Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.

Το βράδυ μας δεν ήταν καλό. Είναι κρυωμενα τα πουλάκια μου και δε μπορούν να ηρεμήσουν στον ύπνο. Ολη μέρα είμαστε με ορό και τραβάμε μυξούλες..αντε να δουμε μεχρι πότε.

Νάνσυ να χαίρεσα τα παιδάκια σου και καλή επιτυχία στις προετοιμασίες του πάρτυ και στις χειροτενίες.

Αριαδνη εβαλα λίγο Frezyderm και είδα βελτιωση θα εχω υπόψη και τη bepanthol.

Κορίτσια εμείς ξεκινήσαμε με φρουτόκρεμα, βάζοντας ενα φρούτο τη βδομάδα για να ελέγχουμε τυχον αλλεργίες. Το πορτοκάλι το έβαλα δεύτερο μιας και είχα γλυκα και καλά από τον πεθερό μου και το φάγαν μια χαρά. Ακτινίδιο δεν θα έβαζα γιατί ήδη και αλλάζουμε 5 φορές την ημές πάνες με κακουλάκια, φαντάσου τι σκ....θύελα θα είχαμε με το ακτινίδιο. Α επίσης έχω βάλει και χυμό από ρόδι και πήρε ένα υπέροχο κόκκινο χρώμα η κρεμούλα και την κάναν να. Εστε αν εσυ η καποιος συγγενης α βαθμου εχεις αλλεργια σε καποιο φρούτο ή φαγητό καλό είναι να μη το δοκιμάσεις, γιατί συνήθως αυτά πάνε κληρονομικά. Οπότε ξέχνα το ακτινίδιο για τον πρώτο καιρο.

Κοκονα και Ελενα 1-2 κουταλίτσες λάδι και σταγόνες λεμονιού βάζω στη μεσημεριανή χορτόσουπα, κοτόσουπα και κρεατόσουπα. Επίσης βάζω στο αβοκάντο και το τρώμε για απογευματινό.

Πασχαλιτσακι μεγεια το μαλλι. 3-5 ώρες ανταυγειες??? ΜΑ τι κανεις τοση ώρα? Εκτος αν τις συνδυαζεις και με καφεδάκι ;) Δεν ξέρω να αλλαζω τικερακι. Οποιαδήποτε καθοδήγηση ευπροσδεκτη..

Κατερινάκι περαστικά πολλά στο Νικόλα. Χαχαχα δεν της εφτανε που ξύπνησε η Αγγελικουλα ήθελε και τα μάτια ανοικτά, νυχτερινά βασανιστήρια :D

Beboula ειναι εκπληκτικο αυτο με τα διδυμα , το πόσο διαφορετικά μπορεί να είναι...ο ένας ζωηρός ο άλλος 'ησυχος, φανταζομαι θα χουνε κι αλλες διαφορες. Τα μωράκια μου η πρώτη γεννήθηκε 1130 και η δευτερη 1400 ;) Μανεκέν! Μέσα σε 4 μήνες τετραπλασίαν το βάρος τους. Ολα καλα ευτυχώς :P

Οσο για τις λεξουλες δεν λενε κατι συνειδητα, απλα είχε γελιο που κανα δυο φορές που ταιζα τη μια και η αλλη πεινούσε και περίμενε φωνάζει τσαντισμένη "μαμ μαμα" ...τρελαθηκα στο γελιο. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σταυρούλα...και γω νιώθω κάπως έτσι πολλές μέρες της εβδομάδας :oops: Και μου την δίνει απίστευτα.Και είμαι όλο γκρίνια και τελικά δεν χαίρομαι τίποτα!Και η μόνη λέξη μάλλον είναι υπομονή...Και γω πάντως όσο και να προσπαθώ να είμαι ευέλικτη με το παιδί, είναι δύσκολο.Με τη φόρμα εξόδου, το ίδιο έπαθα και γω, είχε ιδρώσει όλο το κεφάλι της, κανονικά δεν πρέπει να την φοράει στο αυτοκίνητο αλλά μπάλε βγάλε, σου σπάνε τα νεύρα κάποια στιγμή!Και γω αυτό πάντως λέω , ότι στα μαγαζιά μάλλον δεν θα ξαναπάω ανέμελη.Θα κάνω όλες τις αγορές μέσω ιντερνετ χαχα :lol:Α!Και μια καλοθελήτρια μου είπε κάποια στιγμή, μια χαρα είσαι τώρα, όταν θα περπάτήσει, δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεις να πάς στα μαγαζια, θα την κηνυγάς, θα βαριέται κλπ κλπ.Ωραία της λέω, μου έκανες την καρδιά περιβόλι :twisted:

Όχι δεν της φοράω σκούφο στο σπίτι,απλά μας τον κάνανε δώρο προχθές και είπα να τον βάλουμε για την photo ;) Ούτε τσιμπιδάκια της φοράω :lol: Και αυτά για τη φώτο είναι ;)

Έλενα το πιο πιθανό είναι να την βγάλουμε Παρασκευή :? και να την φωνάζουμε Εβίτα αλλά ακόμα υπάρχει και μια τελευταία ελπίδα μήπως γίνει κάτι αλλο και γι αυτό δεν την φωνάζουμε με κάποιο όνομα.

