Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

o γιωργος παλι δεν εχει κολλησει ΠΟΤΕ γαστρεντεριτιδα,στον παιδικο του εχουν κολλησει πολλα παιδακια,αλλα αυτος,δοξα το Θεο,ποτε!κ δεν εχει κανει εμβολιο!αρα,θα συνεχισω να αμφισβητω την αποτελεσματικοτητα του εμβολιου,αφου αν το ειχε κανει,θα θεωρουσα,λανθασμενα,οτι εξαιτιας του δεν εχει κολλησει ποτε!

ουτε της φυματιωσης θα κανω!

κ τα αντιγριπικα ποτε!κ ας ειμαι σε ομαδα υψηλου κινδυνου λογω δουλειας κ θεωρητικα μεταφερω πολλα μικροβια στο παιδι!δεν τα εμπιστευομαι τα εμβολια αυτα,μαλωσα κ με τον παιδιατρο οταν ηταν μικρουλης ο γιωργος που μου ελεγε οτι με δικη μου ευθυνη θετω το παιδι σε κινδυνο! :twisted:

σκατουλες!

κ μακαρι να ηξερα για το mmr Τοτε,να το ειχα καθυστερησει μερικα χρονακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τώρα που το σκέφτομαι...Είμαι η πρώτη στο τρενάκι με 3 παιδιά;;;; :o:o:o:o:o:o Πρώτα ο Θεός βέβαια... :?:?:?:?

Εγώ που δεν ήθελα με τιποτα 3ο;;;;; :o:o:o:o:o:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σίσσυ κι εγώ το ιδιο...Κάνω ό,τι μου λέει ο γιατρός και ποτέ δεν το έχω ψάξει περαιτέρω.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Αλλά βρίσκω και απαράδεκτο να μην εμβολιάζει κάποιος τα παιδιά του αποτελώντας δημόσιο κίνδυνο για τα υπόλοιπα.... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι αυτά τα δυο απο δυο διαφορετικές εταιρείες. Την ίδια δουλεια κάνουν.

Αργυρω τωρα ειναι αργά για να το κάνετε - αν κ νομίζω κατι υπάρχει πλέον κ για μεγαλύτερα παιδιά αλλα δεν ειμαι κ σίγουρη, αυτο δεν το είχαμε συζητήσει...Αλλα δεν βλεπω τον λόγο..Εγω δεν το έκανα στον Σεμπ, τον πήρα Αφρική 20 μηνών αλλα οκ, έπαθε αλλα, γατσρεντεριτιδα δεν έπαθε...

Στην ταιλανδη έπαθε μια βαριά γατσρεντεριτιδα που του έκανε σοβαρή φλεγμονή στο στομάχι κ εκανε αίμα για εμετο κ μάλιστα νοσηλευθηκε στο νοσοκομείο με αφυδατωση κ αιμορραγια στο στομαχι αλλα πάλι ροταοιος δεν ήταν...Πω πω, δεν θέλω να θυμάμαι εκείνες τος ημέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ιουλια τωρα κ να θες δεν μπορείς να το κανείς πια :D

Το εμβόλιο ειναι αποτελεσματικό για τον ρόταοιο αλλα αν δεν υπάρχει ροταοιος στο σχολείο πως θα τον κολλήσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To MMR το έκανα στην Ιω όταν ήταν 2,5.....Απλώς επειδή ήμουν έγκυος... 8-)8-)8-)

Και τώρα επειδή είμαι πάλι έγκυος, θα το καθυστερησω και στη Μαρτίνα... 8-)8-)8-):lol::lol:

Γρίπης ούτε εγώ τους έχω κάνει.... :roll::roll::roll: Αλλά θα δω πως θα πάμε φέτος με τις ιωσεις και θα αποφασίσω αν θα τους κάνω... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Φυματίωσης γιατί να μην το κάνεις;;;Κι εγώ που το έκανα στο δημοτικό δεν έπαθα τίποτα... :?:?:? 'Ίσα ίσα που βγήκα και γαμώ τα παιδιά.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Επίσης εγώ πιστεύω ότι όλα όσα γράφονται για το MMR είναι υπερβολικά ρε κορίτσια....Και δεν έχει συμφωνήσει κανένας αρμόδιος οργανισμός, όπως ΠΟΥ ή Αμερικανική Παιδιατρική Εταιρία ότι ναι, έχουν αυτές τις παρενέργειες....

