Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

Καλημερουδια κοριτσουλια μου :):):):) .

Σημερα ειναι η μερα της Αντωνιας μας και του παιδαρου της!!!! Ευχομαι ολα να γινουν με το καλο και να περασουν πολυ πολυ ομορφα. Τιποτα να μην τους χαλασει τη μερα. Θα περιμενουμε γαργαλιστικες λεπτομερειες ;););)

Χριστινακι μου γλυκο χρονια σου πολλα και καλα με υγεια. Να τα εκατοστησεις και να χαιρεσαι τα παλικαρακια σου :D:D

Κοριτσια αυτο που παθαινει ο αντρας της σταυρουλας το παθαινω και εγω..... ολο λεω στον αντρα μου οτι αραγε θα ειμαι ζωντανη να καμαρωσω τα παιδακια μου οταν θα παντρευτουν και αλλα τετοια κουλα. φοβαμαι οτι νωρις θα τα τιναξω τα πεταλα!!!!!! ευτυχως εχω τοσα πολλα να κανω μεσα στη μερα που οι σκεψεις δεν προλαβαινουν να φωλιασουν στον εγκεφαλο :o:o:o:o:o:o

Εγω με τη μαρια-δελφινακι αλλαξαμε ονοματα skype. οποια θελει μπορουμε να αλλαξουμε, στειλτε μου μηνυμα :)

ΜΑρακι οτι ωρα γυρισεις μπες και πες μας λιγα για τη βαφτιση, λογικα η αντωνια θα αργησει να μπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalhmera filenades....

Εγω μια απο τα ιδια,στο σπιτι....Μου ηρθε και η περιοδος χθες...

Χριστινακι μου,χρονια σου πολλα να τα εκατοστησεις...Κουκλοι οι παιδαροι σου.....

Σταυρουλα κουκλος και ο δικος σου...Μωρε καλα της ειπες της πεθερας.....αμα μη το ενα,μη το αλλο...

Ελενα μου,δεν ειναι υποχρεωτικα,εννοειται...Δεν με πειραξε αυτο τοσο....Οσο το γεγονος οτι απλα το ανακοινωνει και δεν σκεφτεται να πει ΄΄μωρε η γυναικα μου ειναι κλεισμενη σε ενα σπτι,παρεα με το θηλαστρο,εγω καθε μερα ερχομαι στις 9.00 το βραδυ,εχουμε καμια δουλεια να κανουμε ως οικογενεια,να παμε μια βολτα,να ψωνισω κατι για το μωρο??''τιποτα χαμπαρι αυτος....Με εχει ριξει πολυ ψυχολογικα,ειναι και η περιοδος ειναι και η μπεμπα που ειναι κακοφαγη και με παιδευει...Το καταλαβαινει ετεροχρονισμενα και ειναι γλυκος και μου κανει τα χατιρια,δεν το θελω ομως ετσι....γιατι με ριχνει και εγω ψυχραινομαι και δεν μου βγαινει να ειμαι γλυκια...

Τι ωρα ειναι η βαπτιση της Αντωνια?

Πασχαλιτσακι μου,εχω και εγω skype,αλλα δεν εχει κατεβασει ο αντρας μου το προγραμμα στο καινουργιο υπολογιστη.Θα του πω να το κανει και θα σου στειλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw mprizoles me patatoule kai prasini salatoula me sws ftiaxnw!

Hrthe h fili mou gia kafe kai apo tin wra pou efuge h mpempa eklaige astamatita...esteila mnm stin pethera mou na tin ksematiasei kai meta apo 5 lepta koimithike...twra mallon arxizei na ksupnaei alla fainetai pio iremi...mallon mou ti matiase h filenada...re koritsia me ekneurizei otan tis filane h tis pianoun ta xerakia giati h mpempa sunexeia sto stoma tis ta bazei...extes pou irthe o anthrwpos na metrisei ti tzamaria gia na mou paraggeilei to mixanismo tis epiane ta xerakia kai molis efuge lew tou antra mou paw na tis plinw ta xeria giati pou kserw egw an autos epiane to pouli tou prin erthei edw!! :twisted::lol:

Kai simera h fili mou ta idia...tis ta filage...afou blepeis re file oti ta bazei sunexeia sto stoma tis...fila kati allo. Telos pantwn ektos apo auto kala perasame.

