Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.....πυρετο χθες η μικρη 39....μυξα φουλ,να μην μπορει να παρει ανασα....εκτος απο φυσιολογικο και ρουφηγμα τι αλλο μπορω να βαλω?οτριβιν?βιξ?ευτυχως σταματησε η διαροια...εχει πολλα σαλια...μαλλον παμε και για αλλο δοντι...χθες το βραδυ καθε ωρα ξυπνουσε,ρουφουσαμε τις μυξες ξανακοιμοταν....σαν κοτοπουλο ειμαι σημερα.....τα φωτα σας παρακαλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Πού χαθήκατε όλες καλέ;

Αναστασία, δεν ξέρω κάτι άλλο εκτός από φυσιολογικό ορό. Τι έγινε, της πέρασε της μικρής;

Η Νάσια πού είναι ρε κορίτσια; Μήπως έγινε κάτι με τη Χρυσούλα που έφαγε τσιγάρο; Τη σκεφτόμουν και χτες και σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου!!!!!!!!!!

Πτώμα είμαιιιιιιιιιιιιιιιι..........ο άντρας μου ξεκίνησε δουλειά σε ένα εργοστάσιο εμπορείας ελιάς και για δύο μήνες μάλλον δεν θα τον βλέπει καθόλου το σπίτι αφού φεύγει στις 9 το πρωί και γυρίζει μετά τις 10 το βράδυ!!! Οπότε εγώ είμαι όλη μέρα με τα ταλιμπάνια που ήδη μου έχουν αλλάξει τα φώτα...............κορίτσια χωρίς υπερβολή με πονάει όλο το κορμί μου λες και ήμουν στο γυμναστήριο για ώρες!!!!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου....ευτυχώς το Χρυσουλάκι είναι μια χαρά, ντούρασελ!!!!!!!!! Εμένα δεν με βλέπω και πολύ καλά :lol: Απλά τώρα λόγω της δουλειάς του άντρα μου θα μπαίνω μάλλον πολύ αργά να σας γράφω γιατί όλη την μέρα θα τρέχω με τα ζιζάνια μου!!!!!!!! Εσείς πως τα περνάτε χωρίς τον μπαμπά σας (τον άντρα σου εννοώ) ή γύρισε από Πάτρα????

Αναστασία νομίζω απαγορεύευται το βίξ στα μωρά...........

Εύη μου από κεί ξεκίνησε ο γολγοθάς με την αφαγία του Χριστόφορου???? Άσε τέτοια λαχτάρα ούτε στον εχθρό μου.......Ακόμα το κοιτάω το παιδάκι μου και σκέφτομαι "τόσο άχρηστη μάνα είμαι που δεν μπόρεσα ούτε να την προφυλάξω ούτε να αντιδράσω σωστά?" Πολύ στεναχώρια......Ευτυχώς είμασταν τυχεροί αλλά θέλει πολύυυυυυυυυ προσοχή...........

Κοριτσάκια μου πάω για νάνι γιατί είμαι πολύ κουρασμένη......μπήκα στα κλεφτά να πώ ένα γειά και να σας γράψω ότι όλα καλά με την Χρυσούλα δόξα το Θεό!!!!!!!! Είναι ολίγον μπουκωμένα τα κοριτσάκια μου, μυξάκια, βήχα κτλ. αλλά το παλεύουμε με φυσιολογικό ορό, ρουφηχτήρι και αντιβηχικό.........σκέφτομαι να τους κάνω και το αντιγριπικό εμβόλιο .

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Τι κάνετε;;;

Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας αν και δε θυμάμαι να σχολιασω αρκετά :?:?:?:?:?

Εμείς σήμερα πάμε να κόψουμε τα ράμματα του άντρα μου, γενικά είναι καλά, από την δεύτερη μέρα περπατάει χωρίς πατερίτσες, απλά γενικά θέλει δουλειά για να λυγίζει το γόνατο.

Όλη μέρα τρέχω, ακόμα δεν οδηγεί, τον πάω με τον Θάνο στις δουλειές του και γενικά είμαι ένα πτώμα!

Ο Θανούλης μου βγάζει συνεχεια δόντια, έχει πολύ φάση με αυτά που κάνει και μας έχει τρελάνει! Έχουμε συνολικά 5 δοντάκια και 2 που βγαίνουν και ετοιμάζονται και άλλα και ευτυχώς δε γκρινιάζει!

