Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Βουλι το ξερω κι εγω αυτο για το κατσικισιο γι'αυτο τη ρωτησα πιο πολυ,ια να δω τι θα μου πει.Και της ειπα για το θεμα δυσανεξιας και λεει αυτα τα παιδικα γιαουρτια,ειναi τροποποιημενα ετσι ωστε να μην ειναι σαν πληρες,κατι κανουν με τις πρωτεινες και ειναι και εμπλουτισμενα με σιδηρο και βιταμινες,οπως και το ξενο γαλα αλλωστε.

Ειναι πιο ευπεπτα με λιγα λογια,και ασφαλη.

Τελικα ολοι οι γιατροι τα δικα τους λενε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λια ωραια αρθρα!!το τελευταιο μου θυμισε την αντωνια με την κορη της κ τον ανασταση κ εσενα που τα ελεγες στο ποσο συμφωνεις με αυτο κ οτι δεν σε πειραζει που ειναι μαζι σας στο κρεβατι!!η αληθεια ειναι αυτη οτι κ μενα μου αρεσει πολυ που την εχω διπλα μου κ μου χαιδευει το προσωπο για να κοιμηθη κ μες στον υπνο της με ξεμαλιαζει.. :?

ο στρατος μια χαρα ειναι!!μπραβο!!

βιβι περαστικα στην κορουλα σου!!

βικακι κ εγω πιστευω οτι ειναι απο τον θηλασμο..το ρυζαλευρο μεχρι τωρα ποτε δεν μου εκανε τετοια κακα..αλλα οταν την θηλαζα κ ετρωγα κατι περιεργο μου εκανε μια φορα κακα με αιμα,αλλα ειχε ζοριστη πολυ κιολας κ ισως να ηταν απο το εντερο που ζοριστηκε για να τα βγαλει..

ελενα κ εγω πρωι βραδυ την δινω γαλα απο 200μλ αλλα κ πολλες φορες ετυχε να της δωσω κ το μεσημερι..ενω ειχε φαει το φαγητο της.το θελει πολυ το γαλα της!!

αλεκα εβαπορε του δινεις?κ εγω της δινω καπου καπου το νουλακ..να αρχισει να το μαθαινει ,αλλα το βραδυ της δινω το σανιλακ 2..

αριαδνη ξεχασα να πω ποτε ειναι ο γαμος..11 μαιου στις 6 το απογευμα θα ειναι..σαββατο πεφτει..

κοριτσια λετε για το κατσικισιο..δεν ξερω αν θα την δωσω ποτε γιατι μισω την μυρωδια του!οσο για τα γιαουρτακια οπως ειπε κ η αντωνια δεν μας αφηνει ακομα..την κυριακη το πρωι εχεις να κανεις κατι αντωνια?

ναταλια κ βασω sos..εχουμε προβλημα με το σημα της cosmote εδω..δεν μπορουμε να παρουμε τηλ κ ουτε μνμ..για μνμ βγηκα εξω στο δρομο για να φυγει..αυριο θα σας παρω τηλ που θα κατεβω θεσσαλονικη..α δεν σας ειπα..προχτες πηγα να δειξω το φορεμα στην κουνιαδα μου κ τι ναδω?ειχε ενα σχισιματακι κατω κ τους πηρα αμεσως τηλ κ τους λεω το κ το..κ μου ειπαν να παω να το αλλαξω κ μου κρατησαν το ιδιο φορεμα κ το ιδιο νουμερο..12-18 πηρα γιατι μας βγηκε ψηλη η μπουμπου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou o mikros eutuxws efage telika stuthos xthes an k prwta prospathouse o mikros me to mpoukali... to provlima mas leipwn einai oti den trwei posotits mexri 100 me to zori akouw k esasn twra gia 200 k 500 k frikara pws na ton kanw na faei parapanw xthes pali posi wra pedeuomastan oute ston upno tou to etrwge.. exete kamia idea?

euxaristw gia to diavasma pou mou lete kala pame alla mporw mono ta prwina na diavazw pou exw perissotero xrono k gia auto den mpainw k edw to prwi sas diavaza panta...

