Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ 2010 ΝΟ15!!ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

ο ενδοκρινολογοσ που λετε μου εδωσε εξετασεισ για θυροειδη αλλα και για προλακτινησ γιατι περσι μου την ειχαν βρει λιγο ανεβασμενη....στο δυπλανο γραφειο ειναι η ψυχιατροσ που μου εγραφε καποτε τα ντικαταθλιπτικα και ειπα να παω μηπωσ γι αυτο δεν μπορω να κοιμηθω και εχω και τισ ταραχεσ αυτεσ.....μου εδωσε τελικα να κανω εξετασεισ αιματοσ πρωτα και τισ εκανα ολεσ μαζι μεσα στο ικα αφου μου τισ εγραψαν για εκει.....

μετα απο 3 μερεσ τισ περνω και βλεπω την προλακτινη 185!!!

την βλεπει ο ενδοκρ/οσ καο μου λεει μαγνητικη εγκεφαλου αμεσα! τραλαθηκα...ογκο στο κεφαλι????!!!!! μπα λεω δε μπορει!!!οι αλλεσ ηταν καλουτσικεσ αλλα το σιδηρο δεν το ειχα κανει μονο φερετινη που ηταν στο 7.....τελικαη ψυχιατροσ μου εγραψε να κανω και αλλεσ εξετασεισ εξω και πηγα στον μικροβ/γο μου και του λεω απο μονη μου να μου κανει κ την προλακτινη μαζι με τισ αλλσ....τελικα το σίδηρο ηταν οριακα και η φερετινη στο 9 και η προλακτινη......5!!!!!!!!!

δεν το πιστευα αναστήθηκα η γυναικα!!! παω και του δειχνω τισ εξετασεισ και μενει καγκελο....το πρωτο πραγμα που μου ειπε ειναι να ακυρωσω την μαγνητικη και φυσικα του ζητησα να μου γραψει να την ξανακανω σημερα σε αλλο μικροβ/κο το οποιο και μου την εβγαλε το μεσημερι με αποτελεσμα 9......εδω σασ λεω οτι τα ορια τησ προλακτινησ ειναι κοντα στο 20!

ο γολγοθασ μου τελειωσε με το αποτελεσμα να ειμαι ετσι χαλια απο το σιδηρο το οποιο και αρχισα να παίρνω και ειμαι πολυ καλυτερα!

οσο για το εργαστηρι του ικα αυριο που θα ξαναπαω στο γιατρο ίσως να βρω κανα προισταμενο και ακουσουν κανα μπενιλικι!!

αυτα απο μενα.....απο χθεσ εχω και τον ιασονα με δεκατα και μυξεσ αλλα βγαλε σημερα και κατι σαν γρουμπουλακια στα ποδια του και τον πηγα στο νοσοκ/ειο...μου εδωσαν ξοζαλ και αντιβιωση γιατο αυτι του ηταν λιγο κοκκινο αλλα θα το παλεψω με τον ορο κανα διο μερεσ και αν δεν περασουν τα συμπτώματα θα του το δώσω....ουφ κουράστηκα ενα κατεβατο εγραψα..[smilie=icon_colors:

Επεξεργάστηκε από thena
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 753
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΙ ΠΕΑΣΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ? ΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΕΣΕΙΣ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ !!!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΑΣΟΝΑΚΟ.

ΜΠΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΨΙΛΟΧΑΘΗΚΑΝΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε καλέ πού χάθηκά. να εγώ δεύτερη φορά μπαίνω σήμερα χι χι.

Ρενάτά μου κουράγιο τι να κανείς. πάλι καλά να λέτε. εντωμεταξύ τι ακριβώς δουλειά κάνει ο άντρας σου!? Σορυ πόυ δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά κάτι για αεροδρόμέ μου έρχεται.

θενα μου καλά όλα τα κούλα σε. εσένα βρε παιδάκι μου. τι ήταν και αυτό να σου φύγει η. Ψυχή βρε παιδί μου. πάλι καλά πού. επανέλαβεπ τισ. εξετάσεις κ δεν μπήκες. σε αλλά μπλεξίματα. πό πό εντωμεταξύ πες μας ρε μακακα

Τι αντί καταθλιπτικό σε δίνει η γιατρός κ έχει κάνει τόσο καλή δουλειά :) :) :)

Πήγαμε γιατρό σήμερα κ η κούκλα έχει βάλει είδη μισό κιλό και 3ποντους την εξέτασε κ όλα είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΚΑΛΕ Η ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΣΟΥ !!!