Stauroula egw to gumnastirio tis to bazw mesa sto parko kai exw to parko sto saloni kai etsi mporw kai na tin blepw kai na kanw tis douleies mou...

Stin pethera kala tis eipes...pwpw prepei na sou spaei ta neura auto me tis fobies e? Emena mou ti spaei na mou lene oloi pws na megalwsw to paidi mou...kai egw tous to exw psilokopsei...kai sti mama kai stin pethera...

Pasxalitsaki egw tha ebaza skype alla auti ti stigmi ta 'xei paiksei o upologistis kai den trexei katholou..pou na balei kai allo programma, oute pou tha anoigei...

Eleni mou se katalabainw...emena o antras mou auto to SK exei repo kai einai spaniotato na kathetai kai tis duo meres kai na mi douleuei..kai mou leei "tha paw sto xwrio na kanw kati douleies" kai tou lew "kala ena SK kathese kai tis douleies sto xwrio skeftesai anti na tin peraseis me tin oikogeneia sou??? Olo tis douleies skeftetai.

Episis se katalabainw pou les oti ta katalabainei eteroxronismena giati kai emeis mia apta idia...alla meta prospathei na epanorthwsei kai meta tou lew...e twra den einai to idio giati sto eipa egw gia na to kaneis...thelw apo monos sou na ta skeftesai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas kouklitses mou pali sas exasa duo meres twra sourtoukeuame k den prolavena na mpw mou leipsate ase pou otan eimastan spiti den mporousa na plisiasw to laptop...

katerinaki mia xara i mpempa sou apo kila.. exw k egw skype tha sou steilw pm meta...

antwnia mou twra tha exei vaftistei o mikroulis na ton xairesai geros k dunatos na einai.... thelame na erthoume k emeis alla kati mas etuxe k den mporesame elpizw na mporesoume na sunatithoume kapoia mera na gnwristoume k apo konta mazi me to maraki...

este ti ton exei piasei ton antra sou kale kala ta eipes stin pethera...

xristinaki xronia sou polla k apo dw, megia to malli tha ananewthikes den peirazei pou tha eisai spiti arkri pou tha niwtheis esu kala...

elena teleiwsate ante wraia, k emena mou tin dinei otan tou pianoun ta xerakia k ta filane kiolas tourmpo ginomai.. ti kala pou koimithime i mpempa k ksekourastike k i manoula..

nene min pefteis kserw einai duskolo k egw etsi niwthw alla katalava oti tzampa xaliemai egw k pali ta idia ginontai opote arxisa na prospathw na min dinw simasia se ola...

gkriniazei o mikros tha mpw mwta ama me afisei o allos na sunexisw filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε τσουπρακια???

Αντωνακι θα εχει βαφτιστει ο φιλος μας τωρα ε??!!!Ελπιζω ολα να εχουν παει καλα και να ειστε ευτυχισμενοι,γονεις και μωρακι!!Περιμενουμε νεα,και για τη γνωριμια σας με το Μαρακι!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ!!!!!!!Πολυχρονη κουκλι!Τον σαγηνευσες τον συζυγο? ;);):D

Σταυρουλα ν'αγιασει το στομα σου!Κι εμας εδω εχουν γινει σκηνικα με τη βλαμμενη που δεν εχω προλαβει να σας τα γραψω τοσο καιρο!Και ουτε τωρα μπορω..

Δεν θελω ουτε να τη βλεπω,ουτε να την ακουω την κουτσομπολα.Κι αυτη τιγκα στη φοβια και τη μιρλα ειναι.

Σημερα δεν αντεξα και επειδη τρωγομασταν με τον δικο μου παλι του ειπα πως τον μεγαλωσε υστερικια γι'αυτο εγινε κι αυτος υστερικος.

Σκαιπ εχουμε κι εμεις,αμε!!! :lol: θα σας γραψω το μειλ στην ομαδα γιατι δεν θυμαμαι τωρα πως ειναι το ονομα. :?

Χτες λιωσαμε στην καροτσαδα,ωραια ηταν αλλα επιασε ψυχρα το βραδυ στο θησειο.

