Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Maximaki Malbides! TEleia! Tha exeis internet ekei alla tha mou peis, siga mi skeftesai to mammy stis Malbides :lol:

Stauroula egw exw to living tis chicco, alla opws les kai esu san na kampouriazei re gamwto kai upotithetai oti einai apta kalitera kai apta akribotera...mou exei spasei ta neura pou einai etsi...enw tis Ariadnis den sou fainetai pio aneto kai pio eurixwro kiolas???

AA! Papaki elega extes tou antra mou oti thelw na agorasw!! Exei sto jumbo? Mallon aurio tha exei bolta kai sto jumbo...etsi ki alliws olo to apogeuma mexri to bradu moni me ti mpempa tha eimai. Ti krima na min menei kamia sas edw konta!

Stauroula ithela na se rwtisw...thumamai pou eixe pei oti rwtises to giatro gia to oti madas....ti sou eipe na kaneis??

Egw madaw uperbolika polu...nomizw oti mou exoun meinei to 1/10 apo ta mallia pou eixa...kai kathe fora pou louzomai pathainw sok apo to poso malli feugei...pernw kai sidiro alla kamia allagi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω αυτο με την τριχοπτωση με εχει τρομαξει αυτες τις μερες!ΠΟΛΥ ΜΑΛΛΙ!!

Απιστευτο.Και ειναι και μακριες μαυρες,αστα να πανε!! :lol: Τι θα γινει με αυτο το πραγμα ρε κοριτσια?

Πηγαμε σουπερμαρκετ οικογενειακως και γεμισαμε το καλαθι της νοικοκυρας(λεμε τωρα) :D

Τεταρτη θα παει ο καλος μου να παρει τη μανουλα του απο τας εξοχας κι εγω με το μωρο θα παω να δω τους γονεις μου!Γιουπι!Θα χωσω τον χαρουμενο παππου να με παει τζαμπο!

Κατερινακι μας θελετε???Κι εμεις που νομιζαμε οτι τελικα δεν θα μας παρει καμια!Δεν σας εχουμε δει αλλα σιγουρα ομορφες θα ειστε! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai emeis legame Iounio...h to triimero tou Ag. pneumatos h to epomeno SK pou einai twn agiwn apostolwn kai einai simadiako gia mas giati kai pantreutikame se ekklisaki twn Ag. Apostolwn kai otan imoun egkuos h PHT mou itan twn Ag. Apostolwn (den gennisa omws tote).

Stauroula egw me to sarabalo pou exw gia laptop na to egkatastisw? Oute kamera exw oute mikrofwno kai exoun xalasei kai ta uxeia...diladi oute ixo den exw :lol: Tha sas milaw me noimatiki an parw kamera!

Ariadni kai emena an balw petseta einai xeirotera...den einai to idio to kareklaki me to diko sou, exw tin entupwsi oti einai pio steno kai pio kathisto kapws...emena kai apo mikri pou tin ebala den ti boleue.

Lia ase me tis trixes...exw pathei kai egw sok...ma re an sunexisei etsi den tha exw na xanw gia polu akoma giati tha teleiwsoun oi trixes :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία θα έιναι και των Αγίων Αποστόλων, όντως είναι σημαδιακό για σας.

Το καρεκλάκι μπορεί όντως να είναι διαφορετικό.Θυμάμαι ότι του scoop μπορεί να μπεί σε βάση isofix ενώ το δικό μου όχι.Αυτό είναι μειονέκτημα γιατί κάθε φορά πρέπει να ξελύνω ζωνες κλπ.Αλλά όπως λέτε μπορεί να είναι πιο άνετο.Εκτός και το βλέπετε έτσι, επειδή είναι μινιόν η μπέμπα :lol:

Θα μιλάμε στο skype αν το εγκαταστήσω? :?:

