Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Αναστασάκο να τα εκατοστήσει το φραουλοκοριτσάκι σου!!!!!!!!!!!!!!! Γερή κ τυχερή να είναι!!!!!

Βασούλα μου περαστικούλια!!!!!! Κ το Χρυσουλάκι μου έκανε εχθές 38.4.....παίζει να είναι κ από δόντια πάντως γιατί κι εμένα βγάζει 3 απανωτά......Μην αγχώνεσαι καλό μου όσο μπορείς, είναι μέσα στο πρόγραμμα όλα!!!!!!!

Γιωτάκι :YMHUG::YMHUG: Θα ανέβει η ψυχολογία πάλι κ θα ξαναθυμηθούμε τα παλιά μας!!!!!! Είμαι σούργελο εγώ.....θα το ξαναβρώ το κέφι μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Αναστασία, να σου ζήσει η Κωνσταντινοφραουλίτσα!!! Πολύχρονη και να τη χαίρεστε!

Μύριαμ, μια χαρά θα πάει και η β' επιπέδου. Εμείς παντοφλάκια του πήραμε, αλλά δε θέλω να τα φοράει όταν περπατά, μόνο στο πάρκο όταν πιάσουν τα μεγάλα κρύα. Προτιμώ να φοράει τα παπούτσια του που είναι ορθοπεδικά.

Για το δέντρο είχα πει ότι δε θέλω να στολίσω νωρίς, γιατί πιστεύω ότι έτσι κάπου χάνεται και η γιορτή. Αν έχεις στολισμένα για ένα μήνα, όταν έρθουν τα Χριστούγεννα θα έχεις πλέον βαρεθεί και το δέντρο και όλα.

Καλά, όλη μέρα κάνεις δουλειές και κατά τα άλλα θέλει και γενική το σπίτι;

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, όταν λέτε "γενική" τι εννοείτε;

Επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια πώς είσαι τώρα;

Βάσω για ποιο λόγο αγχώνεσαι; Παιδί είναι, θα αρρωστήσει. Δηλαδή όσοι έχουν παιδιά με σοβαρά προβλήματα υγείας, όπως μια φίλη μου που γέννησε τον Αύγουστο ένα κοριτσάκι το οποίο είναι παραμορφωμένο στο πρόσωπο και ανακάλυψαν ότι αυτό οφείλεται σε κάποια εγκεφαλική δυσμορφία που ίσως της προκαλέσει και άλλα προβλήματα, όπως, π.χ. να μην μπορέσει να περπατήσει, τι πρέπει να κάνει; Και έχει και ένα μεγαλύτερο παιδί, πολύ ζωηρό και βγάζει και γάλα κάθε τρεις ώρες για να πίνει το μωρό δικό της γάλα!

Κι εμάς ο Αντρέας βγάζει δόντια και είναι λίγο γκρινιάρης, σε υποφερτά πλαίσια βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΝ Κ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΛΙΓΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΟΥΠΙΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΑ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ Κ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΕΒΑΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΙΝ ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΜΕ ΡΥΖΙ Κ ΕΙΧΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΣΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΕΠΛΥΝΑ Κ ΕΝΑΝ ΤΟΝΟ ΠΙΑΤΤΑΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.

ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΦΑΚΕΣ Κ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 3ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΛΑΙΚΗ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ.

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!

ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΣΤΟ ΦΕΙΣ.ΦΙΛΙΑ!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΝ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΓΕΡΗ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ!!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΑΚΟ ΓΕΡΟΣ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!!!!!!ΠΟΛΥΧΡΝΟΣ!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΛΑ ΜΠΑΙΝΩ ΑΡΓΑ Κ ΓΙ"ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ.ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΕΝΟΥΜΕ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΠΑΤΖΟΥΡΙΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΠΟΡΤΕΣ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ ΧΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ.

ΑΧ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΔΕΝΤΡΟ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙΝ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΕ.

ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΛΕΣ Κ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ Ο ΑΛΚΗΣ.ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΝΩ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΑΕΡΙΣΜΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΠΙΑΤΑ ΤΕΤΟΙΑ.ΦΙΛΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΙΚΟ.

