Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες σας...

Ειμαστε εισαγωγη στο νοσοκομειο απο χτες το μεσημερι,με ενδοφλεβια αντιβιωση,ορους,μασκες αερολιν και αδρεναλινης.....

Πηρα την αποφαση να παω στην ευρωκλινικη παιδων γτ το παιδι χειροτερευε απο μερα σε μερα....Αρχισε να κανει κ διαρροιες και οτι επινε η ετρωγε το εβγαζε....Ετοιμαστηκα μονη μου(ο νικος ειναι στη κρητη) κ πηγα στα επειγοντα...τους εξηγησα κ μου ειπαν εισαγωγη οπωσδηποτε με ορο για να μην αφυδατωθει....Μας εκανα ολες τις εξετασεις και του βρηκαν γριπη τυπου Α αυτη η υπουλη γριπη που εχει ριξει κοσμο κ κοσμακη στα νοσοομεια κ σε οσους ανηκουν στις ομαδες υψηλου κινδυνου ειναι πολυ επικινδυνη,πυιν στο ενα αυτι,στοιχεια βροχιτιδας με οξυ βηχα....Δεν νιωθω τιποτα πια,σαν φαντασμα πηγαινω κ ερχομαι.....Απο το κλαμα τα ματια μου ειναι πρησμενα....Μ ε πιανει το παραπονο που κ που....Δε ξερω τι να πρωτοσκεφτω....

Στο μεταξυ ειχε ερθει η πεθερα μου 1-2 μερες να με βοηθησει τριτη-τεταρτη και την κολλησε κι εκεινη....ελα ομως που εκεινη ειναι 66 χρονων με σοβαρα προβληματα υγειας και ειναι κι αυτη νοσοκομειο σε αθλια κατασταση γτ ανηκει στις ομαδες υψηλου κινδυνου....40 πυρετο εχει κ δε πεφτει με τιποτα....Αλλοι απο εδω κ αλλοι απο εκει τραβαμε....Θεε μου λυπησου μας λιγο....

ΣΥγγνωμη αν σας ψυχοπλακωσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!Γιουλη μου σου ευχομαι γρηγορη ανναρωση στο μικρο μας Αλεξη!!!!! Να εισαι δυνατη και να μη σε πιανει το παραπονο!!! Και εγω καποτε ημουνα στην θεση σου αλλα βγηκα πιο δυνατη. και εγω εκλαιγα αλλα δεν εβγαζα τπτ. Εισαι ΔΥΝΑΤΟ κοριτσι δεν σε φοβαμαι. μην αφηνεσε να σε παρει απο κατω. ΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!

εγω ειμαι λιγακι χαλια. εχω τσακωθει με τον ανδρα μου τωρα και 2 μερες και λεμε μονο τα απαραιτητα εως και καθολου αφου λειπει στην δουλεια μεχρι αργα το βραδυ. Εχθες πεθανε ο μπαμπας της κουμπαρας μου, το περιμεναμε αλλα στεναχωρηθηκα. κατι πηγε στραβα με ενα πολυυυυ σημαντικο ραντεβου της αδελφη μου. και με πηρε λιγακι απο κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

γιουλη μου πολυ στεναχωρηθηκα με τα νεα σας :(:( περαστικα στο παιδακι σου, μακαρι να αναρρωσει πολυ γρηγορα και να βγειτε γρηγορα απο το νοσοκομειο.... τι να πω, ευχομαι η παναγιτσα να σας βοηθησει να γινετε ολοι γρηγορα καλα και να σας στειλει βοηθεια ... κουραγιο, να εχεις δυναμη και αντοχη σ'αυτη τη δοκιμασια που περνας, και ευχομαι να μην σας ξαναβρει τιποτε αλλο ποτε!!!!

