Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

1 χαρα....τα ψαρια...αλλα νομιζω θα με ζορισσουν αν τα φαω..παλι με επιασε με το ψαρι..τεσπα!!

εχω και κριθαρακι με μοσχαρι απο χθες..

εετοιμα;ζομαστες για τζαμπο και λιντλ!!

γιατι φωναζεις χρυσουλα;;

παντως ουτε το ξυπνημα το θελω με φωνες ουτε το κοιμισμα..

μου γαμ...τη μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω θα πρεπει να του φωναξω για να μεινει μονος μεχρι να κοιμηθει...και δεν του φωναζω οποτε παω και ξαπλωνω μαζι του μεχρι να τον παρει ο υπνος :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα το πρωι ειχα συναντηση εκτος γραφειου... δεν με βλεπω να φευγω πριν το δεκεμβρη.. πρεπει να τους δρομολογησω πρωτα τα επιδοτουμενα προγραμματα μπας και παρουμε κανα φραγκο....

χθες ολα καλα αλλα δεν την παλευα να μαγειρεψω... γυρισα στο σπιτι απο το μαιευτηριο 8 η ωρα και 8:30 ηρθαν οι φιλοι μας... παιδια πηρα απο το λιντλ μια συσκευασια με 3 πιτσες μαργαριτες (1,79).. πηρα και υλικα και τις εμπλουτισα... παιδια σκασαμε στο φαγητο 8 ατομα.. και ολα μαζι 10 ευρω.... αν κανω πιτσα μονη μου μου βγαινει 18 ευρω για τα 8 ατομα...

παιδια εχω προβλημα με την ειρηνη.... αν εχουμε παρεα βραδυ αρχιζει να τρωει μεχρι σκασμου και μετα ξερναει.. νομιζει οτι ετσι θα κατσει περισσοτερη ωρα μαζι μας και δεν θα παει νωρις για υπνο...

3 βραδιες τωρα τα ιδια εχουμε...

ρε γεωργια ο λευτ. παλι στο ξενοδοχειο???????? πω πω πικρα αλλα τι να το κανεις αμα πηγαινοερχοτανε μονο οι βενζινες του θα ηταν το μεροκαματο.... τι θα κανετε σημερα???

χθες στη συνελευση ολα καλα.. μας μιλησανε για το προγραμμα του σταθμου... μου ειπαν να μην ξαναφορεσει το ριρη βραχιολια γιατι τα θελουν τα αλλα παιδια και γινεται χαμος... και τι να κανω που τις αρεσουν πολυ να τα φοραει???? ξερετε αυτα τα καουτσουκ τΑ μαυρα που εχουν ενα μπιχλιμπιδι απανω..

σημερα τις τα εβγαλα και εκλαιγε ασταματητα γιατι δεν της αρεσει να βλεπει το χερι της αδειο....

νανα ειμαι σιγουρη οτι τα πηγες μια χαρα.....

βαγκ και τα δυο να ειναι τεσσερα κιλα... καλε που θα τα βαλω 8 κιλα παιδια μου λες????? :lol:

χρυσουλα εγω δεν θεωρουμε καλη νοικοκυρα.... αν ελεγες για την γεωργια ναι... η γεωργια παιδια ειναι οντως καλη νοικοκυρα και πιανουν και τα χερια της... μπροστα της ειμαι ακαματα... και δεν το λεω για να την παινεψω... ειναι η αληθεια... αφου η μονη απορια μου ειναι πως τα προλαβαινει ολα και μετα εχει και χρονο να βαρεθει.... :lol:

κι γω καθε μερα τρεχω σαν την σκασμενη....

αλεκα μαρεσει που τα παιδια σου ειναι ιδιου φιλου... θα παιζουν και μαζι φανταζομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλέκα κι εγώ σ' αυτό ελπίζω.

αν θα βλέπει τούρλα την κοιλιά, να μην έχει τρελές απαιτήσεις... χαχαχα!!!