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΛΚΗΣ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑΝΤΖΟΙΣ :lol::lol::lol::lol:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ12 ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΟΥΛΗ!!!!!!!ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΝΣΑ ΠΑΩ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εμάς από χτες είναι βροχερός ο καιρός. Το βράδι κάνει ψυχρούλα, τη μέρα δροσούλα, σήμερα δηλαδή, γιατί χτες σκάγαμε απ' τη ζέστη. Και τώρα με κοντομάνικο είμαι δηλαδή... Τουλάχιστον βρέχει.

Δεν πειράζει, καλύτερα να αργήσουν τα κρύα για να αργήσουμε να ανάψουμε σόμπες και καλοριφέρ!

Μύριαμ, μ' αρέσει που έχεις και κουράγιο και κάνεις και τραπέζι! Καλά, η πεθερά δεν μπορούσε τουλάχιστον να πλύνει τα πιάτα; Εγώ χτες έκανα κοτόπουλο στη γάστρα με λεμόνι και σκορδάκι (λουκούμι έγινε!), ρύζι και σαλάτα. Σήμερα θα κάνω φασολάκι μαυρομάτικο φρέσκο με κολοκύθι. Θα φάει κι ο μικρός, πρώτη φορά τέτοιο φαγητό.

Ααααα, αυτό είναι η γενική!!!!!!! Εγώ πόρτες και κουφώματα των παραθύρων καθαρίζω σχεδόν κάθε φορά που καθαρίζω ένα δωμάτιο, για να μη μαζεύονται. Παντζούρια δεν έχουμε (ευτυχώς!). Κουρτίνες έχουμε μόνο στα υπνοδωμάτια κι έχω στο νου μου να βάλω τον άντρα μου να τις κατεβάσει να τις πλύνουμε. Στο σαλόνι ακόμα δεν έχουμε βάλει, είναι το γεφύρι της Άρτας αυτές οι κουρτίνες! Πάντως μες στην άλλη βδομάδα λογικά θα τις βάλουμε κι αυτές!

Τζάμια καθαρίζει ο άντρας μου, οπότε καταλαβαίνετε... Ειδικά τώρα που άρχισαν οι βροχές...

Θέλω να βγάλω και τα χειμωνιάτικα και να μαζέψω τα καλοκαιρινά, αλλά δεν έχει νόημα... Αφού φοράμε κι απ' τα δύο. Έτσι έχουμε τις σακούλες με τα χειμωνιάτικα στο υπνοδωμάτιο και το γραφείο...

Σας κλείνω, πάω να καθαρίσω τα φασολάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα πώς πάει η μικρούλα σου ; καλύτερα;;

Νάσια μου άντε ανέβα ψυχολογικά για τον εαυτό σου πάνω από όλα!

Μυριαμ μήπως πρέπει να αφήσεις και λίγο τις δουλειές στην άκρη;;

Εντάξει εκτός από μερικές που δε μπορούν και να μην γίνουν...αλλά όχι και γενική με την κοιλιά!

Άννα Μαρία όντως όσο έχουμε καλό καιρό μας συμφέρει στη τσέπη, αλλά κάνουν και πάρτυ οι ιώσεις!

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι μου κανετε?

Νασιουλα μου ευχομαι να νιωθεις καλυτερα οτι κι αν εχει συμβει!

Αναστασουλα πως πηγε το παρτυ σας?εσβησε το κερακι η φραουλιτσα?:)

Γιωτακι μου πως ειναι ο Θανουλης?καλυτερα?

Αννα Μαρια σιγουρα μη χειροτερα να λεμε και Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!Το ξερω δεν ειναι σωστο να αγχωνομαι τοσο αλλα ειμαι αγχωδης σαν χαρακτηρας, προσπαθω να το ελεγχω οσο μπορω! Πολυ στεναχωρεθηκα για την περιπτωση της κοπελας που ειπες!τι κριμα!Ο Θεός να της δωσει δυναμη!

Μυριαμ με την κοιλια και τοσες δουλειες και με τον Αλκουλη μια χαρα τα πας αλλα να ξεκουραζεσαι και λιγο κοπελα μου!