Αναστασάκι περαστικά στη μικρή σου.

Διάβασα για το αυγό, εμένα τρώει εδώ και 3 μήνες μόνο κρόκο, τον βράζω περίπου 8 λεπτά από την ώρα που αρχίζει να βράζει καλά το νερό και σε λίγες μέρες θα του το δώσω ολόκληρο.

Στην αρχή του έδωσα λίγο στην άκρη του κουταλιού και σταδιακά αυξησαμε την ποσότητα.

Τρώμε ψαράκι και θα αρχίσουμε να τρώμε τα πάντα και οσπρια σιγά σιγά.

Νασιούλα τι κάνει το Χρυσουλίνι σου;;; Διάβασα για το τσιγάρο και στεναχωρέθηκα. Άστα σε δευτερόλεπτα γίνονται τα ατυχήματα. Αρκεί να μην είναι σοβαρά, ευτυχώς όλα καλά!

Θα μπω να δω τις φωτό σας!

Άννα Μαρία πιάσε ένα ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:;););););)

Κοριτσάκια μου δε θυμάμαι κάτι άλλο συγχωρέστε με!

Φιλιάαααααααα σε όλες!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, άντε ωραία! Ευτυχώς που δεν είχε συνέχεια το επεισόδιο με το τσιγάρο.

Ούτε να το φανταστώ δε θέλω το σκηνικό με τα μωρά όλη μέρα στο σπίτι... Ευτυχώς που η Μαρία πηγαίνει παιδικό... Εγώ για λίγο κάθομαι μόνη μου με τον Αντρέα και γίνομαι πτώμα... Πού να θέλεις να κάνεις και δουλειές και μαγείρεμα.

Ο άντρας μου γύρισε χτες βράδι.

Γιωταμαρία, σιδερένιος ο άντρας σου!

Κάτσε να πάω να σου φτιάξω το τριαντάφυλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

η μικρή μου κοιμάται και βρ'ηκα την ευκαιρία να σας πω μια καλημέρα!!

Νασιούλα, Αναστασάκο πως είναι τα μωράκια σας;περαστικούλια!!!!!!!!!!

αχ Παναγίτσα μου με αυτές τις ιώσεις...

Τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης είναι καλά,περιμένουμε κάποια ακόμα

μου είπε ο γιατρός πολύ εξειδικευμένα...τι να πω...

Νασιούλα είναι κοριτσάκι!!!θα γεμίσουμε ροζ!!!!

Γιωτάκι Μαράκι σιδερένιος ο άντρας σου και φιλιά στο θανούλη!!!

Φιλιά σε όλες σας και σε όλα τα ζουζουνάκια

θα επανέλθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια....ειμαστε μια χαρα απο χθες το απογευμα,αλλο πυρετο δεν εκανε,λιγο η μυξα παει συννεφο αλλα την καθαριζω συνεχεια...πρεπει να βγαζει και δοντι παλι γιατι απο σαλια βρυσηηηηηηη

Νασιουκο ευτυχως ειναι καλα η μικρη σου..ενα φοβο το εχω κι εγω με τα τσιγαρα....παιζει με το πακετο ...

Δωρακι μπραβο με τα αποτελεσματα,ολα καλα θα πανε η παναγια μαζι σου!

Συμπεθερα σημερα λεω να της ξανα δωσω λιγο αυγουλακι..εγω το εβρασα 3 λεπτα κι εγινε πολυ σφιχτο...

Ανναμαρια καλως τον δεχτηκες το συζυγο!!!

Ευτυχως εβγαλε ζεστη αυτες τις ημερες και την βγαζω εξω,να παιρνει και αερα.....νομιζω βοηθησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Δωρουλα μου ολα καλα να πανε με τα αποτελεσματα σας!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!

Αννα μαρια καλως δεχτηκες τον αντρα σου!

Νασιουλα μου χαιρομαι που τελικα ολα πηγανε καλα με το Μαρουλακι!οσο για τις γριππες ειναι ο καιρος τους τωρα!ο καιρος τα χει παιξει, μια φυσαει, μια ειναι ζεστη δεν ξερεις τι να φορεσεις στα παιδια!Της εβαλα και γω το εμβολιο για την γριππη!καλα εκανα ή οχι δεν ξερω!ενιωθα πως για το καλο της το εκανα!

