Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Γεια σας!!!!!

Καλορίζικο!!!!! Σοφη τέλειος ο τίτλος!!!!!!!!

Σας διαβασα πολυ στα γρηγορα!

Περαστικα σε ολα τα παιδακια αλλα και στις ξενυχτισμένες μαμαδες!!!!!!!

Και ο δικος μου ακομη βήχα εχει το βραδυ......... Μονο αυτο. Αλλα ειναι αρκετό για να κανουμε παρτυ μεταμεσονυκτιο!

Νανα με γεια η Παιδιατρος!!!! Χαχα

Μεγάλη υπόθεση να γνωρίζει για θηλασμο!!!!! Μπράβο!

Εδω εχουν κανει ομάδα υποστήριξης θηλασμού και μαλιστα θα γίνει διημερίδα το σουκου! Θα παω μαλλον!

Πολυ θετικα βήματα!

Ντομ νομιζω ειναι νωρίς για δραστηριότητες. Υπάρχει χρονος οουυυυυυυυυ!!!!! Θεωρω οτι το σχολείο, το Σπιτι, οι βολτιτσες με τη Μαμα και το μπαμπα ειναι αρκετα προς το παρόν. Εχουν ανάγκη το Σπιτι τους. Το χρονο με τους γονεις. Μολις φέτος ξεκίνησαν σχολείο!!!!!!! Ειναι του ματς!!!!!

Ετσι κι αλλιώς απο 4 συνήθως ξεκινούν κολύμβηση νομιζω. Του χρόνου γιατι οχι;

Ειναι μωρακια μωρε!

Τωρα αν πας κανενα θεατρικό παιχνίδι ή τίποτα τέτοιο ειναι άλλη φάση. Αλλα αθλητισμός απο τωρα;;;;;;;;;

Εσείς στην αθηνα έχετε ενα σωρο πράγματα για αυτες τις ηλικίες.

Υπάρχει πχ το τζιμπορυ. Που ειναι δραστηριότητες και τυπου γυμναστικουλα αλλα με τη Μαμα μαζι.

Αχ ας μη μιλήσω για Παιδιατρους εγω!

Χρυσουλα αυτο ακριβώς! Πανω απ´ολα να ειναι ανθρωποι!

Δε μπορω να καταλαβω πως θεοποιουν μερικούς γιατρους που δεν αξίζουν μια πραγματικα! Τι στο καλο θελει ο κόσμος τελικα;;;;;;;;;;;;;;

Εμεις ακομη τον ντουτσε μελετάμε Ντομ! Χαχαχα για Πολυτεχνείο δεν είχα κάποιο σχόλιο....

Αλλα απο χριστουγεννιάτικα Καλα παμε! Τωρα μάθαμε το χιόνια στο καμπαναριό! :lol:

Τωρα αυτη την εβδομάδα παλι εκανε ενα άλμα και λεει πιο ολοκληρομενες προτασουλες. Εχει καταλάβει πια οτι με το λόγο μπορει να κερδίσει πράγματα. Εχει ανεβει η αυτοπεποίθηση του. Και στο σχολείο που ρώτησα μου είπαν οτι χρησιμοποιει τον λόγο αρκετα. Οχι πολυ αλλα ειναι σε καλο δρόμο. Οτι θελει πάντως το ζητά.

Την Παρασκευή εχω γιατρο. Επισης εχω και αγωνία!!!! Χαχαχα άντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελενη...ονειρο ητανε..τιποτα δεθα συμβει..

ντομ.νωρις για δραστηριοτητες..με τιποτα τοσο νωρις..και κολυμβητηριο 4 οριακα..

εμεις σταση σημερα..αυριο μπορει απεργια..ελεος ρε παιδια..

εχω τσακισει κατι γκροφτετακια και κατι κιντερ..

πωπωπ ορεξη η ρουφιανα..

φασολακι και αρακα σημερα το μενου..

αυριο ξανα παω σοτ μαθημα κοπτικης..το τελευταιο θα ειναι..κλαψ!

νυσταζω αλλα δε κοιμαμαι..εχω τοσα στο μυαλο μου!!

