Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο72- Boy or Girl??


Recommended Posts

όχι ρε λίπτον εδώ? που έχει τόση πικοιλία? βασικά είναι από ένα ΣΚ, no name :lol::lol::lol: αλλά τέλεια γεύση ρε συ......ίσως να πίνω καμμιά φορά! ;)

βασικά το έκανα για να ζεσταθώ!!! :?

ρε κορίτσια στις 8 Οκτ πάμε σε ένα πολυκατάστημα που πουλά έπιπλα, κουζίνες, και τα όμοια και είχαν στολίσει χριστουγ. δέντρο :-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o και είχαν χριστ. στολίδια παντού!!!

και προχθές πήγαμε καπου αλλού και τό ίδιο :shock::shock::shock::shock:

μα είναι δυνατόν τόσο νωρίς?

μελαγχόλισα τελείως :(:(:(:(:twisted::twisted::twisted::twisted:

επίσης βλέπω διαφορά στο πώς μεγάλωσα εγώ και ο άντρας μου και στο πώς τα παιδιά μας!:

εμείς κρυώνουμε ενώ εκείνα όχι :o:lol::lol::lol:

επειδή τους έμαθα από μικρά να φορούν λίγα ρούχα ακόμη και σε μείον θερμοκρασίες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειδες;;;..εγ οταν επιμενω να παιδια να μη ντνονται σανκρεμυδια...μεστραβοκοιτανε...

λενε πως εδω..πρεπει να συνηθισουν στη ζεστη....οχι στο κρυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα επειδή έχω ζήσει σε φιλικό μου πρόσωπο αληπιτο (το σκότωσα) ξύλο και το έβλεπα μπροστά μου για χρονια έχω να πω οτι η καθε μαμά λατρεύει τα παιδιά της ακόμα και αν τα χτυπάει και μπορεί να είναι μια καλή μαμά αλλα κάτω απο διαφωρες καταστάσεις (ψυχολογικές πιέσεις η επειδή ετσι μεγάλωσε και αυτο θεωρεί σωστό) το κανει ....μπορεί και να το μετανιώνει αλλα το κανει γιατι είναι "γραμμένο " στο DNA της ......

Το καθε παιδι λατρεύει την μαμά του ...ακόμα και η φίλη μου την λατρεύει και εγω την αγαπάω παρά τα όσα είδα .....ΥΠΑΡΧΟΥΝ και πολιτισμενοι τρόποι να επέμβει κάποιος .....που θα κανει καλό και στην μαμά .....

Πήγα πήρα σταφύλια ....ο πακις μου τα έδωσε τζάμπα γιατι ήταν παλιουτσικα ..... (πακης είναι ο πακιστανος χαχαχα)

Αργυρώ οχι ρε κοπι πειστ έκανα έχω ααι βιβλία αλλα δενβεχω σκανερ πάνω στο ταμπλετ ....αν θες σου δεινω και την σελίδα είναι τέλεια!!! Είναι η πιο ολοκληρωμενη και η πιο σωστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

17 βαθμούς έχουμε μέσα στο σπίτι! :?

Αφρο ευχαριστώ, την έλαβα! ;)

τι να συνηθίσουν στην ζέστη? :o:o:o πρώτη φορά το ακούω αυτό!, μιλάμε για χειμώνα τώρα!! :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ..Αφρο...ντροπη σου ρε..μα να ψωνιχεις απο Πακι...

by the way..προσεχεμη πεις ποτε Ινδο Πακι...θα τον προσβαλεις!!!

Αργυρω ναι καλε..τηζεστη...για ναζεστενονται -οπως εγω καλη ωρα-τα καλοκαρια..

Μαθαινουμετο ποιηματακι του Φοφοφ..χαχα..γελιο εχει..σηγα μη το πει...

τι ωραιο που ειναι το πατωμα μου φρεσκοσφουγγαρισμενο...χωρις ψυχουλα κατω...αχχχχχχ.....

\

Αργυρω να δοκιμασεις τα Dalmayr και Haas &Haas..

και αμασ'αρεσουν οι φρουτενιεςγευσεις..