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ. ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου γεια σας!!

Ρενατα μου στεναχωρεθηκα πολύ με τα νεα σας...ευχομαι να βρει κατι αλλο γρηγορα...υπομονη κοπελα μου,δύσκολα τα πραγματα και σε καταλαβαινω απόλυτα...τί σκεφτεστε τωρα?

Βρε Θενα μου τί περασες και εσύ...πω πω αγχος και αγωνια..φανταζομαι ειδες τη ζωη σου να περναει σε ταινια από μπροστα σου ε?παλι καλα που δεν ηταν τιποτα αλλα το θελουν το χ... τους....ααχχχχ...

Ελενακι μου φτου φτου!!Μπραβο σας!!!Πως τα πατε εσεις?

Εγω καλα ειμαι..συνεχιζονται οι ναυτιες και οι πρωινοι εμετοι..κατα τα αλλα καλα..την Τριτη παω για ενα τεστ..εδω τα λενε διαφορετικα..κατι σαν αυχενικη διαφανεια ειναι νομιζω...σημερα χαλαρωνω..εχουμε ενα γαμο το βραδυ και ψιλοβαριεμαι να παω...τεσπα, κατα τα αλλα καλα..ο Κωνσταντινος ζωηρουλης όπως ήταν!!!τον καταφαγανε τα κουνουπια και εχει κανει πληγες πανω του από το ξυσιμο...πρωτη χρονια να εχουμε τετοιο κουνουπι,και του βαζω σπρευ απωθητικό, κρεμα για τη φαγουρα, και κρεμα για τις πληγες!!!!Ελεος!!!!Αστε που ντουμανιασαμε στο φιδακι!!!

Αυτα....οι υπόλοιπες τί κανετε καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΔΙΕΣΤΕΡΟ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. ΥΠΗΡΧΕ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΑ ΜΕΣΩ ΓΝΩΣΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Η ΗΛΙΚΙΑ. ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 40 ΔΕΝ ΣΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΕΣ. ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ. ΧΘΕ ΣΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΤΥ ΤΟΥ ΑΝΗΨΙΟΥ ΜΟΥ ΣΤΑ GOODYS. ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΒΕΠΩ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΧΑΝ ΒΗΧΑ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΗΨΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΗΧΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΤΥ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΡΤΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΜΑΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΠΙΠΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ. ΠΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΡΥΖΑΚΙ ΝΑ ΦΑΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Τί κανετε? Εγω πηγα για υπέρηχο και ειδα το ζουζουνακι και τρελλάθηκα!!!!Μεχρι τωρα βλεπαμε μονο καρδουλα, τωρα ειδαμε σχηματισμενο μωρακι με ακρα και μου λεει ο γιατρος, να το ξυπνησουμε λίγο, και αυτο ξεκινησε να κουναει εντονα χερακια ποδαρακια...τα ακρα του τελοσπαντων!!!Ο αντρας μου βουρκωσε!!!!Μου πηρε αιμα και την αλλη Παρασκευη θα παω για την αυχενικη διαφανεια τελικα!!!Ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος!!!

Σημερα ηταν αργια για τα σχολεια και εμεινα σπίτι αλλα εκανα δουλειες ολημερις, μετα ήμουν χαλια με ανακατωσουρες, και το απογευμα πηγαμε μεχρι το τζαμπο να παρουμε του Κωνσταντινου μια πισινα!!!Ο Κωνσταντινος φιλαει την κοιλια μου, γιατι του λεμε ότι ειναι το μωρακι μας εκει, αλλα μετα φιλαει και την κοιλια του πατερα του, γιατι λεει ότι ειναι και αυτουνου το μωρακι εκει!!!χαχαχα!!!!Ματαια προσπαθουμε να τον πεισουμε ότι μονο εγω εχω μωρό στην κοιλια μου!!

Ο αντρας μου περιμενει να τον καλεσουν για συνεντευξη σε ενα εστιατοριο, για επικεφαλη γκαρσονι...Μονο αυτο βρηκε...και αμα ειναι και τον παρουν, θα ειναι και νυχτα και Σ/Κ..και να δουμε και τι μισθό θα του δωσουν...τεσπα....

