Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

ναι της το ειπα

και αλλα λενε αυτες

αλλα ο παιδιατρος τους και αλλα ο δικος μας που μιλησε μαζι τους

χεσε μεσα

ετσι τωρα για το γαμωτο θα τον παω σε παιδονευρολογο μονο και μονο για τους αποδειξω ποσο παλιοψευτρες ειναι - γιατι οταν πηγα μου ειπαν οτι επεσε και χτυπησε

2η φορα οτι απλα κατεβηκε την τσουλιθρα και αρχισε να κλαιει και να χτυπιεται και τωρα η υπευθυνη μο ειπε οτι της ειπαν οτι λυποθυμισε πανω στην τσουλιθρα

καλα δεν βρηκεις ακρη

αυτες τωρα δεν θελουν να τις τρεξω παραπανω - μυνησεις κλπ και λενε οτι θελουν

αλλα ετσι οπω ηρθαν τα πραγματα ασχετως εαν το παιδι μου λεει οτι χτυπησε εγω θα τον παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μη μου το χαλας και εσυ ρε νανα

σε ολες κοριτσια βγηκαν και τελικα ολες αγορια ; λες; :D

θα τπν καψω τον βουδα μιλαμε

περιμενε μεχρι τη δευτερα - περιμενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω... έχω κι αυτή τη γρουσούζα τη Σωσώ να λέει και να ξαναλέει ότι θα κάνω γιο...

αλλά δε σας είπα...

η πεθερά το γύρισε.

λέει ότι θα κάνω κόρη τελικά γιατί ομόρφυνα... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ..ποσο δικιο εχει η πεθερα..για του οτι οομορφυνες..αχαχαχ...

μαρκερ..τι να πω καλο μου..μηπως να περασει ο χρονος...και βλεπουν και τα λαλα παιδια θα φανε;;σ

πτιι τρωνε ειπες;;

με το δικο σου μοναδικο στυλ...εμας μα δωσανε τη λιστα..φακ!!

εσας σας δωσανε καλε;;

δε ξερω και ποσο θα βγει..ελπιζω οχι πανω απ ο1 50αρι..

ρε παιδιαειπανε για θατρικο παιχνδι..

στο σχολειο..απογευματινο..

δεν ειπανε λεφτα..αναλογως λεει τη συμμετοχη..τι λετε;;

εγω νομιζω οτι δεν το νεχουν αναγκη..

δε ξερω..

μαθαινεις τιποτα αν η ομαδα ειναι καλη ας πουμε;;αυριο θα ρωτησω λεπτομερειςς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιστα με πραγματα δεν μας ειπαν

τα παρεχει ολα ο σταθμος μας - γενικα ο δημος μας ειναι πολυ καλος σε αυτα

τα εχει ολα φουλ εξωπλισμενα

σημερα ειχαν μεσηριανο πατατες σκετες (γιαχνη) - ωραιο φαι

αγανε λεει

στο σπιτι ερχονται μεσα στην γκρινια και με το ζορι τρωνε -ολα τους φταινε οταν ειναι νυστικα

μου βγαζουν την πιστη πραγματικα μιλαω

δεν με νοιαζει πλεον το φαι τοσο -οσο η συμπεριφορα τους

σημερα λεει ο κωστας ηταν ολες απικο και τυπος και υπογραμμος

ειδες ομορφινες νανα - αστη σωσω να λεει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ..απλα μαθαινουν τιποτα η παλι παιχνιδι;;αυτο ρωταω;;

εγω βλεπω το νεο καταλογο του ικεα..ασχετο!!

και μενα φακες ειχε..η δασκαλα λεει οτι εφαγε..τι να πω..

ρε παιδια..καθε μεσημερι καοτυρημα..;;ελεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωτα ρε συ τι κανουν ακριβως

ια περιοδο πηγαινα εγω θεατρικο παιχνιδι αλλα ημουν περιπου 8 χρονων τοτε

τοτε δεν με ενθουσιασε πρεπει να πω - αλλα μετα πηγα στο γυμνασιο θεατρικη ομοδα στο σχολειο και ημουν κατενθουσιασμενη

στα μικρα παιδακια λογικα σε στυλ παιχνιδι το κανουν

κατι φωνητικα μας εκαναν

κατι με τρεξιμο και φωνες καναμε

εγω πιστευω θα την βοηθησει - βεβαια εαν καταλαβα θα πληρωνεις ε;

δεν μπορεις να την πας δοκιμαστικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε....γυρισαμε...1 χαρα ολα!!

