Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Γιωταμαρία κι εγώ 16 μηνών περπάτησα περίπου! Αλλά έχω την εντύπωση ότι φταίγανε και οι γονείς μου γι' αυτό, γιατί φοβούνταν πάρα πολύ (το βλέπω και τώρα με τον Αντρέα).

Μίλησα πολύ νωρίς πάντως, ενώ ο Αντρέας σ' αυτό είναι φέεεταααα... Λέει μόνο "μαμά", "αμ" (=μαμ), "αβ" (=γαβ, μιλάει και ξένες γλώσσες, ακόμα δεν έμαθε τα ανθρώπινα και πέρασε στα σκυλίσια), "παππού". Το "μπαμπά" το έλεγε, αλλά τώρα το παράτησε!

Τοστ δεν του έχω δώσει ποτέ. Από τυριά μόνο ανάλατη φρέσκια μυζήθρα, κάτι σαν ανθότυρο του έχω δώσει και του αρέσει αρκετά. Σήμερα, π.χ. του έδωσα μισή φέτα ψωμί και την έφαγε όλη μόνος του, με την κόρα! Αλλά του την έδωσα γιατί δεν έφαγε τίποτα το μεσημέρι. Αλλιώς δε θέλω να του δίνω να τρώει έτσι απλά για να μάθει.

Πολλή γκρίνια πάντως σήμερα, απ' όσο μπορώ να δω βγαίνουν τρία δόντια μαζί, και έχει και το κρύωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας φιλενάδες!!!!!

Όλα τα μωρά όταν είναι στην εξερεύνηση είναι ας πούμε ζωηρά......μερικά είναι περισσότερο ζωηρά κ είναι κ τα δικά μου που αποτελούν κατηγορία από μόνα τους!!!!!!!! Σήμερα η Χρυσούλα έφαγε ένα μολύβι κ της καρφώθηκε η μύτη του στον ουρανίσκο πίσω από τα δόντια......προσπάθησα να την βγάλω αλλά τελικά την έσπρωξα πιο μέσα!!!!!! Τελικά καταλήξαμε στο νοσοκομείο κ το έβγαλε οδοντίατρος με τσιμπίδα......είχε μπεί αρκετά βαθιά κ τώρα έχει μείνει εκεί μια τρυπίτσα!!!!!! Κ η Χρυσούλα φέταααααααααααα.......εγώ έσκασα κι εκείνη στον κόσμο της!!!!! Η παιδίατρος με καταάγχωσε γιατί μου έλεγε ότι είναι μόλυβδος κ δεν κάνει να μείνει μέσα για πολύ οπότε τρέχαμε κ δεν φτάναμε...

Κι εγώ σαν την Άννα Μαρία δεν είμαι της γνώμης να βιαζόμαστε με τίποτα στα μωρά...όλα με την ώρα τους! Κ τα δύο μου παιδιά περπάτησαν γρήγορα αλλά επειδή ήρθε η ώρα τους κ όχι επειδή τα πίεσα.....Με τα αλεσμένα ακόμα κι εμείς....της δίνω να δοκιμάζει κ άλλες τροφές που δεν τις έχω αλέσει κ θέλει, αλλά το μεσημεριανό της το προτιμάει αλεσμένο ακόμα! Όσο για γλυκά κ άλλα.....κρέμες της δίνω, κ κανένα ΜΙΡΑΝΤΑ που κ που αλλά σοκολάτες κ γεμιστά μπισκότα κτλ ούτε κατά διάνοια!!!!! Κ το Μαρουλάκι που είναι 3 τώρα άρχισε να δοκιμάζει από αυτά.....τις δίνω να δοκιμάζει γιατί δεν θέλω να λιμπίζεται τίποτα! Με την ομιλία έχω ένα θέμα γιατί δεν λέει τίποτα εκτός από νταντά κ κακά (όταν τα κάνει)...αλλά κ πάλι δεν την ζορίζω!!!!!!

Εμείς έχουμε 9 δόντια...εσείς???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νασιόπαιδα ξαναχτυπούν!!! Πω πω, τι έκανε πάλι το άτομο;;; Εμείς πάντως, επειδή τον έχουμε κόψει τι ζιζάνιο είναι, δεν αφήνουμε απολύτως τίποτα στα τραπέζια και στους καναπέδες που να είναι επικίνδυνο. Στυλό, μολύβια, πράγματα που σπάνε, βιβλία, χαρτομάντηλα, κ.λπ., όλα έχουν εξοριστεί σε σημεία που να μην τα φτάνει ο Αντρέας. Και δεν τον αφήνουμε ποτέ μόνο του. Αλλιώς κι εμάς κάτι τέτοια ωραία θα έκανε...

