Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

Σας ευχαριστω για το καλοσωρισμα κοριτσια!!Ναι melipikto ειναι κοριτσακι θα κανω και 8 απριλιου β-επιπεδου οποτε θα σας πω με σιγουρια οτι ολα ειναι καλα!!!! Εγω εχω απο την κορη μου πραγματα τα οποια τα επαιρνα σε τετοιο χρωμα ωστε να ειναι και για τα δυο φυλλα οποτε θα χρησιμοποιησω τα ιδια......Ευακι με το καλο κοριτσι μου λογικα εαν σου εχει δωσει πητ 30/7 υπολογισε με προγραμματισμενη καισαρικη θα γεννησεις περιπου στις 15/7 γεννας δηλαδη στην 38 εβδομαδα.......Εγω ειχα θεμα αναγκαστηκα να βγαλω στην 24 εβδομαδα την πρωτη μου κορη λογω προβληματων επελεξα καισαρικη και οχι φυσιολογικο τοκετο και εκτοτε γεννησα και την δευτερη κορακλα μου με τον ιδιο τροπο.Γενναω στο Ελενας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρησιμη πληροφορια φιλη μου..εετσι παει ε? βασικα δεν καταλαβα αν μου ειπε για προγραμματισμενη καισαρικη...η καισαρικη οταν ερθει η ωρα αλλο το ενα αλλο το αλλο ε??????/ ουπς να το ρωτησω αυτο ξανα δεν το καταλανβα....εκανα καισαρικη στην κορη μου λογω διπλης περιτυλιξης που θεωρηθηκε επικινδυνη λογω αλλοιωσης παλμων...να την εχει καλα ο θεουλης την πιστιρικα μου και τον μπεμπη μας που ερχεται γιατι πολυ αγχος εχω..ουτε πρωτοτοκη να ημουν....χαχαχαχχαχα

μαλλον ομως απο οτι μου λεει και ο αντρας μου οταν ερθει η ωρα θα κανει σιγουρα καισαρικη αυτο εννοουσε...οποτε μαλλον παραπληροφορηση σας εκανα......χιχιχιι...θα το δουμε πρωτα ο θεος...

εχεις απολυτο δικιο μελι πηκτο....καλες αγορες φιλη μου...και την τσαντουλα για το νοσοκομειο σιγα σιγα να ετοιμαζεις ε..αντε πλησιαζει και εσενα το θαυματακι σου..ολα δεξια

με το καλο και η κουκλα σου η δευτερη φιλη μου βαλεντινα...πππππωωωπωωω 24 η εβδομαδα? με τρελαινει φιελς μου αυτο συγγνωμη κιολας αλλα πολυ νωρις δεν ειναι? σαν τα ψηλα βουνα να ειναι αγερωχη η κορακλα σου, να πιανει την πετρα και να την στιβει!!!!!!! πρωορη δηλαδη σωστα? 6 μηνων ησουν ε? λογω προεκλαμψιας πες μου να τρελλαθω οπως η κολλητη μου στο γιο της.......συγγνωμη αν το βαρυνα απλα θα ηθελα να ξερω λιγο και για αυτες τις περιπτωσεις τι γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

]Καλημερα κοριτσια απο την ηλιολουστη Αθηνα πινω καφεδακι και σας διαβαζω...Οχι ευακι ισως εγω δεν το διατυπωσα σωστα.Η πρωτη μου κορη την γεννησα 4/12/2008 στην 24 εβδομαδα λογω ανωμαλιων κατα την διαπλασιν δεν την ειδα καν εφυγε στην γειτονια των αγγελων για να μας προστατευει.......τοτε επελεξα να κανω καισαρικη γιατι δεν ηθελα να νιωσω την διαδικασια της γεννας χωρις να παρω μωρο.(ισως εκει ειναι και το μεγαλυτερο μου λαθος γιατι μπορουσα να το κανω και φυσιολογικα)....Οταν πας την πρωτη φορα για καισαρικη το πιθανοτερο εξαρταται και τον γιατρο ειναι να πας ξανα με καισαρικη...Εμενα δεν μου επετρεψε να κανω φυσιολογικο στο δευτερο γιατι δεν ειχε περασει πολυ καιρος απο το πρωτο και γενικα ειναι τις παλιας σχολης οτι οταν πας με καισαρικη τελειωνεις με καισαρικη