Εδω, έχω ακούσει να κατηγορούν την καισαρική για αυτισμό... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως χωρίς να θέλω να γίνω κουραστική ούτε να ανοίξω συζήτηση, νομίζω πως οι γενικεύσεις ειναι επικίνδυνες, ιδίως σε θεματα εμβολιασμων κλπ. Οτι υπάρχει βιομηχανία φαρμάκων υπάρχει, οτι όλα τα εμβόλια δεν ειναι απαραίτητα σε όλες τις περιπτώσεις κ συνθήκες ειναι γεγονός, οτι οι γιατροί δεν ενημερώνουν πάντοτε κ οτι υπάρχουν πολλα συμφέροντα στις συνταγογραφησεις κ καμία φορά κ στα προτεινόμενα εμβόλια ειναι επίσης μια μεγάλη αλήθεια, ομως απο αυτο μέχρι να τα βγάζουμε όλα τα εμβολια άχρηστα νομίζω υπάρχει μεγάλη απόσταση.

Εδω σταματώ κ δεν σας ζαλιζω άλλο....

Γωγω εγω το έκανα στον Σεμπ το MMR κανονικά 14 μηνών, σε αυτές τις ηλικίες ειναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος, δεν θέλησα να πάρω το ρίσκο. Αλλα όπως εχω ξαναπεί εγω φάρμακα γενικά δεν δίνω στον Σεμπ- πχ τωρα που αρρώστησε δεν έδωσα κανένα απο όσα μου έγραψε ο γιατρός κ πήρα το ρίσκο- αλλα του έκανα κ εμβόλιο κίτρινου πυρετού λόγω Αφρικής κ το ειδικό της μηνιγγιτιδας που κανονικά δεν γίνεται σε παιδιά- διοτι πήγα στην ενδημικη ζώνη της ασθένειας.

Του χρωστάμε δεύτερη δόση ανεμοβλογιας κ μετα απο τα 4 παλι έχουμε κάποια επαναληπτικα

Φυματίωσης δεν θα του κανω, δεν ειναι αποτελεσματικό κ το καινούριο που θα το αντικαταστήσει ακομα δεν εχει εξακριβωθεί η ασφάλεια του πλήρως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως χωρίς να θέλω να γίνω κουραστική ούτε να ανοίξω συζήτηση, νομίζω πως οι γενικεύσεις ειναι επικίνδυνες, ιδίως σε θεματα εμβολιασμων κλπ. Οτι υπάρχει βιομηχανία φαρμάκων υπάρχει, οτι όλα τα εμβόλια δεν ειναι απαραίτητα σε όλες τις περιπτώσεις κ συνθήκες ειναι γεγονός, οτι οι γιατροί δεν ενημερώνουν πάντοτε κ οτι υπάρχουν πολλα συμφέροντα στις συνταγογραφησεις κ καμία φορά κ στα προτεινόμενα εμβόλια ειναι επίσης μια μεγάλη αλήθεια, ομως απο αυτο μέχρι να τα βγάζουμε όλα τα εμβολια άχρηστα νομίζω υπάρχει μεγάλη απόσταση.

Εδω σταματώ κ δεν σας ζαλιζω άλλο....

Συμφωνώ απόλυτα!!!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Φραν δε σε ειρωνεύομαι, αλλά που ξέρεις για την αποτελεσματικότητα του συγκεκριμένου εμβολίου φυματίωσης;;;; :roll::roll::roll::roll: Και που ξέρεις ότι θα βγει νέο;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Τόσο πολύ το ψάχνεις;;;; :?:?:?:?:? Λόγω Σεμπ ή δουλειάς;;;; :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάλι δεν ξέρω καν ποια εμβολια έχει κάνει... :oops::oops::oops::oops::oops:

Πω πω ντροπή... :oops::oops:

Μωρη Γωγω οταν έρθεις σπίτι θα σοου δείξω το βιβλιάριο να μου πεις τί είναι τι! :geek::|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις διαβασα αυτό:

Φασκόμηλο (Salvia officinalis)

Τμήμα που χρησιμοποιείται: Φύλλα.