Πάντως θα ήταν πολύ ωραία αν μέναμε όλες κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai kurios o suziks! me ta dorakia tou an kai meta mou espase ta neura kai ithela na tou petakso ti tourta sto kefali :lol::lol::lol::lol:

maximaki maldives??? kai emeis taksidi tou melitos ekei pigame 10 meres kai 2 sto dubai ;) se pio nisi tha meinete???

elenaki kali idea me tis photos, tha to psakso ;)

liaki prolabaineis na kaneis ti kori ;) emeis edo tha perimenoume :lol: na sou moiasei theloume ;)

i nansy parakseno den einai pou den gurise akoma :?:? mipos telika tis aresei ekei kai thelei na meinei :lol::lol:

aaa pote tha kanoume omadiko sto skype?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!γραψατε τοσα πολλα κ δεν προλαβαινω να διαβασω!πειτε μου εαν εγινε τιποτα συνταρακτικο!!!

εμεις εχτες το βραδυ γυρισαμε κ περασαμε πολυ ωραια!πηγαμε κ για καφε κ για ποτο!!ηπια 2! :lol::lol: περπαταγαμε στον πεζοδρομο κ μου λεει ο αντρας μου να κατσουμε σε ενα μαγαζι που ειχε πολυ κοσμο..του λεω πας καλα εαν μπω εδω μεσα μετα απο ενα χρονο που ειχα να βγω θα μου ερθει αποτομο.. :lol::lol: τελικα κατσαμε με τους κουμπαρους σε ενα χαλαρο μαγαζακι κ μετα πηγαμε σε αλλο.το ειχαμε αναγκη κ σαν ζευγαρι!!για καφε πηγαμε με ενα ξαδερφο κ με εναν φιλο του αντρα μου με επισης 3 παιδια μεγαλυτερα κ μου φανηκε δυσκολο λες κ εγω δεν εχω 3!! :lol::lol: μονο που εμενα ακομα ειναι στο καριτσι!! :lol::lol:

τη σαντυ δε την μαζευες!!ολη την ωρα ετρεχε κ επαιζε με τα ξαδερφια της!!κ λυθηκε κ αλλο η γλωσσα της..ομολογω πως εαν ηταν πιο κοντα θα το σκεφτομουν.. :lol::lol: μονο κ μονο που ειδα ετσι το παιδι μου!!

εγω βαρεθηκα λιγακι μετα την πρωτη μερα..ισως γιατι δεν ημουν σπιτι μου κ δεν ειχα τι να κανω περα απο την φροντιδα των παιδιων.ειδικα εχτες που κοιμοντουσαν ολη μερα..

απο το σοι τιποτα ιδιαιτερο!μονο που δεν ηρθαν καποιες θειες κ μια ξαδερφη να δουν τα μωρα..κ με πειραξε καπως!!ενω με ειδαν με την σαντυ εξω κ με φιλησαν κτλ σπιτι δεν ηρθαν να τα δουν..κ περισσοτερο με πειραξε η ξαδερφη που εμεις οταν γεννησε της στειλαμε κ δωρα κ τωρα με την βαπτιση κ εκεινη δεν ηρθε καν να τα δει..ρε παιδι μου ορισμενοι ανθρωποι κανουν λες κ ζηλευουν..κ τις εχω ικανες να πουν οτι δεν ηρθαν γιατι δε τα πηγα εγω να τα βλεπουν κ καλα οτι τα εκρυβα..αλλα εκανε μια κρυο μια ζεστη ο αντρας μου ηταν για ψαρεμα σιγα που θα επαιρνα 3 παιδια να παω εγω..