Ο Αντρέας μόνο τρία δόντια έχει, και βγάζει τώρα άλλα τρία... Από ομιλία είμαστε στα ίδια! Α, και "κακά" λέει καμιά φορά, άμα του το πούμε εμείς.

Το μολύβι έχει μέσα γραφίτη, δε νομίζω ότι έχει μόλυβδο. Ο μόλυβδος είναι πολύ επικίνδυνο υλικό, είναι δυνατόν να το πουλούσαν έτσι σε μικρά παιδιά; Κάτσε να το ψάξω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α εμένα δε σκαρφαλώνει όμως ακόμα, οπότε μετριάζεται κατά πολύ ο κίνδυνος. Τον βλέπω όμως που αρχίζει και του μπαίνει η ιδέα στο μυαλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου η παιδίατρος μου είπε ότι τα μολύβια περιέχουν μόλυβδο κ είναι επικίνδυνο!!!! Τί να σου πώ......δεν έχω ιδέα!!! Εγώ την πήρα τηλ να μου πεί τί να κάνω κ αυτή με καταάγχωσε...δεν περίμενα ότι θα μου έλεγε να τρέξω άμεσα.......

Οι δικές μου είναι θηρία ρε συ......σκαρφαλώνουν παντού κ κάνουν ότι ΔΕΝ θα έπρεπε να κάνει ένα παιδί της ηλικίας τους!!!!!! Καναπέδες, καρέκλες, στο τραπέζι της κουζίνας...ακόμα κ η Χρυσούλα έμαθε (βλέποντας την Μαρία προφανώς) να ανεβαίνει στις καρέκλες της κουζίνας κ να προσπαθεί να ανέβει στο τραπέζι!!!! Ακόμα κ στο παράθυρο που είναι πίσω από τον καναπέ έχουν σκαρφαλώσει......ακόμα κ στις κουρτίνες!!!!!! Ότι κ να σου περιγράψω θα είναι λίγο.....δεν μπορείς να φανταστείς τί αγωνία περνάω κάθε μέρα αν θα καταφέρω να τις κρατήσω σώες μέχρι το βράδυ!!!!!!!!!

Ααααα εντωμεταξύ, η Μαρία σήμερα καβάλησε το καρότσι της μικρής κ έπεσε (μαζί με το καρότσι, παρόλο που εγώ ούρλιαζα ότι θα χτυπήσουν κ την κατέβαζα από κει, αυτή ξανανέβαινε) κ ΚΑΠΑΚΩΣΕ την Χρυσούλα!!!!!!!! Πές μου τί να την έκανα??????? Να την πλάκωνα στις σφαλιάρες????????? Γιατί από μάλωμα κ νουθεσίες ΔΕΝ καταλαβαίνει!!!!!! Κ την βλέπει η μικρή κ κάνει ακριβώς τα ίδια!!!!!

Κι εγώ έχω πεί 13787238927 φορές ότι δεν θέλω να κυκλοφορούν επικίνδυνα υλικά εδώ μέσα αλλά έχω κ την μεγάλη που θέλει να παίξει, να ζωγραφίσει κτλ......πως να την περιορίσω????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστά, εσύ έχεις και τη μεγάλη που δίνει το κακό παράδειγμα! Κι εγώ αυτό σκέφτομαι, ότι όταν αρχίσει να σκαρφαλώνει θα είναι τα μεγάλα ζόρια... Κουρτίνες ακόμα δεν έχουμε, αλλά θα βάλουμε σύντομα, και σκέφτομαι ότι, αν δεν σκαρφαλώνει σ' αυτές, θα τις τραβάει οπωσδήποτε. Τώρα προς το παρόν τραβά το σχοινάκι από το στόρι.

Κι εμένα πάντως τρώει ό,τι βρει μπροστά του... Συνέχεια βρίσκω στα κακά του τρίχες, γιατί πέφτουν απ' τα μαλλιά μου κι όσο κι αν καθαρίζω, όλο και κάποια θα βρεθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο τρίχες βρίσκεις στα κακά του??????? Γιατί εγώ μέχρι κ σακούλα (εννοώ κομμάτι από σακούλα έχω βρεί)......κομμάτια από χαρτόνι.......κομμάτια από τις σόλες από τα παντοφλάκια της μεγάλης (κ τα δικά της) κ γενικά βρίσκω διάφορα......Ότι βρεί το βάζει στο στόμα της!!!!!!!!