γεωργιαννα μου, κι εσυ δεν ειχες καλα νεα... ελπιζω να τα ξαναβρειτε γρηγορα με τον αντρα σου, για να νιωσεις καλυτερα :)

γλυκερια μου, καιρο ειχαμε να σ'ακουσουμε :) κοριτσακι μου, ευχαριστω για τις ευχες, ειμαι απο αυτες που θελουν ενα σπορακι στην κοιλιτσα το '13 ;)

εμεις, καλα, η αθηνα περναει μια ιωσουλα, αλλα ηπια.... με ανησυχησε ενα εξανθημα που ειχε βγαλει αλλα μου ειπε η παιδιατρος οτι ειναι απο την ιωση...

στεναχωρηθηκαμε σημερα στο σχολειο, ενας μαθητης της α' λυκειου κατερρευσε στη διαρκεια των σχολικων αγωνων λογω ενος ανευρυσματος που εσπασε και μαλλον ειναι εγκεφαλικα νεκρος.... :(:( τα παιδια ηταν πολυ στεναχωρημενα και αναστατωμενα, και ολο εκλαιγαν.... κι εμεις, απο την αλλη, προσπαθουσαμε να συζητησουμε για ολα αυτα που αισθανονται, πονο, θυμο, φοβο, ενοχες κ.τ.λ για να τα βαλουμε στις σωστες τους διαστασεις... αλλα, τι να πεις, οταν εισαι γονιος και ακους τετοιες ειδησεις ανατριχιαζει η ψυχη σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο ο,τι διαβαζω η σημερινη μετα εχει δυστυχως μπολικα ασχημα νεα...

γιουλη μου,περαστικα στο αγορακι σου κ κσλο κουραγιο σε σενα!μεγαλο λουκι περνας αλλα οπως λεει κ η γεωργιαννα εχεις μαθει να παλευεις στη ζωη σου οπιτε θσ τα καταφερειες!

γεωργισννα ελπιζω συντομα να μονιασετε μδ τον αντρα σου κ σιγουρα πριν του αγ.βαλεντινου ;-) κ εμεις ημασταν τσακωμενη χθες κ μου φανηκε σαν ενας μηνας!

αφροδιτη,κριμα το παλικαρι..τι να πω;;

καλη ξεκουραση σε ολες κ πιλλα φιλια!ανδρια εσυ πως εισαι;πονας ακομη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

τι χάλια νεα ειναι αυτα που διαβαζω?

πω πω Γιουλη περαστικα...ειναι ολα τα μωρακια/παιδακια αρρωστα...εκανες πολυ καλα που πηγες στο νοσοκομειο...θα γινει καλα ο μικρουλης σου ...να παρεις μεγαλη αδεια απο την δουλεια...εχεις δικαιωμα σαν μανα...τι θα σου κανουν δηλαδη?? αν ειναι δυνατον...σε τι κοινωνια ζουμε...δεν υποστηριζει καθολου τις μητερες το κρατος....

Ανδρια περαστικα και σε εσενα...και εμενα ολο τετοια μου τυχαιναν στον θηλασμο...οταν μπορεσεις πες μας τα νεα σου

Αφροδιτη πολυ λυπαμαι για το παιδακι...

Γεωργιάννα ευχομαι γρηγορα να τα βρειτε με τον αντρα σου...

Δανάη μου καλη δυναμη και σε εσας...

εμενα με εφαγαν οι δουλειες και τα 'συνδικαλιστικα'...τι να κανω νιωθω τυψεις και εκει που πηγαινω και αφηνω τα παιδια αλλά αν δεν αγωνιστουμε θα μας φανε ζωντανους...................ειμαι υπευθυνη για τα θεματα των γυναικων-μητερων του κλαδου μου που δεν εχουμε καθολου αδεια μητροτητας, κυησεως, δεν καλυπτουν ΚΑΜΙΑ εξεταση κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και τωρα εκοψαν και το επιδομα τοκετου...εγω δεν προκειται να κανω αλλο παιδακι (εκτος αν τυχει...) αλλα θελω να αγωνιστω για τις γυναικες του κλαδου μου που δεν εχουν κανεναν να τους υποστηριζει....

