Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Μου κανει πλακα!!!! Αφου σας εγραψα το απο πανω γραφω και το κατεβατο και μολις πατησα υποβολη με πεταξε παλι εξω! Μου ζηταει να συνδεθω! Μα αφου ειμαι συνδεδεμενη, το βλεπω στο πλαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ σιγα να μην ειναι ολοκληρος αντρας!μωρακι ειναι καλε ακομα...4,5 μηνων ειμαστε :D:D:D αλλωστε τσαγακι λενε να μην δινεις σε νεογεννητα και τα δινουν μεχρι 3 χρονων,,,οχι το δικο μου το μπεμπε που ειναι μικρουλης :D:D

Οσο για τα πεθερικα αστο...δεν θελω να το αναλυσω απο εδω...το θεμα ειναι πως εχουμε δικιο εμεις και το ξερει και ο αντρας μου πως επρεπε να συμπεριφερονται πιο σωστα...

Χριστινα ξερεις τι να κανεις??μολις τα γραφεις ΠΡΙΝ να πατησεις υποβολη να κανει αντιγραφη ολο το κειμενο...και να σε πεταξει εξω...ξαναμπαινεις πατας επικολληση και τσουπ ολα οκ! :D:D:D τοσοοο απλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Μπήκα να χαιρετήσω και θα πάω για ύπνο, γιατί είμαι πτώμα και τα μάτια μου κλείνουν...

Μαρίνα, το κιντέρτε συνήθως οι παιδίατροι το γράφουν στα νεογέννητα. Ένα μωρό, όμως, μέχρι έξι μηνών δε χρειάζεται άλλο υγρό πέρα από το γάλα. Εμείς μέχρι έξι μηνών δε δώσαμε ούτε νερό, ούτε τσάι, μόνο θηλασμό, ενώ τώρα θηλάζει και πίνει νερό, δεν έχουμε δώσει κάτι άλλο.

Για τα πεθερικά δεν ξέρω να σου πω, αφού δεν ξέρω τι έγινε. Κρίμα είναι πάντως να μην παντρευτείτε, αφού το θέλετε...

Χριστίνα, όπως το λέει η Μαρίνα, αντιγραφή για να μη χάνεις τα κατεβατά σου!

Σας είπα που το Σαββάτο θα πάω σε εκδήλωση ταυτόχρονου θηλασμού; Ελπίζω να μην είμαι μόνη μου, αν και πολύ το φοβάμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!!!απο χθες αφησε τις τσιριδες ο δικος μου και αρχισε το μουγκρητο :lol::lol::lol: αλλο κολπακι τωρα αυτο....σουφρωνει τα χιλακια του και κανει ''μου μου μου'' σαν γουρουνακι :lol::lol::lol: κατι προσπαθει να πει φαινεται!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ εννοεις το γνωστο ΄΄΄ταντεμ''??γιατι ενδιαφερεσαι?προσπαθεις για μωρακι ξανα? :D:D:D

μεχρι ποσο σκοπευεις να θηλαζεις?μεχρι 1 ετους?

αχ κοριτσια χθες με ειπαν για καποιες αγγελιες που ζηταν ατομα αλλα το σκεφτομαι...που θα αφηνω το μικρο μου αφου δουλευει και η μαμα μου και τα πεθερικα ειναι μακρια???ο μπαμπας μου θα τα καταφερνε 8 ωρες να τον προσεχει???? :?:?:? ενταξει με τον θηλασμο πες θα αντλω....αλλα ειναι μικρος ακομα ....δεν ηθελα να τον αφησω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι αλλο διπλος μισθος στο σπιτι αλλο ενας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, τι λες βρε; Δεν κατάλαβα τίποτα!

Για τη δουλειά που λες, είναι δύσκολο αν δεν έχεις κάποιον να σου προσέχει τον μικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααα, Μαρίνα, τώρα μου ήρθε φλασιά και κατάλαβα τι λες!

Βρε, εννοώ ότι το Σαββάτο θα πάω σε μια εκδήλωση ταυτόχρονου θηλασμού, όπου θα μαζευτούμε πολλές γυναίκες και θα θηλάσουμε μαζί τα παιδιά μας!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το τάντεμ που λες το σκέφτομαι, αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Κατ' αρχήν, πρέπει να κάνω ενέσεις ηπαρίνης στην εγκυμοσύνη και δεν ξέρω αν μπορώ να συνεχίσω να θηλάζω. Επίσης, δεν ξέρω αν θα το αντέξει το σώμα μου.

