Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

Καλημέρα σας :x

Αφρο με πρόλαβες διότι ναι μεν σηκώθηκα πρώτη κ.λπ, αλλά μετά κάθησε ο άντρας μου στο λαπ τοπ και είπα δεν πειράζει θα γράψω αφού γυρίσω!!! ;):lol::lol::lol:

Ζωή καλή επιτυχία σας εύχομαι, με την 1η και με ένα υγιες παιδάκι ή δύο! :roll::roll: με εξωσωματική είναι πιο πιθανό να κάνεις δίδυμα έτσι δεν είναι? :?

Αφρο το ίδιο πρέπει να είναι τελικά όλοι οι άντρες, εγώ νομίζω στην δική μας περίπτωση, ότι είναι πιο εύκολο να οργανώσουμε και τελικά να πάμε ταξιδάκι στο φεγγάρι, παρά να κάνουμε καμμιά δουλειά στο σπίτι!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

δλδ έχουμε να κάνουμε

1. τον φράχτη του κήπου

2. τα παράθυρα της σοφίτας

3. την θέρμανση στην σοφίτα

4. να βάλουμε κάτι πέτρες-διακόσμηση σε ένα μικρό τοίχο.....και άλλα φυσικά, αλλά αυτά είναι και τα πιο χαμηλοέξοδα!!!

αν είμασταν στην Ελλάδα σίγουρα θα είχε φτιαχτεί ο φραχτης!!! και να μην πω και τα άλλα :roll::roll: και αυτό γιατί? γιατί θα εξαρτόταν από μένα!!!! ;)

Λενάκι, εμείς ούτε την πόρτα δεν ξεκλειδώσαμε χθες :o:o:o

θα το διαβάσω μετά το άρθρο που έβαλες :geek:

α! δεν σας είπα: άρχισαν τα μαθήματα για την υποστήριξη των παιδιών στην γλώσσα στο σχολείο της Ρ. και την Ρ. δεν την πήραν, δεν πήγε :D:D;)

πιστεύω ότι η κυρία που κάνει τα μαθήματα, οπήγε στο γκρουπ με τα ονόματα των παιδιών να τα πάρει και οι δασκάλες της είπαν για την Ρ. ότι δεν είναι απαραίτητο και ότι είναι χάσιμο χρόνου.....δική μου η σκέψη αυτή φυσικά, εκτ΄ςο και την πάρουν μετά!!! :roll::roll::roll:

τι μου είπε ο άντρας μου χθες για έναν συνάδελφό του:

εδώ και 10 χρόνια φιλοξενούν παιδάκια των οποίων οι γονείς δεν είναι ικανοί να τα μεγαλώσουν π.χ γονείς που βρίσκονται σα απεξάρτηση από τα ναρκωτικά ή αλκοόλ.....μια μέρα, είπε, διάβασαν στην τοπική εφημερίδα ότι δεν υπάρχουν πολλά ζευγάρια που να προτίθενται να κάνουν αυτό.....και μέσα σε μία ώρα εκέινος και η γυναίκα του αποφάσιασαν να το κάνουν......απαραίτητη προϋπόθεση το ζευγάρι να έχει τουλάχιστον ένα δικό του παιδί και φυσικά κάποιος από την οικ. να εργάζεται!!!......έτσι από΄ταν ο γιος ήταν 3 ετών πήραν το πρώτο παιδάκι.....ζήτησαν μόνο αγόρια και κυρίως παρόμοιας ηλικίας με τον γιο τους!!!......

οπότε πήγε η πρόνοια στο σπίτι τους, είδε ότι υπάρχει δωμάτιο για το παιδί και έτσι τους άφησε ένα, αλλά είναι για λίγο διάστημα π.χ 6 εβδομάδες!!! :!::!::!::!: και αυτό διότι δεν θέλουν να υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο με τους "γονείς" γιατί μετά πρέπει να γυρίσουν εύκολα στους βιολογικούς γονείς!!! :!::!::!:

έξοδα δεν υπάρχουν τα καλύπτει η πρόνοια, π.χ τους παρέχουν με πάνες, γάλατα και ό,τι άλλο....