αυριο ετοιμαζω φασολαδα!!

ελενη πως εισαι ρε;;

ολα καλα;;

εφαγακ ια πριγκλς..περνω τα μικρα..να ελαχιστοποιησω την αμαρτια!!χαχαχ...

η μικρη ακομα παλευει να κοιμηθει..

δε πειραζει..μπας και σηκωθει μετα τισ 7,15!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Σωσω... σαν το Σπυρο η ΜΑρθα... το βραδυ τιγκα η πανα παντα! και τωρα τελευταια ριχνει και ενα χοντρο με το που ξυπναει! ειδικα σημερα με τα κολυβα που εφαγε χθες;;;;; πανικοσ! και τα μεσημερια συχνα τα κανει πανω του . και η μαριαννα που αρχισε ναμην κατουραει το βραδυ την πανα, θα την αφησω να μου πει μονη οταν θα θελει μονο βρακι το βραδυ. ετσι εκανα και με τη μεσημεριανη. οταν νιωθει οκ.

οσο για το θεατρικο παιχνιδι... δεν ξερω... και ξερετε ολες οτι δεν ειμαι της κουλτουρας. εγω δε θα τα πηγιανα. ας ειναι και λιγο στο σπιτι τα απογευματα. παιζουν με τοσο ορεξη με τα παιχνιδια τους και μεταξυ τους, επιδη λειπουν το πρωι...

κουραζονται κιολλας. σημερα κοιμηθηκαν 15:20 και με το ζορι τους ξυπνησα 18:30!!!!! και το βραδυ 22:20 ατο κρεβατι και ηδη νυσταζαν. ελπιζω να ξυπνησουν μονα τους και αυριο κατα τις 7:15.... να μην τρεχουμε για το σχολειο. εσεις ποση ωρα θελετε για πρωινη ετοιμασια; εγω 45΄ σιγουρα. ισως και 5΄παραπανω.

Νανα με το καλο η εξεταση και να ειναι τελειο μωρακι...

Ελενη θελουμε φωτο απο τη Ειρηνη παρανυφακι!!!!!!!

κριμα που στο σοι μας ολοι εχουν παντρευτει ηδη και δε βλεπω να γινονται τα δικα μου.... σνιφ...

Αλεκα τι τελεια φαση το παρτυ.... αντε και στο επομενο με υγεια.

εμεις πρεπει να πληρωσουμε τα 150 στον παιδικο μεχρι 12Οκτ. αυριο θα παρειο αντρας τηλ στον μπαμπα του να ρωτησει αν οντως θα τα δινουν αυτοι, οπως εκαναν με την κοπελα πριν. δε ζητησαν κατι αλλο... ακομα.

εδω κρυωσε ο καιρος νοτιες... απο το πρωι φυσαει πολυ και εβγαλε κρυο! μπρρρρ.... πανω στα δωματια εχχει 23,5 και τους εβαλα χειμωνιατικες μπιζαμες με λεπτο κορμακι απο μεσα και..... ναι Σωσω... ΚΑΛΤΣΕΣ!!!!! τις οποιες τους τη φοραω καιρο τωρα!!! :lol::lol::lol:

σου γυρισε το μυαλο παλι;;;;

Εγω για τα κολυβα παντως δεν ξερω τετοιο πραγμα. και ετρωγα οποτε επεφτα σε μνημοσυνο και στη εγκυμοσυνη.

Μαρκερ τελικα κορακας κορακου ματι δε βγαζει.... α, τις καργες..... για σπασιμο πιστευω σε ειπαν οτι και καλα εχει θεσεις σε τοσο μακρυνο παιδικο.

