Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

γεια σας κοριτσάκια μου!

δε θυμάμαι τίποτα γιατί σας διάβασα με πολλές διακοπές...

πολλή δουλειά χθες...

χθες με πήρε δασκάλα και μου είπε ότι σε κάποια φάση τον είδε να τρέμει και του είχε 38,2 πυρετό.

χέστηκα πάνω μου!!!

τις προηγούμενες μέρες είχε μύξες και βήχα.

και μιαμέρα μου παραπονέθηκε ότι πονάει το αυτάκι του.

επειδή, όμως, δεν ξαναπαραπονέθηκε δεν το θεώρησα σοβαρό.

πήγε ο Π το πήρε από το σχολείο και τον πήγε γιατρό.

οτίτιδα...

πρώτη φορά!

αντιβίωση και σιροπάκι για το υγρό.

μας βασανίζει πολύ γιανα τα πιει.

χθες τα έκανε εμετό...

σωσώ, πήγανα πάρω τις μπότες και έπεσαν στα 55 ευρώ...

αλλά... δεν είχε στο νούμερό μου.

απογοητεύτηκα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε λίγο θα πάμε σε γάμο στη Λάρνακα.

σας είπαότι έχουμε πολύ κρύο;

έφτασε και τους -1.

αγόρασα κάτι φορμάκια και φανελάκια.

θέλω κανά 2 καινούριες πετσέτες και φλις κουβερτούλες και είμαστε οκ.

όλα τα υπόλοιπα θα είναι του αδερφού του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσ,,περαστικα ρε,,,εμεις πηγαμε σε 1 φιλη...γυρισαμε.το βραδυ εχει τσινισ με γαριδακια...

ΣΑςεθιπα;;ηρθε ο ιδιοκτ..με 2 μπουκσλισ λαδι κ γαριδακια για τη μαρθα..ευτυχως ελειπα.θα γινομασταν κωλος...μιλησε με λευτ..

ειπε για 400 ευρω...κ ο λευτ ειπε ψαχνουμε κ σν δε βρουμε καυι αξιολογο θα κατσουμε...

παιδια αν οντως δε βρουμε κατι στα 350κ αξιολογο θα κατσοτμε εδω,,τι λετε;;

κριμα γισα τις μποτες νανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

Σωσω σιγα τι επεσε..20 ευρω????η κινηση με το λαδι καλη...το λαδι κοστιζει..

απο την αλλη με δυο μωρα να ξεσπιτωνεστε μεσα στο καταχειμωνο παει πολυ..

περιμενετε μεχρι να ανοιξιασει και το πολυ πολυ αλλαξτε και περοχη αφου ειπε η Ελενη οτι ειναι και ακριβα εκει...

Νανα ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Ανθιμος...ειναι η εποχη τωρα...και εμεις βηχα αρκετο...

με τις μποτες ατυχια...κοιτα μην βρεις την ιδια μαρκα να τις παραγγειλεις απο Ιντερνετ...

και εγω θελω πετσετες για το μωρό...

και πιστευω οτι, ό,τι εχει να κανει με την προστασια των μωρων και γενικα των παιδιων τιποτα δεν ειναι υπερβολικο...αφου μπορουμε να τα προφυλαξουμε γιατι να μην το κανουμε???

οταν γεννηθηκε ο Θ δε δεχτηκα κανεναν για 2 μηνες..ηταν η εξαρση της πανδημιας και ολοι σχεδον οι συγγενεις μας και οι φιλοι μας εναι καθηγητες δασκαλοι ή εχουν μικρα παιδια..

οι μονοι που παρεξηγηθηκαν ηταν ο αδερφος της μαμας μου και η γυναικα του....δεν το περιμενα απο αυτους με τιποτα γιατι παντα ηταν με την υγεια τους και ιδιως των παιδιων τους πολυ προστατευτικοι....τον ειδαν μια και καλη στα βαφτισια :evil::evil::evil:

και ο Θ εχει βηχα και γενικα μια ανησυχια...δε μας βλεπω καλα ουτε εμας..