Κακα τα ψεμματα ειναι ρισκο για την γυναικα να γεννησει μετα φυσιολογικα

ΕΕΕ 29 ιουνιου 2010 εκανα την δευτερη κορη μου που ειναι τωρα 32 μηνων να την εχει καλα ο θεος ειναι ενα κουκλι και περιμενω την τριτη κορη με αγωνια και μπορω να σου πω παντα με φοβο να ειναι ολα καλα στις 28 ιουλιου 2013 περιπου θα μου πει σιγουρα προς το τελος παλι με καισαρικη και ολικη ναρκωση.

Να μην ανχωνεσαι ο θεος προνοει για μας και δεν μας αφηνει ετσι οτι ειναι για το καλο μας και για το καλο των παιδιων μας

Κατι διαβασα για αμνιο αλλα δεν μπορεσα να διαβασω ολο το θεμα αμνιο εκανα στην πρωτη οταν ειδαν στον υπερηχο προβληματα για να δουμε εαν προκειται για καποια ανωμαλια του καρυοτυπου η καποιο τυχαιο γεγονος μεσα στην δυστυχια μας εμας ηταν τυχαιο γεγονος η μη σωστη αναπτυξη του εμβρυου....

Εχω γραψει και την ιστορια μου καποια εποχη εδω τεσπα Αυτα περασαν συνεχιζουμε την ζωη μας και προχωραμε παντα μπροστααααα

2013.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριστια

καλως ηρθατε οι νεες μαμαδες

καλε ενα σωρο θεματα παραθεσατε

τι να πρωτο σχολιασω;

πραγματα τα ειχα σχεδον ολα απο τα αγορια μου - μονο ρουχα εξοδου δεν εχω γιατι ειναι αλλη εποχη τελειως

καλα να ειμαστε

και παλι ενα σωρο εξοδα εχουμε κανει για το μπεμπε

εγω τωρα ξεκινησα να πλενω τα μωρουδιακα και δεν εχω ετομασει τιποτα

και σε 1,5 μηνα το πολυ γενναω :D

αγχος δεν εχω καθολου

θα προλαβουμε τα παντα σιγουρα

η κουνια τελευται στιγμη θα μπει - ουτως η αλλιως θα ειστε και 4 μερες στο νοσοκομειο

στα αορια βεβαια 7 μηνων ηταν ολα ετοιμα :D

ετσι ειναι τα πρωτα ειναι τα τυχερα παντα

Ελα ρε Βαλεντινα τοτοιο πραγμα περασατε ε;

στην θεση σου μαλλον το ιδιο θα επελεγα- κασαρικη και εγω -δε ξερω εαν θα αντεχα την ιδεα οπως ειπες και εσυ

καλα ειστε να χαιρεστε τα παιδακια σας και να τα δειτε οπως επιθυμειτε

στα διδυμα εκανα καισαρικη γιατι στο ιασω δεν τα ξεγεννανε αλλιως

ενι γουει

τωρα ο γιατρος δεν ειναι αρνητικος για φτ αλλα το θεωρει σιγορο οτι θα κανουμε καισαρικη :D

δεν με νοιαζει πραγματικα αν και η καισαρικη δεν με πηγε ψυχολογικα καθολου καλα -αυτο το να ειμαι σε ενα κρεββατι με ορους κλπ για μια μερα για μενα ειναι μαρτηριο

οποτε προτειμω να σπασουν τα νερα και να ειναι στο να βγει ο μπεμπαρος :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή σαρακοστή!!!

Τον πετάξατε τον χαρταετό ή σας τα χάλασε η βροχή? Εμείς μια βολτίτσα θέλαμε να πάμε στο βουνό αλλά την ακυρώσαμε λόγω καιρού...ας ελπίσουμε σε καλύτερο καιρό την 25η!

Τι κάνουν οι κοιλίτσες? Φουσκώνουν??? Από μέση - γόνατα πως πάτε? Εγώ τις 2 βδομάδες που μας πέρασαν πήρα 3 κιλά και ήδη άρχισαν να με ενοχλούν τα γόνατά μου...πίκρα!

