Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανά Χαμόγελα 2009 νο 34!!


Recommended Posts

και οχι τιποτα αλλο αλλα εκλεισα παλι να κανω 30 ωρες την εβδομαδα και φετος ...

αν δεν τα βγαλω περα θα με καλυψει το φροντ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με τρελαινεις μιλαμε με το 86 στο ξαναλεω

το ειχα και εγω αγχος με τη σχολη

παντα εχω 30 και πανω

αλλα δεν το βλεπω

θα τους ζητησω λιγοτερες - ειναι και το οιονομικο να μου πεις στη μεση αλλα δεν θα την παλεψω με ολα τα θερια εκει μεσα και τοσες ωρες ορθια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχα σωσώ, πλάκα έχεις!!!

εδώ στην Κύπρο είναι συνηθισμένο το Νάγια.

Το Πανάγια όχι τόσο, αλλά μου άρεσε όταν το άκουσα.

δε θέλω να βγάλω 2 ονόματα γιατί είναι κοροϊδία, αφού μόνο το ένα θα χρησιμοποιούμε.

μου αρέσει το Μυρτώ από την Παναγιά την Μυρτιώτισσα, αλλά έχει ξεχωριστή γιορτή.

τη μαμά μου τη λέγανε Σαββατώ και πάντα μας έλεγε ότι δεν ήθελε να βγάλουμε το όνομά της στα παιδιά μας γιατί δεν της άρεζε.

είχα σκέφτει, όμως, να το έβγαζα Σαββίνα ή Σάββια.

και Σάββας, αν ήταν αγόρι.

η μαμά μου πάλι, επειδή ήταν πολύ large άνθρωπος που έλεγε να βγάλω της πεθεράς μου...

Το Πανογιάννης, όντως, ακούγεται παράξενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα σκέφτομαι

την πρωτη χοριακη στα διδυμα που βρηκα ηταν 4+1ημ και ειχα 345

και τωρα 4+3ημ 224

με τη λογικη οτι διπλαζεται μερα παρα μερα 4+1 θα ηταν καπου στο 110 - λογικα παλι

καλα 5+4 ειχα 8500

τωρα βεβαια οτι και γινει καλα να ειναι και θα τα μεγαλωσουμε οσα και να ναι :lol:

εαν πρωτα δεν 8-}:lol::lol::lol:

την Δευτερα θα παω για σακουλακι οπως το υπολογισε

5:15 τη Δευτερα θα εχουμε τη πρωτη μα φωτο

χρυσουλα πότε ειχες τελευταια περιοδο εσυ ; εγω 3/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωωω αρχισανε τα αγχη.....

μαρκερ δεν νομιζω να ειναι διδυμα...

εγω 3εβδομαδων και 6 ημερων ειχα 263

και 4 εβδομαδων και 1 ημερων ειχα 963.

και ηταν δυο.. τωρα τι να σου πω.. δεν νομιζω να ειναι...

ερωτηση: μιας που λετε για ονοματα..

εγω το κοριτσακι σκεφτομαι να το βγαλω εβελινα (ευαγγελια- ελενη)

σας αρεσει?????

για προτεινεται μου και αλλα ονοματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε θηριο ειχες τοσο;

το ενα το ξερεις οτι ειναι σιγουρα κορίτσι;

το αλλο ακομα κρύβεται;

μια χαρα πολυ ωραιο ειναι και το εβελινα

δεν μου ερχεται τιποτε αλλο απο τον συνδιασμο των 2 που να ειναι ευηχο

και το Μυρτω της νανας ειναι άπαιχτο και τι εγινε που γιορταζει αλλη μερα -ειναι Αιγιοτικη Παναγια για την ακρίβεια

το προτειμω by far που λενε και οι γιοι μου

τωρα το Σαββατω ειναι λιγο παραξενο ειναι η αληθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε νανα τη μαμα σου σαββατω την φωναζατε η με κανενα υποκοριστικο??? το σαββινα δεν με χαλαει...

επισης εμεις σκεφτομαστε και το αγγελικη, φαιδρα (αν και μου φαινεται σκληρο και επιβλητικο ονομα) και το δαναη...

αλλα επικρατεστερο ειναι το εβελινα.. παπα δεν ξερω που θα βρω εδω στην κρητη να μου το βγαλει δυο ονοματα αλλα τελοσπαντων....