Προχθές τις έδωσε ο άντρας μου ένα κουτί (ζαχαροπλαστείου) με κάτι υπολείμματα από κουλουράκια πορτοκαλιού (αντίθετα με ότι λέω εγώ) κ η Χρυσούλα αντί να πλακώσει τα κουλουράκια έφαγε το κουτί!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, μια φορά είχα βρει και μια κόκκινη κλωστή από το πάρκο του, όταν ακόμα δεν τον βάζαμε κάτω! Προσπαθούμε όσο μπορούμε να τον προσέχουμε να μη βάζει στο στόμα ό,τι βρίσκει, αλλά φαντάζομαι πολλά από αυτά που βρίσκει τα τρώει και μετά δεν τα βλέπουμε εμείς στα κακά.

Πάντως, ο Αντρέας είναι ζωηρό μωρό, αλλά δεν είναι άτακτο. Προς το παρόν δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μην το γυρίσει μετά σε ταλιμπάν ο Αντρίκος!!!!!!!!! Γιατί είναι κ αγόρι.......αν κ πιστεύω ότι πλέον τα κορίτσια έχουν γίνει πολύ χειρότερα....ειδικά αυτά που δεν τα πιάνει το μάτι σου σαν τις δικές μου που τις βλέπεις κ λες ααααα τί γλυκάκια!!!!!!!!! Ναι καλά........

Η Μαρία πιστεύω ότι έγινε έτσι επειδή ήταν το πρώτο εγγόνι κ από τις δύο πλευρές κ την κακόμαθαν πολύ....δεν το ξέρει το όχι κ το μη.....μόνο εγώ της θέτω περιορισμούς (κ ο μπαμπάς της)!!!! Αλλά πλέον το έμαθε το ποίημα....."εγώ θα πάω στον παππού μου" λέει...ή "σκασίλα μας μεγάλη κ δέκα παπαγάλοι" κ γενικά βγάζει μια γλωσσάρααααααααα...Στην Χρυσούλα μάλλον είναι γονιδιακό το θέμα γιατί κανείς δεν την κακομαθαίνει....

Απλά κι εγώ πλέον λόγω κούρασης άρχισα να ρετάρω.......πόσο μπορώ να έχω τα μάτια μου πάνω τους??????? Ακόμα κ για πιπί να πάω ξέρω πως μέχρι να βγω από την τουαλέτα (αν βγω δηλαδή κ δεν με ξανακλειδώσει μέσα η Μαρία) κάτι θα έχει γίνει!!!!!!!!! Ή που θα χτυπήσει κάποια...ή που θα μαλλιοτραβηχτούν.......πάντως είμαι μόνιμα στην τσίτα!!!!!!!

Αχ είμαι πτώμα κοριτσάκι μου!!!!!!! Σε καληνυχτώ κ να μου φιλήσεις τον Αντρίκο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Από τα χαράματα μας ξύπνησε σήμερα... Έξι και είκοσι και ΔΕΝ ξανακοιμόταν... Τον κράτησε ο άντρας μου μήπως κοιμηθώ αλλά δεννν... Τελικά τον πήρα και πήγαμε εκκλησία και όταν γυρίσαμε έπεσα μήπως κοιμηθώ αυτή τη φορά. Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα αν κοιμήθηκα (!!!!!), μάλλον πρέπει να κοιμήθηκα για πολύ λίγο, αλλά τον άκουγα που έκλαιγε συνέχεια και τελικά σηκώθηκα και τον κοίμισα...

Νάσια κι εμάς ο Αντρέας δεν καταλαβαίνει το "όχι" και το "μη". Π.χ. στο σαλόνι έχουμε πίσω από το έπιπλο της τηλεόρασης ένα πολύπριζο με διάφορες πρίζες. Δίπλα από το έπιπλο έχουμε ένα τραπεζάκι. Τώρα τελευταία μπαίνει κάτω απ' το τραπεζάκι και πειράζει τις πρίζες ή απλά μετακινεί το τραπεζάκι, για να έχει όλο το χώρο στη διάθεσή του. Του λέμε αμέσως "Αντρέα! Βγες γρήγορα!" ή κάτι παρεμφερές και βγαίνει αμέσως, αλλά τριάντα δευτερόλεπτα μετά ξαναπηγαίνει... Εκατό φορές να του το πούμε και να τον πάρουμε από κει, αυτός θα ξαναπάει.