και εγω νιωθω μια απιστευτη ατονια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις λεμε να παμε παρκο οικογενειακως...

χρυσουλοα ελπιζω να μυην ειναι τιποτα...του θ...

παιδια στη μαρθα και κοσμο δεχομουν και ολα..δε με ενοιαζει τιποτα..

δε ξερω..σε αυτο..ισως επειδη ενημερωθηκα..ξερω κι 2 πραγματα παραπανω..φοβαμαι..

σπανακορυζο σημερα..

ανοιξη δε μπορουμε με τιποτα..αν δε βρουμε κατι μεχρι μαρτη τελος..μετα ο λευτ ξεκιναει σεζον..

οποτε παμε για τον αλλο χειμωνα..

που παλι δυσκολα..θα ανεβ πανω να κανουμε τη βαφτιση και τετοια..

τεσπα!1

βλεπουμε...ναι ρε ..το λαδι κοστιζει..αφου το πληρεωνουμε εμεις εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

πωπω ειχαμε τραπεζι σε κατι φιλους σημερα

οποτε ειχα ετοιμασιες απο χθες

σας διαβασα τωρα αλα λες και παθαινω αλτζχ κα εγω

Περαστικα στα αρρωστουλικα

κριμα βρε νανα τοσο αποτομα ωτιτιδα το παιδι; γρηγορα ευχομαι να γινει καλα

και σε εσας Ελενη μακρι να μην ειναι κατι - αλλα μπορει να ειναι καμια χαζοκολπιτιδα -οχι ουρολοιμωξη -το παθαινον συχνα τα κοριτσακια- ψαχτην

σωσω μου δεν εισαι υπερβολικη

απλα βρε κοριτσια οσο και να τα προσεχουμε εαν ειναι α σου κατσει σου εκατσε

τα μικρα 2 μηνων επαθαν γαστρεντεριτιδα απο την πεθερα που ειχε παει να επισκεφτει την αρρρωστη ξαδερφουλα μας -τι να κανουμε τωρα- φυσικα τα ειχα παρει κρανιο που πηγε σε ααρωστο και ετα ηρθε σε μας αλλα μπορεις να κανεις κατι;

οσο μπορουμε βεβαια δεν το συζητω πρεπει να προσεχομε - δεν ειανι απαραιτητο να μπουνε νοσοκομειο αλλα κριμα να ταλαιπωρουνται μωρακια

σημερα ειναι πολυ ησυχο το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες βρε Χρυσουλα σοβαρα σας κρατησαν μουτρα; ντροπη και για μεγαλους ανθρωπους- εγω τα θεωρω μικροπρεπειες αυτα- τα μουτρα τα εχω για τα παιδακια του δημοτικου

Σωσω εγω προσωπικα θα αλλαζα σπιτι - θα εκανα τη μετακομοιση σε μια βδομαδα - ενα ενα δωματιο δλδ και θα εφευγα

50 * 12 = 600Ε το χρονο- δεν τα παιρνεις τσιχλες στα παιδια που λεει ο λογος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια./...γεια σας και παλι..πηγαμε ειδαμε 1 σπιτι....δελαστικο..και ειμαστες ντεμι..

βεβαια η ελενη ξερει το σπιτι μας ....οποτε εχει 1 εικονα..

1ος οροφος ...85 τμ..ξεχωριστη κουζινα..σχετικα παλιο αλλα οχι απαγορευτικο..

κοντα σε σουπερ σταση παρκο..

απλα..μειον..ποροτοπαραθυρα ξυλινα...παλια..

παντου μπαλκονι βεβαια..

και δεν εχει ηλιακο..που συνιθησαμε..

βεβαια..

δικομας ρολοι στη δεη..

και οχι 4 ατομα που το μοιραζομαστε εδω..

210 εκκαθαριστικος μας ηρθε τωρα..

δλδ δε ξερω ποσο κραταει ζεστη..και ο ηλικαος..εκ πρωτης οψςεως..τιμη..300 ευρω!!