αυριο ερχετε η Μερκελ στην Αθηνα και με πηραν τηλ 23:00 απο το τμημα, καλα που δεν ξυπνησαν τα μωρα, οτι αυριο θα εχουμε επιφυλακη! οτι να'ναι.... ακομα λιγο και στην Ανω Μαγουλα θ ατους βαλουν σε επιφυλακη... μας ταλαιπωρουν χωρισ να πληρωνουν.... το νεο γελιο ειναι οτι ηρθε διαταγη πριν λιγο καιρο οτι θα υπαρχει ανωτερο οριο για το ποσες ωρες νυχτερινα θα πληρονωμαστε. και πλαφον σε καθε μηνα και συνολικα στο χρονο. μονο που το οριο σχεδον το εχουν φτασει οι περισσοτεροι ηδη! και δε γινεται να μη μπουν νυχτερινη υπηρεσια... αρα... δε θα τα πληρωθουν!

νυσταξα... αλλα περιμενω το πλυντηριο... θα παω να βγαλω και μακρια ρουχα για αυριο, μπας και ειναι πολυ κρυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

σωσώ, οι δραστηριότητες τύπου θετρικό παιχνίδι, μουσική προπαίδεια... είναι ιδανικές για την ηλικία των μωρών μας.

εντάσσονται σε κάποια ομάδα, βοηθάει στην κοινωνικοποίηση, στην ομιλία κτλ κτλ.

αν δεν είναι ακριβά, να την πας.

εγώ σήμερα θα μιλήσω με το δάσκαλο.

εν τω μεταξύ, με άγχωσε ο Π.

ο δάσκαλος μου έγραψε στο μέηλ ότι κι αυτός ήθελε να μου μιλήσει για τον Α.

και άρχισε... τι ήθελε να σου πει;

έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό;

με άγχωσε ο βλαξ...

Μακάρι να σας πληρώνουν το σχολείο.

είναι σημαντική βοήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια, είδα ένα πολύ παράξενο όνειρο...

είμασταν στο πατρικό (και καλά) και νομίζω ότι είχε γενέθλια η μαμά μου.

ξαφνικά βλέπω την αδερφή της που πέθανε πριν από εκείνη, να κρατάει ένα μπωλ με κόλυβα και ένα κερί για να της κάνει έκπληξη.

εξώ ξαφνιάστηκα που την είδα και της είπα: "θεία, τι κάνεις εδώ; νόμιζα ότι είχες πεθάνει..."

αυτή μου έκανε ένα νόημα σα να μου λέει "μη μιλάς, θα σου πω μετά".

τρόμαξα και ξύπνησα.

θα πάω μια λειτουργιά στην εκκλησία για να διαβαστούν τα ονόματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

και εγω Νανα παλι εφιαλτη...

ειδα τον πρωην μου..τραγικο και οτι τσακωνομασταν κιολας...μου χαλασε τη διαθεση γμτ...

Μαρια καλα εκανες και διατυπωσες τα παραπονα σου..και βλεπεις...στον παιδικο εδω (αλλα δεν πιανεται γιατι ειναι ιδιωτικος) οσα μπορουν τρωνε μονα τους, τα υπολοιπα τα ταϊζουν και επειδη δεν προλαβαινουν παιρνουν κοπελα ειδικα για τα ταϊσματα ...

γιατι και οι δυο οροφοι (μεγαλα μικρα) τρωνε κατω στην αιθουσ φαγητου διπλα στην κουζινα..

Σωσω εμας μας ζητησαν μονο το αγαπημενο τους παραμυθι...ολα τα αλλα τα διαθετουν..

Βαγκ σημαντικη βοηθεια..εστω τα μισα..

χθες πηγα να τον παρω και τον βρηκα τιμωρια..σε ενα τραπεζακι μονο του με γυρισμενη την πλατη στα υπολοιπα παιδια που εκαναν παζλ εκεινη την ωρα , να κλαιει και να γυρναει με πονηρο τροπο την πλατη να κοιταζει τα παιδια πισω του...μολις με ειδε δε αρχισε να κλαει πιο γοερα...ειχε βαψει με μαρκαδορο τις μπλουζες στην πλατη απο 2 κοριτσακια ..επαθα σοκ μολις ειδα τς πλατες των μικρων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως δε με πηρε καμια μαμα να ζητησει μπλουζα αλλα το καθαρματακι μου μολις μπηκαμε στο αυτοκινητο σταματησε τα κλαματα :twisted::twisted::twisted:

τις τελευταιες μερες καθε φορα που παω να τον παρω ολο κατι εχει γινει και ειναι το επικεντρο... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μου....κ εγω θα τρομαζα με το ονειρο....

