Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ 2011 τα πρωτα λογακια


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 988
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας!

Ειρηνη πολυ χαιρομαι που εγραψες για τις κοπελες με το θηλασμο. Εχεις απολυτο δικαιο. Σουλιτσα μου το εχω πει και αλλη φορα ο θαλασμος αυτο που θελει ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ και ΕΠΙΜΟΝΗ, και καλο φαγητο.

Μονο εγω εκανα μεσω ΕΣΠΑ, και δεν με πηρανε επειδη κοψανε λεφτα. Δαναη εκει καταντησαμε να μην μας δωσουν λεφτα για τα παιδακια μας.

Σαμανθα εμενα θα μου αρεσε να μενω στο σπιτι, δεν ειμαι τοσο κινητικη οσο εσυ.

Σουλιτσα μου εγω πληρωνομαι στην ωρα μου, ο ανδρας μου οχι.

Αφροδιτη μου και εμενα ειχε πεσει ο Διονυσης στην Κεφαλλονια αλλα τωρα ολα καλα. Και εχτες επεσε με το κεφαλι απο κατι νερα που τα ειχε ριξει κατω και δεν προλαβα να τα μαζεψω.

Εχω παραλαβει και κουβαλαω σαν την τρελη. και μαζεμα για την μετακομιση!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα, συμφωνω μαζι σου για τους γονεις :) ηταν τοσο ομορφη η εικονα που περιγραφεις με την εμμα να παιζει και να προσεχει την μικρουλα, που σχεδον ζηλεψα που η αθηνουλα μου δεν θα εχει συντομα αδερφακι :oops: ευχομαι παντα να ειναι αγαπημενες αδερφουλες, και τωρα τελευταια σκεφτομαι οτι αν εκανα δευτερο παιδακι , θα ηταν ωραια αντι για αθηνουλα και παναγιωτακη, να ειχα αθηνουλα και πεννυ ( απο το παναγιωτα) :lol: παντως, θελει κοτσια να τα κανεις απανωτα τα παιδακια σου κι εγω σας θαυμαζω κοριτσια!!!!

λοιπον, το επομενο θεματακι μας, αφου θα εχουν γεννησει και η σουλα με την ελενακος λεω να το πουμε :ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ 2011 ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ!!!! :shock::shock:

αντρια, σε ο,τι σου ειπε η ελενα συμφωνω :D και μπραβο που στηριζεις τη νυφη σου!!!!

για το θεμα της δουλειας, εγω ειμαι καπου στη μεση : πιστευω οτι το ιδανικο θα ηταν μεχρι τουλαχιστον τα τρια πρωτα χρονια του παιδιου η μαμα να ειναι με το παιδι και να μην δουλευει, αλλα αργοτερα ΠΡΕΠΕΙ να εχει και εργασια εκτος σπιτιου για πολλους λογους : δικη της κοινωνικοποιηση, περισσοτερη αυτονομια του παιδιου αλλα κυριως προβολη ενος υγιους μοντελου γονιου που η ζωη του δεν αρχιζει και τελειωνει ΜΟΝΟ γυρω απο το βλασταρι του :lol: αυτο, βεβαια, προυποθετει μια εργασια που αποφερει ικανοποιηση ηθικη και οικονομικη στο γονιο, διαφορετικα το παιδι θα λαμβανει το μηνυμα εργασια=αγγαρια :?

παω να κανω μπανιο, γιατι ακομα με τα αλατια ειμαι 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

Ειρηνη πολυ χαιρομαι που εγραψες για τις κοπελες με το θηλασμο. Εχεις απολυτο δικαιο. Σουλιτσα μου το εχω πει και αλλη φορα ο θαλασμος αυτο που θελει ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ και ΕΠΙΜΟΝΗ, και καλο φαγητο.

Μονο εγω εκανα μεσω ΕΣΠΑ, και δεν με πηρανε επειδη κοψανε λεφτα. Δαναη εκει καταντησαμε να μην μας δωσουν λεφτα για τα παιδακια μας.