ασχημα τα πραγματα...

ας σκεφτουμε τα μωρακια μας και ας ειμαστε τουλαχιστον αισιοδοξοι...............

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Simera eimai san to oxtapodi, me to podi mou kounousa to relax, me to ena xeri evgaza gala k me to allo zwgrafiza me tin Victoria.. Den prolava na valw tipota sto stoma mou..Katafera prin kamia wra k koimisa tin megali k twra kratw agkalia tin mikri, simera einai to kati allo tin koimizw stin agkalia mou giati sto relax k sto carrycot klaiei sparaxtika k otan koimi8ei k tin valw sto relax 3ipna k klaiei, olo auto mono simera to kanei, mou mirizei ponakia giati k sto sti8os mou koimate, einai xortati.. O george leipei, einai apisteuta diskolo na eisai moni me 2 paidia me etsi mikri diafora.. Kouragio manes :D

Gioulaki mou kali dinami, ti na pw? Grigora siderenoioi sto spitaki sas!! Eisai stin ske4i mas :)

Gewrgianna mou sintoma na ta vreite me ton andra sou, asximi mera k gia sena..

Afrodite mou stenaxwre8ika poli, me toses steriseis na megalwneis to paidi sou k mesa se mia stigmi na to xaneis.. Krimas...

Egw eimai XALIA anti na vlepw veltiwsi eimai akomi xeirotera, apelpistika, nomizw den 8a figei me tipota, dokimasa ta panta.. Mou ekane k ligo masaz o george mipws k diali8ei k nomiza 8a lipo8imisw apo ton pono.. Oi ponoi einai aforitoi, kratw agkalia tin mikri k ponaw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ καλο Σ/Κ επιτελους!Οχι αλλα ασχημα νεα..πολυ λυπαμαι για το παλικαρακι..μακαρι να γινει ενα θαυμα να συνελθει.πριν λιγεσ μερεσ εμαθα για μια κοπελα 32χρ με διδυμα μωρακια 6μηνων εφυγε απο την βρωμο αρρωστια σε ενα μολις μηνα.Παλευε χρονια με εξωσωματικες να τα αποκτησει αλλα δεν προλαβε να τα χαρει.μονο δυσαρεστα μαθαινω κ εχω αρχισει να φοβαμαι για το τι θα μας ξημερωσει..

Να σας πω οτι μιλησα με την Γιουλη κ ευτυχως ο Αλεξακος δν ανεβαισε πυρετο σημερα κ ειναι λιγακι καλυτερα αν κ ακομα δν εχει φαει. Εχει τη μαμα της κ το Νικο τησ που γυρισε!θα μας ενημερωσει για νεοτερα!περαστικα κ γρηγορα ευχομαι!

Η μικρη μου ειναι κ αυτη με βροχιτιδα που επιμενει.κανουμε μασκα κ Βλεπουμε.

Με συγχωρειτε που δν σχολιαζω αλλα τρεχω με ετοιμασιες για την αυριανη γιορτη του Χαρουλη μου!σας φιλω γλυκα να ειστε ολες καλα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα κ σε σενα Αντριακι μου.εμενα το ζεστο νερο με μασαζ στο μπανιο με βοηθαει στο στηθος που κατα καιρους κανω γρομπαλακια-ρες! Κ η ρουφιχτρα μου εννοειται.θα περασει μην αγχωνεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

αντρια, παιρνεις αντιβιωση και δεν βλεπεις βελτιωση; τι σου ειπε ο γιατρος; πολυ δυσκολα με ενα μικρο και ενα μεγαλο μωρο , εγω κουραζομαι μονο με την αθηνα :o

ελενακι, ετοιμαζεσαι για το χαρουλη σου; θα κανεις και τραπεζι ; χρονια του πολλα για αυριο!!!!

ελενα-σαμανθα, μπραβο σου που υπερασπιζεσαι ενεργα τις μητερες του κλαδου σου!!! χιλια μπραβο!!!

