ να κάνω κάτι πριν μείνω πάλι έγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gkris Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου,

εύχομαι από εδώ και πέρα μόνο χαρές να πάρεις και μάλιστα σύντομα.

Και εγώ θα πρότεινα να το ψάξεις, δυστυχώς μετά τη δεύτερη αποβολή κάνουν όλες τις εξετάσεις οι γιατροί. Μακάρι γρήγορα να βρείτε άκρη και να διορθωθούν όλα. προσπάθησε να κρατήσεις τα καλά, ότι μ'ενεις έγκυος άρα θα γίνεις μανούλα απλά δυστυχώς υπάρχουν αυτά που μας στεναχωρούν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΗ,ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ (ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ!ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΟΛΕΣ!ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ ΤΗΝ ΑΚΡΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσακια μου....καλησπερα...τι μου κανετε???εχω νεακια...Σημερα πηγαμε στο γιατρο και καναμε το πρωτο μας νον στρες...ολα ειναι καλα...ο μπεμπης μας τρομαξε οταν ακουσε την καρδουλα του και χτυπαγε σαν τρελος...μολις καταλαβε οτι δεν θα την πειραζαμε χαλαρωσε και το διασκεδαζε....Αυριο επιτελους μπαινουμε και επισημα στο μηνα μας...Η γιατρος μου ειπε οτι ολα πανε τελεια...μακαρι να συνεχισουν ετσι...ο μπαμπας μας τρελαθηκε απο την χαρα του...περιμενει πως και πως να μας ερθει...μου εκοψαν τα περισσοτερα χαπια..μονο σιδηρο πλεον...αυτα...αυριο θα σας εχω περισσοτερα μια και παω γιαννενα για το ντοπλερ...ααα ναι ξεχασα απο δω και περα εχω γιατρο καθε εβδομαδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Binoula μου!!αντε με το καλο να τον υποδεχτειτε ;);)

εμεις ειμαστε μια χαρα,η ζουζουνιτσα κλωτσαει συνεχεια και δευτερα μαλλον παμε γιατρο!!ανυπομονω να την ξαναδω :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!!που ειστε καλε ολες?εχετε χαθει απο δω περα..λοιπον εμεις τελικα δε θα παμε αυτη τη δευτερα γιατρο αλλα αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Gkriss θα την βρεις σίγουρα την άκρη και πολύ πολύ σύντομα θα στεριώσει το σποράκι σου...θετική ενέργεια, ίσως κάποιες επιπλέον εξετάσεις και όλα θα πάνε καλά. Δυστυχώς αυτή την διαδικασία την έχουμε ξαναπεράσει ως παρέα και είμαστε πάντα η μια δίπλα στην άλλη. Έτσι θα είμαστε και με εσένα.

Εμείς κατά τα άλλα είμαστε καλά. Η μπέμπα ελπίζω να είναι καλά γιατί οι επαφές μας είναι πολύ πολύ περιορισμένες. Μπαίνω και εγώ στον 5ο πλέον!! Περνάει απίστευτα γρήγορα ο καιρός!! Πραγματικά αυτή την εγκυμοσύνη δεν την έχω καταλάβει καθόλου..και δεν την έχουν καταλάβει και μερικοί γύρω μου (εδώ στην δουλειά) και με χώνουν να κάνω ότι κουλό τους έρθει!!!! Δεν μπορώ να μιλήσω όμως γιατί είναι ένα από τα αφεντικά...ο @@@@@@@..

Εμείς γιατρό δεν ξέρω πότε θα πάμε..μας το έχει αφήσει ανοιχτό αν θέλουμε να ξαναπάμε μέχρι την β' επιπέδου. Μάλλον θα τον πάρω να πάμε την επόμενη εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Κι εμείς πήγαμε την Πέμπτη για ν' ακούσουμε καρδούλα. Όλα τέλεια!! Μας έκλεισε ραντεβού στις 22 Φλεβάρη για αυχενική. Βέβαια μέχρι τότε θα ξαναπάμε να μας δει!! Τα συμπτώματα συνεχίζουν: φοβερές αναγούλες και τρομερή υπνηλία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσοπουλα!!τι κανετε?εγω μια χαρα,μολις εκανα δουλιτσες και θα ετοιμασω τραπεζι!kalogeanna1 μου υπομονη ;) εμεις χθες μπηκαμε στον 6ο και ειμαι πολυ χαρουμενη :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις χτες πηγαμε στον γιατρο και μας ειπε οτι ολα πανε καλα...ο μπεμπης μας ειναι 2500 και ειναι μια χαρα...εγω ειμαι σε πολυ καλη κατασταση και πρεπει να συνεχισω μ αυτον τον τροπο...κατα τ αλλα μου ειπε να προσεχω λιγο και οτι σιγα σιγα πρεπει να ετοιμαζομαι για την μεγαλη μερα...απο χτες ειμαστε επισημα στον μηνα μας...την δευτερα εχουμε παλι νον στρες και σε 15 μερες εχουμε παλι γιατρο....κοριτσια κλαιω στον υπνο μου...πολυ κλαμα...ουρλιαζω μερικες φορες...εχει τυχη σε καμια???δεν ξερω τι βλεπω αλλα πολυ κλαμα...