να δείτε που θα αρρωστήσω με πυρετό...

τα μάτια δεν ανοίγουν και πονάει όλο μου το κορμί...

εγώ θέλω σούπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θελω τη μαρθα σοτ παιδικο!!χαχαχ..οχι ρε!καλα περασαμε..ελενη 6-6,30 θα παμε στο γκραντ ελενη..

ελα..θα εχει λαο!!

ε καλα δε μπορεις να τις κατηγορησεις που σου ειπαν για τα βραχιολια...η και αυτο ειναι κακο;;

ελενη συνελθε με τη δουλεια...

εχεις 2 παιδια..στο ειπε κανεις;;

καλη και η δουλεια..αλλα χαλαρωσε!!

καλε αληθεια πολλες φορες βαριεμαι!!

εγω μακαρονια με μοσχαρι απο χθες..28 του μηνος τελειωνει ο λευτ..

μεθαυριο ερχεται η θουληηηηηηηηηηηηη.........

ελενη..φερε και το στικακαι να σου περασω τιςε φωτο του παρτυ!!

αν θυμηθεις..

αυριο κατεβαινω γιατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πρέπει να έχω πυρετό...

νιώθω χάλια.

η γιατρός είπε να πάρω παναντόλ και να πάω σπίτι.

σε λίγο σχολάω, οπότε θα φύγω μια και καλή...

αλλά, σκέφτομαι πώς θα οδηγήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας γεωργια με εχεις παρεξηγησει...

δεν τις κατηγορω με το παραμικρο... απλα καποια πραγματα που εμενα δεν μου φαινονται λογικα οπως και στο 99.9 % των υπολοιπων μαμαδων, με πειραζουν....(πχ ψεμματα και βαρεμαρα)..

φυσικα και εχουν δικιο με τα βραχιολια... τωρα πως θα τα βγαλω απο την ειρηνη ειναι αλλο θεμα...

γενικοτερα δεν ειμαι ουτε τρελη μαμα , ουτε εχω τρελες απαιτησεις επειδη ξερω τι γινεται... απλα σε καποια θεματα ειμαι καθετη γιατι σκεφτομαι πως θα λειτουργουσα εγω ως νηπιαγωγος... τελοσπαντων δεν θα το αναλυσω αλλο...

μαλλον θα ερθουμε... μπορει να φερω και παρεα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσα ατομα και ποιους;;;εννοω να ξερω για τα τραπεζακι...γιατι τα μπροστα..ειναι λιγα!!

περατικα ρε νανα..εγω μακαρονια με μοσχαρι και σοκοφρετα!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

πωπω ποσα γραψατε τσουπρες

εγω σημερα δουλεια και τα παιδια στην πεθερα

καλε σημερα ξανανιωσα με τη ουλεια

ισα που νομιζω οτι θα τρεξω 100αρι

εκει που βαριωμουν τρελλα τωαρ γουσταρω πολυ μιλαμε

αυριο ρεπο

περαστικα σο νανα μου

ξερω οτι δεν κανει να εχεις πυρετο στην εγκυμοσυνη

τι σου ειπε;

α και συγχαρητηρια για την παρουσιαση σου και εις ανωτερα

ελα βρε ελενη βαλε λιγο κωλο κατω

κοιτα εαν καθεσαι απλα σε ενα γραφειο και συζητας αντε οκ που και παλι

και μην αγχωνεσαι για τα μωρα καθολου

μεχρι τον 6ο -7ο θα παιρνουν βαρος κανονικοτατα οσο θα ταν και αν ηταν ενα μωρακι

μετα αρχιζουν και σταματουν την αναπτυξη τους

μια χαρα θαγεννηθουν πανω απο 2500 το καθενα να δεις

απλα θελει και καθισιο ρε συ

Αλεκα ετσι τα 3-4 χρονια ειναι πολυ καλη διαφορα στα παιδακια

ειστε παρα πολυ καλα

και η Μαρια ακουγεται πολυ βολικο παιδακι απο οσα περιγραφεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι ψωφια.... χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο... αλλα οι μερες ολες ειναι τοοοοσο γεματες... εχω και περιοδο...