επισης τελειο τσαιειναι το

7 schwaben -Tee της Tee Gschwender...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο κι αν η φιλη σου διαμορφωνε καλυτερο χαρακτηρα χωρις ξύλο; Η αντίστροφα αν η φιλη σου γινοταν ο σχιζοφρενης δολοφόνος με το πριόνι μετά απο τοσο ξύλο τα ίδια θα μας έλεγες;;

Ή έχεις σκοπό να υποστηρίζεις την φίλη σου όταν αυτή θα ξυλοφορτώνει με την σειρά της τα παιδιά της, γιατί έτσι έχει περάσει στο DNA της;;; :shock::shock::shock:

Μην τρελαθούμε τελείως!! Και μένα μου φεύγει εύκολα το χέρι, γιατί έτσι έμαθα απο την μαμα μου... είναι αποδεκτό αυτό;;; Προτιμώ να χτυπήσω το κεφαλι μου στην πόρτα του μπάνιου ή να αυτοχαστουκιατώ παρά να την σβουρίξω μια δυο στην Χ ΚΑΘΕ φορά που μου ρχεται! Και είναι πολλες οι φορές που μου'ρχεται πιστεψε με!

Μακάρι να επενέβαιναν περισσότεροι συνανθρωποι και να είχαν τέτοιες ευαισθησίες, έστω και με αυτό τον τρόπο... :roll:

Προσωπικά αρχικώς σκέφτηκα οτι καλά της έκανε, αλλα μετά σκέφτηκα πόσο μεγάλο θα ήταν το σοκ για το παιδάκι, ππου μετα απο τόσο ξύλο, είδε και αυτή την βίαιη συμπεριφορά... πώς να λειτούργησε άραγε στον ψυχισμό του;... :roll::roll::?

Έχω πεθάνει στην ζέστη... σήμερα κουράστηκα πολύ και ψυχικά και σωματικά... :roll:

Καλό σας βράδυ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ πω θέλω τόσα να γράψω........

Σίσσυ μου γλυκιά μου Σίσσυ!

Μανούλες μου θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με τα λεγόμενά σας. Φυσικά και θέλουμε να έχουμε γερή μάνα και γερό παιδί αλλά δυστυχώς ΑΥΤΟ μας έφαγε. Μας πατάνε πάντα στις πιο ευαίσθητές μας στιγμές. Και λέω εγώ λοιπόν. Μήπως ο γιατρό της Σ την οδηγεί απλά σε μια ακόμη καισαρική και όλα αυτα που λέει είναι για να χρυσώσει το χάπι;;; Γνώμη μου είναι πως πρέπει οπωσδήποτε να πάρει και 2η και 3η γνώμη αν χρειαστεί. Δεν πρέπει να επαναπαυόμαστε αλλά να είμαστε σε εγγρήγορση. Έλα να ανεβαίνεις κοπελιά! Δεν μας παίρνει από κάτω. Έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας και όλα καλά θα πάνε.

Αφροδίτη το ξέρεις πως υπάρχει επιστημονική εξήγηση για την κατάσταση που περιγρ'άφεις; Απλώς αυτή η σύνδεση θύτη -θύματος μάνας, πατέρα-παιδιού είναι παθολογική. Εξιδανικεύουμε μια κατάσταση θέλοντας να αμυνθούμε. Εγώ έχω βρεθεί σε παρόμοιο περιστατικό όποου γιαγιά χειροδικούσε έναντι του 2 χρονου και λυπάμαι που το λέω αλλά δεν έκανα τίποτα... :(:(:( Τώρα που διαβάζω για τη θου αποφάσισα την άλλη φορά να παρέμβω.

Ρε τρελες σας αρέσουν οι ένστολοι;;;; :shock::shock:

Εγώ δεν ...με τίποτα!

Αργυρούλα εμείς τώρα θα ρίξουμε σπόρο. Είναι καλή περίοδος γιατί ξεκίνησαν οι βροχές!

Ελενα σαν πολλά να είναι! Μην παιδεύεσαι τόσο ρε συ. Καλύτερα κάνε ποσότητα από 4-5 πράγματα παρά λίγα από 10 διαφορετικά! ν θέλεις τπτ για την τούρτα πες! Α και συγχαρητήρια γι τις προτασούλες του γ! Η Δ έχει μείνει το Ουγκ. Την ειρήνη να φανταστείς την φωνάζει γιάγια. :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο φοφος μολις εκανε εξαγωγη οοολλοο το γαλα..

γμτ...