Βαλεντίνα καλωσήρθες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι την μπουμπού σου και με το καλό να έρθει και η 2η!

melipikto, εμείς ακόμα δεν ψωνίσαμε τίποτα...αν και δεν θα χρειαστούμε πολλά πράγματα. Ένα κρεβατάκι θα πάρουμε για τον πρώτο μας, αλλά λίγο αργότερα. Πάντως δεν θεωρώ πως είναι νωρίς. Καλύτερα να είσαι έτοιμη να μην τρέχεις τελευταία στιγμή. Πρόσεχε μόνο μην πάρεις πολλά, και ειδικά πράγματα που δεν θα σου χρειαστούν...το λέω γιατί στην αρχή νομίζουμε πως θα τα χρειαστούμε όλα....και στην πορεία τα μισά χρησιμοποιούμε....μιλάω εκ πείρας!

Μεθαύριο έχουμε την β' επιπέδου!!! Μια αγωνία την έχω...

Τα υπόλοιπα κορίτσια που χαθήκατε????????? Χριστινάκι όλα καλά??? Κουμπαρούλα μου??? Οι υπόλοιπες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

Βαλεντινα μου γεια σου με το καλο σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη και στα υπολοιπα κοριτσακια.

Εγω σταματησα απο τη δουλεια εδω και μια εβδομαδα δεν την παλευα αλλο κανονικα θα σταματουσα στιςε 29 Μαρτιου.Εχω βαρυνει πολυ η κοιλα μου ειναι μεγαλουτσικη και βαριανασαινω λες και καπνισα 5 πακετα τσιγαρα.

πλενω και σιδερωνω οσα ρουχαλακια μου εχουν δωσει για το μωρο και αισθανομαι κουρασμενη αλλα τελειωνω οπου να ναι...θελω να τα κανω τωρα που μπορω γιατι μερα με τη μερα γινομαι πιο δυσκινητη δεν ξερω....

εχει μεινει ο αποστειρωτης κι τα γυαλινα μπιμπερο που δεν εχω παρει..

Ρε κοριτσια νιωθω λες και δεν περναει ο καιρος ακομα 7 εβδομαδες και μου φαινονται χρονος...

Ευα μου που εισαι ?Θυμησε μου τι εκανες τελικα με την αμνιο μπερδευτηκα!

Μαρκερ μου νομιζω μαζι γενναμε εμεις.....

Τη δευτερα παω για υπερηχο...Φιλια πολλα στις κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια να ειστε καλα Εγω β-επιπεδου εχω κλεισει για 8 απριλιου.....Ρουχαλακια εχω παρα πολλα απο την πρωτη μου κορη οποτε τον ιουνιο θα τα κατεβασω να τα πλυνω και να ετοιμασω...κουνια τωρα εχω της κορης μου αλλα ισως παρω ενα λικνο δεν εχω αποφασισει ακομα....Η μαμα μου εχει φαγωθει να παρει και ζιπουνια καινουργια μου λεει τι μου αυτο δεν θα παρει τιποτε καινουργιο και εδω που τα λεμε εχει ενα δικαιο.......

Εγω κοριτσια δεν την ακουσα σαν φτερουγισμα παρολο που την μαρια την ειχα ακουσει!!! αυτο με χτυπαει οταν ηρεμω δινοντας κλωτσιες κοντα στην ουροδοχο με αποτελεσμα να κατουριεμαι συνεχεια

Απο κιλα δεν το συζητω ξεκινησα με αρκετα εως παρα πολλα οποτε δεν εχω παρει κανενα μεχρι τωρα και ευελπιστω να παρω 3-4 αργοτερα

2013.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερρα

χαρα πως πηγε η β;σηερα δεν ηταν

κουιντα -ναι νομιζω μαζι ειμαστε- ε βαλτε κανα τικερ βρε κοριτσια να συενοουαστε

βεβαια δε το βλεπω να φτανω μεχρι τις 10 απριλη με τιποτα

ο γιατρος με βαζει στις 38 εβδ δλδ κατα τις 26-29 του μηνα αλλα εχω πολλα συξιματα απο χθες και πονακια ευελπιστω να κλεισω μηνα -αυριο λεω να παω να με δει γιατι δε βλεπω βελτιωση 2η μερα σημερα

με το καλο η β βαλεντινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλες μου...δοξα το θεο ολα καλα....