μια φορά είχαν ένα παιδάκι 2 μηνών :o:o:o:shock::shock::shock: γιατί η μητέρα του μετά την γέννα δεν το ήθελε :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: το παράτησε σε ένα μέρος του νοσοκομείου (έχουν ένα μέρος όπου μια μητέρα ανώνυμα μπορεί να αφήσει το νεογέννητο) ....... εκεί μένει για λίγες μέρες μέχρι να το πάρει η πρόνοια και να το δώσει σε άλλους γονείς ή στο ορφανοτροφείο :cry::cry::cry::cry::cry:

και αυτό το παιδάκι έπρεπε να μείνει μόνο για 2-3 εβδ. γιατί σε αυτήν την ηλικία δένεται πιο εύκολα με εκείνους που το φροντίζουν!!! :(:(:( και μετά πάει σε άλλη οικ. :o:o:o:o

σε αυτό είμαι αντίθετη γιατί το παιδάκι μεγαλώνει με συναισθηματικό κενό :(:(:(

τέλος πάντων, αυτός ο συνάδελφος, τώρα έχει ένα αγοράκι 7-8 ετών και ενώ ήταν να μείνει μόνο για 6 εβδ. έχει μείνει για 4 μήνες :?:? και άεχουν αρχίσει να δενονται μαζί του, οπότε και ζήτησαν να το δώσουν αλλού!!! :(:(:( ......και επίσης είπε ότι οι γονείς αυτών των παιδιών δεν είναι μόνο αυτών που κάνει χρήση ναρκ. κ.λπ, αλλά μια φορά είχαν παιδάκι όπου οι γονείς του είναι και οι 2 γιατροί!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

και αποφάσισαν στον ελέυθερο χρόνο τους να πάνε ταξίδι μόνοι τους και άφησαν το 2χρονο μόνο στο σπίτι :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: του έβαλαν μόνο φαγητό για 2 μέρες και θεώρησαν ότι θα τα καταφέρει μόνο του!!! :o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

και νομίζω ότι οι γείτονες το αντιλήφθηκαν!!! :?

μια άλλη φορά είχαν ένα αγόρι 12-13 ετών και έβαζε στην τσάντα του τα cds, τους πήρε λίγο χρόνο για να του μάθουν να μην το κάνει!!! :roll::roll::roll:

θα συνεχίσουν να το κάνουν αυτό μέχρι να φύγει ο γιος τους από το σπίτι μετά δεν δικαιούνται!!! :!::!::!:

εσείς θα το κάνατε?????

απαπαπαπα πόσα έγραψα!!!! :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας!

Αργυρώ δεν θυμάσει που τότε με τον πόλεμο στη Σερβία είχαν έρθει πολλά παιδάκια εδώ να φιλοξενηθούν σε ελληνικές οικογένειες για κάποιο διάστημα? Ένας θείος μου είχε πάρει τότε ένα κοριτσάκι, έχει άλλα 2. Ήταν πολύ δύσκολο όταν έπρεπε να επιστρέψει όμως :cry:

επανέρχομαι έχω δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

εμεις ειμαστε καλα....

σημερα ο Χ πηγε στο παλιο του σχολειο- αφου ο δημοτικος εχει απεργια- και δεν θα ξαναπαει στον δημοτικο...

Παιδια..ειχε μια χαρα..δεν μπορειτε να φανταστειτε..

καθοταν ισυχα στο αμαξι..και μολις προσπερασαμε τον Δημοτικο και στριψαμε αρχισε να γελαει και να μιλαει..μωρακι μου...ετρεξε μεσα απο το αμαξι αγκαλιαζε τη δασκαλα του και εφυγε τρεχοντας μεσα...