ναννουκα συγνωμη που θα στο πω.. αλλα εδω στην κρητη αν πεις οτι σε λενε ναγια θα σε ρωτησουν κατευθειαν αν εισαι τραγουδιστρια... αλλα ο καθε τοπος εχει τα δικα μου ονοματα.. πχ εδω σε ενα χωριο τις περισσοτερες κοπελες της λενε 'ΑΝΑΤΟΛΗ".. κουφο το ξερω αλλα ειναι εθιμο αυτο το ονομα...

παντως ειναι ευηχο το "ναγια"...

μαρκερ το ενα τεινει για κοριτσι και το αλλο τεινει για αγορι οποτε το εχω δεσει σκοινι κορδονι οτι θα ξανακανω κοριτσι...

οσο για την αναρρωτικη θα συμμαζεψω τις ερωτησεις μου , θα σου τις στειλω , και οποτε εχεις χρονο απαντας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε σε παρκο..γυρισαμε..ονοματα..παντως το εβελινα ακουγεται καλο..πιασαρικο..

το δαναη..ελεος ποια με αλεξανδρους και δαναες!!

σαββινα ναι!!με 1000!!

ξερεις τι σαββινα γιαννατου;;αν δεν την ξερεις....γκουγκλαρε το και δες..αλλα μη τρομαξεις..

λενε τα αγορια σου μπαι της φαρ;;;θα τρελαθω!τσακισα 2 τοστ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχισαμε και την ονοματολογια;;;;; θα με κανετε να ζηλεψω.....

λοιπον... το Παναγια... δε νομιζω... και δεν ξερω αν θα το δεχτει και παπας. στην Ελλαδα. εκει δεν ξερω. Ναγια φωναζουν την κορη μιας συναδελφοσας απο το Παναγιωτα. και εμενα μου φαινοταν καπως αλλα το συνηθισα. το Σαββινα τελειο! το ΜΑριαννα φυσικα χωρις σχολιασμο αφου και τη δικια μου Μαρια-Αννα τη βγαλαμε. το Πανογιανης σορυ αλλα με τιποτα. δεν το εχω ακουσει και ποτε. και αντε ειναι συνηθες στον τοπο σας... δε θα παει φανταρος;; δε θα παει αλλου πανεπηστημιο;;; δε θα γνωρισει κοπελα απο αλλα μερη;;; το Εβελινα τελειο παλι... οταν ημουν στην εφηβια για ενα διαστημα και εγω ετσι ηθελα ναμε λενε απο το Ευαγγελια... ψωναρα...

οσο για χοριακες εγω 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα, βαλε και 3 που ειχε γινει η γονιμοποιηση πριν, ειχα 200κατι. μετα απο 2-3 μερες που ξαναεκανα ειχα 600φευγα. βαλε και 2 βδομαδες πριν που ειχε ερθει περιοδος και ειχα αρχισει τις ενεσεις... δεν ξερω ομως αν οι τιμες εχουν αν κανουν οτι δεν ηταν φυσιολογικη συληψη.

εμεις εδω καλα. ολη μερα ειμασταν στις βολτες. το πρωι περασαμε απο τον παιδικο και ηταν μονο καθαρηστριες που επλεναν καρεκλακια τραπεζακια κλπ. θα μας ενημερωσουν τηλ μεσα στη βδομαδα ειπαν. πολυ χαλλλλλαρααααα.

το απογευμα πηγαμε Περαια στην ξαδερφη μου. μια χαρα...

ρε κοριτσια πριν 2-3 βραδια η ΜΑριαννα ειδε προφανως εφιαλτη και λεει οτι ειδε εναν κακο να την αρπαζει . την αλλα μερα ειπε οτι την πηγε μακρια, και γυρισε μονη πισω στο απιτι. το θεμα ειναι οτι καθε μερα το εμπλουτιζει. σημερα ελεγε οτι την αρπαξε, την εβγαλε το φανελακι που τους φοραω για μπιτζαμα, την εβαλε ρουχα, την πηγε μακρια και γυρισε μονη της σπιτι και χτυπουσε το κουδουνι αλλα δεν την ανοιγε κανενας. να τα ειδε ολα αυτα;;;; :o μηπως να τα φανταζεται;;; αλλα με τι εμπειριες να φανταζεται κατι τετοια. μιλαμε οτι αν δεν ειμασταν ΠΑΝΤΑ μαζι τους, ή η μαμα μου θα ελεγα οτι κατι πηγε να το κανει κανενας. και φυσικα δεν εχει δει κατι στην τβ. μονο ενα τρέιλερ στο καναλι της Βουλης σχετικο με την παιδικη σεξουαλικη κακοποιηση που ηταν με κινουμενα σχεδια και οταν μερωτησαν, τους ειπα απλα οτι δεν αφηνουμε ποτε κανεναν οταν δε θελουμε να μας ακουμπησει ή να μας φιλισει και το λεμε στη μαμα.