Λίλ πολύ ωραίο το δέντρο σας, όσο για το θυροειδή, πολλοί άνθρωποι ζουν με αυτό, μην μας στενοχωρίεσαι @};-

Όσο για τις λεξουλες που λέτε, βρε κορίτσια εγω δεν πιστεύω ότι τα λένε απο τόσο μικρά συνειδητά, δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.

Σόνια επειδή και μένα είχε πολύ συνάχι, με τους ορούς δεν είδα και πολλη βελτίωση και πήρα σήμερα το frezymar baby ου είναι σπρει και είδα πολύ μεγάλη διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γω!σας διαβαζα αλλα δεν προλαβαινα να γραψω γιατι ειχε όλη την προηγουμενη βδομαδα αδεια ο αντρας μου και χθες και ημασταν όλο βολτες παρόλο το πολικο ψυχος των ιωαννινων!!!!!!!!!11

σημερα εχουμε μηνογενεθλια!πηγαμε στη γιατρο μας και ειμαστε 66 εκατοστα και 7200!τη ρωτησα αν μπορω να βάλω κ αλλα φρουτα εκτος απο μηλο αχλαδι μπανανα και μου ειπε οτι ειναι νωρις ακομη!αυτα θα φαει γιαυτον το μηνα ειναι οτι θα εναλλασουμε φαριν λακτε με ρυζαλευρο και μπορουμε να φαμε όλα τα ειδη κρεατος εκτος απο χοιρινο!

περιοδος δεν μου χει ερθει!ειμαι η μονη? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουμενα μηνογενεθλια στα μωρακια!

Αληθεια μου λειπετε που σας διαβαζω πεταχτα και δεν μπορω να σχολιασω ,νοιωθω σα να εχουμε παει για καφε και να μην καθομαστε μαζι! :lol:

Εχει και η Αλεκα γενεθλια,χρονια πολλα Αλεκουκο!!!

Τα δεντρα σας πανεμορφα,και του χρονου!

Αυτο με τα ρουχα και τα βαλε βγαλε,κρυο -ζεστη,ειναι απολυτα σπαστικο!Ο δικος μου εχει κι ενα κολλημα και δεν του αρεσει καθολου να του φοραμε μανικια!Κλαιει και τσατιζεται ,εκτος αν του αποσπασεις την προσοχη με κατι.

Λετε πολλα για τα φαγητα και το χανω!Απο Κυριακη θα σας λεω κι εγω τις γαστρονομικες εμπειριες μας! :lol::lol:

Αρια εγω του φοραω μερικες φορες και σκουφο μεσα στο σπιτι!Πχ σημερα και χτες το βραδυ ενα βα,βακερο σκουφακι λεπτο,στον υπνο.Αφου ειναι κρυο το σπιτακι.

Πολλη γκρινια εχουμε σημερα και εμεις και τα μωρα!

Απο χτες το βραδυ ο Τουλης δεν ξερει τι θελει,τελικα ειχε πολυ ματι απο χτες το καημενο,το ξεματιασε η μανα μου.Ειναι καλυτερα τωρα αλλα αν ξαναρχισει μαλλον ειναι τα δοντια...το βλεπω να δινω ντεπονακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου κάνετε? ο Νικόλας φαίνεται καλυτερα, εχουμε ρίξει πολυ όρο σημερα βέβαια, αλλα απο διάθεση καλα μου ειναι. Εντωμεταξυ τον θηλασσα στις 18:30 και τον πηρε ο ύπνος για τα καλα μαλλον επειδη δεν μου κοιμήθηκε καλα χθες. Μου ξύπνησε τωρα στις 11 οπότε αφου τον άλλαξα του έριξα λίγο όρο τρώμε και γράφουμε αγκαλιτσα. :D

Αριαδνη και του χρόνου, τέλειο το μπισκοτακι κάτω απο το δέντρο.