σε αυτες τις φασεις νομιζω οτι μιαεπισκεψη στην εκκλησια θα βοηθουσε πολυ...κυριος εσενα ψυχολογικα ;)

βαγκ!!!εδω να δεις σημερα....αλλαγη καιρου...κρυοκ πολυ μαυριλα...η Μαρια με ρωτησε γιατι την ξυπνησα μεσα στη νυχτα... :lol:

ηλιος πουθενα...κ αερας κτι 6αρακια τα εχουμε απο χθες το βραδυ

ενα μισαωρο θελουμε για ντυσημο παπουτσια κ το τουφακι μας μαζι...στο κεφαλι!

κοριτσια ,δεν μπαινουνε ολες ε? ισμηνη ,φροσω,χαρα,σοφι....κανενα νεο?????

Καλημερα νομιζω δεν ειπα....

Καλημερα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω ρε Χρυσούλα, αλλά θεωρώ πολύ άσχημο να βάζεις τιμωρία το μωρό μπροστά στους συμμαθητές του.

βέβαια, έκανε μεγάλη αταξία...

και τον δικό μου τον τάιζε η δασκάλα τις πρώτες μέρες.

αλλά είπαμε, είναι ιδιωτικός.

χθες μου είπε ότι έφαγε φακές και τις έφαγε όλες!

σας είπα ότι αύριο πάει την πρώτη του εκδρομή;

και μάλιστα στη Λεμεσό...

θα πάνε σε ζωολογικό κήπο.

διάβασα τον ονειροκρίτη και τελικά δίνει πολύ καλές εκδοχές.

ευτυχώς!!!

εγώ ετοιμάζομαι πρώτη , ετοιμάζω και τις τσάντες και μετά ξυπνάω το μωρό.

το πολύ 10 λεπτά θέλω για το μωρό και κανένα τέταρτο για μένα.

αλλά, όλα τα έχω έτοιμα από το βράδυ.

ρούχα, φαγητά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα :lol: τι να πεις...

εμας ζητησαν μονο ενα μπλοκ κ μαρκαδορους για να τα παρουνε κ να τα βαλουνε μοναχα τουςστο ντουλαπακι που εχουνε διαλεξει,ετσι για να νιωθουν οτι ειναι δικα τους κ γενικα να τα προσεχουνε κ να τα μαζευουνε...οταν τελειωση το μπλοκ θα εχουνε απο το παιδικο χαρτια....τιποτα αλλο

αλλα δινουμε 80 το μηνα κ δεν παρεχουνε τιποτα για φαγητο ολα εμεις!!!!!!

3μηνες εδωσα κ μας ζορισε πολυ αυτο!!!!γιατι ειναι κ τα καθημερινα που της βαζω γιαουρτακι κουλουρακι κ κανα φρουτο...

τωρα μπηκα σε προγραμμα ..εχω ΟΓΑ κ καρτα ανεργιας κ υπαρχει ενα προγραμμα κ ετσι δεν πληρωνω αλλο!!!!!

ειναι δημοτικος ο παιδικος σταθμος ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

εγω ειδα χθες στον υπνο μου οτι εκανα τρελιτσες.... ευτυχως που τα βλεπω στον υπνο μου γιατι στον ξυπνιο μου υπαρχει ξηρασια σε συνδυασμο με πολλα νευρα... :mrgreen:

συνηθως βεβαια βλεπω οτι ξυπναω μεσα στα αιματα και οτι εχω χασει τα μωρα.... καλυτερα να βλεπω οτι κανω σεχ ειναι πιο διασκεδασττικο θα ελεγα... :lol:

χρυσουλα μην αγχωνεσαι.. απλα κανε του μια συζητηση... οτι για να τον θεολουν τα αλλα παιδακια πρεπει να ειναι και αυτος καλος μαζι τους... αλλιως δεν θα εχει να παιζει...

μαρκερ ολες αυτες κανουν κομμα οταν προκεται για κατι τετοια...

μην αγχωνεσαι και στην τελικη δεν πειραζει αμα δεν φανε.. θα φανε καποια στιγμη που θα εχουνε λυσσαξει...

