Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 6ου-7ου-8ου '12 ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩ ΚΑΤΩ!ν10


Recommended Posts

ελενα δεν ξερω κατα ποσο εφταιξα εγω αλλα ουτε για δυο γευματα δεν φτανει το γαλα..

κ στο λουτρακι που μπορουσα πιο πολυ να τα θηλασω που ηταν η μικρη στη θαλασσα παλι δεν χορταινα με τιποτα κ το κουτι με το ξενο αδειαζε συνεχως..ξυπναγαν ταυτοχρονα τα εβαζα ταυτοχρονα για θηλασμο η μικρη νευριαζε δε το επιανε ευκολα μια εφευγε της μπεμπας μια του αγοριου εγω να προσπαθω ολη την ωρα να τα βαζω ξανα μετα τα επαιρνε ο υπνος μετα βουρ απο την αρχη περναγε ποση ωρα κ δουλεια μηδεν!!

οταν εβαζα μονο το αγορι παλι ετρωγε κοιμωταν ετρωγε κοιμωταν κ παλι δεν χορταινε κ παλι ξενο..φυσικα εαν δεν εδινα ξενο κ τα επαιρνε ο υπνος σε μιση ωρα ξυπναγαν κ παλι απο την αρχη..

για να θηλαζα αποκλειστικα επρεπε να ημουν γυμνη κλεισμενη μες στο δωματιο χωρις να βγαινω χωρις να κοιμαμαι χωρις τιποτα..

κ στην κορη μου ολη την ωρα ημουν με το βυζι εξω γιατι το χε κανει πιπιλα αλλα αλλο να βγαζεις το ενα κ αλλο κ τα δυο..κ φυσικα δεν ντρεπομουν να θηλασω μπροστα σε καποιον αλλα τωρα κ με τα δυο βυζια δεν μπορουσα..

σημερα νοιωθω κομματια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νάνσυ ίσως αν ο μικρός έπιανε καλύτερα να έπρεπε να βάζεις εκείνον και στα 2 στήθη? Δεν ξέρω υποθέτω. Γι'αυτό σου λέω ότι εφόσον ήθελες να θηλάσεις τα δίδυμα έπρεπε να πάρεις την γνώμη κάποιου ειδικού γιατί δεν είναι κάτι απλό. Εδώ εμείς ένα έχουμε και πελαγώνουμε με τον θηλασμό πόσο μάλλον εσύ. Μπορεί να σου δίνανε κάποια λύση για το πως θα μπορούσες να τα καταφέρεις. :roll:

Αν όμως δεν θέλεις δεν είσαι κατηγορούμενη γι'αυτό γιατί προσπάθησες δεν τα παράτησες αμαχητί. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bre koritsi mou esu se kamia periptwsi den ftais pou den ftanei to gala sou! Einai dunaton na skeftesai kati tetoio??

Egw sou eipa allo, oti prepei na kaneis auto pou theleis kai pou mporeis kai pou antexeis esu kai aston antra sou na leei.

Tha arrwstiseis etsi an sunexistei auto. Den thes na eisai kala gia ta mwra sou?? Se auto lew oti ftais, oti kathese kai akous tous allous, an den se katalabainei o antras sou aston na leei kai kane auto pou sou leei to swma sou. An den mporeis de mporeis, me to zori diladi tha se balei na to kaneis? Edw emeis zorizomaste me ena sto thilasmo poso mallon esu. Kai na sou pw se polu liges pisteuw tha eftane to gala gia 2 mwra...afou emas me ena kai adeiazei to stithos, opote mi skeftesai oti ftais oti den tous ftanei. Apla kane oti mporeis gia ligo kairo kai meta dine tous 1-2 geumata tin imera apo esena kai oxi seri, afine to stithos na gemizei. H opws eipe kai h Stauroula giati den perneis thl mia sumboulo thilasmou??