καικαλα..χεστηκα για το γαλα..ευκαιρια να μη πινει...αλλα γιατι;;;..

περιση ολοςοπαιδικος τεζα με γαστρεντεριτιδα..ο φοφος βραχοσ..φετος;;;;...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ χρύσα....

Περαστικά! Και δεν το μπορώ καθόλου..........

Μπλιάχ!!!!!

Νατάσα θέλεις να μιλήσω με τη φίλη μου που έχει το ινστιτούτο για την έλενα; Μήπως και μου πει οτι μπορεί να κάνει τπτ

Γωγώ ρε συ τελικα τη σοφίτα θατην κάνετε δωμάτιο; Εμείς κάτι τέτοι σκεφτόμαστε! Να κάνουμε μπάνιο τζακι κλπ!!!! Ουάου καταστάσεις!!! :oops::oops::oops:

Αναστασία μου :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: be happy! ΘΑ μου τα πεις!

Θου τα λέμε αύριο!!!!

Η κάρολ χρύσα είναι καλά; Εξαφανίστηκε!

Τί;;;; Αποθήλασε το Μαρκελίνι;;;;;;;

Μόνο εμείς μείναμε θουυυυυυυ!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα λες να κολλησε κατι ρε?πφφφ..ευχομαι να ειναι τυχαιο..

σισσακι τη τασου να ρωταςς..κατι ξερει..περιμενουμε νεα γιατρου

ελενα κ μενα με φανηκαν παρα πολλα..να ερθω :mrgreen::mrgreen:

εμενα λεει μααα(μαμα)μπαααα(μπαμπα)ππππ που(παππου)γιαγια,ταχτεγ(τρακτερ)τια τιο(θεια θειο)εο η οο (νερο)

το γαλα καπως αλλα ακομα δε καταλαβα πως το λεει ακριβως..ναι -οι(οχι)να,(δειχνει)

κανει 4-5 ζωακια..αυτα νομιζω..

νατασα τι εννοεις να κανετε στο σπιτι?δε καταλαβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ελπιζω να ειναι τυχαιο..

να τονπειραξετογαλα...-ειχαμε θεμα με αλλεργιες αν θυμαστε-και νασταματισει να το πινει

Τωρα βραζω τραχανα σεζωμο κοτοπουλο..σκετο..λετε αμα βαλω κρεατακι;;;...

νατασα ουαου θα γινει αμα κανετε κρεβατοκαμαρα σε σοφιτα..εχουν κατι γνωστοι μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου δεν το έπιασα! Δεν πειράζει! Θα βρούμε άκρη αύριο το πρωί!

Χρύσα το θέλουμε για να βγάλουμε 4ο δωμάτιο και κάτι σαν ξενώνα όταν έρχεται κάποιος στο σπίτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σισσακι τη τασου να ρωταςς..κατι ξερει..περιμενουμε νεα γιατρου

Έννοια σου Θουλάκι και μίλησα με την Τασού :P Με συνεχάρη κιόλας για την απόφαση μου να πάρω 2η γνώμη! :mrgreen::lol::lol::lol:

Δε θα παραδοθώ αμαχητί! ;)

Παρότι και το στεφάνι μου μου είπε οτι το πήρα βαριά χωρίς να μου δώσει τόσα δικαιώματα ο γιατρός. :geek: Αλλα αυτός είναι αθώος σαν αμνός :mrgreen: δεν ξέρει! :P

Νατασάκι το πρωτο που πρέπει να κάνετε είναι να βάλετε κλιματιστικό. Τα καλοκαίρια οι σοφίτες δεν παλεύονται. Κατα τα άλλα θα είναι σουπερ! :D

Χρυσάκι περαστικά σας πουλί 'μ!

Όταν ανεβαίναμε στη Θεσ/νικη για το πτυχίο της αδερφης, στο τραίνο "άρπαξα" μια τσγγανα, γιατί χαστούκισε το παιδί της και η μαμα μου με τσίμππησε "διακριτικά" :lol: στο μπράτσο (ακούς Γωγω::: Κανόνισε να σου μείνει κουσούρι :lol::lol::lol::lol: ) για να μην πω άλλα. Φοβήθηκε μην έρθουν 5-6 ακόμη και με πετάξουν απο το τραίνο. :mrgreen: Αλλα πραγματικά φουντώνω όταν βλεπω τετοιες συμεριφορές... χωρις ωστόσο αυτό να σημαίνει οτι και γω δεν τσουτσουρίζω ενίοτε τον πωπο της Χ, πραγμα για το οποίο δε νιώθω καθόλου περήφανη...