Ελενα αυτο το πραγμα με τα χερια πραγματικα δεν το πιστευω πως δεν το σκεφτονται.Εμας εδω και μερες του τα εχει πιασει ενα σωρο κοσμος!Και αγνωστοι ρε!!Σταματανε και πιανουν κουβεντα''αχ ενα μωρακι''κτλ και τον πιανουν και κανουν φτου φτου!!!Μου ερχεται να τους δωσω μια μπουφλα!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Και πελατες στο μαγαζι του τα πιανουν και μετα παω και τον πλενω,και μπροστα τους μια φορα.Τι να πω..μαλλον δεν τους κοβει και πολυ.

Δεν θυμαμαι τι αλλο ηθελα να πω...Αλλα μλις θυμηθω θα το γραψω!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες όμορφες!!!

Σήμερα το προγραμμα είχε το πρωι καφεδακι με την Ανθη και το Καρολινακι. Η Καρολινα στέλνει σε όλες χαιρετίσματα αλλα τώρα και με την δουλεια και με τα δυο δεν εχει χρονο καθολου να μπει. Η φραουλιτσα αν και ταλαιπωρει πολυ πολυ την Ανθη μας ήταν μια μικρη ήσυχη κουκλιτσα στα ροζ. Ο δικος μου ο αντάρτης παλι αν και εκείνη την ώρα συνηθως κοιμάται δεν έκλεισε μάτι ο κουτσομπολης κοιτάγε απο δω και απο κει μη και του ξεφύγει κανένας.

Αντωνία καλοφωτιστος ο μικρός σου, να τον χαίρεστε. Θύμισε μας και το όνομα και φυσικα περιμένουμε φωτο και λεπτομέρειες.

Σταυρουλα καλη προσαρμογη σήμερα στο δωμάτιο, να το συνηθίσει και να κάνει καλούς ύπνος! Το γυμναστήριο και εγω στο κρεβάτι μας το βάζω αργότερα θα το βάζω και στο παρκοκρεβατο αλλα δεν το έχω κατεβάσει ακόμα. Θα δεις τι πλάκα έχει όταν θα "μιλάει" στα κρεμαστα παιχνιδια του.

Χριστίνα χρόνια πολλα και πάλι, τα αντρακια σου είναι πανέμορφα!

Μαρακι πως τα περασατε πως ήταν η βάπτιση φανταζομαι έλαμπε η Αντωνία μας.

Ελένη οι άντρες αργούν πολυ να καταλάβουν ποσο δυσκολο είναι να είσαι όλη μέρα μέσα με ένα μωρο και ποσο μάλλον και εσυ που έχεις και τις αντλησεις. Αφου ομως το καταλαβαινει και ειναι μετα γλυκος και τρυφερος μαζι σου μη του κρατας μουτρα.

Έλενα και μένα δεν μου αρεσει να του πιάνουν τα χεράκια. Κοιμήθηκε καλα η κουκλιτσα σου και ξεκουραστηκες και εσυ.

Ναταλια το ριξατε στις βόλτες και χαθηκες, πως τα παει με το γάλα τελικα του δίνεις μονο μπουκάλι? ποτε είναι το ταξίδι σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα κι εγώ το ίδιο εκνευρίζομαι όταν του πιάνουν τα χέρια και τώρα και τα πόδια γιατί πιάνει και τα πόδια του. Αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Το καλύτερο που κάναμε για να τα προφυλάξουμε είναι που θηλάσαμε για να πάρουν αντισώματα. Τώρα πια έχουν να δουν τα μάτια μας. Έφτασαν στην ηλικία που πλέον φεύγουν από την αποστείρωση γιατί ότι πιάνουν το βάζουν στο στόμα. Αλλά όπως λες κι εσύ κι εγώ περισσότερο φοβάμαι τους ιούς. Δηλαδή που ξέρεις εσύ αν κουβαλάς έναν ιό και δεν τον μεταφέρεις στο μωρό που έτσι απλά το παίρνεις και το φιλάς ακόμα και στο μάγουλο. Εμένα με εκνευρίζει ο πεθερός μου που πιάνει τις ρόδες από το αναπηρικό καροτσάκι και μετά πιάνει το μωρό. Είδαμε και πάθαμε για να του μάθουμε να απολυμαίνει τα χέρια του πριν τον πιάσει. Μέχρι και αντισυπτικά μαντηλάκια του πήρα για να μην τρέχει κάθε φορά να πλένει τα χέρια του. Αλλά ποτέ δεν τον έχω δει να τα σκουπίζει πριν τον πιάσει.