Exw na sas kanw mia erwtisi deuteromanoules h opoia alli exei to idio thema. H mpempa arxise polu na madaei ksafnika tis teleutaies meres...mou to eipate oti tha madaei alla tha fugoun ola ta mallakia?? Stenaxwriemai...kai den madane omoiomorfa...apo ta duo plagia pou akoumpaei to kefali otan koimatai exoun fugei pio polla kai fainetai diladi to keno kai oti madaei. Tha meinei teleios falakro kai meta tha bgoun alla??? H tha pesoun kapoia kai meta tha ksanapiknwsoun??

Ta panw den exoun pesei, tha ginei sa moikana! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

sth santy δεν της ειχε πεσει ουτε τριχα σε αλλα ξερω οτι πεφτουν αλλα οχι εντελως κανουν αυτα που λες κ μετα βγαινουν αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E protimw na min pesoun ola kai na einai sa moikana para na mou ginei teleiws falakri :lol: Ta apo mesa pou bgainoun kati mikra trixakia einai entelws ksantha. Kai o antras mou otan itan mikros itan teleiws ksanthos...lete na ginei ksanthouli?

:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε κουκλιτσες μου και καλοριζικο το νεο μας ποστακι. Ευχομαι να γεμισουν οι σελιδες του απο ομορφες φωτογραφιες νυφικων και γιατι οχι απο νεες ανακοινωσεις εγκυμοσυνων!!!!! Να δουμε ποια θα κανει την αρχη γιατι ολες μας ειμαστε υποψηφιες απ΄οτι καταλαβαινω ;););););) Η κουραση κουραση αλλα και η αγαπη μας στα παιδια ειναι τεραστια και ολες μας εχω ικανες για ολα!!!!

Ελενακι αυτο που λεγαμε με το μπιμπερο το αντιμετωπισα και στη μικρη κιολας!!! Προχθες ειχε ολη την ωρα πονακια στα εντερακια της, δεν πρεπει να περναει καθαρους κολικους αλλα επειδη τα συμπτωματα δειχνουν οτα πονανε τα εντερα της (σφιγγεται και βογγαει η κοπελαρα μου) πηρα τηλ τον παιδιατρο να μου πει τι να κανω. Ειπε να μη δωσω φαρμακα αλλα τσαγακι για να την ανακουφισω. Εκανα και εγω η δολια και εβαλα να της το δωσω. Ελα ομως που το εσμπρωχνε με τη γλωσσα της η τσουπρα!!!! Και εγω της το εχωνα παλι πισω και αυτη αναγουλιαζε λες και της εβαζα σκ@τ@ στο στομα :lol::lol::lol::lol::lol: . Με τα χιλια ζορiα ηπιε 20 γρ. Απορω τι δεν κανω καλα και δεν παιρνουν τα μωρα μου μπιμπερο....... Βεβαι αυτη δεν παιρνει ουτε πιπιλα, αναγουλιαζει και με αυτη, ενω ο πριγκιπας ηταν πιπιλακιας απο 5 ημερων.

Οποτε βρες εναν τροπο να της το μαθεις για να μη τραβιεσαι οταν θα πας στη δουλεια :shock::shock::shock::shock: Ωραιο αυτο που ειπες στον αντρα σου για το σεξακι :lol::lol::lol::lol: . Θα το κλεψω και εγω ;) Για τα μαλλακια ετσι συνηθως γινεται, τα μαλλακια της κοιλιας καποια στιγμη πεφτουν....Μπορει να μην πεσουν ολα αλλα τα περισσοτερα ναι. Και λογικο ειναι να πεφτουν κυριως και πρωτα πρωτα αυτα που τριβονται περισσοτερο.

