Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαθηκε ενα ποστ ....

σου ελεγα αργυρω οτι καλυτερα να παρεισ 9-36 κιλα που αργοτερα τα κανεις μεχρι και μπουστερ ,εχουν καλυτερες επιδοσεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο θα είμαστ εστο γκρουπ 15-36 κιλά!

δες λίγο το βιντεάκι, είναι στο κάτω κάτω της σελίδας.....είναι στα Γερμανικά, αλλά κάτι θα καταλάβεις!!! :lol::lol:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... tabid=tab2

Φρανίτα :o:o:o:o στην Συρία? ωχ επικίνδυνο ρε :?:(

αφού εξαρτάται μόνο από σένα, τότε διάλεξε το καλύτερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Νατασούλα μου τι έχει το παιδι, δεν το διάβασα αυτο.. περαστικά σας! :(

Χρύσα μη στεναχωριέσαι συννηθισμένα βρε τα καυγαδάκια! εμείς να δεις απο τέτοια! :D

\

Ζωή γεια σου, είμαι η Ερη και εχω εναν γιο 3μισι χρονών τον Κώστα.

Συμπεθέρα κ σε μας στην αρχή της σχολικής χρονιάς σου στέλνουν ένα χαρτί εθελοντή με πράγματα που μπορείς να κάνεις γαι το σχολείο. Μια απο τις επιλογές ηταν να πηγαίνεις στις εκδρομές μαζι τους, είχε κ άλλες, να φτιάχνεις στο σπίτι διάφορες κατασκευές, να βοηθάς στο καθάρισμα των παιχνιδιών που παίζουνε, να πας να τους κάνεις μάθημα (ας πουμε μαγειρική(, ν απας να διαβάσεις παραμύθι στην τάξη (αυτο σαν έκπληξη να μην το ξέρουν τα παιδιά). Πολύ ωραίο το αγρόκτημα, πήγαμε κ εμείς πέρσι σε ένα παρόμοιο.

Μητσάκι μου καλή αρχή με το μεταπτυχιακό! Τα θυμάμαι κ εγώ τα περσινά σας με τις ιώσεις, ελπίζω να φέτος να έχει στρώσει ο οργανισμός τους και να μην τα ξαναπεράσετε.

Μαράκι ελπίζω να είναι φάση και να το ξεπεράσει η μικρή αυτο με την άρνηση για το σχολείο.

Ιουλία μου τι φοβερή φωτογραφία είναι αυτή με τον μικρό που κάνει ποδήλατο θαλάσσης και φαίνεσαι εσυ απο πίσω! Τέλεια! :D

Για το προνήπιο να σας πω για το φαγητό, γενικά εδω΄σε όλα τα σχολεία (μέχρι 6η δημοτικού δηλαδή) υπάρχει ένας «κανόνας» τα παιδιά να τρώνε στο σπίτι τους το βασικό τους γευμα. Γι αυτο και υπάρχουν σχολικά που πηγαίνουν το μεσημέρι τους μαθητές στο σπίτι να φάνε και τους ξαναγυρνάνε. Αν θέλουν βέβαια τρώνε μέσα στο σχολείο σε κάποιους χώρους που έχουνε, κ πάλι φέρνοντας πράγματα απο το σπίτι.

Στο προνήπιο προτείνουν το παιδι να τρώει πρωινό στο σπίτι, ν ατρώνε ενα φρούτο και κανένα κράκερ με τυρι στο ενδιάμεσο και στο lunch κανένα τοστ, ή πίτσα, με λαχανικά ωμά ή βρασμένα και πάλι φρούτο και κανε΄να γιαούρτι. Ετσι είναι όλα τα ;lunchboxes.

Γενικά σου λέει να αποφεύγονται οι σάλτσες, μικρά παιδιά είναι και γίνονται όλα χάλια ασε που δεν τα τρώνε και απαγορεύονται τα γλυκά, μπισκότα και οι ξηροί καρποί λόγω αλλεργιών.

Νατάσα μου φιλάκια πολλά!

Σισσάκι μου δεν έχεις καταλάβει τόσα χρόνια στα μαμαδοφόρουμ πόσοι κάλοι κυκλοφορούν? Χαλάρωσε ψυχή μου.