Αντωνία μας να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου. Καλοφώτιστος να είναι.

Κατερινάκι ευχαριστούμε. Τον έβαλα στο γυμναστήριο στην αρχή μιλούσε στα παιχνίδια έπαιζε και μετά τον πήρε και ο ύπνος χαχαχα. Όταν ξύπνησε έβαλε κάτι κλάματα λέω τι έγινε τώρα? Και τελικά είχε χεστεί πατόκορφα :lol::lol:

Lia τα είπες και ξεθύμανες γι'αυτό ξέχασες τι άλλο ήθελες να γράψεις :lol:

Εγώ δεν θυμάμαι το skype μου. Πάω να το κατεβάσω μπας και βρω τον λογαριασμό μου να σας τον στείλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A ksexasa na sou pw Stauroula kali epituxia me tin metakomisi sto dwmatio tou Stratouli!!

Ola tha pane mia xara tha deis! Gia mena einai to kalitero pragma pou exw kanei ws twra epituximena me ti mpempa to oti tin ebala sto dwmatio tis moni tis nwris, apo 2 minwn...kai sou ksanalew einai pio duskolo gia ti mama para gia to mwro.

Lia eidika otan to kanoun ksenoi na tou pianoun to xeraki ekei mou ti dinei afantasta...o antras mou mou leei na tou ta skoupizw meta me mantilakia detol (antibaktiridiaka) alla den thelw giati meta auto to detol afinei mia pikri geusi sta xeria...ektos an to kanw me detol kai meta ta kseplenw kai me nero...kala den thelw na ginw kai uperboliki bebaia alla oute na to pianoun ksenoi re gamwto.

Pou kserw egw ti epiane o allos prin ligo.

Stauroula egw eixa ekpedeusi kai petherika kai mama kai molis pigaina na tous dwsw to mwro etrexan an plinoun xeria kai episis epidi itan kalokairi kai udrwnan kai den ithela to mwro na akoumpaei panw stous udrwmenous tous wmous tous eixa eidika panakia kai ta bazane panw tous gia na to pianoun!! :lol:

Entaksei twra den eimai toso uperbolikoi apla den thelw na to pianoun ksenoi me aplita xeria gia auto akribws to logo pou eipes kai esu, einai tosoi h ioi pou fobamai parolo pou exei parei antiswmata.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα εγώ πιστεύω θα είναι καλύτερα για μένα γιατί σε κάθε ήχο που κάνει ο μικρός πετάγομαι και έτσι δεν κοιμάμαι ήσυχα. Ενώ τώρα θα σηκώνομαι μόνο όταν είναι όντως απαραίτητο.

Και με μωρομάντιλο μπορείς να το σκουπίσεις.

Έλενα εννοείται κι εγώ τους είχα εκπαιδεύσει και με πετσετάκια και με σεντονάκια και σε επισκέπτες που ερχόντουσαν τους έλεγα αν θέλουν να πιάσουν το μωρό να πλύνουν τα χέρια τους. Βέβαια τώρα δεν παίζει τόσο αυτό ρόλο όσο το να το φυλάνε. Εμένα αυτό με εκνευρίζει ακόμα περισσότερο από το να το πιάνουν.

Πάντως λένε ότι τα μωρά μέχρι το 1ο έτος της ηλικίας τους αμύνονται στα πάντα και λογικό μου ακούγεται γιατί αλλιώς πως θα επιβιώνανε σε έναν πλανήτη γεμάτο μικρόβια και ιούς.

