Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο72- Boy or Girl??


Recommended Posts

h&m

όταν λέει 10ημερο προσφορών τι εννοεί ο ποιητής??

Γιώτα μύξες θα είναι που κατεβάινουν στο λαιμό και βήχει η μικρή

Αφού δνε έχει ακροαστικά :roll: Περαστικά σας..

Αργυρώ μου αρέσουν οι οικογένειες με 3 παιδιά ή πιο πολλά αλλά κάτι με κρατάει :(

Βέβαια αν δεν προχωρήσουμε σε άλλο παιδί κάποια στιγμή θα μείνω με την όρεξη και μετά θα μετανοιώνω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρια σαν τριτεκνη σου λεω βουρ στο ψητο.....ειναι υπεροχα.....αντε να κανεις και το γιο.....να αυξηθουν και οι στατιστικες μπας και το παρει αποφαση και η θου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια χτε ςπου πηγα εχει ολο βλακιες..

ειναι τα π[ερασμενησ σεζον ρουχα τα οποια ΟΚ τα εχει σε πολυ καλες τιμες..

παιδια οντως ακομα με καλοκαιρινα τα ντυνουμε..εγω εβγαλα μερικα χειμερινα..αλλα φοραει μονο κατι λεοπτα υφασματινα πανελονακια και λεπτες φορμες..τινα βαλει με τετοια ζεστη..

απο μπλουζες στανταρ κοντομανικο..απλα το προι που εχει ψυχρα ζακετακι λεπτο απο πανω..

καλα η κουνιαδα μου του φοραει ηδη βελουτε ολοσωμα με μαλινη πλεκτη καλτσα και τον εχει τυλιγμενο με φλισ κουβερτα..

η πεθερα μου σημερα μου ειπε πως ο γιαννης ειναι δροσερος και να του φοραω καλτσονακι το βραδυ..

αχ παιδια..ειλικρινα..οταν πετανε τετοιες μαλακιες..τι σκεφτονται...

το παιδι φοραει λεπτο πιτζαμακι με ποδι μακριμανικο..μονο και μονο επειδη ειναι ξεσκεπαστος ολη νυχτα..

εχει ζεστη λεμεεε..αν αυτοι ειναι κρυοκολοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πεθερα μου σημερα μου ειπε πως ο γιαννης ειναι δροσερος και να του φοραω καλτσονακι το βραδυ..

αχ παιδια..ειλικρινα..οταν πετανε τετοιες μαλακιες...

να της πεις να το φορέσει αυτή να δει τι ωραία θα κοιμηθεί με το καλσόν :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ούτε εδώ δεν φοράμε καλσόν!!! :lol::lol::lol:

ούτε κάλτσα το βράδυ, βασικά δεν κάνει γιατί αποτρέπεται η καλή κυκλοφορία του αίματος! ;)

άντε πάλι το είπα!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μαρία έχεις ακόμη χρόνια, είσαι μικρή ;) ....μπορείς να το αποφασίσεις και λίγο αργότερα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την προηγ. βδομάδα λοιπόν αγόρασα αυτό το κολάν στις γαλάζιες αποχρώσεις

http://www.hm.com/gr/product/05102?arti ... le=05102-A

και θα μου πλέξει η μαμά μου μια φυστική μπλούζα να το φοράω ή μπορέι να αγοράσω αν βρω καμιά φτηνή

θα πάω h&m μετά τη δουλειά να αγοράω δώρο για βάφτιση και αμα δω και καμιά υπερπροσφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννωει ρε αυτα τα ζεστα καλτσον τα παιδικα...

αλλα δεν...

καλε ενωειται ουτε καλτσα...στον υπνο- για μενα τουλαχιστων- δεν πρεπει να φορας βαρια ρουχα...

εξαλλου εγω προσωπικα ζεστενομαι..και φυσικα τα παιδια μοιαζουν σε μενα,...

αφου τα σκεπαζω και το κλοτσανε...χαχαχαχα

Σημερα εβγαλα πολυ δουλεια στο γραφειο..