Σαμανθα εμενα θα μου αρεσε να μενω στο σπιτι, δεν ειμαι τοσο κινητικη οσο εσυ.

Σουλιτσα μου εγω πληρωνομαι στην ωρα μου, ο ανδρας μου οχι.

Αφροδιτη μου και εμενα ειχε πεσει ο Διονυσης στην Κεφαλλονια αλλα τωρα ολα καλα. Και εχτες επεσε με το κεφαλι απο κατι νερα που τα ειχε ριξει κατω και δεν προλαβα να τα μαζεψω.

Εχω παραλαβει και κουβαλαω σαν την τρελη. και μαζεμα για την μετακομιση!!!!!!!!!!!!

ααααχ βρε γεωργιαννα, για κατι τετοια τσακωνομαι για τον πατερα μου :θεωρω απαραδεκτο να ζεις με την αγωνια αν θα στο παρει το παιδι ο σταθμος για να πας στη δουλεια σου, και ο μπαμπας μου λεει, οτι δεν γιννεται αλλιως αφου τα φαγαμε τα λεφτα, κι εγω γινομαι τουρκος γιατι ΔΕΝ τα φαγαμε μαζι και παει λεγοντας :twisted::twisted:

καλο κουραγιο με την μετακομιση!!!κατι τετοιες στιγμες που αδειαζεις ντουλαπια δεν αναρωτιεσαι γιατι μαζευεις τοοοοοοσες μα@##@#κιες που δεν προκειται ποτε να χρησιμοποιησεις;;;;; αλλα μερικες φορες βρισκεις κα πραγματα που ειχες ξεχασει οτι ειχες και συγκινεισαι :shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ένα θα σας πώ....χαθηκα γτ ειμαι στα μαχαίρια πάλι με τον Χρήστο φυσικά εξαιτιας της πεθεράς μου.........εχω φτασει στα άκρα κ σκεφτομαι να πάω στην μανα μου με την Χριστίνα μήπως κ βαλει μυαλό κ πάρει την απόφαση να φυγουμε απο το σπίτι στο οποίο νοιωθω φιλοξενούμενη μετα απο τις κακιες της πεθεράς μου....αλλοι μου λενε να μην περασει το δικο της κ φύγω αλλά νοιωθω πως δεν εχω την καταλληλη υποστηριξη απο τον αντρα μου γτ ειναι μανα του λεει,το γεγονος οτι με εχει προσβαλλει 3 φορές...δεν ειναι κ τοσο σπουδαιο....εχω πεσει σε καταθλιψη κ δινω μαχη με τις αποφασεις μου,αισθανομαι πολύ μονη κ πολύ θυμωμενη.......λίγα σχολια όμως θα σας κάνω γτ ειμαι κ κουτσομπόλα οπως η πεθερα μου :lol:

Μονο που λεω αληθειες κ ειναι όλα καλοπροαιρετα...ολα κ όλα,μην προσβαλλω κ μονη μ τον εαυτο μου :shock:

Η Σαμάνθα θα ειναι η 1η εμπειρη συμβουλάτορας πλέον στο θεμα 2ου παιδιου κ συνδυασμός,πολύ σωστα τα λεει....

Αφροδίτη συμφωνω ΑΠολυτα κ μαζί σου,μου αρεσει οπως τοποθετηθηκες,πρεπει να εργαζόμαστε ειναι απαραίτητο για την ψυχικη μας υγεια την ανεξαρτησια μας κ να γινομαστε παραδειγμα σωστο για τα παιδιά μας,δουλεια δεν σημαινει αγγαρία κ πρεπει να τα βοηθησουμε να κυνηγησουν το ονειρό τους,να αγαπάνε πραγματικα αυτο που θα επιλεξουν κ εκει θα ειναι σιγουρη επιτυχία.....

Αναστασια μου καλως δεχτηκες το κοριτσακι σου!!!

