Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

Koritsia mou kalimera!!

Mas trellane pali, sinexizei k simera tis skandalies 2os giros Danae opws les :lol: 3ipnise k to prwi me klammata itan xesmeni (diarroia) k o pwpos tis pali itan me poli sigkama, eklaige apo to pono k fwnaze aaoouu den tis edwsa gala alla krema..Tin eixe o george giati egw ekana douleies me tin kopela giati mazeutikane polles k tin lipi8ika na tin afisw teleiews moni tis :? k apelpistike o george, o kaimenos :oops:

Tin perimenoume na teleiwsei teleiws tis douleies k na pame mall, i aderfi tou nonou tis Victorias einai daskala se sxoleio kwfwn k simera exoun mia xristougeniatiki fila8rwpiki ekdilwsi sto mall k 8a poulane k xeiropoiita stolidia sta opoia voi8ise na ftiaxtoun k i nona (k 3aderfi mou) tis Victorias k eipame na pame gia ipostiri3i..

Danae mou oute egw mporw na apofasisw :o einai ola pragmatika omorfa to ka8e ena me to diko tou style..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια!!

γωγω, περαστικα στη χριστινουλα με τα δοντακια της!! παντως, εχεις δικιο, αν δεν το εχεις ζησει δεν καταλαβαινεις το ζορι των δοντιων.... :( εμεις ειμαστε απο τους τυχερους που δεν πολυκαταλαβαμε πως βρεθηκε η αθηνα με 12 δοντια :o:o

δαναη, εμενα μου αρεσει αυτο με τα ποδηλατα, αλλα πραγματικα ολα ειναι ομορφα!!! δεν ευπαρχει ενα που να πω οτι δεν θα το επαιρνα ;)

αντρια, περαστικα σας!!! και της αθηνας εστι ειναι ο πωπως της και της βαζω σουντοκρεμ, αλλα το καημενο δεν παραπονιεται :x χτες το απογευμα και σημερα το πρωι της εδωσα ρυζαλευρο, αλλα μου ζηταει γαλα :( ααααχ που θα παει, θα περασει αυτη η παλιο διαρροια!!!! κι εμενα κανει σκανταλιες στο σπιτι της πεθερας μου, ενω στο δικο μας παιζει μια χαρα!! με τις ωρες της ειναι.... :shock:

το πρωι πηγαμε για καφε στο μαρουσι και η αθηνα κυνηγησε τα περιστερια και μπηκε στα αυτοκινητακια του ενος ευρω 8-) καλα περασαμε, οταν εχει το μπαμπα της δεν θελει τιποτε αλλο !! το απογευμα θα παω να δω τη βαφτηστηρα μου :D

και αυριο αναχωρηση :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, καλησπέρα!

Χάθηκα, γιατί με κόλλησε η μικρή και κάνω 39 πυρετό και διάρροιες... Αυτό που πέρασα χτες πραγματικά δεν υπήρχε... 11 χρόνια μέσα στα νοσοκομεία και δεν έχω αρρωστήσει και κατάφερε το "σπόρι" να με βγάλει off....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγαπουλες!!!!

εχω χαθει εντελως το ξερω...αφηνω ολη μερα τον υπολογιστη ανοιχτο οποτε προλαβαινω μπαινω στο φατσοβιβλιο...μια η ελενα που εχει γινει αυτοκολλητακι θελει μονο την μαμα μια η μπεμπουλα θελει κ αυτη μαμ κ συντροφια μια οι δουλιες....που θα παει θα βρω τον ρυθμο μου!!!!

θελω να ευχαριστησω ολες εσας που με βοηθησατε με τις συμβουλε σας στο θεμα του θηλασμου!!!!