Σας φιλώ γιατί πάμε για μαναβικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,

Σήμερα έχω ακόμη περισσότερο τα χάλια μου :?:?:? γι'αυτό δε θα σχολιάσω μπήκα μόνο να πω ένα γεια σε όλες, φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!

χθες πηγαμε στο πανυγηρι,καναμε τις βολτες μας πηραμε κατι μικροπραγματα καλτσες κτλ,φαγαμε μαλλι της γριας και σουβλακια και πηγαμε και στις κουνιες,τα μεγαλα ανεβηκαν μαζι στα κουρσακια και ο Δημητρης σε ενα τρενακι,οταν τελειωσε δεν ηθελε να κατεβει με κλαματα τον πηρα,δεν τον ξαναβαλα ομως γιατι ηταν λιγο τσιμπημενα 4ε και να πω οτι κανουν αρκετη ωρα ,2-3 λεπτα κρατησε δεν ειμαστε για τετοια τζαμπα λεφτα....

Αννα Μαρια ενα θα σου πω ταπερρρρρρρρρρρρρρρρ!!!σου θυμιζει κατι;;χθες το πρωι ηρθε η κουμπαρα μου,αυτη που μας παντρεψε και βαφτισε τον Νικο και μου ειπε οτι πηρε την ταπεργουερ και θελει να κανει επιδειξη στο σπιτι μου,δεν μπορεσα να της αρνηθω,θα μαζεψω κι εγω οσες μπορω και ο Θεος βοηθος το καλο ειναι οτι η οικοδεσποινα περνει αρκετα δωρα και ετσι θα θυσιαστω τι να κανω :lol::lol: ταπερρρρρρρρρρρρρρ λοιπον :lol::lol: παουτσια πηρες τελικα για τον Αντρεακο τον τοσο μηνων αντρα που λες κι εσυ πολυ γελασα :lol::lol:

καλε τι ειναι αυτο το ταντεμ;;

Αθανασια μου γιατι ετσι πεσμενη ρε κοριτσι;πολλα φιλια και απο μενα και περιμενω να σε διαβασω πιο αισιοδοξη

αχ ρε Χριστινακι πολυ ηθελα να διαβαω το κατεβατο σου :o:(

Μαρινακι κι εγω το κιντερτε οσο ηταν νεογεννητα το επερνα με το σταματησα,οσο για τη δουλεια ειναι δυσκολο αφου δεν εχεις βοηθεια ας μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης και βελεπες μετα

καλε οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε;;πολλα φιλια παω να σιδερωσω τα αλλα μισα που αφησα χθες και να πλυνω μπαλκονια :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, τάαααααααααααααααααααααααααααπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το τάντεμ δεν είναι αυτό που θηλάζεις παράλληλα δύο παιδιά; Δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα να κάνω κάτι τέτοιο.

Ωραία περάσατε στο πανηγύρι!

Τι τρώτε σήμερα; Εμείς τουρλού, γιάμ!

Εγώ έχω να πλύνω ρούχα στο χέρι, ούτε που ξέρω πόσο καιρό με περιμένουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Ο μικρός μου εδω και δυο απογεύματα έχει πολυ γκρίνια θέλει όλο αγκαλιτσα και όρθια να είμαι όχι να καθομαι και πίνει γάλα κάθε μια με μιάμιση ώρα. Απο ότι είδα είμαστε σε βδομάδα άλματος γι αυτο μάλλον, το πρωι πάντως είναι ήρεμος. Σας είπα επιτέλους αποφασίσαμε τι θα κάνουμε θα κάνουμε δυο απεντομωσεις με διάστημα εφτά ημερών και στο ενδιαμεσο ο πατωματζης θα τρίψει και θα γυαλισει το πάτωμα, και θα ξεκινήσουν σήμερα το απόγευμα.