που ειναι 300 ευρω..

δε ξερω..τι λετε;;ειμαστε ακριβως στη μεση!!

και ετσι και αλλιως..

6 σπιτια ειναι συνολικα..

κανενας δεν εβαλε πετρελαιο φετοςε αλαλ αν θελεις εχει να βαλεις..

κοινοχρηστα το μηνα καπου 8-10 ευρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα παραθυρα δεν θα με πειραζαν αρκει να μην μπαζουν αερα

2ον - ο ηλιακος μειον μεγαλο - θα το πληρωνεται σε ηλεκτρικο - ειδικα τωρ που εχεις μωρο θα καιει μπολικες ωρες

καλα αυτο με το ρολοι της δεη ρε συ τωρα που εστε ειναι απαραδεκτο μιλαμε - συγνωμη δεν εχετε ρωτησει ποσο θα πηγαινε να βαζατε δικο σας φυσικα ειναι υποχρεωση του ιδιοκτητη να το πληρψσει - μα καλα να μην ξερεις ποσο ηλεκτρικο χαλας;

εγω θα αλαζα προσωπικα στο ξαναειπα πριν -

ποσο παει αυτο; ενοικιο δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

300 ευρω σου λεωω αμρκερ...ειναι καλη ευκαιρια....αλλα.....η δεη τσεκαρισμενη παει τοσο. εδω..επισης δε ξεχναμε οτι καποια στγμην θα αγορασουμε σπιτι...ετσαι θελω..αλλα εδω εχουνε ακομα λιπος να καψουνε..

τρελες τιμες σε σχεση με ολη την ερλααδα..

πουλιουνται ακομα σπιτια σε τρελες τιμες..

οποτε ελεγα να κατσουμε εδω και να περιμενουμε..

αλλα απο την αλλη αν δε βρουμε η δε μας δωσουν δανειο;;

δε ξερω!!

σας επρηξα κοριτσια..το ξερω..αλλα τι να κανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω καλο ακουγεται...ο ηλιακος οντως μειον ειδικα εκει που εχετε ηλιο τις 300 μερες το χρονο...

αλλα καποια στιγμη μπορει να σας βαλει...

τα πορτοπαραθυρα μπορει να εχουν απωλειες αλλα και με αλουμινια αν το σπιτι το δερνει ο αερας παλι απωλειες εχεις...

300 ειναι καλα...

ασε να μεγαλωσουν τα παιδια σε νοικιασμενο σπιτι... ;) αν και τα δικα σου ειναι ησυχα..

τα μισα δοκαρια του σπιτιου εχουν χτυπηματα , τους τοιχους δεν τους σχολιαζω...αρκετες φθορες και που να μην τον πηγαινα και απο πισω κιολας..και τι με περιμενει ακομα...

Μαρια ειναι μερες που ειναι πιο χαλαρα τα μικρα...τα ιδια λεγαμε και πρν 3 χρονια.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δλδ Σωσω μιλαμε για 100ε κατω;

τι να σου πω - πιστευω οτι ειναι τεραστεια η διαφορα -σκεφτειτε το σοβαρα γιατι σε ενα χρονο να αγορασετε που λεει ο λογος ειναι 1200ε ρε συ γιατι να τα χαρισεις σε αυτον - εαν το σπιτι το αλλο ειναι του ιδιου επιπεδου;

και μακαρι να βρειτε ενα τροπο να αγοραασετε οπως ακριβως το επιθυμεις - λογικα σιγουρα θα σας εγκινουν δανεειο - τωρα ποσο; να φανταστω οχι ολο το ποσο - ειανι πολυ σφυχτες πλεον οι τραπεζες.

Πες τα Χρυσουλα συμφωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιδιου επειπεδου δε το λες...γιατι εδω δεν εχουμε απωλειες θερμανσης και τρελη δροσια καλοκαιρι..

χθες ειδαμε ρεσιντεντ ιβιλ...

και μαλλον θα ξανα δουμε και σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

εμεις εμετο σημερα και δεκατα...