τι εγινε με την βαπτιση κοκονα;;;πιο φορεμα εβαλες τελικα;;;;

λια;;;;δεν πιστευω τελικα να εισαι εγκυος;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τα μωρα ειχε πολυ γελιο!!οσοι τα ειδαν ελεγαν οτι το κοριτσι ειναι ιδιο εγω κ το αγορι ιδιο ο πατερας μου!! :lol::lol::lol::lol: φιλικη συμμετοχη ο αντρας μου συμφωνα με το σοι!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou.. nansu kalws irthes mia xara perases vlepw... ta ipies k ta pota sou...

auto pou les na ta pas na ta doun polu mou tin dinei k kapoioi dikoi mou to kanoun diladi egw prepei na paw gia na doun to paidi na min erthou autoi..? to mono neo na sou pw einai oti antalaksame skype gia na milame apo kei ta exoume stin omada gramena...

xristinaki sto paradise island tha pame eseis se pio eisastan thelw leptomeries... pws einai, exei karxariakia pou lene? ti mporeis allo na kaneis ekei? polla rwtaw? emeis mono malvides tha pame..

elena sto site tou ksenodoxeiou leei oti exei internet k ama exei sigoura tha mpainw sto skype sigoura den kserw ama tha mporesw k edw.. sto skype tha mpainw na vlepw to mwraki mou...

nene to idio akrivos epatha k egw xthes me exese patokorfa....

nai re koritsia polu malli varethika na mazeuw pantou trixes exei entometaksi stin arxi den mou epeftan twra exoun arxisei...

emeis vaftisia leme gia teli maiou arxes iouniou...

maraki auto pou skeftesai me tin fwtografia gia prosklitirio to eixame kanei ston aderfo mou polu wraio vgainei..

to skeftika k egw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτες.

Ελένη είδες πόσο απλό ήταν? ;)

Έλενα ναι έτσι μου φαίνεται και μένα σαν να κάθεται πάνω σε μαξιλάρι τόσο άνετο. Το living είναι ολόιδιο με το το trio scoop που έχω εγώ γιατί το είχε μία φίλη μου και μου έδωσε το καθισματάκι και εφαρμόζει όπως το δικό μου. Δεν έχει καμία διαφορά. Το enjoy μου φαίνεται τελικά ήταν καλύτερο και φθηνότερο τελικά.

Καλά ευρύχωρο σου φαίνεται γιατί η μικρή της Αριάδνης είναι πιο μικρή από τα δικά μας :D:D

Για το μαλλί δεν είχα ρωτήσει. Δερματολόγο πρέπει να ρωτήσουμε. Τον κομμωτή μου είχα ρωτήσει και μου είχε πει ότι είναι λόγω εγκυμοσύνης και ότι ακόμα και να τα κουρέψω πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχω. Κι εγώ παίρνω σίδηρο και όντως δεν έχω δει καμία διαφορά. Μου είπε ο κομμωτής μου ότι κανένα μήνα ακόμα θα το έχω μετά θα σταματήσει. Αν μου σταματήσει θα σου πω για να μην ανησυχεις κι εσύ. Πάντως αυτό που με κάνει να μην ανησυχώ πολύ είναι ότι βλέπω να πετάνε ένα κάρο φύτρες γύρω γύρω. Δηλαδή καινούριο μαλλί. Γι'αυτό σου λέω αλλάζω τρίχωμα :lol: Πάντως είναι πολύ εκνευριστικό. Συνεχώς μαζεύω τρίχες από το πάτωμα και δεν τολμάω να χτενιστώ. Μία βουρτσιά κάνω και γεμίζει η βούρτσα τρίχες. Μία κάνω να χαιδεψω τα μαλλιά μου και βγαίνει ολόκληρη τούφα στο χέρι μου. Αφού έλεγα στην μάνα μου μια μέρα αν μαζέψω όλες αυτές τις τρίχες από το πάτωμα θα τις πουλήσω να τις κάνουν περούκα :lol::lol:

Έλενα μήπως να έπαιρνες καινούριο laptop? :lol: Που πήγες και μου έφτιαξες τζαμαρία. Το laptop είναι πιο χρήσιμο. :twisted: Μωρέ βάλε εσύ το skype και θα δούμε τι θα κάνουμε. Μπορείς να πάρεις αυτό που είναι σετ ακουστικά με μικρόφωνο (είχα πάρει ένα τέτοιο από το πλαίσιο) και να πάρεις και μία καμερούλα δεν είναι ακριβές αυτές.