Χρησιμοποιείται για τον ερεθισμένο λαιμό, το ρίξιμο του πυρετού και την τόνωση της κυκλοφορίας του αίματος και της πέψης. Το φασκόμηλο σταματά την παραγωγή μητρικού γάλακτος. Το βότανο αυτό έχει μια επίδραση παρόμοια με αυτή των οιστρογόνων και μπορεί γι' αυτό να φανεί χρήσιμο σε προβλήματα περιόδου. Να αποφεύγεται κατά την εγκυμοσύνη.

Τσάι: Φτιάξε τσάι σύμφωνα με τη συνταγή. Πίνε από μία κούπα 1-3 φορές ημερησίως.

Για το σταμάτημα της παραγωγής μητρικού γάλακτος: μια κούπα κρύο τσάι 2 φορές ημερησίως. Για τη δυσπεψία, τσάι από φασκόμηλο και χαμομήλι.

Για γαργάρες: φτιάξε τσάι από μισή κούπα νερό και μισή κούπα μηλόξιδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα γωγω εχω τις πηγές μου στις φαρμακευτικές 8-)8-)

Θα βρεις πολλα στοιχεία στα ελληνικα και απο την ελληνική πνευμονολογικη εταιρεία αν θες συγκεκριμένα να μαθεις για το αντιφυμματικο. Το αστείο ειναι πως ακομα κ ένας παιδιατρος αν δεν ενημερωνεται κ δενδιαβαζει μπορεί να μην τα ξέρει καλα...οπότε μπορείς να τους ζητήσεις να σε ενημερώσουν και να απαντήσουν σε κάποια θέματα..οταν αποφεύγουν σημαίνει πως δεν ξέρουν....

Διαβάζω και ενημερώνομαι, συζηταω με πολλούς ειδικούς αλλα είχα δουλέψει κ ενα προγραμμα με εμβολιασμους και αναγκαστικά τα είχα μάθει...αλλα ενημερώνομαι ακομα, αυτά αλλάζουν συνεχώς...

Πχ για το εμβόλιο του Σεμπ που δεν ηταν για την ηλικία του εγω δεν στηρίχθηκα στους παιδιατρος της νομαρχίας που δεν ήξεραν την τυφλά τους, αλλα ενημερώθηκα απευθείας απο το CDC στην Ατλαντα για τους κινδύνους κ το ρίσκο που έπρεπε να πάρω. Και το πήρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά υπαρχει μια χρυσή τομή. Να είμαστε υπεύθυνοι πολίτες και να ενημερώνομαστε σωστά αλλα κ να απαιτούμε σωστή ενημερωση απο τους γιατρούς χωρίς ομως να θεωρούμε και τους εαυτούς μας γιατρούς και να γινόμαστε ξερόλες διοτι δεν μπορούμε να αξιολογήσουμε πλήρως μια ιατρική δημοσίευση η μια πληροφορία....η ημιμαθεια ειναι άσχημο πράγμα....πιστεύω πως κρατάω ισορροπία....

Πω πω σας τα επρηξα σημερα με τα ιατρικά...

Παω για ύπνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε κ που ξερω αν υπαρχει ή υπηρξε ποτε ροταιος οπουδηποτε κοντα μας..κ ουτε θα μαθω προφανως.. :roll::roll: αλλα τοτε,ολα παιδακια γυρω μας που κολλησαν..κανενα δεν ειχε τον ροτοιο,ε;;ε..αρα αμα ειναι τοσο σπανιο..καλυτερα που δε το καναμε!