χαιρομαι που ο αλεξακος ειναι καλυτερα, σιγα σιγα θα ερθει και η ορεξη του :)

δαναη, εχετε ιντερνετ η ακομα; πως τα πατε;

εμεις σημερα πηγαμε σουπερμαρκετ, η αθηνα μου χαιρεται πολυ με τις βολτες!! αληθεια ειναι κι εσας τα παιδακια ετσι; με το που με βλεπει να γυρναω απο το σχολειο αμεσως λεει τουτου, για να παμε βολτα... ολο εξω θελει να ειναι... τα δικα σας ειναι σουρτουκακια-σαν τη δικη μου- η σπιτογατοι; 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

αφροδιτη μου χρονια σας πολλα!!!παντα γεροι ,ενωμενοι κ αγαπημενοι!!να χαιρεστε την οικογενεια σας!

ελενακος να χσιρεσαι τον χαρη!παντα γερος!εσυ πως εισαι;την παλευεις με τα δυο;πως εινσι ο μικρος με το θεμα της επιθρτικοτητας-ζηλιας;

γιουλη χαιρομσι που ο αλεξακος ειναι κσλυετρα κ που επεστρεψε κ ο νικος.

ελενα μπρσβο κ απο μεν για την αγωνιστικη σου δραστηριοτητα!!!κ εγω θα το εκανα στη θεση σου.ειμαι πολυ ευαισθητη με το θεμα ισοτητας ανδρων-γυναικων!

εμεις ειμαστε μια χαρα.εγω χαλαρωνω ηρεμη στον κσνσπε.ο μικρος,ο οποιος περναει αλμα αναπτυξης (8-9η εβδομαδα) εινσι μια χαρα.κοιμαται.η μυρτω με τον κωστα εχει παει στην ακατανομαστη πεθερα μου.στο φουρνο σιγοψηνεται στη γαστρα κοτσι χοιρινο με πατατες...

καλη κυριακη σε ολες!!

γεωργιαννα τι εγινε με τον αντρα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: αφροδιτη δεν εχουμε ουτε τηλ ουτε ιντερνετ.μας ειπαν οτι δεν εχει δικτυο ο οτε εδω κ θα καθυστερησει.ελεος στο κεντρο της πολης ειμαστε!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: αφροδιτη δεν εχουμε ουτε τηλ ουτε ιντερνετ.μας ειπαν οτι δεν εχει δικτυο ο οτε εδω κ θα καθυστερησει.ελεος στο κεντρο της πολης ειμαστε!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!ευχαριστω κοριτσακια μ!! Δαναη μου μεχρι τωρα δν δειχνει ζηλια ως προς την Βαλερια( αποφασισαμε σημερα ονομα τελικα χαχα) απλα κανει διαφορα σπαστικα θα ελεγα για να επικεντρονομαστε περισσοτερο σε εκεινον κυριως οταν θηλαζψ τη μικρη η την αλλαζω.γενικως ομως δν μπορω να πω οτι αδχολουμαι ιδιαιτερα με τη μικρη για να ζηλεψει..απο εδω κ περα θα φανει που μεγαλωνει κ θα ειμαι -κομμενη- στη μεση! :) απο θεμα υπνου κτλ ευτυχως συγχρονιστηκαν κ την παλευω!! Μονο οταν αρρωσταινουν εχουμε ολονυχτια κ τζερτζελε! Εσυ πως εισαι;; Η πεθερα τι λεει;; Αχ θα σας πω κ εγω το βραδυ για πεθερα γκρ γκρ γκρ φευγωωωω μουατς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα blog καινουριο για διδυμακια "Διδυμομάνα.com" αποκλειστικα : http://twinshappytwins.blogspot.gr/

και η σελιδα του στο fb για οσες διδυμομανουλες θελετε να ξανετε like : http://www.facebook.com/Didymomanacom?ref=hl

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

δαναη, να περασετε μια ομορφη κυριακη!!! τι ωραιο φαγακι που ετοιμαζεις!! :x ευχαριστω και για τις ευχες σας ;) η πεθερα τι σου εκανε;;;;

ελενα, κι εμενα η αθηνα κανει σκανταλιες για να τραβηξει την προσοχη μου :) ειναι φυσιολογικη αντιδραση :)

εγω αρπαχτηκα παλι με τη μαμα μου :( δεν την παλευω αλλο εδω ,με τους γονεις βρε κοριτσια! ποτε θα σταματησει αυτο το μαρτυριο;;; :(:(

post-9441-13873940070985_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

τι κανετε??

