Μετάβαση σε περιεχόμενο

TAXW XASEI ENTELWS......VOITHISTEME!!!


xtinaki

Recommended Posts

KALISPERA SE OLES PRIN 4 MHNES ANAGASTIKA NA TERMATISW TIN EGYMOSINI MOU ENW HMOUN STIN 21 EVDOMADA LOGW IATRIKOU PROVLIMATOS...TWRA PROSPATHONTAS KSANA GIA MIA DEYTERI EGUMOSINI EXW XASEI TIN MPALA...VEVEIA POTE DEN EPSAXNA GIA GONIMES K.L.P. OPWS KATALAVAINETE OMWS TO AGXOS KAI I LAXTARA MOU GIA ENA DEYTERO MWRAKI MEXEI KATAVALEI ENTELWS...TO THEMA EINAI TO EKSIS..PRIN TIN EGUMOSINI O KUKLOS MOU HTAN STATHEROTATOS 30 -32 HMERWN...TWRA EXEI GINEI ENA MPAXALO ME APOTELESMA NA MHN VGAZW AKRI...APO TOUS UPOLOGISMOUS MOU MALLON EXEI MEGALWSEI KAI EINAI PLEON 34 HMERWN!!!!TO THEMA MOU EINAI TO EKSIS:PIRA TEST WORIKSIAS AYTO TO MHNA MPAS KAI VGALW AKRI...OI ODHGIES ELEGAN NA TA KSEKINISW APO 17 HMERA KAI META..EGW KSEKINISA NWRITERA GIA NA EIMAI SIGOURI...PERNAGAN OI MERES KAI TZIFOS...WORIKSIA POUTHENA...VEVEIA OI EPAFES MAS HTAN SYXNOTATES(MERA PARA MERA SXEDON KAI POLLES FORES KATHE MERA)EDW KAI KAMIA 10 MERES EXW SYNEXEIA PONAKIA KATW DEKSIA KAI PROSMENO KAI EVAISTHITO STITHOS...NA SHMEIWSW OTI SXEDON KATHE MHNA KATALAVINW THN WO MOU APO TOUS PONOUS KAI FYSIKA THN VLENA...EXTHES LOIPON KIENW EIMAI STIN 27 HMERA TOU KUKLOU MOU EIDA VLENA :shock::shock: TO TEST PALI ARNHTIKO...VEVAIA EMEIS IRTHAME SE APAFIETSI KIALLIWS...TI GINETE RE KORITSIA???MPOREI KAMIA NA MOU PEI TI MPOREI NA EINAI OLO AYTO???EXW TRELATHEI ENTELWS...SYGNWMH GIA TO MEGALO MHNYMA ALLA EXW AGWNIA...SAS EYXARISTW EK TVN PROTERVN

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω εγω!!!!!!Θελεις πολλες σφαλιαρες!!!!!!Και μετα λες για μενα!!ΤΡΕΛΟ :lol::lol::lol::lol: !!!

Οπως και να'χει σ'αγαπω πολυ Χριστινακι μου!!!ΗΡΕΜΗΣΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA SE OLES PRIN 4 MHNES ANAGASTIKA NA TERMATISW TIN EGYMOSINI MOU ENW HMOUN STIN 21 EVDOMADA LOGW IATRIKOU PROVLIMATOS...TWRA PROSPATHONTAS KSANA GIA MIA DEYTERI EGUMOSINI EXW XASEI TIN MPALA...VEVEIA POTE DEN EPSAXNA GIA GONIMES K.L.P. OPWS KATALAVAINETE OMWS TO AGXOS KAI I LAXTARA MOU GIA ENA DEYTERO MWRAKI MEXEI KATAVALEI ENTELWS...TO THEMA EINAI TO EKSIS..PRIN TIN EGUMOSINI O KUKLOS MOU HTAN STATHEROTATOS 30 -32 HMERWN...TWRA EXEI GINEI ENA MPAXALO ME APOTELESMA NA MHN VGAZW AKRI...APO TOUS UPOLOGISMOUS MOU MALLON EXEI MEGALWSEI KAI EINAI PLEON 34 HMERWN!!!!TO THEMA MOU EINAI TO EKSIS:PIRA TEST WORIKSIAS AYTO TO MHNA MPAS KAI VGALW AKRI...OI ODHGIES ELEGAN NA TA KSEKINISW APO 17 HMERA KAI META..EGW KSEKINISA NWRITERA GIA NA EIMAI SIGOURI...PERNAGAN OI MERES KAI TZIFOS...WORIKSIA POUTHENA...VEVEIA OI EPAFES MAS HTAN SYXNOTATES(MERA PARA MERA SXEDON KAI POLLES FORES KATHE MERA)EDW KAI KAMIA 10 MERES EXW SYNEXEIA PONAKIA KATW DEKSIA KAI PROSMENO KAI EVAISTHITO STITHOS...NA SHMEIWSW OTI SXEDON KATHE MHNA KATALAVINW THN WO MOU APO TOUS PONOUS KAI FYSIKA THN VLENA...EXTHES LOIPON KIENW EIMAI STIN 27 HMERA TOU KUKLOU MOU EIDA VLENA :shock::shock: TO TEST PALI ARNHTIKO...VEVAIA EMEIS IRTHAME SE APAFIETSI KIALLIWS...TI GINETE RE KORITSIA???MPOREI KAMIA NA MOU PEI TI MPOREI NA EINAI OLO AYTO???EXW TRELATHEI ENTELWS...SYGNWMH GIA TO MEGALO MHNYMA ALLA EXW AGWNIA...SAS EYXARISTW EK TVN PROTERVN