Μαρίνα έφτιαξε προγραμματακι ο μικρουλης και κοιμαται καλα το βράδυ! Για τις κρέμεται ειναι πολυ νωρίς και ας λενε απο 4ο εσυ να κανεις ότι σου πει ο παιδιατρος μια χαρα είναι να ξεκινήσει απο φρούτο στον 6ο. Πιο πριν και το πεπτικο σύστημα τους δεν είναι ακόμα πλήρως ανεπτυγμένο αλλα λενε και ότι ένα παιδάκι είναι έτοιμο να φάει στερεά τροφή όταν αρχίζει να στηριζει την μέση του. Αφου θα γίνουν τα έξοδα για την βάπτιση (μπομπονιερες προσκλητηρια και αν κάνετε κάτι μετα) ποσο περισσότερα θα είναι ο γάμος αντί να αγορασεις φόρεμα θα πρέπει να βρεις νυφικό μονο.

Άννα Μαρία γιατι καλε να μην σε καταδεχτουν είμαι σίγουρη ότι το άρθρο σου θα είναι καταπληκτικό. Συμφωνω και σε όλα όσα εγραψες για την διατροφη και τα υγρα που χρειάζονται τα μωρακια στην Μαρίνα είναι σαν να τα έγραφα και εγω. Που θα είναι αυτηνη εκδήλωση ταυτοχρονου θηλασμου???

Χριστίνα να κανεις αντιγραφή πριν πατησεις υποβολή και έτσι ότι και να σου κάνει δεν έχεις χάσει όσα έχεις γράψει, άντε περιμένουμε το κατεβατο σου! Τι κάνει ο ζουζουνος σου και τα ανηψακια σας? ο άντρας σου ευχαριστημένος με την δουλεια?

Το ταντεμ τι είναι??? και πως μας προέκυψε???? κάτι έχασα πάλι????

Κατερίνα καλα περασατε στο πανηγύρι βλέπω, ευχαριστηθηκαν τα αγορακια σου, ειχα παει και εγω όταν είμασταν στο χωριο όντως τα παιχνίδια αυτα είναι πανάκριβα για τόση λίγη ώρα που είναι, εγω είχα πάρει βρακακια της Αγγελικης και έχει και το λέει ότι τα πήραμε απο το παζαρι :lol::lol:

Ταπερ και εσύ!!! :lol::lol::lol: Άννα Μαρία μη ζηλευεις!!!!

Αθανασία μεγαλώνει το σπορακι γιαυτο ταλαιπωρεισαι έλα μην είσαι

Η Ανθη με το φραουλοπαιδο που χάθηκε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, έλα ντε, το έγραψε η Μαρίνα και παρασύρθηκα!

Πώς το λένε ρε παιδιά αυτό που έχεις ένα παιδί, μένεις έγκυος, δε σταματάς το θηλασμό και μετά θηλάζεις και τα δύο μαζί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!

Καλοπερνατε βρε?

Καγκουρακι με τη δουλεια τι εγινε τελικα; Κανενα νεοτερο;

Τα μωρα μας ειναι πολυυυυυυ ζορικα με το φαγητο, τρωνε με πολυ ζορι κι η αδερφουλα μου τα εχει δει ολα!

Ο Παρης εγχειριστηκε, τα αποτελεσματα θα φανουν εν καιρω. Ταλαιπωρειται...

Εμεις καλα, τον αντρα μου τον εχω χασει σχεδον τελειως, φευγει 6και φευγω 9, γυρναει 8 παρα γυρναω 11, ξεραινεται, εχω αϋπνιες, αλλα καλα παει η δουλιτσα ως τωρα!

Αθανασια κρατα γερα! Υπαρχουν λυσεις, μαλιστα χτες σου εγραφα μια σκεψη (3 φορες!!!!) αλλα με πεταξε εξω!

Τωρα ειμαι στη δουλεια και γραφω παλι πολυ βιαστικα για να ετοιμαστω, σημερα ξεκιναω μαθημα με τα 4χρονα και με τα 6χρονα! Τελεια θα ειναι!

Μαρινα, Ανθη, Αννα Μαρια, Κατερινακι, Καορλινακι, πολλα φιλια!!!

Α, εγραψα και τη συνεχεια της ιστοριας μπειτε στο butterfly's stories να δειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ εδώ..Το βράδυ δεν ήταν καλό (τι πρωτότυπο :lol::lol::lol::lol: ) αλλά μετά τις 9 το πρωί κοιμηθήκαμε λίγο και στάνιαρα!Κατάφερα κια να σιδερώσω με 1000000000 διαλείμματα για να πάρω αγκαλίτσα τη φραουλίτσα μου :?:?:?:? Στις 5 πρέπει να φύγω για δουλειά.Στις 8.20 περίπου θα γυρίσω. Χαλαρό το πρόγραμα σήμερα!