με παραξενευει οτι το αναφερει συχνα αυτες τις μερες. οσο και αν τη λεω οτι ηταν ονειρο και στο σπιτι μας δε μπορει να μπει κανεις κλπκλπ

λετε να ειναι και απο ελλειψη σιγουριας στο σπιτι που λειπει ο μπαμπας της ως το δυνατο προτυπο;;;

καμια ιδεα απο τις παιδαγωγους μας;;;

αντε να τελειωσει το πλυντηριο να τα παω στεγνωτηριο και να την πεσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

Ελένη, το Εβελίνα είναι τέλειο!!!

τη μαμά μου τη φωνάζανε "Τούλα".

άλλο κουλό όνομα...

και η ίδια δεν το συμαπθούσε καθόλου το όνομά της.

αφού έλεγε: "δε θέλω η εγγονή μου να ντρέπεται για το όνομά της".

γλυκιά μου!!!

το Μυρτώ κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ αλλά πρέπει να ρωτήσω κάποιον παπά αν μπορώ να το βαφτίσω Μυρτώ, ενώ το έχω τάξει στην Παναγία.

Σωσώ θα την γκουγκλάρω.

ρε Βαγκ... τι να πω... όλα μπορεί να παίζουν ρόλο.

και το βιντεάκι που είδε και που λείπει ο μπαμπάς από το σπίτι.

αλλά... νομίζω θα την κάνουμε σεναριογράφο... χαχαχα!!!

χθες περάσαμε πολύ ωραία.

ο γιος μου έφαγε μπόλικο σουβλάκι πριν έρθει ο κόσμος.

ειναι πολύ μεζεκλής!!!

χαχαχα!!!

Ο Π πέτυχε πολύ τη σούβλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..ευτυχως κοιμηθηκε ο μικρος καλα και κοιμηθηκα και εγω γιατι ημουν πτωμα..

αυρο θα ξανακανω χοριακη και βλεπουμε γιατι απο οσα ακουω μαλλον ηταν χαμηλη ενω ο γιατρος μου ειπε οκ..

για το ονομα με αποθαρρυνατε :lol::lol::lol: ισως τελικα πουμε το ενα..καλα ας παει πρωτα καλα η εγκυμοσυνη και το ονομα ειναι το τελευταιο...

Ελενη μια φιλη μου την κορη της τη λεει Ευηλένα..ειμαι σιγουρη οτι θα πειτε τι ονοματα εναι αυτα εκει περα???

Βαγκ εμενα μου φαινεται φυσιολογικο ολο αυτο..απο τη μια λειπει ο μπαμπας της τοσες μερες αρα προκυπτει μια ανασφαλεια στη μικρη απο την αλλη μπορει να εχει επηρεαστει και απο τη δουλεια σας, κατι μπορει να ακουσε σε δικη σου συζητηση και η φαντασια οργιασε..

Νανα ο δικος μου ψητο κρεας με τιποτα...

σημερα μακαροναδα με σαλτσα λαχανικων..

απο αυριο δουλεια και προγραμμα δεν εχω φτιαξει ακομα... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδια !!! Πολύ ωραία τα ονόματα και κάποια πολύ ασυνήθιστα

Βαγκουλίνι όσο για τα όνειρα να σου πω την δική μου άποψη χωρίς όμως να είμαι ειδικός αλλά ως παθούσα.

Εγώ απο μικρή έβλεπα πολλά όνειρα, κυρίως άσχημα και πάντα η κατάληξη ήταν άσχημη γιατί δεν μπορούσα να τρέξω να ξεφύγω ή δεν υπήρχε κανείς να με βοηθήσει.