ξΕΡΩ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ..ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑ..ΥΠΟΜΟΝΗ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΑΝΕς ΩΟΡΡΗΞΙΑ,,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ..ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕς ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΧΩΡΙΣ ΩΟΡΗΞΙΑ..ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΑΙΤ ΣΤΙ ΝΕΤ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

ΠΑΝΤΩς ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕς 1 ΦΟΡΑ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτινακι μου καλο,οντως δεν κανουμε ωορρηξια καθε μηνα.υπαρχουν καποιοι μηνες το χρονο που δεν γινεται.μπορει να ειναι ενας απο αυτους.παιζει επισης τα τεστακια να κανουν λαθος κ να εκανες κ να μην ηταν τοσο εντονη κ να μη το καταλαβες..

οσο για τη βλεννη που εχεις τωρα...?δεν το συνηθιζεις πριν απο περιοδο ε?τι να σου πω κ εγω η ασχετη?περιμενε κ θα δεις τι θα ερθει κ τι οχι..μηπως ερθει μπεμπεκι κ οχι περιοδος ντε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου δεν θα κατσω να σου αναλυσω το αν αλλαξε ο κυκλος λογω της εγκυμοσυνης, αν παιζουν οι ορμονες, αν αν αν .... κατα πασα πιθανοτητα παιζουν ολα αυτα.

Αλλα πιστευω οτι ισως ξεκινησες αργα τα τεστακια. Αλλωστε μετα τον τερματισμο της εγκυμοσυνης σου ποσες φορες ειχες περιοδο? Να υποθεσω 3. Δεν ειναι και μεγαλο διαστημα για να θεωρησουμε οτι εγινε ο κυκλος αλλα ντ΄αλλων.

Επισης πιστευω οτι ξεκινησες τα τεστακια την 17η μερα γιατι θεωρησες οτι κανεις ωορρηξια 14 μερες πριν την επομενη περιοδο.

Θεωρω οτι εκανες νωριτερα ωορρηξια και θα σου βαλω και ενα λινκ ενος πολυ εμπειρου και αξιοσεβαστου γιατρου που λεει με λιγα λογια οτι δεν ειναι απαραιτητο να εχεις περιοδο 14 μερες μετα τη θετικοποιηση του τεστ. ΜΑλιστα οσο μεγαλυτερη ειναι η υπερθερμικη φαση τοσο καλυτερη ειναι η ωορρηξια. Και μαλιστα αν ειναι πανω απο 18 μερες τοτε εχουμε σιγουρα εγκυμοσυνη, πραγμα που σου ευχομαι πολυ συντομα.