Γεωργίαννα πέτα κ τίποτααααααααα!!!!Κουραγιο κ υπομονη ,σου πεσαν τωρα ολα μαζεμενα...καλη δυναμη!

Αντριά εισαι η καλυτερη κουνιάδα,μακαρι να ειχα εσενα για κουνιάδα :D

Σας αφηνω τωρα να συνεχίσω τον διάλογο που θα εκανα στην πεθερα μου αν την ειχα μπροστα μου....τι τραβαω θεε μου,που εχω μπλεξει????γτ??? helpp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!

Καλέ πότε προλάβατε κ γράψατε τόοοοσα από χθες??!

Το αγοράκι μας είναι μια χαρά,κινητικότατο και ζυγίζει και 503γρ!μισό κιλό ανθρωπάκι!ο τράχηλος μια χαρά!Ραντεβού ξανά σε 5 εβδομάδες και την άλλη πέμπτη β'επιπέδου.

Θα σας γράψω ο,τι προλάβω γιατί είμαι στη δουλειά κ τα υπόλοιπα αργότερα...

Ανδρια,καλά έκανες και τα είπες!όπως λέει κ ο σοφός Woody Allen "οι γνώμες είναι σαν τις κ...λοτρυπίδες!όλοι έχουν από μία!" Και για το θηλασμό κ για την ανατροφή των παιδιών όλοι έχουν και από 2 γνώμες!!!να την αφήσουν ήσυχη την κοπέλα!ο θηλασμός θέλει ηρεμία και υποστηριξη,πέρα από υπομονή κ επιμονή που λέει η γεωργιάννα.Όσο για τη μαμά σου,τη θαυμάζω για την υπομονή της αλλά εγώ δεν θα άντεχα να καταπίνω κ να κάνω στην τελική κακό στον εαυτό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα,χαίρομαι που μπαίνουν σε μια σειρά τα μικρά!κ εγώ είμαι αισιόδοξη ότι με καλή θέληση κ συνεργασία μέσα στο σπίτι θα τα πάμε μια χαρά!προφανώς το μικρό έχει περισσότερες ανάγκες,αλλά θα προσπαθήσω κάποια ώρα της ημέρας να το αφήνω στον κώστα κ να κάνω κάτι αποκλειστικά με τη Μυρτώ.

Στο θέμα της δουλειάς,είμαι κ εγώ κάπου ενδιάμεσα!ιδανικά θα προτιμούσα να είμαι σπίτι τα πρώτα 2,5-3 χρόνια τα οποία θεωρώ εξαιρετικά σημαντικά για το δεσμό μαμάς-παιδιού!πολλές φορές όντως το να μένεις σπίτι είναι πιο κουραστικό από το να δουλεύεις εξωτερικά.θα συμφωνήσω με την Αφροδίτη (για ακόμα μια φορά :D ),ότι χρειαζονται κ τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου,τι να πω;;;εγώ μολονότι δεν είμαι άνθρωπος που αφήνει να πέσει κάτι κάτω...θα προτιμούσα να σηκωθώ να φύγω από το σπίτι (μένει πάνω αυτή?!) και να πάω κάπου σε απόσταση με τον άντρα μου κ το παιδί μου.ούτε με τους γονείς μου δεν θα ήθελα να μένω πανω-κάτω όσο κ αν τους αγαπώ.

γεωργιάννα,ευκαιρία να πετάξεις άχρηστα πράγματα!!!καλο κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw mou k egw 8a se i8ela gia kouniada mou, eisai poli kalos an8rwpos :D.. 8a simfwnisw me tin Danae makria k agapimenoi k apo tis 2 meries, mporei k kaloproaireta na dimiourgisoun diamaxes.. Idia i mama mou den i8ele na eimaste konta-konta giati a8ela tous mporei na epemvainoun..

Danae i mama mou einai kali mexri aidias, ti na pw? Oute egw 8a antexa na ta katapinw, egw eimai skila :D pira apo ton mpampa mou pou oti ton enoxla to leei, to kako mas einai pws eimaste nevrikoi k xanoume to dikaio mas :?

