Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΜΟΝΗ ΖΑΛΑΔΑ...


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟΚΑ 3 ΜΗΝΩΝ...ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ...ΠΑΙΡΝΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ...ΓΙΑΤΙ ??? :roll: ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ..ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ???

ΣΤΙΣ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ μΙΑς ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟ ΓΟΝΙΜΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΑΙΜΑ...ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟ 2 ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ...ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. :shock: ΤΟΤΕ ΤΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περνεις σίδηρο και ασβέστιο τώρα που θηλαζεις και ειδικα τώρα που έχεις κόψει και τα γαλακτοκομικά?

Κατα την γαλουχια ο οργανισμός μας έχει απαιτήσεις όπως και στην εγκυμοσύνη, μήπως είναι απο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περνεις σίδηρο και ασβέστιο τώρα που θηλαζεις και ειδικα τώρα που έχεις κόψει και τα γαλακτοκομικά?

Κατα την γαλουχια ο οργανισμός μας έχει απαιτήσεις όπως και στην εγκυμοσύνη, μήπως είναι απο αυτο?

Oχι καγκουρακι μου τιποτα απο τα 2 δεν παιρνω...ειχα κανει εξετασεις και ειπε ο γυναικολογος ειναι καλο το σιδηρο...αν και ηταν στα ορια!

ασβεστιο μου εχει μεινει κιολας απο την εγκυμοσυνη αλλα κανει να το παρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο σκέφτηκα κ εγώ,αν παίρνεισ, δηλαδή, σίδηρο και ασβέστιο. Εμένα ο γιατρός μου όταν έφευγα απο το μαιευτήριο μου είπε πως για όσο θηλάζω τα παίρνω όπως και στην εγκυμοσύνη. Το μωρό θα πάρει ότι χρειάζεται απο εσένα, αλλά εσύ δεν πρέπει απο κάπου να λάβεις τα στοιχεία αυτά;

Και μετά, τον παράγοντα κούραση. πολλές νέες μαμάδες παθαίνουν πατατράκ και υπερκόπωση λόγω των νέων καθηκόντων τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα...ε τοτε ας παρω το ασβεστιο που μου εχει περισσεψει να δω αν θα δω διαφορα...δεν πειραζει στο μωρο ε??γιατι ειναι αλλεργικος στα γαλακτομικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωπα..αφού είναι αλλεργικός κάνε τον κόπο να τηλ.στον παιδίατρο σας. Αλλά για τις ζαλάδες πιο πιθανό να ευθύνεται η έλλειψη σιδήρου. Δεν κάνεις ένα τηλ κ στον δικό σου γιατρό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια μου κατα πασα πιθανοτητα ειναι απο το σιδηρο....αν ο αιματορκιτης ειναι χαμηλος ή οριακος τοτε εμφανιζονται τα συμπτωματα της αναιμιας...ιδικα με την κουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο σκέφτηκα κ εγώ,αν παίρνεισ, δηλαδή, σίδηρο και ασβέστιο. Εμένα ο γιατρός μου όταν έφευγα απο το μαιευτήριο μου είπε πως για όσο θηλάζω τα παίρνω όπως και στην εγκυμοσύνη. Το μωρό θα πάρει ότι χρειάζεται απο εσένα, αλλά εσύ δεν πρέπει απο κάπου να λάβεις τα στοιχεία αυτά;

Και μετά, τον παράγοντα κούραση. πολλές νέες μαμάδες παθαίνουν πατατράκ και υπερκόπωση λόγω των νέων καθηκόντων τους.

Συμφωνώ, κι εμένα το ίδιο. Για όσο θήλαζα, έπαιρνα τον σίδηρο που έπαιρνα και στην εγκυμοσύνη κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου καλησπερα και απο εμενα....η ζαλη οκ μπορει να ειναι απο ελλιψη σιδηρου φερριτινης κλπ..αλλα η ατσαθεια οχι.....αν μαλιστα εμφανιζεται μετα απο κινησεις τυπου, ξαπλωνω και το παθαινω, σκυβω και το παθαινω η σηκωνομαι και το παθαινω, τοτε εχει να κανει με τον λαβυρινθο των αυτιων(!!!) , κατι το οποιο μπορει να επηρεαστει απο τις ορμονικες μεταβολες που εχουμε λογω γεννας η θηλασμου...Κοιτα να δεις αν το εχεις ολη την ημερα η σε συγκεκριμμενες φασεις....συνηθως υποχωρει μονο του, αλλα αν οχι καλο ειναι να δεις ενα ωρλ...Δεν θα σου επηρεασει το θηλασμο σου, ξερω πολλες νεες μαμαδες που το ειχαν αυτο...Βεβαια καλο θα ηταν να ξεκουραζεσαι οσο ειναι αυτο δυνατον...

Ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο....φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, εγώ το πάθαινα αυτό για αρκετό καιρό συστηματικά κάθε μήνα και είχα προσέξει ότι μου συνέβαινε κάπου στα μέσα του κύκλου. Ζαλάδα, αστάθεια, αδυναμία. Ουσιαστικά ήταν ίλιγγος, αλλά όχι πολύ έντονος.

Ο ωρλ μου βρήκε ερεθισμένα αφτιά, οι νευρολόγοι μου είπαν ότι είναι απ' το άγχος και η μία μάλιστα μου είπε να πάω σε ψυχίατρο να μου γράψει ψυχοφάρμακα, αλλιώς δε θα γίνω ποτέ καλά, τελικά πήγα σε παθολόγο και βρήκε ο άνθρωπος ότι το πρόβλημα είναι ορμονικό και έχει να κάνει με τον κύκλο μου. Μου έδωσε κάποια φάρμακα να παίρνω όποτε το παθαίνω, αλλά ήταν πολύ δυνατά, δε νομίζω ότι μπορεί να τα πάρει γυναίκα που θηλάζει. Τέλος πάντων, τελικά πέρασε από μόνο του σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα κ γω όσο θήλαζω πέρνω ασβέστιο,κ σίδηρο για σαράντα μέρες .

Και εμένα με πιάναν ζαλάδες όχι τοσο πολύ κ ο γιατρος μου είπε για ορθοστατική πίεση .

Στην ουσία με επιανε απο τον αυχένα μου σαν ίλιγγος οπως λεει η Αννα Μαρια ειναι απο την στάση θηλασμού κ το βαρός που σηκώνεις μάλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...