Ρενατα μου, σιγουρα μακαρι κατι να βρεθεί και στη φαση αυτή ας ειναι και υποδιαιστερο...υπομονη ρε κοπέλα μου και να ξερεις πως εχεις την συμπαρασταση και την αγαπη μας!!!Πολλα φιλια στο Νικολακη σου!!

Θενα μου πώς εισαι εσύ?

Ελενα μου πως τα περνας?

Οι υπόλοιπες εξαφανιζόλ??Αχ....μην το κλεισουμε το μαγαζακι ρε φιλεναδες!!!!

Λοιπόν περιμενω νεα σας, και σας καληνυχτιζω!!!Πολλα πολλα φιλαι σε όλες σας, παρουσες και απουσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ OUTLOOK ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ !!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΑΣ. Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ. ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ.

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΜΙΛΑΜΕ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΞΑΝΑ ΟΙ ΤΣΟΥΠΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλα. ήρθα κ εγώ . μετά κόπων κ βασανων.

δεν μπορώ καθόλου να μπω . μια με τα παιδιά μια με το κινητό δυσκολεύομαι!

Μαρία σούπερ τα νέα σου. είδες κ εσυ διαφορά στα αισθήματα σε σχέση με την πρώφορά;

εγώ λέω καμία σχέση

, κορίτσια μου δεν μπορώ να γράψω πολλα αλλά σας. αγαπώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενατα τι λέει θα βρεθούμε φετος; κανε μου μια χάρη στείλε το τηλ μου. στην μαρία γιατί από κινητό δεν μπορώ να στείλω πμ κ δεν θέλω να τογαμώ εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!! Πινω καφεδακι, ο Νικος δουλεια και η Μαρια νανι! Ελενακι μου καλοριζικη η κορουλα σου, να σας ζησει!!!!!!!!! Να χαιρεστε τα παιδακια σας! Πηγαμε τελικα Αθηνα για τις αμυγδαλες τις Μαριας και καταληξαμε οπως ειπε ο Καθηγητης πως τωρα δεν χρειαζοντε επεμβαση (μπορει στο μελλον) αλλα τωρα ΟΧΙ. Καναμε και γενικες αιματος και ξεκινησε να παιρνει σηδηρο απο προχθες. Στις 11 Ιουνιου ειχαμε τα γεννεθλια μας....μας ξεχασατε ε? χαχαχχαχα! Καναμε παρτακι στο σπιτι αλλα ολα τα καλουδια τα πηρα απο catering, μονο 2 πραγματα εφτιαξα εγω. Δεν ειχα ουτε εχω κουραγιο..παιρνω και γω σιδηρο σαν τη Θενα η φερριτινη μου στο 5 εμενα.....Περασα πολυ δυσκολα ψυχολογικα και ακομα βασανιζομαι...αλλα προσπαθω να τα ξεχασω. Τις προαλλες ειδα την Αλεκα στο δρομο πηγαινε να πιασει τα τεκνα απ τη μαμα της. Εδω θα γυροφερνω αν μπει καμια σας. Ρενατακι ευχομαι να βρει συντομα εργασια ο συζυγος σου και να βρειτε τους ρυθμους σας παλι. Φιλακια πολλα σας αγαπω και υποσχομαι πως θα μπαινω πιο συχνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,

τι κάνετε?

εγώ είμαι η Κωνσταντίνα και έχω ένα αγοράκι 3 ετ , 3 μηνών και μια μπουμπου 2 μηνών.

Παλιά μιλούσα με κορίτσια με παιδάκια ανοιξιάτικα 2010 αλλά μετά χαθήκαμε, ίσως τώρα βρω πάλι καμία.

Σας διάβασα λίγο, υπομονή στις απωλήσεις εύχομαι και κουράγιο, τα περάσαμε και εμείς. Δυστυχώς όταν μένει ο άντρας άνεργος είναι ακόμα πιο δύσκολα.

Χρόνια Πολλά Μίκα για το κοριτσάκι σου και να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας.