περα απο το φαγητο εννοω..

μαρακι περιμενουμε νεα τη παρασκ!!

παιδιατρο αυτο που ειπε η ελενη..

οπου θελεις το πας μετα οτ μειαυτηριο..

νταν παω πρωτη επεισκεψη του νινιου θα την δω κιολας..

πρεπει να παρω τηλ και σε παιδιατρους..να ρωτησω τη γνωμη τους για το παιδικο..

το απογ δε ξερω τι να κανουνε.,.

θα δειξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

σορυ αλλα το πρωτο που θα σχολιασω ειναι τα στολίδια :lol::lol::lol:

εχω λυθει σωσω σορυ ετσι

μιλαμε αυτο το δεντρο ειναι απιθανο -μοιαζει με που@@@α πρασινη με κοκκινο μπιχλιμπιδι στην ακρη :lol::lol::lol::lol:

μην το κρεμασεις πλιζ :lol::lol::lol:

κατα τα αλλα

παιδιατροι - ολοι καλοι ειναι μρε μεχρι αποδειξεως του εναντιου

ο δικος μας καλος ειναι - θεος δεν θα τον ελεγα εχει κανει τα λαθακια του που και που αλλα σε οτι ειναι εκτος εμβελειας του ποτε δεν μου εχει πει μλκ παντα με στελνει σε ειδικο και παντα σε αριστο -δεν εχω παραπονο

τωρα παιδιατρος και θηλασμος δεν ξερω - εμενα ειναι υπερ οσο μπορουσα - οκ κανουμε και οτι πιστευουμε και μεεις καλυτερο

νανα μακαρι να ειναι τελικα αυτο που ζητας

βεβαια δεν ξερω εαν θα εδειχνα το μεμε μου στην παιδιατρο :D και ας ηταν υπερτου θηλασμου και ειδικη και κλπ

εχω πολυ καλη μαια οποτε θα προτημουσα αυτη - βεβαια απο οτι καταλαβα η δικη σου ασχολειτε και ασχετως παιδιατρικης

σωσω δεν θα φερεις παιδιτρο μετα το νοσοκ να το δει;

οκ ισως υπερβολη -το εχουν δει εκει μεσα αλλοι 1000 αλλα απλα για ιστορικο ρε συ

εγω παντως θα φερω σιγουρα κι αν και εμας ειναι 10 επτα με τα ποδια ο γιατρος τοσο βρεφακι δεν νομιζω να το πηγαινω μεσα στον κοσμο να το εξεταζει - λεφτα πολλα παραπανω δεν μας παιρνει στο σπιτι

20 στο ιατρειο με εμβολιο ο ενας και 30 στο σπιτι με εμβολιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εςμεις το πηγαμε στο ιατρειο της..την μαρθα εννοω..ειπε η πεθερα να ερθει για χριστ...

μπραβο της..

δε ξερω..θα το σκεφτω!!

γιατι γελας με τα στολιδια;;

δε σαρεσαν;;πες ρε!!

δε παρεξηγω@!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφτιαχνα πιτσα

καλε ολα ειναι παρα πολυ ομορφα

ειδικα το ταρανδακι ειναι απιθανο και κυριολεκτω -θα στο ελεγα το ξερεις

εαν ηξερα οτι παρεξηγεις δεν θα στα εγραφα με τιποτα

΄λλα αυτο το πρασινο το σκετο το δεντρακι ειναι λιγο περιεργο :lol:

ενα βρομικο μυαλο σαν το δικο μου το βλεπει αλλιως :lol:

μα καλα δεν διαβασες με τι μου μοιαζει το δεντρακι ;

ελενη μου λογικο το βρισκω ρε συ

εχει αγχος μια τετοια εγκυμοσυνη οπως και αν το κανεις

υπομονη και ολα θα γινουν

εαν δεν εχει κοσμο πολυ ο παιδιατρος οκ - πχ καμια μερα που τους εχα παει ηρθε μια κυρια με το βρεφακι της - δεν θα ηταν παραπανω απο 10 ημερων και την πηρε αμεσως πρωτη και φυσικα θα της λεγαμε να περασει πρωτη αλλα τα δικα μας ηταν χιλιοαρρωστα εκεινη τη μερα

μονο αυτο για τιποτε αλλο δεν το σκεφτομαι

οσο για την πεθερα -θυμαμαι οτι ειναι πολυ καλη η γυναικα και δεν ενοχλει

εαν θα σε βοηθησει γιατι να μην ερθει;

εαν ειναι να νιωθεις ομως πιεσμενη την ξερεις την γνωμη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω μαρκερ...αν θελωνα ερθει..οτι ειναι καλη ειναι..δεν εχω θεμα..

