Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

καλημερα και απο μενα χιονισμενη σχεδον....απο θεσσαλονικη φιλες μου....gyno-tardyferon ειναι σιδηρος [αιρνω δυο την ημερα μαζι με το filicine...εχω γινει φιλες μου χειροτερη και απο πρωτοτοκη....αγχος, αυπνιες, παιδια εχω νευρα, μιλαμε δεν μιλιεμαι που ειμαι ενας ανθρωπος ηρεμος γενικα......δεν μιλιεμαι σας λεω μου προκαλουν εκνευρισμο ολα, συν οτι μου μυριζει ο αντρας μου κατσικηλα....φιλες μου δεν παμε καλα σας λεω....περιμενω την πεμπτη πρωτα ο θεος 9 η ωρα θα παμε οικογενειακως να δουμε το φασολακι μας..δεν αντεχω αλλο.....μακαρι να ακουσουμε καρδουλα και να εχει ολοκληρωθει η οργανογενεση φυσιολογικα...μεγαλη η χαρη του αη δημητρη, θα βαφτισουμε σε αη δημητρη πρωτα ο θεος στην χαρη του οχι στο ονομα του....

κατα τα αλλα δεν εστειλα την μικρη μας στο σχολειο γαιτι εχει 39 πυρετο, την εχει η γιαγια της, ρε με αυτο τον παιδικο, κοξακι την προηγουμενη εβδομαδα, πυρετο τωρα με ιωση καταρροη και τα συναφη...και εχω και εμετους καθε βραδυ με ανακατωσουρες τρελλες...και εχω ρε φιλε και τον αντρα μου να θελει σεξ...πως τρελενεται μια γυναικα πως τρελενεται? χχαχαχα το ασμα...εν τω μεταξυ η διαθεση μου στα πατωματα φιλες μου...με τιποτα δεν εχω διαθεση..τωρα αυτο ειναι νορμαλ? με τετοιο χορο ορμονων και να μην εχω ορεξη για σεξ? τεσπα....αυτα τα νεακια να ειστε καλα...τα ξαναλεμε...

α!!! ευχαριστω για την βοηθεια στασα μου θα το προσπαθησω να βαλω το τικερακι μου...και την πρωτη φορα θυμαμαι μεγαλη ταλαιπωρια να το βαλω...φιλια

Καλησπερα κοριτσουδια!!! Τι κανουν οι κοιλιτσες σας???

Εγω σημερα εχω τρελαθει στο φτερνισμα!!! Με τρωει συνεχεια η μυτη μου απο τις μυξουλες!!! Δεν αντεχω αλλο!!! Το Μαρακι μου ειναι καπως καλυτερα και ετσι περνω τα πανω μου!!!

Μαρια-ευα καλωσηρθες στην παρεα μας!!! Εγω ειμαι η Αναστασια και εχω ΠΗΤ 6/7/12 στο δευτερο και εγω παιδακι μου! Εχω ενα κοριτσακι,το Μαρακι μου, που ειναι 2 χρονων και 8 μηνων και περιμενει πωσ και πωσ το αδερφακι της! Εσενα η μικρη σου τι λεει για το αδερφακι που ερχετε??? Και εμενα μονο φυλλικο μου ειπε να περνω. Και στην πρωτη εγκυμοσυνη στον 4ο τα ξεκινησα τα υπολοιπα!

Ευγενια μην με τρελαινεις με τα γραμμαρια...εγω δεν θελω να το σκφτομαι...αν και δεν θελω με τιποτα να παρω παλι τα 17 που πηρα και εγω στην πρωτη για ενα λογω παραπανω οτι 27/7/13 παντρευεται ο αδερφουλης μου....ωχ παναγια μου...βαρελακι θα ειμαι!!!! :oops::oops::oops:

Χριστινακι μην μου αγχωνεσαι...θα σε μαλωσω...ειπαμε η θετικη σκεψη βοηθαει ΠΑΝΤΑ!!! Αντε περιμενουμε τα νεα σου απο το ζουζουνακι σου!!!