Ελενα μου-νενε βρηκαμε πως θα γλυτωσουμε λεφτα στις γαμο βαφτισεις!!!! Η Αριαδνη θα μας κανει τις προσκλησεις και τις μπομπονιερες και στο σπιτι σου θα κανουμε τις δεξιωσεις. Θα εχουμε και σαπορτ τις χορευταρουδες και μια χαρα θα περασουμε. Εγω ειμαι καλλιφωνη οποτε προσφερομαι να τραγουδαω τζαμπα (εχω μεγαλο ρεπερτοριο) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινουλα μια χαρα ο παιδαρος σου. Μεγαλωνει πολυ καλα, μπραβο σας :):):) Γιατι σου εγραψε να παρεις αυτα τα συμπληρωματα? Εγω δεν πηρα ποτε στον πριγκιπα, τωρα δεν ξερω τι θα πει ο παιδιατρος μιας και εδω στην Καστορια πρωτη φορα θα παμε τη νεραιδουλα σε καμια εβδομαδα (ανυπομονωωωωωωω)

ΝΑνσουιτα κουκλα η Σαντυ. Το μαναρακι μου..... Εγω 50αρικα ξε50ρικα λεω οτι ειναι ιδια ο αντρας σου!!!(με 150 και πανω ισως σου μοιασει και λιγακι :lol::lol::lol::lol: )Οσο για το αρωμα που φορας..... κυκλοφορει πολυ τελευταια!!!!

Σταυρουλα απο που ειναι η καταγωγη σου? Δεν ξερω γιατι αλλα λογω του επωνυμου σου σε νομιζα λατινα (βραζιλιανα, κολομβιανη)!!!!!!

Αντωνια πως ειστε σημερα?

Αλεκακι χρονια πολλα και καλα με υγεια και αγαπη. Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και να τα καμαρωσεις οπως λαχταρας.

ΥΓ. Ενα ωραιο και χρησιμο αρθρο http://www.paidiatre.gr/ygeies/Ygeies-Paidi.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΕς ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑς .ΣΑς ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕς ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑς ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΩ.ΛΟΙΠΟΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΣΑς ΣΥΣΤΗΘΩ.ΕΙΜΑΙ Η ΣΟΦΙΑ 32 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕΝΩ ΣΤΑ ΓΡΕΒΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ (ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ) 5 ΠΑΙΔΙΩΝ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΕς ΙΣΩς ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ.ΟΙ http://mammyland.com/forum/17/20610#ΗΛΗΚΙΕς ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 11 8.5 5.5 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΥΓΚΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 37 ΗΜΕΡΩΝΗ ΖΩΗ ΜΕ 5 5 ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩς ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως μας ηρθες Σοφια. Να χαιρεσαι τα μωρακια σου και να τα καμαρωσεις οπως επιθυμεις.

5 εεεεεεεεεεεεεεεεε? Μπραβο σου κοπελα μου. Ειμαστε και γειτονια!! Εγω μενω στην Καστορια και ο αντρας μου ειναι καταγωγη απο τον μπαμπα του απο τα Γρεβενα. Μεσα στα Γρεβενα μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ ΕΣΑ ΣΤΑ ΓΡΕΒΕΝΑ ΜΕΝΩ ΝΑΙ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ .ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ;ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΕΧΕΙ ΨΥΧΡΑ ΕΔΩ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩς ΓΕΝΝΗΣΕς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωςηρθες!κοριτσια ρεζιλι θα εχουμε γινει στην κοπελα κ σε οσους μας διαβαζουν... :lol::lol::lol: τι θα εχουν δει τα ματια τους τοσο καιρο!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο σκεφτομαι κι εγω Νανσυ....

Οσες κανετε τραπεζα,για να ξεπαγωσετε μπουκαλι απο καταψυξη,το βαζετε στη συντηρηση μεχρι να ξεπαγωσει,ή κατευθειαν εξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalws irthes Sofia. Mikri mikri ksekinises mallon! 5 paidia den kanei eukola kaneis stis meres mas!

Nancy tha exei karafliasei o kosmos me auta pou tha exei diabasei!! Auta pou grafoume menoun edw de sbinoun kapote??