γεωργια ειναι κλεισμενο απο παντου?????

δηλαδη εχει και στα πλαγια σπιτι??????

αμα εχει και στα πλαγια και δεν χανεται θερμοτητα θα εχεις δροσια το καλοκαιρι και ζεστη το χειμωνα..

επισης ρωτα τον αν μπορει να βαλει ηλιακο στο σπιτι...

ειναι πολυ σημαντικο το ζεστο νερο και ειναι αμαρτια να μην εχεις ηλιακο με τοσο ηλιο που εχουμε...

εσενα σου αρεσει το σπιτι η δεν γουσταρεις??????

τα 150 ευρω διαφορα το μηνα ειναι πολλα... εγω θα το σκεφτομουν.. σε ποια περιοχη ειναι??

αερκοντισιον εχει αμα δεν θελεις να αναβεις πετρελαιο?????

νανα περαστικα στον μπουμπουκο σου..

χρυσουλα και μενα παρεξηγησανε πολυ και με ειπαν υπερβολικη αλλα δεν με ενοιαξε....

μαρκερ το κοιμιζεις το ιδιο δωματιο τα διδυμα????? αν το ενα νυσταζει και το αλλο οχι αυτο που νυσταζει κοιμαται η δεν τον αφηνει ο αλλος???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε λιγο φευγω δουλεια

πολυ υπνος μιλαμε - ο κωστας τους ετοιμασε και τους πηγε -χαμπαρι δεν παιρνω μιλαμε

Καλη εβδμ να εουμε

Περαστικα βρε Ελενη στο κοριτσαρο - μακαρι να σας περασει πολυ γρηγορα

Οσο για τονυπνο των παιδιαων

εμεις εχουμεενα δωματειο -οποτε υποχρεωτικα κοιμοντουσαν εκει και οι 2

Ελενηεγω κρατουσα κοινο προγραμμα και στους 2 απο την αρχη - δεν υπηρχε δεν θελω να κοιμηθω - δεν υπηρχε δεν θελω να φαω

γενικα τα παντα ιδια-αλλιως μοναχη μου δεν θα μπορουσανα ακοουθω εγω το προγραμμα τους

τι να σου πω -μετα απο 1-2 βδμ μαθανε και κρατουσαν πανω κατω προγραμματακι

φυσικα και ο ενας ξυπνουσε τον αλλο οταν ξυπαγε καθι ετρεχεο κωσ τον επερνεκαι τον εφερνε στο κρεβ μας ή στον αναπε

τελικα παντα καταληγαμε επι 2,5 χρονια εγω να κοιμαμε με τον εναν στο κρεβκια ο κωσ με τον αλλον στην κονια ή τον καναπε

πολυ κλαμα τα μικρα μας - πολυ γκρινια -πολλους κωλικους - γενικ ολα στο πολυ

πολυ ξεδεν ξενυχτι -οταν ξυπναγαν - πανω κατω γιατι δεν ηρεμουσαν με τιποτα

\τι να σου πω εμας πραγματικα μας ταλαιπωρησαν παρα πολυ

δεν ειναι ομως ολα ετσι - υπαρχουν και μωρακια που κοιμουνται απο την αρχη καλα

παντως και η ξαδερφη της μανας μου που τα ειχε μαζι και αυτη τα ιδια με μενα περιγραφει - ισως εφτεγε και αυτο οτι δεν κοιμοντουσανκαλα γιατι αυτοξυονιοντουσαν το βραδυ ακι ηταν τοσο γκρινιαρικα

Μακαρι να τα βρειτε Σωσω με αυτον - πολυ μεγαλη η διαφορα ρε συ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Περαστικά στα αρρωστούλια σας Ελένη και Νανά.Αχ ωτίτιδα εμείς πάθαμε στη Χρυσανθούλα μου πρώτη φορά πέρσι το Πάσχα.Να ανοίγουν τα αυτιά να τρέχουν πύο και να τα χουμε δει όλα...Υπομονή με την αντιβίωση θα υποχωρήσει.