Ευακι το ταρντιφερον για τι ειναι? Οσο για το τικερακι θα πας στο πινακα ελεγχου(δεξια κατω),στο προφιλ και θα βαλεις αυτο: 2013.pngMake a pregnancy ticker

Αχ τι καλα που αυξανομαστε!!! Αντε βρε να ερθουν και αλλα κοριτσακια στην παρεα μας!!! Πολυ μου αρεσει!!! Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστινάκι...θα δεις πως όλα θα πάνε τέλεια στην β' επιπέδου και θα ηρεμίσεις. Πλησιάζει ο καιρός και λογικό να αγχώνεστε με τον αντρούλη σου. Παρ' όλ' αυτά κοίτα να χαίρεσαι την κάθε μέρα με το μωράκι στην κοιλίτσα γιατί αυτές οι στιγμές δεν γυρίζουν πίσω. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μέση αντίσταση στις μητριαίες αρτηρίες (πράγμα που διαπιστώθηκε στην β' επιπέδου) πράγμα όχι τόσο σοβαρό αλλά που μπορεί να επηρεάσει την ανάπτυξη του παιδιού. Ήμουν μεσ στην μαύρη μαυρίλα για πολύ καιρό. Τώρα που το βλέπω από μακριά λέω πως έχασα εκείνες τις μέρες και δεν μπορώ να τις πάρω πίσω.

ευάκι, γέλασα πολύ με την κατσικίλα...να σαι καλά! Πάντως όλα αυτά που περιγράφεις μου φαίνονται εντελώς φυσιολογικά. Περαστικά στην μικρούλα σου!

Εμείς έχουμε ραντεβού στη γιατρό την Δευτέρα που μας έρχεται. Ελπίζουμε κι εμείς να ακούσουμε καρδούλα. Ξεκίνησα κι εγώ filicine, και μετά τις αιματολογικές θα αρχίσω και gyno-tardyferon. Κορίτσια κι εγώ έχω απίστευτες αναγούλες και μάλιστα όλη τη μέρα. Η μόνη ώρα που μου φεύγουν είναι κατά τη διάρκεια του φαγητού.

Τι κάνουν οι υπόλοιπες κοιλίτσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!

Επέστρεψα επιτέλους...πήγαμε την Δευτέρα για αυχενική και είδαμε το μωράκι μας που είναι κατά 90% κορίτσι... ήταν μια χαρά μας είπαν και περιμένουμε τώρα τις απάντήσεις και από papp-a για να δούμε πως θα βγουν τα τελικά ποσοστά μας και εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνουμε άμνιο...το μόνο που μας είπαν είναι ότι η κόρη μου θα έχει μεγάλη μύτη.. :?:?:? απο ποιον να πήρε??????? :roll::roll::roll::roll:

Κατά τα άλλα τρέξιμο πολύ - έχει ο γιος μου φαρυγγίτιδα και τον είχα από Κυριακή βράδυ με πυρετό που την Δευτέρα δεν έπεφτε κάτω απο 39 με αντιπυρετικό, οπότε τρέχαμε βραδιατικα παιδιατρο και ξεκίνησε αμέσως αντιβίωση. Εγώ την γλίτωσα για άλλη μια φορά αλλά κολλησε ο άντρας μου και τον έχω και αυτόν χάλια.. το μπεμπέ θα το ξαναδούμε τώρα με το νέο έτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα ένα μου έρχονται...εγώ από χθες ξεκίνησα και σίδηρο Ferro Sanol Duodenal και εννοείτε συνεχίζω felicine και ηπαρίνη εννοείτε. Κινητό φαρμακείο είναι η τσάντα μου!!!

Χριστινάκι κάνε υπομονή κορίτσι μου - όλα καλά θα πάνε. Είναι λογικό να έχεις άγχος αλλά πρέπει να σκέφτεσαι και ότι το παλικάρι σου εκεί μέσα τα νιώθει όλα και θέλει η μανούλα του να είναι χαρούμενη και ήρεμη...

Χαρά με το καλό να δεις και εσύ το σποράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημεραααααααα...τι ομορφη μεραααααααααααα...ακουσαμε καρδουλα και ειδαμε το αγγελουδι μας φιλε μου...1εκατοστό παρακαλω, οχι παιζουμεεεεεεεεεεεε..και μια καρδουλα το δευτερο πιο ομορφο τουκ τουκ που εχω ακουσει στην ζωη μου...το αλλο ηταν της μονακριβης μου..κλαιω ειμαι και στο γραφειο τωρα.....δοξα τον παναγαθο φιλες μου μεγαλη η χαρη του αη δημητρη....στις 11 εως και 25 ιανουαριου θα πρεπει σε αυτο το διαστημα να γινει αυχενικη...επισης θα κανω αμνιοπαρακεντηση θα με πειτε μουρλη τωρα το ξερω...το ζητησα φιλες μου....απο τωρα...500 ευρω το κοστος, 1 στις 400 ρισκο για αποβολη.....μην ξεχναμε οτι οταν θα γεννησω πρωτα ο θεος θα ειμαι και (το 80 γενηθεισσα ειμαι)....33 μισο..μετα απο αυτο που διαβασα φιλες μου για την 28 με τα διδυμα στο ιασω..που ολα κανονικα, αυχενικη παπ α, ηλικια, σωματικη κατασταση και συνδρομο και τα δυο τα νεογεννητ, πειστηκα πλεον...κατα την γνωμη μου αυτη η εξεταση πρεπει να γινει υποχρεωτικη....συγγνωμη αν σας αγχωσα με αυτο...πλεω σε πελαααααγη ευτυχιας....χοχοχοχοχοχο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εισαι καλα φιλη μου...η εβδομαδα ηταν καταλητικη...κοξακι, 40 πυρετο τωρα,ιωση με ωτιτιδα....δοξα τον παναγαθο ολα θα τα παλεψουμε ομως.....φιλιαα

