Μετάβαση σε περιεχόμενο

νέα ή και πρώτη χρονιά στον παιδικό σταθμό!!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ σε όλες! Πώς τα βλέπετε τα πράγματα τώρα που κοντοζυγώνει η ώρα να απερευθερώσουμε τα μικρά μας στο περιβάλλον του παιδικού σταθμού? Εμένα είναι η πρώτη χρονιά που πηγαίνω το Βασίλη. είναι λίγο πριν τα 3 κ ελπίζω να πάει καλά, δεν ξέρω όμως. έχω άγχος! Τελος πάντων ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην έχεις άγχος, αν είναι κοινωνικο παιδακι θα προσαρμοστει πολυ γρήγορα και θα περνάει καλα είναι τόσες οι δραστηριότητες που κάνουν τόσα τα παιδάκια που θα έχει παρέα που θα του αρεσει πολυ το περιβάλλον του σταθμού.

Και εσυ θα εντυπωσιαζεσαι με τις ζωγραφιές και τις χειροτεχνίες που θα σου φέρνει και με τα ποσα πράγματα θα σου λεει όταν γυρνάει, τραγουδακια παραμύθια και....

Καλη αρχη!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει δικιο το Καγκουρακι...θα δεις πως σιγα σιγα θα προσαρμοστει κ θα περναει πολυ καλα εκει με ταλλα τα παιδακια κ θα σου λεει διαφορες Ιστοριες τραγουδακια ζωγραφιες κ πολλα αλλα...

Καλη αρχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμείς πρώτη φορά στον παιδικό. Είμαστε 2,5 , πολυ κοινωνικός θα προσαρμοστεί πιστεύω και θα του κάνει καλό. Εμένα άλλο με αγχώνει, λένε ότι το πρώτο χρόνο τα παιδιά αρρωστένουν συνέχεια, αυτό νομίζω δεν θα το αντέξω...

ας μας βοηθήσει ο Θεός, πείτε βρε κορίτσια, τι λέτε? μου λένε φίλες μου ότι τα παιδιά τα ε'ιχαν άρρωστα όλο το χειμώνα..

βέβαια αν βρω τα σκούρα από Γενάρη που έχει πολλές ιώσεις θα τον διακόψω λίγο, τελοσπάτνων ας πάμε πρώτα με το καλό και μετά βλέπουμε.

Καλή αρχή σε όλα τα παιδάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ξεκινήσαμε φέτος από τον Μάιο προετοιμασία στον παιδικό, μέχρι και τέλη Ιουλίου.. Τον Μάιο τον βγάλαμε όλο με κλάματα, δεν ήθελε με τιποτα να πάει αλλά όσο ήταν εκεί περνούσε τέλεια (ερχόταν σπίτι ευχαριστημένος). Τον Ιούνιο το πήρε απόφαση και ήταν μια χαρούλα, όπως και τον Ιούλιο. Κολλήσαμε βέβαια και τις σχετικές ιωσούλες αλλά όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα. Τώρα για να δούμε πώς θα προσαρμοστούμε πάλι απο Σεπτέμβρη (δεν θέλω να περάσω τα ίδια του Μαιου) :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, να δω το Βασίλη να τοποθετήσει τον ποπό σε καρέκλα πάνω από 3 δευτερόλεπτα, για να ζωγραφίσει...και τι στον κόσμο! ελπίζω όμως ότι θα το κάνει, γιατί είναι μαιμουδάκι και μιμείται... Όσο για τις ιώσεις, δεν είμαι η πιο υπομονετική στον κόσμο, αλλά ξέρω ότι με αυτό τον τρόπο αποκτά ανοσία για πολλά μικρόβια κ αυτό θα του φανεί χρήσιμο για αργότερα. Δηλ θα τις περάσει αργά ή γρήγορα, οπότε...

ας το πάρουμε απόφαση.

το κυριο που σκέφτομαι είναι ότι επιτέλους θα βρεθεί σε περιβάλλον όπου δεν θα αποτελεί το ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ! Αναρρωτιέμαι πώς θα το πάρει...

Α, ναι! τι γίνεται με το πρόγραμμα ύπνου ξέρετε? τι ωρα τα κοιμίζουν συνήθως? Επίσης ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΙ ΑΥΤΟ..., το δικό μου να κοιμάται σε σημείο πέρα από την κούνια του , που δεν έχω καταφέρει να τον κοιμήσω ποτέ αν δεν τον κλείσω στο...κλουβάκι του-κούνια (άλλη ιστορία κι αυτή....).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...