θηλαζουμε ακομη κ ευχομε για πολυ πολυ καιρο ακομη αν κ η παιδιατρος λιγο με στεναχωρησε...εβαλε λιγα γραμμαρια τον μηνα που περασε κ μου ειπε θα δουμε πως θα παει κ αυτον κ ισως χρειαστη να δωσω συμπληρωμα κατι το οποιο δεν προκυτε να κανω το πολυ πολυ να αρχισω νωριτερα τις στερεες τροφες...πλεον αρχισαμε να εχουμε ενα προγραμμα...η μπεμπα ξυπναει μια φορα την νυχτα!!!!αρχισε ομως η ελενα να ξυπναει θελει λιγο αγκαλιτσα κ ξανα κοιματε..δεν θελει κανεναν αλλον αν παει ο μπαμπας της νευριαζει θελει αποκλειστικα εμενα!!!δεν με χαλαει καθολου αντιθετος μου αρεσει που με θελει τοσο πολυ αλλα στεναχωριεμε γιατι ετσι ξαφνικα?????μηπως ζηλευει την αδερφη της????

περνοντας γρηγορα τις σελιδες τα ματια μου επεσαν επανω στο υπεροχο δωματιο του αρη!!!καλοριζικο!!!!!!!!

κ φυσικα επαθα σοκ με το τικερακι της δαναης!!!καλα ποτε περασε ο καιρος!!!!!το ειδα κ με επιασε μια γλυκεια ανατριχιλα!!!!!

μηπως εχουμε καμμια καινουρια εγκυουλα????δεν διαβασα ολα τα νεα τα περασα πολυ γρηγορα μπας κ προλαβω!!!!

σας φιλω κ σας σκεφτομε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη στο ring sling μπορεί να μπει το μωρό σε άπειρες θέσεις, εγώ από την αρχή έβαζα τον Άρη σε όρθια θέση με τα ποδαράκια δεξιά κι αριστερά και τον ξάπλωνα μόνο για θηλασμό.

Το mei tai είναι επίσης ένας πολύ καλός μάρσιπος, ειδικά για βόλτες και για πιο βαρύ μωρό αργότερα. Το χρησιμοποιώ τώρα με τον Άρη όταν πηγαίνουμε σε δουλειές και ξέρω πως θα τον έχω πολλή ώρα πάνω μου κι επίσης τον βάζω στην πλάτη με αυτό.

Απλώς θεωρώ το ring sling πιο ευέλικτο για νεογέννητο και για χρήση και μέσα στο σπίτι (ας πούμε θηλάζεις και θες να παίξεις και με τη Μυρτώ ταυτόχρονα). Εγώ έτσι έκανα δουλειές, μαγείρευα, σφουγγάριζα, σιδέρωνα με τον Άρη βεντουζωμένο στο βυζί! :lol:

Η Ειρήνη έχει και ring sling και mei tai, δε ξέρω ποιο είχες δοκιμάσει.

Το mei tai, ναι πιάνει και στους δύο ώμους αλλά και με το ring sling έχεις και σταθερότητα και δεν πονάς, αγκαλιάζει την πλάτη. Βασικά με όποιο από τα δύο, αν πονέσεις σημαίνει κυρίως πως δεν έχει τοποθετηθεί σωστά.

Δε ξέρω αν σε διευκόλυνα καθόλου, ότι άλλο θες ρώτα!

δαναη εσυ δοκιμασες το mei tai της ειρηνης!!!!!!

ring sling τελικα πηρα εγω κ με εχει κατα βολεψει!!!!η καλυτερη μου αγορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, καλησπέρα!

Χάθηκα, γιατί με κόλλησε η μικρή και κάνω 39 πυρετό και διάρροιες... Αυτό που πέρασα χτες πραγματικά δεν υπήρχε... 11 χρόνια μέσα στα νοσοκομεία και δεν έχω αρρωστήσει και κατάφερε το "σπόρι" να με βγάλει off....

αναστασια μου περαστικα σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Άντρια σε ξέχασα την Παρασκευή! ΝΑ είσαι πολύχρονη και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Δανάη καλορίζικο το σπίτι! Έχετε αρκετό χρόνο για να κάνετε τη μετακόμιση με την ησυχία σας! Μετο καλό να τακτοποιηθείτε και οι 4 εκεί! Ευχαριστώ και για τη συνταγή!