Βρε Γωγώ θηρίο!!!!!!!! :x:x:x:x

Φιλάκια σε όλες ε!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argiro to 15 -36 nai einai apo 15 kila pou einai ta dika mas alla den einai ta kalitera epidi pianoun ta 15 killa pou einai ta paidia mas ...protinonte perisotero gia paidia apo 7 kai pano eton gia polla themata mexri kai gia na mhn bgazei to xeraki apo thn zonh !!alla paizei rolo kai to ipsos giati oso kai na katebazei thn zoni kai na dinei ipsos to mpouster den einai oti kalitero .

ekana megali ereuna gia ton manoli kai protimisa kathisma pou na exei diki tou zoni kai oxi mono autokinitou .

9-36 exei poli kala kathismata me megali asfalia kai tropopoiounte oso megalonei to paidi .

min biazese na megalosei h Rea einai 3-4 kai prepei akoma na denete me thn zoni tou kathismatos ,den einai toso asfalis h zoni tou autokinitou .....pes mou ti ua kaneis otan thn deis en kinisei na exei bgalei to xeri ths apo thn zoni ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθέρα στο σχολείο του Λ., στην συγκέντρωση γονέων που είχαν, η δασκάλα ρώτησ εποιοί γονείς θέλουν να βοηθήσουν στην χριστουγεννιάτικη αγορά της συνοικίας μας και κανείς δεν σήκωσε το χέρι του :lol::lol::lol:

είναι πολύ μανίκι!!! :?

και για την λατέρνα-φαναράκι που γίνεται τον Νοε ζήτησε μόνο 2 γονείς, έτσι θα πάνε άλλοι....εγώ μια και είναι ωραία στο αγρόκτημα είπα στον άντρα μου να της γράψει για μένα!!! ;) στον Λ. δεν πολυάρεσε, αλλά οκ :lol::lol::lol:

φιλιά στον γαμπρούλη μου :x:x και σε σένα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...min biazese na megalosei h Rea einai 3-4 kai prepei akoma na denete me thn zoni tou kathismatos ,den einai toso asfalis h zoni tou autokinitou .....pes mou ti ua kaneis otan thn deis en kinisei na exei bgalei to xeri ths apo thn zoni ?

και τώρα το κάνει, βγάζει τα χέρια της έξω και όλο σταματάμε, της φωνάζουμε και εκείνη κλαίει :evil::evil:

ρε συ είναι 4ων!!!

και αυτά τα καθίσματα είναι μέχρι 12 ετών ή 1,50 ύψος!!! έχουμε ακόμη δλδ!!! :roll::roll:

μετά δεν ξέρω αν είδες την λίστα που σου έβαλα, θα ήθελα ένα που έχει ήδη δοκιμαστεί σε κρας τεστ και έχει πάρει την ένδειξη για την ασφάλεια "καλό" !!! :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συμπεθέρα σοβαρά μιλάς? πάνε τα παιδιά σπίτι να φάνε και μετά τα πάνε πίσω στο σχολείο? :o:o

μπράβο σύστημα!!! ;)

για ιδιωτικά μιλάς ή δημόσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, τώρα που το θυμήθηκα, ρε συ πώς έβαψαν και χάλασαν έτσι το κτήριο της ιατρικής στην πλατεία ταχυδρομείου? :o:o:evil::evil::evil:

μα τι χάλια είναι αυτά?

μου έστειλε η αδελφή μου φωτό και στο βάθος είδα το κτίριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψάχνοντας να βρω το αγρόκτημα πέρασα από αυτές τις καλλιέργειες, μου άρεσαν πάρα πολύ και κυρίως τα χρώματα, αφού μου πέρασε από το μυαλό να κόψω κανένα μαρουλάκι! :lol::lol::lol: τόσο φρέσκα και τόσο πράσινα και κόκκινα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για δημόσιο λέω συμπεθέρα. στα ιδιωτικά μπορει να τρώνε μέσα. Να εχουν εστιατόρια δηλαδή, δεν ξέρω..

Εδώ είναι πιο χαλαρά τα πράγματα με τα παδικά καθίσματα. Εχουν σαν όριο το ύψος και όταν τα παιδιά φτάσουν ενα συγκεκριμένο ύψος μπάινουν στο booster και δεν μπαίνουν σε κάθισμα. Ας πουμε κάτι φίλοι μας τώρα, έχουν καινουριο μωρό, πήρε την θέση του μεγάλου αδερφού του ο οποίος είναι 3μισι και ο μικρός έκατσε σε booster γιατι είναι ψηλός και πέρασε το όριο.