elena mou elege i pethera mou pws ton antra mou gia na ton kopsei ton vradino upno to vradi pou ksipnouse ton edine tsagaki gia na katalavei oti den trwme to vradi kati teteio meta apo 2-3 fores pantws stamatise na ksipnaei k itan 6-7 minwn tote.....

maraki perimenw til na kanonisoume....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

εχτες μου επεσε κ εμενα η μπεμπα..ειχα το ριλαξ στο τραπεζακι κ την κουναγα μεχρι που εφυγε κ το ριλαξ κ η μπεμπα απο το τραπεζακι..ευτυχως ειχε κουβερτες κ επεσε στο χαλι κ ηταν πολυ μικρη η αποσταση..με ματιασε η παιδιατρος που μου ειπε να μην εχω τα ριλαξ στο τραπεζακι..οπως καταλαβατε αρχισαν οι τουμπες..

λια μου εγω δινω στην σαντυ πηλινο γιαουρτι απο 1 χρονου με πετσα!

την ρωτησα κ εγω για τα φαγητα κ την ρωτησα για την ντοματα με το παξιμαδι κ μου ειπε οτι δε προσφερεις τιποτα στο παιδι κ οτι οι κρεμες εχουν παρα πολλα στοιχεια.ειδατε καθε παιδιατρος λεει τα δικα του..κ για το αβοκαντο μου ειπε να βαζω.κ μωλις αρχισουμε χορτοσουπα οχι σπανακι κ πατζαρι.ολα τα αλλα οσο περναει ο καιρος να τα βαζω.

της ειπα οτι δεν τρωνε με τιποτα το φρουτο κ κανουν πως θα κανουν εμετο κ μου πε να βαζω λιγο ριζαλευρο εαν συνεχισουν ετσι ή λιγο σκονη φρουτοκρεμα

γαλα μου πε να παμε στο 2 αυτα

ειμαστε 6500 κ 8500 κιλα κ σημερα κλεινουμε τον 6ο 67 κ 69.5 ποντους αντιστοιχα

κλαψαμε παΡα πολυ..καλα κ με την τουμπα σου λεει η μπεμπα καλε τι γινεται σημερα πως μου φερεστε ετσι :lol::lol:

αχ βρε κοριτσια πολλα αρρωστα μωρακια βλεπω..περαστικουλια

ρωτησα κ την παιδιατρο για την σαντυ επειδη δε θελω ουτε κ του χροου να την στειλω παιδικο..παρα πολλες ιωσεις βρε κοριτσια η διπλανη μου καθε εβδομαδα 39-40 πυερτο μεχρι που εκανε η μεγαλη της κορη ακροαστικα.μου ειπε οτι γινετΑι τρελος χαμος φετος κ πολλα κρουσματα μηνιγγιτιδας

κ μου ειπε πως εκεινη προσωπικα εστειλε την κορη της κατευθειαν προνηπειο κ μαλιστα την πηγαινε τις μισες μερες..της ειπα οτι το ανχος μου ειναι μην ειναι πισω σε σχεση με τα αλλα παιδακια που πανε απο 2 κ 3 χρονων κ μου ειπε δε θα ναι καθολου πισω..τωρα τι να πω..απλα κοριτσια δεν μπορω την ιδεα να μαστε καθε εβδομαδα κ τα 3 με υψηλο πυρετο..εναν παιδοτοπο την παω κ αν εχει πολλα παιδακια καμια φορα το συναχι το εχουμε δεδομενο..κ μια φορα που μου αρρωστησε με ιωση παλι απο παιδοτοπο ηταν..

εγω ενα δεν μπορω να καταλαβω..αφου τα εχουν αρρωστα γιατι τα πανε στον παιδοτοπο; ή ακομα χειροτερα εκνευριζομαι που ενω η μαμα δεν δουλευει το στελνει αρρωστο στο σχολειο.τι φταινε τα αλλα παιδακια κ οι γονεις..