Περαστικά σε όλα τα παιδάκια και στις μανούλες!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδουλες μου ομορφες!! Τι μου κανετε? Συγνωμη για την απουσια αλλα ειχε μια βλαβη το modem μου και περιμενα να ερθει το καινουργιο και το πρωι επιτελους ηρθε οποτε να με και εγω!!!

Λοιπον ... τα νεα μας ειναι οτι το σπορακι μας ειναι 4 εκατοστα παρακαλω πολυ....πηγαμε την Δευτερα και το ειδαμε και η μικρη μου τρελαθηκε! Φωναζε μεσα στο ιατρειο...ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ!!! :lol::lol::lol: Τρελαθηκε ο γιατρος. Το πιο κορυφαιο ρε κοριτσια που ειπε: Γιατρε ακομα δεν ειναι ετοιμο το αδερφακι μου, οταν θα ειναι ετοιμο τοτε θα το βγαλουμε!!!! :lol::lol::lol: Λυθηκαμε στα γελια!!!! :lol::lol::lol: Εγινε καλα και εχει παρει τα πανω της! Περασαμε και κοξακι και βρογχιτιδα και επιτελους απο την Δευτερα επιστεψαμε και στο σχολειο και ολα ειναι υπεροχα!

Απο συμπτωματα εγω εχω τρομερο θεμα με στομαχοπονους και με δυσκοιλιοτητα....ωχ παναγια μου.... :(:(:( Στις 27 εχουμε και την αυχενικη και μπορει να σουμε και τι ειναι!! Ανυπομονω να το ξαναδω το ζουζουνακι μου!!! Και πιο πολυ να αρχισω να το νιωθω, Εσυ χριστινα θυμησε μου σε ποια εβδομαδα το ενιωσες?

Χριστινακι μου ειδες το παληκαρακι σου τι καλα που ειναι...τυχερουλα τον νιωθεις και συνεχεια πλεον...ολα θα ειναι τελεια αυτη τη φορα και θα το τρελανεις στις αγκαλιες και στα φιλια!!!

Ευγενια μου ολα τελεια! Θα ερθουν και τα αποτελεσματα και θα ειναι πεντακαθαρα!!! Αντε βρε ερχετε η κορουλα!!! Να ολοκληρωθει η οικογενεια! Περαστικουλια στους αντρες σου!!!

Ευακι υπεροχος ηχος ε? Το gyno-tardyferon το ειχες γραψει στα ελληνικα και το οργιο δεν το καταλαβα!!! Και εγω αυτο επερνα στη πρωτη εγκυμοσυνη αλλα για την ωρα περνω μονο φυλλικο και ετσι οπως ειναι το στομαχι μου αν δεν ηρεμισω δεν με βλεπω να το περνω!!!! Οσο για την αμνιοπαρακεντηση δεν εισαι και μεγαλη κουκλα μου. Αν βγει πεντακαθαρη η αυχενικη. Αλλα ειναι κατι το οποιο ειναι δικη σου αποφαση και καλα κανεις και το κανεις απο την στιγμη που το θελεις. Εγω να πω την αληθεια το φοβαμε λιγο. Δεν κολαω με τιποτα στα χρηματα .αν και ειμαστε οπως ολοι πολυ στριμωγμενοι, αλλα οσο αφορα την υγεια των παιδιων μου δεν το μετραω καθολου.

Χαρα 84 με το καλο να ακουσεις και εσυ καρδουλα την Δευτερα!!!

Φιλακια σε ολες τις γλυκιες κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα!

Ευγενία μας, συγχαριτήρια κορίτσι μου!! Με το καλό να έρθει η κοπελάρα σου και περαστικά στους άντρες της ζωής σου! Αυτή την εποχή λίγο πολύ όλοι την πατάμε...

