Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 73 ...και καλά γεννητούρια!


Recommended Posts

Λίγα διάβασα απλα μπήκα να πω για τον Σεμπ επειδη ρωτάτε και συγκινήθηκα :oops:

Δεν εχει πάθει ποτε ξανα ωτιτιδα, αυτη ηταν η πρώτη...εγω νομίζω πως εγινε το εξής..ειχε ενα μηνα μπουκωμα. Του εκανε παραρινοκολπιτιδα κ ξεκινησε αντιβιωση αλλα στις 4 μερες απάνω μόλις του την έδινα την έφτυνε αμέσως, αποτελεσμα να παρει μονο 4 μερες αντί για 10 που επρεπε..οπότε τα μικρόβια έμειναν εκει και οπως μου εξήγησαν πέρασαν στο αυτι κ έπαθε μεσαία ωτιτιδα...

Ψυχολογικό δεν ειναι, ο Σεμπ ειναι πολυ ανοιχτός χαρακτήρας, δεν κρατάει τιποτα μεσα του, αν τον στεναχωρεί κατι το λεει αμέσως. Ολα ξεκίνησαν οταν μπήκε ο Σεπτέμβριος κ ειχε πολλα παιδια στο σχολείο..το καλοκαίρι που πήγαινε 2 μήνες δεν αρρώστησε ποτε...Το οτι μπορεί κ το κλίμα εδω να μην βοηθάει ισως, αλλα γενικα εγω έχω παρατηρήσει πως εάν βρεθεί με παιδιακια κ ενα ειναι άρρωστο θα κολλήσει σίγουρα...ελαφρα αλλα θα κολλήσει...Ελπιζω να παει ετσι η πρώτη χρονια μονο κ η δευτερη να μην αρρώσταινει...

Σημερα ειναι καλα, δεν πονάει, παίρνει την αντιβιωση τωρα κ δεν την φτύνει γιατι του θυμίζω τι έπαθε με το αυτι κ ποσο πονουσε..Αυριο θα παει κ σχολείο...

Δεν ξερω αν τον χτύπησε όντως παιδάκι, απο το σχολείο μου είπαν δεν το είδαν καν..ισως να εγινε κάποια στιγμη σο φαγητο...

Αυτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έλα ρε Φρανίτα, άντε με την αντιβίωση θα γίνει καλά ;) έτσι όπως τα λες είναι σίγουρα!!!

βρε τον Σεμπίνι :x:x

τελικά θα εξετάσετε και το θέμα αλλεργία ή όχι?

περαστικά και πάλι! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω ναι θα το κοιτάξω για αλλεργία με τον ωριλα...Εμ δεν θα εχει κληρονομήσει κατι? εγω έχω άσθμα, μπορεί να γλύτωσε το άσθμα αλλα κατι θα πήρε...

Εδω ειναι που εχει παντου αιρκοντισιον κ εξω εχει 34 βαθμούς με υγρασία και βρωμερη ατμόσφαιρα απο τα καυσαέρια...αυτο το αιρκοντισιον ειδικά δεν το θέλω καθολου αλλα το εχουμε μερα νύχτα...

Τωρα πάντως δεν πονάει κ γενικα ειναι καλα αν εξαιρέσεις την ωτιτιδα κ ενα μικρο βηχαλακι που εχει μείνει απο το κρυωμα...

Πάντως να πω οτι βαρέθηκα και τις αρρώστιες αλλα και να μεγαλώνω μονη μου τον Σεμπ...καποιο νομίζουν πως το να είσαι πατέρας ειναι να δίνεις λεφτά κ καθε δυο μήνες να παίζεις για μια ενδοαμδα και να αγοράζεις ακριβα παιχνίδια...και μετα να κανεις τον έξυπνο και να το παίζεις οτι θυσιαζεσαι και καλα για τον γιο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω, υπάρχουν και πατεράδες που ενώ είναι στο σπίτι κάνουν αυτά που κάνει και αυτός που περιγράφεις οπότε τι να λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! Σισσιώ εγώ δεν θα πήγαινα στον γιατρό για "χέρι" 2η φορά!!! :?

γιατί να πας? αφού είσαι στην 37 εβδ. ακόμη ;)

εγώ στην 2η εγκυμοσύνη πήγα γιατί ήθελα να γεννηθεί η Ρέα τον Αύγουστο και όχι τον Σεπ!!! :roll::roll:

Γωγώ τι έγινε τελικά με το ταμείο σας ενσωματώθηκε και αυτό? :?::?:

σήμερα επιτέλους βάλαμε και το φωτιστικό πάνω από την τραπεζαρία, δεν είχαμε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ μίλησα με την Σισσιω κι δεν της εβλε χερι για να προκλεσει τοκετόν αλλα για να δει την κατάσταση εκει κάτω. Της είπ οτι θα το καταλάβει καλά το χερι που θα είναι για τοκετο.

Έδωσα στον Μ σιρόπι γι τον βήχα και κατα λάθος του έδωσα τεράστια δόση .....2 ώρες έβηχε ο καϊμένος χωρις σταματημό!!!! Απόκαμε και τον πήρε ο ύπνος ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τι βραδυ!!!!

μαλλον δεν ειχε σχέση που του έδωσα περισσότερο σιρόπι ....άλλαξε ο βήχας, ολο το βραδυ έβηχε και ακόμα!!! Συνέχεια χωρις να σταματάει!! Έχω τρομάξει .....ξιροβηχας οχι παραγωγικος (τουλάχιστον ετσι το καταλαβαίνω εγω μπορεί να κάνω και λάθος γιατι κατι ακούω από το στήθος)

Περιμένω πως και πως να περάσει η ωρα να πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο .....