Πάω γιατί χέστηκε πάλι ο δικός μου. Καλέ τι έπαθε σήμερα και χέζετε συνέχεια μπας και έχουμε καμία γαστρεντερίτιδα και δεν το ξέρω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σημερα συγκινηθηκα πολυ..πολλα δακρυα χαρας...ο γιοκας μου εγινε χριστιανος κ τον λενε Αναστασιο...ολα πηγαν καλα κ γνωρισα κ το Μαρακι που ειναι μια κουκλα κ η μπουμπου της επισης.ειναι πολυ καλη κ πολυ ησυχη..Εγω εμαι διπλασια απο την Μαρια,εχει σωματαρα..κ επαθα πλακα ποσο αδυνατη ειναι.

Ευχομαι με το καλο να βαφτισετε ολες τα μωρακια σας...αυριο θα σας πω περισσοτερα παω να βαλλω τα μωρα για υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Les na ton kollises? Mpa tha to katalabenes apo ti diathesi tou tha eixe sigoura pesei.

Antwnia NA SAS ZISEI O ANASTASIOS! Na ton deite opws potheite! Mprabo sas pou ola pigan kala!

Ante ksekinisan kai oi baftiseis kai sta dika mas koritsia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα.Τί κάνετε?

Εμεις γυρίσαμε πριν λίγο, περάσαμε πάρα πολύ καλά.Τί να πω για την μπέμπα??Ηταν άψογη, χάρισε πολλά χαμόγελα σε όλο το κοσμό και κοιμήθηκε κανονικά, ούτε γκρίνιες, ούτε τίποτα!!

Θα τα πούμε και απο αύριο αναλυτικά γιατί είμαι πτώμα σήμερα!

Χριστινούλα να τα εκατοστήσεις!

Αντωνία μου, να σας ζήσει και να είναι καλοφώτιστος!Πολυ τυχερή είσαι που ξεμπέρδεψες και πήγαν όλα καλά και που γνώρισες το Μαράκι!!!

Φιλακια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!

αντωνια μου να σε ευχηθω κ απο δω!!να σου ζησει,καλοφωτιστος να ειναι στην ζωη του κ τυχερο!!!ο αναστασης

ειναι κουκλος-παιδαρος κ χαμογελαστος!!!για την δεσποινα τι να πω????αντωνια δεν ξερω αν την ματιαξα επαθα πλακα!!!την ερωτευτηκα την κορη σου!!!αγγλικα κ ελληνικα!! :) απιστευτη!!μπραβο στην μανουλα!!

η δε μανουλα καταπληκτικη,κουκλα κ πολη καλη κοπελα,οπως κ ο αντρας της!!εχετε μια υπεροχη οικογενεια!!

:lol::lol: αντωνια η διπλασια :?::?: μια χαρα εισαι..λιγα μονο να χασεις..

αριαδνη ησυχη κ η δικια σου μπεμπουλα ε?

κ η δικια σημερα αψογη ηταν..μονο οταν φτασαμε πεινουσε κ ξεπατωθηκε να κλαιει!μολις εφαγε ηταν ησυχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε;εγραψα το μεσημερι κ εσβησαν ολα....φτου!!!

Λοιπον εχω χαθει ολες αυτες τις μερες αλλα δουλεια ,μπεμπης κ ολες οι δουλειες του σπιτιου......δεν την παλευω κ πολυ!

εμεις ειμαστε μια χαρα ,ειχε ερθει προχθες η γιατρος ,ειμαστε 7 κιλα κ 63 ποντους!!!αλλα επειδη τρωμε πολυ ειπε μετα τις 20 οκτωβρη να ξεκιησουμε φρουτοκρεμες!!!!

Αντωνια να σας ζησει ο κουκλος κ καλοφωτιστος!!με υγεια!!!!

θα προσπαθησω να διαβασω τα υπολοιπα νεα σας!!!!ΧΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου αννα!!!!!!!!!!μια χαρα το μωρακι σου!!πολυ καλη!!!

κοριτσια εγραψα το skype στην ομαδα για να μη στελνω ξεχωριστα!!