Ευάκι, μπράβο για το μπεμπέ σας! 1 εκαστοστό είναι σημαντική υπόθεση!

Σχετικά με την αμνιοπαρακέντηση, θα συμφωνήσω με την στάσα...αλλά όπως νιώθεις εσύ καλύτερα! Εμείς αποφασίσαμε πως δεν θα αλλάξει κάτι αν το μωράκι μας έχει το σύνδρομο.

Στάσα καλώς μας ήρθες και πάλι! Τι ωραία η εμπειρία σας στο γιατρό...και η μικρή σου όλα τα λεφτά! Για τους στομαχόπονους το μόνο που μπορώ να πω είναι υπομονή...την δισκοιλιότητα όμως πάλεψέ τηn όσο μπορείς με την διατροφή γιατί αν έρθει και ο σίδηρος την έβαψες ;) ...εγώ στην τελευταία εγκυμοσύνη την πάλεψα με φρούτα και all bran...........

Εμείς ακόμα δεν έχουμε πάει στη γιατρό οπότε δεν έχουμε νέα...οι αναγούλες καλά κρατούν όμως!!!

Ένα καλό και ήσυχο απόγευμα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες τον κοξακι διαβαζω μια χαρα, μην αγχωνεστε αν κολησετε κολησα τωρα ειμαι στα τελιωματα ντεπονακι στον πυρετο..ειδα το μωρακι σημερα μια χαρα 9 εβδομαδων κ 3 ημερων ανυσηχησα λιγο με την ιωση ολο 39 χτυπουσα αλλα οκ.τωρα περιμενουμε αυχενικη 2 ιανουαριου σας ειπα πεθαινω να μαθω φυλο...ευακι για την αμνιοπαρακεντηση ειμαι αρνητικη μονο αν πρεπει αλλα αν δεν νοιωθεις καλα μεσα σου κ αυτο ειναι πολυ δυσκολο....στασα μπορεις να περνεις γαλα μαγνησιας ρωτησε τον γιατρο σου εγω με αυτο επιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα και παλι...α ρε σαν εχω ξανα internet ;););)

Ευα μου και εγω το φοβαμαι πολυ το σιδηρο...θα πεθανω αν το ξεκινησω. Στη προηγουμενη εγκυμοσυνη η δυσκοιλιοτητα ξεκινησε απο την ωρα που ξεκινησα το σιδηρο και πηγαινα 1 φορα στις 3-4 μερες!!! Τωρα ειμαι ηδη σε αυτο το επιπεδο...που θα φτασω δηλαδη αν παρω και το σιδηρο :shock::shock::shock: Συγχρονως δεν μπορω να φαω πολυ πρασιναδα γιατι εχω προβλημα δυσπεψιας και πρεπει να τρωω μονο στερεες και στεγνες τροφες για να μην ποναω!!!! Απο το κακο στο χειροτερο. Εχθες εφτιαξε η πεθερα μου χορτοπιτα και εφαγα 2 κομματακια ....το αποτελεσμα ειναι να βελαξω στο πονο ολη την μερα και τελικα να παω σημερα το μεσημερι με πονο στη τουαλετα!!! Απορω που θα φτασω μετα το σιδηρο!!!! Τα δημητριακα ειναι καλη ιδεα θα τα δοκιμασω αυριο. Το γαλα μαγνησιας τι γαλα ειναι? Για πειτε κοριτσια ιδεες γιατι κοντευω να κανω ΜΠΟΥΜ!!!!!!

Φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!εγω εδω τωρα πλεον και αγχωμενη και κρυωμενη (τρομερος πονοκεφαλος και τρομερη καταροη...ευτηχως χωρις πυρετο προστοπαρον)απο χθες..ειχαμε κατι τρεχματα με τη σκυλιτσα μας...αφησεστα μου εφυγε η μιση μου ζωη..εφαγε ποντικοφαρμακο μαλλον εκει που την βγαζουμε βολτα (καποιος καλος ανθρωπος που "αγαπαει"τα ζωακια...που να του κοπει το χερι απο την ριζα!!!για να μην πω τιποτα αλλο μερες που ειναι...)και εθχες στα ξαφνικα εκανε εμετο αιμα συνεχεια...ευτηχως την προλαβαμε στο τσακ μας ειπε ο γιατρος γιατι το ποντικοφαρμακο κανει 48 ωρες να εκδηλωσει σημαδια και ειχαν γεμισει τα ονευμονκια τησ αιμα...αφηστετα ημουνα να σκασω..ελεγα οτι το χασασμε το σκυλακι μας...ευτηχως ειναι πολυ καλυτερα σημερα την γλυτωσαμε μαλλον...τωρα ο μπεμπης μια χαρουλα μαλλον αφου τον νιωθω να κανει βοιλτες συνεχεια!!με ανυσυχει το οτι κανει βολτες και κατι τρελες ωρες τη νυχτα βεβεια και ελπιζω να μην το διατιρησει και μολις γεννηθει!!χαχαχαχαχα ας ειναι καλα ολα και δεν με νοιαζει!!!το αγχος φυσικα καλα κρατει και πιστευω μεχρι την τριτη ετσι θα ειμαι...αυτα τα δικα μας...