Μαρακι δεν ειναι όμως τέλεια να χουχουλιαζετε και οι 4 στο κρεβάτι. Και εγω όταν παίρνω τον μικρο στο κρεβάτι μου για να τον θηλασσω μετα αν δεν με εχει παρει ο ύπνος τον πάω πάλι στην κούνια του.

Βικακι η μικρη μοιάζει στον άντρα σου και ασε τους άλλους να λένε. Θα ανοίξεις δουλειές με τα δόντια αλλα αν πρέπει να γίνουν μη το καθυστερεις.

Σταυρουλα περαστικα με αυτη την παλιοιωση. Νιώθεις έτσι και ειναι φυσιολογικο γιατι είσαι πρώτομανούλα και ένα παιδί ανατρέπει σχεδόν τα παντα στη ζωή μιας γυναίκας. Και εγω στο πρώτο έτσι έλεγα μα ποτε προλαβαίνουν και εγω δεν έχω χρονο για τίποτα. Τωρα ειναι όλα διαφορετικα μαθαίνεις πια, καλα δε λέω για τη Νανσυ με το τριτο περνάς σε αλλο επίπεδο, ξεκινάς και διαφορα hobby :lol::lol::lol:

Μαρίνα αν λεει μπαμπα, πάλι γιο θα κανεις :lol::lol::lol: συλλαβες ειναι δεν λεει κάτι ακομα συνειδητά, δοκιμάζει τη φωνή του απλά.

Αντωνία ξέρω άλλη μια κοπέλα εδω στο φορουμ που η μικρη της μέχρι 8 μηνών ήθελε μονο στήθος ελπίζω να μην σου έκανα την καρδιά περιβόλι, και ο Αναστάσης να αρχίσει σύντομα να τρώει. Θύμησε μου μονο κρέμα του έχεις δώσει μέχρι τωρα, μπορει τα φρούτα και τα λαχανικά να του αρέσουν περισσότερο, που ξέρεις?

Λιακι, και έλεγα να σε πάρω τηλ γιατι είχες μερες να μπεις, γκρινιαζει ο πασακος σου ε θελει τηνναγκαλια της μανουλας περισσότερο. Για τον θυροειδη μην στεναχωριεσαι πολυ έχουν θα ειναι στη ρουτίνα της καθημερινότητας το χαπακι.

Σοφία το αβοκαντο στο multi και μετα απο πανω λάδι λεμόνι? και τι ποσότητα αβοκαντο βάζεις?

λοιπόν για το τικερακι πας στον πίνακα ελέγχου μέλους (πανω αριστερά) μετα προφίλ και μετα επεξεργασία υπογραφής, σβηνεις αυτο που έχεις και βάζεις ένα καινούριο. Καινούριο φτιαχνεις π.χ. Στο lilypie.com όπου μπορείς να φτιάξεις για τα διδυμακια σου να φαίνεται και η προσαρμοσμένη ηλικία τους. Να έχουν ένα ήρεμο βραδυ και οι δικιες σου.

Κικιτσα χαρούμενα μηνογενεθλια!!!!

Λια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι!!κικιτσα χαρουμενα μηνογενεθλια!!!δεν εχετε χιονι εκει πανω?

σταυρουλα κ παλι περαστικα!!αυτο που σου ειπε κ η κατερινα ετσι ειναι,επειδη ειναι το πρωτο σου κ εχει αλλαξει κατα πολυ η ζωη σου πια..εγω ξενιασα οταν ο αντωνης ηταν σχεδον 5 χρονων..δλδ οπου κ να πηγαιναμε ηταν πολυ καλο παιδι!!ενω πριν βαριοταν κ ηθελε να φευγουμε!! :(

βικακι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια για τον αντωνη μου!!!κοιτουσα τις φωτο πως ηταν κ πριν 2 χρονια κ λεω αλλαξε πολυ..πιο αντρακι αρχισε να δειχνει!! :) κ εσυ δοντια?αστα να πανε..ψυχοφθορα κ πανακριβα!!εδωσα πολλα πριν 4 χρονια,με θηκες κ διαφορα σφραγισματα..

μαρινα συμφωνω με κατερινα..κ η δικια χτες ειπε μπαμπα,αλλα της ξεφυγε γιατι εβγαζε συνεχεια φωνη σαν να τραγουδουσε!!!της αρεσει η φωνη της!! :lol: αμα βαλει μπρος δεν σταματαει..στο τερμα βαζω την τηλεοραση για να ακουσω!! :lol: φωνη καμπανα!! ωραιο δωρο θα παρετε στο ζουζουνι σου!!!κ εγω δεν ξερω τι να την παρουμε!!