α ξεχασα να πω...τελικα η αντωνια μας φορεσε το μπλε!!!!!!!! :) μια κουκλα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Χάθηκα λίγο...πήραμε το αυτοκίνητο και κάναμε βολτίτσες... :D:D σήμερα πήγαμε να πάρουμε την πεθερά μου από την Έδεσσα και με την ευκαιρία κάναμε και την βολτούλα μας στους καταρράκτες! Ο μικρός ήταν άψογος στο αυτοκίνητο συνέχεια κοιμόταν!!Τρελάθηκε και ο Απόλλωνας με τους καταρράκτες! Τελικά την Πέμπτη πήγα στην παιδοψυχολόγο...εντάξει δε μου είπε κάτι που δεν ήξερα αλλά τουλάχιστον μου είπε πως να το χειριστώ όλο το θέμα με το γάλα...μου έδωσε και μια ιδέα γιατί να πω την αλήθεια δεν το είχα σκεφτεί, μου είπε να του πω το βράδυ πριν πιει το γάλα του ότι ήταν το τελευταίο και ότι το πρωί που θα ξυπνήσει ο μπαμπάς θα πάει να πάρειγιατί τώρα είναι κλειστά τα μαγαζιά... όντως έτσι έκανα...ήμουν και τυχερή γιατί είχε τελειώσει και το κουτί με το γάλα οπότε του έδειξα και το άδειο κουτί και με πίστεψε το πουλάκι μου...το πρώτο βράδυ ξύπνησε και μου ζήτησε γάλα..έκλαψε και λίγο αλλά τον ηρέμησα και ξανακοιμήθηκε. Βέβαια μετά ξαναξύπνησε αλλά δε ζήτησε γάλα...ήθελε απλά να με δει....δε λέω ότι το αντιμετωπίσαμε τελείως το πρόβλημα αλλά τουλάχιστον μειώθηκαν οι φορές που ξυπνούσε!!!! Μου ζήτησε η κοπέλα να τον δει και τον μικρό (είχα πάει μόνη μου) οπότε την Πέμπτη το απόγευμα θα πάμε μαζί...να τον γνωρίσει κιόλας! Ελπίζω σήμερα να κοιμηθεί καλύτερα γιατί αύριο ξεκινάω με την δουλειά :cry::cry::cry::cry: δεν θέλω ρε γ....ο να αφήσω τον μικρούλη μου!!!!Αλλά δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά...τουλάχιστον για αρχή θα πηγαίνω για λίγες ώρες 4 - 5...

Μαράκι και σε εμένα νωρίς μου φαίνεται για να ξεκινήσεις το ρυζάλευρο...αλλά κάθε παιδίατρος διαφορετικά πράττει...και εμείς στον Απόλλωνα νωρίς είχαμε ξεκινήσει αλλά ήταν στον 5 περίπου μήνα...

este και εγώ συμφωνώ για την τηλεόραση...δεν αφήνω να την κοιτάει...και στον Απόλλωνα το ίδιο έκανα μέχρι περίπου τον χρόνο...είναι καλύτερο για την νοητική τους εξέλιξη...

Χριστίνα χρόνια σου πολλά χιλιόχρονη να είσαι και ότι επιθυμείς σε εσένα και στην οικογένειά σου!!!

Αντωνία να σου ζήσει ο Αναστάσιος!!!

skype κορίτσι δεν έχω αλλά θα κοιτάξω από αύριο αν μπορέσω να βάλω στο λαπ τοπ... κορίτσια και εμένα πολύ μου τη δίνει όταν του φιλάνε τα χεράκια...είναι σαν να τον φιλάνε στο στόμα :evil::evil::evil: δεν το σκέφτονται καθόλου...ίσα - ίσα που νομίζουν ότι είναι καλύτερα...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη καλοριζικο το αμξι σας!!καλοταξιδο!!!!!απο την εδεσσα ειναι η πεθερα σου?κ εγω στην εδεσσα μεγαλωσα.. ;) στην μεραρχια!!καλα εκανες κ πηγες σε παιδοψυχολογο!!καλη αρχη κ καλα αποτελεσματα να εχετε!! απο αυριο δουλεια ε?ναι οντως δεν ειναι ευκολο να αφηνεις το μικρουλη,αλλα κ τι να κανεις..καλη αρχη στην δουλεια!!