Δεν ξέρω, είναι δύσκολο να θέσεις κάποια όρια. Δε θέλω συνέχεια να του λέω "όχι" και "μη" γιατί δε θέλω να του κόψω τον ενθουσιασμό του να εξερευνήσει τον κόσμο, αλλά από την άλλη δε θέλω να γίνει ανεξέλεγκτος.

Για τη Μαρία που λες, μάλλον φταίνε οι παππούδες-γιαγιάδες (εμένα πάλι οι γονείς μου είναι στο άλλο άκρο), ενώ η Χρυσούλα βλέπει τη Μαρία και τη μιμείται. Αλλά άμα δεν το έχει το παιδί... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Νασιούκοοοοοοοοοο τι έγινε πάλι;;

Τελικά τσάμπα σε άγχωσε τόσο πολύ η παιδίατρος για το μόλυβδο;;

Πωπωωωωωω τι έχουμε να πάθουμε;;

Και ο δικός μου δεν άφήνει τιποτα που να μη το βάζει στο στόμα, και είναι χειρότερα όταν του λέω μη, όχι ή κακό....απλά προσπαθώ να τον κάνω να το ξεχνάει....αλλά κάτι άλλο βρίσκει!!!!!!

Άννα Μαρία πρωί πρωί .....

εμείς για την ώρα ξυπνάμε 9.οο με 9.30!!!!!!!

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΚΗ ΠΟΛΥ ΞΕΡΕΙ Η ΝΑΣΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΠΛΕΟΝ ΣΠΑΝΙΑ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΕΙ ΟΛΗ ΤΙΝ ΩΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΛΠ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ Κ ΝΑ ΣΚΑΡΦΑΛΩΝΕΙ ΣΕ ΚΝΑΠΕΔΕΣ Κ Κ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΧΑΜΟΣ ΣΑΣ ΛΕΩ.

ΝΑΣΙΑ Κ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΙΖΕΣ Κ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΗΜΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΙΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗ Κ ΤΟ ΟΧΙ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΙΣΜΑΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ Κ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΕΙ.

ΕΥΤΗΧΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΡΩΣΑΜΕ ΧΑΛΙΑ Κ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ ΤΟ ΣΠΤΙ.....ΣΗΚΩΣΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ Κ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑΤΑ ΕΠΛΥΝΑ Κ ΤΩΡΑΕΧΩ ΕΝΑ ΣΙΔΕΡΟ ΒΟΥΝΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Ρε νασιουκο τι εκανε παλι η σκανδαλιαρα η κορη σου?αχ μονο που το φανταζομαι, τρομαζω!ουτε εγω ηξερα πως το μολυβι απ το μολυβδο βγαινει η ονομασια του!

Αννα μαρια και γω σε τιποτα δεν πιεζω την Ιωαννα!τωρα που τη βλεπω οτι κανει βηματα μονη της τη βοηθαω αλλα οποτε θελει η ιδια!δε θα σκασω κιολας!και μεις το μεσημεριανο το τρωμε αλεσμενο, ισως καμια πατατουλα και κανενα μπισκοτακι morning coffee και ψωμακι τρωει μονη της!και την πατατουλα της τη δινουμε εμεις!

Απο δοντακια εχουμε 2 πανω, 2 κατω και βγαζουμε και ενα απο μεσα τωρα!

Μαμα, μπαμπα φωναζουμε, λαμπα και το ονομα της δασκαλας της πολλες φορες την πετυχα να το λεει, ειναι ευκολο ομως 'ποπη'.Αυτα!παππου γιαγια δεν την ακουσα να το λεει καθαρα!

Γιωτακι μου φιλακια στο Θανουλη!πως ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!!!

Μυριαμ τρέχειςςςςςςςςςςςςςς...................φιλιααααααα

Βασούλα καλά είμαστε. Ο Θάνος έχει από τις 14 του μήνα που περπατάει μόνος του χωρίς πιεση....

Από λέξεις μαμά, μπαμπά, κοίτα, άντε, γιαγιά, και μια φορά πιπίλα.....αλλά είναι μέρες τώρα που δε λέει πολλά!!!!!! Όταν θέλει εκείνος θα τα πει... :lol::lol::lol::lol:

Έχει πλάκα γιατί μου πλένει τα δόντια, μου βάζει physiomer στη μύτη και με ταίζει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και εμείς αλεσμένα , του δίνω στο χεράκι μπισκότο αλλά δε θέλει να τα τρώει ...........θέλει να παίζει!!!!!!! :roll:

Από δοντάκια 3 κάτω και 4 πάνω αλλά γενικά πολύ φουσκωμένα ούλα, πολλά σαλάκιαααααα.