λια κ εγω της βαζω σκουφακι σπιτιου το λεω εγω αλλα μετα το μπανιο γιατι σχεδον παντα εχουμε σε ανακληση το παραθυρο που ειναι κοντα στον καναπε μας!!!μικροι μεγαλοι γκρινια ε?εμεις ηρεμησαμε λιγο!!αφου μου'κατσε βεβαια!! :lol:

αριαδνη κουκλα το μπισκοτακι σου!!!!καλα χριστουγεννα!!!πως αντεδρασε μολις το ειδε?

κατερινα καλυτερα ο νικολας ε?ναι οντως ειναι τελεια οταν ημαστε ολοι μαζι στο κρεβατι!!!!

sonja περαστικα κ στα κοριτσακια σου!!!

λιλ θυροειδη?ειχες κ πριν την εγκυμοσηνη η εγινε μετα?εχει η κουνιαδα μου κ ολο κατι χαπακια παιρνει..

εμενα κοιμηθηκαν αγκαλιτσα μπαμπας κ κορη κ μετα θα παω να την παρω για να την βαλω στο κρεβατι της!!αχ εχει ζωηρεψει πολυ..ολη μερα ακουμε μονο ζουζουνια μας αρεσουν κ χορευει..δλδ παει κουνια μπελα κ κανει τα χερακια της π'οτε γροθια για να κραταει κοντρα να μη πεσει κ ποτε τα ανοιγη λες κ θα χορεψει ποντιακα!! :lol::lol: σας καληνυχτω κ εγω!!φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!ποσα γραψατε καλε;;;;;;

σονια εμενα γεννηθηκαν 2650 κ 2390 κ παλι θερμοκιτιδα μπηκαν..ιδιωτικα νοσοκομεια τι να πεις..ασε δεν θελω να τα θυμαμαι με τους μ....καθε μερα μας ελεγαν κ κατι για να δικαιολογησουν τις 10 μερες..κ στα βιβλιαρια δεν εγραψαν καν οτι μπηκαν θερμοκιτιδα..

βικακι οταν βαζεις κριθαρακι στην κατσαρολα ή αστρακι κτλ θελει συνεχεια ανακατεμα γιατι αλλιως κολλαει

λια μου σου ειπε η κοκονα για την ζαχαροπαστα κ εγω σημερα περιμενω να ερθουν γιατι υπαρχει συνεχεια ελλειψη με το κοκκινο κ μαυρο 2 εβδομαδες τις ειχα παραγγειλει

ελενα καθε μερα διαπιστωνω ποσο χαλια ειναι οι περισσοτεροι..κατι φιλοι μετρανε καθε τελος του μηνα τα κερματα για να παρουν γαλα στο παιδι τους..κ ποσο αλλα ακουω..κ βλεπω οτι η κατασταση χειροτερευει κ ανχωνομαι οτι θα χτυπησει κ την δικη μας πορτα..κ στην δουλεια του αντρα μου εσκασαν κατι εταιριες που συνεργαζεται κ ποσο καιρο θα μπορεσει κ οαντρας μου να κρατηθει αλυσιδα πανε αυτα..

βικακι η μπεμπα μοιαζει σε σενα!προχθες το προσεξα

αλεκα εχεις γενεθλια;χρονια σου πολλα!!

αριαδνη μου αφου δεν ειναι πολυχρωμα τα φωτακια μην ανχωνεσαι..ξερετε τι παρατηρω ο κοσμος δεν εχει ορεξη να στολισει..παλια ολα τα σπιτια ηταν στολισμενα..τωρα τιποτα

πασχαλιτσα ποσο θα θελα να μου εκει να εβλεπα την καστορια χιονισμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια, πρωινή πρωίνη σήμερα και καλύτερα, ίσως αυτό είναι το κόλπο για να τα προλαβαίνω όλα :lol:

Νάνσυ η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη και ακόμα δεν ξέρουμε που θα φτάσει.Και ο κουμπάρος μου που είν αι πολιτικός μηχανικός, είχε ταυτόχρονα και μαγαζί με φωτιστικά, μόνο με ιταλικές εταιρίες, και τελικά το έκλεισε γιατί αφενός ο κόσμος πια το θεωρεί είδος πολυτελείας και αφετέρου οι εταιρείες δεν έστελναν με πίστωση πια.

Τελικά τους φωτοσωλήνες τους άλλαξα :oops: Με χάλαγε πολύ, τί να πεις, είμαι σχολαστική ώρες ώρες.

Κατερίνα δεν ξέρω αν διάβασες , εγώ πήρα το frezymar, που είναι σπρευ με θαλασσινό νερό, κατάλληλο απο 2 εβδομαδών και είδα τρομερή βελτίωση σε σχέση με τους ορούς.