αναστασια μουτον ειχα πρωτονιωσει στην 15 εβδομαδα μια φορα μονο και μετα απο την 18 ολο και πιο συχνα τ ωρα πλεον καθε ωρα συνεχως..αντε με το καλο κιεσεις!!πωπω τρελαθηκε η μικρη σου ε??νομιζω οτι το δευτερο παιδακι ειναι τελειως διαφορετικη εμεπιρια μονο και μονο που εχεισ ηδη το παιδακι σου μαζι και το ζειτε..με το καλο και η ευχενικη ολα να ειναι τελεια!!!

ευακι μουμε το καλο και η δικη σας αυχενικη (τελικα μεστισ γιορτεσ εχουμε ολες πανω κατω εξετασουλες!!)οσο για την αμνιο δεν ξερω πραγματικα..καλα κιεγω θεωρω οτι αν ολα ειναι τελεια στην αυχενικη γιατι να μπεισ σαυτην τη διαδικασια??αλλα αν ειναι κατι που θα σε κανει να νιωσεισ πιο σιγουρη και ηρεμη δεν το συζητω να το κανεις!!εμεις εδω θα ειμαστε οτι θελησεις :)

χαρα μουσευχαριστω πολυ για τις ευχες κοριτσακι μου μακαρι να πιασουν οι ευχεσ ολων σας και ολα να ειναι τελεια με τον μπεμπουλη!!για ολες μασ δηλαδη με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας παναγιτσα μου!!

μαρια-ευαμε το καλο και η δικη σας αυχενικη κοριτσι μου ολα με το καλο!!και περαστηκουλια σου με τον πυρετουλη!!

οσο για την δυσκοιλιοτητα εχω ξαναπει οτι υποφερω γενικα και εκτος εγκυμοσυνης..ποσο μαλλον τωρα..αν σας πω το παραδοξο οτι μολις ξεκινησα το legofer εκει που πηγαινα 1 στις 3 ημερες στην καλυτερη και με ζορι τωρα παω σε καλυτερο βαθμο!!τι αναποδος ανθρωπος που ειμαι...αχχχχ να περασουν οι μερες να ερθει η τριτη να ξεμπερδευουμε...παναγιτσα μου...καντε μια προσευχουλα για τον μπεμπακο μοας ρε κοκονες μου...ουφ...

για ολα τα νινακια του κοσμου...

σασ φιλω παω να χτυπησω καπου το κεφαλι μου γιατι ο πονοκεφαλος δεν αντεχετε!!!και πηρα ηδη ενα ντεπον στισ 5 οποτε δεν θελω να παρω αλλο!!!σας φιλω στις κοιλιτσες φουσκωτουλες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενιτσα μου με το καλο η κορακλα σας!!!και περαστηκα στον νωντακο!!!(σε ξεχασα μαρη επειδη τα λεμε εμεις καθημερινα..)αντε να μας πεις και τα αποτελεσματα του papa αν και ολα μια χαρα θα ειναι απλα για το τυπικο!!φιλακιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φουσκουλες!!!

Χριστινα μου ειναι λογικο να τον νιωθεις κυριως το βραδυ γιατι τα μωρα οσο εσυ περπατας απο το κουνημα νανουριζονται ενω οταν χαλαρωνεις αυτα ξυπνανε! Δεν εχει να κανει με την ωρα αλλα με την δικια σου κινηση οποτε μην σε αγχωνει καθολου αυτο! Οσο για τον αλητη που πεταξε ποντικοφαρμακο σε παρκο δεν ξερω πραγματικα τι να πω!!! :evil::evil::evil::evil: Κατι τετοια ζωα δεν θα επρεπε καν να κυκλοφορουν...τουλαχιστον το σκυλακι σας ειναι καλα γιατι ποναει παρα πολυ το να χασεις σκυλακι. Το εχω νιωσει 2 φορες και ειναι πολυ ασχημο συναισθημα.... :(:(:( ....Αντε με το καλο την Τριτη την β'επιπεδου να ηρεμησεις τελειως και εσυ βρε!!!