Oso gia tin douleia egw 8a i8ela na pigenw douleia logw oikonomikwn den 8a me enoxlouse ka8olou na eixa ena eisodima apo allou p.x enoikio gia na mporw na kinoume oikonomika k na katsw spiti mou ok emeina 16 mines (apo 3wn minwn egkios mexri pou egine i mikri 10 minwn) k espasan ta nevra mou giati eimoun teleiws kleismeni an omws den eixame oikonomiko provlima k mporousa na paw kapou xwris na agxwnomouna gia ta xrimata i na ekana ena hobby tote ola 8a itan teleia alla me oikonomika provlimata, kleismeni na ta skeftoume oxi den 8a parw!!! K o andras mou na eixe kali douleia k na mou elege ka8ise spiti epeidi den mou aresei na zitaw xrimata 8a eniw8a asxima..

Simera o mpampas mou pige nosokomeio na parei tin giagia mou pou tin dagkwse o skilos k vrike tin geitonisa mou (einai kollita ta spitia mas) k me to zori tou eipe pws einai egkios, mallon tis 3efige :?.. Exei ena gio 6 xronwn mou elege pws i8ele 2o alla opote milousame mou elege twra na teleiwsw tis e3etaseis mou (ekane metapixtikiako) k vlepoume, allo ligo den 8eloume akomi ktl mallon prospa8ousan k den i8elan na to poune dikaiwma tous ennoeitai.. Xarika pantws giati katava8os to i8elan poli, pistevw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Γωγω μου πολυ χαλια τα πραγματα. και εγω θα πηγαινα για λιγο στην μαμα μου(εαν εμενε εδω) μεχρι να ηρεμησουν τα πραγματα. εσυ τι του ζητας να πατε να νοικιασετε σπιτι αλλου;

Δαναη πολυ ανδρακι θα γινει ο Νικολας!!

Δεν εχω και πολλα αχρηστα πραγματα γτ οταν με πιανει τα πεταω που και που. αφηστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναμπουμπούλες βλέπω σήμερα..... Γωγούλα μου τι να πω? Αν δεν ήταν το οικονομικό στη μέση θα σου έλεγα να φύγετε και να κάτσει η άλλη με δυο σπίτια (να δω τι θα τα κάνει) αλλά χωρίς το παιδί της και το εγγόνι της...

Αλλά έτσι όπως είναι η κατάσταση γενικά είναι δύσκολο.

Γνώμη μου να μην πας στη μαμά σου με το μωρό. Θα πρέπει να είστε και οι τρεις μια γροθιά και όχι να χωρίσετε στα δύο.. Ξέρω ότι τα λέω εγώ που είμαι έξω από το χορό αλλά δεν πρέπει να κάνεις βιαστικές κινήσεις πάνω στα νεύρα σου.

Δεν τις "πετάτε" κανένα "ψάχνουμε για άλλο σπίτι" να δούμε τι θα πει. Αφήστε την να τσιγαριστεί λίγο όμως....

Κορίτσια, πάντως σας ευχαριστώ για τα λόγια σας! (το ότι σας φτάνει να μπαίνω να λέω ότι είμαστε καλά όταν έχω τις κλειστές μου και δεν μπαίνω να σχολιάσω)

Πραγματικά χαίρομαι που σας έχω!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι προσπαθω να τον πείσω να φύγουμε αλλά δεν θέλει με τίποτα,εδώ που τα λεμε έχουμε ρίξει χρημα σε αυτό το σπίτι,ειμαστε πιεσμενοι πολυ οικονομικα για να το κανουμε,η πεθερά μου μενει 2 στενά πιο κάτω κ απο πίσω μου 2 στενά η κουνιάδα μου κτλ....όχι δεν ανεχομαι να με προσβαλλουν,ζητά ο Χρηστος να μιλησουμε αλλά δεν εχουμε τιποτα να πουμε γτ πολυ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