Lia gia tin apopsiksi se sakoulakia thimamai kai eixa diabasei oti to bazeis sto psugeio apo tin proigoumeni mera...logika tha isxuei to idio kai gia to mpoukali.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πρεπει να παω σε μια δουλεια και δεν εχω προλαβει να το βαλω στη συντηρηση να ξεπαγωσει,αφου κανει τοοοσες ωρες, θα χαλασει το γαλα αν το βγαλω κατευθειαν σε θερμοκρασια δωματιου και οταν ξεπαγωσει να το κανω μπαιν μαρι?

ΟΥΦ!

Πρεπει να παω καπου χωρις το μωρο,κι εχω γαλα μονο στην καταψυξη και δεν εχει γεμισει και το στηθος ωστε να αντλησω για αποψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι διαβασε αυτο

Χειρισμός γάλακτος και αποθήκευση

•Μερικά νοσοκομεία δεν επιτρέπουν τη χρησιμοποίηση τράπεζας γάλακτος. Απευθυνθείτε στην προϊσταμένη του τμήματος προώρων και ενημερωθείτε για την πολιτική του τμήματος και τις διαδιακασίες που χρειάζονται.

•Οι περιέκτες που χρησιμοποιούνται για τη συλλογή ή την αποθήκευση του μητρικού γάλακτος θα πρέπει να είναι καθαροί και αποστειρωμένοι. Τα περισσότερα νοσοκομεία προσφέρουν κατάλληλα αποστειρωμένα δοχεία ή μπουκάλια τα οποία μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την αποθήκευση του μητρικού γάλακτος. Μικρές ειδικές πλαστικές σακούλες μιας χρήσης μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για αποθήκευση ή και κατάψυξη του μητρικού γάλακτος. Θυμηθείται σε κάθε τέτοια συσκευασία να υπάρχει αυτοκόλλητο ετικέτα με το όνομά σας και την ημερομηνία παραγωγής ώστε το παλαιότερο γάλα να χρησιμοποιείται κατά προτεραιότητα. Είναι ασφαλέστερο να ψύχετε ή καταψύχετε το γάλα αμέσως μετά την άντληση. Φρέσκο ​​γάλα μπορεί να διατηρείται στο ψυγείο και να μεταφέρεται με ψυγειάκι-πάγου στο ψυγείο της Μονάδας Νεογνών.

•Βεβαιωθείτε ότι δεν παραγεμίζετε τα δοχεία ή τις σακκούλες αποθήκευσης γάλακτος για να μπορούν να κλείνουν-σφραγίζουν καλά κατά τη διαδικασία ψύξης.

•Χρόνος αποθήκευσης:

◦Φρέσκο γάλα

■σε θερμοκρασία δωματίου 6 ώρες

■ψυγείο (πίσω μέρος όπου είναι πιο κρύα) 3-4 ημέρες

■κατάψυξη του ψυγείου 2 εβδομάδες

■κατάψυξη με ξεχωριστή πόρτα 3 μήνες

■βαθιά κατάψυξη 6-12 μήνες

◦Κατεψυγμένο γάλα:

■Απόψυξη στο ψυγείο και συντήρηση: 24 ώρες, αλλά όχι η εκ νέου κατάψυξη

■Απόψυξη στο ψυγείο/χωρίς θέρμανση:4 ώρες ή λιγότερο σε θερμοκρασία δωματίου

■Απόψυξη με ζεστό νερό: για κατευθεία χωρήγηση και επιπλέον συντήρηση στο πίσω μέρος του ψυγείου για ένα μέγιστο 4 ωρών.