Δάφνη πολύ ωραία το δωμάτιο του Άρη! Έυχομαι να το χαρεί!

Αφροδίτη ελπίζω να περάσατε καλά στην Αθήνα! Φαντάζομαι δύσκολη η επιστροφή αλλά έρχονται τα Χριστούγεννα! Πέρασε η διάρροια?

Γωγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα για τα δόντια. Είναι μεγάλη ταλαιπωρία και για τα μωρά και για τις μαμάδες!

Στολίσαμε κι εμείς δέντρο χτες αλλά δεν το βλέπω να βγάζει τη βδομάδα. Μάλλον πρέπει να μετακομίσω όλα τα στολίδια προς τα πάνω και να αφήσω το κάτω μέρος γυμνό. Πάντως για τις σκανταλιές που λέγατε, και την Κατερινα όταν την πιάνει, σαν να το κάνει επίτηδες για να μας τρελάνει! Φτάνει τώρα και σε πιο πολλά σημεία και δεν προλαβαινόμαστε! Καλά το κυνηγητό οταν καθόμαστε για καφέ είναι στάνταρ. Προσπαθώ να κάθομαι σε ακριανό τραπέζι για να κρατάω οπτική επαφή αλλά τώρα μπαίνει και μέσα στα παρακείμενα μαγαζιά! Την Παρασκευή μπήκε στο Βενέτη στη Ν. Σμύρνη και την κέρασαν κουλούρι!

Αναστασία περαστικά! Κατάφερε να σε βγάλει νοκ άουτ η Γεωργία ε?

Σούλα μη αγχώνεσαι με το θηλασμό! Μπορεί να έτυχε αυτό το μήνα. Παρακολούθησε το και βλέπεις. Η Ελενα μπορεί να ζηλέυει αλλά φυσιολογικό είναι. Θέλει κι εκείνη το χρόνο της.

Αλήθεια, όταν γεννήσει και η Άντρια δεν θα έχουμε καμία εγγυούλα? Χμμ...

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Afroditi mou egw den tis vazw krema otan kokinisei to kwlaraki tis ante na valw kamia fora mustela stelactiv, alla tis perissoteres fores tis vazw nisiaste k tis kanei poli kalo alla otan ftasei k kokkinisei klaiei se ka8e allagi tis panas k otan kanei tsisa i kakakia..

Anastasia mou perastika sou!!!!

Soula mou sigxaritiria gia ton 8ilasmo k pou ftaneis k tis dio zouzounes, 8a mou peis den exeis k epilogi ee? xexe ka8e arxi k diskoli!!!

Despina mou den peirazei, se euxaristw gia tis euxes sou :)

Lew na ftia3w tis tsantes mas gia to noskomeio alla o george pire kati manitaria apo ena filo k prospa8ei na ta mageire4ei k epeidi 8elw tin voi8eia tou eimai sto "perimene" :shock: , xtes to vradi me epiase enas foveros ponos, to 3erw einai nwris akomi alla pros stigmi troma3a..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Χρόνια πολλά στην Αντριούλα,στην Δέσποινα κ το Κατερινάκι της! θα μου πείτε πέρυσι ψόφισε..φέτοσ βρώμισε..αμ,δε! 3μερες έμπαινα εγραφα κ τα μηνύμαtα πουθενά. :twisted: Για να προλάβω μη ξυπνήσει κανα μωρό ξέχνούσα την αντιγραφη. :evil: Τεσπά.. Πάλι στα γρήγορα μπήκα γιατί έχω θέμα με την μικρή κ δε μ'αφήνει καθόλου. 3-4 μέρες κάθε απόγευμα τρελαίνεται! Κολλημένη στο στήθος μου μια φτύνει κ μια τρώει κ μια κάνει εμετό! Δε μπορώ να την ηρεμήσω.. Έχω κ το Γιωργάκη που δεν αφήνει τίποτα όρθιο εδω κ 2 εβδομάδες που έχω στολίσει..