Αναστασια μου πως ειναι η φραουλιτσα?επεσε ο πυρετος?περαστικα κοριτσι μου!

Εμεις ευτυχως, Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ειναι καλυτερα η μικρη, δεν μου κανει διαρροιες πλεον!Στην κοπελα εχει πια συνηθισει σιγα σιγα!τωρα πλεον δεν κλαιει οταν φευγω!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μόυ..τι κανετε?μπηκα μια στα πεταχτα να πω ενα γεια..προσπαθω να κοιμησω τον μικρο και γκρινιαζει..τον αφησα να παιξει λιγο ακομα μπας και κουραστει..ειναι απο τις 8 ξύπνιος..

Γιωτακι χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο αντρας σου!σιδερενιος!φιλια στον θανουλη!

Νασιουκο μόυ,χαιρομαι που ειναι ενταξει η χρυσουλα και που επιασε ο αντρας σου δουλεια....

Συμπεθερουλα μόυ τι κανεις?πως ειναι η μικρη?το σπορακι μας?ξεκινησες να νιωθεις τις κλωτσιες?στην δευτερη εγκυμοσυνη το καταλαβαινεις νωριτερα λενε..ισχυει?εγω τον χαρουλη τον ένιωσα να κλωτσαει καπου στις 21-22 βδομαδες..

Βασουλινι,τι κανεις?συνηθισε η ιωαννα ε?μια χαρα..πραγματι ο καιρος εχει καταντησει αηδία..απο αυριο παλι θα ανεβει η θερμοκρασια λενε..

Αννα μαρια καλως τα δεχτηκες!σου εφέρε παλι καλτσες και πιτζαμες?

Αναστασακι περαστικα στη φραουλιτσα!

Κοριτσια το βανεσσακι που ειναι?

Εφη,χρυσανθη,μυριαμακι,τα φιλια μόυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε,ξεχασα να σας πω,.σημερα το αγορι μόυ εχει γενεθλια!

Σαν χθες θυμαμαι που εσπασαν τα νερα..πωπω..τι εμπειρία κι αυτη..

Περασε ενας χρονος που εχω διπλα μόυ αυτο το ταρζανακι ,

..

Οτι να ναι παταω..κανει επιθεση στο αι παντ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα Αγγελικούλα μου χρόνια πολλά,να τον χαιρόμαστε τον Χαρούλη!!

να είναι γερός και ευτυχισμένος!!

Η μικρή Χρυσή είναι καλά αλλά όπως τα έχουμε πει ζωηρούλα!!!

Η αδερφούλα μας μοιάζει ήσυχο παιδάκι.την ακούω αλλά απαλά απαλά...

πότε θα κάνετε το παρτάκι σας;

Βασούλα μπράβο που το κοριτσάκι σου είναι καλύτερα καιπου προσαρμόστηκε στο νέο της πρόγραμμα!!

Αναστασάκο περαστικά στη φραουλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική χρόνια πολλά στον Χαρούλη!!!!!! Να σας ζήσει και να τον χαίρεστε!

Κάνατε παρτάκι;

Η πεθερά δε μου έστειλε τίποτα, γιατί ο άντρας μου ταξίδευε με ryanair που χρεώνει πολύ ακριβά το παραμικρό επιπλέον κιλό. Το πενηντάευρω, όμως, δεν το γλίτωσε, γιατί στον Άραξο... μέτρησαν τη βαλίτσα του με μια μεζούρα, και του είπαν ότι υπερβαίνει το επιτρεπτό όριο κι ότι έπρεπε να πληρώσει επιπλέον λεφτά. Τους εξήγησε ότι ταξίδεψε από Κύπρο με την ίδια ακριβώς βαλίτσα με αεροπλάνο της ίδιας εταιρείας και δεν πλήρωσε τίποτα, και του είπαν ότι μπορεί να μην είχε κόσμο και γι' αυτό να μην του ζήτησαν να πληρώσει...

Δώρα, χάρηκα για τα καλά σας αποτελέσματα!