Κατάφερα να τα ελέγξω μετά απο πολύ καιρό και μόνο με την παρακάτω σκέψη :"Είναι απλά όνειρα. Εγώ τα καθοδηγώ κι εγώ θα αποφασίσω τι θα γίνει στο τέλος. Οσοι υπάρχουν μέσα εκεί δεν μπορούν να με πειράξουν κι όταν ανοίξω πραγματικά τα μάτια μου θα βρεθώ στο δωμάτιο μου με τους ανθρώπους που αγαπώ"

Απο τότε σε πληροφορώ οτι έχω δείρει πολύ κόσμο στον ύπνο μου.....ακόμη και τον έξω απο δω :D:D:D:D:D:D:D Πετάω (στον ύπνο μου εε :D:D ) χωρίς να φοβάμαι οτι θα πέσω και κάνω διάφορα εξωπραγματικά και αεροδυναμικά με μεγάλη άνεση :D:D:D:D Διπλή ζωή εν ολίγοις χα χα χα χα χα χα Μια ξύπνια και μια κοιμόμενη.

Το σημαντικό κατά την γνώμη μου είναι να την κάνεις να νιώσει ασφάλεια, και οτι και να γίνει εσύ είσαι εκεί για να την προστατέψεις. Δώστης να καταλάβει οτι είναι όνειρο, όχι πραγματικότητα και κάποια στιγμή θα μάθει να "σκέφτεται" στον ύπνο της. Να συνηδητοποιεί οτι είναι όνειρο την ώρα που το βλέπει.

Αντε πολλά είπα χα χα χα χα

Καλημερούδια σε όλες Χρυσούλα, Μαρκεράκο, Νάνα, Βάγκο, Σώκω, Ελένη, (τις λοιπές δεν τις είδα τι κάνουν?) Χαρουλίνα που είσαι? Η Τζουλ? Η Καλυψούλα? Φρόσω? Ισμήνη? Σόφη? Αλέκα?

Η Ντομ με πήρε στην γιορτή μου και καταχάρηκα.....την άκουσα πολύ πολύ καλά!

Να ευχηθώ κι εγώ εταιροχρονισμένα σε όλες τις εορτάζουσες χρόνια μας πολλά :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα...καλημεΑ..αληθεια λες οτι βλεπει τετοια ονειρα το παιδι;;;απιστευτο καλε..κι στα περιγραφει κιολας..

βλεπει οντως πολυ τηλεοραση η οχι;;

εμεις καλα..θα παω σε λιγο για ενσταση παιδικου..

παιδια 9 κιλα εχω βαλει..θα σαλαρω λεμε@!!απαπαπ!!και δε τρωω πολυ..χαχαχα!!

και εμενα κρεατα..δετα τρωει..δε ξερω ποτε εφαγε τελευταια φορα κοτοπουλο απο κοτοσουπα εννοω..

με τιποτα..

και κρεας..

ε κανενα μπιφτεκι στο τσακιρ κεφι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, ο δικός μου είναι πολύ μεζεκλής.

μόλις δει φαγητό, κάθεται πρώτος στο τραπέζι.

τρώει τα πάντα!

για λουκάνικο;

τρελαίνεται!!!

κάθε Κυριακή που πηγαίνουμε στην πεθερά μου για φαγητό δεν κάθεται στο τραπέζι αν δε βγάλει ο πεθερός καπάρι ξυδάτο!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

σημερα πηγα στον δημοσιο παιδικο..

μου ειπαν οτι δεν εχουν προσωπικο και απο τις 10 του μηνα θα τα δεχονται για δυο ωρες μονο μεχρι τελος του μηνα που θα ξεκαθαρισει η κατασταση...

αν δεν τους φερουν προσωπικο τελη του μηνα θα ακυρωσουν ολες τις αιτησεις... οτι να ναι...

και της λεω κι γω τι θα την κανω????????ενα μηνα?????? και μου λεει: οτι τα κανουν και οι αλλες μαναδες...

μετα πηγα στον ιδιωτικο γιατι ετσι οπως παει θα μεινουμε χωρις παιδικο τελειως...

τους εξηγησα την κατασταση και τους ειπα οτι θα κανω κανονικα την εγγραφη και αμα μας πουνε απο τον δημοσιο οτι δεν εχουν προσωπικο θα την παω αναγκαστικα εκει και δεχτηκανε...

το β που γραφει διπλα απο την αιτηση μου για τους ιδιωτικους σημαινει οτι πρωτη χρονια παιρνει μερος ο παιδικος αυτος στο εσπα.. γεωργια εσυ μου ειχες πει οτι το β σημαινει οτι καποια στιγμη αρχιζεις να πληρωνεις στον παιδικο??