θα δουμε βασικα πως θα παει με τα θηλαστρακ αι τετοια..αν οντως αντλβ ανα 1,5 ωρα και 2 ωρες...δε ξερω..θα δουμε!!

στη μαρθα παντως δεν ηθελα κανεναν..

μονο το λευτ..

βλεποντας!

σοφη σληθεια στολισατε;;

μαρκερ ποτε εχεις γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατρο εχω 3/12 λογικα μετα θα ειναι η β.

κανε τηναρχη με το θηλατρο να δουμε πως θα παει γιατι εαν ολα πανε καλα λεω μπας και παρω και εγω να κανω καμια καβατζα για βραδυ να ταισει ο κωσ ή για καμια εξοδο

για την πεθερα μην το σκεφτεσαι τοτε ρε συ

δεν νομιζω να παρεξηγηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βηχω, βηχω, βηχω.... ρε μπας να παω σε κανενα ντοκτορ;;; ωρες ωρες λεω θα ψωφισω!

Σωσω και εω δεν ηθελα ουτε τη μανα μου στην αρχη. μετα που τελειωσε η αδεια του αντρα ηρθε.

οσο για τη γιατρο εμεις τη φωναζαμε σπιτι μεχρι Απριλιο, επαιρνε 50Ε και μετα πηγαιναμε πρωτο ρανεβου μολις εμπαινε μεσα η γυναικα!

ΝΑνα αφου εσενα σε εκανε κλικ η γιατρος δεν εχει λογο αλλος...

Ελενη μη σκεφτεσαι αρνητικα ρε συ... δεν ειναι καλο... μονο θετικες σκεψεις και ολα θα πανε καλα! περασατε καλα με τ κουμπαρια;; κι ας μην εφαγες. η παρεα μετραει!

Ντομ και η δικια μου ελεγε το ψωμι παιδια ελευθερια. ο Σπυρος ακομα με τον Ντουτσε!

Μαρκερ και εσυ θηλαστρο;;; αφου καταφερες να θηλασεις διδυμα στο ενα θα κωλωσεις;;;; εγω που δοκιμασα το επαγγελματικο της μεντελα αυτο που εχουν και στις κλινικες, νομιζω οτι φταιει που εχει καταντησει ετσι κρεμασμενο το στηθος μου. απο το τραβα τραβα... μεχρι που ματωσε....

Μαρακι αρχισατε τα χριστουγενιατικα;;; ε, ρε λεφτα που θα βγαλετε αν τον βγαλεις για καλαντα!!!!!

με το καλο στο γιατρο!

Χρυσουλα ο δικος σου καμια κοπελια δε θελει στο σχολειο;;; μηπως για καμια καρδια σπαρταρα και εκοψε το φαγητο και ειναι ζωηρος;;;; να τραβηξει τα βλεματα;;

γιατι με της ΝΑνας... εκει τη βλεπω την τολμη και γοητεια!

οσο για αθληματα... ρε σεις νωρις ειναι!

θα συμφωνισω, βλεποντας τα δικα μου, οταν πανε σχολειο το απογευμα τους λειπει το σπιτι, τα παιχνιδια τους. το ενα τοπ αλλο... εμεις.... μην τα φορτωνουμε απο τωρα.... εγω τα παιδακια του δημοτικου αληθεια τα λυπαμαι με τοσες υποχρεωσεις που εχουν... ο γιος της ξαδερφης μου την ειχε πει οταν ηταν 2α δημ... σε παρακαλω μαμα... ασε με λιγο μονο να δω τα παιχνιδια μου... δε θα τα πιασω.... και μετα να κανω μαθηματα! εμεις δε μεγαλωσαμε ετσι... σιγουρα οι αναγκες ειναι μεγαλυτερες αλλα... και τα παιδια με παιχνιδι μεγαλωνουν...