η αμνιο τελικα ειναι σε αναμονη ακομη....

με ψιλοβηχαλακι ειμαι και η μυξα συννεφο και σε εμενα και στην κωνστανς....εκανα τετραημερο και δεν μπηκα καθολου χαχαχαχχαχα..αντι για τριημερο, περασαμε πολυ ομορφα με καλαμαρακι να δινει και να παιρνει και με σκουμπρι πωωπω φιλες μου για πολυ νερο μετα.....

ο μπεμπης μαλλον θα ασχοληθει με τον αθλητισμο....χαχαχαχαχ πολυ κλωτσια λεμε....να ειναι γερος...πολυ χαιρομαι που ολες βαινουμε καλα...

ε ρε αλλο κολλημα εχω τωρα...συμπτωματα για τοξοπλασμα ξερει καμια????????

πωπω εχω καταντησει υστερω παιδια......χαχαχχα τουλαχιστον αυτοπρηζομαι....δεν ζαλαω τον αντρα μου...ζαλαω εσας....φιλικα με αγαπη στις κοιλουμπιτσες......ευα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Μαρκερ μου προσπαθω να βαλω τικερ και ενω με τους υπολογιστες γενικα τα καταφερνω εδω τα κανω καθε φορα θαλασσα!!!Για πειτε πως....

Ευα θα βαλω τις φωνεςςςςςςςς.Λοιπον για να σε ξεαγχωσω φαντασου οτι εχω σκυλο (πιτμπουλινα)της εχω καθαρισει τα κακα εκατο φορες σε ολη την εγκυμοσυνη προχθες την επιασε διαρροια στο μπαλκονι και καθαριζα, σαλατες τρωω και δεν τις πλενω σαν υστερω,χαμπουργκερ απ εξω με σαλατικα δηλαδη τι αλλο να σου πω δεν κολλαει ετσι απλα το τοξοπλασμα ξεκολλα καλεεεεεεεεε

Φιλια στις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου εχω κ εγω πητ 12 ιουλιου εγραφα κ παλια στην ομαδα αλλα καποια στιγμη παρατησα το pc με το ευακι ειμαστε παλιες φιλες εκει που τοτε προσπαθουσαμε να πεισουμε τους αντρες μας να ενδωσουν για δευτερο παιδακι θυμασαι ευακιιι...αχ τι θυμαμαι μεγαλες συγκινησεις....περιμενω γιο καναμε το β΄ολα καλα δοξα το θεο τωρα με ριμαζει στις κλωτσιες μεχρι που με ποναει...θα σας μαθω σιγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα καταρχην μην ανχωνεσαι τοξοπλασμα απο οτι ξερω μπορουμεε να παθουμε μονο απο γατες οι οποιες δεν ειναι οικοσιτες και απο σκυλους οι οποιοι δεν ειναι οικοσιτοι οταν ειναι εμβολιασμενα δεν παθαινουμε τιποτα.Εχω ενα κανισακι...... Εγω ειχα και μαλλον εχω ουρεοπλασμα αλλα δεν μπηκε στην διαδικασια ο γιατρος να μου δωσει αντιβιωσεις γιατι δεν χρειαζεται και το ειχα και στη μαρια μου....Απο μη πλυμενα λαχανικα παλι χλωμο...........οποτε κοιταμε θετικα και οχι εαν ο παππους ειχε ροδακια θα ηταν πατινι αχχαχαχαχαχαχα..........Δεν κανουν ετσι στα καλα καθουμενα αμνιο

αλλα ισως δεν εχω καταλαβει γιατι θες να κανεις αμνιο ευακι?Σου εδειξε κατι η β-επιπεδου?

2013.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα καταρχην μην ανχωνεσαι τοξοπλασμα απο οτι ξερω μπορουμεε να παθουμε μονο απο γατες οι οποιες δεν ειναι οικοσιτες και απο σκυλους οι οποιοι δεν ειναι οικοσιτοι οταν ειναι εμβολιασμενα δεν παθαινουμε τιποτα.Εχω ενα κανισακι...... Εγω ειχα και μαλλον εχω ουρεοπλασμα αλλα δεν μπηκε στην διαδικασια ο γιατρος να μου δωσει αντιβιωσεις γιατι δεν χρειαζεται και το ειχα και στη μαρια μου....Απο μη πλυμενα λαχανικα παλι χλωμο...........οποτε κοιταμε θετικα και οχι εαν ο παππους ειχε ροδακια θα ηταν πατινι αχχαχαχαχαχαχα..........Δεν κανουν ετσι στα καλα καθουμενα αμνιο

αλλα ισως δεν εχω καταλαβει γιατι θες να κανεις αμνιο ευακι?Σου εδειξε κατι η β-επιπεδου?