μια χαρά τα νέα βλέπω σήμερα!!

Έλενα πολύ ωραίο το όνομα της μικρής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτό και το Λαβίνια (ασχετο) είναι από τα αγαπημένα μου και τα είχαμε σκεφτεί και εμείς ...απλώς τελικά θέλαμε όνομα με ελληνική ρίζα...

Αφροδίτη να ζησετεεεεεεεεεεεε παντα αγαπημενοι και ερωτευμενοι!!! απο πιτσιρικια ειστε μαζι ε??

εμεις κλείνουμ 6 χρονια τον Μαρτιο... :D:D:D

Επίσης, αφου εισαι τσακωμένη με την μαμα και οχι με τον αντρα σου καλά είναι :D:D:D

πλακα κανω εννοειται...ξερω οτι οι γονεις μπορούν να γινουν πολυ πιεστικοι...αλήθεια, τι έγινε?

δεν μπορώ να καταλάβω πως τσακώνονται οι γονεις με τα παιδιά.επειδη ειμαι πλεον και εγω μανα μου φαίνεται πολυ ανοητο (και εμεις προφανως τσακωνομαστε,,,)

Δανάη γιατί ακατανόμαστη η πεθερα? Τι έκανε??

παω να κανω μπανιο το μωρακι φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα, ημουν 20 χρονων οταν γνωρισα το γιωργο :o ημουνα νια και γερασα!!!! :lol::lol::lol:

τσακωθηκαμε γιατι θελω να ανεβω αθηνα το σκ και η μαμα μου θελει να ερχεται μαζι για να βοηθαει με την αθηνα, αλλα δεν μπορει γιατι εχει ενα μνημοσυνο την κυριακη.... και της ειπα οτι δεν χρειαζεται να ερθει , θα παμε μονες μας... και μου ειπε οτι δεν γινεται, ειναι μεγαλο ταξιδι και να περιμενω μια εβδομαδα ακομη, αφου το σκ θα κλεινει 10 μερες που θα εχουμε δει το γιωργο... και τα πηρα, της ειπα οτι ειναι σημαντικο να βλεπομαστε συχνα και το παιδι ζηταει το μπαμπα του :( και μου ειπε οτι το ξερει , κι αυτη εδω ειναι και το ζει, και τσαντιστηκα ακομη περισσοτερο που συγκρινει τη θεση της με τη δικη μας... :( και το αποκορυφωμα ηταν οταν σχολιασε το αυταρχικο μου υφος, γιατι με μεγαλωσαν με τοση καταπιεση που ειναι γελοιο να περιμενουν δημοκρατικη αντιμετωπιση!! αυτα, οπως βλεπεις εχουμε αλυτα θεματα που τα βαζαμε κατω απο το χαλι, και τωρα ηρθαν και μας βρηκαν, κι εμεις δεν εχουμε μαθει να μιλαμε , γι'αυτο δεν θα τα λυσουμε ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙα ΣΑΣ!!!

Εκατσα στο κρεβατακι μου και ειπα να σας γραψω.