Χθες πήγαμε στην εκκλήσία για να πάρει ευχούλα η μπεμπούλα!Στην αγκαλιά μου έκλαιγε αλλά μόλις την πήρε αγκαλιά ο παπάς λούφαξε :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σήμερα είμαστε 46 ημερών κοπελάρες και πήραμε μέσα σε μια εβδομάδα άλλο μισό κιλό! 5100 το φραουλοπαίδι!

Κατερινάκι μου μπράβο που αποφασίσατε για το πάτωμα! Θα είναι και λιγότερα τα έξοδα ;););) Αλματάρα περνά το κουνελάκι!!! Ξαναγυρίσατε στην μια ώρα :shock::shock::shock: ;;;;;Πόσο κρατούν τα άλματα;; Πάντως η περιγραφή σου μου θύμισε τη φραουλίτσα.Ειδικά με την αγκαλιά και τη βόλτα :?:?:?:?

Άννα Μαρία εγώ πάλι είμαι σίγουρη ότι δεν θα κατάφερνα ποτέ να θηλάσω 2 παιδιά..Εδώ με ένα και τα έχω δει όλα :shock::shock::shock: Έβαλες μπροστά για δεύτερο;;

Μαρίνα το καθιέρωσε το μωράκι σου τον σερί βραδινό ύπνο;;Τέλεια!!!

Χριστινάκι εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με τον Παρούλη σας!Πολλές ώρες δουλεύετε και οι δύο..Χαρά στο κουράγιο σας!

Αχ βρε Κατερίνα μου,πολύ θα ήθελα να κάνω κι εγώ καμιά δουλειά αλλά δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα του κόσμου. Βλέπω στάμπες και σκόνη στο πάτωμα και αναγκάζομαι να αδιαφορήσω :(:(:(

Αθανασία μου υπομονή. Θα περάσει ο καιρός και σε λίγο θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου χωρίς τέτοια ;);)

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εγώ γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα και μπήκα να σας γράψω.

Μου απάντησαν από το περιοδικό (απίστευτο, αυτοί δεν απαντάνε ποτέ!) και μου είπαν ότι δημοσιεύουν άλλου στιλ άρθρα, πιο επιστημονικά, ενώ το δικό μου έχει μέσα πολλούς προβληματισμούς, κ.λπ. Τους άρεσε και με συμβουλεύουν να απευθυνθώ σε ένα συγκεκριμένο περιοδικό με το οποίο είχα συνεργαστεί και παλιότερα, οπότε θα το στείλω κι εκεί.

Καγκουράκι, νομίζω είναι η καλύτερη λύση αυτή που επιλέξατε.

Η εκδήλωση ταυτόχρονου θηλασμού είναι εδώ στη Λάρνακα, αλλά θα έχει και στις άλλες πόλεις. Λέτε να πάω και να είμαστε μόνο ο Αντρέας κι εγώ;

Ρε κορίτσια, δεν έβαλα μπρος για δεύτερο, παρεξήγηση έγινε! Αλλά δε θέλω να το καθυστερήσω και πολύ, έχω μπει σε μουντ εγκυμοσύνης. :P

Χριστίνα σε ζηλεύω! Μακάρι να έβλεπα κι εγώ τόσο λίγο τον άντρα μου, μήπως τον πεθυμούσα και λίγο. Αυτό το συνέχεια μαζί είναι λίγο κουραστικό. :P:)

Ανθή, εμείς όταν είχαμε πάει για ευχή σαραντισμού ήταν παραμονή Πρωτοχρονιάς. Καθίσαμε στον εσπερινό και μετά μας διάβασε την ευχή ο παπάς, κι ο Αντρέας κοιμόταν συνέεεεεεεεχειααααααα!!! Δε χαμπάριασε! Ξύπνησε όταν πήγαμε σπίτι...

Κι εγώ βλέπω σκόνες κ.λπ. και αναγκάζομαι να αδιαφορήσω... Τι να κάνω...;

Σας φιλώ όλες κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα διάβασα τις ιστορίες σου.