μακαρη να εχω ορεξη να βγαλω αρκετη δουλεια και στιο σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

εγω κουρου..κοπιαστε ντεεεε

μαρια :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ελα κανε 3 να δω κ το φυλο..καλα λεει η φιλη γιωτα :lol::lol:

γιωτα ειπα τη μικρη αν εχεις αδυναμια μιας κ ειναι το μικρο κ μοναχοκορη.. :P

μαρια οκ κ γω σε γενικες γραμμες δε εχω φαει τοοοο ξυλο..

η μαμακα μου με κυνηγουσε με τη ξυλινη κουταλα κ εκανε πιο πολυ θορυβο του στυλ να να να..κ εκανε οτι βαρουσε κ γω γελουσα..

ο μπαμπας πιο αυτηστος αλλα ρε παιδια δε παλευομουν..γκρινια?μες τη μιρλα ημουνα..κ ζημιες?απαπαπ..ημουν απαπαπαπ..

εσεις θα εισασταν ησυχες..εγω σημερα ειπα..οτι ξυλο δε εφαγε ο θοδωρης θα το φαει ο μικρος..

ε μα ολο τραβαει χτυπαει ΔΑΓΚΩΝΕΙ το θοδωρη..

κρισεις να δεις..σημερα ηθελε να βαλει το καροτσι μονος..ε περιμενα περιμενα..κ στο τελος λιγο το βοηθησα,,

κλααααααααααααααααμααα..κ να μη θελει να ανεβει σπιτι..ε ποσο αν περιμενω..τον βουταω κ ανεβαινω..στις σκαλες να οριεται..να χτυπιεται..κ πιανει τα μαλλια μου κ με τραβαει τοσο δυνατα..κ παει να με δαγκωσει..ε συγνωμη τι σκατα υπομονη να κανεις..το βουτηξα με θυμο κ το εβαλα κρεβατι..

η θα το εδερνα η στο κρεβατι...

μα τι κρισεις ρε παιδια 20 μηνων σκατο...εγω υπολογιζα καπου στα 2 αρχιζουν :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια δεν ξέρω γιατί χαρήκατε με τα νέα μου... εγώ νιώθω μια ανησυχία να το πω... ενα κακό προαίσθημα να το πω... είχα μερικές δεύτερες σκέψεις για τους γιατρούς, με αποκορύφωμα τις σημερινές δηλώσεις της αιματολόγου που είδα για να ρυθμίσω τη δόση μου... (αυτη που με ρυθμίζει δεν μπορεσε να με δει σήμερα λόγω μια επείγουσας δουλειάς που της έτυχε σε άλλο τμήμα) ούτε λίγο ούτε πολύ μου πρότεινε να κανω προγραμματισμένη καισαρικη στις 38 εβδομαδες, :shock::shock::shock: διοτι... "ναι μεν στηριζουμε το VBAC, αλλά στις φυσιολογικές γυναίκες και όχι σε γυναίκες σαν και μένα". (έτσι ακριβως μου είπε... :shock::shock::shock: )

Ο λογος είναι οτι δεν ξέρει πως θα αντιδράσει η ουλή μου και οτι δεν έχει τους ίδιους ρυθμούς επούλωσης... :roll: Μιλάμε τώρα για μια ουλή που έγινε πριν 4 χρόνια.

ΟΚ να δεχτώ οτι λογω ηπαρινης το αιμα μου δεν πήζει όπως των άλλων ανθρώπων, αλλα ρε κορίτσια ήμαρτον για 3 χρονια δεν έκανα καμία αγωγη!! Πόσα χρόνια παίρνει σε μια ουλή να επουλωθεί;; Και στην τελικη υπάρχει περίπτωση να ξεεπουλωθεί;;; :shock::shock::?

Τεσπα είπε την αποψη της, μου είπε να το σκεφτω (δεν έχω να σκεφτώ τίποτα) και να κλείσω ραντεβού μια Πέμπτη (λες και έχω πολλές Πέμπτες) οταν αποφασίσω για να με ρυθμίσουν...

Είμαι να σκάσω!!! Θα μιλήσω βεβαια και με τις ψυχολόγες μου αργότερα... (ακους Νατασού;;)

Θα δω και τι θα μου πει και ο γιατρός μου (γιατί σήμερα μίλησαν με αυτήν την αιματολόγο που σας λέω για την διαφωνια που είχαν σχετικά με την δόση που κάνω) την Δευτέρα και απο κει και πέρα θα κρίνω και θα πράξω αναλόγως...