Ελένη και γω όπως η marker από την αρχή ακόμα και τώρα τους έχω κοινό πρόγραμμα.Μαζί ταίσματα,την ίδια ώρα μπάνιο και νάνι.Αλλιώς δε βγαίνει νομίζω.Και έχουν συνηθίσει έτσι κι αυτές..

Σωσώ πολύ δελεαστικά και τα 300€ αλλά χειμωνιάτικο μετακόμιση με νεογέννητο δύσκολο μου ακούγεται.Εδώ πάντως για να βρεις σπίτι της προκοπής με θέρμανση δύο υπνοδωμάτια καινούριο το θες το 450€.Αλλά αφού έχετε σκοπό να αγοράσετε δικό σας κάποια στιγμή καλά λέει η Χρυσούλα "χαλάστε"το νοικιασμένο πρώτα και πάτε μετά..

Πόση βοήθεια είναι όμως για το ζευγάρι στο ξεκίνημα του να χει ένα κεραμίδι...συνέχεια το σκέφτομαι και ευγνομωνώ τον πατέρα μου που μου το πρόσφερε έχοντας βάλει μέσα και τα μανταλάκια που λέει ο λόγος.Μπορεί να ναι μικρό αλλά είναι δικό μας ,δεν έχουμε να αγχωθούμε ούτε για δόσεις ούτε για νοίκια.Μεγάλη ιστορία.

Εμεις ησυχα,ένα καφέ είπαμε να απολαύσουμε χθες που είχε ωραία μέρα σε καφετέρια αλλά λουστήκαμε τον ένα εγώ και τον άλλο ο άντρας μου,αφού τα ζουζούνια σεληνιάστηκαν,βαρέθηκα να ζητάω vettex και σφουγγαρίστρα,ώσπου λέω πάμε κούνιες να τις ξαμολύσουμε να ηρεμήσουν και καφέ στο σπίτι μας από δω και μπρος.

Φιλιά καλή εβδομάδα να χουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...

Ελενη ειπαμε ειναι η εποχη τωρα...κυκλοφορει ακομα αυτη η γαστρεντ...

με το πουλακι της τι εγινε???

Μαρια μερικες φορες και εγω πεφτω σε ληθαργο αλλα ουτε κατα διανοια να τον ετοιμασει μονος του ο Νικος..'

Mardio η αληθεια ειναι οτι το δικο σου σπιτι σε ξενοιαζει...

εμεις μπηκαμε μεσα τον Ιανουαριο του 2007 πριν καν παντρευτουμε με τα απολυτως απαραιτητα αρχικα...ευτυχως ειχαμε χρηματα στην ακρη απο τις δουλειες μας αλλα και το ποσο των 40000 που χρειαστηκε να παρουμε δανειο , το ξεχρεωσαμε μεχρι τον Νοεμβριο του 2010..

βεβαια ενα πσιτι δεν τελειωνει ποτε, συνεχεια ζηταει και καποια στιγμη κουραζεσαι...για υτο εκνευριζομαι οταν βλεπω το παιδι να κοπαναει τα απντα παντου...ο αντρας μου εχει τη νοοτροπια σιγα μη σκαω για υλικα αγαθα και εγω τσιτωνομαι ακομα πιο πολυ....

ασε το σκηνικο με τον καφε το εχω δει πολλες φορες σε σημειο να νομιζω οτι μονο το δικο μου παιδι εχει προβλημα...καποια φαση πιναμε καφε μονο σε παιδοτοπο...και τωρα λιγο καλυτερα μη φανταστεις...

πηγα και εκανα εξετασεις το πρωι..ενα κατεβατο ειχε γραψει..κρετινινη , ουρικο οξυ και τα σχετικα... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας.!!!ηλιακο δε πιστευω να βαλει..και ερ κοντισιον δεν εχει...και τεντες δεν εχει..θα παμε να το ξανα δουμε μαλλον..βαριεμαι τη μετακομιση..τιποτε αλλο..καλουτσικο το σπιτι..

μπραβο που προνοησαν οι κδικοι σας για σπιτι..