Οσο για μας την Ιωαννιτσα την πηραμε παιδιατρο χθες μας ειπε αυξησαμε κι αλλο τις μασκουλες και η γιατρος μας ειπε προσπαθει να τη βοηθησει να το ξεπερασει μονο με μασκουλες και calpol!εαν ως την δευτερα τη δουμε και δεν δει βελτιωση και κανει πυρετο παλι τοτε αναγκαστικα θα δωσουμε αντιβιωση!χθες ηταν καλα ολη μερα αλλα το βραδυ ηταν ανησυχη, ξυπνουσε συνεχως με αποκορυφωμα στις 5 το πρωι σημερα που εκλαιγε παω να δω και ηταν ολοκοκκινη!πιανουμε πυρετο!39.7 απ τον ποπο!πηρα ξανα την παιδιατρο, της δωσαμε calpol παλι και της βαζαμε κρυες πετσετουλες και επεσε!αλλα μας ειπε αν δουμε και συνεχιζει και αυριο ο πυρετος τοτε παμε για αντιβιωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα εύχομαι να μην χρειαστεί η μικρή Ιωαννα αντιβίωση!

Και εμείς μασκούλες έως αύριο, πάμε καλύτερα, δοξα το Θεό, θα τα έχουμε αυτά αρκεί να είναι περαστικά και ασήμαντα!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι κανερτε?εμεις καλα...μεγαλωνουμε οικογενειακως :lol:

χαθηκα ειχα θεμα με το ιντερνετ κ επιτελους εχω ιντερνετ εδω κ μερες αλλα δεν προλαβαινω πια ουτε να ξεκουραστω...χαμος....

εχω παλι θεμα με το αυτι κ τους ιλιγγους,πηγα σε γιατρους δεν ξερω αγχωνομαι πολυ...ελπιζω να περασει με την θεραπεια τωρα....

δεν διαβασα κ πολλα χρονια πολλα στα μωρακια σας που χρονισαν κ λυδια μπραβο αντε με το καλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΨΥΧΡΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΝΑΨΩ ΤΟ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ.

ΜΟΛΙΣ ΤΣΑΚΙΣΑ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΥΡΑ.....ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ Κ ΕΧΩ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ....

Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΠΛΥΝΩ ΝΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ Κ Κ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΩ Κ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΡΙΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ.......ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.

ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!!!!

ΜΑΡΙΑ12 ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ?Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΩ Κ ΕΧΩ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ.

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!

ΒΑΣΟΥΛΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ Κ ΓΩ ΑΝΧΩΝΩΜΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!!!!!!!

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ Κ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ......

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια

ηταν πολυ ωραια στο παρτακι μας και η φραουλιτσα το χαρηκε πολυ παρολο που ξερω οτι ειναι στριγγλιτσα ειπα θα κλαιει αλλα ολα οκ...

βασουλα περαστικα στην μικρουλα να της δωσεις ενα φιλι απο εμενα!!!

χρυσανθουλη τι λεει εσεις?

μιριαμ φουσκωνει η κοιλιτσα?

οι αλλες τι κανετε?μπηκα στα πεταχτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!!!!

Μπαίνω στα γρήγορα γιατί πρέπει πάλι να πάω μέσα με τις μικρές για νάνι....αλλιώς δεν κοιμούνται οι σκατούλες!!!!!!!!!! Κάθε βράδυ κοιμάμαι σαν τους γέρους (νωρίς νωρίς) μαζί τους......

Η Μαρία μου είναι αρρωστούλα με ωτίτιδα κ λίγα ακροαστικά.....αντιβίωση, αντιβηχικό κ otrivin.....κ μετά θα την πάω πάλι να δούμε αν πέρασαν τα ακροαστικά! Κι αυτά επειδή όταν τσιρίζω να μην γυρνάει ξυπόλυτη στον παιδότοπο κ ιδρωμένη με αυτόν τον σκατόκαιρο όλοι με θεωρούν υπερβολική!!!!!!!!! Έκανε κ λίγο πυρετό εχθές, αλλά σήμερα είναι αρκετά καλύτερα....