η κορη μου ωρες -ωρες ννομιζω οτι εχει προβλημα με το φαγητο... χθες εφαγε μιση ποικιλια με κρεατικα μονη της... την βλεπαμε οτι δυσανασχετουσε και οτι δεν μπορουσε να φαει αλλο και συνεχιζε να τρωει λες και δεν ειχε φαει ποτε στη ζωη της... της περναμε το φαγητο και εκλαιγε οτι δεν την αφηνουμε να φαει και οτι πειναει... ρεζιλι μας εκανε.... ειχε ερθει παρεα στο σπιτι και μας κοιτουσαν καλα-καλα... μετα φωναζε ποναει η κοιλια μου ποναει η κοιλια μου... και της λεω εαν κανεις εμετο θα κοιμηθεις στο μπαλκονι... ε και πηγε και κοιμηθηκε στο κρεβατι της για να το ξεχασει... :roll:

οσο για μενα... ποναω χαμηλα.. πηρα τον γιατρο και μου ειπε ξαπλα και ξεκουραση...

προσπαθω να δουλευω και μετα παω στον καναπε ανα μισαωρο και σωριαζομαι για 10 λεπτα και μετα επιστρεφω στο γραφειο...

παντως ετσι που το παω δεν με βλεπω να καθομαι πολυ στην δουλεια ακομα....

φωτο θα σας βαλω μολις μου δωσει ο αδερφος μου....

βαγκ καλη υπομονη με τις υπηρεσιες...

γεωργια εγω θα προτιμουσα να κατσω μια ωρα και να κανω μονη μου κουκλοθεατρο με την ειρηνη παρα να την παω θεατρικο παιχνιδι... νομιζω οτι ειναι ακομα μικρα να λειπουν τοσες ωρες απο το σπιτι....

γεωργια σου παραγγειλλα της πανες.... ;)

παω να δουλεψω και επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη,,.,,εισαι τρελη..τι να σου πω!!!

καλημερα καταρχην...

ελενη μηπως καλο μυο να σταματουσες;;ελεος με τη δουλεια;;αληθεια σου λεω..ετσι πως παςε...δε θα κανεις παρτυ...η μηπως θα κανεις;;

και μεις απο σεξ...ξηρασια..βαριεμαι ρε παιδια..το ξεχασα..πως να το κανουμε..

τι λεω πρωι πρωι η ρουφιανα..

χθες πηγαμε για καφε και 1 κυρια ειπε οτι ειναι αγορι..σιγουρα!!

λεω απ ομεσα μου..να σου πω και σενα τωρα τιποτα...χαχαχ...

πηγε η μαρθα σχολειο..21 χαρα!

κανω φασολαδα..

παιδια κα ιγω ετσι λεω..για το θεατρικο παιχνιδι..οτι αφου ολα τα παογ με παιδια ειμαστε και εξω..δε ξερω αν εχει κατι να της δωσει..θελω να πω δεν ειναι κλεισμενο το παιδι σε σπηλια..δε ξερω..μπορει να την παω δοκιμαστικα!!

και γω την θεωρω μικρη!!

τι αλο;;βαγκ και μας ειπαν θα μας κοψουνε τις νυχτες..εδω και πολυ καιρο..θα μπιε πλαφον..

τοσες νυχτες καθε ατομο και τελος..οι παραπανω δε πληρωνονται..

και γω σε κανενα 20λεπτο τελειωνω με τα πριωινα!!

παιδια πολυ κατουρημα σας λεω..

γιαμενα μιμαω!!πωπωπω!!

αλεκα πληρωνεται ολοι 80 ευρω το μηνα;;και γιατι δε μαγειρεςυουν απο τη στιγμη που ειναι δημοσιος;;

ρε νανα..τι ονειρο ειναι αυτο;;απαπα!!

ολα αυτα δειχνουν..το ιτο παιδι στη κοιλια ειναι...αγορι!!χαχα!!

καλα ρε ναν δεν αγχωνεσαι που θα βρεις ρουχα παλι και τετοια;;αν ειναι κοριτσι;;παιδια εγω αληθεια 1 λογος που θελω κοριτσι ειναι οτι τα εχω ετοιμα ολα..απο την αποψη του φυλου..

αν ειναι αγορι αντε παλι να αγοραζεις...

τι να πω!!