ειναι πολυ σημαντικο ρε γαμωτο να εχεις κατι δικο σου..

το απογ εχουμε υπερηχο ισιχων στη μπυομπυ..ρε παιδια αυτη πολυ τρωει...απαπαπα!

εδω εχει καλο καιρο...

μονο χειμωνα μπορουμε να μετακομησουμε..γιατι ο αντρας μου σουλευει σεζον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

πολλή δουλειά ρε κορίτσια!

το τηλέφωνο δεν έχει σταματήσει από το πρωί...

μια συνάδερφος μου έφερε φρέσκα αυγουλάκια... τι καλά!!!

πάλι έχω έντονες καούρες...

σωσώ πολύ δελεαστικό το σπίτι με τα 300 ευρώ.

γιατί δε ρωτάς αν μπορεί να σας βάλει ηλιακό;

όντως είναι πολύ σημαντικό να έχεις το σπίτι σου.

κι ας είναι και μια τρύπα.

σωσώ μη σχολιάσεις...

ο Α είναι μια χαρά.

δεν έχει κανένα πρόβλημα.

απλά μας ζορίζει με την αντιβίωση και το σιρόπι...

κάνουμε ολόκληρο θέατρο για να την πιει...

τι να κάνουμε...

για μένα ήταν πολύ κουραστικό το ΣΚ.

πήγαμε Λεμεσό, Λάρνακα... κουράστηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου θύμησες Χρυσούλα...

όταν μπήκαμε στο σπίτι (Μάρτιο του 07) είχαμε μόνο την κρεβατοκάμαρα, έναν καναπέ στο καθιστικό και ένα τραπέζι για να τρώμε...

όταν μιλούσαμε, ακουγότανε αντίλαλος.

χαχαχα!!!

κι ακόμα μου λείπουν πράγματα.

πχ δεν έχω φωτισιτκά στα υπνοδωμάτια...

κι επιτέλους αποφάσισε ο Π τι θέλει και θα φτιάξουμε την αποθηκούλα- πλυσταριό.

οπότε, θα μπορέσω να ταχτοποιήσω τις ντουλάπες μου πριν βαρύνω περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα... το πρωι πηγα στην παιδοψυχολογο...

ειμαστε της ιδιας ακριβως αποψης θεωρητικα...

πρακτικα δεν προλαβε να μου δωσει λυσεις..

την αλλη δευτερα αν δεν εχω γεννησει θα ξαναπαω...

για το πουλακι δεν ξαναπαραπονεθηκε...

οποτε δεν την πηγα για καλλιεργεια...

σκεφτομαι μην εχει κολλησει παλι..

εχω πολυ καιρο να την κανω μπανιο εγω και δεν την ελεγχω αλλα αποψε θα την ελεξω οπωσδηποτε..

σωσω να του πεις να βαλετε ηλιακο να τον πληρωσετε εσεις και να ξεπεσει απο τα ενοικια.. μα ετσι κι αλλιως στο σπιτι θα μεινει ο ηλιακος...

λιαζεται πολυ το σπιτι???

κι συ μαρντ μαζι τα κοιμιζεις???? στο ιδιο δωματιο? οταν ξυπναει το ενα ξυπναει και το αλλο????

εμεις μπηκαμε μεσα στο σπιτι και ειχαμε μονο μαξιλαρες κατω.... και για ρευμα χρησιμοποιουσαμε μια μπαλαντεζα και περναμε απο την σκαλα... και σιγα σιγα το εξοπλισαμε πληρες..

μπηκαμε μαιο του 2008 μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις Ελένη Μάιο του 2008 μπήκαμε τότε που παντρευτήκαμε δηλαδή 10/05/2008.

Ναι μαζί τις κοιμίζω είναι μικρό το σπίτι δεν έχει τρίτο υπνοδωμάτιο.Τις περισσότερες φορές δε ξυπνάει η μια την άλλη γιατί τρέχω και την πιάνω γρήγορα.