σας καληνυχτω γιατι τα εφτυσα τωρα!!φιλουδια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou xthes telika den me afise na mpw...

este pws koimithike o stratoulis sto dwmatio tou?

lia ksexasa na sou pw exw egw ton toixo mou moka tha ton vgalw fwto na ton deis telika vapsate i oxi?

afroditi kaloriziko to autokinito, telika eixe proodo o mikros eee polu wraia idea auti pou sou eipe euxomai na stamatisei olo auto k na kaluterepsei, kali arxi stin douleia...

katerinaki nai ta pame kalutera me o fagito an k se kapoia geumata kuriws apogeuma mou kanei noumera den thelei stuthos k ton dino mpoukali allliws kala pame...

ena pou den mporw na katalavw einai otan trwei stuthos to afinei meta apo kana 10 lepto k paw na ton dewse kiallo enw psaxnete den to pernei mou dinei tin entupwsi oti thelei kiallo alla den trwei k kapaki ama ton dwsw ligo me to mpoukali pinei20-30 ml k peta paizei... mallon xotrainei apo to stuthos k den thelei allo eee?

mia xara o mikros ithele k autos na sumetasxei stin parea afou itan isuxos den peirazei... stelnoume k emeis ta xairetismata mas sto karolinaki..

den thimamai alla twra paw omada na sas grapsw k to skype mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα.

Σήμερα κοιμήθηκα 8 ώρες σερί. Από τις 10μιση το βράδυ μέχρι τις 6μιση. Θα κοιμόμουν παραπάνω αλλά είχε φουσκώσει το στήθος και πονούσε. Ο μικρός κοιμήθηκε 10 το βράδυ και ξύπνησε 7μιση το πρωί σύνολο 9μιση ώρες. Λέτε να του άρεσε το δωμάτιό του? :lol::lol:

Σήμερα πρέπει να πάρω τηλ τον γιατρό να κανονίσουμε για το εμβόλιο. Επίσης, θέλω να πάω jumbo και θα πάρω και τον μικρό μαζί για βόλτα.

Αφροδίτη ωραία η βολτούλα σας. Είναι ωραία στην Έδεσσα θέλω να πάω κι εγώ. Δεν έχω πάει ποτέ.

Εύχομαι να στρώσει τελείως τώρα ο μικρός που ξεκινάς και δουλίτσα για να σου έρθουν πιο εύκολα κάποια πράγματα.

Ναταλία κι εγώ παθαίνω κάτι παρόμοιο. Ενώ έχει πολύ ώρα να φάει τρώει πολύ λίγο και μετά χαζεύει δεξιά και αριστερά. Αποσπάται πολύ η προσοχή του με αποτέλεσμα να μην τρώει καλά (έτσι τουλάχιστον συμπεραίνω εγώ). Επίσης, με εκνευρίζει όταν τον θηλάζω και εκείνη την ώρα έρχονται όλοι και του αποσπάνε την προσοχή με το να τον φιλάνε και να τον χαιδεύουνε. Στην μάνα μου ενώ το έχω πει ένα κάρο φορές εκεί επιμένει να το κάνει. :evil::evil:

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να τον ταιζω πιο συχνά για να τρώει καλά. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

ναταλια μια χαρα ειναι ο γιος σου!!αφου τρωει κ απ'τα δυο!!!!! :);)

σταυρουλα τον εβαλες στο δωματιο του?μπραβο σας!!!κοιμηθηκε παρα πολυ καλα!!!οντως του αρεσε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stauroula tou arese to dwmatio afou koimithike toso kala makari na sunexisete etsi emena pali olo to vradi ksipnouse den me afise na koimithw... emena den tou apospane tin prosoxi twra pou trwme ksapla paw sto dwmatio k eimai moni mou opote den to kanei apo auto den kserw giati etsi.. me to kalo k to embolio...

maraki mou den trwei k apo ta duo apo to ena trwei k apo to allo enw psaxnete ton dinw kanei dup roufiksies k to afinei i ama katalavenei oti einai stuthos polles fores den to pernei kan enw psaxnete...

este kouklos o stratoulis megalwse polu auta ta malakia me trelenoun...

nene kouklitsa i mpoumpou k mpoiazei k stous duo sas...

mpempoula ta antrakia sou kouklia ti wraio gelio einia auto...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Και γω κοιμήθηκα πολύ γιατί ήμουν εξαντλημένη!Μόνο σηκώθηκα για την άντληση :( Και μένα αποσπάται η προσοχή της, με αποτέλεσμα να μου κάνει νούμερα την ώρα που τρώει...Ελένη εσύ που κάνεις αντλήσεις, πόσο τρώει καθημερινά?Και πόσα κιλά είναι?Ανησυχω γιατί έχει μείνει στάσιμη εδώ και καιρό στα ίδια ml.