Με τον ανδρα μου τα ιδια, δεν πολυμιλαμε. εγω του κραταω μουτρα, αυτος εκανε προσπαθειες. εχω δικαιο και πρεπει να καταλαβει επιτελους οτι παιρνω 500ε και δεν μου φτανουν και για σουπερ και για ενοικιο. ΕΛΕΟΣ πια. αυτος μονο να φερνει,οποτε πληρωνετε , λεφτα στο σπιτι και να μην κανει τπτ αλλο και εγω να τα κανω ολα στο σπιτι και να τα δινω και ολα τα λεφτα!!!! Αυτος ειναι ο λογος που εχω ψυχραθει και δεν θελω να υποχωρησω εαν δεν καταλαβει οτι δεν μπορουμε ετσι να συνεχισουμε, κατι πρεπει να κανει. τωρα εχει μια μεγαλη εκθεση, HO.RE.CA., και δεν θελω να το συζητησω.

ειχα δωσει μια συνεντευξη στην εφημεριδα Εργασια Τωρα και εχθες βγηκε και τρελαθηκα που ειδα μιση σελιδα αφιερωμενη στην δουλεια μου!!!!!

Αφροδιτη μου να ζησετε!!!! και με το καλο ενα καινουφγιο μελος!! δες ποτε εχεις ωορρηξια και πηγαινε καλυτερα τοτε!! Αγαπη μου εχουμε πει με τους γονεις ΜΑΚΡΥΑ και αγαπημενοι!!! παρε παραδειγαμ εμενα στην Αμερικη την εστειλα :lol::lol::lol::lol:

Ελενα επιτελους αποφασισατε!!!! καλα εγω Βαλεριανα θα την φωναζω :lol::lol: Να χαιρεσε και τον ανδρουλη σου!! η πεθερουλα σου σου ψωνιζει ακομη πανες ή το εκοψε;

Σαμανθα τελειωσες με το δοκτορα;εαν το λεω σωστα) Πηγες στην εκθεση Γαμος Βαπτιση; αποφασισες θεμα για την βαπτιση των κοριτσιων;

Δαναη μου αντε μας ελειψες!!! να το φτιαξουν γρηγορα!!!

Ανδρια περαστικα σου! πως εισαι σημερα; η συμβουλος θηλασμου τι σου ειπε;

Αφροδιτη τιεγινε με το παλικαρι υπαρχει καμια ελπιδα;

Εγω εχω αυριο να παω στην κηδεια και πολυ στεναχωριεμαι γι αυτο τον ανθρωπο, ηταν και 65 ετων.

Παω να κοιμηθω πριν ερθει ο μπαμπουλας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Edw k 2 meres sas egra4a minima alla den katafera na vrw sima na to dimosieusw "klevw" apo tin geitonia alla stin kouzina pou ka8ome tis perissoteres fores den kalopianei k me paidevei, twra ir8a stin mama mou pou exoun internet..I mikri einai wra tis na 8elei 8ilasma k i megali molis tin evale i mama mou gia ipno k eipa na mpw sta grigora :)

Gioulaki mou xairome poli gia ta nea sas (pou mas eipe to Elenaki) makari sintoma na einai ola ena kako oneiro..

Elenaki mou sto mpanio apo to poli masaz pou kanw sto sti8os mou katakkonizw, nai vgazei ligo gala alla to m@l@kismeno akomi ekei :twisted: ..Perastika stin mikroula sas k na zisei o Xaroulis sas..Na ton deite opws epi8imeitai!! An k ka8isterimena :oops: Oso gia tin kopela lipi8ika paaara poli..Ax giati na feugoun adika oi an8rwpoi? :(

Afrodite mou oxi den eida k poli diafora an k pinw kanonikotata tin antiviwsi mou..Spasane ta nevra mou, trww tosi wra gia na to peripoii8w (masaz, kompreses, adeiasma me to 8ilastro) k pali den ipoxwrei..Na zisete me ton androuli sou..Panta xares sto spitiko sas..Sintoma oloi mazi sto spiti sas k me fouskwmeni koilitsa :D Oso gia tis manes mas merikes fores "pernane" ta oria k "epemvainoun" sta oikogeneiaka mas 8emata..Aplws me kalo k iremo tropo prepei na tous deixnoume mexri pou mporoune na "voi8ane", min me pare3igiseis an den to e8esa swsta..