Μαρία η Αννούλα είναι καταπληκτικη!Το μπισκοτάκι κάθισε στο ρηλάξ 2 ωρές μπροστά στο δέντρο και τσίριζε απο τη χαρά της!!

Πάω να κάνω καμια δουλειά και επανέρχομαι αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

τωρα ειδα φωτος!τι τελεια παιδακια μπροστα στο δεντρο, το μπισκοτακι, ο στρατουλης αλλα και χωρις δενντρο η μπεμπουλα σου βικακι και ο αντωνης της μαριας!!!!!!!!!πρεπει να σας βαλω και γω!μεχρι το απογευμα το υποσχομαι!

κατερινακι ωραια η θεα σου απο τη καστορια!ερχομαστε συχνα γιατι εχω μια πολυ καλη φιλη απτο πανεπιστημιο εκει!

σημερα θα ρθει τωρα νωρις μια φιλη για καφε και μετα 11 ωρα εχω ραντεβου για το μαλλακι μου!επιτελους θα τα βάψω!εχω απο περυσι το μαρτιο!οι θυσιες του θηλασμου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

Ελενα ναι τον λεω λεξουλες...μπαμπαμπα...μαμμαμμαμμμαμα αλλα το μαμα δεν το λεει :cry: ολο ''μπαμπα'' και λεει και νταντανταντα θελει να με κανει νταντα φενεται :lol::lol::lol::lol:

kikitsa οχι δεν εισαι η μονη!!εμενα 7 μηνες δεν μου εχει ερθει καθοοολου περιοδος αλλα απο εχθες ειμαι τρομερα πρησμενη και ποναω οπως οταν ερχεται αλλα τιποτα δεν φενεται...πρωτη φορα ανυπομονω να ερθει!!!

kokona ξεκινησατε καθολου στερεες??και εγω ετσι ελεγα οτι μονο με θηλασμο θα την βγαλω αλλα σιγα σιγα αν επιμενεις τρωνε ολο και περισσοτερο...ειναι μεχρι να μαθουν το κουταλι!!!εμενα παλι αντι για νερο θηλαζει...δεν πινει καθολοθ νερο ενω πρεπει πλεον με τις στερεες...του πηρα εκπαιδευτικο κυπελλακι και ενω επινε και μονος του στην αρχη μετα που εμαθε με το κουταλι του δινω να πιει και το δαγκωνει...μαλλον νομιζει οτι ειναι φαι :?:?:?:?

Delphine τι ομορφουλα!!!!!!!!

καγκουρακι θελω και κορη καλε...αλλα οκ και αγορακι να ειναι δεν πειραζει :lol::lol::lol:

σας βλεπω κουρασμενες αλλα υπομονη...οσο μεγαλωνουν στρωνουν...και σας το λεω εγω που μεχρι 4 μηνων δεν κλειναμε ματι λογω κολικων! :twisted:

φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε καλε;οταν ειμαι εγω μεσα υπαρχει σιγη;;;

απο το πρωι ψηνω λαχανικα..

τα αλλαξες αριαδνη μου ε;κ εγω ετσι ειμαι εκτος απο ανυπομονη θελω ολα να ναι στην εντελεια..

εγω σημερα εκανα φασολαδα..βασικα ακομα γινεται γιατι μου χαλασε η χυτρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου..

Σημερα ο μικρος σηκωθηκε απο τις 6...κ γω κανω δουλειες απο κεινη την ωρα..σημερα θα κανω κ μια χριστουγεννιατικη πιτα για δοκιμη..κ αν ειναι καλη θα την παω στην κουμπαρα μου τα χριστουγεννα..την κανεις σε στρογγυλη φορμα του κεθκ για να δουμε...

Μαρινακι δοκιμασα να του δωσω κρεμα αλλα δεν την θελει με τιποτα σφραγιζει το στομα του κ κλαιει σαν τρελος..δοκιμασα να του δωσω φρουτο κομμενο για να το γλυψει γιατι παλια του το εκανα κ του αρεσε κ τωρα ουτε αυτο θελει...αμα κλεισει το στομα τελος δεν το ανοιγει ξανα κ τσατιζεται κ κλαιει...

Σονια πολυ καλη ιδεα το αβοκαντο ετσι το τρωι κ η μαμα μου κ τρελαινεται...

Σταυρουλα πολυ καλη η ιδεα της γλυκοπατατας...κ μενα μαρεσει οπουρες γλυκοπατατας φανταζομαι τον Στρατουλη σου...εσυ πως εισαι σημερα????καλυτερα...