Νανα κρεβατωθηκες τελικα;;;; γμτ.... ελπιζω να εισαι καλυτερα παντως...

οσο για το ωραριο, το καλο ειναι οτι ειμαστε περιφεριακο τμημα. επαρχια! στο κεντρο δε γινονται. αλλα η αληθεια ειναι οτι για την ολη φαση δεν τον ρωτησα. του το ανακοινωσα. και πολυ πριν τον στειλει Εβρο. αρα ... ασ προσεχε.... και αν μου εκανε φασαρια θα πηγαινα στο Δ/ντη στα κεντρικα και το ποιο πιθανο να εφερνε τον αντρα πισω... και στο κατω κατω να πανε ολοι τους να χεστουνε με τα λεφτα που μας δινουνε και με τον τροπο που μας φερονται. μονο σαν νουμερα μας εχουνε. οι περισσοτεροι συναδελφοι, κυριως αυτοι που ηταν πολυ πωρωμενοι και αγαπουσαν αυτο που κανανε και το κανανε με παθος μετα απο αυτη τη συμπεριφορα, σημερα εδω-αυριο 500χλμ μακρια απο την οικογενεια, δε γουσταρουν καθολου. με το δικιο μας νομιζω...

Ελενη ειπα και εγω.... 2Χ4!!!! :lol:

παντως μπραβο που σας κανουν και ενημερωση στον παιδικο... εμας δε μας εχουν πει για μαζωξη...

και εμεις εχουμε ποιηματα. 3στιχο ο Σπυρος που δε θελει ουτε να το ακουει, ενω γενικα μαθαινει ποιηματα και τραγουδια και 4στοιχο η Μαριαννα που σχεδον το εχει μαθει. αντε να δουμε...

οσο για τον υπνο, απο τοτε που εφυγε ο Χρηστος η Μαριαννα θελει να καθομαιστο χαλι στο δωματιο της μεχρι να την παρει ο υπνος. πηγα να το αποφυγω στην αρχη αλλα την επιανε υστερια και δεδομενων των συνθικων πηγα πασο.... ευτυχωσ σε 10΄εχει κοιμηθει...

παω για ντουζακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

ήρθα δουλειά τελικά.

χθες που πήγα στο σπίτι είχα δέκατα.

χαπακώθηκα και έπεσε ο πυρετός.

ένιωθα λες και με είχαν δείρει...

ευτυχώς ήταν κι ο Π σπίτι και το μωρό βρήκε τον παλιό καλό του εαυτό.

η αλήθεια είναι ότι το σκεφτόμουν αν θα έρθω σήμερα...

αλλά, έχουμε μία εκδήλωση την Τρίτη και πρέπει να ετοιμάσουμε τις λεπτομέρειες.

σήμερα πονάει πολύ ο λαιμός μου και αισθάνομαι κουρασμένη...

εμάς μας κάλεσαν την ερχόμενη Τετάρτη, στις 6.

6 σχολάω και θέλω τουλάχιστον μισή ώρα για να πάω.

εκνευρίστικα λίγο...

θα μπορούσαν να το κάνουν 1/2 ώρα αργότερα ή άλλο απόγευμα...

το είπα στη δασκάλα και με κοίταξε με ένα ύφος σα να έλεγε "έχεις δίκιο... αλλά την απόφαση την πήραν άλλοι".

απλά το θεώρησα λίγο άκομψο εφόσον γνωρίζουν το ωράριο των γονιών.

τέσπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

εμεις χθες περασαμε ωραια.. πηγαμε σε παιδοτοπο μαζι με την γεωργια και αλλες κοπελες..