•Τρόπος απόψυξης

Ξεπαγώστε κάτω από ζεστό τρεχούμενο νερό ή μέσα σε μπάνιο με χλιαρό νερό. Μην χρησιμοποιείτε καυτό νερό, καθώς αυτό μπορεί να καταστρέψει μερικά από τα οφέλημα συστατικά του γάλακτος. Μην αποψύχετε αφήνοντας στον πάγκο για μεγάλο χρονικό διάστημα (καλύτερα στο ψυγείο). Μη χρησιμοπποιείτε φούρνο μικροκυμάτων για το ξεπάγωμα του μητρικού γαλακτος. Κατά το ξεπάγωμα μπορείτε να κινείτε ελαφρά το μπουκάλι με το γάλα (ήπια περιδίνηση) για νε επιτευχθεί καλύτερα η ομοιογενοποίηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία καλως ήρθες. 'Όντως Νάνσυ θα έχουμε καραφλιάσει πολύ κόσμο.

Λία κι εγώ ξέρω για απόψυξη μόνο στην συντήρηση και λογικό άλλωστε γιατί τυριά και ζαμπόν πάντα έτσι τα ξεπάγωνα άρα και το γάλα θα χαλάει απευθείας σε θερμοκρασία δωματίου αν το ξεπαγώσεις. Στα τυριά ξέρω ότι αλλοιώνεται και η γεύση τους.

Κοριτσάκια έχω τρελού πόνους στην πλάτη και πονάει όλος ο αυχένας και γύρω γύρω οι μυς του λαιμού μου. Σκέφτομαι να κάνω μασαζ. Βρήκα μία που μου συστήσανε αλλά αυτή κάνει λέει στο σπίτι και πρέπει να έχεις δικό σου τραπέζι το οποίο παρακαλώ κάνει και 180 ευρώ. :o

Δεν παλεύεται άλλο ο πόνος. Εσείς πονάτε?

Πασχαλιτσάκι από που κι ως που βραζιλιάνα? Το επώνυμο μου είναι ελληνικότατο Πελοποννήσιο. Μήπως εννοείς το ψευδώνυμό μου? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ ΕΣΑ ΣΤΑ ΓΡΕΒΕΝΑ ΜΕΝΩ ΝΑΙ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ .ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ;ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΕΧΕΙ ΨΥΧΡΑ ΕΔΩ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩς ΓΕΝΝΗΣΕς;

Ο καιρος ειναι μαλλον οπως και σε εσας. Τη μερα σχετικα ζεστουλα και το βραδυ δροσιααααααααααα. Εγω γεννησα 30 Ιουλιου στη Θεσσαλονικη στο γενεσις.

Η Κοζανη πως προεκυψε? Εμενα η καταγωγη μου ειναι απο ενα χωριο της Κοζανης, καρασουρδα :lol::lol::lol::lol:

Σταυρουλα απο το ονοματεπωνυμο σου στο φεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΙΔΙΩς ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΕΠΕΡΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΟΤΑΝ ΣΑς ΔΙΑΒΑΖΑ.ΣΙΓ Α ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ.ΤΑ 3 ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΘΥΛΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ .ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΟ ΘΥΛΑΣΑ ΓΙΑ 11 ΜΗΝΕς (ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟς ΚΑΙ ΘΥΛΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΕΓΩ ΟΧΙ ΤΟ ΜΩΡΟ)ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΔΙΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΔΕΙΓΜΑ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΗΦΑΝΗ.ΓΙΑ ΤΙς ΠΡΩΤΟΜΑΝΟΥΛΕς ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΕΝΑ ΘΑ ΠΩ.ΟΤΑΝ ΣΑς ΠΙΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΣΤΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΟΡΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΦΗΒΕΙΑ 2 ΑΓΟΡΙΑ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΕΝΑ 18ΜΗΝΟ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙς ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΒΥΖΑΚΙ :D:D:D ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΛΕΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ.ΕΓΩ ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΑΝΣΟΥΛΑ ΜΑς.ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗς ΟΧΙ 40 ΜΕΡΕς ΟΥΤΕ 4 ΜΕΡΕς ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΝΑ ΘΥΛΑΣΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες σκατζοχοιρούλα!Χαρας στην υπομονή σου, είσαι αξιοθαύμαστη!