Τα μεγάλα τα πάτε παιδικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ΚΟΝΝΑ! Καλως ηρθες στην ομορφη παρεα μας και να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!!!! Εγω δεν τη στελνω παιδικο....δε δουλευω κιολας. Αλλα δεν πολυαρεσει κ του μπαμπα μας.. η ιδεα..Μπορει μεχρι το Σεπτεμβριο να τον πεισω.χαχχαχχχα! Αληθεια ποιες τα πηγαινεται παιδικο σταθμο ενω δεν εργαζεστε? Εσυ το στελνεις? Πως το λες το αγορακι? Εγω μενω Ροδο εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΠΟΥ ΜΕ ΑΥΤΥΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ. ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΙΟΛΑΣ.

ΚΑΛΩΣ ΕΧΟΝΤΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ. ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΤΗΛ. ΣΤΗΝ ΜΑΡΙΑ. ΤΩΡΑ ΚΙΟΛΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΙΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΑ. ΔΝ ΕΙΧΑ ΔΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΜΙΚΑ ? ΑΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑΚΙΑ ΤΗΣ.

ΚΟΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ. ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ. ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΩΛΕΙΕΣ. ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ.

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΑΘΜΟ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ. ΑΛΛΑ ΟΝΤΑΣ ΑΝΕΡΓΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ. ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΣΩ ΕΣΠΑ. ΕΙΠΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΒΕΒΑΙΑ ΓΩ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΠΑΝΑ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ.

ΕΣΕΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΡΑΦΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ? ΤΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΓΙΟ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ, ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΠΡΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ? ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ. ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενατα θελει υπομονη και επιμονη εκ μερους μας..στο γιογιο θα τον πηγαινεις καθε 2-2,5 ωρες. Εννοειται με το βρακι μεσα στο σπιτι και ο κουβας σφουγγαρισματος στο σαλονι. Θα φτιαξεις και εναν πινακα επιβραβευσης με αυτοκολλητα και καμια καραμελιτσα θα του δινεις καθε φορα που τα κανει. Μην απογοητευεσαι ειναι δυσκολη υποθεση...εμενα τα κακακια τηςμας πηρε 7 μηνες να τα μαθει ηταν και με τη δυσκοιλιοτητα. αλλο θεμα αυτο. εβαψα νυχακι θα παμε να δουμε τις ξαδερφες της στην κολυμβηση. του χρονου θα τη βαλω και γω αν και φοβαμαι η μανα ολιγον. Αλλα τους δικους μου φοβους δε θελω να τους μεταδωσω στο παιδι! φιλια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου! !!! Τι κάνετε? Επανήλθα για χάρη της συμπεθερας μου που μου παραπονέθηκε ότι δεν μπαίνω. Μπήκα και πριν και έγραψα ένα κατεβατό αλλά σβήστηκαν όλα. Να πω συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη της Μαρίας και μπράβο στις κυπριες που παρόλο την κρίση δεν το βάζουν κάτω και κάνουν παιδιά! !! Εγώ ούτε να το σκεφτώ δεν τολμώ. Κορίτσι μου να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωρό. Ρενάτα μου δεν ήξερα ότι λέγεσαι ειρήνη. Πολύχρονη να είσαι και να χαίρεσαι την οικογένεια σου. Λυπάμαι πολύ που έχασε ο άντρας σου την δουλειά του. Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εύχομαι σύντομα να βρεθεί κάτι και για τον άντρα σου αλλά και για τον δικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω. Εμείς τα ίδια. Ο άντρας μου είναι ακόμα άνεργος οπότε έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας. Εγώ δουλεύω 4ωρο απόγευμα και το πρωί παω γυμναστήριο. Η Δήμητρα είναι σε γενικές γραμμές πολύ καλό παιδάκι. Την απολαμβάνω πολλές ώρες και αυτή περνάει τέλεια μιας και η γειτόνισσα μας το πρωί κρατάει τα παιδιά της κόρης της 6 και 2 χρονών και έτσι κάθε μέρα παίζουν όλα μαζί είτε στο σπίτι μας ή στο σπίτι της γειτόνισσας ή στην πυλωτή. Αφού κάθε μεσημέρι που τα χωρίζουμε κλείνουν ραντεβού για την επόμενη. Έτσι σταμάτησε να ζητάει και αδερφάκι! !!! Αύριο θα πάω να καταθέσω και εγώ αίτηση για βρεφονηπιακό σταθμό μιας και το χειμώνα θα δουλεύω πολλές ώρες και θα είναι δύσκολο. Από ότι μας είπαν έχουμε πιθανότητα μιας και εγώ δουλεύω κανονικά με ένσημα. Αυτά προς το παρόν. Θα τα πούμε πάλι σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε μπράβο να μην χανόμαστε έτσι:)

εγώ σου τρέχω πανικόβλητη

κ πάλι δίνω το παρόν.