Χριστίνα μας τρόμαξες με το ομαδικό :lol: Θα το ακούσει και η Νάνσυ και θα βλέπει μετά στον ύπνο της περίεργα όνειρα :lol::lol:

Νάνσυ πάντως για να βαρέθηκες αυτό σημαίνει ότι ξεκουράστηκες κιόλας. Στο σπίτι θα σκεφτόσουν τις δουλειές μαρη μαζόχα.

Ναταλία αφού θα μπαίνεις skype θα τα λες σε μας τα νέα σου και θα τα μεταφέρουμε εμείς εδώ. ;)

Σήμερα κοιμήθηκα πάλι 8ωρο σερί. Και εγώ και ο μικρός πέσαμε 11 το βράδυ και ξυπνήσαμε 7 και τέταρτο το πρωί. Το χρυσούλι μου είχε ξυπνήσει και δεν μίλαγε καθόταν στην κούνια του και ήταν και κατουρημένος. Εντύπωση μου έκανε. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση γιατι οπως καταλαβατε μου την δημιουργησαν στο χωριο πεθερα κ το ακουσε ο αντρας μου κ με εχει ζαλισει.το πουλι στα αγορια πρεπει να το βαζουμε επανω;;;;;μου το πε η πεθερα το ακουσε ο αντρας κ με βαζει να το βαζω επανω κ το ελενχει κιολας!!!!!με αποτελεσμα να φευγουν τα τσισα απεξω!!!! :twisted::twisted: :twisted: σας εχει πει κατι τετοιο η παιδιατρος;;;;ελεγα να την παρω τηλ αλλα πιστευω οτι θα βαλει τα γελια!!

κατι λεει παθαινει το πουλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεος παντως με τον αντρα μου που οτι ακουσει πιστευει οτι ειναι κ το σωστο.το πε κ μια που εχει 3 παιδια κ το εδεσε!!η οποια εβαζε ταινια στην πιπιλια για να μην του πεφτει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

νανσυ καλως ηρθες!!!!βλεπω ωραια περασατε!!μπραβο..χαιρομαι!!ξεσκασμα!!!!! :)

ναταλια τι ωραια!!!!!!κοντευει ο καιρος να πατε!!!!!!

αχ ρε κοριτσια πηρα τηλ σημερα τον παπα για να ρωτησω για ημερομηνια κ αν σε περιπτωση θα ισχυει η εγγυκλιος για την γαμοβαφτιση..μου ειπε οτι αν σε περιπτωση τετοια θα πρεπει να το κανουμε με μια βδομαδα διαφορα.. :( στεναχωρεθηκα..γιατι διπλα τα εξοδα θα ειναι..εγω ηθελα 6/5 να το κανουμε,αλλα τελικα οχι γιατι γιορταζει ο αγιος γεωργιος (εκκλησια μας)κ θα εχει πανηγηρη..τον λεω δεν πειραζει..οσοι πιστοι προσελθετε!!!!!!!!! :lol::lol: τεσπα..τωρα θα κοιταξω η για πριν το πασχα η μετα απο μια βδομαδα..αλλα μαλλον για μετα πασχα για να ειναι κ η μικρη μου αδερφη απο σουηδια..θα εχει κ το μικρο μελος της οικογενειας!!!ειναι εγκυος στο δευτερο της,εχει μια κορουλα εκλεισε τα δυο κ τωρα θα ερθει κ αλλη μια μικρουλα μετα την νεα χρονια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη για να καταλαβω θα απαγορευτει η γαμοβαπτιση;;;;;μα καλα αντε μη βρισω τωρα πρωι πρωι!!με αυτο ομως που κανουν θα κανουν τα ζευγαρια μονο πολιτικο κ μετα μονο βαπτιση κ θα χανουν ετσι!ή σου απογορεουν να βαπτισεις ενω εχεις κανει πολιτικο;εμενα παντως μου απαγορευαν με τον πολιτικο να παντρεψω αλλο ζευγαρι ζηταγαν χαρτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νανσυ..δυστηχως..δεν ειναι αυτο..ο αντρας μου με το ζορι κανουμε το θρησκευτικο..δεν θελει,γιατι δεν του αρεσει,βαριεται τετοια πολυκοσμικα..ουτε να πηγαινει θελει σε αλλους γαμους..με το ζορι τον τραβαω..τον ειπα τον παπα να το κανουμε σε 2 διαφορετικες εκκλησιες,,δλδ στην αγια παρασκευη εξωκληση ειναι να κανουμε την στεψη κ μετα να λιγο πιο πανω να κανουμε την βαφτιση κανονικα μεσα στον αγιο γεωργιο!!ξεπατωθηκε να γελαει ο παπας πρωι πρωι!αυτο δεν μπορω να καταλαβω..δλδ οι εγκυες που παντρευονται τι ειναι?εξαιρεση?αφου εχουν τον καρπο μεσα τους..αν ειναι ετσι κ αυτο αμαρτια ειναι..ετσι δεν ειναι?γιατι ειπαν οτι ειναι αμαρτια να τα κανουμε μαζι..υποτιθετε λενε οτι πρωτα παντρευεσαι κ μετα κανεις μωρο..απ'τα χριστουγεννα κ μετα θα ισχυει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,είστε καλά?