Βάσω, φιλιά στην Ιωαννούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω και εγωω Αγγελικουλα ξανα μανα χρονια πολλα στο Χαρουλη μονο χαρα να εχει

Νασιαα δεν εισαι αχρηστη αυτα ειναι απιστευτα τη μικρη να δεις δεν την προλαβαινω με οσα κανει..απο εκει ξεκινησε το θεμα με το φαγητο και τωρα που στρωνει εχει θεμα με τα κακα γιατι λογω ψωμιων και τετοια δεν μπορουσε να κανει και πονεσε και απο τοτε δεν παει να κανει κακα...θελει και δεν παει με αποτελεσμα να μην πηγαινει πολυ καιρο το περισσοτερο ειναι 3 βδομαδες σημερα παλι ειχε κανα 2 βδομαδες να παει και εκανε λιγα επανω του την ωρα που επαιζε με τα παιδια γιατι δεν ηθελε να χασει το παιχνιδι πηγαμε σπιτι τον εβαλα τουαλετα παιδια τι εβγαλεε τιι δεν εχω ξαναδει τοσαα και μαυρα και με ασχημη μυρωδια πωωωωωωωωωωω αφηστε...

Αναστασια καλυτερα η μικρηηη εμεις απο δοντια εβγαλε τραπεζιτες τωρα ολη την ωρα με τα χερια στο στομα ασεε

αυτα κατα αλλα αυριο ερχεται ο αντρας μου και ανυπομνωωω πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Αγγελικουλα μου να σας ζησει ο χαρουλης σας!να τον χαιρεστε κοριτσι μου και να ναι παντα υγιης και ευτυχισμενος!πω πω πως περασε ενας χρονος κιολας ε?

Αννα μαρια αυτο με τις ryanair το ξερω και γω γιατι πολλοι γνωστοι μας ταξιδεψαν και για τις αποσκευες αναγκαστηκαν να πληρωσουν και 50 και 100 ευρω γιατι ειχαν λιγο μεγαλυτερες αποσκευες ή 3-4κιλα παραπανω!ρε συ ελεγες καπου οτι δεν ειδες ακομα περιοδο!τι εγινε τελικα, εγκυουλα και συ?:)

Δωρουλα μου τι εγινε με τα αποτελεσματα που περιμενες?Ευχομαι ολα να ναι θετικα κοπελα μου!Ο Θεός και Η Παναγια μαζι σας!

Κισκακι ασχημο πραγμα η δυσκοιλιοτητα και κυριως στα παιδακια!δεν σου ειπε ο γιατρος καποια φαγητα που βοηθανε να πηγαινει πιο συχνα τουαλετα ο χριστοφορος?

Φιλια σε ολες!

Ο Θεός και Η Παναγία μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πάλι καψόνια μας έκανε ο Αντρίκος, ξύπνησε κατά τις δύο-δυόμιση και ξανακοιμήθηκε τεσσεράμιση. Το σπαστικό είναι ότι κοιμόταν, τον έβαζα στο κρεβάτι του, πήγαινα κι εγώ στο δικό μου, και μόλις έκλεινα τα μάτια μου τον άκουγα να νιαουρίζει... Τέλος πάντων...

Βάσω τελικά μου ήρθε η περίοδος στις 23 μέρες μάλιστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου μανουλίτσες!!!!!!!

Πάλι με τις μεγάλες ώρες εγώ........τί να κάνω, έτσι θα πάει το επόμενο δίμηνο!!!!!!! Κι έχω ήδη κλατάρει, ρε κορίτσια δεν με βοηθάει κανείς.......απίστευτο πόσο γαϊδούρια είναι όλοι!!!!!!!!!! Ακόμα και οι γονείς μου την "κάνουν" πισωπατώντας, σήμερα πλακώθηκα με την μάνα μου γι'αυτό το θέμα...εγώ να της λέω ότι χρειάζομαι βοήθεια με τα παιδιά (ειδικά αυτές τις μέρες που είναι αρρωστούλια και η Μαρία δεν πάει σχολείο, έπαθε λαρυγγίτιδα) και η μάνα μου να μου απαντάει κι εγώ τί θες να σου κάνω :evil::evil: Μου 'ρχόταν να την πνίξω........