καλώς την κωνσταντίνα !

ρενάτά θα περιμένω να κάνουμε καμι βουτιά παρέα

μικα μου όλα καλά τελικά με την μικρή έτσι;

συμπεθερα έτσι μον με κορίτσια να παίζει η μικρή μην μας την κάνει με άλλον γαμπρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας!!!

Ρενατα μου σε ευχαριστώ για το μην. αλλα δεν ειχα καρτα να σου απαντησω και επειδη δεν ειχα μπει ουτε στο μαμμυ, διερωτιόμουν γιατί μου τα στειλες!!!!!:lol:

Ελενακι μου θα σου στειλω και εγω για να εχεις και εσύ το δικό μου αριθμό!

Μικα μου σε πεθυμησαμε!!!Ευχομαι γρηγορα περαστικά!!!Να σου ζησει και η κοριτσάρα σου, παντα να ειναι γερή και δυνατή!!!

Ζετα μου και σενα σε πεθυμησαμε!!!υπομονη κοπέλα μου με την ανεργια..μια από τα ιδια και εμεις...κατα τα αλλα καλα είσαι? σε ευχαριστω για τις ευχες σου!

Κοννα μου καλωσόρισες, εγω ειμαι από η Μαρία από Κύπρο.Και μενα κατι μου θυμίζες!!!!Αλλα ας ξανασυστηθούμε!!!Εχω ενα αγορακι τον Κωνσταντινο, 3 χρ. και ειμαι εγκυος 11 εβδομάδων.

Κοριτσια με τον παιδικό που λετε, εγω θα τον εστελνα μόνο αν δουλευα και δεν ειχα καποιον να μου τον φυλαει..τωρα εχω τη μαμα μου κυριως γιατι παια ειχα και τον αντρα μου (τωρα δε μπορει επειδη φτιαχνει διαφορα στο σπίτι, του φωναζει και ενας φιλος του σιδερας για κανα μεροκαματο, όποτε εχει και κεινος δουλεια....) αλλα τωρα απο Σεπτεμβρη θα τον στειλω σε κοινοτικο σταθμο, εδω στο χωριο, γιατι εδω ειναι μονος του..δεν εχει αλλα παιδακια να παιζει σε καθημερινη βαση και γενικα θελω να αρχισει να μαθει, να μοιραζεται τα παιχνιδια του, να συνεργαζεται με παιδακια, να μπει στους κανονες του σχολειου...την πανα ουτε εμεις την κοψαμε αλλα λεω από την Πεμπτη που θα μεινω σπίτι θα ξεκινησουμε εκπαιδευση!!!Αν και στο σταθμο, τους αλλαζουν και πανα απλα σε επιβαρύνουν ενα 20ευρω στην τιμη,θελω να τα κοψει γιατι παει, μεγαλωσε!!!!

Ρενατα μου μην αγχώνεσαι!!Θελει υπομονη, όχι θυμους και απογοήτευση και γενικα όπως ειπε και η Μικα, τη σφουγγαριστρα διπλα!!!Εγω ειχα δοκιμασει περσι, μολις εκλεισε 2 ..τίποτα...το παιδι εδειχνε ότι δεν ηταν έτοιμο!!!Τι αυτοκόλλητα, τι πανηγύρια καναμε οικογενειακως μολις εκανε τσια στο γιο γιο, τιποτα δεν επιασε...μετα τον ξαναδοκίμασα τέλη Αυγουστου, και εκει ειχα ανταποκριση!Ξεκινησε να μου τα λεει!Αλλα αρρωστησε με γαστρεντερίτιδα λιγο πριν ξεκινησω δουλεια, βαλαμε πανα και μετα παει...δεν ήμουν στο σπίτι να τον ελέγχω και σταματησαμε την προσπάθεια!!Και εγω με γιο γιο τον ειχα γιατι την τουαλέτα τη φοβόταν, αλλα του πήρα από το τζαμπο ενα στεφανακι του μακουίν,(που του εχει και αδυναμία) και το βαζαμε στην τουαλέτα και του αρεσε!!!Ηθελε μετα να παιζει και με το καζανάκι...ε καπως ετσι λεω να ξεκινησω και φετος!!Ηδη αρχισσαμε να τον προετοιμαζουμε, και να του το λέμε...