Αυτή με το φιλόσοφο δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε, αλλά η άλλη με ανατρίχιασε. Καλέ, τι γίνεται στο τέλος;;; Θα σκάσω!!! Εξωγήινοι τους κυνηγάνε; Μπρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΑ ΓΡΑΨΑΤΕ ΠΑΛΙ??? :lol::lol::lol:

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΩΡΑΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΒΡΗΚΑΤΕ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ,ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ.,..ΕΜ ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΑΜΟΒΑΦΤΙΣΗ...ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΕΘΕΡΙΚΑ-ΓΟΝΕΙς ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ,ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ''ΤΑΝΤΕΜ'' ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ,ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ(Ε ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΑΝΤΕΜ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ)

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ??? :?:?:?:? ΘΑ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ?

ΑΑΑ Η ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΠΟΠΟ ΠΟΛΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ Ε ΜΕΧΡΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ...ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΕΦΟΣΟΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΤΡΩΝ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΓΩ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΧΙ...Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΛΕΕΙ ...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΗΡΕΜΟΥΣΑ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ...

Ε ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΜΑΤΙ....ΑΦΗΣΤΕ!!!ΜΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΓΥΡΙΣΑ!!!!

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ Η ΒΑΦΗ!!!

ΕΛΕΟΣ???????????????ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΑΠΟΨΕΙΣ!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΣΕΝΤΟΝΑΡΑ!!! :lol::lol::lol: ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ...

Α ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΛΑ....ΜΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΜΑΣ ΜΑΤΙΑΞΕ..ΕΛΕΓΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ε?ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ...ΤΙ ΤΟ ΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑΙ... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εμείς έχουμε πολλές εξωτερικές δουλειές σήμερα, ελπίζω να τις προλάβουμε, γιατί ο κυριούλης κοιμήθηκε πριν λίγο.

Ουφ, τώρα ξυπνάει 2-3 φορές το βράδι, κι όπως τον θηλάζω αποκοιμιέμαι κι εγώ...

Μαρίνα ο ταυτόχρονος θηλασμός είναι για να προωθήσει την ιδέα του θηλασμού. Προβάλλεται από τα μέσα μαζικής ενημέρωσης και ο κόσμος ενημερώνεται. Π.χ. πέρσι θυμάμαι όταν έγινε αυτή η εκδήλωση, την έδειξαν οι ειδήσεις και έπαιρναν συνεντεύξεις από διάφορες γυναίκες. Μία λέει "θήλασα 14 μήνες" και της λέει η δημοσιογράφος "ααααα, πάρα πολύ θηλάσατε!!!". Και τελικά, όπως αποδείχθηκε από τις επόμενες που μίλησαν, αυτή είχε θηλάσει λιγότερο απ' όλες!

Για την κομμώτρια που λες, οι περισσότερες έτσι είναι. Κυκλοφορούν διάφοροι μύθοι, όπως "το μητρικό γάλα χάνει την αξία του μετά από έξι μήνες" και διάφορα άλλα και φυσικά τα πιστεύουν.

Εγώ όποτε λέω ότι θηλάζω όλοι απορούν. Οι περισσότεροι μου λένε "μπράβο", αλλά είναι και κάποιοι που αρχίζουν τα γνωστά "καλά, πότε θα το κόψεις" και "θα δυσκολευτείς μετά με το μπιμπερό" κι άλλα τέτοια. Αυτούς τι τους νοιάζει, απορώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!

ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!Δυο μερες τωρα δεν μπορω να σηκωθω το πρωι με τιποτα! Παει, αυτο το καθημερινο δωδεκαωρο με εχει εξαντλησει! Και δεν ειναι οτι κουραζομαι σωματικα, το μυαλο μου ομως γινεται κουρκουτι! Τελικα ειναι πολυ δυσκολο να κρατας ενα σχολειο! Και εμεις εχουμε γυρω στα 130 σπουδαστες, απορω οι διευθυντες κανονικωςν σχολειων πως το κανουν!!!Παντως προς ωρας καλα παμε!

Χτες εκανα πρωτη μερα Αγγλικα με καινουρια μωρα 4 ετων. 6 κοριτσακια ηταν! Πολυ γελιο! Αλλα και πολυ δυσκολο να τους κρατησεις το ενδιαφερον μια ολοκληρη ωρα και να μαθεις ετσι την πρωτη φρασουλα. Ενα εκλαιγε και ζηταγε τη μαμα του καποια στιγμη αλλα την πηρα αγκαλιτσα και ηρεμησε. Πριν απο αυτα ειχα 6χρονα που τα ξερω κι απο περυσι, ηταν πιο ευκολη η ωρα.