Εμεις κορίτσια και χτές και σήμερα είχαμε μεγάλης διαρκείας βόλτες,απο τις 7μιση μέχρι τις 12!Έφευγαν τα ξαδέρφια του άντρα μου και πηγαίναμε για καφέ και μετά για φαγητό. Η μπέμπα να μην την ματιάσω τέλεια!Ετρωγε 6μιση σπίτι και 10 παρά την ταίζα έξω και μετά πάλι ύπνο!

Θα τα πούμε αναλυτικά αύριο, πάω να απλώσω τώρα ένα μεταμεσονύκτιο πλυντηριο :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλεςςς.

Πασχαλιτσάκι κι αυτό ψευδώνυμο είναι στο face δεν είναι το πραγματικό μου όνομα. :lol:

Έλενα χτες τα καταφέραμε και κοιμηθήκαμε στην κούνια μας. Βέβαια είμασταν πολύ κουρασμένοι γιατί όλη μέρα δεν είχαμε κοιμηθεί καθόλου και κοιμηθήκαμε από τις 8μιση το απόγευμα μέχρι τις 4μιση το πρωί και μετά πάλι από τις 5 μέχρι τις 7μιση το πρωί πάλι στην κούνια μας. Έβγαλα το πορτ μπεμπε από το δωμάτιο γιατί το έβρισκα σαν εύκολη λύση να τον κοιμίζω εκεί. Επίσης, του στένεψα τον χώρο με κουβέρτες πικέ και τώρα νιώθει πιο προστατευμένος. Για να δούμε...θα κρατήσει?

Στο παιδικό εγώ δεν έχω κρεβάτι για να κοιμηθώ οπότε έχω προς το παρόν την κούνια στο δωμάτιο το δικό μας και όταν συνηθίσει να κοιμάται εκεί τότε θα τον πάω στο παιδικό. Επίσης, σκέφτομαι το εξής. Χτες είχε ξυπνήσει και δεν φώναζε αλλά πιπίλαγε το δάχτυλό του και άκουσα το πιπίλισμα και κατάλαβα ότι είναι ξύπνιος. Αν ήταν στο δωμάτιό του δεν θα τον άκουγα να τον σηκώσω να φάει. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia kai kaloriziko to neo mas postaki :D:D

den prolaba 2 meres pali na mpo grrrr. polla grapsate kai sto palio kai sto kainourio post!

elena mou uperixo isxion tha kanoun ta ninakia mou.

nansoula polu omorfi i santy sou ;) ftou ftou. einai polu duskolo na thulazeis 2 mora edo ego me ta mpoukalia zorizomai pou theloun tin idia ora na fane.

alekaki xronia sou polla gia proxthes! na xairesai tin oikogeneia sou :)

stauroula mou teleio to binteaki, kouklos o stratoulis sas ;)

kai emeis koritsia malosame me ton antra mou polu asxima proxthes kai tou tin eipa agria kai katalabe kapoia pragmata kai exthes itan san to skulaki apo piso mou :lol::lol: na me rotaei sunexeia an thelo kati i an eimai kala! :lol::lol:

ksipnise o tonis mou pao na ton taiso kai ksana erxomai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα... φυσικα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να διαβασω απο το προηγουμενο ποστακι τα νεα σας αλλα βλεπω οτι σαυτο το καινουργιο περιττο να σας πω οτι ο μικρος κλαιει ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

νεα δεν εχω ο μικρος κοιμαται με παρα πολυ γκρινια και ελαχιστα το πρωι με σημειο να οιμαμαι και εγω με το ενα ματι ανοικτο αλλα το βραδυ κυριος τον βαζει ο μπαμπας του για υπνο γυρω στις 10 και ξυπναει στις 4 αι μετα στις 7 οπου μετα δεν ξανακοιμαται εκει ειναι που με σκοτωνει! ξεκινησα και ηδη την αποθηκευση στη καταψυξη για τη σαντυ απλως κανω ενα αρμεγμα παραπανω τωρα.