Σταυρούλα καλή αρχή με το δωμάτιο του Στρατούλη!!Πήγε καλά η πρώτη μέρα πάντως!!

Εμεις στο γάμο περάσαμε πολύ καλά!Την πήραμε τελικά και στο τραπέζι, είχε ένα δωμάτιο το κέντρο για την νύφη σούπερλουξ, το οποίο δεν το χρησιμοποίησε η νύφη και την βάλαμε εκει.Κορίτσια κοιμήθηκε με τα κλαρίνα ανενόχλητη(καθότι παραδοσιακός γιαννιώτικος γάμος με ορχήστρα!).Πήγαινα και την έβλεπα συχνά γιατί ήταν και κοντά το τραπέζι μας και όλα καλά!Πάντως πραγματικά ήταν πολύ ήσυχη και όλοι είχαν να το λένε.Αν συνεχίσει να είναι έτσι, πραγματικά είναι πολύ εύκολο να την παίρνουμε μαζί μας, όπου και να πηγαίνουμε.

Για το ρυζαλευρο, το έχω ξανακούσει να το δίνουν τόσο νωρίς, όταν το παιδί είναι πολύ φαγανό!

Όσο για την τηλεόραση που λέτε... καποιοι συστήνουν να μην βλέπει το παιδί μέχρι 2 ετών καθόλου, κάποιοι άλλοι ισχυρίζονται οτι υπάρχουν επιμορφωτικά προγράμματα. Πάντως γενικά η συνεχώς ανοιχτή τηλεόραση δεν είναι ό,τι καλύτερο ακόμα κι αν το παιδί δεν βλέπει και απλά ακούει.Όλα με μέτρο!

Και μένα ο άντρας μου ακόμα έχει το πόδι του και έχει βγάλει πολύ γκρίνια και μου την έχει σπάσει.Εχει δίκιο και αυτός αλλά τί να του κάνω?Πάντως γενικά πιστεύω ότι και οι οικονομικές συνθήκες και κυρίως το ότι καλούμαστε κάποιοι απο εμάς να ανταπεξέλθουμε με σαφώς λιγότερα χρήματα απ΄ότι πριν πχ 2 χρόνια, φέρνει ένταση και γκρίνια στο ζευγαρι... Και φυσικά και το άγχος για το μέλλον...

Τώρα τί να πρωτοπώ για τίς φώτο που είδα??

Σταυρούλα ο Στράτος μου αρέσει τρελλά και σου μοιάζει πολύ!!Σίγουρα θα είναι γαλανομάτης και τρελλάνομαι!!Και το μαλλί...!!!Όταν βλέπω τον Στρατούλη, παίρνω απόφαση ότι η δικιά μου δεν θα είναι γαλανομάτα παρά την τόση κληρονομικότητα που είχαμε!!

Ελένη, η μπέμπα μεγάλωσε πάρα πολύ και είναι πολύ γλυκιά και πολύ εκφραστική!!!!

Χριστίνα, οι άντρες σου είναι πολύ όμορφοι και έχουν πολύ πλάκα έτσι που κάθονται δίπλα δίπλά!!Είναι τελικά-εκτός απο δύσκολο-πολύ συγκινητικό και όμορφο να έχεις 2 μωράκια!!!

Αντωνία και Μαράκι το ζεύγος είναι καταπληκτικό!!!Και οι μαμάδες- ή να πω οι συμπεθέρες ;) - κούκλες!

Α!Τώρα που είδα τα καρότσια...Εγώακόμα δεν την έχω βάλει στο καρότσι σκέτο, πάντα βάζω ή το κάθισμα αυτοκινήτου πάνω ή το πορτ μπεμπέ.Οι υπόλοιπες κοπέλες τί κάνετε?

Εβαλα και γώ φώτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...