Στα υπολοιπα κοριτσια πολλα πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα αναστασια μου σου λεω τρελαθηκαμε..αυτοι οι υπανθρωποι θελουν απλα σκοτωμα...τους φταινε οι ψυχουλες...τελοσπαντων ασε δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι...πραγματικα δεν ξερω οταν ερθει εκεινη η ωρα πως θα το αντιμετωπισω...οσο για τις κινισεις του μπεμπη εχεισ δικιο δεν το ειχα σκεφτει ετσι..αχχχχ εχιε λιγο κρυουλακι σημερα ειμαι κουκουλωμενη με τις κουβερτες ειμαι και με το συναχι..αλλα καλυτερα απο χθες τουλαχιστον!!αχχχ ναι αναστασια μου ας ερθει η τριτη να γινει οτι ειναι να γινει παναγια μου...φιλακια σε ολεςςςςς καλο βραδυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Εμείς είμαστε λίγο καλύτερα..ο μικρός εκεί που είχε ηρεμήσει λίγο απο χθες το μεσημέρι τον επιασε πάλι ένας βήχας..τον ξέκανα όμως!! :?:?:?:? Πήγαμε βόλτα στον πεζόδρομο και πρέπει να περπατήσαμε και οι δυο μας κανά 4αρι χιλιομετρα. Στην επιστροφή μου άφησε το χέρι και κάθησε σε ενα πεζούλι και δεν σηκωνόταν με τπτ!! Μόνο όταν του έταξα ψωμί και ότι θα συναντιόμασταν με την βαφτιστήρα μου για καφέ το πήρε απόφαση...δεν μπορούσα να τον πάρω και αγκαλιά εγώ και ο άντρας μου έλειπε για κάτι αγώνες που είχε και έτσι τα είδε όλα!!

Πήραμε και τα αποτελέσματα της papp-a και είμαι μια χαρά. Δεν χρειάζεται να κάνω αμνιο - 1 προς 6100. Στον Νώντα είχα 1 προς 10.000. Μια χαρά είναι το αποτέλεσμα και τώρα θα μας ξαναδεί με το νέο έτος.

Εγώ ανήκω στην κατηγορία της ανάποδης - με το που ξεκίνησα το σίδηρο έστρωσα με την τουαλέτα. Ισως γιατί ξεκίνησα πάλι να τρωω φρούτα... :roll::roll:

Χριστινάκι ελπίζω το κορίτσι σου να είναι καλύτερα και να το ξεπέρασε εντελώς..και αυτό που σου είπαν για τον μπεμπη ισχύει...ξυπνάνε όταν εμείς κοιμόμαστε. Ετοιμάσου για τρελά ξενύχτια τώρα που θα μεγαλώσει!! Άντε να περάσει και η αυριανή ημέρα και να ηρεμήσεις...όλα καλά θα πάνε!!

Αναστασία εσύ τώρα κοντά δεν έχεις αυχενική???? Άντε με το καλό και εσύ να δεις το μωράκι σου!!

Χαρά, Μαρία-Εύα και Ευάκι με το καλό και εσείς να κάνετε τις αυχενικές σας!!! Ευάκι εγώ δεν θα έμπαινα σε αυτήν την διαδικασία της αμνιο αν τα αποτελέσματα ήταν καλά - αλλά αυτό ισχύει για εμένα και ο καθένας κάνει ότι νιώθει πιο σωστό και αν σε ηρεμήσει τότε κάντο..αλλά θέλει προσοχή μετά για αρκετές ημέρες νομίζω..ξάπλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στις ομορφες κοιλιτσες!!! Τι κανετε? Εχθες εκανα μαζι με το Μαρακι μου κουραμπιεδες και η ζουζουνιτσα μου εκανε και μονη της μερικους!!! Οι καλυτεροι βεβαια ειναι!!! Σημερα σειρα εχουν τα μελομακαρονα!!! Να μοσχοβολησει και λιγο Χριστουγεννα το σπιτακι μας!!!

Καλα βρε Ευγενια τον ξεθεωσες τον καημενο!!! :lol::lol::lol: Φαντασου για να φτασει ενα παιδακι να κατσει κατω τι το εκανες!!! :lol::lol::lol: Αλλα μια χαρα τον καταφερες μετα!!! Μπραβο και για την αυχενικη!! Ολα τελεια!! Εγω στις 27 εχω ραντεβου!!! Αντε να το δουμε λιγο το ζουζουνακι μας γιατι επειδη ακομα δεν το νιωθουμε ανυπομονω περισσοτερο!! Τουλαχιστον οταν θα το νιωθουμε θα ειμαστε πιο ησυχες!!! Λες να στρωσω και εγω οταν ξεκινησω σιδηρο!!! Θα ειμαστε για πολλες μπατσες μετα!!! :lol::lol::lol:

Χριστινακι μου αντε βρε μετρας ωρες!!! Περιμενουμε τα νεα σου οπωσδηποτε σημερα!! Μην μας ξεχασεις!!! Το συναχακι πως παει? Καλυτερα?