εγω στιβο ξεκινησα 10χρ. καλοκαιρι. στην αρχη επιδη πηγαινε μια φιλη μου. εκεινο το καλοκαιρι πηγαιναμε παρεα 5 παιδια και τελικα εμεινα σταδιακα μονη μου.... γιατι το γουσταρα πραγματικα. και εκανα με ολες τις δυσκολιες μεχρι τα 22 μου. δε μετανιωσα ποτε για ολα αυτα τα χρονια στο στιβο. στεναχωρεθηκα που τα πραγματα ηταν τοσο χαλια και οταν ωριμασα καταλαβα οτι δεν ειχε κατι αλλο να μου προσφερει... και εγω δεν ειχα αλλο κουραγιο να δωσω...

κατα τα αλλα εμεις καλα... η νεραϊδα πηρε τις πιπιλες μας, τις πηγε στο σπιτι της στο μαγικο βουνο και τις κρεμασε στο ψηλο δεντρο που εχει στην αυλη της... και δεν ξερουμε που ειναι το ψηλο βουνο (γιατι ο Σπυρος θελει να παει να τις παρει) ουτε η αστυνομια ξερει (γιατι τους εχω μαθει οταν ειμαστε μονοι στο δρομο και δεν ξερουμε που να παμε ή θελουμε βοηθεια, ρωταμε τους αστυνομικουσ). μας εφερε τα δωρα της και τελικα το πηραν καλυτερα απ'οτι νομιζα. ευτυχωσ! τις ζητησαν λιγο, πιο πολυ ο ΣΠυρος αλλα οκ.

αυριο στην ταξη του Σπυρου θα μιλησουν για την οικογενεια και θελουν μια οικογενειακη φωτο μας... και αν εχουμε και με τους παππουδες και τις γιαγιαδες... πρεπει να βρω καμια τυπωμενη, γιατι οι περισσοτερες ειναι στον υπολογιστη... στην τελικη θα βγαλω απο την κορνιζα μια απο τη βαφτιση!

ο αντρας παλι νυσταζει... παλι μονη τα πλυσηματα, σκουπιδια κλπ... για να βλεπει βλακεια ταινια στο σταρ μπορουσε.... καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

γεια σου ρε Βαγκ!!!

χαχαχα!!!

σωσώ μου άρεσαν τα στολίδια...

Ελένη, λογικό να αγχώνεσαι αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να το αποβάλεις!!!

το γνωρίζεις άλλωστε...

εδώ στην Κύπρο οι παιδίατροι δεν έρχονται στο σπίτι.

η προηγούμενη μας έκλεινε ραντεβού όταν δεν είχε άρρωστα παιδάκια.

εννοείται ότι δε με πείραξε που έδειξα το στήθος στη γιατρό.

στο κάτω κάτω εγώ τη ρώτησα για τις εισέχουσες θηλές.

γιατί, όμως, θέλετε να βγάζετε γάλα εμ το θήλαστρο;

έιδικά τις πρώτες μέρες που δεν έχει εδραιωθεί η γαλουχία.

εγώ δεν είχαμε θέμα... θήλαζα οπουδήποτε...

και μπροστά στον πεθερό έχω θηλάσει... διακτιρικά πάντα... αλλά χωρίς να κρύβομαι σε άλλα δωμάτια...

και σε καφέ και σε εστιατόρια έχω θηλάσει...

φυσικά όταν δεν είχε πολύ κόσμο...

έχει τύχει, όμως, να δω κοπέλες που βγάζουν στηθος και δεν καταλαβαίνουν τίποτα... χαχαχα!!!

στις 10 έχω ραντεβού με ακτινολόγο για υπέρηχο άνω κοιλίας.

συνεχίζονται τα πονάκια που έχω κάτω από το στήθος.

όχι κάθε μέρα, αλλά συχνά.