Εννοείται ότι ακόμα είμαι σκατά.....για περισσότερους από έναν λόγους.........

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Νασιουλα μου περαστικα στο Μαρακι σας!το καημενο αρρωστησε:(oντως αυτος ο καιρος ειναι τοσο απροβλεπτος, μια ζεστη μια κρυο!λογικο ειναι να αρπαζουνε ευκολα τη γριππη!περαστικα στο κοριτσακι σας!

Αναστασια μου ενθουσιαστηκε η μικρη ε?ειδες τη φραουλιτσα το χαρηκε!

Αννα Μαρια κοντευουν και τα γενεθλια του Αντρικου, ναι?22 ειναι?

Μυριαμακι μου πως παει η κοιλιτσα?η 2η εγκυμοσυνη κυλα πιο γρηγορα ο καιρος ή τα ιδια με την 1η?:)

Η Ιωαννουλα το Σαββατοκυριακο δεν μου εκανε πυρετο,μυξες ομως και βηχα εχουμε αλλα βελτιωθηκε η ενταση τους!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!3 μερες την ειχαμε συνεχως στο σπιτι περιορισμενη,ηταν και γκρινιαρα αρκετα,πιστευω ειναι και που ναι αρρωστουλα αλλα εχουμε θεμα και με δοντια!εν τω μεταξυ αυτες τις μερες δεν ειχε ορεξη ουτε για φαγητο!περισσοτερο γαλα ηθελε παρα στερεες τροφες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!!!

Χρυσάνθη έχεις λαβύρινθο;;; Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με το αυτί σου;;

Μυριαμ έχεις δίκιο για τις δουλειές, αλλά δε χρειάζεται να κάνεις και γενική ρε κορίτσι μου στη κατάστασή σου.

Νασιούκο πώς τα πάει το Μαράκι σου;; Ωτίτιδα ε;; θα ποναει το καλό μου, εμείς στο τέλος της εβδομάδας θα περάσουμε από παιδίατρο να ρίξει μια ματιά στα αυτάκια του γιατί με την ίωση ήταν λίγο ερεθισμένα. Χτες ήταν η τελευταία μέρα των εισπνοών....

Εγώ 10 μέρες τώρα έχω βήχα, με αντιβίωση και όλαααααααα τα άλλα φάρμακα και ακόμα δεν μου έφυγε εντελώς....με τέτοιο σκατόκαιρο....

Βασούλα καλύτερα η Ιωάννα σου! Και ο Θάνος ευτυχώς! Και εμένα εννοείται με την ίωση δε μου έτρωγε και ακόμα μου κάνει νερά στο απογευματινό πάντα!

Αναστασία ξεφάντωσε η φραουλίτσα!!! Είχε την τιμητική της!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου καλημερα!

Ειχες και συ θεμα με το φαγητο του Θανουλη?νομιζα η δικη μου το κανει απο πεισμα αλλα τελικα μαλλον επειδη ειναι αρρωστη δεν εχει ορεξη φαινεται!αφου χθες με το ζορι της ταισα το μεσημερι λιγο φιδε με ψωμακι και το απογευμα φρουτο και περισσοτερο γαλα, αφου δεν ελεγε να ανοιξει το στομα της για να φαει κρεμα και το μεσημεριανο της!ουφ!και τελικα ψες η ωρα 12 ξυπνησε και πειναγε και της δωσαμε κι αλλο γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα καλημέρα!!

Θα δεις τώρα που θα της περάσει η ίωση θα αρχίσει πάλι να τρώει.

Και εμείς όταν δεν είμαστε καλά μπορούμε να φάμε;; έχουμε όρεξη;

Εμένα περασε και γαστρεντερίτιδα και με τους εμετούς, δεν έπινε μετά για δυο ημέρες όλο το γάλα του.

Τώρα δε μου τρώει πολύ το απογευματινό του αλλά θα φτιάξει πιστεύω.

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!

Ευχαριστώ για τα περαστικά στο κοριτσάκι μου! Είναι λίγο καλύτερα σήμερα αλλά δεν θα την στείλω σχολείο μέχρι να συνέλθει εντελώς κ από τα ακροαστικά......