Τεσπα..το συζητησαμε χτε ςκαι με τον Ο..και μου ειπε να μη κανω φασαριες και απλα να δοσω ενα χαρτι για να παρουναλλο παιδιακι και τελος...

βασικα ειπε πως ΟΚ..καλος χρυσος ο δημοτικος- μια χαρα ηταν παιδια..εγω προσωπικα δεν ειδα κατι επιληψημο- αλλα το θεμα με τις απεργιες ειναι μεγαλο..

οχι τοσο ως προς το ποιος θα τον προσεχει..αλλα για τις υπολοιπες μερες...

οι Δημοτικοι Υπαλληλοι Ιδιωτικου Δικαιου δεν απεργουν απο αποψη..αλλα επειδη ειναι απληρωτοι..και κατα ποσο μπορω να βασιζομαι για τη σωστη φροντιδα των παιδιων σε καποιον που δεν αμοιβετε γι'αυτο.

Γωγω χτες που το ειπες..για μενα δεν εχει σημασια εαν ειναι ιδιωτικος η δημοσιος αλλα να ειναι το προσωπικο σωστο και καλο...και φυσικα το κτηριο να ειναι καθαρος και ασφαλης . Δε μου κανει καθολου εντυπωση που βρικες τον καινουριο σταθμο καλυτερο..γιατι οχι..μονο και μονο επειδη ειναι δημοσιος;;;

Παω να βαλω καφε και να σου απαντισω αργυρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala προσπαθουσα ποση ωρα να ανεβασω αι φωτος μας αλλα δν....

μαλλον κολλαει το συστημα

το αλμπουμ ειναι αδειο :?

θα προσπαθησω παλι μεσημερι

φευγω φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εγω το διαβασα..ηθελα να τοσ χολιασω αλλα χτες δενε ιχα τη διαθεση..

βασικα..να φανταστεις οτι το αγαπημενο μου ατιθασο νιατο..ετρωγ ατα καλοκαιρια καρπουζι με βοτκα!!!

χαχαχα..

Κοιτα κατι παρομοιο ειχα διαβασε σε καποια στιγμη οταν εφτιαχνα χημους φρουτων ΚΑΙ λαχανικων στον φοφο....

αλλα ΟΚ..οχι τοσο εξυδηκευμενα...

Λοιπον..αργυρω..σχετικα με αυτο που ειπες..εγω προσωπικα..εαν μπορουσα- ειχ ατο καταλληλο σπιτι και το καταλληλο περιβαλλων..θα αναλαμβανα να γινω αναδοχος παιδιου...δεν ειναι ιυοθεσια αλλα αναδοχη..εχεις την επιμελεις ενος παιδιου και αναλαμβανεις την φροντιδα και την εκπαιδευση του και το κρατος σου δινει ενα μικρο επιδομα για τα εξοδα του.

Αλλα να τα φιλοξενω για λιγο διαστημα..δεν ξερω..ειμαιο πολυ συναισθηματικος ανθρωπος και θα ειχα πολυ την εννοια καθε παιδιου που θα εφευγε απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εμένα αυτό δεν μου αρέσει ότι το παιδί πάει από δω και από κει, αλλά αυτό γίνεται γιατί θα επιστρέψει μια μέρα στους δικούς του γονείς!!! :!::!::!:

ρώτησα τον άντρα μου, αν υπάρχει και εδώ στην Βόννη αυτό και μου λέει "μην σου μπάινουν ιδέες" :roll::roll::roll:

λέω από την άλλη, να πάρουμε κανένα παιδάκι, τα δικά μου μπορεί να το ταλαιπωρήσουν οπότε εκείνο θ απάρει τηλέφωνο την πρόνοια για να φύγει!!! :lol::lol::lol::lol:

πάντως είναι πολύ λυπηρό!!! :(:(:(:(:(

γονείς οι οποίοι δεν είναι έτοιμοι για αυτόν τον ρόλο και κάνουν παιδιά χωρίς να νοιάζονται για αυτά!!! :(:(:(:(