κοριτσια εμενα η στολη εξοδου δεν με βολευει παντα..αυτο το βαλε βγαλε μου σπει τα νευρα...

Λιλ κ του χρονου..ωραιο το δεντρακι σας..μην στεναχωριεσαι για τον θυροειδη...θα κανεις θεραπεια καθημερινα κ θα σου γινει συνηθεια...

κικιτσα θα περιμενουμε φωτογραφιες να δουμε..κ γω θελω να κανω τα μαλλια μου!!!!αντε καλο καλωπισμο

Μαρακι κ ο αντωνακης σου ειναι κουκλος...κ η μικρη επισης...κοριτσαρα ομορφη..

Αρι εκανεδουλεια το frezymar??δεν την ενοχλει ο ψεκασμος???αμαειανι να το παρω κ γω για τορουθουνισμα που κανει ομικρος..αλλα μετα της ρουφας της μυξουλες???καλα το μπισκοτακι σου ειναι γλυκα..κ τσαχπινα!!!!

κ μεις σημερα γινομαστε 6 μηνων..περασε ηδη μισος χρονος ..δεν τοπιστευω πως περασε ετσι ο καιρος...

Κατερινακι ευτυχως που ειανι καλα ο <νικολας σου...εγω νιωθω οτι περναμε αλμα καθε μερα... :lol::lol::lol:

Λιακι..εισαι καλυτερα σημερα???????????????? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία την ενοχλεί ο ψεκασμός αλλά είναι πιο γρήγορη διαδικασία απο τον ορό και δεν προλαβαίνει να πολυσυνειδητοποιήσει τί γίνεται.Μετά δεν της τις τραβάω τις μυξούλες γιατί βγαίνουν σχεδόν μόνες τους.

Αα, για το βάλς που με ρώτησες, δεν ξέρω αν τελειώνει, έχω να δω καμια 15αρια επεισόδια γιατί με την εργασία δεν το έβλεπα.Διάβασα όμως ότι απο τη νέα χρονιά, θα το παίζει στην τηλεόραση, στον ελληνικό Αντέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα!!!!

Τι κανετε μανες?

Αντωνια μεγαλωσε ο Τασικας!Εμενα δεν μου φαινεται παντως πως περασε γρηγορα ο καιρος!Μου φαινεται πολυυυυ μακρια το ποτε γεννησα και ηταν μωρακι.Η εγκυμοσυνη μου φαινεται χρονια πριν!

Κι εμενα πεταει κατι ''μπαμπα'' αλλα οκ φαινεται οτι δεν ειναι συνειδητα.

Βρε Μαρακι ,η Αννα σηκωνεται ετσι μονη της και καθεται κανονικα?Παραξενο μου φαινεται που δεν θελει καθολου στηριγμα.Ειναι πολυ γλυκια!

Νανσυ και Αντωνια θα παρω ζαχαροπαστες αλλα δεν ξερω,να παρω χρωματιστες ή να παρω λευκη και χρωματα ζαχαροπλαστικης?Επειδη θελω να χρωματισω και γλασο για να κανω σχεδια με κορνεδακι νομιζω θα ειναι καλυτερα να παρω χρωματα.Για πειτε εσεις οι εμπειρες,αυτα τα βαζουμε ψυγειο?

Μια χαρα η διαθεση σημερα,περασα πολυ καλη νυχτα ;);) Ελπιζω να μην ηταν εξαιρεση. :lol:

Κοριτσακια εσεις το σουφλε πως το φτιαχνετε?Οχι αυτο που φουσκωνει,το αλλο με τα ζυμαρικα και το τυρι.Θελω να φτιαξω για συνοδευτικο σε τραπεζι αλλα θελω να ειναι ιδιαιτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία με μπεσαμέλ θέλεις? Εγω φτιάχνω ή με μπεσαμέλ και απο κάτω τα ζυμαρικά-τυρια-ζαμπόν κλπ ή χωρις μπεσαμέλ και βάζω πάνω τυρί που λίωνει αλλά αυτό μάλλον παραπέμπει σε μακαρονάδα φούρνου θα έλεγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι κοιταξε να δεις..τα υγραχρωματα δεν χρωματιζουν καλα την ζαχαροπαστα..χρειαζεσαι πολυ πολυ χρωμα για να πετυχεις το επιθυμητο..ενω η παστα χρωματιζει με πολυ λιγο χρωμα πολυ καλα..αλλα..υπαρχει κ αυτο το αλλα..αν βαλεις παστα χρωματος στην ζαχαροπαστα θελειπολυ καλο δουλεμα για να παει παντου..θελει ζυμωμα κ ζαχαρη αχνη κατω για να μην σου κολλαει..εσυ αποφασιζεις..αν θελεις λιγη χρωματιστη τοτε εγω θα την εφτιαχνα μονη μου..αν θελεις πολυ ποσοτητα θα αγοραζα..εγω αυτες που χρησιμοποιησα της προαλλες τις εκλεισα πολυ καλα με σελοφαν κ της εβαλα σενα δροσερο μερος..