πειτε μου τι θα κανατε στην θεση μου με τους παιδικους???

ο δημοσιος ειναι διπλα μας αλλα εχει ελλειψη προσωπικου και ο ιδιωτικος ειναι στου διαολου την μανα και θελει μια ωρα να το παει και μια να το φερει.. εκτος βεβαια αν την πηγαινω εγω..που το κανω σε ενα τεταρτο...και τωρα ειναι καλα... αυριο μεθαυριο που θα φθανει η κοιλια στο τιμονι πως θα την πηγαινω???

αχ ειμαι σε διλλημα..... σας πρηζω κι σας.....

χρυσουλα μια χαρα ειναι η χοριακη σου....

απο 30 και πανω πρεπει να ειναι την πρωτη μερα καθυστερησης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τρελενεται για κρεας στα καρβουνα... και απακι.... παιδια σκοτωνει ανθρωπο για να φαει...

αλλαντικα δεν εχω επιδιωξει να της δωσω αλλα προχθες που την αφησα στην κουμπαρα μου της εφτιαξε τοστ με ζαμπον και δεν το εφαγε... της ειπε οτι μυριζει ασχημα και της το εδωσε πισω... τελικα ειναι στο παιδι αν τρωει αλλαντικα η οχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου εκει που ηταν πρωτος φαγας τωρα εχει γινει πολυ μιζερος...

πλεον ειναι αδυνατος αλλα εχει ψηλωσει κιολας..αλλα δεν τρωει σωστα...

κιμα οπως και να ειναι μαγειρεμενος τον πεθαινει , οπως και οποιοδηποτε ζυμαρικο, κοτοπουλο το ιδιο αλλα τιποτα αλλο..

μοσχαρι πρεπει να ειναι εντελως μαλακο και να συνοδευεται απο μακαρον απαραιτητω ς..

ψαρι εκει που κατεβαζε τα λαβρακια και τα σαργουδακια στο πι και φι πλεον τιποτα..

λουκανικο δεν του εχω δωσει ουτε εγω ..αλλα δεν τρωμε ουτε εμεις.. :mrgreen: αλλα στο τοστακι την παριζα τη θελει

σουβλακι για να ειμαι ειλικρινης πριν απο κανενα 3μηνο :oops::oops: που φαγαμε του δωσαμε να δοκιμασει και μονο εμετο δεν εκανε..

πρωινο τιποτα ουτε τσουρεκι ουτε κεικ ουτε κουλουρι δε θελει..απο φρουτα μονο μηλα και πορτοκαλι..κατακαλοκαιρο μονο εμεις παιρναμε μηλα απο τη λαικη... :shock::shock:

εχει γινει τραγικη η διατροφη του και δεν ξερω τι να κανω..αν δεν επινε το λιτρο γαλα τη μερα νομιζω οτι θα ειχαμε σοβαρο προβλημα..αν δε βγει στο μελλον..

Ελενη εγω ειμαι πιο πολυ του ιδωτικου αλλα αν ειναι μακρια πως θα οδηγεις???ο δημοσιος παλι μπαχαλο..γμτ ξερω εγω..ξεκινηστε δημοσιο και βλεπεις..αν κατι δεν παει καλα πατε ιδιωτικο και για την αποσταση καποιος θα συνδραμει τι στο καλο...

Σωσω με ολα αυτα που μας λες οτι τρως μια χαρα εισαι..

εγω οριο τα 10 κιλα...ξεκιναεω απο 54 οπως ακριβως και στην πρωτη..δε διανοουμαι να ξεπερασω τα 10 αυτη τη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

σημερα εχω τρελλο πονοκεφαλο - μιλαμε ημικρανια

να πιω ενα ντεπονακι λογικα δεν πειραζει έτσι;

τα μικρα ειναι σουπερ - δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα -τους επαμε οτι εχω μωρακι στην κοιλιτσα και καταχαρηκαν - ολο την χαιδευν και τη φυλαγαν -με ρωτησαν εαν θα σκασει η κοιλια και θα βγει το μωρο και τους ειπα οτι ο γιατρος θα την κοψει και θα βγαλει το μωρακι και τους εμεινε -οχι την κοιλιτσα της μαμας να μην την κοψι ο γιατρος ελεγαν

τα καλα μου-θελω να κλαιω

τοσο πολυ ονειρο βαγκ;

αληθεια; εμενα δεν βλεουν ιδιαιτερο- 1-2 φορες ο Στελιος σηκωθηκε με κλαματα αλλα αυτο