Οι υπολοιπες καλε που ειστε!! Αντε μην χανομαστε ....!!!! :P:P:P

Λοιπον σας φιλω για να παω στην εφορια να παραδωσω πινακιδες απο την μηχανη μας και μετα μαγαζι!!! Φιλακια πολλα τα λεμε το απογευμα η το βραδακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!

Χτες για πρώτη φορα είδαμε το ζουζουνάκι μας το οποίο είναι 11 ολόκληρα χιλιοστά και έχει μία δυνατή καρδούλα...άλλο πράγμα!!! Αυχενική πρώτα ο Θεός θα κάνουμε μέσα Ιανουαρίου.

Μαρία-Εύα, μπράβο για το νινί σας και περαστικούλια σου μωρέ!! Με το καλό και η αυχενική με το νέο έτος!!!

Στάσα μου, τι νοικοκυρά που είναι η μπουμπού σου καλέ!!! Σε 25 χρονάκια θα έρθουμε να την ζητήσουμε!!!χεχεχε.... :D:D:D

Χριστινάκι, περαστικά σου κουκλίτσα μου! Και σε σένα αλλά και στην μικρούλα σου. Τι της έμελε να πάθει της καημενούλας...τι να πω? Ελπίζω να ανάρρωσε πλήρως. Για τις νυχτερινές βόλτες του μπόμπιρα μην αγχώνεσαι καθόλου...είναι ακριβώς όπως σου τα είπε η Στάσα. Και που είσαι ακόμα...όταν σε μερικούς μήνες αρχίσει τα ακροβατικά του και θα σε ξυπνάει κιόλας...τότε να δεις! Πάντως σήμερα το βραδάκι θα είσαι η πιο χαρούμενη μανούλα του κόσμου...θα το δεις ;) ! Θα περιμένουμε νεάκια...

Ευγενία, συγχαριτήρια για την papp-a! Μεγάλη υπόθεση πάντως που δεν σε επηρεάζει ο σίδηρος, αλλά και τα φρούτα παίζουν σημαντικό ρόλο. Εγώ σ'αυτή την εγκυμοσύνη καταναλώνω απίστευτες ποσότητες φρούτων...ελπίζω να βοηθήσουν κι εμένα!!!

Αυτά από μας προς το παρόν! Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Η ημέρα μας είναι καλή γιατί ο μπέμπης της Χριστίνας μας είναι σούπερ και επιτέλους μπορεί να χαρεί την εγκυμοσύνη της. Αναλυτικά θα σας τα πει η ίδια όταν μπορέσει.

Εγώ ήρεμα πράγματα. Λίγο πονόλαιμος - με κόλλησαν τα αντράκια μου, αλλά όχι τπτ ιδιαίτερο μέχρι τώρα. Ελπιζω να μην είμαι άρρωστη στις γιορτές γιατί δεν θα την παλέψω καθόλου. Έχω τραπεζώματα και παραμονή λόγω της εορτής μου και την επόμενη στην πεθερά μου και δυστυχώς φέτος δεν θα έχω βοήθεια από την μανούλα μου γιατί πάει στο νησάκι μας να ξεφύγουν λιγάκι, να κάνουν και καμιά δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou o mpemPis einai teleios!!!enas kouklos!!kai ygiestatos!!!einai 350 grammaria kai ekane ta kolpa toy pali!!ola kala panagitsa mou pigane eytixws!!ena mikro themataki exoume me ton traxilo mou poy einai vraxis kai mou eipan na ksekinisw utrogestan(3 thn hmera gia arxi)kathara proliptika mias kai oi pithanotites gia prooro toketo einai 4,5% kai tha ksanapw 8 ianouariou na to ksanadoume!!den agxwnomai giayto eilikrina mou eipe kai o giatros mou oti den yparxei provlima kai na mhn agxwthw katholou!!!eimai trelameni!!kaname kai 3d yperixo kai htan kouklos!!!ton agapwwwwwww!!!eimai trisxaroumeni!!!sas eyxaristw kai pali oles kai sygnwmi pou den sxoliasa tipotra alla exw mpei sta kleyta apo kseno pc den exoume internet sto spiti apla mpika na sas grapsw ta neakia mas gia na skerete oti ola phgan teleia!!!sase xyaristw polu oles gia olaaa kai mporw epitelous narxisw na kanw oneira kai na xazoxamogelaw!!!!tha kanoume mpempaki kaleeeeeee!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:[smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] χαρηκα παρα πολυ που ειναι ολα τελεια κ θα χαιρεσαι πια την πορεια της εγκυμοσηνης!!!!!!!!!!με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσηνη κ με το καλο να κρατησετε τον γιοκα σας στην αγκαλιτσα!!!!φιλια πολλα απο ολες μας!σας σκεφτομαστε!!!!! :-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μπράβο για τον μπεμπακο, όλα τέλεια, όλα θα συνεχίσουν να ειναι έτσι τέλεια.