Όπως σας είπα το Μαρούλι έπαθε λαρυγγίτιτδα και δεν την στέλνω σχολείο αυτές τις μέρες.......όταν είναι άρρωστη η μίρλα της δεν παλεύεται......μπορείτε να φανταστείτε πως τα βγάζω πέρα με ΔΥΟ άρρωστα μωρά, έχει και η Χρυσουλίτσα μύξες και βήχα........ ~x(

Καλά με τις δασκάλες στον παιδικό έχω αρχίσει να παίρνω ανάποδες στροφές γιατί κάνανε καναδυό σκηνικά με μου την σβούριξε λίγο..........καταρχήν, ανακάλυψα ότι όταν πηγαίνουν την Μαρία στην τουαλέτα για κακάκια ΔΕΝ την σκουπίζουν και την καθαρίζω εγώ όταν επιστρέφει στο σπίτι (απαράδεκτο?????????????), ύστερα το παιδί μου παραπονιέται ότι ο μεγάλος ο γιος της δασκάλας (νομίζω πάει α' δημοτικού αλλά όταν σχολάει πηγαίνει στον παιδικό και περιμένει την μάνα του) την έχει χτυπήσει (η Μαρία μπορεί κάποια γεγονότα να τα παραφουσκώνει αλλά αφού επιμένει ότι την χτύπησε λέει αλήθεια).....τελοσπάντων, έγιναν κι άλλα διάφορα που με κάνουν να πιστεύω ότι το παραγκωνίζουν λίγο το παιδί μου!!!!! Θα το ψάξω και θα δώ τί συμβαίνει.........κι αν είναι αλήθεια όλα αυτά πιθανότατα να την βγάλω από τον παιδικό.......

Αγγελικάκι μου φιλενάδα να τα εκατοστήσει ο Χαρούλης!!!!!!!!!! Να είναι γερός και τυχερός πάντα στην ζωή του και να τον χαίρεστε!!!!!!! :ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif]

ΓιώταΜαρία περαστικά στον αντρούλη σου και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι κορίτσι μου!!!!!!!!

Δωράκι μου κοριτσομανούλα κι εσύ!!!!!!!!!! Καλωσήρθες στο κλάμπ με τα ροζ!!!!!!!!!!

Βασούλα μου καλά έκανες και της το έκανες το αντιγριπικό της Ιωαννίτσας......κι εγώ θα τους το κάνω!

Αναστασάκο μακριά η μικρή από τα πακέτα.......πίστεψέ με μπορούν να το ανοίξουν σε χρόνο ντε τε!!!!

Εύη μου μεγάλη ζημιά το παιδί ρε συ!!!!! Κι όλα αυτά αλυσίδα αντιδράσεων από την πλύση στομάχου..........3 εβδομάδες χωρίς κακά???????????? Αχ το πουλάκι μου τί ζόρι θα τραβάει.........

Άννα Μαρία είδες ραντάρ ο πιτσιρίκος??????????? Κι εμένα έτσι με κάνουν ρε γμτ..........μόλις πάω να ξεκουραστώ τότε τα θυμούνται όλα.........

Η Μύριαμ η συμπεθέρα μου έχει πολύ καιρό να μπεί ε??? Συμπεθερόνι που είσαι????????

Φιλιά πολλά σε όλες....πάω να τεντωθώ γιατί αύριο θα είναι δύσκολη μέρα, ολομόναχη στο σπίτι με τα θηρία!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια......τι κανετε?

Εμεις ειμαστε καλυτερα με την μικρη....λιγο μυξα της εμεινε και προσπαθει αν βγαλει φλεγματακια....δεν της εδωσε σιροπι γιατι λεει χειροτερα ειναι,πνιγονται....χθες την εβαλα στην κουνια της να της ετοιμασω το μπανιο της και γυρνωντας την βρηκα να καθεται....αρχισαν τα οργανα....φανταζομαι θα σηκωθει και μονη της σε λιγο...

Νασια να βαλεις χερι στην δασκαλα,μην την χαριζεις....μην νομιζουν οτι εισαι και χαζη!!

Αγγελικουλα χρονια πολλα για τον Χαρουλη!!!

Βασουλα εσεις τι κανετε,καλυτερα ειστε?

Ανναμαρια ο Αντρικος αλωνιζει?

Μυριαμακι πως πας εσυ με την εγκυμοσυνη?ακομα δεν καταφερα να σε παρω... :(

Δωρακι φουσκωνεις καλη μου?

Οι αλλες τι κανετε?

Ρε κοριτσια δεν προλλαβαινω να κανω τιποτα με την μικρη,ουτε φαγητο,πως να οργανωθω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα....τι κανετε?εμεις καλα....ο γιος μου περασε μια γαστρεντεριτιδα(δεν ξερουμε αν ηταν ή τον πειραξε κατι)....12ωρες του κρατησε μονο...μετα συνηλθε...ευτυχως δεν κολλησε κ μπουκιτσα μου....1κιλο μου εβαλε ολο το καλοκαιρι κ θα το εχασε με τοσους εμετους....