Απο που ειναι αυτές οι φωτος? οι πρώτες όχι το αγρόκτημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την πλατεία της Λάρισας!! :(:(

ξέρεις πόσα χρήματα δόθηκαν για να φτιαχτεί το τρεχούμενο νερό? αν θυμάμαι καλά συμβολίζει την γονιμότητα!

θυμάμαι η Νατασούλα είχε πει ότι σε μπούστερ μπαίνουν τα παιδιά που έχουν ύψος τουλάχιστον 1,30!!! και έχιε λογική, γιατί δένονται με την ζώνη και δεν έχει και πολύ ασφάλεια!!! :!::!::!:

και η ζώνη δεν πρέπει να ενοχλεί τον λαιμό για να μην πνιγούν!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμάμαι πιο είναι το όριο αλλά μάλλον κάτι τέτοιο θα είναι.

Ααα κρίμα ρε συ για την παλτεία, την θυμάμαι με τα σιντριβάνια εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

πριν λίγο ανεβήακεμ είμασταν κάτω στα ξαδέρφια με τη Φ

βάφαμε ένα δωμάτιο :D πολύ ωραίο έγινε :D

Ο Γ ετοιμάζει άλλο ένα σαλονάκι από παλέτες ;)

Έχω πολύ άγχος γι'αύριο :? γαι το σχολείο και τη Φ

Δε μπορώ να μου κάνει τα ίδια πάλι...Μίλησα και με την αδερφή μου και μου είπε τα γνωστά :roll:

ααχ δε μπορώ...

Θούλη κι εγώ είχα δει όνειρο όταν η Ι ήταν νεογέννητη ότι είμασταν σε ένα νοσοκομείο και μια κυρία μου τη ζήτησε να την πάρει αγκαλιά και την πήρε και εξαφανίστηκε :cry::cry::cry: Χάλια...Πωπω ούτε σε όνειρο δε θέλω να το δώ..δεν θα αντέξω :cry:

Γωγώ περαστικά σας :?

Έρη έλα ρε μη χάνεσαι...Μια χαρά σας βρίσκω, γλιτώσατε από δω κι εσείς και ακόμη περισσότερο ο μικρός..

Τζούλια λες? :shock: Κι άλλο μωρό στην παρέα...

Αργυρώ ναι έτσι την έχουν καταντήσει, κατά καιρούς το βάφουν και μετά πάλι τα ίδια

Το τσιχλόδεντρο το θυμάσαι στην ίδια πλατεία ?? :lol:

Νατάσσα εφορία?? :o:o:o:o μπλιαξ..τι πας κι εσύ λες και δεν ξέρεις

Σας βάζω φώτο από την πρώτη μέρα στο σχολείο πριν φύγουμε από το σπίτι

Σίσσυ ναι ρε εγώ είμαι κλαψιάρα κι εσύ φυτό μ μ [-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα όλη μέρα με έπιασε το στομάχι μου..

Πάλι καλά που προέκυψε και το μπογιάτισμα και ξέσπασα :mrgreen: κάπως

Αλλά τώρα μου ξαναέρχεται

Αργυρώ σε ευχαριστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά βρε πας καλά? :o:o:o:o

απαπαπαπα πολύ ευαίσθητη είσαι τελικά!!! :?

τι θα κάνεις όταν μεγαλώσουν λίγο και έχουν και άλλα προβλήματα? :o:o:o

ο Γ. τι σου λέει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα δεν έχει και άδικο!!! :roll::roll::roll:

κορίτσια θέλω να πάω κάποια στιγμή στο Οκτόμπερφεστ και να φορέσω αυτό το φόρεμα, είναι παραδοσιακό και το φοράνε οι γυναίκες όταν πάνε εκεί! :mrgreen:

http://www.dirndl.com/shop/366.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα το ξέρω το φόρεμα, το έχω δει που το φοράνε, περσι το φόρεσε μια φίλη μου. Εσυ κούκλα θα είσαι, εγώ πάντως θα το έβαζα!

Απο χθες λέω θα φτιάξω τα πρετσελς τα δικά σας σήμερα και δεν τα έχω ξεκινήσει ακόμη, τώρα όμως που τα θυμισες με το Octoberfest λέω να τα ξεκινήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...