ελπίζω να μην υπάρχει κάτι ανησυχητικό...

το κακό είναι ότι πρέπει να είμαι νηστική κι εγώ έχω συνηθίσει να τρώω πρωινό από τις 7:30 και είμαι ξεληγωμένη τώρα...

γιορτάζει κανένα Μαράκι μας σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

σημερα σε μας γιορταζουν οι παρθενες μαριες... δηλαδη οι συμμαθητριες της κορης μου... :lol:

ωραια περασαμε χθες... η καουρα πηγε συνεφο αλλα την παλεψα 1:30 ωρα.

γεωργια μολις πας στον γιατρο ενημερωσε... μην τυχον και γεννησεις και δεν το μαθουμε....

κι γω εβγαζα στην αρχη με το νοσοκομειακο θηλαστρο γιατι 13 μερων την αφησα και πηγα στο νηπιαγωγειο..

ισα -ισα που εμενα που αυξησε την παραγωγη.. παντα εβγαζα μετα που την θηλαζα και ειχε τυχει και πρωι να βγαλω 250μλ...

γεωργια θυμησε μου να σου δωσω ενα αρθρο για την αποστειρωση του μητρικου γαλακτος...

παντως αυτο που σου ελεγα ισχυει.. οποιοδηποτε μερος του θηλαστρου ερχεται σε επαφη με το γαλα θα πρεπει να αποστειρωθει αλλιως γινεται εστια μικροβιων...

κι γω θα παω με το θηλαστρο στο μαιευτηριο για να αυξησω κατευθειαν την παραγωγη μου... μιλαμε βεβαια παντα για το νοσοκομειακο που μιμηται τις θηλαστικες κινησεις του μωρου...

την κυριακη βαπτιζουμε ευελπιστω να πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...ελενη την κυριακη ενια;;εφτασε κιολας η μερα;; απιστευτο..ολα ετοιμα;;;

βασικα θα ειναι καλη φαση να ερθει...

να ασχοληθω και γω με τιποτε αλλο....αχαχ..

καλα αν θα ερθει ο λογος γινεται για 1 βδομαδα..μη τρελενεστε...

δεν ειναι για παραπανω!!χαχα...

τι βλακεια αυτο με τις μαριες..εγω ξερω οτι ολες γιορταζουν 15 του μηνος..τι να πω!!

βαγκ κρατα καλα με τις πιπιλες...μπορεις..

σε λιγο παω μαθημα..

τελευταιο..καλψ!!χαχ...

το απογ εχει εξοδο..ελενη σπιρτουλενας λεμε..

σοφη που εισαι καλε;;

φασολαδα θα φτιαξω σημερα...

και ξανα λεω..

τι θα πω τη μαρθα για το σχολειο;;οτι εκελισε τοσες μερες για χριστ; την αληθεια;;η οτι σας εχω και τις 2 και μετα πας σχολειο μαρθα;;

δε ξερω!!

σημερα θα παω και παιδιατρο να μου πει τη γνωμη της και υτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

μολις εκανα το μπανακι μου -τι ωραια

βροχη με το κιλο εδω περα

κοριτσια προσοχη με τον βηχα

περσι απο τον πολυ βηχα ειχα παθει θλαση του πνευμονα - μεχρι και αξονικη για καρκινο με ψαχνανε απο τον πονο που ειχα

εαν βηχεται τοσο πολυ να πατε σε γιατρο να σας δει - πνευμονολος μονο μπορει να ξερει

βαγκ πιστευωοτι μια χαρα θα το θηλασω

σιγα - οπως λες εδω τα 2 θηλαζα στο ενα θα κολλησουμε

απλα κανα βραδυ που θα ειμαι πτωμα θελω να εχω μια καβατζα μπας και το δωσει ο κωστας

για αρχη σιγορα δεν αγοραζω τιποτα -θα εχω και ενα κουτι γαλα γιατι δεν μπορω φοβαμαι να μην εω τιποτα - τοσα συμβαινουν ανθρωποι ειμαστε

αλλα το θεωρω μεγαλη μανουρα να καθομαι να βγαζω γαλα -βαριεμαι μονο στη σκεψη μιλαμε