τωρα για το σουφλε...βραζουμε τα μακαρονια της αρεσκειας μας οχι να γινουν τελειως αλλα αl dente που λεμε..τα βαζουμε σενα ταψι καλα βουτυρωμενο κ βαζουμε υλικα της αρεσκεις μας..δηλαδη μανιταρια..ζαμπον..μπεικον(αλλοι βαζουν κ πιπερια φλωρινης η μπιζελια εγω δεν βαζω)ριζνω μεσαδιαφορα τυρια ρεγκατο γκουντα λιγη γραβιερα..ανακατευω..περιχυνω με κρεμα γαλακτος αρκετη..κ απο πανω ριχνω λιγα τυρια τριμενα ακομα κ πασπαλιζω πολυ λιγη φρυγανια απο πανω να γινει σαν κρουστα..κ βαζω κ λιγα κομματακια βουτυρο.ψηνω για κανενα μισωρο να δεσει η κρεμα γαλακτος κ ετοιμο....κλα φουλ στην θερμιδα αλλα πεντανοστιμο..

Αρι βγαινουν οι μυξες μονες τους???πως γινετεαυτο..ενδιαφερον ακουγεται ..εγω αμα δεν της ρουφιξω δεν βγαινουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεγα κατι σε κρεμα γαλακτος-τυρια,με ριγγατονι,αλλα δεν θελω να ειναι πατικωμενο,ή πολυ βαρυ και λιπαρο!

Με μπεσαμελ καλο ακουγεται,βαζεις και κρεμα ή μονο μπεσαμελ?

Βαζεις μανιταρι?

Η πεθερα μου βαζει και κετσαπ στο σουφλε! :ymsick: Τρατζικ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Αντουαν ευχαριστω!

Θελω να παρω για τα χριστουγεννιατικα μπισκοτα,να κανω και κανενα διακριτικο στολισμα στη βασιλοπιτα,να κανω πιο μετα και καπκεικς,γι'αυτο λεω να παρω ποσοστητα και να εχω.Τα 250 γρ πχ φτανουν να κανεις πραγματα?

Ωραιο το σουφλεδακι,εννοειται θερμιδικη βομβα αλλα τωρα που τρωμε και δεν παιρνουμε τι μας νοιαζει! :D

Η πιπερια φλωρινης μου αρεσει πολυυ!Καλη ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalispera pali mpika na pw ena geia den exw diavasei tpt k den exw xrono twra isws mpw to apogeuma sas filw thelw na sas diavasw na xalarwsw na mou ftiaksete ligo to kefi giati exw polla neura.. tha prospathisw to apogeuma sas filw gluka....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!νοικοκυρες εν δραση ε?μπραβο μπραβο!!! :) εγω ξεκιναω τωρα να κανω μουσακα..η ωρα εχει παει 1 κ εγω καθομαι στο λαπτοπ..θα ερθει ο αντρας κ θα λεει τι εκανα!!!!φιλια πολλα σε ολες!!τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete?

Lilaki min stenaxwriesai gia to thiroidi...isws argotera allaksei, einai akoma oi ormones apti genna kai to thilasmo...kai emena mou brike oti exw tasi gia thiroidi otan ekana eksetasi tsh alla mou eipe na ksanakanw se 6 mines gia na to sigourepsw...emena twra mono mou irthe h periodos kai euxomai na mpoun ola ta ormonika se mia seira plewn....

Re koritsia ta misa ta diabasa xtes to bradu kai exw ksexasei ti grapsate!

Kikitsa toso kairo exeis na bapseis malli? Egw an den to ebafa tha emoiaza sa ti giagia mou! :lol:

Ante kali ananewsi!

Tony egw otan edeina stin Ebelina stin arxi rizaleuro den to etrwge para mono 3-4 koutalies....alla kathe mera tis edina kai as etrwge mono toso...mexri pou to sunithise...twra pali den to trwei olo panta alla tis epimenw kai etsi anoigei h oreksi tous an epimeneis kathe mera kai apo ligo...

den einai oti den tou aresei h geusi...einai oti den tin exei sunithisei giati kai emena etsi ekane tin prwti ebdomada. Xaroumena minogennethlia! Pwpw perase misos xronos to pisteueis???