νανσυ ασε τις πιπες που λεει ο αντρας σου και κοψε το θηλασμο. βγες στο μπαλκονι φτιαξε μια βοτκα redbull παρε και πατατακια μια σακουλα και ενα πακετο davidof και απολαυσε το. μια χαρα μεγαλωσανε και τα αλλα παιδια με το ξενο. ενα μονο να σκεφτεσαι αν πεσεις εσυ κανενας δεν θα μπορει να φροντισει τα παιδια σου

σκατζοχοιρουλα καλως ηρθες στο παρεακι μας να σου ζησουν αγαπη μου και αν θες και αλλα να σου στειλουμε τα δικα μας!!!!

σταυρουλα μου συγχαρητηρια που κοιμηθηκατρε στη κουνια σας... βρε θηριο σας χωραει ακομα το πορτ μπεμπε????

ελενα μου και εμενα αν του δσω γαλα στο μπιμπερο εγω δεν το θελει το πιανει μονο αν ειναι νηστικος. ολα τα παιδιατο κανουν αυτο απλως θελει επιμονη και φυσικα να ειναι να το ταισει καποιος αλλος εσυ θα πρπει να εξαφανιζεσαι απο το δωματιο

ακομα κλαιει περιμενω μπας και κοιμηθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια

Αχ σημερα ειμαστε πολυ καλυτερα..ευτυχως..γιατι την Τριτη βαφτιζει ο αδερφος μου κ αν ειμασταν χαλια δεν θα μπορουσαμε να παμε.

Αλεκα κουκλακια τα παιδακια σου κ συ φαινεσαι τοσο ευτιχισμενη......

Νανσυ κανε αυτο που αισθανεσαι πως πρεπει να κανεις...τον αντρα σου μην του δινεις σημασια....εδω εμεις με το ενα ζοριζομαστε να το εχουμε συνεχεια στο βυζι...σκεψου εσυ με δυο στο βυζι κ το ταρζανακι απο διπλα να χοροπηδαει..οχι κοπελα μου θα παιξουν τα νευρα σου στο τελος κ θα κανεις κ τα μωρα νευρικα.

Σοφια καλωσηρθες...5 παιδακια...να τα χαιρεσαι κοπελα μου κ συ να σαι γερη να τα μεγαλωσεις...

Λιακι τα καταφερες με το γαλατακι χθες...ολα καλα...ενα εχω να σου πω...ειμαι 8 χρονια με τον συζυγο μου κ 3 παντρεμενη...ξερεις ποσες φορες θα κανεις αυτη την σκεψη που εκανες..καλυτερα γκομενα παρα συζυγος...πολλες ακομα....μην σε τρομαζει αυτο...απλως πρεπει να μαθουμε να κανουμε υποχωρησεις...πολλες υποχωρησεις κ ο ενας κ ο αλλος...θα το δεις στην πορεια...κ το κυριοτερο συζητηση....ε καπου καπου θα μαλωνουμε κιολας δεν μπορει να ειναι ολα μελι γαλα...υπομονη θελει η συνβιωση κ πολυ πολυ αγαπη.....κ θα εισαι μια χαρα.

>Πασχαλιτακι μην δινεις τιποτα στην μικρη μονο βυζακι..θα ηρεμησει θα δεις...τσαγια κ τετοια δεν κανουν τιποτα...

Σταυρουλα τελεια ειδες που τα καταφερατε..μια χαρα θα συνηθισετε την κουνια θα δεις...