Στις αρχές βέβαια έχω ζήσει καταστάσεις να μαι μόνη και να δίνω στη μια γάλα και να κουνάω με το πόδι το ρηλάξ και να τραγουδάω για να περιμένει η άλλη και να μη κλαίει.Αλλά εσυ θα χεις βοήθεια τη Ριρή,είναι πολύ σημαντικό λίγο θα κάνει τον καραγκιόζη λίγο θα φέρνει καμιά πάνα,θα σου δίνει το γάλα, ε είναι μεγάλη πια.

Αντε καλέ που θα γεννήσεις την άλλη Δευτέρα φάε τη γλώσσα σου...έχεις ακόμα μέλλον...για καλό των μπεμπακίων υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω γιατι να κανετε ακτινογραφια ισχιων???μηπως ειναι σφιχτα???

ετσι ηταν και του Θ και η παιδιατρος που τον πρωτοειδε επεμενε για ακτινογραφια αλλα πριν προλαβουμε να του την κανουμε αλλαξαμε παιδιατρο και μας προτεινε να δωσουμε λιγο χρονο στο παιδι να ερθει το σωματακι του στη σωστη του θεση...και φυσικα ολα καλα και γλιτωσαμε την ακτινογραφια....

σκεψου οτι η μπουμπου εχει μεινει μεσα στην κοιλια 9 μηνες....της κουνιαδας μου η μικρη επισης ειχε σφιχτα ισχια αλλα στους 3 μηνες ολα τελεια...

εμεις οταν μπηκαμε δεν ειχαμε κουζινα καν..στη θεση της ειχαμε βαλει μονο νεροχυτη απο Ικεα και το κουζινακι που ειχα εγω φοιτητρια..εναν καναπε του Νικου , ενα τραπεζακι και δυο καρεκλες και το κρεβατι επισης ικεα...αλλα μια χαρα... :lol::lol::lol::lol:

Σωσω ξανασκεφτειτε το για το σπιτι...μην πληρωσετε σε ρευμα αυτα που θα γλιτωσετε απο ενοικιο..καλα βεβαια αιρ κοντισιον μπορει να να βαλετε εσεις...και να φυγετε να το παρετε...

κοριτσια καλα με διδυμα δεν θα την παλευα ετσι που ειμαι νευρικη.... :roll::roll::roll:

Ντομ που εισαι σημερα/?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μας μας ειχαν στείλει για υπέρηχο ισχύων στη Δημητρούλα μου γιατί έβλεπε λέει ο παιδίατρος ότι από πίσω στη κλείδωση του γονάτου δεν ήταν στην ίδια ευθεία οι πτυχώσεις,κάτι βέβαια που εμείς δε διακρίναμε.

Τελικά δεν είχε τίποτα το παιδί,σκάσαμε και 150€ στον υπέρηχο και μας έμεινε και η εντύπωση ότι παιδίατρος και ορθοπεδικός τα χαν κάνει πλακάκια και έστελναν τα παιδιά έτσι για υπέρηχο για να παίρνουν φράγκα.Γιατί εκτός ότι ο ίδιος παιδίατρος το είπε και σε ένα δυο ζευγάρια γνωστών μας χωρίς να χουν κάτι την ημέρα που πήγαμε για υπέρηχο ήταν και ο ίδιος εκεί στο ιατρείο του ορθοπεδικού.Και μας έκανε εντύπωση,λέγαμε τόσο καημό έχει για το δικό μας παιδί που παράτησε τις δουλειές του για να ναι εδώ.Όταν ακούσαμε και το 150ευρω έδεσε το κερασάκι.

Βέβαια αν σου πουν οτι επιβάλλεται για το παιδί σου όλα θα τα κάνεις.

Δυστυχώς εδώ επαρχεία υπάρχει μια τέτοια νοοτροπία.Ο γυναικολόγος θα σε στείλει με το παραμικρό στο μικροβιολόγο,στον ενδοκρινολόγο,ο παιδίατρος στον πνευμονολόγο,στον ορθοπεδικό,έτσι για να δουλεύει το κύκλωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...