2013.pngMake a pregnancy ticker

post-15892-13873940188928_thumb.jpg

post-15892-13873940189246_thumb.jpg

post-15892-13873940189558_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ μικρο συσπασεις ειναι προσπαθησε να χαλαρωνεις ειναι φυσιολογικο αλλα να σε δει και ο γιατρος σου

προσπαθησε κοπελα μου να παρεις απο τον μηνα σου απλα ξαπλα οσο μπορεις

post-15892-13873940189874_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την μαρια-ευα!!!!!!

που εισαι μαρη? τι χαρα εναι αυτη? σε καλοσωριζω και παλι κοντα μας....

λοιπον φιλες μου η κυρια ετουτη ειναι πολυ γουρλου...να ξερετε....ολα δεξια κοπελα μου μην σε ματιασω κιολας φτουυυυυυυυυυυυυ!!!!

βαλεντινα μου, οκ το ξεπερναω και αυτο με το τοξοπλασμα.....

δουλευω και αυτο με την αμνιο....ακομη δεν την εχω κανει....ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ.....

καλο τριημερακι παλι...φιλια

καλε ΚΟΥΙΝΤΑ ΜΗΝ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΡΕ ΜΑΝΑ ΜΟΥ...ΜΕ ΞΕΚΟΥΦΑΝΕΣ!!!! χιχιχιιχιχιχιχι...εχεις δικιο εφαγα μια φρικη απο μια κοπελα που συζηταμε για ενα θεματακι με τοξοπλασμα εδω μεσα που το κολησσε στην 19η εβδομαδα και κλασσικα....''''''μηπως το εχω και αυτο?''''''''' γαμω τις ρημαδοορμονες μου γαμω!!!!

καλο βραδακι σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευακι μου γιορταζεις σημερα δεν ξερω χρονια πολλα παντως....ναι σε αυτο ειχα πολυ τυχη δοξα το θεο...βαλεντινα κ εγω ειχα ουρεοπλασμα στην αρχη στεναχωρεθηκα παρα πολυ,μου εδωσε εμενα αντιβιωση κ κολπικα υποθετα αλλα δεν ξανα εκανα εξετασεις να δω αν εφυγε αγχωθηκα μωρε στην γεννα επανω μηπως κολησει κατι το μικρο τι να πω...αλλα εψαξα κ στο ιντερνετ κ ειδα οτι δεν ειναι κ πολυ τραγικο..για να δουμε...ευακι μου απο σενα εξαρταται ο αντρας σου τι λεει;κ αφου κ ο γιατρος σου λεει ολα καλα γιατι αγχωνεσαι εδω σαρανταρες κανουν μια χαρα γερα παιδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα///οχι κοπελα μου δεν ειμαι ευαγγελια....η κορη σου μηποως? να την χαιρεσαι αν ναι...

με κραζει για την αμνιο...δεν θελει να ρισκαρω και εχει δικιο νομιζω κοριτσια μου...μαλον δεν θα την κανω ετσι με βλεπω...νιωθω το αγορι μου καθε μερα ολο κλωτσια και κινηση, ακουεμ κλασσικη μουσικη, η κωνστανς του μιαλει και τρελαινομαι σας λεω....προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να το αποβαλλω....

κατα τα αλλα πηγε ο μπακαλιαρος συννεφο στην πεθερα μου...ομπω και η σκορδαλια δινει και παιρνει, και κατι τουλουμπακια μετα με σοκολατοπιτα που τα πηραμε εμεις για την επισκεψη εχει ερθει και εχει κορωσει η κοιλουμπα....χαχαχχαχα

φιλια πολλα σε ολες.....καλη κουτση εβδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γιορταζε ευακι σ'ευχαριστω...ρε παιδι μου ειστε κ υψηλου επιπεδου εσεις ακουτε κ κλασικη μουσικη χαχαχαχα..εγω εχω την κορη μου ολη μερα να χορευει κιαμο κ τσαλικη φωτια με φωτιαααααααα και δεν σου κανω τον αγιο ααααααααχ αμαρτησα...ο μπεμπης κατευθειαν μολις γεννηθει στα μπουζουκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσούδια μου καλημέρα!!!!!