γωγουλα, κριμα που μπηκε πααααααλι στη μεση ο δρακουμελ :twisted::twisted::twisted: ελεος!! παντως, νομιζω οτι θα συμφωνησω κι εγω με την αναστασια, το καλυτερο ειναι να ειστε μια γροθια με τον χρηστο και να το καταλαβετε και οι δυο.... πρεπει να αναλαβει κι αυτος τις ευθυνες του, γιατι ακριβως "μανα του ειναι" και ειναι κυριως δικο του θεμα η καλη της συμπεριφορα στη νυφη του :roll: κι εγω, δεν θα εφευγα απο το σπιτι ( εμεις μενουμε στον πρωτο, τα πεθερικα μου στον τριτο και το σπιτι ειναι "προικα" του γιωργου) και μαλιστα εδω και χρονια του λεω οτι ααααααν ποτε διανοηθει να μου πει να φυγω, να ξερει οτι θα αλισοδεθω στο καλοριφερ γιατι ειναι και δικο μου σπιτι και δεν το εγκαταλειπω !!χαχαχαχα!! :lol::lol::lol: απλα, θεωρω οτι η φυγη διογκωνει τα προβληματα δημιουργωντας και συναισθηματικη ανασφαλεια στον συντροφο σου , κλονιζει την εμπιστοσυνη στη σχεση :(

δαναη, μισο κιλο ανθρωπακι, καλα τα ειπες :D:D αντε με το καλο, κουκλα μου, να ερθει ο νικολας γερος και ομορφος :D:D:D αν και δεν ειμαι φαν του woody αυτο το ρητο του ειναι απο τα αγαπημενα μου :lol::lol::lol:

γεωργιαννα, στο νεο σπιτι θα εχετε ιντερνετ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw mou k egw opws esena 8a antidrousa mallon 8a efeuga apo to spiti an evlepa pws o andras mou den me ipostirize, den lew pws einai i swsti apofasi MIN SE EPIREASW alla distixws etsi antidraw egw ok 8a dwsw eukairies alla an dw pws me grafoun lew ftanei k meta den ipoxwrw me tipota..Telos!!

Avrio 8a exw trapezwma sta pe8erika mou, stous goneis mou k sta aderfia mas.. Eimai poli ipoxrewmeni sta pe8erika mou k stin kouniada mou giati mas taizoune sixna k eipa k stous dikous mou giati mazi tous 8a trella8w..

Avrio 8a exw mageiremata k ka8arisma :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!Αφροδιτη εκανα αιτηση και σε κανενα μηνα θα εχω ιντερνετ στο καινουργιο.

Αφηστε ειμαι offffffffffffff. ο Διονυσης ειναι με πυρετο 38 και.... ανα 6 ωρες. εκει που ελεγα να μεινει στην κουνιαδα μου σημερα την νυχτα τωρα δεν θα μπορει, αλλα στεναχωριεμαι πιο πολυ που εξω εχει 49 βαθμους και ταλαιπωριται και ο ιδιος. ευτυχως οχι πολυ γτ με το που πεφτει ο πυρετος ειναι και παλι ταλιμπαν. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι μαλλον ιωση με γαστρεντεριτιδας γτ τα δοντια δεν ανεβαζουν τοσο πολυ πυρετο.

Γωγω μου καλο κουραγιο. και ελπιζω μεχρι τα γενεθλια σου να ηρεμησουν τα πνευματα. το ποτε δεν θυμαμαι αλλα θυμαμαι οτι εισαι Παρθενακι!!! σε εκανα να γελασεις λιγακι;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geια σας και από εμένα!

αυτές τις ημέρες νιώθω μια εξάντληση, νομίζω ότι θα πέσω κάτω...πονάνε και τα κόκκαλά μου. και τελικά αδιαθέτησα σήμερα...μετά από 2 χρόνια είναι η 3η φορά :lol::lol::lol::lol: χαίρομαι που θα μπει σε ρυθμό το σώμα μου!