Αννα Μαρια ηθελα να στο πω! Ολοκληρος αντρας; 10 μηνων! χαχαχαχαχαχαχαχαχ! Αυτα τα γραμματα να τα φυλαξεις, ειναι κειμηλια...και τοσο ρομαντικο!!!Καλα γιατι σας κανει εντυπωση η αργκο γλωσσα; Ρεμπετικα δεν ακουτε;

Το στορυ με το φιλοσοφο ειναι παραμυθι, αλλα βασικα ειναι συμμετοχη μου σε ενα μπλογκοπαιχνιδι που επρεπε και καλα να γραψεις τι θα ρωτουσες εναν φιλοσοφο, ενα μεντιουμ, εναν καθρεφτη, ενα παιδι, εναν παλιο σου ερωτα. Κι αντι να απαντησω ξερα εγραψα το παραμυθι. Ειναι επισης μερος μιας σειρας ιστοριων οπου παντα πρωταγωνιστει η Ελλη αλλα ειναι διαφορετικες ιστοριες καθε φορα, θα δεις στην πορεια.

Χαιρομαι που σου αρεσε το αλλο. Η συνεχεια απο Δευτερα, μεινε συντονισμενη!

Στειλτο το αρθρο, αφου στο προτειναν κατι θα ξερουν!

Κατερινακι την καλυτερη λυση διαλεξατε με το πατωμα! Καλοταξιδο το αυτοκινητακι!

Μαρακι χαρηκα πολυ που ειδα νεα σου και εισαι καλα!

Ανθουλα μου πολλες ωρες και πολλη κουραση. Ευτυχως για μενα μετα τις 20 Οκτωβρη τελειωνει αυτο!Η Φραουλιτσα σου μεγαλωνει τελεια με το γαλα της μαμας!

Ελα βρε Μαρινακι λες και δεν τα ξερεις! Ολοι εχουν γνωμη για ολα ειτε τα γνωριζουν ειτε οχι! Πολυ ασχημο το ματι, δεν ησυχαζουν με τιποτα!!! Δεν εχεις παραπονο, σενταναρα απλωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κορίτσια?????

Καλημέρες..... δεν σας έχω ξεχάσει αλλά μονίμως μου κολλάει το μάμμυ και δεν έχω χρόνο να μπαίνω συχνά καλά μου είσαστε?????

Εμείς καλά είμαστε μεγαλώνουμε μιά χαρούλα έχουμε ρίξει μπόϊ είμαστε στρουμπουλοί-στρουμπουλοί αλλά επιπλέον κινούμαστε κιόλας πάρα πολύ πια...... εδώ το καλό σφουγγάρισμα!!!!!!! Χεχεχεεεεεεεε...... το μόνο που παιδευόμαστε με τους τραπεζίτες πάρα πολύύύύ 4 μαζί βγαίνουνε τα 'χουμε παίξει!!!!! Το νινί μέσα στη γκρίνια έχουμε χάσει τους ρυθμούς μας φαϊ δε θέλουμε με τίποτε μόνο γάλα..... του πήραμε και φρέσκο να δίνουμε σιγά-σιγά αφού το δικό μου πλέον δεν αρκεί μπας κι αποθηλάσω φέτος!!!!!! Φτάνει πιαααα..... νισάφι..... άμα αγανακτήσω θα πάρω και χάπι αλλά θέλω να το κόψω εντελώς φυσικά!!!!

Χαιρετώ προς το παρόν!!!!

Περιμένουμε τις νονές μας απόψε και πρέπει να μαζέψω λίγο το σπίτι να φτιάξω και κανα μεζεδάκι.....

Θα προσπαθήσω να ξαναμπώ!!!!!

Φιλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω!