με τη γεωργια μεχρι να γεννησει θα εχουμε την ιδια κοιλια... :lol::lol:

με εχει φαει βεβαια η αγωνια να δω τι ειναι....

σημερα στον παιδικο γνωρισα το κοριτσακι που δαγκωσε την κορη μου με το μπαμπα της...

μου λεει δυνατα η κορη μου "μαμα αυτη ειναι η μαρια που με δαγκωσε, πηγενε να μας να την μαλωσεις"

ντραπηκα λιγο γιατι δεν ειναι απο την χωρα μας και ενιωσε ασχημα ο μπαμπας της... δεν ειπα τιποτα.. απλα χαιρετησα..

ρε παιδια καθε μερα ερχεται στο σπιτι και μου λεει διαφορα.. κοιτα τι μου εκανε ο ενας , κοιτα τι μου εκανε ο αλλος... μηπως ειναι λιγο υπερβολικη και προσπαθει να της δωσω σημασια?????? το δαγκωμα εχει φυγει τελειως απλα εχει μεινει εκει η μελανια... του εβαλα αλοη δυο μερες και εφυγαν και τα κακαδακια και ξεπριστηκε κιολας..

νανα περαστκα.. ειναι σπαστικο να εισαι εγκυος και να εισαι και αρρωστη....

βαγκ δεν ειπες για πλυντηριο.... μηπως πλεον εννοειται???? :lol::lol:

ρε κοριτσια να αρχισω σιγα-σιγα να βλεπω γυναικες για να με βοηθανε με τα διδυμα η ειναι ακομα νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απομαε..οντως πολυ καλα περασαμε εχθες...

καιρο εχουμε να βρεθουμε ολες...εγωτις γλεπω μεμονωμονα ολες..

κανω γεμιστα..παρκαρα το παιδι σχολειο και σε λιγο κατεβαινω γιατρο..

το απογ ερχονται 1 ζευγαρι θειων..θα παμε να τουε παρουμε απο αεροδρομιο και αυριο θα πανε τυμπακι..

σας ειπα οτι αυριο ερχεται η θουλη,ε;;;χαχα...

εκανα πορτοκαλοπιτα χθες..

ασχετο!!

ελενη μπορει να σου το κανει και επιτησες..

και μενα 1 διαστημα η μαρθα ερχοταν και μου ελεγε..μαμα με χτηπυσε ο αλεξ...

και της ελεγα πες του οτι δεν ειναι σωστο..και μετα το εοκανε για ολα ταπ αιδιακια..

και της ελεγα δε πειρ;αζει και σταματησε!!

λοιπον..και θα ανοιξω 1 τεραστιο θεμα..γιατι ετσι...

με τισπαρεες μου γενικοτερα καποιες φορες διαφωνουμε..

εγω πιστευω οτι οταν βλεπεςι 2 παιδια ιδιας η πανομοιτυπης ηλικιας να μαλωνουν...για το παιχνιδι ,για το αυτοκινητακι...για το βιβλιο..να τα αφηνεις να μαλωνουν..να παρεμβεις μονο οταν τα πραγματα γινουν επικυνδυνα!!

και δε μιλαω για ηλικιες 1 ετους..

αλλα απο 2-2,5 χρ...

μπορουν να το κανουν..τι λετε;;

τεραστιο θεμα συζητησης στη παρεα εχθες..

εννεοιται χωρις τσακωμους..

ελενη..νωρις ειναιγια γυναικα να ψαχνεις λεω εγω!!

ποσο δικιο εχεις ρε βαγκ για τη σδουλεια και την ορεξη..ετσι πως μας κανανε!!

αλλα αν δε το κανεις και με ορεξη..εισαι δυστυχισμενος ρε γαμωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !

νανα περαστικα σου!

ελενη δεν εχεις καποιο δικο σου ατομο για βοηθεια??