αυριο εχω παλι γενεθλια σε παιδοτοπο να παω κ παλι με ανχος θα παω τι θα κουβαλησει στο σπιτι..εδω στα δικα μας παροοτι ηξεραν οτι ειχα τα μωρα ηρθαν καποια αρρωστα..με γαστρεντεριτιδα κ ιωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτακια μου!!!

εδω ο καιρος πολυ βροχερος κ παλι.

Πω πω ρε Νανσυ τι παθατε με την μικρη!!!ευτυχως δεν επαθε κατι σοβαρο!μεγαλωσαν τα μωρακια σου!οσογιατις ιωσεις πραγματι πολυ δυσκολα κ γω φετος τα χω παρει στο κρανιο κ προς το παρον δεν την στελνω αλλο την Δεσποινα.φοβηθηκε το ματι μου!

Βιβη η μικρουλα ειναι καλυτερα???

Μαρακι δεν εχω κατι να κανω Κυριακη!!!εδω στο χωριο θα ειμαι!!θα ερθεις????θα βρεθειτε με την Βασω σημερα?

ευτυχως που το ειδες το φορεματακι κ θα στο αλλαξουν.

Ναταλια δεν εχει ορεξη ο μικρουλης για φαγητο??μηπως ειναι δοντια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες!!!!! Καλο σαββατοκύριακο να εχουμε!

Η χθεσινή νύχτα απλα δεν υπήρχε....τέτοιο βραδυ ουτε την πρώτη βδομάδα που γυρίσαμε σπιτι απο το μαιευτήριο δεν είχα. Κοιμήθηκε στις 10 μετα ξύπνησε στις 12 τον θηλασα μετα στις 2 ξανά τον θηλασα και μετα στις 4 όπου ξανά τον θηλασα. Στις 5:30 σηκώθηκα πάλι γιατι με φώναζε στον ύπνο της η Αγγελική και στις 6:30 ξαναξυπνησε ο κυριουλης όπου τον θηλασα πάλι αλλα αυτη την φορα δεν τον πήγα πάλι στην κούνια και κοιμήθηκε μαζι μας στο κρεβάτι, εγω μέχρι τις 8:30 και ο μικρός μέχρι τις 9:30.

Θέλω να κοιμηθω.....

Πάω να δώσω στην μικρη φετουλα με βούτυρο και μαρμελάδα και μετα να δώσω στον Νικόλα την φρουτοκρεμα και μετα να δω τα νεακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Λίγα θα γράψω γιατί βιάζομαι να ετοιμαστώ να φύγω.

Ναταλία για δοκίμασε κι εσύ τα ζουζούνια στο youtube μήπως χαζέψει και φάει παραπάνω.

Νάνσυ δεν τα πάνε άρρωστα μου το εξήγησε ο παιδίατρος. Απλά οι ιώσεις κολλάνε συνήθως στην αρχή που δεν έχεις καταλάβει καλά καλά ότι όντως δεν είναι καλά το παιδί και μόλις αρχίζει και ξεσπάει και φαίνεται ότι είναι άρρωστο όπου πλέον το κρατάνε στο σπίτι έχει ήδη λέει κολλήσει την μισή τάξη. Και η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτό παρατήρησα με την ίωση που κόλλησα πρόσφατα από την γυναίκα που μου καθαρίζει. Έψαχνα να δω από που κόλλησα αφού δεν βγαίνω καθόλου από το σπίτι και τελικά η γυναίκα είχε απλά πονοκέφαλο την ημέρα που ήρθε και της ξεκίνησε όταν ήταν ήδη εδώ λίγη καταρροή όπου πίστεψε ότι είναι από την σκόνη. Δηλαδή δεν ήρθε άρρωστη στο σπίτι μου. Μετά από 2 μέρες χάλια κι εγώ και με διαφορετικό τρόπο. Εμένα μου ξεκίνησε με βήχα και δεν είχα πονοκέφαλο καθόλου. Όταν κολλάς λένε ότι ο ιός μεταλλάσσετε και γι'αυτό παρουσιάζουμε διαφορετικά συμπτώματα πολλές φορές. Ο άντρας μου που κόλλησε από μένα έκανε και αυτός βήχα αλλά έκανε και πολύ πονοκέφαλο. Άστα να πάνε με τις κωλοιώσεις δεν γλυτώνει κανείς.