γωγω συμφωνω μαζι σου για τους απαραδεκτους γονεις,εξαλλου κ εμεις εχουμ εκανει ολα τα εμβολια..,εκτος απο αυτα που προανεφερα,αλλα ξερεις τί;

εφοσον καποιος εμβολιαζει το παιδι του,κανενα μη εμβολιασμενο δεν αποτελει κινδυνο για το πρωτο! ;)

η Αθηνα σε προλαβε,αλλα δεν μπαινει πια!για τα 3 παιδια λεω! ;)

νονα πηγαινουμε στην καταληψη σχολειο!απλα καθομαστε εξω!αυριο μαλλον ειπαμε να παμε μετα για καφε στις λιμνες,στη βολβη!ε..τζαμπα τοσα χιλιομετρα,ας παμε κ καπου! 8-)8-)

νευριαζω γιατι εχουν αναγαγει το πιο γελοιο επιχειρημα σε πρωταρχικο αιτημα καταληψης! :twisted:

για της φυματιωσης κ εγω εχω ακουσει οτι δεν ειναι αποτελεσματικο..κ αφου κ ο παιδιατρος δε μου το ανεφερε ποτε..ε...σιγα μη το κανω!

το μμρ αν ηξερα τοτε,δε θα το εκανα 15 μηνων που το καναμε,αλλα μετα τα 3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α γεια σου φραν...

εμενα ουσιαστηκα..εκει ειναι το θεμα μου...

οτι ο παιδιατρος δεν ξερει την τυφλα του και επιμενει..

λες και εγω η ιδια..ειμαι ντιπ αχριστη μανα και θελω το κακο του παιδιου μου..

τεσπα..να πανε να χεστουν..αλλα θα τους τριψω τη νομοθεσια στα μουτρα...θελω να μου απαντισουν ΥΠΕΥΘΥΝΑ...και θα το διακδικισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι βρε ιουλια σπάνιες ο ροταοιος δεν ειναι καθόλου, ίσα που ευθύνεται για το 70% των περιπτώσεων διαρροιας αλλα πρώτον μπορεί να έτυχε κ να μη κόλλησε αλλα κυρίως ενιαί απειλή για βρέφη οχι για μεγαλύτερα παιδιά...αυτά μπορεί να το περάσουν κ ελαφρά ..τα βρέφη ομως έχουν επιπλοκες γι αυτο το κάνουν...οι πρώτες 2 μολύνσεις με τον ιό ειναι επικίνδυνες...αλλα όπως είπα εναι κ θέμα συνθηκών.

Εγω πάντως μετα τα 3 δεν θα το έκανα ποτέ το ΜΜΡ τόσο αργά...ειναι ενα ρίσκο που δεν θα έπαιρνα για τον Σεμπ...το έκανα 14 μηνών κ θεωρώ πως ηταν κ το πιο σωστό...

Ιουλια άσχετο, τι τάξη έχεις στο σχολείο?

Ε ναι ρε Χρύσα, η ενημέρωση εναι το παν...η χρυσή τομή ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία το λέω για τα παιδάκι που δεν έχουν προλάβει να κάνουν κάποιο εμβόλιο...Η Ιωάννα τα έχει κάνει όλα..Μόνο κάτι επαναληπτικά μένουν..

Αλλά η Μαρτίνα δεν εχει κάνει πολλά ακόμα...Αν κολλησει από κάπου;;;;; :(:(:(:( Π.χ η Ιωάννα αν κολλήσει κάτι στον παιδικό από παιδάκι που δεν έχει εμβολίαστει, θα το περάσει προφανώς ξώφαλτσα, αλλά αν το μεταφέρει στη Μαρτίνα που ακόμα είναι ανεμβολίαστη λόγω ηλικίας, τότε δεν είναι κρίμα;;;;; :cry::cry::cry::cry::cry: Από αυτή την άποψη εννοώ.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Το φυματίωσης δεν είναι το κανονικό που γίνεται μετά το μαντου, στο δημοτικό, που αφήνει το κλασικό σημαδάκι στο μπράτσο;;;; :roll::roll::roll::roll: Η το μπερδεύω με άλλο;;;; :oops::oops::oops::oops:

Φραν μπράβο που ενημερώνεσαι...Εγώ ό,τι μου λέει ο γιατρός κάνω... :?:?:?:?:?:?:?:?

Επίσης, τι μπορεί να συμβεί αν καθυστερήσει κάποιο παιδί να κάνει το MMR;;; :roll::roll::roll: Εγώ δηλαδή που το έκανα στα 2,5 στην Ιω και τώρα στη Μαρτίνα θα το κάνω επίσης κάπου εκεί, λες να έχουν πρόβλημα;;; :?:?:?:?:?