Καλά εκει που ειχε τελιωσει σχεδόν ο βήχας τι στροφή είναι αυτήν!!??

το κακό είναι οτι έχει και διαρρια .....και εγω έχω ξεμηνει απο λεφτά στο σπίτι και πρέπει να τρέχουμε πρώτα στην τράπεζα να βγάλω (δεν ξέρω αν το φαρμακείο έχει μηχανιμα για κάρτα αυτο πάντως κάτω απο το σπίτι δεν έχει ) και που να τον πάω με την διαρρια!!! Είναι και μακριά η τράπεζα ....αλλα μπορώ να βγάλω και απο άλλη πιο κοντά θα μου πεις .....

Τον λυπάμαι τον καιμενο έχει τρελαθεί να βήχει και ώρες ώρες πάει να βήξει και δεν του βγενει ......κανει όπως μας έρχεται εμετός και δεν κάνουμε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο αν η διαρροια ξεκινησε σημερα μπορει να ειναι και απο το σιροπι αλλιως μπορει να σχετιζεται με την ιωση. Λοιπον αυτα με τον βηχα τα περασα κ εγω, μιλαμε για τραγικο βηχα..Να πατε στο γιατρο να τον ακροαστει και θα σας πει..

Περασα τα ιδια και τωρα περναω παλι ωτιτιδες..Αυτες οι ιωσεις του σχολειου μας γονατιζουν..

Κουραγιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο σκευτηκα και εγω η το σιρόπι η απο τις συσπασεις που έχει αποβτον βήχα η κατι νέο άρπαξε ....

Η πλάκα είναι οτι πριν 3 μέρες τον είδε η γιατρός του παιδικού και έγραψε φυσιολογικά οτι είναι, μόνο για ελενχο αναιμίας έγραψε και για εξέταση ακούης ....

Θα του βαλω πανα ....μου έχει χεσει 3 βρακιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη εγω δεν θα εμπιστευομουν κ τοσο τον γιατρο του παιδικου. Συνηθως δεν ειναι και οι καλυτεροι γιατροι και ξεπετανε τα παιδια..Ειναι περισσοτερο για το θεαθηναι παρα για δουλεια ουσιας.

Πηγαινε το παιδι στην παιδιατρο σας να τον ακουσει και να σου πει.

Η διαρροια δεν νομιζω να ειναι απο τον βηχα. Ειτε φταιει το σιροπι ειτε αρπαξε καποιο κρυωμα επιπλεον.

Ο Σεμπ ειχε επισης τρελλο βηχα και τις νυχτες πνιγοταν. Τη μια φορα ειχε γριππη, μετα εκανε βρογχικα (χωρις ομως ακροαστικα αυτο ηταν το χειροτερο διοτι δεν το καταλαβαμε) και τωρα παλι με βηχα ενα μηνα, τον βλεπει γιατρος ηταν καλα κ 3 μερες μετα εξελιχθηκε σε αλλο πιο σοβαρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!θα πρεπει να συνηθίσω να μπαινω πιο συχνά!!! επέστρεψα μόνιμα!επιτελους πηρα μετάθεση! :D

θα σας διαβασω σε λίγο , κορίτσια μην τα μαλώνετε... βρείτε κατι για να ηρεμείτε!εγώ το έριξα στο πλέξιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου τι κανεις Κρητη?δεν πιστευω να μετακόμισες? επίσης θα δεχτείς ποτε το αιτημα φιλιας στο φειςμπουκ? Αφρο εσένα γτ δεν μπορω να σου κανω ?μηπως με μπλοκαρες? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε δεχτηκα ,το ιδιο θεμα είχα κ με άλλα άτομα!!!! θα προσπαθησω να ειμαι πιο συχνή επιβάτης του τρενακίου!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: όποια ξέχασα φυσικά και μπορεί να μου κάνει αιτημα φιλίας ε? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ξερω οτι εμπιστεύεσαι τη γιατρο σου αλά δεν το θεωρώ και πολυ σοφό να τον ακούσει απο το τηλεφωνο και να κανει διάγνωση...

Κι αν ειναι λαρυγγιτιδα οπως σου ειπε, σου έδωσε σολντεσανιλ? εμένα αυτο ο3 γιατροί στην ελλαδα και 2 γιατροί εδω μου το έδωσαν μονο αν πάθει σοβαρή κρουπ αλλιώς οι οδηγίες ηταν να μην το δώσω ποτε...Ο Σεμπ έπαθε λαρυγγιτιδα εδω κ του έβαλαν μάσκα κ απλα στο σπίτι είπαν μα δώσω το σολντεσανιλ μονο αν πάθει κριση..ευτυχώς δεν έπαθε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ξερω οτι εμπιστεύεσαι τη γιατρο σου αλά δεν το θεωρώ και πολυ σοφό να τον ακούσει απο το τηλεφωνο και να κανει διάγνωση...

αυτό πήγα να γράψω κι εγώ

καλημέρα σας!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου έδωσε πρωί μεσημέρι βραδυ 15 σταγωνες, μου ειπαι να πάω απλα εκει που μιλούσαμε τον άκουσε απο το τηλ και κατευθιαν μου ειπαι τι είναι .με ρώτησε και καποια πράγματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ενόεις κρίση φραν ...το οτι απο χθές Στις 7 το πογευμα βήχει συνεχόμενα με διαλείμματα 2 λεπτών δεν είναι κρίση? Του έχουν βγει τα σικοτια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...