Κατερινάκι σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και σκέψου εγώ έχω μόνο ένα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σας από τη βροχερή Ρόδο! Ήπιαμε τα 150 και σε λίγο τα υπόλοιπα.... Μου τον ματιαξατε χθες και δεν ήπιε γάλα το βράδυ αλλά ξεραθηκε!

Σημερα το μενού έχει πίτσα για μας,κοτόπουλο με γλυκιά κολοκύθα για το πετρο και ψαροσουπα για τη Σάντυ καο ελπίζω να προλάβω να πιω και ένα καφεδακι

Νανσουλα μια χαρά τα διδυμακια σου όσο για τη μπουμπου μην αγχώνεσαι θα κάνει αλλά τόσα μπουμ μέχρι να περπατήσει

Κατερινιω καλή δυναμη σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...ti kanete...kai edw ebrexe oli nuxta kai polu aeras! Pwpw auti ti bdomada tha ksanarxisoum ta krua!

Alla as min paraponiomaste, xtes milisa me tous goneis mou kai mou elegan oti autoi exoun -20 !! Katalabainete twra giati efuga apo ekei kai irtha stin Kriti pou einai san paradisos kai exei 9 mines kalokairi!!! :D

Simera emeis exoume kanonisei me filous na pame taberna! Prwti fora tha to kanoume auto me ti mpoumpou! Tha tin taisw prin fugoume kai as elpisoume meta oti tha koimithei...skeftomai na parw kai to port mpempe mipws koimithei pio kala...exw na ti balw kai kairo ekei kai den kserw an tha ti boleuei pia...

Katerina pwpw talaipwrithikes to bradu e....upomoni...ti na kanoume, etsi einai o thilasmos! Thumamai otan ekana mathimata anwdinou pou mas emathe kai kapoia pragmata gia to thilasmo kai mas eixe pei oti o thilasmos den exei programma...!

Stauro sumfwnw, etsi einai h iosi den to ksereis oti exeis ton io tis prwtes meres...giauto lene na min einai to mwro se kleista meri me polu kosmos...

Natalaki mou egw tha sou pw ti gnwmi mou apo auta ta liga pou exw mathei ws twra me ti mpoumpou mou :D

Otan thilazeis to mwro den pinei me ti mia 200 ml apo to stithos...giauto thilazoun ta mwra polles fores ti mera...gia na tou matheis na pinei auti tin posostita me to mpoukali tha parei kapoios kairos pou tha tou dineis mono mpoukali kai siga siga tha to mathei...kuriws auto tha to mathei otan stamatisei na pinei gala kata ti diarkeia olis tis imera kai pinei mono prwi bradu. H alliws tha tin pinei auti tin posotita alla me doseis opws eipe kai h Aleka oti kanei kamia fora...alla tis Alekas trwei kai polu fagito kai giauto isws to pinei se doseis. Emena as poume einai olokliro geuma to gala, meta ti farina pou trwei to apogeuma kata tis 6-7 analoga me to ti wra tha ksupnisei, meta to epomeno geuma einai to gala...kai meta koimatai kateutheian. Elpizw na se boithisa :)

Ta zouzounia egw den ta exw balei...mono to frouto me duskoleuei pleon...isws to dokimasw simera!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Και δω έβαλε κρύο αλλά το προτιμώ απο την βροχή και τον αέρα!

Ναταλία και μένα δεν πίνει πολύ γάλα και να φανταστείς ότι δεν τρώει στην ουσία τίποτα άλλο εκτος ρυζάλευρου.Πίνει γύρω στα 650 όλη τη μέρα που είναι λίγα πιστεύω.Αλλά σκέφτηκα ότι ίσως έχει φρενάρει λίγο γιατί τον προηγούμενο μήνα είχε πάρει 1 κιλό, ήταν 7400, οπότε και στο ίδιο να μείνει απο κιλά, ευχαριστημένη θα έιμαι.