Gewrgianna mou euxomai na vre8ei mia lisi to grigorotero dinato me sena k ton andra sou!!

Pame sta nea mou: Milisa me tin simvoulo 8ilasmou to savvato tis eipa pws exei i katastasi k mou eipe an ws tin Deutera dil. simera den figei teleiws pou prepei na figei na paw na me dei, tis eipa k tin ipo4ia mou gia apostima k mou eipe pws den nomizei giati 8a eimoun poli xeirotera alla xwris na me dei den mporei na mou pei tipota k auto einai to logiko..Tin pira til to prwi k mou ekleise rantevou i grammateas tis gia tis 3:15 k na parw k tin mikri mazi mou, ipologisa egw einai gia na mas dei pou 8ilazoume an kanw kati la8os k na dei an pinei ikanopoiitika to mwro..Axxx agxw8ika giati mou eipe k i 3aderfi mou pws einai poli vareto to xeri tis k otan tis ekane ekeinis masaz tsirize apo ton pono :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Αφροδίτη να ζήσετε χρόνια πολλά και αγαπημένοι! Με το καλό το καινούργιο σποράκι!

Για τα νεύρα με τη μάνα σου σε καταλαβαίνω, αλλά μη δίνεις σημασία. Εμένα την προηγούμενη βδομάδα μου ανέβασε την πίεση όταν μου "έκανε παρατήρηση" ότι αργώ να φεύγω για τη δουλεια!!!! Λες και πάω στο σχολείο!!!! Προσπαθώ να μην ασχολούμαι αλλά μου παίρνει καμιά ώρα να ηρεμήσω. Ξέρω ότι θα είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για μένα και θα μου λειψει η βοήθειά της αλλά ανυπομονώ να έρθει ο Σεπτέμβρης που θα πάει η Κατερίνα παιδικό και εκείνη σπίτι της.

Γιούλη ελπίζω να ειναι καλύτερα ο Αλέξης. Ευτυχώς κατέφτασε βοήθεια.

Γεωργιάννα συγχαρητήρια για την προβολή. Νομίζω χρειάζεται να μιλήσετε ψύχραιμα με τον άντρα σου. Αχ αυτά τα οικονομικά όταν μπαίνουν μέσα στο ζευγάρι...

Εμείς περάσαμε ένα ξεκούραστο ΣΚ - την Κυριακή ήμουν όλη μέρα σπίτι αλλά ευχαριστήθηκα καλύτερα την κορούλα μου και τον αντρούλη μου. Έδωσα ένα μάθημα την Πέμπτη και λέω να δώσω άλλο ένα στις 20. Με αυτούς τους ρυθμούς προβλέπεται να πάρω πτυχίο το 2018! :lol:

Σας άφήνω γιατί έχω δουλειά.

Σσς φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !!

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!! μακαρι να ειναι χρυσα τα λογια σας!! αντρια μου, σ'ευχαριστω που εχεις εναν καλο λογο καθε φορα που μπαινεις να γραψεις, κι ας εχεις τα χιλια μυρια στο κεφαλι σου :) ελπιζω να ειναι ολα περαστικα, και το γρομπαλακι να εξαφανιστει απο την μια στιγμη στην αλλη!!!

δεσποινα, καλα αποτελεσματα και καλη επιτυχια!!! σε ζηλευω, ηθελα κι εγω να ειμαι φοιτητριουλα κλαψ κλαψ :oops::lol: ααααχ, αστα, αυτες οι μαμαδες, μαζι δεν κανουμε και χωρια δεν μπορουμε!!! :lol:

γεωργιαννα, παρα πολυ ωραια νεα ηταν αυτα με την συνεντευξη σου!!! πες μας λεπτομερειες!!! η φτωχεια φερνει γκρινια, λενε, κι εμεις παρα πολλες φορες εχουμε τσακωθει για τα χρηματα που δεν φτανουν οσα και να κοψουμε :( να μιλησετε, μεχρι τωρα θα εχει καταλαγιασει η μπορα ;)

στην αρτα εχει ηλιο με δοντια, κρυο... και δυστυχως, οι μυξουλες που ειχε η αθηνα 3 μερες εγιναν μπουκωμα και φοβαμαι μην χειροτερευσει..... εχω βαρεθει με αυτα τα μπουκωματα!!! :evil: ειναι ο,τι χειροτερο!! το παιδι δεν μπορει να αναπνευσει καλα και να κοιμηθει και ειναι μες στην γκρινια!!! ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!