εμενα η ξαδερφη μου ειχε μια θεια της κ την πληρωνε κανονικα,απλα ειχε τυφλη επστοσυνη γιατι ηταν η θεια της κ την αγαπουσε πολυ!

εχθες αρχισαν σεμιναρια απο το ανοιχτο πανεπιστημιο ...ψυχολογιας -παιδιου-οικογενια-σχεσεις...

πηγενει ο αντρας μου! δεν γινοταν κ οι δυο...

ηταν πολυ ωραια εχθες λεει...ξετρελαθηκε :lol:

σημερα παω εργαστηριο να φτιαξω βιτρινα....κεραμικα μονο θα εχουμε ...διακοσμηση κ οικιακης χρισης....απο γαστρες ,πιατελες μεχρι πεταλουδες κ σπιτακια φωτηστικα...καπια στιγμη θα σας βαλω φωτο... ;)

ετοιμαζω την μικρη κ εφυγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Νανα ευτυχως που εισαι καλυτερα αλλα παρε και καμια αδεια..δεν θα μεινει πισω το κυπριακο δημοσιο.. :D

Σωσω συμφωνω απολυτα με την τοποθετηση σου στο θεμα των τσακωμων..παρεμβαινεις μονο οταν τα πραγματα γινονται επικινδυνα..

Ελενη ξερεις, ενα να δει να την πειραζουν, ξεκινανε ολα...τσεκαρε απο την αλλη μηπως ειναι και η Ριρη ολιγον ναζιαρουλα ;);)

παντως και η κουνιαδα μου με την κορη της αντιμετωπιζει σχεδον τα ιδια ζητηματα και να φανταστεις ειναι στην 2α δημοτικου..

Μαρια η δουλεια σε κραταει σπινταντη :lol::lol::lol:

Αλεκα οπωσδηποτε φωτογραφια θελω!!!

εχει ερθει η Λιλα για δουλειες, πηγε ο Νικος τον Θ παιδικο αρον αρον γιατι αργησε να ξυπνησει..μεχρι να πει γαλα και να φαει κατι περασε η ωρα...

εχω γενεθλια σηεμρα :D:D:D κλεινω τα 35 :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!

Νανα δεν καταλαβα τι παρουσιαση ειχες;;;

συγχαρητηρια πάντως!και περαστικα καλε!

Εμείς...καλη σχολικη χρονια!

Ωτιτιδα ο μεγαλος!Στα όρια ωτιτιδας ο μικρος...

Ευτυχως ακροαστικα οκ.

Αλλα ενα μηνα με συναχι και οι 2...εξελιχθηκε σε βηχα, πονολαιμο και πονο στο αυτι...

Και ετσι λεει θα ειναι μεχρι την ανοιξη,οταν της ειπα της παιδιατρου οτι ενα μηνα τρεχουν οι μυτες.

Θα εχουν συνεχεια μυξες! :o:o:o

Τα χω παιξει απο την αϋπνια!

Εχω να κοιμηθω 2 ωρες συνεχομενες...δε θυμαμαι πόσες εβδομαδες!

[smilie=banghead.gif] :crazy:[smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy5.gif][smilie=sleepy7.gif]

Χρυσουλα

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ!

Εγω εκλεισα τα 36 τον Απρίλιο!

Α!δε σου πα... οι 2 τροποι που εχεις για να κοιμηθει ο Θανος συμπιπτουν με τους δικους μου! :D

Σωσω περιμενουμε νεα απο γιατρο

Μαρκερ καλυτερα σε διαβαζω :D

σαν να σε αφησαν λιγο οι αναγουλες;

γκαστρουλες εχετε περισσοτερες αναγουλες στην αλλαγη της εβδομαδας; εγω τοτε ημουν πιο χαλια...

Συμπεθερα...η Χρυσουλα θα ρθει εντος ολιγου για μονιμη εγκατασταση στην ομορφη Αλόνησο

αλλα ο,τι και να κανεις μανταμ... τη νυφη δε μας την παιρνεις!