αλλά εγω είμαι και κατά της πρόνοιας γενικότερα.....όταν ακούω πρόνοια μου σηκώνεται η τρίχα :twisted::twisted::twisted::twisted: και τους βλέπεις στην τιβι κάτι ανέραστες και ανοργασμικες γυναίκες και άντρες να μιλάνε ..... :twisted::twisted::twisted::twisted:

δεν τους πάω με τίποτα!!! από την μια φωνάζουν για να μην δέρνουμε τα παιδιά (οκ αυτό σωστό) και από την άλλη ούτε καν κάνουν ελέγχους τους οποίους θα έπρεπε να κάνουν!!! :!::!::!:

δλδ σε αυτόν τον συνάδελφο μία φορα πήγαν σπίτι του για να δουν το σπίτι.....δεν ξαναπήγαν να δουν πώς φέρονται στο παιδί :!::!::!:

και μια φορα έδωσαν ένα παιδί σε μια οικογένεια και η οικογένεια (η γυναίκα) έπνιξε το κοριτσάκι στην μπανιέρα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::cry::cry::cry::cry:

δεν ευθύνεται η πρόνοια? γιατί να μην ελέγξει την οικογένεια? :twisted::twisted::twisted::twisted:

και άλλα έχουν γίνει!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα!

βγήκαμε με τον πανο για δουλειές, πήγα 2 μπουφαν τούς για να τα ανοίξουν στα χέρια και ενα παντελόνι μου που σκιστικε στο ποπο μου κιι είναι το αγαπημένο μου ....20 ε θα μου πάρει ....στα μανίκια θα βάλει πρόσθετη δερματινη για να ανοίξει ...είναι τα δερματινα που πήρα πριν μήνες απο το λαρεντουτ δεν χωρούσε να περάσει το χερι!!!!! Αλλα τα πήρα παμφηνα και είναι καλά μπουφαν καφέ δερματίνην με προβατίσια γούνα απο μεσα ε σπορ στιλ ααι τα πήρα ίδια να έχουν.

πήρα και σίδηρο στον Μ και κολοκιθακια να κάνω το μεσημέρι κολοκιθακια με μελιτζάνες τηγανιτά.

Ο Π κοιμήθηκε στο καρότσι κιι ακόμα ετσι είναι έξω στο μπαλκόνι

έχει συννεφιά έτοιμος να βρέξει είναι.

Αργυρώ εγω δεν θα μπορούσα να το κάνω ......δεν έχω αντοχες και για ξένα παιδάκια, δεν είμαι αυτο που θα ήθελαν πιστεύω ......αυτα τα παιδάκια θέλουν τις κλασικες γυναίκες που "λιώνουν " καθε φορά που βλέπουν στο δρόμο καρότσι και παιδάκι να παιρναει μιλάνε με γουτσου γουτσου και με υποκοριστικα .....λεπτενουν την φωνή τούς και γελάνε με οτι και να κανει απο το να κατουρισει στο χαλί μέχρι να βάλει φωτιά στο σπίτι .......εγω δεν μπορώ ......

Με σοκαρες με το δυχρονο που το άφησαν μόνο του .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ πολυ ωραιο...

Γωγω κατι τετοιο σου ελεγα ρεεεεε...απλα εκει που εχουν τα ντουλαπακια -ραφακια-βιβλιοθηκη..φτιαξε μια σκινη

Αχ Αργυρω συμφωνω...

κοιτα..δεν ξερω γιατι κανουν παιδια...αλλα πολλα σημβαινουν στη ζωη του ανθρωπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πάνος ρίχνει κατι τρικουβερτους ύπνους στο καρότσι!!!