Εμένα μου χάλασε η διάθεση γιατί έβλεπα όλο το βράδυ ένα παλιοόνειρο ότι μου έπεφταν τα δόντια :( και απ΄ότι διάβασα είναι πολύ κακό όνειρο :( Δεν τα πολυπιστεύω αλλά αυτό το όνειρο με χάλασε και στον ύπνο μου.

Θα απαγορευτεί η γαμοβάφτιση??Μα τί βλακεία είναι αυτή? Πάντως κάποιοι παπάδες επιτρέπουν να βαφτίσεις κι ας είσαι παντρεμένος με πολιτικό.

Νανσουίτα καλωσήρθες!

Σας έκανα add και στο skype

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη οντως δεν ειναι καλο το ονειρο..κ εγω ειδα οτι ο αντρας μου με κερατωνε κ μπροστα στα ματια μου.. :o:evil::evil: με νευρα ξυπνησα το πρωι..

μπορεις να βαφτισεις με πολιτικο αλλα ηθελα να κανουμε κ θρησκευτικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα!!

χαθηκα παλι,μα σας σκεφτομαι πολυ,ολο θελω να μπω αλλα ολο κατι γινεται.βασικα απο τη παρασκευη κ μεχρι κυριακη ειχα επισκεψεις για τη μπεμπα.κ καθε μερα καναμε καθαρητιοτητα.αυτο το σπιτι δε διατηρειται καθολου..η εγω ειμαι περιεργη.

διαβασα πολυ λιγα,δε ξερω τι να σχολιασω..

αριαδνη μου ειδα οτι ειδες δοντι στο ονειρο σου,το ειδα εγω προχθες βραδυ κ η χθεσινη μου μερα ηταν πολυ καλη.μην ανησυχεις!

αντωνια μου να σου ζησει το αγορακι σου!!γερο κ καλοφωτιστο να ειναι κ απο οτι καταλαβα απο αυτα που διαβασα ειναι οτι εβαλες κ φωτο,παω να δω μετα!!

νανσουλι μου ειδα οτι τα περασες καλα,μπραβο μπραβο κ συντομα αν θες κ εσυ κανονιζουμε συναντηση!

σας αφηνω για λιγο κ θα τα πουμε κ μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ εμένα δεν μου έχει πει κάτι τέτοιο ο παιδίατρος και μάλιστα του την έχει βάλει την πάνα και δεν έβαλε το πουλι του όρθιο. Τι φοβάται η πεθερά σου μην και δεν κάνει στήσει ? :lol::lol: Εμάς σηκώνεται μόνο του πάντως. Μου έδειξε ο γιατρός πως θα βάζω την πάνα για να δημιουργείται κενό εκεί που είναι το πουλί και να σηκώνεται άνετα χωρίς να τρίβεται στην πάνα. Τραβάς από πίσω λίγο την πάνα και την κατεβάζεις στην μέση και εκεί την κολάς.