Αυτα!!!!

Ελενακι μου σε αυτό που με ρωτησες για τα αισθηματα να σας πω ότι γενικα ειμαι μες τις τύψεις!!!! Στον Κωνσταντινο, όταν ήμουν εγκυος, διαβαζα βιβλία, εψαχνα στο ιντερνετ, προσεχα τη διατροφή μου και γενικα διαφορα τετοια!!Τωρα τίποτα...αστε που θελω να τρωω όλα τα ανθυγιεινα και με φωναζει ο άντρας μου...προσπαθω να κρατιέμαι αλλα υπαρχουν φορες που υποκύπτω..και δε με νοιαζει για μένα, για το μικρούλι θελω να προσεχω...δε μπορω με τίποτα τη φετα, ουτε να τη δω, μου προκαλει αναγουλα και ενω είμαι πολύύυυυ του γαλακτος, τωρα δεν το θελω και ισα που πινα με το ζορι κανα ποτηρι και προσπαθω να τρωω τυρί κιτρινο και χαλλούμι...Την Παρασκευή παώ για την αυχενική, σας το πα παλι ε?!!!

Αποψε με εχει καλεσμενη ο συνδεσμος γονεων για φαι, με το υπολοιπο προσωπικο του σχολείου και τα βαριεμαι πολυ αυτα..θα δω αν θα παω....

Τεσπα, σας φιλω και σας χαιρετω για την ώρα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ. ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΤΕ ΠΑΛΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΣΑΣ. ΑΝΤΕ ΝΤΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΦΑΓΕ Η ΜΟΝΑΞΙΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΥΚΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΗ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΘΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ. ΤΟ ΣΚ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΟΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΛΗ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΕΝΤΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΣΘΕΙΕΣ. ΠΕΡΥΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΛΟΝ. ΚΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΘΙΣΜΑ (ΜΑΚΟΥΙΝ ΚΙ ΕΜΕΙΣ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΓΚΙΝΕΙΤΑΙ. ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΙΜΟΝΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΡΑΕΙ ΒΡΑΚΑΚΙ ΚΑΝΕΙ ΤΣΙΣΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ. ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΑΙΓΕ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡ ΖΕΤΑΚΙ ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ? ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ. ΤΩΡΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΙ ΕΓΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

Η ΝΤΙΜΗ ΜΑΣ ΚΑΛΕ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ? ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ? ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ.

ΕΛΕΝΑΚΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΒΟΥΤΙΑ. ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΑΝ ΕΡΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΘΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας!!!Τί κανετε? Ελενα μου δεν επικοινωνησα μαζι σου γιατι ήταν μεσημερι και το αφησα γαι πιο μεα και ξεχαστηκα...σημερα θα σου στειλω μην.

πηγα τελικα και στο τραπεζι μετα συζύγου, γιατι ηταν καλεσμενοι και οι συζυγοι μας, και περασαμε πολυ καλα τελικα!!!Τους πιο πολλους αντρες εκει τους ηξερε ο αντρας μου, ο ενας ήταν και ο κολλητός του που πανε μαζι δουλεια και ψαρεμα και οι αλλοι ηταν γνωστοι και ειχε πλακα!!!!Ειχε γελιο!!!Σημερα κλεισαμε, δοξα το Θεό!!!!Αυριο παω να υπογραψω για ανεργιακό...Το σιγουρο ειναι ότι από Σεπτέμβρη θα εχω δουλεια...ευτυχως!!!!και σημερα που πληρωθηκα μου δωσανε και ενα φιλοδωρημα , που το νομιζα για ψιχουλα αλλα ειναι γυρω στα 340 ευρώ παρακαλω!!!!Απλα μας κοψανε λόγω Τροικας 0,8%...παλι καλα που ειναι μονο τόσα....

Ρενατα μου μην αγχωνεσαι..θα τα κοψει..και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οχι θυμο και ΟΧΙ ΠΙΕΣΗ...ο ελεγχος των σφιγκτήρων ειναι πολύ σοβαρό θεμα και εχει σοβαρες επιπτωσεις στην ψυχολογια των παιδιών...ακομα και αν τα πιεσουμε να τα κοψουν , τωρα δε θα δειξουν τιποτα, αλλα προκαλει αλλαγες σοβαρες στη ψυχοσύνθεση τους ως ενηλικες...ο Φροιντ εχει γραψει κεφαλαια για αυτό το θεμα....