η μπουκιτσα αλλωνιζει....ολοκληρη κοπελα εγινε....την βαζω στην κουνια κ σηκωνεται κ μου εχει ξεμαλιασει τις νεραιδες που ειχα βαλει στον τοιχο :lol::lol::lol::lol: ειχα βαλει κατι τρισδιαστατες πολυ ωραιες τωρα τις μετεφερα πιο ψηλα γιατι δεν αφησε φτερο :lol: δεν αφηνει τιποτε που να μην θελει να επεξεργαστει.. λεμε μπαμπαμπαμπα....,φυσικα μα... ναι, αααααα κ κατι δικα της ακαταλαβιστικα.....αααα κοχιταζεται κ στον καθρεπτη κ πιανει κουβεντα με την κουκλαρα που βλεπει απεναντι της :lol::lol::lol:

σημερα εδωσε κ κατι ρουφηχτα φιλια στον μπαμπακα της που ελυωσε....καμαρωνε για την κορακλα του :lol:

η λενα που εχει χαθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εδω παλι..Νασια ναι ολα αυτα απο το τσιγαρο οσο για τα κακα δεν εχει δυσκοιλιοτητα απλα δεν πηγαινει τουαλετα σφιγγεται μεγαλο προβλημα.κοριτσια αφηστε τι επαθα την τεταρτη ημουνα ολο χαρα θα ερχοταν ο αντρας μου(ηρθε δοξα το θεο)το απογευμα πηγα στο σχολειο να παρω το χριστοφορο και στο γυρισμο βλεπω εναν να με κοιταει περναει απο μπροστα μου και καθετε διπλα μου παιρνω το χριστοφορο απο το χερι και συνεχιζω στο δρομο μου πιο κατω σταματαμε να κατουρισει το παιδι και μετα ακριβως στη διαβαση πεζων ετοιμαζομασταν να περασουμε απεναντι με βουταει αυτος απο πισω με γυρναει και με πιανει απο το λαιμο μου σκιζει την μπλουζα κου κοβει το σταυρο που φοραγα με πιανει απο το χερι οπου και με εγδαρε μαλλον με τα νυχια του και με το αλλο μου σφιγγει το λαιμο τοτε αρχιζω να φωναζω αστυνομια αστυνομια και αυτος πηδαει απο κατω σε ενα παρκιν σε μια πολοικατοικια σταματαω κατι αυτοκινητα κανεις να μην βοηθαει βρισκο απενατι μια κυρια με ενα μωρο στο καροτσι και 2 κοπελες μαζι τους λεω τι εγινε και με πηγαν μεχρι το σπιτι γιατι με τα παιδια μαζι μονη μου φοβομουνα να παω...ηρθε σπιτι η αστυνομια ξεκινησαν περιπολιες την αλλη μερα επρεπε να ξαναπαω στην αστυνομια στο τμημα ξανα να δωσω καταθεση και να υπογραψω και να παει αλλη μοναδα εκει να περιπολει το εκανα φυσικα τους εδωσα και επριγραφη μιας και τον ειδα 2 φορες ηθελα να παω στο γιατρο και περναμε τηλ αλλα δεν απαντουσε γιατι φοβαμαι μην κολλησω τιποτα απο τον βρωμιαρει εκει που με εγδαρε ναρκωμανης πρεπει να ειναι..σημερα εμαθα οτι πηγε σε μια γειτονισσα και της ζηταγε 200δηναρια και τον εδιωξε..εε εμενα με ειδε ξενη με 2 παιδια κιολας και μου επιτιθικε..πως δεν ειχε κανα μαχαιρι ποως δεν με επνιξε και δεν εγιναν χειροτερα τα πραγματα δεν ξερω///