Βασούλα μου έτσι κάνουν όταν είναι αρρωστάκια...τους κόβεται η όρεξη, δεν το κάνουν από πείσμα καλό μου...σε 2-3 μέρες θα συνέλθει η Ιωαννίτσα κ θα επανέλθει κ η ορεξούλα της, μην στεναχωριέσαι!!!! Κ μην σου φανεί περίεργο αν όταν ξαναπάτε παιδίατρο δείς να έχει χάσει κ βάρος...απ'αυτό θα είναι....Κ προς Θεού μην την πιέζεις να φάει περισσότερο απ'όσο μπορεί γιατί μπορεί κ να το κάνει εμετό....Περαστικούλια στην ζουζουνίτσα!!!!!!!!!!!!! Θα περάσει κορίτσι μου......τα παιδάκια αρρωσταίνουν συνέχεια!

Γιωτάκι μου ευτυχώς ο Θανούλης πάει καλύτερα...ταλαιπωρήθηκε πολύ ο κακομοίρης με τις απανωτές ιώσεις!!!!!!!! Οι μάσκες είναι όντως πολύ δραστικές.....δεν έχουν κάνει ποτέ τα παιδιά μου προς το παρόν (να χτυπήσω ξύλο, μην το γρουσουζέψω μόνη μου) αλλά ξέρω ότι κάνουν αποτελεσματική δουλειά!!!!!!!!

Μύριαμ άντε να δούμε πότε θα μιλήσουμε στο τηλ...μια δεν μπορείς εσύ, μια δεν μπορώ εγώ....φιλιά στον γαμπρό μου!

Πάω να μαγειρέψω......σπανακόρυζο λέω σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δικαιο κοριτσια!και μεις οταν ειμαστε αρρωστοι μας κοβεται η ορεξη!

Νασιουλα και μεις κανουμε μασκουλες και οντως κανουν δραση!

Γιωτακι μου εσεις τις σταματησατε τις μασκουλες?εμεις συνεχιζουμε για ακομα 2-3 μερες και να δουμε αν θα τα παει καλυτερα με το βηχα και να σταματησουμε!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να τα χουν καλα ολα τα παιδακια του κοσμου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Περαστικά στα αρρωστούλια.

Βάσω, όταν είναι άρρωστα τα μωρά μας, και κυρίως όταν έχουν πυρετό, κάνουν συνήθως τη δίαιτα του πυρετού, δηλαδή λίγο βραστό κοτόπουλο με λίγο ρυζάκι ή καμιά πατατούλα. Α, όπως κι εμείς όταν είμαστε άρρωστοι!

Σας φιλώ όλες, θα ξαναμπώ το βράδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

Αναστασάκο να σας ζήσει η φραουλίτσα σας!!να είναι γερή και τυχερή!!

ξεφάντωσε στο παρτάκι της διάβασα και πολύ χάρηκα!!

Νασιούλα μου τι έχεις φιλενάδα μου;περαστικούλια στο Μαράκι σου!!πως είναι σήμερα το γλυκούλι;

Μαράκι Γιωτάκι ο Θανούλης πως είναι;και εσεύ φιλενάδα την άρπαξες...περαστικούλια και στους δυο σας!!

το αυγό το βράζω αρκετά και μετά το ρίχνω στο μπλέντερ με τη φρουτόκρεμα...χάλια το ξέρω!

Βασούλα και η Ιωαννίτσα άρρωστη,περαστικά!!πάντως μην ανησυχείς που δεν πολυτρώει και η μικρούλα μου

όταν είχε ένα μπουκωματάκι είχε κόψει το φαγητό και έχασε μισό κιλάκι...

πω πω τα μικρούλια, τα έχει ξεκάνει αυτός ο παλιόκαιρος!!

Mυριαμάκι με το καλό να κάνεις τη β επιπέδου!!πως περνάει ο καιρός τη δεύτερη φορά...προσπάθησε

να ξεκουράζεσαι και λίγο όμως φιλενάδα!!

Άννα Μαρία φιλιά στον Αντρίκο!!

Χρυσάνθη περαστικά σου!!