άσχετο: ξέρετε που μπορώ να βρω αποξηραμένα κεράσια?

Γωγώ αν έχω καταλάβει σωστά η πεθερούλα σας λέει ότι και καλά μένετε στο σπίτι της/? Επειδή το έκανε και μια θεία μου στην νύφη της αυτό (σε σπίτι με επικαρπία ...κλασικά) εκείνη πολύ σωστά της απάντησε: δεν μένω στο σπίτι σου ΑΛΛΑ στο σπίτι του άντρα ΜΟΥ...

πολύ με εκνευρίζουν αυτές οι συμπεριφορές...όταν οι παπούδες τα βρίσκουν δύσκολα με τα οικονομικά (γιατί αν ήμασταν όλοι σούπερ άνετα οικονομικα δεν θα υπήρχε κανένα θέμα!) και αρχίζουν να φέρονται στα παιδιά τους λες και είναι ξένοι...

έχω αρκετή δουλειά σήμερα και δεν έχω κουράγιο! χθες ήμουν σε εργοτάξιο μέσα στον ήλιο για 5 ώρες και εκτός αθηνών και γυρισα σπίτι με ηλίαση...τουλάχιστον όμως έκλεισα τις δουλειές μου!

το απόγευμα έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο για εμβολιάκι & γενικό έλεγχο στο μωράκι μου!

Σκέφτομαι να μην της πω να εξετάσει και την Έμμα γιατί το είχαμε κάνει πριν από 1 μήνα και πάλι πριν από 2 μήνες ... Εσείς κάθε πότε πάτε τα ζουζουνάκια σας στον παιδίατρο?>

Α επίσης ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε καμία να μελανιάσει το ποδαράκι του μωρού. Χθες που της έδινα το πρωινό γάλα ήταν κάπως μελενιασμένη η γάμπα και τρελάθηκα...Μετά από 5 λεπτά επανήλθε. Ίσως μπλέχτηκε το ποδαράκι της στο λίκνο...σας έχει συμβεί ποτε?

σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!Αφροδιτη εκανα αιτηση και σε κανενα μηνα θα εχω ιντερνετ στο καινουργιο.

Αφηστε ειμαι offffffffffffff. ο Διονυσης ειναι με πυρετο 38 και.... ανα 6 ωρες. εκει που ελεγα να μεινει στην κουνιαδα μου σημερα την νυχτα τωρα δεν θα μπορει, αλλα στεναχωριεμαι πιο πολυ που εξω εχει 49 βαθμους και ταλαιπωριται και ο ιδιος. ευτυχως οχι πολυ γτ με το που πεφτει ο πυρετος ειναι και παλι ταλιμπαν. Ο παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι μαλλον ιωση με γαστρεντεριτιδας γτ τα δοντια δεν ανεβαζουν τοσο πολυ πυρετο.

Γωγω μου καλο κουραγιο. και ελπιζω μεχρι τα γενεθλια σου να ηρεμησουν τα πνευματα. το ποτε δεν θυμαμαι αλλα θυμαμαι οτι εισαι Παρθενακι!!! σε εκανα να γελασεις λιγακι;;; :lol::lol:

Γεωργιάννα περαστικά !! έχει και το στομαχάκι του? Πότε μετακομίζετε? Τα πέρασα πρόσφατα & μου βγήκε το λάδι μέχρι να βάλω το σπίτι σε μια τάξη.