Έλενα γιατί δεν παίρνεις μόνο το καρότσι και απλά βάλε απο κάτω το στρωματάκι του πορτ μπεμπέ και κατεβάζεις το καρότσι ξαπλωτό.

Σήμερα θα τα βάλω και γω τα ζουζούνια με την πατάτα-καρότο μπας και δω άσπρη μέρα.Τελικά σκέφτομαι να τον πάρω τον ατμομάγειρα αλλά της avent γιατί έχει πιο μεγάλο κάδο απο της beaba και κυριότερα γιατί τον βρήκα σε πολύ καλή προσφορά στο amazon,56 ευρώ βγαίνει και εδώ τον πουλάνε 130 και πάνω.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003 ... ROKL5A1OLE

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααα!!!!

Αριαδνη πλεον δεν θα παιρνει τοσο πολυ...λογικο ειναι!!!τρωει φρουτοκρεμα ε??πινει 650ml γαλα??εγω με τον θηλασμο δεν μετρησα ποτε!ποπο σαν αγελαδιτσες ειμαστε με τοσο γαλα!!! :lol::lol::lol::lol: αλλα εσενα ειναι 2 μηνες πιο μικρη απο τον δικο μου αλλα να σε πω πως ο δικος μου αν και τρωει και φαγητα και θηλαζει πηρε μονο 200γρ σε 1 μηνα!

Κατερινακι αλμα θα ειναι!!!!υπομονη!!!τσεκαρε την εβδομαδα!!!

και εμεις περασαμε το αλμα της 37ης εβδομαδας με θεαματικα αποτελεσματα!!!!!!!!!το ριλαξ μαζευεται...το παρκο κατεβηκε χαμηλα κατω το επιπεδο και το κρεβατακι προσεχως παει κατω κατω το στρωμα γιατι πιανεται απο το παρκο και σηκωνεται ορθιος!!!!!!!!!!τελικα οντως αυτο το αλμα της 37ης εβδομαδας εχει θεαματικες εξελιξεις!!!εγω εχω πονολαιμο!!!και επισης εχασα κι αλλο κιλακι!!καλα παει η διατροφη!

αυτα προσ το παρων!!!!!!!!!!!!!!!!!!φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A Ari, auto den to eixa skeftei na balw to strwmataki apo port mpempe sto karotsi...tha dw an boleuei etsi! Euxaristw gia tin idea!

To cookie einai 7400?? Wow mas perase sto baros to cookie!! Auto den einai cookie, einai cookaros!!! :lol: Ontws ligo mou fainetai to gala pou pinei afou den trwei kai trofes akoma...emena twra pinei apo 450 ews kai 600 kai trwei foul geumata frouto, kreas/laxanika, farina(to ruzaleuro to antikatastisame me farina den sas to eipa). Alla ksereis ti, einai se metabatiki fasi me tis trofes kai einai auto pou elega kai sti Natalia...exei sunithisei alliws kai twra tha arxisei na ftiaxnei siga siga ena programma fagitou kai tha einai kai pio swstes oi possotites. Kai h giatros mou eipe sti fasi auti ti metabatiki gala/trofes/mpousoulima tinoun na min pairnoun kai polu baros. O atmomageiras pou ebales ontws pio ftinos, egw stis arxes pou den iksera ithela na parw enan....alla twra pou blepw poso zoumaki thelei gia na aleseis ta laxanika mazi me kreas kai eidika twra me ta zumarika...den tha mou arese na bazw toso nero sketo mesa....protimw na bazw zoumi apo ti soupa pou brazoun ola mazi!! Pisteuw oti etsi einai pio nostimo!