Μου αρέσει που η Ιωαννα λέει λάμπαααα! :lol::lol::lol:

Πολλά φιλιάαααααα

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου τα παιδακια δεν θελουν πιεση!ξερουν αυτα ποτε και πως θα παρουν την πρωτοβουλια να κανουν κατι καινουριο!

Ναι οταν την ρωτησεις που ειναι η λαμπα, κοιτα πανω, τη δειχνει και λεει λα - μπα!και καποτε οταν δει μπαλα τη συγχιζει και λεει λαμπα!χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα λάμπα, μπάλα......μπέρδεμα :lol::lol::lol::lol:

Εμάς όταν τον ρωτάς που είναι το φως...δείχνει όλα τα φώτα στου σπιτιού.....και κάνει φουυυυυυυυ να τα σβήσει και μετά να πατήσει και τον διακόπτη........όπως τα περισσότερα μωράκιαααααααα :lol::lol::lol:

Φιλάκιαααααααααα

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Στο πόδι με είχε όλο το βράδι ο Αντρίκος και το πρωί ξύπνησε 6.15... Ξανακοιμήθηκα για καμιά ώρα μετά που τον κράτησε ο άντρας μου.

Σήμερα πήγα και το πρώτο μου μάθημα κεραμικής! Ήταν πολύ ωραία, έφτιαξα δύο πήλινα ρόδια.

Μύριαμ εμείς δεν έχουμε εκτεθειμένες πρίζες, αλλά έχουμε κάποιες πρίζες χαμηλά, οι οποίες έχουν μέσα πρίζα, πώς το λένε αυτό το πράγμα, το καλώδιο, καταλάβατε φαντάζομαι. Μ' αυτές τι γίνεται;

Ο Αντρέας με το φως δεν έχει κόλλημα όπως τα περισσότερα μωρά, αλλά τώρα που βάλαμε καινούριο φωτιστικό στην κουζίνα που ανοίγει με τηλεχειριστήριο, όποτε με δει να παίρνω το τηλεχειριστήριο, κοιτάει το φωτιστικό και περιμένει να ανάψει!

Α, και στο σαλόνι που έχουμε φωτιστικό-ανεμιστήρα που ανοίγει με κορδόνι, τον κρατάει ο άντρας μου και τραβά το κορδόνι και ανάβει το φως.

Με τις εικόνες έχει ένα κόλλημα, όποτε βλέπει εικόνα και κυρίως του Χριστού σκάει ένα τεράστιο χαμόγελο μέχρι τ' αφτιά του, κι άμα του πεις "πού είναι ο Χριστούλης;" κοιτάει στο μέρος που είναι οι εικόνες και χαμογελά.

Γιωταμαρία κι εμένα καμιά φορά πάει να με ταΐσει! Να μου βάλει ορό στη μύτη με τίποτα, μόνο που βλέπει την αμπούλα αρχίζει να κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

καλε νασια τι μαλακιες σας ειπε η παιδιατρος σας???? επειδη ταιριαζει μολυβι-μολυβδος?? :lol::lol::lol::lol::lol: αν ειχαν μολυβδο τα μολυβια θα ηταν ακρως απαγορευμενα!

κοριτσια εισαστε ολες καλα????

εμεις μια χαρα, πλησιαζουν τα πρωτα μας γνεεθλια!!

ο δημητρακης εχει 2 δοντακια κατω κ σα να ξεπροβαλλουν τα αλλα 2 πανω, περπαταει σχεδον κανονικα, τρωει πολυ καλα πλεον, δε θυμαμαι αν σας εχω πει οτι εχει αλλεργια τελικα στα γαλακτοκομικα!

θα προσπαθω να μπαινω, να ξεκλεβω λιγο χρονο καθε μερα

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κουρτσούδια!!!!!!!!

Λένα ότι κ να σου πώ θα είναι ψέμα......εγώ δεν είχα πανικοβληθεί αρχικά αλλά η παιδίατρός μας με τσίτωσε με αυτά που έλεγε! Γενικά τώρα τελευταία ακόμα κ το πιο απλό το κάνει να φαίνεται αγχωτικό, πάντα βλέπει το χειρότερο σενάριο κ εγώ είμαι κ αρρωστοφοβική οπότε καταλαβαίνεις με τί ψυχολογία φεύγω πάντα από το ιατρείο της.....Πάντως κ με τον οδοντίατρο που μίλησα μου είπε πως αυτό το υλικό είναι επικίνδυνο κ πρέπει να βγεί!