Ουφφφ κουραστηκα πια όλα να είναι εναντίον μου... και δεν έχω χειρότερο απο το ναμου λέει καποιος οτι δεν μπορω να κάνω κάτι!!!! Μιλάμε μπορω να φερω τον ουρανο κάτω για να αποδείξω το αντίθετο!! Το κοστος φοβαμαι μόνο εν προκειμένω... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορι που δεν σχολιάζω άλλα, αλλά το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτό... Α και πώς γίνεται να με πιάσουν οι πόνοι άμεσα!!!

Αν είναι φαω ξανα προγραμματισμένο μαχαιρι δεν είναι αναγκη να ξεπουληθούμε και να χαλασουμε μια περιουσια με τον Π στα ιδιωτικά! Ξαναγυρνάω στο Δημόσιο να το φαω και δωρεάν! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσυ ..με κατατρομαξες..χαζη...

δεν μπορεις να φανταστεις πουμονο δεν πηγε το μυαλο μου,,,

Ουφ..ηρεμισα...

Λοιπον..θα σου πω το εξης...

και εμανα..ολα ηταν εναντιων μου...θυμασαι;;;;...πηγα στο νοσοκομειο να κανω καισαρικη...και ανακαλυψα οτι γυρησε..

εκει επι τοπου και στο διατυατα..τσακ μπαμ αποφασησα νατο κανω

Δεν μπορεις να περιμενεις να αρχισουν εστω τασημαδια της γεννα;;;;;...

πες ρε παιδι μου οτι καπου μεσα σου εχεις εναν φοβο..μια αμφιβολια...κατι δεν σου κανει..το ενστικτο σου...

δεν μπορει να ΜΗΝ ειναι προγραμματισμενο;;;...

δεν ξερω..εχω πιστη σε σενα...θα τα καταφερνες...πιστευα..

προεχει η υγεια σου..σωματικη ΚΑΙ ψυχολογικη..

δε μου αρεσει να κινδυνολογουν...

Θυμασαι..τον Παπ..δεν τον πολυσυμπαθησα...δεν τον κρατησα ΚΑΝ σαν γιατρο μου..

αλλα πιστευω πως σαν ΓΙΑΤΡΟΣ ειναι καλος....

δεν ξερω...

Κανε οτι ΕΣΥ πιστευεις οτι θα ειναι το καλυτερο..ΟΤΙ και ναειναι αυτο..

εμςια θα σε στριρηξουμε

χαχαχ..για το δευτερο..μου ειχε δωσει η Νατασα ενατσαι...

βρες και πινε..κανε αχαλυνοτο σεξολη νυχτα...φαε καυτερα...κανε και ασκησεις...

θα γεννησεις μαρι...δε θατο χωνεψες...μη βιαζεσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Χρυσάκι δεν ανησυχω ρε γμτ για μένα... με πιστευω.

Φοβάμαι μονο μη με κοροϊδεψουν ξανα.... ειναι μαλακια να μην μπορεις να εμπιστευτείς, λογω μια κακής εμπειρίας...

Δεν ξέρω έχω φτασει σε σημείο να μου βρωμάνε όλα....

Με ραντεβου πάντως δεν γεννάω! Εκτος αν προκύψει προβλημα με το παιδί και μόνο τότε! Που και πάλι θα το διπλοτσεκάρω... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αΚαι πολυ καλα θα κανεις...

τακτηκοτερη παρακολουθηση και ΟΛΑ θα πανε καλα....

Δεν ξερω..εγω πιστεω πωςοτι καιναειναι..προγραμματισμενα..δεν πρεπει να γενναμς..