Αριαδνη μπραβο σας για τις βολτουλες καλα κανετε...κ η μικρη κυρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου. Ελπιζω να ειχατε ενα ηρεμο βραδυ....εμεις δοξα τω θεο ειμασταν ηρεμες γιατι εχθες ολη μερα ειχε γκρινια και ηθελε να θηλαζει. Εχει τα πονακια της το μαναρακι μου και υποφερει και μαζι της υποφερουμε και εμεις. Ελπιζω να της περασουν πριν γινει 2 μηνων και ακομη καλυτερα στις επομενες 2 εβδομαδες μεχρι να ερθει ο πριγκιπας γιατι η αυπνια και η αγκαλια-στηθος ολη μερα δεν παλευονται με τον ταρζαν στο σπιτι!!!!

Σκατζοχοιρουλα εσενα θα σκεφτομαστε απο εδω και περα οταν θα τα παιζουμε απο την κουραση :shock::shock::shock::shock: γιατι μεχρι τωρα σκεφτομασταν τη ΝΑνσυ. Πιο πολυ υποφερουμε εμεις οι δευτερομανουλες που δεν εχουμε καθολου βοηθεια.......

Αριαδνουλα μπραβο το μωρακι, μακαρι να ειναι ετσι απο εδω και στο εξης :):):):)

Σταυρουλα δεν μου πηγε το μυαλο οτι ειναι ψευτικο.....αρχισε να βγαινει και η ξανθια η ριζα βλεπεις και εχω υποτροπες :lol::lol::lol::lol: Πρεπει να τα σκουρηνω επειγοντως!!!!!!!

Ωραια που κοιμηθηκε ο μπεμπης στο κρεββατι του. Αυτο που λες για το αν θα τον ακουσεις το ειχα και εγω στον πριγκιπα και εννοειται και στη μικρη και για αυτο ειχα αργησει πολυ να βγαλω την κουνια απο το δωματιο μας με αποτελεσμα να τον εχω παρεα μας μεχρι να μεινω εγκυος στη νεραιδουλα μου :o:o:o:o:o:o . Δεν ηθελε με τιποτα χωρια απο εμας. Σε αυτη ελπιζω σε κανενα 4μηνο να την παω στο δωματιο της, οταν θα αραιωσω τους βραδυνους θηλασμους. Την ενδοεπικοινωνια την σκεφτηκες? Και εμενα αυτος ειναι ο φοβος μου οτι δεν θα την ακουσω και σκεφτομαι αυτη τη λυση ;);););)

Μπεμπουλα ολες μαλωνουμε με τους αντρες μας, δυστυχως μονο με τον καυγα χαμπαριαζουν καποια πραγματα. Τουλαχιστον να πιανει τοπο γιατι σε καμια μας δεν αρεσει να καυγαδιζει :cry::cry::cry::cry:

Γκρινια γιατι εχει ο Πετρακος Αλεκακι? Εχει κολικους και πονακια? ΠΑρεπιπτωντως μεγαλωσε πααααααραπολυ το παλικαρακι σας :D:D:D:D. Και η Σαντυ εχει τοσο εκφραστικα ματακια.....

Αντωνια χαιρομαι που ειστε καλυτερα :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Αλέκα τί κούκλος ο Πετράν!!Αλλά έχει και σέξυ μαμά ;) Γιατί κλαίει?Έχει πονάκια?

Κατερινάκι και σένα η μπέμπα έχει πονάκια?Εγω το έχω ξαναπεί, οι ινφακολικ με βοήθησαν πάρα πολύ!Ξέχασα να σας πω ότι επισήμως είμαστε και πιπιλένιες!!Στην αρχή δεν την ήθελε καθόλου αλλά τις τελευταίες μέρες, βλέπω ότι την παρηγορεί...Επίσης η κυρία θέλει απαραιτήτως και πρωινό ντους γιατί ιδρώνει πάρα πολύ και την ανακουφίζει.

Σας αφήνω γιατί ήρθε η ώρα του φαγητου... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...