χρυοσυλα τις εβαψε τις πλατες ομικρος των κοριτσιων;;χαχαχ....γιατι τετοια αντιδραση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα εγω ειμαι συμφωνη με την τιμωρια....πιστεψε με σε αυτη την ηλικια δεν παθαινουν τιποτα...σημερα ολα τους θα το εχουν ξεχασει...

Σωσω δε νομιζω οτι ειναι αντιδραση..εχω την εντυπωση οτι βαριεται την τελευταια ωρα και ψαχνει τροπο να γελασει...η αληθεια ειναι οτι μου κανει και λιγο περιεργο ετσι που τα βλεπω ολα ησυχα ησυχα στη 1 που παω να τον παρω ..καθονται ολα στα τραπεζακια και ειτε ζωγραφιζουν ειτε φτιαχνουν παζλ..

το εκπαιδευτικο κομματι ειναι 9.30 -11 , βγαινουν στην αυλη , μετα ταϊσμα και μετα ησυχια..περιεργο για παιδια στα 3 δεν ειναι???

για να ειμαι ειλικρινης το μονο που του ειπα ειναι με στενοχωρησε πολυ που τον ειδα τιμωρια και πανω απο ολα που τον ειδα να κλαιει γιατι στο σχολειο παμε για να περναμε καλα...φανηκε οτι καταλαβε..

θεωρησα οτι αν επεμενα στο σπιτι μπορει να του καρφωνοταν να το ξανακανει...

Σωσω αν ειναι μπροστα η κοιλια και δεν εχεις γεμισει στα πλαγια εχεις τσουτσουνακι.. :D:D

πηγαινε τη δοκιμαστκα και βλεπεις..

Ελενη και εμεις μια απο τα ιδια...παρε βαθια ανασα.. :lol::lol: και σταματα τη δουλεια!!!

Αλεκα πολλα ειναι τα 80 :( και γυναικες παιδι μου..ποση ωρα να ετοιμαστουμε!!!

παω να βαλω κοτοπουλο για σουπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα πριν και με πεταξε :evil:

Καλημερουδια

μην σας αγχωνει η πανα τοσο η βραδυνη τα περισσοτερ παιδακια πολυ δυσκολα την κοβουν

εμεις τις περισσοτερες φορες την βγαζουμε στεγνη αλλες παλι τιγκα

εγω ετοιμαζομαι τελευταια

δεν εχω υπομονη ρε γμτ μου να σηκωθω νυσταζω παρα πολυ

σημερα κοιμηθηκαν 9:00 και ξπνησαν 5:30 μεσα στην τρελλη χαρα ννα τος δωσουμε γαλα γιατι κοιμηθηκαν καλα λεει

απορω πως σηκωνεται ο κωστας ειμαστε αυπνοι ολη μερα

θελουμε με γαλα κλπ περιπου 1 ωρα πανω κατω 5'

μαρη νανα τι ονειρα ειναι αυτα - υποσυνειδητα μου κανον ολα γιατι βλεπει παντα τη μαμα σου

τιποτα δεν θα εχει το μικρα καλε σιγα -απλα και αυτος θα σου πει οτι δεν μπορει να συμετεχει με τοσο μεγαλτερα παιδια

αντε καλη εκδρομουλα να εχουν

Ειναι δημοσιος αλεκα και πληρωνετε και τοσο και δεν παρεχχει και διατροφη; περιεργο

Χωρις τιμωρια παντως δεν γινεται - πρεπει αν υπαρχει καποια ποινη

δε λεω να τα βαλεις με το ποδι στη γωνια

αλλα το καρεκλακι της σκεψης για μια κακη πραξη που εκαναν δεν το βρισκω κακο

ηταν μεγαλη αταξια παντως αυτο εκανε Χρυσουλα

Ελενη οσο παει η δολεια ρε συ σιγα

καλα να ειμαστε εμεις και ολα γινονται

δεν με νοιαζει τοσο το φαι - αν και εγω το βρισκω τρελλη βλακεια 3χρονα να τρωνε μονα τους - εδω οι ανηψιες μου 6 χρονων και θελουν 1 ωρα και καποις να τους το υπενθμιζει να τρωνε

ενι γουει

με πειραζει η συμπεριφορα τους

ηταν αναγωγες και κακες - εξεφρασαν ειδικα η δασκαλα των παιδιων μεγαλη κακια

και αυτα πηγα να τους - ας κανουν κομμα -χεστηκα - εγω τα ειπα για να μην λενε οτι δεν εχουν ποτε προβληματα

οριστε της λεω απο δω και περα θα λετε οτι ειχατε και πριν

με τον πλακουντα δεν μας ειπες τι εγινε. ξαναπηγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι νομιζω οτι πεπει να μπαινουν τα παιδια τιμωρια..αλλιως ....θα ειναι ανεξελεγκτα και στο σχολειο..