Μύριαμμμμμμμμμ.........run Forrest!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιωτάκι μου περπατάτε ε????????? Μπράβο!!!!!!! Άντε καλά τρεξίματα!!!!!!!!!!! Κ η Χρυσούλα έλεγε κάποιες λεξούλες αλλά τώρα τελευταία τις σταμάτησε.....λες να τα πουν όλα μαζεμένα?

'Αννα Μαρία νομίζω το πολύπριζο εννοείς........

Βασούλα αυτό με την λάμπα-μπάλα κι εμένα πολύ μου άρεσε!!!!!!!! Κ πού είσαι ακόμα να δεις πόσα κουφά θα ακούσουμε......έχει πολύ πλάκα αυτή η ηλικία!

Ρε κορίτσια πάλι μύξα κ βήχα έχουν κ οι δύο...αμάν πια, βαρέθηκα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία πώς και έκανες μαθήματα κεραμικής;; Στο δήμο σας;

Είναι ωραίο πάντως να δημιουργείς!!!

Λενάκι μου πλησιάζουν και τα πρώτα γενέθλια του μικρού σου , ο Αναστασάκος καλά;;

Να μπαίνεις να μαθαίνουμε νέα σας!

Νασιούκο πέθανα στα γέλια με το run Forrest runnnnnnnnnnnn!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: καλά είσαι θεάααααα!!!!!!

Οι μικρές πάλι μυξούλες;;; ωχχχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααααα

τρεχουμε λεμε με τα μικραααααα :lol: κι εμενα εχει μυξες και βηχει....τι να της δωσω με τον βηχα,τσαι δεν πινει...χθες ξυπνησε 12 το βραδυ και χοροπηδουσε μεχρι τις 2,30 ενω νυσταζε.....δεν μπορω να καταλαβω τι κανει....φαση ειναι δεν ξερω.....εχει και τον διακοπτη διπλα στο κρεβατι και αναβοσβηνει το φως...εγω να νυσταζω και τα ματια μου να κανουν πουλακια..... :? οταν κοιμαται με τον αντρα μου κιχ δεν βγαζει δεν καταλαβαινω......ισως ξερει οτι εγω θα ασχοληθω μαζι της....ενω ο αντρας μου γυρναει και πλατη και την γραφει!

Εμενα λεει μαμα,μπαμπα,παππου,γιαγια,μη μη μη μη,ποτε ποτε και κουναει το δαχτυλο,μαμ,που ειναι το φως και το δειχνει......

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεςςςς!

Αναστασια μου αμαν αυτες οι κορες μας!ιδιες και ομοιες ειναι νομιζω:)και εμας εχει 2 βδομαδες σχεδον που τα βραδια ξυπνα, καποτε κλαιει, καποτε μας φωναζει, οτι να ναι δηλαδη!τις πρωτες μερες που το κανε ετρεχα την επιανα πανω μου, την ηρεμουσα και ξανακοιμοταν!2 βδομαδες τωρα δεν κοιμηθηκα ολοκληρο 8ωρο!εχει 1-2 νυχτες ομως ξυπνα, την ακουω και δεν παω να την πιασω και ξανακοιμαται μονη της!καταλαβε οτι της δινουμε σημασια και ετσι τωρα την αφηνω και βρισκει τροπο και ξανακοιμαται!

Νασιουλα μου τωρα το χειμωνα ησυχια δεν θα βρουμε νομιζω με τα συναχια των μικρων!αλλα αυτο με την παιδιατρο που σε αγχωνει εγω δεν θα το αντεχα ειλικρινα!Οκ αν ειναι κατι που πρεπει να σε ανησυχησει ναι λογικο ειναι να σε αγχωσει αλλα οχι ολα να τα βλεπει με το χειροτερο σεναριο!εγω θελω ο παιδιατρος να με καθησυχαζει γιατι ειμαι που ειμαι αγχωδης, αν με αγχωνε και αυτη, κλαφτα Χαραλαμπε!

Μυριαμακι μου τι κανεις?ο Αλκουλης?καλε εσυ τωρα που εισαι εγκυος κανεις περισσοτερες δουλειες!χεχε!ξεκουρασου λιγακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...