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ξεχασα να σας πωω αποθηλασε η Μιλα...εδω και μια βδομαδα δεν θηλαζει πρωτα σταματησε μεσημερι και βραδυ να πινει γαλα και επινε μονο νυχτα 2-3 φορες προς το ξημερωμα ομως μια μερα το στηθος με πονεσε πολυ την επομενη ακομα χειροτερα σε σημειο που επρεπε να την σταματησω λεω δεν μπορω να ξαναπερασω τα ιδια δεν αντεχω...την αλλη μερα δεν ζητησε να θηλασει καθολου ουτε την επομενη παω να βγαλω γαλα γιατι με ποναγε και εχω μια τεραστια φουσκαλα να καλυπτει την θηλη παταω να βγει γαλα σκαει η φουσκαλα και βγαζει πυον και μετα ηταν σαν πληγη ιουυ μιλησα με θηλαζουσες κανας μυκηττας θα ειναι τη δευτερα το πρωι θα παω να με δει ο γιατρος γιατι δεν εχει γινει καλα παρολο που δεν θηλαζω και οντως οσο περναει ο καιρος αυτο ειναι να δεις καπως καντινιαση καπως ετσι το λενε..θα δουμε η μικρη καθε πρωι τρωει φρεσκο γαλα με νυφαδες δημητριακων οχι κορν φλεικς σαν κουακερ αλλα δημητριακα αντι για βρωμη και καθε βραδυ παρα βραδι ξινογαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα μαρια ηρθε η περιοδος τελικα?:-)ο αντρικος πως ειναι?

Αναστασια μου η φραουλιτσα πως ειναι?της περασε τελειως?η ιωαννουλα Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια της περασε!πιανεται και σηκωνεται μονη της,κραταει γυρω γυρω απ το τραπεζακι στο σαλονι και περπαταει!

Ρε κισκακι τι επαθες ρε κοριτσι μου. . .!τρομαξα μονο που το διαβαζα!να σε ληστεψει μαλλον ηθελε!το καθαρμα!μη χειροτερα πλεον!περνα κι απ το γιατρο σου κοπελα μου για καλο και για κακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και καλή Κυριακή!!!!!!!!

Βολτάρετε??????? Δεν βλέπω πολύ κίνηση στο πόστ......... :(

Τα δικά μου τα ξέρετε.....όλη μέρα μόνη με τα παιδιά, από τις 7 το πρωί στο πόδι μέχρι τις 11 που γυρίζει ο άντρας μου, μάγκεψε και η Χρυσούλα και δεν κοιμάται νωρίς όπως παλιά!!!!! Με έχουν ξετινάξει.......το αριστερό μου χέρι με έχει πεθάνει στον πόνο, πολύ φοβάμαι ότι έπαθα τενοντίτιδα από το να σηκώνω αγκαλιά την μικρή......αφήστε που ζηλεύει και η Μαρία και θέλει να την σηκώνω κι εκείνη και είναι 17 κιλά (γερό να είναι το πουλάκι αλλά 17 κιλά πώς να τα σηκώσω??????)

Τώρα λείπει η Μαρία στην πεθερά και η Χρυσούλα κοιμάται και βρήκα ευκαιρία να μπώ λίγο να δώ τα νέα σας.......μέχρι να ξυπνήσει να της δώσω αυγό και φρουτόκρεμα!

Ρε συ Εύηηηηηηηηηηηηηηηη απαπαπααααααααααααααα τί ήταν αυτό που έπαθες βρε κορίτσι μου??????? Είσαι καλά τώρα??????????? Πήγες σε έναν γιατρό???????? Φαντάζομαι το σοκ που θα έπαθες!!!!!!!!! Εγώ μόνο που τα διάβασα και σκιάχτηκα..........ο Χριστοφορίνος είναι καλά?????????? Δεν τρόμαξε το πουλάκι μου???????? Λέω πάντως αηδία έχει καταντήσει ο κόσμος.......δεν σέβονται τίποτα πια, όποιον βρουν αρπάζουν στον δρόμο!!!!!!!! Σε είδε φαίνεται που ήσουν και με τα μωρά απασχολημένη και θεώρησε ότι δεν θα μπορούσες να αντιδράσεις γρήγορα κι εύκολα!!!!!!!!!!!

Χρυσάνθη περαστικά σας!!!!!!!!!! Με το βουητό στο αυτί τί έγινε, υποχώρησε??????