Χρύσα εγώ καταλαβαίνω ρε κορίτσι πως το λες..Και έχεις δίκιο... ;);););) Αλλά αφου δε θα συνεχίσει εκεί ο Φοφος, πήδα τους... :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα εξακολουθω να μην καταλαβαινω τί εγινε.. :oops::oops::oops:

επειδη επιμενει για το μαντου λες; :roll:

γωγω εγω αυτο το εμβολιο,που κανουμε στο σχολεο στο μπρατσο,δε το εκανα ποτε!κ ξερω σιγουρα οτι κανεις δεν μπορει να υποχρεωσει κανενα παιδακι να το κανει!απλα δε το γνωριζουν οι γονεις κ συναινουν!

επισης εχω να σου πω οτι κολλησα ανεμοβλογια 4 χρονων,απο τον αδερφο μου,δεν υπηρχε το εμβολιο τοτε,κ μου το γυρισε σε οξεια παρεγκεφαλιτιδα..1 μηνα στο νοσοκομειο σε κατασταση..οπως τα παιδακι αμε νοητικη στερηση..εννοω..ουτε μιλουσα καθαρα,το θυμαμαι,ουτε να βαδισω ισια μπορουσα..οι γιατροι δεν ηταν σιγουροι αν θα συνελθω..τα θυμαμαι ολα,θυμαμαι ακομη κ το αγορακι στο διπλανο μου κρεβατι..

νηπια πηγαινα,χριστουγεννα ηταν κ θυμαμαι κ τη νηπιαγωγο μου που ηρθε να με δει στο νοσοκομειο..

οταν 20 χρονια μετα βρεθηκα στο ιδιο νοσοκομειο να κανω ελεγχο αντισωματων για ερυθρα,δεν ειχα εμβολιαστει ουτε για ερυθρα,ουτε για ιλαρα,απαγορευοταν,θυμομουν ακομη κ το σημειο που με πηγαιναν,4 ετων ακομη..για μαγνητικες! :o:o:o

η μαμα μου ειχε μεινει αφωνη!

ασχετα αυτα ολα βεβαια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia σας κουκλες!Ενδιαφεροντα οσα λετε αλλα σας διαβασα στα γρηγορα

για να ετοιμαστω για τα αγγλικα μας!

Σας φιλω κ θα σας "δω" μαλλον αυριο!

Παρεμπιπτοντως ειμαστε καλα.απο το πρωι δεν εχουμε εξαγωγες! :D μαλλον περασε. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Τζούλια σοβαρά μιλάς;;;;;; :o:o:o:o:o:o Και η Μαρτίνα δεν έχει κάνει ακόμα ανεμοβλογιάς.... :?:?:?:?:? Γενικά με τις γαμωιώσεις πέρυσι το χειμώνα και μετά το καλοκαίρι που μεσολάβησε, έχουμε μείνει πίσω....Για να πάρω ένα τηλ τον παιδίατρο να κλείσω ένα ραντεβού...Αγχώθηκα τώρα... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιωργος της ανεμοβλογιας το εκανε ενσωματωμενο με το μμρ!δηλαδη εκανε το τετραπλ μμρ!

καλα που δεν ηξερα τοτε τους κινδυνους γιατι θα ειχα τρελαθει! :o:o:o

αφου τη δευτερη δοση σκεφτομαι να την κανουμε ξεχωριστα,οοοταν γινει..4-6 ετων λεει το βιβλιαριο οτι πρεπει να γινει..ε..κοντα στα 6 το κοβω να το κανουμε..

μην αγχωνεσαι καλε..η δικη μου περιπτωση ηταν σπανια!

αναστασακι καλο μαθημα! :) χαιρομαι που οι εξαγωγες σας σταματησαν! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό για το φασκόμηλο και τον θηλασμό το ήξερα! :|

εδώ πάντως πριν σου κάνουν τα εμβόλια σου δίνουν ενημερωτικό φυλλάδιο και υπογράφεις πριν τα κάνεις στο παιδί! :!::!::!::!:

τουλάχιστον έτσι έκανε ο δικός μας γιατρός!!! :?

Καληνύχτα σας :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!