αρχισε η περιοδος διαγωνισματων και εχω παραπανω δουλεια στο σπιτι , αλλα ευτυχως μια εβδομαδα ειναι που βαζω τα διαγωνισματα και τελειωνω. δεν ξερω τι εγινε με τον μαθητη, ημουν σε αλλο σχολειο σημερα!

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δέσποινα με το καλο το πτυχιο σου!! Αληθεια τι σπουδαζεις?? και που εργαζεσαι ?? (νομιζω σε εχω ρωτησει ξανα αλλα δεν θυμαμαι :shock::shock: )

Ανδρια υπομονη...θα περασει...δεν βγαινει καθολου γαλα απο αυτο το στηθος? το ειχα παθει και εγω απειρες φορες...ποναει πολυ ...υπομονη...

Αφροδιτη σε καταλαβαινω...και οι δικοι μου ειναι ετσι ωρες ωρες...νομιζουν οτι εχουν να κανουν με μικρα παιδια...παντως ειναι πραγματι μεγαλο ταξιδι...αλλα οι γονεις μπορει να δωσουν μια συμβουλη αλλα οχι και να παρεμβαινουν...εντωμεταξυ τωρα που το σκεφτομαι μου εχει συμβει ακριβως το ιδιο...τα Χριστουγεννα ηθελα να παω Γιαννενα με το αυτοκινητο, με το μωρο και η μανα μου ελεγε: οχι να ερθετε αεροπορικως κλπ κλπ και μου ανεβασε το αιμα στο κεφαλι και τα ακουσε χοντρα...στο τελος ηταν τυχερη γιατι ετυχε ενα συμβολαιο του αντρα μου και επρεπε να καθυστερησει οποτε και ανεβηκαμε αεροπορικως.....αλλα πραγματικα τωρα που το θυμήθηκα ήταν πολυ πιεστικη...μήπως ειναι συγγενεις? χαχαχαχα :D:D:D

παντως εγω τους βαζω στην θεση τους οπου σταθω και οπου βρεθω...και αν δεν θελουν με τον καλο, ξερω και με το ασχημο τροπο...δεν χαριζομαι πια σε κανεναν ...σκεψου να μας αμφισβητούν μπροστά στα παιδια μας! :o:o:o

Γεωργιάννα αυτα τα οικονομικα δημιουργουν πολλα προβληματα...ο αντρας σου δεν εχει σταθερο μισθο??

αχ κοριτσια σημερα εκανα μια πατατα...ξεχασα σε μια εταιρεια τον σκληρο δισκο μου και τωρα θα πρεπει να παω να τον παρω γιατι τον χρειαζομαι οπωσδηποτε για αυριι......................φτουυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου,ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ειμαι πολυ περηφανη για σενα!

θα σας γραψω αλλη φορα για την πευερα...δεν θελω να συγχιστω τωρα...

ελενακος κ η μυρτω ακριβως τα ιδια κανει για να κερδισε την προσοχη μου.σκαρφαλωνει πανω μου οταν θηλαζω.εντωμεταξυ ο μικρος ολη μερα κοιμαται οποτε μονο με τη μυρτω ασχολουμαστε.ολο αγκσλιες χαδια κ παιχνιδια ειμαστε.δεν εχει παραπονο.απλα χρειαζεται διαρκη επιβεβεβαιωση οτι τα πραγματα δεν εχουν αλλαξει κ εχει τη θεση της στην καρφια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...