Που έχει 49 βαθμούς? Μήπως εννοείς 39?? Ή μήπως μετακόμισες στο Ντουμπάι ?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Perastika sas Gewrgianna!!! Euxomai sintoma na ginei perdikaki :)

Emena mou epese to tablet apo to xeri eixa tin Victoria agkalia, kratousa 8ermo, mpimpero, mpoukalitsa nero k katevena ta skalia k mou efige apo ta xeria, eutixws ragise mono ligo se 2 gwnies alla den epa8e tipota doulevei mia xara evala k kollitiki tainia gia na krataei ta kommatia ekei, variemai tin mourmoura tou george ok 8a exei dikaio alla den eimai k kanena paidi 3erw pws ekana la8os den 8elw na mou to episimanei..8a vgw ektos meta k 8a paw na rwtisw posa stoixizei kainourgia o8oni (polla ee?) alliws 8a to afisw etsi afou doulevei kanonika..

Elenaki mou kali dinami me tis douleies sou!!! Oso ga tin melania mono otan xtpisei evgaze, etsi opws to les oxi alla afou efige min anisixeis, pes to tis paidiatrou na sou pei ti mporei na einai na min anisixeis..

Axxx k to pc mou 8elei epeigontws check up travaei ta koumpia i Victoria ta vgazei ta vazw pisw alla den mpenoun kala k me xilia zoria sas grafw, to ena to espase k teleiws!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!

γεωργιαννα, περαστικα στο διονυσακο!! :( ελπιζω να του περασει πολυ πολυ γρηγορα!!! τελικα τι θα κανεις με τον παιδικο σταθμο;;; η συννυφαδα σου δεν μπορει να τον κραταει;;; περιμενεις τα αποτελεσματα απο το εσπα;;;πολυ κοροιδια, ομως, βρε παιδι μου :(:( οσο το σκεφτομαι τοσο νευριαζω :evil::evil:

αντρια, ρωτησε μηπως φτιαχνεται η οθονη, μπορει να μην στοιχιζει πολυ ;)

ελενα, αποξηραμενα κερασια δεν εχω ακουσει, αλλα αν υπαρχουν θα ειναι στο σουπερ μαρκετ με τα υπολοιπα αποξηραμενα φρουτα, αλλιως σε μαγαζια ντελικατεσεν :) κι εγω πιστευω οτι καπου θα πιαστηκε το ποδαρακι της..κοιταξες αν ειχε κανενα σημαδι απο τσιμπημα;;;;την αθηνα την πηγαινω στην παιδιατρο οποτε μου λεει, δηλ. μεχρι 9 μηνων καθε μηνα, μετα οταν εγινε 1 ετους και επειτα μου ειπε να την παω 14 η 15 μηνων, και επειδη 14 ηταν αρχες αυγουστου, θα την παω 15 -αρχες σεπτεμβριου- οταν καλως εχοντων των πραγματων, επιστρεψουμε στην αθηνα :)

λοιπον, χτες μου καρφωθηκε η ιδεα οτι 8 σεπτεμβριου, που ειναι σαββατο θα ειμαστε σπιτι μας στην αθηνα, και σκεφτηκα οτι θα ηθελα να κανω ενα τραπεζι για την γιορτη μας αφροδιτη-αθηνα ( ειναι και της παναγιας, και η αθηνα εχει και δευτερο ονομα, μαρια ;) ) !!! μαλιστα, σκεφτομουν το μενου, και μετα μου ηρθε σαν ιδεα να κανω μικρα δωρακια για τους καλεσμενους, ενθυμιο απο την πρωτη γιορτη της αθηνας :D:D:D πως σας φαινεται ;;;ισως κανω χωνακια με σοκολατακια και καραμελες, με το ονομα της απεξω, οπως ηταν οι παιδικες μπομπονιερες στη βαπτιση της, θυμαστε;;; και για το μενου, εψαχνα ιδεες που να μην χρειαζεται να ετοιμαστουν τελευταια στιγμη : χοιρινο με λαχανικα σε πουγκια λαδοκολλας, κοτομπουκιες σνιτσελ , κρεπες με τυρια ( να τις εχω ετοιμασει απο την προηγουμενη και απλα να τις βαλω στο φουρνο ) , πενες με σωλομο και σαλατα αισμπεργκ. επισης να ζητησω απο την πεθερα μου να μου ψησει ενα ταψι πατατες ( που τις πετυχαινει) και απο τον κουμπαρο μου να μου ετοιμασει 2 σουφλε σοκολατας για να τα ψησω στο τελος και να τα σερβιρω με παγωτο ( εχει μια φανταστικη συνταγη ) !!! εχετε μηπως καμια ιδεα για ενα πιατο που μπορω να ετοιμασω απο την προηγουμενη και να το ψησω, ετσι ωστε να μην με φαει η κουζινα ολη μερα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα 40 ηθελα να πω!! Αυριο το πρωι η τελικη μετακομιση.