σας φιλώ όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα τελειώσατε τις μασκούλες;; πώς τα πάτε;;

Δωράκι τι κάνεις;; πώς τα πας;;

Και εγώ το βάζω πλέον όλο στη φρουτόκρεμα ή στο φαγητό και το τρώει.

Είμαστε καλά, ο παλιόκαιρος ευνοεί τις ιώσεις τι να κάνουμε;; περαστικά να είναι!

φιλιάαααα

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αμαν κουτουλαω απ τη νυστα!Η Ιωαννουλα ειναι καλυτερα αλλα θα κανουμε μασκουλες μεχρι και το Σαββατο!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία δεν μου εκανε καθολου πυρετο απο το Σαββατο!αλλα εχει απο αυτη τη μερα που τα βραδια σηκωνεται και κλαιει,εψες ηταν το αποκορυφωμα!την εβαλα για υπνο η ωρα 8 το βραδυ περιπου, γυρω στις 11 ξυπνησε και εκλαιγε!παω στο δωματιο της προσπαθησα να την ξανακοιμισω, τιποτα, της εδωσα κι αλλο γαλα, παλι δεν κοιμοταν, τα ειχα παιξει. . .η ωρα πηγε 2μιση και ηταν ξυπνια, απλα δεν ηθελε να κοιμηθει!την πηρα στο κρεβατι μας τα ιδια παλι, ηθελε να στεκεται ορθια, γελουσε κι εγω κι ο αντρας μου κουτουλαγαμε απ τη νυστα!τελικα ζητημα αν κοιμηθηκε γυρω στις 3μιση μεχρι τις 5μιση που ξυπνησε και επρεπε να σηκωστουμε για να ετοιμαστουμε για τη δουλεια!αχ και τωρα κλεινουν τα ματια μου!τι την επιασε δε ξερω, νιωθει ανασφαλεια που ειναι αρρωστη, ειναι απ τα δοντια, προσπαθω να καταλαβω!

Γιωτακι και Δωρουλα τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε;

Εμείς έχουμε μπλέξει με διάφορες δουλειές, βγάλαμε τρύπες στο ταβάνι του σαλονιού για να μπουν ράγες για κουρτίνες και στην τρίτη ράγα πέσαμε σε καλώδιο. Ήρθε ο ηλεκτρολόγος, δε βγάζαμε άκρη γιατί δε βρίσκαμε ποιο καλώδιο είναι, και τελικά ανακάλυψε ότι είναι το καλώδιο της ΑΗΚ (ΔΕΗ). Αυτός δεν είχε δικαίωμα να το φτιάξει και πήραμε σήμερα την ΑΗΚ για να έρθουν να το φτιάξουν αυτοί. Ακούστε διάλογο: παίρνει ο άντρας μου τον υπεύθυνο, στο τηλέφωνο που του έδωσε ο ηλεκτρολόγος, και του παρουσιάζει το πρόβλημα. Αυτός του απαντά: "ξέρετε, πρέπει να πάρετε στον τάδε αριθμό που είναι οι βλάβες, και μετά αυτοί θα τα πουν σε μένα". Μου λέει κι ο άντρας μου, ούτε στο ΑΜΑΝ τέτοιο πράγμα! Αφού στα λέω κατευθείαν ρε φίλε!

Τέλος πάντων, σε λίγο είπαν ότι θα έρθουν να το φτιάξουν.

Ο Αντρέας έχει λίγες μυξούλες και γίνεται πάλη να του βάλουμε ορό στη μύτη. Δεν τον αδικώ, κι εμένα με ενοχλεί λίγο ο λαιμός και είπα να βάλω κι εγώ λίγο ορό, και ήταν φρίκη.

Το αβγό που λέτε εμένα το λατρεύει! Από μένα πήρε, που τρελαίνομαι για αβγό, κυρίως βραστό.