χρυσα την άποψη δείχνω ....έχουν να σου όλην κατι, μια ιστορία ....δεν είναι ξύλο με λίγο ροζ η μπλε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...Πολλή δουλειά και σήμερα... :(:(:(:(

Τι κάνετε;;;;

Αρτζιιιι τέεεεελεια τα δωμάτια που έβαλες... ;););););););) Πολύ μου άρεσαν... :mrgreen::mrgreen:

Τις δουλειές του σπιτιού που λες δεν μπορείς να τις κάνεις μόνη σου;;;; :roll::roll::roll:

Πάντως ρε Αφρο όλοι οι άντρες έτσι είναι...Ο δικός μου για να κάνει κατι πρέπει να του ζαλίσω τα @.....@ Όλο στο μπίρι μπίρι είμαι μέχρι που δεν αντέχει άλλο, νευριάζει και το κάνει... :lol::lol::lol::lol:

Καλά μωρή τρελή στο μπαλκόνι το έχεις αφήσει το παιδί;;;;; :o:o:o:o:o

Α, επίσης Αρτζι ούτε εγώ νομίζα ότι θα το έκανα.... :?:?:?:? Δεν έχω αντοχές για τα δικά μου, τα ξένα θα κοίταζα;;; :roll::roll::roll::oops::oops::oops::oops:

Χρύσα καλά θα κάνετε να τον πάτε στο Τζίνι αφού είναι και χαρούμενος... ;););) Και να πάνε να κόψουν τον λαιμό τους οι άλλοι....

Λενάκι πιστεύω ότι περισσότερους κινδύνους διατρέχει ένα παιδί ανεμβολίαστο από ενα παιδί εμβολιασμένο....Το ότι κανεις το εμβόλιο δεν θεωρώ ότι σου προκαλεί ανοσία, απλώς σε περίπτωση που κολλήσεις, το περνάς πολύ ελαφρά...Εγώ που σαν παιδί έκανα όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια ποτέ μα ποτέ δεν είχα καμία παρενέργεια..Οι περισσότεροι που δεν εμβολιάζουν τα παιδιά τους για μενα δεν το κάνουν επειδή ξέρουν τι μπορεί να προκαλέσει ένα εμβόλιο (μου έγιναν όλοι γενετιστές, μη χέσω!! :twisted::twisted: ), αλλά επειδή έτσι άκουσαν/διάβασαν κάπου και το κάνουν επειδή δήθεν είναι αντίθετοι στο κατεστημένο και έχουν άποψη.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Και αυτό με εξοργίζει περισσότερο...

Εσύ από που ξέρεις ότι έχει μεσα το εμβόλιο ό,τι έχει;;;;;Επειδή προφανώς κάπου το διάβασες ή κάποιος στο είπε..... :?:?:?:?:?:?:?:? Ωστόσο, όσο και να θες να πιστεύεις ότι είσαι αντίθετη στα εμβόλια, δεν είσαι...Γιατί απλά αν ήσουν δε θα έκανες ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ εμβόλιο στα παιδιά σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι καλέ τι έχει το μπαλκόνι!!!??? Ανοικτή την έχω την μπαλκονοπορτα, κρύο δεν κανει ζέστη δεν έχει μια χαρα κοιμήθηκε. Αν τον έβγαζα θα τον ξυπνούσα και καρότσι μεςβστο σπίτι με τιποτα ....

Εγωβειμαι υπέρ των εμβολιων άπλα το μμρ το άφησα καιβστα 2 για μετα τα δυο ....και η γιατρός μου δεν είναι ούτε φανατική των εμβολιων ούτε αντίθετη είναι πολύ συζητησιμη και μιλάει σωστά και ενημερωνετ για τις εξεληξεις (αν και δεν το περίμενα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Γωγώ θα πρέπει να ψάξω να βρω εταιρία που φτιάχνει φράχτες, να αγο΄ρασω τον φράχτη, εταιρία που φτιάχνει παράθυρα σοφίτας να πάρω τιμές, εταιρία που φτιάχνει την θέρμανση και να πάω να αγοράσω και να βάλω τις πέτρες στο τοιχάκι που θέλουμε!!! :!::!::!:

εεεεεε όοοοοοχι, κάνω όοοοοολα τα άλλα, δεν είμαι στην χώρα μου να μπορώ να συννενοηθώ με τους ανθρώπους....με τα φτωχά μου γερμανικά θα συνενοηθώ? :?::?::?:

αλλά ακόμη και αν μιλούσα άπταιστα σαν την μητρική μου, πάλι δεν θα το έκανα.......γιατί στο φινάλε είμαι μαγείρισα, είμαι καθαρίστρια, είμαι δασκάλα, είμαι ψυχαγωγός......ε δεν μπορώ να κάνω και τα άλλα!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

κατάλαβες? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

έχω ξεσκιστεί στην δουλειά, κάθε μέρα είμαι εργοτάξιο και γυρνάω μετά τις 7 :evil::evil::evil::evil::evil::evil: δεν προλαβαίνω να δώ καθόλου τα παιδιά, ίσα ίσα για ύπνο του βάζω.

σας διαβάζω ανελλιπώς το βράδυ από το iphone αλλά δεν μπορώ με τίποτα να γράψω από εκεί.

Σήμερα είμαι γραφείο γιατί στις 3 θα πάω με την Ε στο Ιπποκράτειο σε παιδορευματολογό, να δούμε τι θα μας πει κι αυτή :roll::roll:

Ο Μιχάλης έχει ακόμα πολύ πρησμένη μύτη κι έχει μελανιάσει πολύ :(:(:(:(:( Νομίζω ότι θέλει πάνω από 2 βδομάδες για να επανέλθει :(:(:(

Γωγώ για την αντίδρασή μου που ρώτησες, εγώ τον είδα όταν γυρίσανε από το νοσοκομείο, οι δικοί μου δεν με πήρανε τηλέφωνο όταν τους ειδοποίησαν από το σχολείο. Ήμουν όμως πολύ ψύχραιμη για να ηρεμήσω και τον Μιχάλη. Του έλεγα συνέχεια ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και σε λίγες μέρες θα είναι πάλι μια χαρά.

Ακόμα δεν έχουν μάθει ποιος τον έσπρωξε :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: (και δεν νομίζω ότι θα μάθουν και ποτέ)

Ιουλία οι δασκάλες που ήταν στο διάλειμμα σίγουρα τρόμαξαν πολύ αλλά όπως έγραψα και προχθές (νομίζω δηλαδή ότι το έγραψα) με πείραξε πολύ που δεν πήγε κανένας από το σχολείο στο νοσοκομείο :evil::evil::evil: . Πήρανε βέβαια τηλέφωνο η δασκάλα του και ο δ/ντης το βράδυ να ρωτήσουν τι κάνει, αλλά εμένα αυτό δεν με καλύπτει.

Θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψη σου πάνω σ'αυτό

Χρύσα το θέμα με τα εμβόλια ήταν μόνο για το mantoux ή και για άλλα?

Εγώ πάντως την 2η και 3η χρονιά που πήγε ο Μιχάλης στον δημοτικό παιδικό μου έγραψε η παιδίατρος ότι το έχει κάνει χωρίς να το κάνει (το είχε κάνει μόνο την 1η χρονιά).

Ευχαριστώ για την προσφορά στο Βansko αλλά δεν παίζει για τώρα...........

Σίσσυ ο αιματοκρίτης σου έχει κατέβει τόσο ενώ παίρνεις σίδηρο ή δεν παίρνεις καθόλου συμπληρώματα?

Αναστασία περαστικά, τα κρεβάτια εγώ τα έκανα 1200 (και τα δύο μαζί με τα στρώματα) και είναι καπλαμάς 25mm με επένδυση από συνθετικό δρυ. Εμένα μου άρεσε αυτό που έβαλες, με τη κατάλληλη διακόσμηση (σεντόνια, κουρτίνες, αυτοκόλλητα στον τοίχο) θα γίνει σούπερ.