Ζητώ συγγνώμη που άργησα να μπω (λόγω 3ημέρου...) όμως είμαι εδώ να σας πω τα νέα από την β' επιπέδου μας την Παρασκευή. Κατ' αρχήν μακράν η ωραιότερη εξέταση ever!!! 3 φορές το είδαμε το σποράκι μας (γιατί δεν γυρνούσε να μετρήσουμε δαχτυλάκια). Επίσης να σας πω έχουμε μπέμπααααααααα και πως πάθαμε την πλάκα μας όταν μας το είπε (εγώ για την ακρίβεια δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω). Ήμασταν σίγουροι πως έχουμε αγόρι. Καλά...περιττό να σας πω πως ακόμα αυτό το χαζοχαμόγελο δεν έχει φύγει από τα χείλη μου. Θα κάνω κόρη βρε κορίτσια!!!

Η εξέταση τα έδειξε όλα καλά, 390 γραμμάρια είναι η μπουμπού μας και είναι κουκλίτσα ....αντικειμενικά δλδ...χαχαχαχα...πήρε και μια πόζα (!!!!!) για να την δούμε καλά σε τρισδιάστατη απεικόνιση (γυναίκες παιδί μου........). Ο άντρας μου ακόμα να το συνηδειτοποιήσει πως θα κάνει κόρη......3 φορές τον ρώτησε τον γιατρό για επιβεβαίωση...ήθελε αγόρι γιατί έκανε τον πρώτο και έπαθε την πλάκα του...όμως κάτσε να κάνει και την κοράκλα...στο φτύσιμο θα με έχει εμένα....

Το μόνο που μου βρήκαν όπως και στον πρώτο μου είναι μέση αντίσταση στην αριστερή μητριαία αρτηρία. Με λίγα λόγια θα πρέπει να παρακολουθώ την πίεσή μου και φυσικά την ανάπτυξη του μωρού. Αυτή τη φορά το πήρα πολύ χαλαρά γιατί ξέρω πλέον (μετά από μεγάαααλη έρευνα στον πρώτο μου) πως δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό και πως για να επηρεάσει την ανάπτυξη του μωρού θα πρέπει να το κυοφορώ μερικά χρονάκια...

Πάντως είμαι πολύ ανακουφισμένη και φυσικά τρισευτυχισμένη!!!

Σήμερα έχει γεννέθλια ο λεβέντης μου....τα πρώτα του και θα φάμε τουρτίτσα. Ίσως καταφέρει να σβήσει και το κεράκι...το "φφφφφφφ" το έχει...χιχι!!!

Φιλιά πολλά σε όλες!!!

post-9830-13873940189988_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα τα παμπερς για την ΧΑΡΑ 84 και τον αντρα της...ευγενικη χορηγια απο ολες μας....σιγα μαρη χεστηκες μεχρι την θεσσαλονικη βρωμησε...πανατ ετσι να ειστε@@@ οντως με την κορη θα ερωτευτει ξανα την μανα, και ετσι και σου μοιαζει κιολας ωχουυυυυυ τον ερμο....εγω βλεπω τον αντρα μου που εχει χεστει αλλα και οταν τον συφιλιαζει η κωνστανς λεει την ατακα την τρελλη:::: ε ρε σαν την μανα σου.....απο την μανα σου το πηρες και αυτο ε? εχει παρει το ναζι μου...τι να λεμε τωρα και τα μουτρα μου οταν θυμωνει, σε ολα τα αλλα ομως βλεμμα, συμεπριφορα, νευρα, ξεσπασματα ειναι του πατερα της.....ηρεμη δυναμη εγω παλι φουριοζα....

και εμεις δοξα το θεο ειμαστε καλα...ο μικρουλης γυρνοβολαει αρκετες φορες την ημερα....ανυπομονω να τον δω παλι...αλλα σε δυπ εβδομαδες εχω εξεταση...στην 24η...εγω τον β τον εκανα 20η εβδομαδα ακριβως....