Είπα να πάω για ύπνο, αλλά με κράτησε το ποδοσφαιρο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπαιξες ποδόσφαιρο;;; Να περπατάς σου είπαμε!!!χαχαχα

Κλιματιστικά έτσι κιαλλιώς έχουμε πάντου! Ειδικά εκεί θα έβαζα από την αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!! Τα μικρα τεζα! Ωρα για χαλαρωση. :D

Αναστασια τσιμπα ενα ποπκορν κεικ :Dhttp://supermomrocks.wordpress.com/2012 ... %BF%CF%81/

Νατασα τελεια θα ειναι η σοφιτα! Πολυ μου αρεσουν με τζακακι και ετσι. Γελαω με την Δ. που λεει γιαγια την Ε. :lol::lol: Εμενα σημερα οταν γυρνουσαμε απο τον παιδικο ετρεχε και την φωναζε.. Νενα ελα μαμ! :lol: Αποριες εχω ενα σωρο. Ακου. Ηθελα να την κανω με ζαχαροπαστα και κανα κουτσοσχεδιακη αν καταφερω αλλα ειδα οτι η ζαχαροπαστα δεν μπαινει στο ψυγειο. Μετα ειδα οτι εχει και ζαχαροπαστα με μαρσς μαλοους και αυτη μπαινει. Επισης ειδα οτι μπορεις να την καλυψεις και με χρωματιστη βουτυροπαστα αλλα οπτικα δεν ξερω πως θα φαινεται αυτη. Οποτε ειμαι σε διλλημα με την καλυψω. :roll:

Θου πολλα λες ε? Ισως να μην κανω τον κορμο θα δω. Και εμενα πανω κατω τα ιδια λεει.

Χρυσα περαστικα σας! Καμια ιωσουλα λες?

Αργυ και εμεις σπυραμε γκαζον αλλα πρπιν ενα μηνα περιπου και ηδη εχει μεγαλωσει αρκετα. Ισως να μην ειναι και τοσο αργα να σπυρετε ψαξτο. Ωχ παγωνετε ε? Ποτε θα ερθει αυτος για την βαλβιδα?

Σας αφηνω ηρθε ο Π. Καλο βραδυ σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν την αφήσεις ένα βράδυ στο ψυγείο μέσα σε κούτί ή σε τάπερ δεν θα πάθει τπτ. Δε θα γυαλίσει και θα είναι σούπερ. Η βουτυρόκρεμα εμένα δεν μου αρέσει όπως και στους περισσότερους. Καλύτερα να φτιάξεις γκανας να ρίξεις από πάνω. Την άλλη με τα μαρσμελοους δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ να σου πω την αλήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκανας ειχα κανει στου Γιωργη περισυ και εγινε τελεια αλλα ελα που η Ε. θελει μια με χρωματα. Ωραια τοτε μαλλον θα κανω την κανονικη ζαχαροπαστα. Να δω που θα την βαλω ομως που την θελω και τετραγωνη. :roll:

Ερωτηση ξανα. Αυτες τις τουρτες που εχουνε πολλα παντεσπανια και ειναι φουσκωτες πως τις κοβουνε? Εννοω το κομματι δεν βγαινει πολυ μεγαλο? 2 κιλα θα φτασει λες για 15/20 ατομα? Επισης πως κολλας τα μπαρμπαδακια/λουλουδακια πανω? Σε επρηξα σορρυυυυυυυυυυ! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετράγωνα θα τα κόβεις όχι τρίγωνα. 2 κιλά είναι σούπερ. Υπολόγισε 8 αβγά για το παντεσπάνι και φτιάξε την αναλογία. Τα μπαρμπαδάκια τα κολλάς με καθ. οινόπνευμα , βότκα (όχι δε θα σουρώσουν τα μωρά) ή και νεράκι ακόμη. Αν κάνεις ζαχαρόπαστα από κάτω να βάλεις γκανάς και όχι βουτυρόκρεμα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Δεν εξιδανικευω καμοια κατάσταση ούτε λέω οτι ειναι οκ το ξύλο .