Καλογερενια οταν πας για την β επιπεδου εγω μαλλον θα γενναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βινούλα γενικά στην εγκυμοσύνη βλέπουμε πολλά όνειρα και φαντάζομαι επειδή πλησιάζει η μαγική στιγμή έχεις περισσότερο άγχος..οπότε βλέπεις διάφορα στον ύπνο σου...αφού κοιμάσαι βασικά μην μιλάς καθόλου :lol::lol:

Εμένα χθες η μικρή έκανε σβούρες - μακάρι να συνεχίσουμε έτσι για να είμαι και εγώ ήρεμη..

Σήμερα πάμε για κούρεμα μάνα και γιος...μου μένει μόνο το βάψιμο γιατί η άσπρη τρίχα έχει κατέβει και είμαι χάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε , Ευγενία ποτε μπορουμε να ξαναβαψουμε μαλλί? Εσυ τωρα θα το βαψεις απο τοτε που εμεινες εγκυος?

Με κανονικη βαφη ή φυτικη? Κι εμενα εχουν φανει πολυ τα ασπρα μου κι ειμαι και μελαχρινη , αστα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφροσυνακι εμενα ο γιατρος μ'αφηνε απο την αρχη αν ηθελα αλλα μονο με φυτικη.τωρα ο καθε γιατρος ειναι διαφορετικος!καν'του μια ερωτηση ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με φυτική πάντα σίγουρα αφού κλείσεις τον 4ο..εγώ μπήκα χθες στον 5ο και ελπίζω να με αφήσει από εδώ και πέρα. Εμένα το μόνο που με σώζει είναι ότι τα πολλά άσπρα είναι πάνω από τα αφτιά μου...ρίχνω τα άλλα από πάνω και καλύπτονται.. στην κορυφή έχω λίγες σχετικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσακια μου...Λοιπον χτες πηγαμε στον γιατρο να κανουμε το δευτερο νον στρες...βγηκε πολυ καλο..οι συσπασεις εχουν αρχισει να αυξανονται...μου εδωσαν ασβεστιο μια προληπτικη αντιβιωση για να μην παρει το μωρο κανενα μικροβιο οπως θα βγαινει και υποθετα να μαλακωσει ο τραχηλος και να βγει πιο μαλακα το μωρο...μαλλον μεχρι 14 φλεβαρη θα εχει ερθει...εχω αρχισει να εχω πονακια απο τις συσπασεις αλλα προσπαθω να μενω ψυχραιμη για να μην παθω κανενα πανικο...αυτα απο μας φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ BINOULA!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΥΠΟΘΕΤΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ..ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ... ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!το πρωι πηγα κι εκανα τις εξετασεις αιματος του τριμηνου και την καμπυλη ζαχαρου!σαν τζανκι ενιωσα με τοσα τρυπηματα :lol::lol::lol: λοιπον η γλυκοζη μια χαρα ηταν καλε δεν ηταν τοσο χαλια.ηπια ενα μπουκαλακι,με καλαμακι,200ml και με μετρουσε καθε μιση ωρα για 2 ωρες!το πρωι εν τω μεταξυ πριν φυγω λεω κατσε να μετρηθω να δω ποσο ειναι το ζαχαρο.ηταν 79!μια χαρα λεω τελεια!!και τωρα που γυρισα λεω για να ξαναδω και ποσο λετε ηταν μετα απο 2 ωρες και κατι απο τη γλυκοζη??55!!!!!αλλα ημουν και νηστικη ενταξει.οποτε δεν αγχωνομαι πιστευω πως θα βγει καλη!παρασκευη απογευμα θα παω να παρω τα αποτελεσματα!μακαρι να ειναι ολα καλα!!παντως περασε η ωρα πολυ γρηγορα,ισως επειδη με μετρουσε καθε μισαωρο.μονη ημουν,ο αντρουλης μου ηταν δουλεια γαμωτο αλλα μια χαρα περασε η ωρα!περιττο να σας πω οτι η μικρουλιτσα μου δε σταματησε τις τουμπιτσες :):x νομιζω πως της αρεσε πολυ η γλυκοζη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαϊμουδίτσα σήμερα έκανα κι εγώ καμπύλη σακχάρου...μου την έβαλε ο ενδοκρινολόγος γιατί ήθελε να δει πως θα είναι η τρίωρη εξέταση..δεν ξέρω τι νόημα έχει πια αφού τώρα δεν είμαι έγκυος..την έκανα με 75 γρ γλυκόζη και έπαιρναν αίμα κάθε ώρα για 3 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω ξερω τι νοημα εχει αν δεν υπαρχει εγκυμοσυνη θα σε γελασω αλλα για να στη ζητησε καποιος λογος θα υπαρχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@G.KKRIS την είχα κάνει και εγώ αφού απέβαλλα, βρήκε ότι έχω αντίσταση στην ινσουλίνη (μετά τις 3 ώρες το ζάχαρο είχε πέσει κάτω από τα όρια) και πιθανώς "καίγεται" το ωάριο και ίσως δεν είναι καλής ποιότητας και μου έδωσε γλουκοφάζ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα ο γυναικολόγος λέει να πάρω glucophage και ο ενδοκρινολόγος μου λέει όχι. θα πάω και σε άλλον ενδοκρινολόγο. daphne_b αν θέλεις μπορείς να μου πεις: το πήρες πριν μείνεις έγκυος?το παίρνεις και τώρα?σε ποιον ενδοκρινολόγο πηγαίνεις αν θέλεις στείλε μου προσ. μήνυμα.σ'ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...