ναι μαρακι μου, εμεις κλασσικη ακουμε πολυ....δεν βαζω τετοια στα παιδια μαρη...ακου κιαμο....χαχαχχαχα, τι θες να την κανω λουλουδου την κορη??????????

ασε τι μας περειμενει να ειναι γερα, ρωτα απο ολα, που θα τρεχουμε να τα μαζευουμε απο τα κλαμπ και τα μπουζουκομαγαζα και θα το παιζουν και σελεμπριτυ στην γενια τους.....

φιλια πολλα σε ολες...ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααααααααααα...απουσιες θα παρω......καμια? κανενα νεακι????????/ δεν πειραζει μερικες φορες και η ησυχια χρειαζεται....στο ρελαντι.....καλο σκ με υγεια λοιπον!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τι κανετε κοριτσια?

Πηγα για υπερηχο την προηγουμενη Δευτερα και ο μικρος δεν εχει γυρισει ακομα ηταν με το κεφαλι και τα ποδια επανω και το ποπουδακι κατω...Εχω παλι ραντεβου σε 15 μερες και αν δεν εχει γυρισει λεει θα προσπαθησουν με καποιες κινησεις να τον γυρισουν.

Αισθανομαι την κοιλια μου τεραστια και βαρια χερια ποδια πρησμενα ..αλλες 6 εβδομαδες μεχρι την ΠΗΤ μου φαινονται αιωνας βρε κοριτσια...ανυπομονω....

Εσεις τι κανετε?Φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα με υγεια σε ολες.....

εμεις καλα δοξα το θεο!!!!

ο μπεμπης κοιμαααααααααττττττταααι του καλου καιρου...η κωνστανς εδω σπιτακι μαζι μου....περναμε ομορφες στιγμες....πολυ παιχνιδι και βολτουλες συνεχεια...ο μπαμπας στην δουλεια.....ομορφα

αντε κουιντα μου, εφτασε η στιγμη...σε λιγες εβδομαδες θα εχεις το παιδακι σου αγκαλια...με το καλο φιλη μου....υπομονη τωρα ειναι πολυ ομορφες στιγμες...η αναμονη ειναι τοσο γλυκια και ανυποφορη μαζι χαχαχχαχαχαχα....με ενα πονο φιλη μου.....

και που εισαι ακομη...θα τρελλαθεις απο τις αλλαγες αυτο το μηνα στο σωμα σου.....σαν μπαλονακι θα γινεις.....αλλα ειμαι σιγουρη οτι εισαι μια κουκλα!!!!! ολα δεξια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα μου καλο μηνα και σε ολα τα κοριτσια!

Παντα ομορφα να ειστε ετσι Ευα μου !Αυτες οι στιγμες ειναι πολυτιμες....Εχω ηδη γινει μπαλονακι και μου φαινεται απιστευτο αλλα προσπαθω να μην γκρινιαζω συγκεντρωνομαι στο μωρο.....

Ολα να πανε καλα για ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΕ καλε

πωπω καιρο εχετε ολεςνα μπειτε

μου φαινεται οτι ειναι το θεμα των πολυασχολων

διαβαζω γενιακ οτι ειστε καλα ε;

το χτινακι λογικα εχει γεννησει μου φαινεται

εμεις εδω

μια χαρα δοξα το θεο ο μπεμακος

35+3 ηταν 2840 - δεν το πιστευω γιατι τοσο ηταν ο Στελιος 36+6 που τα γεννησα

γενικα εκτος απο τις αρρωστιες που περναω -που να ναι καλα δεν με αφησαν σε ηρεμια

τωρα εχω εδω και 3 ενβ αιματατωμα στις φωνητικες χορδες απο τα γκαριδια και ειμαι με κορτιζονη φουλ για μερες και αφωνια για 10

καλα η αφωνια δεν παιζει αλλα το προσπαθω

κατα τα αλλα ο μπεμπαρος σουπερ

αιματοκριτη ποσο εχετε;

εμενα μου εβγαλε 27 τωρα και δεν θα του πω του γιατρου γιατι θα με βρισει.

πειτε κανα νεο καλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...