Ριξε μια ματια http://www.gyn.gr/index.php?option=com_ ... #ccbp18246

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γλυκο μου χτινακι δε φτανει που περασαμε σχεδον τα ιδια με τα μωρακια μας..βλεπω εχουμε και τα ιδια θεματα με τον κυκλο μας....λες και διαβαζω εμενα ειναι τωρα!!!!!Ακου εγω και τον προηγουμενο μηνα απο 30 μερες ο κυκλος πηγε ξαφνικα στις 38!!!!τρελλαθηκα,αλλα τελικα και σε εκεινο τον κυκλο και τον προηγουμενο δεν ειχα ωορρηξια....οκ βεβαια εγω ειμαι και 35 οποτε ξερω οτι καποιους μηνες δε θα εχω ωορρηξια...οκ ομως ας ειναι αυτοι οι μηνες να βγαινουν απο τη μεση.. ;););) Μην κανεις τεστ ωορρηξιας, δεν εχει νοημα..και σε ριχνουν ψυχολογικα ψαχνοντας ποτε ειναι το ιδανικο....Πιστεψε με σε νοιωθω πολυ γιατι κι εγω τα ιδια περναω..και μου φαινεται τοσο ουτοπικο μια νεα εγκυμοσυνη μου..μια δευτερη ευκαιρια.....αλλα δεν κανει να παρασυρομαστε και να αγχωνομαστε...κανε ερωτα με τον αντρα σου οποτε εχετε ορεξη, η φυση ξερει καλυτερα και μας κανει πιο ΅ορεξατες΅ να το πω τις ημερες που πρεπει....

Και ολοψυχα ευχομαι να ξαναζησεις μια εκγυμοσυνη υγιη και τελειομηνη..και που ξερεις???μπορει να ειναι και αυτος ο μηνας.. ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katarxhn na sas eyxaristisw oooles pou mpikate ston kopo na mou apantisete akoma kian den kserate akrivws ti na mou peite :)

rania mou glukieaayti ti vlenna thn vlepw mono otan kanw wo giayto parakseneytika....pffff ti na pw exw mperdeytei entelws..pantws an den ginei kati ayto to mhna molis teleiwsw tha paw sto giatro mou o opoios einai sigouro oti tha mou valei xeri pou skaw gia ola ayta alla thelw na mou exigisei merika pragmata....

pasxalitsaki mou glukoooooonai einai o tetartos kuklos meta apo thn genna alla pragmatika exw xasei tin m pala kiekei pou den eixa asxolithei pote mou me ola ayta twra kontevw na spoudasw...kserw oti einai xazo ayto pou kanw ston eyto mou kioti etsi de me voithaw alla to katarameno to agxos den leei na mafisei...to diava sa ayto pou mou eipes kai pragmatika den kserw ti na pw...prwti fora to akousa ayto...veveia kai stin prwti egimosini mou i sillipsi apoti upologizame me to giatro eixe ginei gyrw stin 8-9 hmera tou kuklou...apla upetheta oti epeidi exei megalwsei o kuklos den tha ginete wo toso nwris..veveia emeis erxomastan se epafi apotan teleiwsa me thn periodo kia meta synexeia kai malista aytes oi meres htan pou eimastan kai pio xalaroi giati leipame se diakopes...ti na pw tha kanw upomoni kai tha deiksei...

maraki mou pragmatika den exw logia...se niwthw apoluta oles tis anisixeis kai olo to stress pou mporei na sou dhmiourgei mia deyteri egumosini oso kian thn laxtaras...sta idia eimai kiegw...ti na pw mallon tha prepie na PROSPATHISOUME NA XALARWSOUME..ALLA PWS TO KATAFERNOUN AYTO...???

an exw neotera tha sas enhmerwsw..egw pantws skeytika na perimenw mexri tis 27(pou einai na mou erthei vasi tou neou kuklou kai meta vlepoume an den erthei....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Χτινακι.

Επειδη βλεπω οτι δεν ανοιγει το λινκ σου το βαζψ αυτουσιο για να το διαβασεις ;););)

καθυστέρηση.....16-08-2012 19:34:33

karavour

Joined: 27-06-2010 12:37:30

Μηνύματα: 21

Τοποθεσία:

Χαίρετε! Τα τελευταία 2 χρόνια παρακολουθώ την ωορηξία μου με τεστ. Δεν βγαίνει θετικό πάντα την ίδια μέρα σε κάθε κύκλο, αυτο που έχω παρατηρήσει όμως και που έχω διαβάσει ότι έτσι γίνεται κανονικά, είναι μετά τη θετικοποιηση του τέστ να έρχεται περίοδος σε 14 μέρες. Όντως αυτό συμβαίνει και σε μένα πάντα.

Εντούτοις στους τελευταίους 2 κύκλους η περίοδος δεν ήρθε 14 μέρες μετά το θετικό, αλλά 16-17. Και στις δύο περιπτώσεις εκ των πραγμάτων οδηγήθηκα σε τεστ εγκυμοσύνης το οποίο όμως βγήκε αρνητικό και μετά επήλθε περίοδος.

Ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η καθυστέρηση είναι φυσιολογική. Πρέπει να το ψάξω, να κάνω κάποιες εξετάσεις ή μπορεί να έτυχε? Σας λέω ότι 2 χρόνια τώρα παρόλο που ο κύκλος μου δεν είναι ρολόι (30-38 ημερών), πάντα ανιχνεύεται η ωορηξία και πάντα μα πάντα 14 μέρες μετά έρχεται η περίοδος. γιατί χάλασε τώρα αυτή η φυσιολογική πορεία???

Ευχαριστώ

IP Logged

Απάντηση :καθυστέρηση.....18-08-2012 01:40:13

Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος

Joined: 13-06-2010 13:25:03

Μηνύματα: 4,897

Τοποθεσία: 12312

Αγαπητή Φίλη!

Δεν χάλασε...Βελτιώθηκε!

Οσο μεγαλυτερη ειναι η υπερθερμικη φαση, τοσο καλλίτερη ητνα η ωοθυλακιορρηξία..

Αν η υπερθεμρική φαση διαρκεσει πανω από 18 μέρες, τοτε δεχόμαστε ότι η γυναικα ειναι εγκυος και βεβαια τα τεστ θα βγουν τοτε θετικά..

Π.Ζ

IP Logged

Δρ Παρμενίων Ζησόπουλος Μαιευτήρας- Χειρούργος Γυναικολόγος Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, 4ος όροφος , Τηλ. : (231) 279-272 Fax : (231) 257-369 Τ.Κ. 54622, Θεσσαλονίκη email: parmenio@otenet.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai nai pasxalitsa mou to diavasa alla twra egw ti na upothesw????pfffff ta xw xasei entelws reeeee...entometaksy exw liwsei stis kaoures pali edw kai kamia vdomada kiexthes to vrady eixa kati dynates souvlies xamila deksia ekei pou eixa tis enoxliseis oli tin evdomada...afou hmoun etoimi na parw ton giatro mou an den hremousa....exw arxisei na pistevw oti eimai kata fantasian eguos kathe mhna...eleos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, η λύση είναι σε αυτο που είπες να χαλαρωσεις και θα έρθει το μωρακι, η λαχτάρα σου και η θεληση σου είναι μεγαλη και θα έρθει πολυ σύντομα. Τα τεστακια σίγουρα βοηθάνε και καλο είναι να τα κανεις μεσημεριανή ώρα ούτε πολυ νωρίς ούτε πολυ αργα το απόγευμα γιατι και τότε υπάρχει περίπτωση να μην δεις κάτι.

Όλα καλα να σου πανε, φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτινακι μου επειδη και εγω τα εχω χρησιμοποιησει, μετα την πρωτη μου αδοξη εγκυμοσυνη που παλλινδρομησε στην 9η εβδομαδα και ειχα αγχωθει μιας και ο κυκλος μου λογω πολυκυστικων ειναι αστατος, οι οδηγιες ελεγαν να τα ξεκινησω οσο νωριτερα γινεται (δηλαδη εγω με κυκλο 30-40 ημερων τα ξεκινουσα απο την 14η μερα και εκανα 2 τη μερα με διαφορα 8-10 ωρων και οσο πιο κοντα στην "επαφη". Για παραδειγμα επειδη ο αντρας μου δουλευει 6 το πρωι με 3 το μεσημερι εκανα ενα γυρω στις 12 το μεσημερι ετσι ωστε αν εντοπιζα ωορρηξια να ειχα επαφη με το που θα γυρνουσε απο τη δουλεια και ενα γυρω στις 8 το βραδυ ωστε να ειχαμε επαφη πριν να παει στη δουλεια.

Νομιζω οτι εντοπιζουν ωορρηξια στο επομενο 12ωρο τα τεστακια αυτα. Εγω επαιρνα της Hometest που ηταν οικονομικα και αξιοπιστα.

Εσυ ποσα εκανες την ημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiegw ayta pira...egw ekana kapoies meres 2 thn hmera kai kapoies alles mono ena....mallon egw thn ekana th vlakeia sth xrhsh tous...twra oti egine egine to thema mou einai ayti i vlenna proxthes kai ta ponakia pou exw edw kai poses meres...kiexthes anisixisa to vrady pou mepiasan aytes oi souvlies...pragmatika kourastika me olo ayto to thema...den kserw ti prepei an kanw gia na apovallw to agxos...kai twra na dw pws tha perasoun oi meres...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...