Marina mprabo pou exases kilaki! Ante na to akouw kai egw mpas kai to parw apofasi na proseksw ligaki! Egw to relax den to mazeuw giati to bradu to gala tis to taizw sto relax, to prwi to gala sto relax kai ta paidika to prwi pou tin afinw ligi wra kai blepei ta blepei demeni sto relax...alles wres omws den kathetai me tipota! Prin ligo kairo tin koimiza ekei twra allakse kai den thelei na koimatai ekei!

Stauro! Hrthe to biblio! Gia na doume an tha kataferw kati me auti ti methodo...den exw apofasisei akoma an tha to kanw giati thelw prwta na to diabasw kai meta na peiramatistw ligo me tin Ebelina na dw pws tha to parei...o suzuks mou leei "mipws thes na ti rwtiseis kiolas an tha tis aresei h nea methodos? " :lol:

Ta zouzounia gia mas itan apotuxia...den tis aresei na blepei anthrwpous mono keinoumena sxedia...molis tis ebala kati alla me keinoumena sxedia to parakolouthouse perissotero! Ti fagame tin krema!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα και γω είχα εντυπωσιαστεί με το βάρος της την προηγούμενη φορά γι αυτό και πιστεύω ότι τώρα θα μείνει στάσιμο.Τουλάχιστον να πάρει ύψος γιατί έχουμε κολλήσει στους 65 αν θυμάμαι καλά, ψιλοτάπα δηλαδη :lol::lol:

Ναί να το βάλεις το στρωματάκι, έλεγε και η Βιβή ότι το βάζει και το χω βάλει και γώ μια φορά που χρειάστηκε.

Μαρίνα δεν τρώμε ακόμα φρουτόκρεμα!Μπράβο με την διατροφή σου.Και γω έχασα 2 κιλα απο την προηγούμενη Πέμπτη και ο άντρας μου 1μιση, δεν ενθουσιάζομαι όμως γιατί τα πρώτα φεύγουν γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαγαμε, ο μικρος τρωει γυρω στα 80-100γρ φρουτοκρεμα μετα πολυ δυσκολα με κολπα να φτασει μεχρι τα 120, τουλαχιστον τρωει δεν παραπονιεμαι σιγα σιγα θα αυξησει την ποσοτητα.

Βικακι ειδα την μικρη σου ομορφη που ειναι και αυτη και τα ματακια της γαλανα σαν του Αντωνη :D . Ειδες παλι βλενη στα κακακια...απο την αντιβιωση δεν νομιζω να ειναι ουτε απο τα γλυκακια που τρως ουτε απο το ρυζαλευρο.

Ελενα αλλαζει συνηθειες η Εβελινα, πιο πολυ να προσεξεις αυτο με την κουνια μη σου βρεθει απ εξω, να χαμηλωσεις τω στρωμα. Για τον υπνο συμφωνω οτι δεν μπορεις να επιβαλεις τιποτα ειναι στο παιδι και ειμαι της αποψης οτι μεχρι τον χρονο δυσκολα το εκπαιδευεις σε κατι για ολα αυτα που περιεγραψε η Αριαδνη, αλλαζουν μερα με τη μερα. Μετα ειναι λιγο πιο ευκολα τα πραγματα και ακομα και οι οποιες 'κακες συνηθειες' μπορουν να αλλαξουν.

Καλα Αλεκα εμεινα με το ποσο τρωει ο μικρος!!!! Ζουζουνια λες, στην κορη μου το εκανα γιατι μου ηταν πιο δυσκολη στο φαγητο μου φαινεται θα το επιχειρησω και στον Νικολα.

Βιβη εχουμε ξεκινησει φρουτα και ρυζαλευρο, λαχανικα και κρεατακι μετα τους 6 μιση νομιζω μου ειπε, ασε ξεχναω θα παμε ομως τοτε για εμβολιο και θα τα ξεκαθαρισω. Περαστικα και στην μικρουλα ελπιζω να ειναι ηδη καλθτερα και να μην χειροτερεψει.