καισαρικη;;;;..καισαρικη..αλλα οταν θελει το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι συμφωνω, αρκει να μην υπαρξει θέμα στην αναπτυξη. Τι να πω... παντως το ντοπλερ μου δεν είναι ανησυχητικό... :roll:

Και εκεί που έλεγα οτι θα γεννησω στις 41 εβδομαδες και δεν έχω ετοιμασει και τπτ, μεταξυ μας (ουτε βαλιτσούλα δικη μο ούτε ρούχα μωρού ούτε τπτ), απο βδομαδα θα τρέχω και δε θα φτάνω... ουτε την άδεια κύησης δεν έχω φτιάξει ακομα... :oops::oops::oops: Θα πάω την Δευτέρα να τα κάνω... ή μάλλον θα στείλω την μαμα! :oops::oops::oops::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Σισσυ ουεεγω..σηγα καλε..ετοιμασε απλα τα πραγμαα....

χιχιχι..αν θυμασαι..και εγω τελευταια στιγμη τα εβαλα...λιγο πριν ξκεκινησω για το νοσοκομειο...χαχα...

Μην ανισυχεις ρε γιατηναπαντυξη...απλαισος ναειναιαδυνατουλικο

ης κουνιαδας ειχεφτασει 3 ,5 ευδομαδες πισω..

αν δεν ειχε την προεκλαμψια και τηναποκκολιση..θατην περιμεναν και αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου βρωμαει και μου ξινίζει που όλο βρίσκονται προβλήματα... δεν ξέρω έχω αρχισει και μου την δίνω και γω η ίδια... όλο θεωρίες συνωμοσίας "βλέπω" γύρω μου... :roll:

Καλε δεν έχω πλύνει ούτε ένα φορμάκι για το παιδί!! Ουτε το στρωματακι για την κούνια δεν εχω παραγγείλει ακόμα... :oops::oops::oops: Θα τους τα δωσω να τα έχουν εδω να τα πλύνουν και να τα σιδερώσουν, θα τους στείλω να παρουν και 2-3 φορμακια έτσι για το καλό και αυριο θα πλύνω καλαθούνα και καθισματακι αυτοκινήτου να είναι έτοιμα και θέλω να παραγγείλω και έναν μαρσιπο.

Πρέπει να μπω σε μουντ τοκετου και να παρακαλάω να γεννήσω βαριά μέχρι τις 4/11! Αυριο θα ξεκολλωθω στις δουλειές πάντως να το ξέρετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη καλό ταξίδι αύριο :D:x

καλέ στην Κρήτη πας, δεν έρχεσαι εδώ!!! :roll::roll: εκεί ακόμη και τον χειμώνα ζέστη κάνει!!! :roll::roll:

θα πάρεις καλοκαιρινά, άντε και κανένα μπουφανάκι για τα παιδιά για το βράδυ!!! :roll:

Σισσιώ δε ξέρω τι να σου πω, εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν! :x

συμπεθέρα τι έχεις βρε? :?:x

μην το συζητάς, πες μας μόνο μέσες άκρες!!! :roll::roll:

βαριέμαι αφάντασταααααα :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας......

ηρθα μαγαζι για λιγο και ειπα να μπω να σας πω μια καλημερα......

ερημιες βλεπω....

θου καλο ταξιδι.......με το καλο και η αδελφουλα σου.....τωρα για ρουχα παρε απο ολα.....

σισσιω μου καταλαβαινω το αγχος σου αλλα ετσι κανεις κακο στον ευατο σου......

για μενα παρε και απο αλλου μια γνωμη.....κανενας γιατρος δεν ειναι θεος....εξαλλου ολοι λενε ναι παμε για φυσιολογικο και μετα κατι στραβωνει.....στα λογια ολα ειναι ευκολα.....αλλα οι εδω ελληνες γιατροι κοιτανε μονο το κωλος τους.....τιποτα αλλο.............δε μας νιωθουν....δεν συμμεριζονται τα αγχη μας......μονο τη παρτι τους κοιτανε για να μην εχουν μπλεξιματα.....

ξερω γιατρο του μητερα που το 90% των εγκυων του τις παει για καισαρικη γιατι ετσι απλα τον βολευει.....φανταζομαι θα εχει ξεχασει και τι σημαινει φυσιολογικος τοκετος.....τεσπα........

ηρεμησε και ολα καλα θα πανε...... ;)

βικυ ελπιζω η κακοκεφιες να ειναι περαστικες....

φιλια σε ολες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...