Αθανασια, εισαι καλυτερα;

Λοιπον, ακου μια ιδεα. Βρες μια κοπελιτσα που να ειναι απο εκει. Ξεκινα απο το Μαρτιο καθε μερα λιγο λιγο να της δειχνεις με πολλες επαναληψεις βεβαια τη δουλεια. Τον Απριλιο περιπου που θα ανοιξετε για Πασχα, λογικα η δουλεια δεν θα ειναι φουλ, οποτε θα ειναι η καλυτερη ευκαιρια να την βαλεις να τα εφαρμοσει κι εσυ απο κοντα να επιβλεπεις. Οταν γεννησεις θα ειναι ετοιμη και οταν παι φτασει η υψηλη περιοδος θα εχεις σχεδον 40ντησει και θα μπορεις καποιες ωρες αιχμης να πηγαινεις. Ειμαι σιγουρη οτι θα εχεις βοηθεια απο τους δικους σου.

ΚΑ μου καλοπερνατε στας εξοχας με τα πανηγυρια! Τι εγινε με τη μεταθεση του αντρα σου;

Πιπτσα μαζι γραφαμε! Μια χαρα τα παει κινητικα ο μικρος ειδες;

Εγω ειμαι και παλι δουλεια! Ο μικρος με εχει τρελανει, η γλωσσα του παει ροδανι, μιλαει με χρονους, με γενη, με αριθμους, με εχει στειλει!

Κι αλλα θελω να σας πω αλλα δεν προλαβαινω!

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Χθες ήμουν στα χάι μου ούτε να γράψω δε μπορούσα από το αναγούλιασμα :roll: αχ τα είχα ξεχάσει και τώρα μου κακοφαίνεται :roll: ... Σήμερα ευτυχώς είμαι καλύτερα, αυτό που δεν αντέχεται επίσης είναι η σιελόρροια, τι πράγμα κι αυτό ξαφνικά :o , φυσικά και με ανακατεύει επίσης :shock: ... Για πείτε εσείς είχατε βρει κάτι που να σας ανακουφίζει απ'όλα αυτά :?:

Κατερινάκι μου θα κάνεις κι εσύ επίδειξη τάπερ, δεν έχω πάει ποτέ! Περάσατε όμορφα στο πανηγύρι ε μπράβο, χάρηκαν τα μικρά σου αν και αυτά τα παιχνίδια όπως λες κι εσύ διαρκούν μόνο κάποια λεπτά, σκέτη εκμετάλλευση.

Χριστινάκι, μια χαρά τα λες όμως το θέμα ειναι πως το ξενοδοχείο θ'ανοίξει Μάιο που θα έχουμε Πάσχα! Οπότε τους προηγούμενους μήνες δε θα έχει κόσμο θα είναι κλειστό κι ως γνωστό άλλο η θεωρία κι άλλο η πράξη, τεσπα τώρα αναγουλιάζω και δεν έχω χρόνο να τα σκεφτώ :lol: , τώρα σκέφτομαι πότε θα πάω προς τουαλέτα μεριά :lol::lol::lol: Αχ δε μπορώ να φανταστώ πως είναι να προσπαθείς να μάθεις σε 4χρονα σκατούλια αγγλικά, πρέπει να έχει πολλή πλάκα αλλά φυσικά να είναι και δύσκολο...

Ανθή μου μια χαρούλα το φραουλόπαιδο στα κιλάκια μπράβο! Αχ σε παρακαλώ προς το παρόν μην αναφέρεσαι σε σκόνη σπιτιού εδώ μέσα, γιατί πονάει πολύ :lol::lol::lol: !

Άννα Μαρία φύγατε :?: καλές δουλείτσες, αφού καλέ είσαι σε μουντ εγκυμοσύνης τι το καθυστερείς, μην ακούς εμένα που γκρινιάζω κλείσε τα αυτιά σου! :D

Μαρίνα με γεια οι ανταύγιες! Γιατί κάθεσαι κι ακούς ότι λέει ο καθένας, όπως είπε κι η Χριστίνα όλοι είναι ειδικοί για όλα.... :twisted:

Καγκουράκι μπράβο που βρήκατε λύση τελικά με τα πατώματα να ηρεμήσετε, υπομονή περνάει άλμα ο Νικολάκης σου, ποτέ δεν το είχα ακούσει αυτό πριν, έχω να μάθω πολλά ακόμη :roll: .

Πιπίτσα μπράβο στο μικρούλη σου που πάει καλά, να περάσετε όμορφα το βράδυ!

Ελπίζω να μη ξέχασα καμία, τι τρώτε σήμερα :?: εμείς κοτοπουλάκι ψητό στο φούρνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...