Λέω οτι ακόμα και οι γονείς που χτυπάνε τα αγαπανε τα παιδιά τούς ...μην ξεχνάμε πως μέχρι πριν λίγα χρονια ήταν "λογικό " να χτυπάει ο γονιός, οι γονείς μας ετσι μεγάλωσαν μην σας πω και πολύ αποβτην γένια μας. Και εγω έχω φαει σφαλιάρες και ο αδερφός μου έχει φαει ξύλο αυτο δεν κανει την μανα μου τέρας!!! Ούτε "που δεινει ο θεος παιδιά " ας προσέξουμε λίγο τις εκφράσεις μας ....

Και τελος αυτο που λέω είναι οτι δεν επρεπε να την χτυπήσει οχι οτι δεν επρεπε να επέμβει.

Τελος το τι έχει μείνει στην ψυχούλα της φίλης μου και τι στην δικιά μου εμείς το ξέρουμε ....αλλα η μάνα της δεν είναι "τέρας " φυσικά και παιθενει για τα παιδιά της όπως όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!

είμαι στη δουλειά..

άφησα τα κορίτσια στο σχολείο η Φ πάλι δεν ήθελε να καθήσει αλλά έκατσε :?

Εγώ και η αδερφή μου δε φάγαμε ποτέ ούτε σφαλιάρα ούτε σκαμπίλι στον πωπώ ούτε από μαμά ούτε από μπαμπά..Και πραγματικά τώρα που είμαι μαμά κι εγώ τους θαύμασα τους γονείς μου με την υπομονή που έδειξαν τόσα χρόνια :D Κι εγώ προσπαθώ το ίδιο να κάνω στα κορίτσια..

Έλενα τώρα είδα το ποπ κορν κεικ :-? ενδιαφέρουσα περίπτωση..θα δοκιμάσω..

εγώ πάλι δε ξέρω να κάνω γκανας 8-) Κι εγώ θα σου έλεγα να μη χρησιμοποιήσεις βουτυρόκρεμα, λίγοι την τρώνε. Συνταγές για φοσκωτά κεικ θα βρεις πολλές στο ίντερνετ. Εγώ είχα κάνει sponge cake και το διακόσμησα με ζαχαρόπαστα.

Θούλη μου σε ευχαριστώωω κάτι κατάλαβα και κάτι θυμάμαι από τη γιαγιά μου που άνοιγε φύλλο και την κοιτούσα..Κάτι θα καταφέρω νομίζω.

Νατάσσα εννοείται ότι πρέπει να παίρνουμε και 2η και 3η γνώμη αν δεν μας ικανοποιεί ο γιατρός. εϋχομαι στη Σίσσυ να πάνε όλα κατ'ευχήν.. Καλά λέτε για 4ο δωμάτιο κι εμείς είμαστε με 2 και πάλι καλά είναι :lol:

Φίλοι μας έφτιαξαν πρόσφατα τη σοφίτα τους αλλά την έκαναν παιδότοπο και εννοείται με κλιματιστικό ;)

Σάββατο έχω το πρώτο μου μάθημα Θεσ/κη :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

εχω ενα βαρος απο χθες...και σημερα αντι να ηρεμησω...ουφ!

λοιπον...

χθες το πρωι ενω ημουν στην αδελφη μου (3ος οροφ.)απεναντι στις κουνιες ειδα ενα παιδακι περι 4ης -5ης δημοτικου να περιφερεται στι κουνιες με την τσαντα του...μονο του ...εκανε διαφορα...αλλα μονο του...κανενας εκει!ξαφνικα οταν πηγε ενας μπαμπας εκεινο εφυγε βιαστικα...

σκεφτηκα να τηλ στο δημοτικο να ρωτησω αν καποιο παιδακι λειπει και να ερχονταν να δουν....αλλα δεν το εκανα....

σημερα και ενω επινα καφε στο μπαλκονι...ξαφνικα το ξαναειδα....αλλα παλι εφυγε επειδη πηγε μια μαμα με ενα μωρο..δεν προλαβα ...

δεν ξερω τι να κανω...νοιωθω καπως...μακαρι να μην συμβει τιποτα...

ρωτησα τον ανηψιο μου αν ελειπε καποιο παιδακι απο την ταξη του (5η δημοτικου) αλλα δεν ελειπε...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...