Βλεπω ψαχνεται για παρομοιο καθισματακι αυτο που εχω γραφει πανω 'evenflo' μαλλον η μαρκα του εσεις που το εχετε με τις αγορες μεσω irtenet μπορει να βρειτε κατι πιο οικονομικο απ εξω ;)

τα υπολοιπα σε λιγο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μου κοιμήθηκε την ώρα που έτρωγε το φρούτο και μολις έφαγε το υπόλοιπο και το μισό γιαουρτακι,το θέμα είναι τι ώρα να του δώσω το μεσημεριανό.

Αν και τρώει παρα πολύ το βάρος του στις 16 του μηνός που τον μετρήσαμε ήταν 8750 αλλά εκεί που ξεφεύγουμε είναι στο ύψος 75cm

Εγώ αν χριαστει να βγω έξω τον κοιμηζω κανονικά στο καρότσι χωρίς στρώμα και κοιμάται σα πουλακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!πωπωω αλεκα ψηλος ο μικρος αντρουλης σου!!!η δικια μου ειναι στις 13 του μηνος που πηγαμε 9700 κ 72 ποντους!ειχε βαλει ενα κιλο σε ενα μηνα..πολλα νομιζω!!μας πιανει το φαι μαλλον.. ;) κ εμεις με τα ζουζουνια ερωτα εχουμε!με το που με βλεπει να πιανω τον τηλεκοντρολ,γιατι εχω στο στικακι γραμμενα κ τα εχω στην τηλεοραση κ μολις βλεπει το μενου χορευει πριν τα ακουσει ακομα :lol::lol:

ελενα καλα να περασετε σημερα!!μεγια κ το βιβλιο..μακαρι να λειτουργησει!!κ εγω στο καροτσι οταν παμε καπου κ ετσι κοιμαται κ επιτοπου αν χρειαστει!!

ναι αντωνια αν θα εισαι σπιτι λεμε να ερθουμε για καφε!!!!!!!!!!!μας θελεις?????????????? :D βασω-ναταλια-εγω κ μωρουλια!!!!!!!θα σε παρω τηλ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωωω κατερινα γερο ξενυχτι ειχατε!!λογου θηλασμου ειναι?καθε βραδυ το κανει?

αριαδνη καλη αρχη με το φαγακι!!!!τα ζουζουνια εχει πολυ καιρο που της τα εβαζα..απο πολυ μικρη..ισως γι'αυτο τα εχει τυπωσει..βλεπει τα παιδια κ ξερει πιο τραγουδι ειναι.εχει καποια που της αρεσουν πολυ..οπως ο καλυτερος μπαμπας του κοσμου κανει σαν τρελη..νομιζεις οτι θα πεταξει!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαλια μια χαρα ο Στρατουλης, γιαουρτι οχι μεχρι τα 8 :o:o:o:o πρωτη φορα το ακουω και αυτο. Στην Αγγελικη ειχα αρχισει γιαουρτι το advance μετα τους 15 μηνες αλλα ειχαμε θεμα με αλλεργια. Μετα της δοκιμασα ολα τα αλλα παιδικα και γενικα δεν τα ετρωγε, μπορει δηλαδη ενα μηνα να ετρωγε και μετα για τρεις τεσσερις δεν τα εβαζε στο στομα της, τωρα αρχισα να της δινω στραγγιστο της βαζω και μελι και δημητριακα μεσα και το τρωει θα ρωτησω ομως και την παιδιατρο για να δω τι θα μου πει. Για την παιδιατρο που με ρωτησες ειναι πισω απο το media markt στην Συγγρου ειναι συμβεβλημενη με τον ΕΟΠΥΥ και τωρα που μπηκε και το ταμειο μας στον ΕΟΠΥΥ δεν μου περνει τιποτα στην επισκεψη.

Σταυρουλα δουλεψε το συστημα με τα ζουζουνια βλεπω θα το εφαρμοσω και εγω εχουμε πλουσια συλογγη απο dvd :P

Τα γιαουρτια τα παιδικα εμπλουτισμενα ειναι σιγουρα σε βιταμινες και σιδηρο δεν νομιζω ομως οτι σπανε και τις πρωτεινες του γαλακτος και να γινονται και υποαλλεργικα ταυτοχρονα.