Μαρακι Ζακινθυνακι πώς πατε με την ιωση;

Ελένη καλα σου λεει η Μαρκερ...ξεκουρασου λιγακι...αλλα με τετοιες φιλες που εχεις...τι περιμενεις;;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ καλημερα...σε τοσα που συμπιπτουμε ανα καιρους...

στο 2ο τσουτσουνι θα συναντηθουμε??? :lol::lol::lol:

οχι ρε φιλεναδα...δε σας την παιρνω τη νυφη...εσεις ταιριαζετε και στα χρωματα...!!!

περιμενω της Νανας την κορη :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι πιστευω οτι ειναι λιγο μυγιαγγικτη... γιαυτο δεν την πολυπιστευω αμα δεν δω κατι με τα ματια μου...

λοιπον γεωργια... αλλο αυτο που λες σημερα και αλλο αυτο που λες καθε φορα που συναντιομαστε.. οτι ειναι θεμα επιβιωσης του δυνατοτερου.. και γω συμφωνω να αφηνουμε τα παιδια να λυνουνε τις διαφορές τους μόνα τους με την προυπόθεση οτι επεμβαίνουμε στο ξύλο, στα μαλλιωτραβήγματα και στα δαγκώματα.. πρεπεί να μαθει το παιδι οτι αυτος ο τρόπος συμπεριφοράς δεν ειναι κοινωνικά αποδεκτος και πως θα το μαθει αν δεν του το διδάξουμε εμείς...

δεν ξερω μπορει εγω να μην κατάλαβα καλα.. αλλο να λες όποιος επιβιωσει και άλλο να τα αφήνουμε να λύνουν τις διαφορές τους μόνα τους.. εχει μεγάλη διαφορα.. δεν ζουμε σε κοινωνια λιονταριών αλλα σε κοινωνία ανθρώπων...

και η μαριλού τι ιδιο κατάλαβε με μένα ότι είπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ ο,τι εχει σχεση με τα αυτια με τρελαινει...

εχω την αισθηση οτι απο το αυτι ξεκινανε τα κρυωματα...

και ο Θ εχει ευαισθησια στις ωτιτιδες και ειναι το μονο που λεει και αμεσως οταν τον ενοχλει

Κοριτσια παιζει μεγαλο ρολο ο χαρακτηρας του παιδιου, του γονιου και το περβαλλον στο οποιο μεγαλωνει...

το πιο σωστο ειναι να τα "εξοπλισουμε " ετσι ωστε να καταλαβουν το μετρο και το οριο σε ολες τις καταστασεις..δυσκολο σε αυτη την ηλικια..η ατακα μερικων "χτυπα οταν σε χτυπανε" δε με βρισκει συμφωνη σε καμια περιπτωση..

το ζητημα ειναι να μαθει να μην ανοιγει καβγα και να μην προκαλει...

δεν υπαρχει συνταγη για ολα τα παιδια..

ο Θανος ειναι ζωηρος μεν , πειραχτηρι δε ,ποτε ομως επιθετικος, δεν εχει χτυπησει ποτε παιδι παροτι ειναι πολυ γεροδεμενο παιδι και δυνατο και οταν τον εχουν

ψιλοπειραξει τους γραφει στα αρχ....του και φευγει.. ειναι σιγουρο οτι δε θα ξανακανει ποτε παρεα με αυτον που τον πειραξε...δεν του εχω μαθει να φευγει..ειναι ο χαρακτηρας του τετοιος..

τα κοριτσαι βεβαια απιτουν αλλους χειρισμους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλάλι η κόρη μου στον Θανούλη!!!

χαχαχα!!!

αλλά, στο λέω από τώρα...

θα είναι πολύ λουσού!!!

χαχαχα!!!

για τον τασκωμό που λέτε... εξαρτάται από πολλούς παράγοντες...