Δανάη???????? γεννάς καλε!!! Με το καλόοοοοοοοοοο!!!!!!

Όντως βρε κορίτσια με κ την Άντρια ποιά θα πάρει σειρά?????? Εγώ πάντως θα αργήσω για το 3ο...χαχαχαχα

περαστικά στα κοριτάκια τα μεγάλα κ τα μικρά!!

Άρχισε πάλι την τσιρίδα κ τα τεντώματα η καημενούλα μου.. ελπίζω να ηρεμήσει να μπώ να σχολιάσω τπτ.Φιλιάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας απο την αρτα :( δεν θελω να παω σχολειο μπου-χου-χου :cry:

ηταν κουραστικο το ταξιδι, με βροχη και αερα, και λιγη γκρινια...

εχει ακομα το πουλακι μου διαρροια, και αυριο θα παρω τηλ τον παιδιατρο γιατι εχω αρχισει να ανησυχω... επισης εχει κανει μικρα σπιθουρακια στον ποπο της και μαλλον πρεπει να βαλω κατι αλλο απο σουντοκρεμ...

ελενακι, μαλλον αλμα περναει η μικρη και θελει μεμε :) μπραβο βρε θηριο που στολισες εδω και 2 εβδομαδες!!!

αντρια, τι πονος ηταν αυτος;;;

δεσποινα, και του χρονου να ξαναστολισετε!!!

αναστασια, περαστικα σου!!! σε φροντιζει κανενας;;

σουλακι, μη μου στεναχωριεσαι για τα γρ της μικρουλας!!! μια χαρα ειναι!! ουτε να ξεκινησεις κρεμα νωριτερα!! κλεισε 6 μηνες και μετα!! ζηλευει το ελενακι, αλλα δεν πειραζει, απολαυσε την τωρα που σε θελει ;);)

ωωωωχ, εχω να ετοιμασω και τους βαθμους και δεν θελω καθολου!!! αν πω να μην κακοκαρδισω κανεναν και γινω "γενναιοδωρη" ειναι μερικοι συναδελφοι που θα το σχολιασουν αρνητικα και δεν μ'αρεσουν τα κουτσομπολια :( μισω τους βαθμους :evil::evil:

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτερομανούλες,κουράγιο!!!!!!σας έρχομαι κ εγώ λίαν συντόμως! :lol:

Σούλα μου,μην αγχώνεσαι με το βάρος,κ η δικιά μου πάντα μινιόν ήταν κ είναι!!φοράμε ακόμα των 9-12 μηνών κ αύριο γίνεται 19!!!αν η μικρή σου τρώει καλά,κοιμάται καλά κ είναι ικανοποιημένη κ ήρεμη δεν έχεις κανένα λόγο να δώσεις συμπλήρωμα!

Ελενακος,ζόρικα ε;την ενοχλεί κάτι;καμιά παλινδρόμηση;

Αναστασία μου,περαστικά σου!!!

Δέσποινα, κ η δικιά μου έτσι γυρνάει από τραπέζι σε τραπέζι!με βάρδιες καθόμαστε με τον κώστα!η αλήθεια είναι ότι μου έχει λείψει να πάμε κάπου κ να κάτσουμε χαλλλλλλλλαρά!!είναι η ηλικία της εξερεύνησης!

Ευχαριστώ για τα σχόλια για τα slings.είδα κ αυτό που μου άρεσε κ άρεσε κ στον κώστα!σας βάζω κ μια φωτο με τη μυρτώ που έκατσε πρώτη φορά να της κάνω κοτσιδάκι,βέβαια αμέσως μετά τη φωτο το έβγαλε!μοιάζει με δεσποινιδούλα!!λιώνω η μάνα!!!! :lol:

καλή ξεκούραση!!! κ περαστικά στα μωράκια με διάρροια κ κοκκινισμένα ποπουδάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...