αν και τωρα που το λεμε..καιρο εχω να την βαλω τιμωρια σπιτι..

τεσπα!!

τι ωρα τον πας χρυσουλα;;

γιατι σου φαινεται περιεργο που μετα το φαγητο εχει ησυχι;;

δε μπορει να ειναι ολη μερα στη σπιτνα ρε συ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά Ελένη... τα όνειρα "τσόντες" θα παίζουν από δω και πέρα...

χαχαχα!!!

Σωσώ δεν αγχώνμομαι για τα ρούχα διότι και γιο να κάνω πάλι θα χρειάζομαι καινούρια γιατί είναι άλλη εποχή.

άσε που δε με χαλάει καθόλου να αγοράζω κοριτσίστικα πραγματάκια!!!

χαχαχα!!!

προχθές που πήγα στην πεθερά μου έβγαλε 2 ολόσωμα φανελάκια (καινούρια) και μου λέει "τα βρήκα στο σπίτι, τα θέλεις;"

ήταν ροζ!!!

κάτσε της λέω... να δούμε το φύλο πρώτα... χαχαχα!!!

ρε κορίτσια... ήταν new born και ήταν τόσο μικρά...

χοράει πλασματάκι εκεί μέσα;

με το ασβέστιο είναι πολύ καλύτερα ο κόκκυγας μου.

βρήκα και καινούρια καρέκλα και είμαι κομπλέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον ενας γιατρος μου ειπε οτι ειναι συχνο φαινομενο αυτο με τον ενα πλακουντα και οτι συνηθως πεθαινει το ενα και επιβιωνει το αλλο...

αλλος γιατρος μου ειπε οτι για να εχουν κοινο πλακουντα σημαινει οτι ειναι ομοζυγωτικα διδυμα και οτι απο την αρχη της εξωσωματικης διαιρεθηκε το ενα και αποχωρισε το αλλο..

αλλος γιατρος ειπε οτι αποκλειεται να ειναι ενωμενοι οι πλακουντες αφου τα μωρα ξεκινησαν με 2 πλακουντες και οτι επειδη ειναι μεγαλοι φαινονται οτι ειναι ενωμενοι...(του τριτου η αποψη μαρεσει καλυτερα)...

τωρα οτι και να ναι δεν αγχωνομαι... οπως ειναι γραφτο να γινει θα γινει.. εγω δεν μπορω να κανω κατι αλλο....

τωρα με την πειθαρχεια εγω ειμαι τρελη... ειμαι πολυ υπερ της ταξης... δεν αφηνω να πεσει τιποτα κατω χωρις να της κανω η παρατηρηση η επιβραβευση... τωρα πλεον της κανω περισσοτερες επιβραβευσεις απο παρατηρησεις γιατι εχει μαθει πως λειτουργουμε στο σπιτι και εξω... το εχω λιγο σαν στρατιωτακι αλλα το προτειμω απο οτι να κανει οτι της καπνισει.... σας λεω ειμαι τρελη με την ταξη..... :lol::lol:

στο σχολειο βεβαια εχω βαρεθει τις δασκαλες να μου κανουν παινεματα... και τι καλο παιδι και σπανιος χαρακτηρας.. και μας βοηθαει με την καθαριοτητα και ποτε δεν εχει αναμειχθει σε καυγα και κατι τετοια κουλα...

και επειδη βλεπω οτι την ξεχωριζουνε απο τα αλλα παιδια χθες τους μιλησα γιατι μπορει να αλλα να αρχισουν να ζηλευουν και να μην την παιζουν και να στενοχωριεται μετα η ειρηνη.... μου ειπανε οτι εχω δικιο και οτι θα το προσπαθησουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...