αν έχω ένα επιθετικό παιδάκι, θα σηκωθώ για να μη χτυπήσει το άλλο παιδάκι.

αν έχω ένα παιδάκι που τρώει ξύλο... θα περιμένω λίγο... αν η άλλη μαμά είναι αδιάφορη θα σηκωθώ.

έχει τύχει να είμαστε στο elc και να κάνει βόλτες με το μηχανάκι.

ήρθε ένας "δυνατός" και προσπαθούσε να τον κατεβάσει.

τον άφησα να ανταπεξέλθει μόνος του.

όταν έβλεπα ότι δε σταματούσαν και η γιαγιά μάλωνε το εγγονάκι της, πήγα και προσπαθούσα να του εξηγήσω να κάνουν εναλλάξ.

σίγουρα δε συμφωνώ με το όποιος επιβειώσει.

εκτός αν εννοείς ότι πχ μαλώνουν για ένα παιχνίδι και το κρατήσει ο ένας από τους δύο, χωρίς χτυπήματα...

έλα ρε Ελένη... τόσο κακό από ένα δάγκωμα;

καλά έκανες και δεν είπες κάτι...

γενικότερα είμαι εναντίον στο να κάνεις παρατηρήσεις σε άλλα παιδάκια, ειδικά όταν είναι μπροστά το δικό σου.

γιατί έτσι ρε Ντομάκι;

είχε ευαισθησίες στα αυτάκια του;

Χρυσουλάκι!!!

χρόνια πολλά!!!

να σε χαίρονται όλοι οι άνδρες σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

σημερα κοτοπουλο με κριθαρακι στο ουρνο

και τρομερη νυστα και στομαχοπονος παλι - αφου κοιμηθηκα 10:30-12;00 εκλειναν τα ματια μο μιλαμε

αφου σας κανουν κοριτσια και ενημερωση να ειστε ευχαριστημενες -εμας τιποτα παλι

αλλα εαν ειχατε οι περισσοτεροι θεμα νανα με ατη την ωρα κακος πο δεν το αλλαξανε

ελενη νομιζω οτι ολα ετσι κανουν - αιγα μην σο πει τα καλα μονο τα κακα λενε

και εμας οτι ολη την ωρα με πειραξε ο ενας ή ο αλλος λενε - εγω τους ρωταω εαν αυτοι ηταν καλα παιδια και πατα λενε ναι :lol::lol::lol:

μετα απο λιγο ξεφορνιζουν - μου πηρε ο ταδε το παιχνιδι ταδε και με εσπρωξε και εγω θα τον δαγκωσω

τα εχουν αυτα ρε συ μην τρελαινεσαι

οκ να το λες στη δασκλα τος λεω αι μη βαρατε εσεις παιδακια

γιατι να νιωσεις ασχημα που σου ειπε ετσι η μικρη δεν καταλαβαινω

και γιατι να νιωσει ασχημα και ο μπαμπας κοριστια συμβαινον αυτα

θα δεις με τα διδυμα ελενη πως θα αλλαξεις γνωμη σε αυτα που λες - πολυ απλα δεν θα μπορεις να κανεις αλλιως

σωσω εν μερη συμφωνω μαζι σου

θα τους αφησω να τσακωθουν να σπρωχτουν να παλεψουν αλλα δεν τα αφηνω να βαρενε - φυσικα δεν το προλαβαινεις παντα και γι αυτο και τους μαλωνω οποτε το κανουν

αλεκα αυτο το σεμηναριο το κανουν και στο δημο μας ακριβως αυτο που περιγραφεις

φαινεται πολυ ωραιο αλλα δυστηχως ειναι ωρες που δεν μπορει κανεις να παει

αντε με το καλο η βιτρινα σας

περαστικα βρε ντομακι

μια χρονια ειναι η ταλαιπωρια απο του χρονου θα ειστε σουπερ

εγω δεν θα το ελεγα καλυτερα

εαν σκεφτεις απο προχθες επαθα αποκολληση απο τους εμμετους - οχι δεν θα το ελεγα οτι ειμαι καλα