Egw tis edwsa simera frouto me portokali mesa, efage alla sa na tis fanike ligo ksino...prepei na brw pio gluka portokalia...exoume kai ston kipo alla den exoun ginei akoma.

Nancy auto pou perigrafeis einai pragmatika tragiko :(

To na metraei o gonios kermata gia na agorasei gala...Panagitsa mou se ti epoxes tha zisoun ta paidia mas.

Maraki h mikri Annoula einai uperoxi!!! Kala eiste polu mprosta pou kathetai moni tis...alla min nomizeis...kai h Ebelina erxetai apo pisw!! Emena kathetai kai xwris stirigma gia ligo...meta gernei :lol: alla kanoume terastia beltiwsei sto na mpousoulisei!!! Tis teleutaies meres tis bazw katw paplwma kai tin exw ekei anti gia parko kai exei xwro kai kanei polu megales prospatheies...sxedon nomizw pws tha mpousoulisei...liiiigo thelei akoma!!!

Lis :lol::lol: gia ti stafido pou bazei ketsap!!!

Egw simera exw mprizoles sto fourno me stamnagkathi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια αγαπημενες μου!

Ευχαριστω για τη συμπαρασταση! Δελφινακι δεν ειχα θυροειδη , τωρα μετα την εγκυμοσυνη μου βγηκε και εχω ακουσει και αλλες περιπτωσεις ιδιες...Λενε οτι αμα δεν σου βγει μετα απο εγκυμοσυνη δεν θα σου βγει ποτε.

Με πιανουν και κατι πονακια χαμηλα στην κοιλια, τι στο καλο ειναι και αυτο παλι .....ερχονται που και που και φευγουν...δεν εχω παει ακομα και για τεστ παπ , επρεπε να παω μεσα στο Νοεμβρη....ααααχ ολα μαζι πεφτουν... :evil:

Κικιτσα και κοκονα χαρουμενα μηνογεννεθλια, να χαιρεστε τα μωρακια σας!!

Και εμενα καμια φορα οταν γκρινιαζει λεει μαμαμαμαμα αλλα οπως λετε και εσεις δεν το λενε συνηδιτα.

Μιλατε για σουφλε και μου τρεχουν τα σαλια :P Εγω φτιαχνω μοσχαρακι κοκκινιστο με πιλαφι.

Εχω και συνταγη για χρωμματιστο γλασσο πολυ ευκολη και δεν ειναι αυτη που το γλασσο σπαει οταν κοβεις κομματι και φαινεται σαν μ@λ@κι@ Κανει και για ατομικα cakes!

Κατερινακι μου σε ευχαριστω ....μια χαρα ειναι τα γλυκουλια σου ειδα τις φωτο...ακομα θηλαζεις , μπραβο σου!

Νενακι μου σε εχασα και εσενα τι κανει η μικρουλα μας?

Ελενα και εμενα μου ειπε επανεξεταση σε 6 μηνες αλλα μου εδωσε και χαπακι...Ποσο σου βγηκε η tsh?

Εχω και αντισωματα ανεβασμενα....

Ωραια φαγητα διαβαζω...μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι ελπιζω το απογευμα να καταφερεις να μας γραψεις νεα σου,να περασουν τα νευρακια...σου εκανε τιποτα ο συζυξ? :x

Λιλακι δεν ηξερα γι'αυτη την περιπτωση θυρεοειδη.Τελικα το σωμα και ο ψυχισμος της γυναικας αλλαζουν εντελως μετα την εγκυμοσυνη και τη γεννα.Ειναι φοβερο..

Αυτο ειναι υπο ή υπερ θυρεοειδισμος?

Πετας ετσι απλα για το γλασο και δεν δινεις συνταγη??? :o:o

:lol::lol::lol:

Ελενα νομιζω πως θα σας ακολουθησει και ο Στραταρας στο μπουσουλημα!Τωρα τον ειχα στο κρεβατι και καθοταν κανονικα χωρις στηριγμα και καταφερνε κι εκανε και επαναφορα οταν εγερνε,χωρις χερια!!Ολο με εκπλησει αυτο το παιδι!!!

Και στο μπρουμυτο τουρλωνει κωλο και σηκωνεται σαν μπουσουλημα αλλα τελικα αντι να παει μπροστα παει πισω.Παντως μπορει να στριψει προς ολες τις κατευθυνσεις το κορμακι του οταν ειναι μπρουμυτα και να πιασει οτι θελει.

Εσκασε και το τριτο δοντακι μας!!Το πανω δεξια(οπως βγαινεις :D )

Σας ειπα??ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...