τι να σου πω δεν εχω εμπειρια στο θεμα -μπορει η τβ που ηπαν και τα κοριτσιά σιγουρα και ο μπαμπας τους

ψητα φουρνου με τιποτα εμενα

στα καρβουνα καμια δαγκωνια και μεχρι εκει

αλλαντικα εχουν δοκιμασαμε πρωτη φορα απο τις ξαδερφουλες και δεν τους αρεσε

λουκανικο εχουν φαει και τα δικα μας και τους αρεσε

κιμα φουλ

ψαροσουπα φουλ

αυγο φουλ

φρουτα φουλ

γενικα καλα με το αφι -λιγο με το ζορι αλλα καλα

σημερα μακαρονια με κιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη τις πρωτες εγγραφες στο δημοσιο τις αργουν

βαριουνται οι φοραδες χεσε μεσα

περσι ξεκινησαν ιανουαριο σου λεω τα δικα μας

και τα κραταγε οποος εβρισκοταν -κυριως η πεθερα -ειχα βαλει και μια μερα κενο στη δουλεια

ερχοταν και λιγο νωριτερα ο κωστας χαζοβγηκε

εγω ημουν υπερευχαριστημενη απο τον παιδικο τον περσινο

για το φετινο δεν εχω ακουσει τα καλυτερα

εγω σου λεω να την ξεκινησεις στο δημοσιο - θα σας παρει ενα μηνα ολο αυτο αλλα δεν θα εχεις αλλαγες απο δω και εκει

αλλιως εαν βγαινεται οικονομικα εγω θα την πηγαινα κατευθειαν στον ιδιωτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν ψήνουμε, ο Π ψήνει και λίγο λουκάνικο για το τζίζι μίζι που λέει και ο πεθερός!

εννοείται ότι τρώει και ο μικρός.

δε θα τον ταΐσω λουκάνικο για φαγητό, αλλά αν θα υπάρχει στο τραπέζι, θα το δοκιμάσει.

μέχρι στιγμής δε με δυσκολεύει με το φαγητό.

τρώει τα πάντα!!!

όσπρια, κρέατα, λαχανικά, φρούτα...

από αλλάντικά του δίνω γαλοπούλα και λούντζα.

η λούντζα είναι κυπριακό προϊόν, το οποίο είναι ολόκληρο κομμάτι κρέατος.

καλά ρε σωσώ, όταν τρώτε εσείς τα "απαγορευμένα" δε σου ζητάει να δοκιμάσει;

ο δικός μου θα μου το αρπάξει από το χέρι.

ήεθρα ο Π και πήγαμε στην τράπεζα.

στον γυρισμό, ο μικρός, ήθελε να δει το γραφείο και τον έφερα πάνω.

δε φαντάζεστε τι ντροπές έκανε!!!

χαχαχα!!!

δεν έχει άλλον παιδικό πιο κοντά σας;

πήγαινε της εσύ όσο αντέχεις.

μπορεί ο ένας μήνας του δημοσίου να φθάσουν ως τον Ιανουάριο της Μάρκερ...

Χρυσούλα κι εμένα μου αρέσει πολύ η πάριζα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Νανα ο δικος μου εχει αλλαξει πολυ με το φαγητο...οσο ετρωγε μικρος και παχαινε τοσο επιλεκτικος εχει γινει..

τα οσπρια τα ξεχασα..τα τσακιζει..να δουμε βεβαια ως ποτε..

επισης αν τρωμε κατι απαγορευμενο(σπανια) στα αρ..... του..

σημερα παντως περιμενε να βρασουν τα μακαρονια πως και πως και εφαγε ενα γεματο πιατο με σαλτσα..

σημερα και χθες που δεν πηγε παιδικο δεν πολυκουραστηκε ..

ευτυχως ηρθε ο Νικος απο τη δουλεια και τον ανελαβε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena paidia μου κοβει τον τραψχανα..και εγω τοσο πολυ!!!

μιλαμε εχω παθει σοκ..οπου εβλεπα και εκανα τραχανα ζητουσα..τωρα δε τον τρωει..εμεις ακαρονια..

απαγορευμενα τιεννοεις;;λουκανικα;;

ποτε!!!σχεδον ποτε..εγω δλδ σιγουρα!!

σαλαμι..αραια και που εμεις!!

ακουσε εκει..9 κιλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...