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Χρυσουλακι

αντε με το καλο να ερθει το νεο το νινι και μακαρι να ειναι και τσουτσουνατο που το θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου υπέροχα!!! Τι ωραία νέα διαβάζω και χαίρομαι!!  @Elli13 αγαπημένη μου Έλλη πόσο χάρηκα που διάβασα τα νέα σου! Δεν θέλω όμως ηττοπάθεια ή οποιαδήποτε μη θετική σκέψη! Όλα θα γίνουν όλα θα βρουν λύση πίστεψε με με ένα μαγικό τρόπο όπως πάντα γίνεται σε αυτήν την υπέροχη ζωή! Μόνο θετική ματιά θέλει η υπόθεση και τα υπόλοιπα γίνονται από μόνα τους!  @Naty_ κορίτσι μου όπως πολύ σωστά είπες τώρα ταιριάζει να είσαι απέραντα ευτυχισμένη που άκουσες αυτόν τον υπέροχο ηχο και είδες πως όλα είναι εντάξει! Ένα αιμάτωμα δεν σημαίνει τίποτα απολύτως. Και όπως είπε και η Έλλη καμία ιστορία δεν θα επαναληφθεί γιατί κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική. Όλα πάνε ήδη τέλεια! Εσύ έχε πίστη στο μικρακι σου! Αυτό σε εμπιστεύθηκε για μαμά του, εμπιστευσου το και εσύ και ολα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν υπέροχα! @Θέτις Κ. Υπέροχη εμπειρία έτσι???? Και τα καλύτερα είναι μπροστά μας!! Κάθε υπέρηχος θα είναι ακόμη πιο απολαυστικός!!! Εμείς κορίτσια μου σήμερα έχουμε γιορτή σπίτι μας. Γιορτάζει ο γιος μου. Χρόνια πολλά σε όλους όσοι γιορτάζουν σήμερα ! Υγεία τύχη και ευτυχία για όλους. Κατά τ αλλά μια μέρα είμαι φουλ πρησμένη μια μέρα λίγο καλύτερα. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου και το αύριο το απόγευμα μου φαίνεται 1000 χρόνια μετά! Θέλω και εγώ να δω το μικρακι μου που εύχομαι με όλη μου την δύναμη να είναι εκεί και να φτιάχνει το όμορφο ζεστό σπιτάκι του!
    • Όλα καλά θα είναι πιστεύω δεν κόλλησες!!! εγω είχα κολλήσει στην πρώτη μ εγκυμοσύνη ομως τυχαία το ανακάλυψα δεν είχα καθόλου συμπτώματα 
    • Ευχαριστώ για την εμψύχωση!! Τώρα σκεφτόμουν πως σημερα ακουσα την καρδούλα του, τόσο μικρή όπως εκείνο και αντί να χαίρομαι που είναι εδώ, μαζί μας, μέσα μου, ανησυχώ για το αιμάτωμα που ναι πολλές γυναίκες έχουν και όλα πηγαίνουν καλά! Είμαι πολύ ευγνώμων που είναι εδώ το μικρό αυτό πλασματάκι και θα έπρεπε να το γιορτάζω κι ας έχω την όποια ανησυχία. 🙏   @Kate1992 έτσι πολύ καλά τα λές, ακούω!!!😄🥰
    • ευτυχώς ολα καλα ναι...εγω ειχα κατι ζαλαδες αλλα εχουν περίπου 3 εβδομάδες να φανούν παλι καλα.. εμενα μ ειπε η γιατρός οτι ειναι μεγάλος υπέρηχος..κοιτανε παλι αρτηριες κτλ οπως στη β επιπέδου.. φαντάζομαι δεν θα είναι κατι διαφορετικό 🤷 ας μας απαντήσει καποια έμπειρη 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...