Σπιτι και εμεις ολοι μαζι σημερα αλλα ειμασταν ολη μερα εξω! :D Πηγαμε για πρωινο,μετα σε 2 παζαρια τοπικα που ο καθενας βγαζει οτι θελει και πουλαει, μετα βολτα, μετα για φαγητο σε κινεζικο και μετα σπιτι για νανι!

Εγω στην Ε. εκανα ολα τα εμβολια γιατι τοτε δεν ηξερα οσο ξερω σημερα και γιαυτο χτυπαω το κεφαλι μου και τρεμω μην μου παθει τιποτα αλλα στον Γ. εκανα μεχρι την πρωτη δοση του ΜΜΡ και την πρωτη δοση ανεμοβλογιας, χωριστα αυτα και αυτο δεν ειχα ακομα αποφασισει αν θα του τα κανω η οχι. Αποφασισα να μην του κανω κανενα αλλο εμβολιο πια. Τελος!

Γωγουλα νομιζεις οτι τα παιδια που ειναι εμβολιασμενα εχουν πιο δυνατο οργανισμο απο τα ανεμβολιαστα? Μεγα λαθος αν το πιστευεις αυτο. Τα εμβολια δεν ειναι ετσι οπως μας τα παρουσιαζουν και εχουν μεσα χιλια δυο, απο βαρεα μεταλα μεχρι dna μαιμουδων. Επισης αποδυναμωνουν τρελα το ανοσοποιητικο συστημα με συνεπεια να αρρωσταινουμε συχνοτερα. Ολα ειναι κανονισμενα απο τους Μεγαλους. Δεν το συνεχιζω αλλο θα καταντησω κουραστικη...Ενημερωτικα τα λεω, ετσι? ;)

Το διαβασε καμια το αρθρο που εβαλα για τα φρουτα προχθες? :oops: Μαλλον οχι ε? :oops: Ειναι πολυ ενδιαφερον γιατι ολοι μας τρωμε φρουτα και δινουμε και στα παιδια μας σε μορφη φρουτοκρεμας οσο ειναι μικρα.

Αυτα, μπηκα να πω αυτα τα λιγα πριν τα ξεχασω. Τα υπολοιπα αυριο. Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Πάλι σε πρόλαβαν Αργυρώ!! Χαχαχα

Χθές τέλειωσα με τις αλλαγές μεσα στο δωμάτιο μου και το μόνο που μας μένει είναι να ...κατεβάσει ο Κ την κούνια και να την φτιάξει .....δηλαδή σε κάνα χρόνο ......χθές δώσαμε ενα ματσάκι για τέτοιο λόγο .....ολα τα έκανα εγ απο αυτον το μόνο που ζήτησα ήταν να κουνησουμε μαζι την βιβλιοθήκη (άδεια) 4 μέτρα και πω πω τι τον έβαλα να κανει!!!! Εύχομαι μόλις τελειώσουν αυτές οι μέρες που περνάνε γενική επιθεώρηση και καθαρίζουνε όλη μέρα να κανει την κούνια ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη καλη καλη καλημερααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

τι μου κανετε;

αφρο πολυ μουαρεσει να ξεσηκωνω το σπιτι κ να φτιαχνω πραγματα!

εγω αμα θελω κατι ετσι καθε μερα μπιρι μπιρι του το υπενθυμιζω :? χωρις γκρινια ωσπου στο τελος του τα κανω μπαλονια κ το φτιαχνει!χαχαχαχα

αναστασια μου αντε μπραβο!ευχομαι σημερα να ειστε ενελως καλα!θα τη στειλεις τη μικρη σημερα παιδικο; θα ανανεωσετε ολο το δωματιο δλδ χρωμα αυτοκολλητα κτλ η θα αλλαξετε κρεβατι μοο;

καλαγια τα εμβολια κγω εχω διαβασει πραγματα,αλλα στο κεφαλι μου ...θαλεγα ειμαι σε μια κατασταση ναι μεν

αλλα... :? παντως εγωνομιζα οτι ειναι υποχρεωτικα τα εμβολια για να δεχτουν το παιδι στο σχολειο...

πραγατικα μουρθε καπως αποτομη η παραπομπη της αργυ :?

λενακι χαλο καλε ποιο αρθρο δν το ειδα! :? σορυ...θα το ψαξω να το διαβασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...