Βάσω, τι δουλειά κάνεις και πρέπει να σηκώνεσαι από τις 5.30;;;;;;;;;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Κι εμένα το έχει κάνει αυτό μερικές φορές ο Αντρέας, είναι σκότωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια δουλευω στο Δημο της κοινότητας μας!ειμαι η Γραμματεας και 7μιση πρεπει να μαι στη δουλεια!ξυπναω φτιαχνω τα πραγματα της Ιωαννουλας,ωσπου να ετοιμαστω εγω, να ετοιμασω τη μικρη, να την αλλαξω, να την ταισω, 7 και 15 φευγω απ το σπιτι!και σκεφτου οτι η δουλεια μου ειναι 2 λεπτα με το αυτοκινητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!

Ερήμωσε κι αυτό το πόστ!!!!! Πάνε οι παλιές δόξες του.....

Τί κάνετε???????? Σας τρέχουν όλες τα μωρά σας ε???????? Πού να κάνετε κ δεύτερο......εγώ είμαι κάθε μέρα (όλη μέρα) στην τσίτα κ το βράδυ επίσης δεν κοιμάμαι γιατί πρέπει να έχω τον νού μου ποιά κλαίει, ποιά ξεσκεπάστηκε κτλ. Ο άντρας μου δεν μπορεί να βοηθήσει στο νυχτερινό γιατί πρέπει να σηκώνεται κάθε πρωί στις 6 για να πάει στην δουλειά, πέφτει σαν το τούβλο για ύπνο....κι ο κλήρος πέφτει στον γενναίο!!!!!!!!!!!! :ymapplause: Λες κι εγώ δεν χρειάζομαι ξεκούραση.....

Τώρα κοιμούνται κ οι τρείς.....ίσα που πρόλαβα να κάνω ένα μπάνιο (μην βρωμίσουμε κιόλας) πριν ξυπνήσουν κι αρχίσουμε με την σειρά τα μπανιαρίσματα κ στις μικρές!

Κορίτσια τα μωράκια σας μιλάνε??????????? Εγώ απ'όσο θυμάμαι απ'το Μαρουλάκι μου σ'αυτή την ηλικία έλεγε πολλές λεξούλες...ενώ η Χρυσούλα μας βγήκε τεμπελούλα σ'αυτό το θέμα! Κάποια στιγμή έλεγε μπαμπά, μαμά αλλά τώρα τα έκοψε κι αυτά..........Πότε έχει σκοπό να μιλήσει???????????????

Βασούλα μου κι εσύ με τα κοκκόρια σηκώνεσαι ε???????? Γιατί εγώ κ που δεν δουλεύω πάλι το δικό σου εγερτήριο έχω......οι ταλιμπανίτσες μου μόλις πάει 6μιση-7 είναι στο πόδι!!!!!!!! Βρυκολάκιασα πια........

Άννα Μαρία απ'ότι βλέπω το ίδιο μπάχαλο με μας έχετε κ στην Κύπρο! Χαίρε κράτος αθάνατον!!!!!!!!!!!! Ωρε πού πάμε????? (που θα έλεγε κι ο αείμνηστος Αυλωνίτης!!!!!!!!!!!!)

Μυριάκι με το καλό ο β' επιπέδου...πότε είναι????

Δωράκι μου εσύ πώς πάς?????????? Κοίτα μην κανονίσεις την καισαρική την 1η Φεβρουαρίου...(μην ξεχνιόμαστε κιόλας :lol: )

Γιωτάκι12 το αυγό βάζεις στην φρουτόκρεμα??????? Κ το τρώει?????? Δεν το καταλαβαίνει στην γεύση?????????? Πωπω πολύ το σιχαίνομαι το αυγό......δεν αντέχω καθόλου ούτε την μυρωδιά...σκέψου τί περνάω κάθε φορά που πρέπει να δώσω στα κορίτσια μου (δεν τους δίνω κ πολύ συχνά... :oops: )

Πάω να στεγνώσω το μαλλί.....σας είπα ότι κουρεύτηκα τελικά??????? Αυτό που έλεγα...ασύμμετρο καρέ μέχρι τους ώμους αλλά θα το κοντύνω κι άλλο προς τα Χριστούγεννα....θα το κοντύνω ως τα αυτιά! Ωραίο έγινε πάντως....Ο άντρας μου λέει ότι με κάνει να δείχνω πιο μικρή! Τώρα μάλιστα......

Φιλιά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...