Ευχαριστω κριτσια για τα περαστικα σας. ανβασε στο 5 ωρο πυρετο παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα 40 ηθελα να πω!! Αυριο το πρωι η τελικη μετακομιση.

Ευχαριστω κριτσια για τα περαστικα σας. ανβασε στο 5 ωρο πυρετο παλι.

με το καλο η μετακομιση!!! ελπιζω ολα να σας πανε ευκολα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν προλαβα πριν.

Αφροδιτη μου ευχαριστω. Περιμενω το Εσπα να δω τι θα κανω, και απο Τεταρτη θα ξεκινησω για ιδιωτικο εαν μεινω εκτος τελικα.

Συγνωμη που γραφω λιγα αλλα μπαινω απο την δουλεια και οτι προλαβω. παω στο ζουζουνι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poli kourasi, ekana arketes douleies k nomizw 8a swriastw sto patwma..

Afroditi mou rwtisa den vriskeis katw apo €200 epomenws etsi 8a to afisw afou doulevei kanonika.. To eipa k tou giwrgou k fwnaze k logw ormonwn me epiasan ta klamata.. Den 8elw na pw tipota allo den 8elw na sas 4ixoplakwnw k esas..

Me to kalo i metakomisi Gewrgianna!!

Efiga paw na sfoggarisw k na arxisw proetoimasies gia apo4e!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια εδώ κάτω βράζει ο τόπος!!!

Γεωργιάννα μου,περαστικά στο βατραχάκι σας!!

Αφροδίτη,ωραίο φαγητό είναι λαζάνια στο φούρνο με σπανάκι και κιμά (δυο διαφορετικές στρώσεις).το φτιάχνει η κουμπαρα μου φοβερά!μπορείς να το έχεις από την προηγούμενη ή από το πρωί κ να το ζεστάνεις.αν θέλεις,πες μου να σου γράψω τη συνταγή.κ η Μυρτώ μας γιορτάζει σε ενα μήνα ακριβώς,είναι της Παναγίας της Μυρτιδιώτισσας.Τη Μυρτώ την πάω στην παιδίατρο κάθε φορά που έχει εμβόλιο,σχεδόν κάθε 1-2 μήνες.

σας φιλώ γλυκά κ πάω να κάτσω στο μπαλκόνι με το αντράκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια εδώ κάτω βράζει ο τόπος!!!

Γεωργιάννα μου,περαστικά στο βατραχάκι σας!!

Αφροδίτη,ωραίο φαγητό είναι λαζάνια στο φούρνο με σπανάκι και κιμά (δυο διαφορετικές στρώσεις).το φτιάχνει η κουμπαρα μου φοβερά!μπορείς να το έχεις από την προηγούμενη ή από το πρωί κ να το ζεστάνεις.αν θέλεις,πες μου να σου γράψω τη συνταγή.κ η Μυρτώ μας γιορτάζει σε ενα μήνα ακριβώς,είναι της Παναγίας της Μυρτιδιώτισσας.Τη Μυρτώ την πάω στην παιδίατρο κάθε φορά που έχει εμβόλιο,σχεδόν κάθε 1-2 μήνες.

σας φιλώ γλυκά κ πάω να κάτσω στο μπαλκόνι με το αντράκι μου..

δαναη μου, αν δεν σου κανει κοπο, στειλε μου τη συνταγη στο mail moy : afrolex@hol.gr

ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...