αλλα απο το να πεινει ξενο ας εχω καβατζα δικο μου

στην αρχη ουτως η αλλιως 2-3 βδμ θα ειμαστε μεσα δεν μας κοβω για βολταριες πολλες

και στα μεγαλα εμπορικα εδω υπαρχου δωματεια θηλασμου οποτε δεν χρειαζεται μεσα στον κοσμο να βγαζις μεμεδακια

το οποιο δεν με πειραζει να το βλεπω αλλα δεν μπορω να το κανω εγω

της μεντελα ειχες βαγκ και δεν εμεινες ευχαριστημενη ε;

ελενη -σωσω εσεις ποιο έχετε;

νανα καλα αποτελεσματα στην εξεταση μακαρι να μην ειναι τιποτα

ελενη και η πολυ οριζοντια θεση φενει καουρες

δλδ εαν εισαι ξαπλωμενη αρκετη ωρα συνηθως αξανει την ενταση της

τωρα απο τα δικα μου σο λεω βεβαια

αα στα πολυ υσκολα μου ειχε πει οτι τα μπουσκοπαν βοηθανε αρκετα στην καουρα και τον στομαχοπονο

και κανουν καλτερη δουλεια απο τα σιμεκο εχω να πω

σωσω εγω θα της ελεγα την αληθεια

το μωρακι ειναι πολυ μικρο και μπορει να αρρωστησει και να παει στο νοσκομειο γι αυτο θα για λιγες μερες δεν θα πας σχολειο

γιατι να λες ψεματα σιγα τοπραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα της ελεγα οτι θελω να γνωρισει πρωτα το αδερφακι της και μετα θα παει σχολειο.. η το σχολειο εκλεισε για διακοπες..

μην καταλαβει οτι εσυ αμα θες την πας και αμα θες οχι γιατι μετα θα σου βγαλει το λαδι για να ξαναπροσαρμοστει...

οκ αν δεν τυχει τιποτα θα ερθουμε...

κρατα και πανες με πανακια για να σου δειξω...

αλλα παλι διαφωνω λιγο με την κινηση σου...

δηλαδη αμα η μαρθα πηγενε δημοτικο θα την σταματουσες 40 μερες να χασει τοση υλη για να μην κολλησει οτιδηποτε το μωρο???? τι να πω ειναι επιλογη σου ολο αυτο και μακαρι να σου βγει σε καλο γιατι οπως ξερεις οι ιωσεις βρισκονται παντου και οχι μονο στο σχολειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρώτη φορά είχα βγάλει γάλα με το θήλαστρο που μου είχε δώσει η κουνιάδα μου.

ήταν ένα χειροκίνητο της νουκ.

μου κατέστρεψε την παραγωγή.

μετά αγόρασα το swing.

μάρκερ εννοείται ότι θα τα καταφέρεις!!!

όταν έχεις θηλάσει 2 μωρά ταυτόχρονα... το ένα θα είναι παιχνιδάκι!!!

αν θέλεις μια συμβυολή...

να κάνεις άντληση την ώρα που θηλάζει από το άλλο στήθος...

και αν μπορείς να ξεκινήσεις τις αντλήσεις μετά τις 40 μέρες...

εκτός αν νοικιάσεις αυτό που λέει η Ελένη.

τι να σου πω ρε σωσώ...

εξαρτάται τι σχέση έχει με το σχολείο.

αν είναι κάτι που το αγαπάει και θέλει να πηγαίνει, τότε μην της πεις ότι δε σε πηγαίνω για να μην αρρωστήσει το αδερφάκι σου...

θα μισήσει το αδερφάκι της... χαχαχα!!!

από την άλλη... ούτε και το ψέμα είναι σωστό...

γιατί δε ρωτάς την ίδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγα και στο γιατρό.

ευτυχώς όλα τα όργαν είναι καλά εκτός από τον δεξιό νεφρό.

έχει μία μικρή διάταση λόγω της θέσηςς της μήτρας.

όμως, δεν έχω πέτρες.

πολύ σημαντικό γιατί αυτό ήταν που φοβόμασταν.