Νάνσυ μία φίλη μου είχε κάνει πολιτικό και έκανε κανονικά βάφτιση. Δεν ξέρω αν της την είπε ο παπάς αλλά την έκανε αυτό ξέρω μόνο. Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό θα αλλάξει.

Εγώ τελικά αποφάσισα να πάρω τα προσκλητήρια από το παιδικό χωριό sos και μάλιστα μου αρέσει αυτό http://www.sos-villages.gr/shop/gr/prod ... 115&id=624

και μπομπονιέρες μου άρεσαν οι κουμπαράδες από το κέντρο ειδικών ατόμων "ΧΑΡΑ" http://www.kea-hara.gr/wp-content/galle ... s/118b.jpg το παπουτσάκι http://www.kea-hara.gr/wp-content/galle ... es/123.jpg, το φαναράκι http://www.kea-hara.gr/wp-content/galle ... es/113.jpg και τα καραβάκια http://www.kea-hara.gr/wp-content/galle ... es/112.jpg. Σας τα βάζω σαν εικόνες να μην ψάχνεστε με τα λινκ να μου πείτε ποιο απ'όλα σας αρέσει για μπομπονιέρα. Το φαναράκι μου άρεσε γιατί ήταν ουδέτερο και για τους γονείς και για τα παιδιά αλλά οι κουμπαράδες αυτοκινητάκια μου άρεσαν επίσης είναι πολύ γλυκούλικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και καλησπερουδια!

Τι κανετε κυριες μου??

Σταυρουλα τελειος ο μικρος πριγκηπας.Απο τα υπολοιπα μου αρεσουν τα καραβακιαοπως τα βλεπω.Και τα αυτοκινητακια.

Κι εγω ετσι του την βαζω την πανα.

Νανσυ γυρισατεε??Ξεκουραστηκες ατιμουτσικο ε?Και ποτακια??Αλητεια σκετη εισαι!!

Εγω παντως οπως εχω ξαναπει,το πουλι του το βαζω προς τα κατω και οταν μεγαλωσει θα το βαζει οπως τον βολευει.

Καλα οι αντρες μας γενικα ειναι φοβιτσιαρηδες με τα μωρα.

Μπεμπουλα αυτο το ομαδικο σκεφτομουν κι εγω χτες,αλλα θελει premium νομιζω.

Αν μοιασει και η κορη σε μενα ο αντρας μου θα αρχισει να προβληματιζεται!!

Ποιον θα μας δωσετε?Τον Αντωνη ή το Μανο??Και ποιος ειναι ποιος?? :lol:

Τετοια βλακεια θα κανουν και θα σταματησουν τη γαΜοβαπτιση?Καλα καταλαβα...μαλλον δεν θα ντυθω ποτε νυφουλα! :cry::cry::lol::lol::lol::lol::lol: Τις αποκριες μονο!

Ευτυχως μου το θυμισατε ,να παρω τηλ στην εκκλησια να κανονισουμε ποτε θα παμε να κλεισουμε.Τι ωρα να παρω?Κατα τις 11?Τωρα δεν θα ειναι εκει ο παπας ε??

Ειμαι στο μαγαζι και βαριεμαι..Ο μικρος κοιμαται.

Αριαδνη θεωρειται κακο ονειρο ,αλλα κι εγω καποιες φορες που το εχω δει κι εχω ξυπνησει και τρομαγμενη,δεν εγινε τιποτα κακο τελικα.Ισως στον υπνο σου να σε πονεσε κανενα δοντι,ή να το πιεζες στο πλαι.

Τι θα μαγειρεψετε?Δωστε καμια ιδεα.Εγω Μαλλον φασολακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...