νάνσυ εκανε την τουμπα της η μπεμπα, μεγαλωσαν πολυ ειδικα ο γιος!! Για τις ιωσεις καλα τα λεει η Σταυρουλα και πιστευω οτι οι περισσοτεροι γονεις δεν τα στελνουν αρρωστα στους παιδικους, οι ποι σωστοι τουλαχιστον. Η δικια μου απο τον Σεπτεμβρη εχει αρρωστησει δυο φορες μια τον Οκτωβρη που την κρατησα δυο μερες σπιτι και αλλη μια τον Δεκεμβρη που παλι εμεινε τρεις μερες σπιτι. Και τις δυο μου ηρθε με πυρετο το μεσημερι απο το σχολειο αλλα νομιζω ειναι στο παιδι αλλα αρρωσταινουν πιο ευκολα αλλα οχι. Εμενα εχει πυρετο και στο σπιτι μου χοροπηδαει σαν την μαιμου ειναι αλλα που ειναι τελειως κακοδιαθετα.

Ελενα γιατι δεν παιρνεις το καροτσι και να ξαπλωσεις την πλατη, ισως ζοριστει στο port bebe. Καλα να περασετε σημερα!

Μαρινα μπραβο για το κιλο θα εισαι σουπερ μεχρι τη γαμοβαπτιση σας.

Αλεκα πολυ ψηλος ο Πετραν, θα μας ανοιξεις καινουριο θεματακι γιατι βλεπω φτασαμε παλι τις 100 σελιδες.

Παω να ψησω μπιφτεκακια :YMHUG:

post-14188-13873940049819_thumb.jpg

post-14188-13873940049968_thumb.jpg

post-14188-13873940050099_thumb.jpg

post-14188-13873940050228_thumb.jpg

post-14188-13873940050362_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα και θα ανοιξουμε καινουργιο θεματακι γιατι οπως μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας μεγαλωνει και η παρεα μας!!!!

παω να το ανοιξω και ερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAΡΙΑ πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!!ειναι 7 μηνων τοσα κιλα???οοοοο!!!εμενα 8 μηνων που τον μετρησα ακριβως ηταν 9200!!!!!!! :D:D:D αφρατουλα η μικρη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα ειστε;

διαβασα τα μισα αλλα βλεπω το βαλς κ ετσι αφησα τα υπολοιπα μισα για μετα.στο web tv το βλεπω αλλα δε μου πολυαρεσει για αρχη,δε με πειθουν οι ηθοποιοι.το βιβλιο ειναι πολυ ωραιο για να δουμε αν θα ειναι ιδια η σειρα.

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κοριτσια!

Πασχαλιτσακι να τον χαιρεσαι!να στε παντα μαζι κι αγαπημενοι

Μαρια σου παει παααρα πολυ το φορεμα!!!!Με το καλο κουκλα μου.

Αριαδνη μου και μενα πολυ γκρινια και ουτε μετο τζελ ηρεμει.Ολο με πονοκεφαλο ειμαι

Λιακι και εγω βαζω σταγονιτσεσ λεμονι

Χριστινακι μπραβο στον λεβεντακο που εφαγε.Και εγω πιστευω οτι ευθυνεται κ ο καιροσ,θα ανεβει ελπιζω η ψυχολογια μολισ καλυτερεψει κ θα βγαινουμε περισσοτερο ;) .

Ανθη μασ ελειψεσ :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σταυρουλα ειδα τα βιντεο.Πω πω ειναι πανεμορφη φατσουλα!!!!! :x:x .

Εμεισ δεν εχουμε τετοιο προβλημα γιατι πολυ απλα η μπουμπου μασ δεν εχει απολυτωσ κανενα προγραμμα :? Μασ χειριζεται κανονικα

Κοκονα μου,καλωσηρθεσ!!!!Υποσχομαι οτι στην επομενη συναντηση θα μαι παρουσα κ εγω ;) Ευχομαι να περασετε τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...