Λοιπόν σασ φιλω όλες για την ώρα, πρεπει να φυγω τωρα γιατι ηρθε κοσμος στο σπίτι!!!!Φιλια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εδώ. Τι κάνετε? Εμείς καλά, ετοιμάζω σιγά σιγά την κόρη για ύπνο και είπα να δηλώσω την παρουσία μου. Ρενάτα εννοείται πως θέλω πολύ να βρεθούμε. Θα το κανονίσουμε μόλις γυρίσω γιατί σε μια βδομάδα φεύγω διακοπές. Σκεφτόμασταν και εμείς για λεπτοκαρυα αλλά τα έξοδα ήταν πολλά οπότε θα πάμε πάλι στο χωριό της μαμάς μου όπως πέρυσι. Όσο για την πάνα προσπάθησε το νομίζω πως πια είναι σε καλή ηλικία. Και εγώ με στεφάνι λεκάνης την ξεκίνησα και τώρα πάει χωρίς αυτό. Της εχω ένα σκαλακι βγάζει το βρακάκι μόνη της , ανεβαίνει και μετά κατεβαίνει και σκουπιζει το παπί της! !!! Οι υπόλοιπες Πώς είστε? δεν προλαβαίνω να γράψω άλλα με περιμένει η μικρή για παραμύθι. Θα ξαναμπώ. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια , τι κάνετε?

εμείς μια χαρά Δόξα το Θεό.

Για τον παιδικό πάμε από τον Σεπτέμβριο αλλά δουλεύω εγώ απλά τώρα έχω άδεις λοχείας ακόμα. ισως γι αυτό χάνομαι κατά καιρούς όπως είπατε.Πολλές φορές τα βράδια θέλω να μπω αλλά δεν έχω κουράγιο. Η δευτερη εγκυμοσύνη ήταν πιο δύσκολη από άποψη χρόνου με δουλειά και παιδί.

Αυριο έχουμε τη γιορτή του παιδικού, κάθε φορά συγκινούμαι πολύ, μεγάλωνει το αντράκι μου.

Την πάνα την κόψαμε πέρυσι που ήταν 2 και 2 μηνών. Πήγε αρκετά καλά , βέβαια θέλει υπομονή, μέχρι το τέλος του χρόνου είχαμε κρούσματα μετά μαχαίρι. Την πάνα από την δεύτερη εβδομάδα την έκοψε και στον ύπνο απλά όταν έπαιζε ή έβλεπε ντιέγκο (ειμαστε fun) δεν το έλεγε μέχρι να φτάσει η σταγόνα στο βρακί. Και τις πρώτες μέρες στον παιδικό στάνταρ έφερνε λερωμένο εσ΄'ωρουχο. υπομονή και μην ακούτε άλλες μανάδες. Εμένα με φάγανε μερικες ότι "ήταν μεγάλος, είχε αργήσει, το δικό μου μαπό νωρίς, κτλ¨". Το κάθε παιδάκι έχει το χρόνο του και σίγουρα θα γινουν ατυχήματα.

πήγαμε τη Δευτέρα για μπάνιο αλλά μετά μας έφτιαξε ο γιατρός το πουλάκι που ήταν κλειστό και δεν έπρεπε να πάμε οπότε θα πάμε πάλι αύριο.

η μπουμπού ειναι 2 μηνών 4800 και 57 πόντουε, πήραμε 1 κιλό και 5 πόντους τον μήνα, πολύ καλά για αποκλειστικό θηλασμό μας είπε. Μόνο που έχουμε ακόμα ίκτερο και ξεκινάμε εξετάσεις να δούμε άν οφείλετε στον αποκλιστικό θηλασμό ή αν συμβαίνει κάτι άλλο. Αυριο θα πάμε, ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
    • Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είσαι μόνη σου όμως! Όλες ε΄δω είμαστε με τα ίδια όνειρα, τις ίδιες αγωνίες και τους ίδιους φόβους. Θα το δεις στο τέλος όλα θα είναι μια κακή ανάμνηση. 🌈 Όχι δεν στενεύουν τα περιθώρια. Είσαι ακόμα 38! Το ποτήρι είναι μισογεμάτο❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...