Ζωή καλή επιτυχία με την εξωσωματική, να σας έρθουν όλα βολικά

Έλενα πότε το έβαλες το άρθρο με τα φρούτα? δεν το είδα αλλά θα με ενδιέφερε πολύ, για πείτε

Αργυρώ κι εγώ αυτό θα υπέθετα για την Ρέα και τα μαθήματα γλωσσομάθειας.

Ήθελα κι άλλα να γράψω αλλά δεν θυμάμαι :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια!!! :D

καταληψηηηηηηηηηηηηηη!! :lol::lol::lol::lol:

πηγαμε,μετα καφε στη λιμνη,τεεεεεεεελια,κ τωρα πισω! :D

αυριο μια από τα ιδια!

κ οταν λυθηει η καταληψη...θα τρεχουμε να προλαβουμε την υλη! :twisted::twisted::twisted:

σημερα πηγα τον γιωργο παιδικο 7.10!ε αφου ειχε σηκωθει,ηπιαμε κ γαλα..τί να εκανε σπιτι; :roll:

κ ποσο μου αρεσε που τον πηγα εγω..δε χρειαστηκε να ξυπνησω κ την πεθερα για να τον παει!ο χ. εμεινε χωριο εχθες!δυο παιδακια ηταν μονο τοσο πρωι,αλλα ηταν τοσο ορεξατος!ε αφου κοιμοταν απο τις 7 παρα τεταρτο το απογευμα! ;)8-)8-)8-)8-)

εγω ειμαι γενικα κατα των ιδιωτικων,απο αποψη!βασικα,οχι κατα των ιδιωτικων,αλλα υπερ των δημοσιων!δε θα μπορουσα να κανω ομως αλλιως γιατι θα ηταν σα να υποτιμω τη δουλεια μου διαφορετικα..πραγματικα πιστευω οτι στα δημοσια μπορει να γινει καταπληκτικη δουλεια..μπορει λεω,ο.κ..

επισης χρυσα,ποιος σου ειπε οτι στους ιδιωτικους παιδικους αμειβονται καλα οι δασκαλες;

σε εμας παντως,οι δασκαλες ολες φαινονται υπεροχες κ πρωτη φορα με ενημερωνουν τοσο αναλυτικα για τα παντα που αφορουν το παιδι!πραγματα που ουτε θα ρωτουσα!

κ σημερα μου ειπαν οτι 2 φορες το μηνα πηγαινει παιδιατρος κ πως ο γιωργος ηταν μια χαρα,δεν εχει υγρο στο αυτακι!το ειχα γραψει στην αιτηση,ελεγε για ιωσεις που ειναι επιρρεπες το παιδι,κ το ειχαν στο νου τους!

προφορικα δε τους ειχα πει τιποτα! :shock:

οχι οτι δε θα παω στον ωριλα,αλλα πολυ μου αρεσε το ενδιαφερον που εδειξαν κ δειχνουν καθημερινα!

κ δεν εχει να κανει με το αν πληρωνεσαι ή οχι!εχει να κανει μονο με τον ανθρωπο,σε αυτο ειμαι καθετη!

ο χριστοφορος βεβαια για να δειχνει το καλο μου τοσο πολυ την προτιμηση του στο τζινι..προφανως κατι δε του αρεσε στον δημοτικο..ή ισως κ να ηταν νωρις..περισσοτερο παντως βασιζομαι στο ενστικτο σου για το οτι δεν ηταν καλη λυση ο δημοτικος..αυτο σπανια μας ξεγελαει..

αργυρω!!απο ολα τα δωματια λατρεψα το τελευταιο με τα κουρτινακια! :D:D:D:D

τοσο πολυ..που θελω να βαλω στην κρεβατοκαμαρα μου!αχ θελω ενα τετοιο δωματιο για εμενα! :mrgreen::mrgreen:

ελενα θα παω να δω τί εγραψες για τα φρουτα!

παω να κανω ενα φραπεδακι κ ερχομαι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...