Βασούλα μου ξεπετάχτηκε και το Ιωαννάκι ε????????? Όταν περπατήσει με το καλό να δείς γλέντια.........μισή θα μείνεις από το να την κυνηγάς!!!!!!!!!!!!!! Γερά να είναι αλλά ακούραστα βρε παιδί μου......πού την βρίσκουν τόοοοοοοοση ενέργεια :lol:

Αναστασάκο τώρα άρχισε να κάθεται η μικρή??? Εεεεε είναι θέμα χρόνου να πιαστεί από κάπου και να την βρείς όρθια καμιά μέρα ;)

Πάω να κόψω τα φρουτάκια για την κρέμα της Χρυσουλίτσας.......αααα ξέχασα να σας πώ, το Καροτάκι μου έγινε ξανθομαλλούσα, πάλι κοκκινίζει το μαλλί αλλά όχι τόσο πλέον :( Της έχει μείνει το παρατσούκλι όμως :D

Φιλάκια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.....τι κανετε?εμεις καλα.....μεγαλωνουμε κ ζωηρευουμε.....δεν αφηνουμε τιποτα να περασει χωρις να το επεξεργαστουμε...εχουμε σουπερ περιεργια για ολα :lol: ο ακης μου αναρωσε κ ολα καλα....μια ιωσουλα κολλησαμε οικογενειακως πλην του μπαμπα αλλα ορο φυσιολογικο ολοι κ θα μας περασει...

χτες πηγαμε σε μια βαπτιση....βαπτιζαμε την ανηψια μας.....ολα ηταν τελεια....η κορουλα μου επιασε το βαπτιστικο φουστανι της ξαδελφης της κ δεν το αφηνε με τιποτα.....οσες φορες ηταν μαζι οι μπεμπουλες οι δικια μου αρπαζε το φορεμα....αχ απο τωρα λεω ξερει το ωραιο..... :lol: ο γιος μου κρατησε την λαμπαδα της ξαδελφς του περασαμε πολυ ωραια.....ανυπομονω να βαπτισω κ εγω το λουλουδι μου.....εντωμεταξυ η πεθερα μου χρυσοχερα....τα εφτιαξε ολα τελεια....τα γλυκα του κουταλιου κ μια ωραια κορδελα για τα μαλλια τις μπεμπουλας που βαπτιζοταν..τωρα την καβατζωσα κ εγω να μας περιποιηθει κ εμας :roll::roll::roll:

τι αλλο να σας γρααψω?ποναει ο λαιμος μου :cry:

κισκα τι να σου πω....προσοχη πολυ....εγω παντως δεν φοραω χρυσα κ ουτε στα παιδια γιατι φοβαμαι πολυ...ουτε τσαντα περνω πλεον οταν βγαινω εξω....αυξηθηκε η εγκηληματικοτητα πολυ...που ειναι ο παλιος καλος καιρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα....καλε που χαθηκατε ολες?

εμεις εδω.....σημερα τελειωσα την γενικη στο σπιτι,ξεπατωθηκαμε λιγο με τον συζηγο αλλα το σπιτι λαμπει...δεν ξερω ποσο θα κρατησει :lol::lol::lol: αυρι θα γινετε παλι χαμος :lol: ....μου εμειναν μονο οι ντουλαπες...αλλα μια και καλη οταν θα βγαλω τα χειμωνιατικα....τις μπεμπας τα επλυνα ολα γιατι δεν ειχα τιποτα μακρυμανικο....στον ακη μπρεπει να ψωνισω δεν εχω τιποτε απολυτως....δεν του κανει τιποτε απο τα περσυνα :lol: μεγαλωνει το καμαρι μου...

καλε μπειτε που ειστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα χρόνια πολλά για το Χαρούλη, αν και λίγο καθυστερημένα!

Να τα εκατοστήσει φιλενάδα, να τον χαίρεστε!

Αχ, πως πέρασε ένας χρόνος, σε λίγες μέρες έχουμε και εμείς τα γενέθλιά μας!

Κάνατε παρτάκι;;;

Δώρα χαίρμαι που όλα πάνε καλά!!!

Να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!

Νασιούλα τι κάνουν τα κοριτσάκια σου;;

Πώς τα πάει η Μαρία στο παιδικό;; έχεις ακόμα προβλήματα;;

Συμπεθέρα φιλάκια στη νύφη μας!!!!!!!!!

Εύη τι ήταν αυτό που έπαθες ;;; Φαντάζομαι σοκ.......τι να πω.....;;;

Να είστε καλά!

Χρυσάνθη και εγώ μαζεψα αρκετά καλοκαιρινά, τι κούραση και αυτή κάθε φορά με την αλλαγή ε;;;

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...