Να απολαύσεις απο δω και πέρα την εγκυμοσύνη σου, ο μικρός σου κούκλος έρχεται και θα σε κάνει τρισευτυχισμενη!!!!!

:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια ομορφα!!!

Χριστινακι μου ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=wav.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]:ymparty::ymparty::ymparty: Απολαυσε τωρα την υπολοιπη εγκυμοσυνη με την ηρεμια σου και χαιδευε συνεχεια την κοιλιτσα σου !!!! Το αγγελακι σου ερχετε!!!!!!!!!!!!!

Χαρα μου 11 χιλιοστα πω πω!!! Ολοκληρο σπορακι!!! Αντε βρε ακουσατε και την καρδουλα!! Τελεια!!! Οσο για την νοικοκυρα μου εχθες καναμε και τα μελομακαρονα!!! Σας περιμενουμε λοιπον συμπεθερουλα σε 25 χρονακια!!! :lol::lol::lol:

Ευγενιτσα μου περαστικουλια βρε...τελικα δεν την γλυτωσες! Κριμα βρε...πλακωσου στα πορτοκαλια μπας και συνελθεις για να βγαλεις περα τις ετοιμασιες!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα...η μικρη σαν να εχει παλι λιγο βηχα αλλα ελπιζω να την γλυτωσουμε πιο χαλαρα αυτη τη φορα!!! Φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου γλυκο ειμαι πολυ χαρουμενη που ολα ειναι σουπερ με τον μπεμπακο :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Αντε να ηρεμησεις και εσυ απο εδω και περα και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου. Ο παιδαρος εχει δεχτει τοσες πολλες ευχουλες απο ολες μας :D:D:D:D

Αυτο με τον τραχηλο μην σε ανησυχει, ειναι συνηθες φαινομενο σε πολλες εγκυουλες. Αφου σε καθυσηχασε ο γιατρος ολα ειναι οκ.

Σου στελνω τα φιλια μου στην κοιλιτσα και μια τεραστια αγκαλιτσα σε σενα :-*:-*:-*:-*:-*

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Τι μου κάνετε αυτές τις μέρες? Για να χαθήκατε μάλλον τρέχετε με τις ετοιμασίες.... :D

Εγώ δεν κανω τίποτα κοριτσάκια μου εκτός από τη δουλειά μου. Γυρνάω στις 8 στο σπίτι και το μόνο που θέλω να κάνω είναι να αγκαλιάσω τον λεβέντη'μ και να πέσω για ύπνο (μιλάμε για υπνηλία όχι αστεία!!!). Έχω φοβερές αναγούλες και πλέον και εξαγωγές αλλά ξέρω θα περάσει οπότε κάνω υπομονή! Απλά είμαι όλη μέρα σαν άρρωστη και πραγματικά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως "ήρθαν Χριστούγεννα".

Χριστινάκι μας, συγχαριτήρια για την β' !!!Από δω και πέρα σε θέλω μόνο αισιόδοξη και χαρούμενη!!!Και πάνω απ'όλα να απολάυσεις την εγκυμοσύνη σου!!!

Συμπεθερούλα μου, δώσε 2 φιλάκια στην μπουμπού σου από μας .... έτσι για να την καλοπιάνουμε σιγά σιγά ;)

Ο μικρός μας πάλι δέκατα ανέβασε από χτες. Μόλις την τελευταία εβδομάδα αναρρώσαμε από πυρετό και μυξούλες. Ελπίζω να είναι από τα δοντάκια και όχι κρύωμα. Έχουμε καθυστερήσει και το εμβόλιο λόγω πυρετού.

Αυτά από μας! Τη Δευτέρα έχω ζητήσει άδεια οπότε έρχεται ένα ωραιότατο 5ήμερο!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και....ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...