τα πονάκια που έχω είναι κολλοκοί νεφρού.

και μπορεί να τα έχω μέχρι που να γεννήσω...

αν είναι αυτής της έντασης, δε με πειράζει... αντέχω...

να μην είναι σαν της προηγούμενης εγκυμοσύνης φοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη...εσυ τουλαχιστον ξερεις οτι δε μπορω να θηλασω αποκλειστικα...

οποτε ειναι ενα απο τα μειον..και σου ειπα!!

οτι οτι και να παθει δε μπορω να παρκαρω τη μαρθα πουθενα!!

θα μου πεις δε θα σου φεριε ιωσεις μετα;;θα φερει...απλα ελγα στην αρχη να μην την παω..κανενα μηνα..οι παραπανω..θα λαλησουμε ολοι..

και γω ημουν σιγουρη οτι η μαρθα θα πηγαινε..αλλα ρωτησα πολλα ατομα και κανα 2 απο τα 30 μου ειπανε...να συνεχισει το σχολειο..

τα παιδια του σημοτικου το ξαναλεω εχουν πολυ καλυτερο ανοσοποιητικο και ειναι πιο ανθεκτικα στις ιωσεις..

εννοειται οτι αν ηταν 4-5 χρ δε θα το σταματουσα..και ειχε ηση 1 χρονο στη πλατη της παιδικο σταθμο..

νανα ωραια με γιατρο..

βηχα γενικοτερα μην τον αφηνετε στη τυχη του!

μαρκερ ποσο θηλασες τα 2;;δε θυμαμαι!!

αυριο παω γιατρο..θα γελασουμε!χαχαχ!!

σε περιπτωβωση που θελει να με βαλει παρασκ θα υπογραψω να μπω δευτερα!!

παω να κανω φασολαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ αφού μπήκες στην 38η βδομάδα είσαι μια χαρά όποτε και αν γεννήσεις!

πες μου ότι θες να πάς Δευτέρα γιατί την Παρασκευή έχεις κοπτική ραπτική... χαχαχα!!!

χθες έμαθα να φτιάχνω και τριαντάφυλλο!!!

τελικά είναι πολύ ωραίο το βελονάκι!!!

πολύ πιο νεδιαφέρον από τις βελόνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια ειναι καθαρα επιλογη σου... αφου το θεωρεις εσυ απαραιτητο καντο... παντως χαρας το κουραγιο σου...

παντως αυτο με το θηλασμο που λες δεν ισχυει...

της κουνιαδας μου η κορη με αποκλειστικο θηλασμο ηταν απο 15 μερων αρρωστη...

οτιτιδες, αμυγδαλιτιδες, φαρρυγγιτιδες, κλπ....

κ απο που της κολουσε???? η νταντα που την προσεχε ειχε εγγονια... δεν νοσουσε φυσικα αυτη απλα ηταν φορεας οποτε κολουσε συνεχεια το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια...

δεν έχει πει κανείς ότι τα μωρά που θηλάζουν, δεν αρρωσταίνουν ποτέ.

ειδικά ένα βρέφος 15 ημερών πόσο πρόλαβε να θηλάσει ώστε να προλάβει να μαζέψει αντισώματα;

έστω κι αν θηλάζει αποκλειστικά...

και εννοείται ότι αν αρρωστήσει από τόσο μικρό κάποιο βρέφος... πιθανόν, να του μείνει κάποια ευαισθησία...

προφανώς, αυτό είναι που θέλει να αποφύγει η Σωσώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πόσο βάρος έχει;

πολύ γελάω όταν τα λες μούλικα... τα πουλάκια μου...

δε θα μάθεις απο άποψη ή γιατί τα θεωρείς δύσκολα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...δε σας προλαβαινω πραγματικα...

Σωσω αν εισαι καλα με το αμνιακο μεινε..αλλιως μπες..μην το παρατραβας και εσυ...

μην ανησυχεις και ελαφρουλι να γεννηθει αμεσως θα παρει...

Νανα ελπιζω να μην ειναι τιποτα περισσοτερο αυτα τα πονακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...